Minister wilde geen contact met Deltacommissie visserijschap Agenda EERSTE STEEN VOOR NIEUW GYMLOKAAL IN ARNEMUIDEN MARKTBERICHTEN HUISHOUDSCHOOL HIELD BOEIENDE OPENBARE LES DONDERDAG 24 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUW HE .CO UR AN T VERGOEDING VOOR SCHADE Garnalenfonds ingesteld tijdens vergadering van het bestuur In de bestuursvergadering van het visserïjschap heeft de voor zitter, de heer A. L. S. Lockefeer uit Hulst, het een en ander verteld over de activiteiten van de Deltacommissie. Deze in december vorig jaar door het schap ingestelde commissie, waarvan de heer Lockefeer ook voorzitter is, is bedoeld als een soort tegenhanger van de ambtelijke commissie ex artikel 8 Deltawet, die een regeling voor de vergoeding der door de Deltawerken veroorzaakte schade voorbereidt. De deltacommissie heeft de minis ter van landbouw en visserij ge vraagd, het contact tussen de beide commissies zo veel mogelijk te be vorderen, en ook wilde zij graag een gesprek met de minister. De minis ter heeft daarop geantwoord, dat hij de door de commissie gevraagde stap pen niet zal doen, omdat de commis sie ex artikel 8 altijd bereid is om, indien dat wenselijk 'is, het bedrijfsle ven te lioren, en omdat de deltacom missie ook eigener beweging con tact kan opnemen met de commissie ex art. 8. Ook het verzoek om een onderhoud heeft de minister niet ingewilligd. De heer Lockefeer was over dit ant woord van de minister teleurgesteld. De deltacommissie, zo deelde hij verder mee, zal in de komende dagen naar het deltagebied gaan oin daar niet liet plaatselijke ge organiseerde visserij-bedrijfsleven de door de deltawerken ontstane problemen te bespreken. De financieringsregeling sanering zeevisserij is weer een ander voor werp van zorg der commissie. De minister van financiën heeft deze van 1954 daterende regeling, waarbij vis sers van de Herstelbank een gedeel telijk door de regering gegarandeerd krediet kunnen krijgen voor de aan koop van een groter vaartuig, enige tijd geleden ook van toepassing ver klaard op de garnalenvissers van Veere en Arnemuiden. Uit die plaat sen heeft men nu vernomen dat het met het gebruik maken van die rege ling nog niet. zo vlot verloopt, en. de commissie zal daarom nagaan of en hoe daarin verbetering te brengen Burgemeesterscontroverse: „storm in glas water" H De eoutrovcrse tussen de bur- gemeesters van Wolpliaarts- dijk (de heer B. H. G. ter Haar Romeny) en Kortgene (de lieer A. A. Schuit), bestaat niet meer. „Het is slechts een g storm iu een glas water ge- weest", aldus de heer Ter Haar Romeny, die daarbij doel- de op de onenigheid, ontstaan naar aanleiding van de recrc- atieplannen van beide gemeen- ten rond het water van het Veers cMcer. „Die onenigheid H behoort tot het verleden, dat is op deze bijeenkomst duide- lijk gebleken", zo zei Wol- phaarlsdijks burgemeester E= voorts. s Deze opmerkingen werden gé- maakt tijdens de gisteren te Kortgene gehouden leerkrach- tendag, waar beide heren aan- üwezig waren. Burgemeester Schuit had er gesproken over ders in de bijeenkomst samen- e§ gingen, was er voor die van Wolphaarlsdyk aanleiding de p storm en het glas water ter sprake te brengen. „De samen- =5 werking tussen de beide ge- meenten zal worden voortge- zet", aldus de heer Ter Haar H Romeny. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiil KOSTUUMS waar U zich „Heer" in weet, dus van superieure kwaliteit en pasvorm, vindt U voor heel gewone prijzen bij HERENMODEHUIS VERSPUY LANGE DELFT 11 MIDDELBURG. Middelburg City: Kermis in de regen, 20 uur, 14 jaar. Eleolro: De onder gang van Billy the Kid, 19.30 uur, 14 jaar. Molenwater. Miniatuur Wal cheren 9.10 uur. Van Benthem Jutting: Expositie Jan Sleeboom, 9 —13 uur. Concertzaal: Symphonie- concert Vereniging voor Instrumen tale Muziek, 20 uur. Lagere techni sche school: Openbare les, 14.30— 1? uur. Vilssingcn Alhumüra: Kermis In de regen, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Pas poort voor de hel, 20 uur, 18 jaar. Goes Grand: Kennis in de regen. 20 uur. 14 Jaar. liergen op Zoom Obsessie, 2u uur, 18 jaar. Een moeilijkheid is, dat betrokkenen erover in onzekerheid verkeren of, bij gebruikmaking van de rege ling, huit verdere rechten op schade vergoeding ingevolge de deltawet al of niet worden aangetast; De com missie zal verder aandacht besteden aan het feit, dat de overheid op het ogenblik geeri braakliggende mossel percelen vrijgeeft, terwijl er volgens de commissie wel vraag is naar deze percelen. Het bestuur besloot verder, een gar nalenfonds in te stellen, waar uit ver goedingen kunnen worden gegeven voor garnalen die de minimumprijs niet opbrengen. Het produktschap voor vis en visprodukten heeft al zo'n fonds. Over het overhevelen van het saldo uit ciit fonds naar het nieuwe fonds zal nog met het produktschap gesproken worden. Ook werd een op- vangfonds ingesteld voor verse vis, speciaal schelvis, wijting, schol en schar. Daarover zijn met het produktschap al besprekingen gevoerd, en ver wacht mag worden dat het opvang- fonds verse vis van het produktschap opgeheven zal worden met ingang- van de datum, waarop het fonds van het visserijschap in werking treedt. Waarschijnlijk zal dat 1 oktober a.s. zijn. Bolle zeilen, ship ohoy, voor de wind in GENTLER0Y MART HACK LEGDE.. Oplevering bij aanvang volgende cursusjaar Bijdé aanvang van het nieuwe schooljaar of iets later zal Arne muiden een goed geoutilleerd gym nastieklokaal bezitten. Tenminste als de bouw van de nieuwe zaal die 20 -meter lang en II meter breed zal worden niet al te veel stag natie ondervindt door slecht weer of door onvoldoende aanvoer van bouwmaterialen. De drie lagere sclip- Ieh zullen dan niet langer de lessen lichamelijke opvoeding moeten ge ven op êen weitje, wat dan nog al leen met goed weer mogelijk is. In januari 1956 kreeg men voor de bouw van een gymnastieklokaal in Arnemuiden een urgentieverklaring. Maar pas in december 1961 kwam de rijksgoedkeuring af. In januari van dit jaar begon het aannemingsbedrijf Verhage te Vlissingen met de bouw. Woensdagmorgen was het zover, dat Mart Hack. het 4-jarig zoon tje van Arnemuidens burgemees ter A. Hack. de eerste steen kon inmetselen. Nadat hij, bijgestaan door uitvoerder F. J. D. Hcesbeen, de steen op zijn plaats had ge bracht, hield burgemeestér Hack een korte toespraak. Hij zei daarin onder meer. dat het leggen van een eerste steen 'symbo lisch is. Vooral als het door een kind gebeurt, want het zal voorna melijk' de jeugd zijn, die van de zaal gebruik maakt. Burgemeester Hack memoreerde, dat de gemeente reeds een speeltuin en een voetbalveld be zit. Hij hoopte, dat men er in hel kader van de ruilverkaveling een tweede voetbalveld en een korfbal- terrein bij zal krijgen. De burgemeester sprak verder de wens uit, dat de totstandkoming van de gymnastiekzaal een stimulans zal zijn,'voor het oprichten van andere sportverenigingen dan de nu bestaan de gymnastiekvereniging, korfbal club en voetbalvereniging. Sprekers Xa de toespraak van de burgemees ter begaf men zich naar het raadhuis waar nog verscheidene sprekers liet woord voerden. Zo richtte de direc teur van de dienst Bouw- en Woning toezicht op Walcheren, de heer J. D. I*. de Smit een gelukwens tot het gemeentebestuur. IN VLISSINGEN BEGON AVONDVIERDAAGSE MET 220 DEELNEMERS Gisteravond zijn 220 wandelaars „met flinke pas" aan dc Vlissingsc avondvierdaagse begonnen. Zówaar lachttc de ondergaande zon deze tippelaars bij tijd en wijle nog vrolijk toe. zoals in een bekend wandelliedje reeds gesuggereerd wordt. De orga niserende vereniging „De Vrolijke Tippelaars" kwam met 65 leden aan de start. Voorts waren er wandelaars van de Vlissingse Turnvereniging, van de chr. mulo uit Middelburg, van de koninklijke marine, van het Belgische loodswezen, van de Vlis singse speeltuinvereniging en van de Jacob Catsschool. Bovendien waren er nog ongeveer dertig individuele wandelaars. Er werd getippeld in twee groepen: één voor de vijftien kilometer en één voor de tien kilo meter. De tien kilometerlopers ging „over de sluizen" naar Souburg en terug, terwijl de wandelaars, die nog vijf kilometer meer voor hun reke ning namen, in de richting van Zuid- beek gingen. Start en finish waren gisteravond en zijn vanavond en vol- ;ende dagen bij café-restaurant Als vertegenwoordiger van het bouw bedrijf Verhage sprak uitvoerder Hcesbeen. Hij bood Mart Hack oen spel bouwstenen aan. De tróffel waarmee de steen werd ingemetseld zal worden verchroomd en met een inscriptie eveneens aan Mart Hack worden aangeboden. Voor het comité Rijtoer Ouden van Dagen boocl de heer Heesbeen een enveloppe met inhoud aan. Het hoofd van de openbare lagere school, de heer E. J. van de Velde, zei, dat als het gymnastieklokaal gereed is, men voor het eerst alle lessen kan ge ven, die in de Wet verplicht gesteld zijn. Als hoofd van de christelijke school voerde de heer J. P. de.'Jon ge het woord. Hij sprak de hoop uit, dat de zaal ook eens gebruikt kan worden voor het géven van een ver- keerscursus. In zijn slotwoord deelde burgemees ter Hack nog mede, dat als' er nog een nieuwe bijzondere school en een verenigingsgebouw zijn gebouwd waarvoor reeds plannen bestaan Arnemuiden geen wensen meer heeft voor wat betreft openbare gebouwen. Geen ventvergunning meer voor Middelburgse markt Wanneer de gemeenteraad van Mid delburg met het betreffende voorstel van b. en w. akkoord gaat, zullen venters hun waren binnenkort niet meer op de markt of in bepaalde straten daar dichtbij mogen verko pen. B. en w. hebben er namelijk be zwaar tegen, dat de voor bezoekers attractieve waren „min of meer in tensief worden aangeprezen". Ook vindt liet college liet niet billijk te genover degenen, die een vaste .stand plaats op de markt hebben, dat de venters zich voortdurend op de markt of in de omgeving daarvan bevinden. Deze venters zullen dus geen vent vergunning meer krijgen voor de markt en een aantal straten in iiet centrum van de stad, zo stellen b. en w. voor. Zij zijn echter niet in de ge legenheid gesteld een vaste stand plaats op do markt te pachten, in verband met het standpunt van de raad, dat het aantal vaste stand plaatsen op de markt niet moet wor den uitgebreid. De venters hebben hun artikelen al vroegtijdig ingekocht. Om deze voor raden te kunnen verkopen, heeft men verzocht de venters buiten de ge wone marktdagen mede op dinsdag vergunning te verlenen op de markt standplaats in te nemen. B. en w. hebben gemeend als overgangs maatregel voor dit jaar de ge vraagde vergunning te moeten ver lenen. Artikel 40 van de algemene politie verordening bepaalt onder meer, dat kooplieden, die in Middelburg of een andere gemeente een gevestigde win kelnering hebben, geen véntvergun- ning nodig hebben. B. en w. stellen voor deze verordening aan te vullen met een verbod voor deze kooplieden op de markt en in de omgeving daar van. Gevonden voorwerpen Do .commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 1 tot en met 16 mei 1962 als gevonden zijn aangegeven. Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleu tels. portemonnees met en zonder in houd. wit babyschoentje, zadeltasje, wit rijwielpompje, 4 koperen moeren, bruin kinderschoentje, blauw M pas poort, kodakfilm, mohair sjaal, zwart sportbroekje, paraplu met grijze hoes, ceintuur, schaal van weeg schaal. verpleegsterskapje,' broche, 2 gymnastiekschoenen, lege melkfles, plastic kinderkruiwagen, zakje met paar sokken, windjack, mes in sche de, pakje verband, witte kous, lees boekje, broche, 4 kleurenballpoint, zilveren kettinkje met hanger, goud kleurig broche, linker bruin kinder schoentje, bruine sjaal, zilveren arm band met bedeltjes, rocle sjaal, zwar te vulpen, autoped op luchtbanden, horloge, zwarte ballpoint, blauw met: zwarte ballpoint, rood kindervest, blauwe alpinomuts, hondepenning, gouden kinderringetje, zilveren han gertje, grijze jas, aktentas met in- houd, step op luchtbanden, grijs met i witte fietstas, zilveren ringetje, 'zak je met Belgisch geld. padvindersrie'm, hondepenning, gebloemd beursje. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht daarvan kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. ARNEMUIDEN Sakor-collecte De ten bate van de Sakor in Kle- verskerke gehouden collecte heeft in totaal 92,- opgebracht. VEILING MIDDELBURG. 23 inel. Nieuwe aardappelen, grote 123, drielingen 12G. kriel 120. Aardbeien 1 per doosje 108124. 2 80114. Asperges 100—258. Sla 1 19—25, 2 14—21, C 8—10. Bloemkool 4 per kist 63—108, 6 per kist 00—97. 3 per kist 30—74, 10 per kist 3840. 12 per kist 3425. Kas- blocmkool 4 per kist 109, 0 per kist 73 —98. 8 per kist 6075. 10 per kist 26. Postelein 52—71. Rabarber 632. Andij vie 4968. Bospeen 59106. Waspeen 115. Spinazie 28—29. Prei 6976. Radijs 5.50—12. Boskroten 44—67. Komkommers 60-95 43—45, 50-60 XJ—41. 40-50 36—33. 35-40 36—38, 35-40 23—38, 30-35 25. Krom 41—53. IN MIDDELBURG: Ö-WIUI. Maxell luu.i natu ujut „Delta" aan de .Vlissingse boulevard. 1 met lijn en kleur. Fleurige show van zelfgemaakte kleding De industrie- en huishoudschool aan liet Molenwater to Middelburg heeft haar deuren twee dagen wijd open gezet voor belangstellenden. Gisteren was de eerste dag en vandaag de tweede, waarop men 's middags en 's avonds een indruk kan krijgen van (le verschillende, lessen en cur sussen, die op deze school worden gegeven. De openbare les begon met een show van zelfgemaakte kleding door leer lingen van verschillende afdelingen. Het one meisje kwam heel zelfver zekerd op het plankier, het andere een tikje verlegen, maar de resulta ten van aller naaikunst waren aller aardigst. Na deze modeshow volgde de rond leiding door de schqol, die gespecia liseerd is in naaldvakken en huis houdelijke vakken. De meisjes ko men direct van de lagere school, en bijna allen dus nog leerplichtig, in dc klassen voor cie primairen 1 en vervolgens primairen II. Daarna maken zij haar keuze voor de naald- vakken of de huishoudelijke vakken. Dc naaistersopleiding duurt twee jaar en naar verkiezing volgt clan iiog de eenjarige opleiding tot kos- tiiumnaaistev. Dc liuishourlafdeling biedt gelegen heid tot opleiding voor assistente in de huishouding en daarop aanslui tend kinderverzorgster. Werkstukken van al deze afdelingen „stoffeerden' 'de lokalen. Alle soor ten kledingstukken konden wc be zichtigen, ook haak- en breiwerk. Een interessante afdeling was na tuurlijk die, waar de handwerken lagen tentoongesteld. Daar zagen we bijvoorbeeld kos telijke wandkleden, waarvoor op tekenles ontwerpen waren ge maakt en restanten lapjes waren geknipt, die tenslotte waren ver werkt. in kleurrijke en zeer ver antwoorde stof fencomposi ties. Het tekenonderricht is al sinds jaren op een min of meer experimentele weg, waarvan de resultaten ook op deze school zeer belangwekkend wa ren. Via vrije expressie werkt de lc- ■raar naar de mode toe niet een spel J Dat dc afdeling van de kinderver zorgsters veel belangstelling trok, spreekt voor zich. De leerlingen leren onder andere met waardeloos mate riaal leuke dingen te maken en daar van was een aantrekkelijke en fleu rige tentoonstelling ingericht. Koken, wassen en strijken, de zorg voor huishoudgoed en de woning vor men uiteraard ook een deel van deze aantrekkelijke opleiding. Met deze openbare lessen heeft de industrie- en huishoudschool zeer zeker veel eer ingelegd. Maandelijkse vergadering Delta-filatelisten De filatelistenvereniging „DELTA" hield ia restaurant Suisse te Middel burg weer haar maandelijkse verga dering. Er werd bijzonder geani meerd „gepostzegeld" en vele van de getande papiertjes verwisselden van eigenaar. De voorzitter, de lieer H. Mennes, kon tot groot genoegen van bestuur en leden vier nieuwe verzamelaars als lid begroeten, waarmede het le dental steeg tot 121. Nadat de heer Engelvaart aan de hand van een kleine expositie een bijzonder interessante en leerzame inleiding had gehouden op de vorige bijeenkomst over oorlogsvervalsin- gen uit de Tweede Wereldoorlog, dc spionage- en propagandazegels, kon nu de heer R. A. Bastiaanse een feli citatie in ontvangst nemen voor de bijzonder gunstige recenties over zijn verzameling „De geschiedenis van de tweede wereldoorlog", welke geëx poseerd werd op de beeldfilatelisti- sche tentoonstelling in Musis Sacrum te Arnhem. Kenners schreven o.a„ dat de collectie zegels bevat, waar van zij nog nooit gehoord hadden en dat zij onder de indruk kwamen van de enorme studie, welke de heer Bastiaanse van dit onderwerp heeft gemaakt en de moeite die het hem gekost moet hebben om zo een hoe veelheid. vaak uniek materiaal bij elkaar te krijgen. Meerdere lezingen en kleine tentoon stellingen staan nog op het program ma van „DELTA" en aan het slot van de vergadering wees de voorzit ter erop, dat het ledenboek, nog lang niet vol is. Hij dankte allen, die zulk goed werk deden voor hun vereniging „DELTA" en hij sprak de hoop uit dat de activiteiten van de vereniging en de stijging van het ledental de basis van de delta steeds breder zul len doen worden. „Goed Wonen" bouwt 112 huizen in Paauwenburg Alle 112 woningwetwoningen, die voor dit jaar aan de gemeente Vlis singen zijn toegewezen, zullen wor den gebouwd door de woningbouw vereniging „Goed Wonen". Hierdoor wordt deze vereniging In staat ge steld om haar plan 319 woningen te houwen in het- uitbreidingsplan Paawenburg te verwezenlijken. Het bouwplan omvat 24 boven- en benedenwoningen (drie blokken van acht woningen) en 88 etagewoningen (vier blokken van 16 woningen en één blok van 24 woningen). Voorts zijn 40 garages, 22 fietsenstallingen en een ruimte voor magazijn in de onderbouw geprojecteerd. De huurprijs van de woningen wordt berekend op gemiddeld 16.30 per week, exclusief de kosten van waterverbruik. De huurprijs van de garages kan ge steld worden op 20 per maand. B. en w. stellen de raad van Vlissin gen thans voor „Goed Wonen" een grondvoorschot van 257.700 en een bouwvoorschot van 2.067.000 te verlenen. Ook stellen b. en w. voor geldleningen té verstrekken voor fi nanciering van extra onkosten. VEILING KRABBBNDJJKE. 23 mei. Bloemkool. A 2 43—83, B 2 23— GG, C 2 23—39, D afw. C—3. A atw. 15— 43» B afw. 12—40. C alw. 8—23. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 1370 kg. 180245. Schar 169 kg. Bot 223 kg. Wijting 59 kg. Tong 145 kg. Rog 7 kg. Paling 63 kg. Wulken 11 kg. Griet 4 kg. Schol 11 kg. Ongesorteerde \'is 56 kg. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 21 en 22 mei 19G2. Totale aanvoer 5488 stuks. Vette koeien en ossen 1636. Ge- hruiksvee 821. Graskalvcren 162. Vette kalveren .639. Nuchtere kalveren 1436. Paarden 61. Veulens 4. Schapen 90. Wei- delammeren 611. Bokken of geiten 28. Prijzen in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 305—349 230—305 250—280 Vette kalv. 270—290 240—270 210—240 Nuchtere kalveren 150 325 115 Slachtpaarden 280 250 230 Prijzen in guldens per stuk. le kw. 2e kw. 3e kw. Kalfkoeien 1275 1150 975 Melkkoeien 1275 1150 975 Vare koeien 890 750 675 Vaarzen 950 750 650 Pinken 625 520 450 Graskalveren 4'7» 375 250 Schapen 125. 100 90 Weidelammeren 70 50 40 Vette koeien: aanvoer als vorige week. handel vlot en iets nijver in prijs, pri ma exemplaren boven notering. Kalf- en melkkoeien: aanvoer tamelijk, handel stroef, staande prijzen. Vare koeien: aanvoer korter, handel lui, vooral niet hoger in prijs. Vaarzen en pinken: aan voer matig, handel flauw, prijzen onver anderd. Graskalveren: aanvoer als vorige week. handel kalm, prijshoudend. Vette kalveren: aanvoer tets minder, handel willig, prijzen hoger, prima exemplaren boven notering. Nuchtere kalveren: aan voer korter, handel levendig, goed prijs houdend. Slachtpaarden: aanvoer als vo rige week. handel luL slaande prijzen. Schapen: aanvoer kleiner, handel goed, prijzen ongewijzigd. Weidelammeren: aanvoer aanmerkelijk groter, handel le vendig. ruim prijshoudend. VEILING KAPELLE. 23 mei. Aardbeien oer doos van 2 ons: Extra 120—128. t 108—121. 2 G3—39. Golden Delicious 2 70-75- 102. 2 65-70 92—94. 2 60-65 73—80. 2d 98—64, 3 fijn 53. Jonathan 3 grof 64—67. Bintjes 1 3G. Bloemkool A2 42—76. BI 43. B2 3048. Cl 38. C2 11—27, atw. 11—32. Kropsla 22—27. Rabarber 9—ÏO. Radijs 5.5—11. Spinazie 17—19. VEILING GOES. 23 mei, Bloemkool Al' 68—93, A2 51—86. BI 44—59. B2 17—61, Cl 31. C2 16—48, 'afw. 16—59. Kropsla 1 21—23, 2 13—25.' Cl 16. Radijs 1 8—11, 2 7—8. Wortelen 103. Rammenas 16—19.Spinazie 1 28—33, 2 14—28. afw. 0—11. Rabarber 1 1215, 2 10. Lamsoren 5766, Aardappelen 31 32. afw. 16. Peen 2 9—10. Prei 2 61. Aardbeien per doos: l 113156, 2 82, afw. 47—77. Terrein huishouschool wordt betegeld Het braakliggend terrein ten westen van de industrie- en huishoudschool in Vlissingen zal worden betegeld. Een deel van dit terrein kan wor den gebruikt als rijwielbergplaats voor de leerlingen van deze school. 1-Iet terrein moet hiertoe worden ge ëgaliseerd, terwijl puinfundaties nog moeten worden gesloopt. Ook zullen de omringende straten gedeeltelijk worden herbestraat. Voor de fietsen bergplaats is een omheining nodig. Dit alles kost de gemeente 8500 gul den. B. en w. stellen de raad voor dit bedrag ten laste van het sane1 ringsplan te brengen. Voor een fleurige en boeiende open bare les zorgden gisteren leerkrach ten en leerlingen van de Industrie- en Huishoudschool aan het Molenwa ter te Middelburg. De openbare les begon met een show van zelfgemaak te kleding die door de jongedames zelf ten tonele werd gevoerd. Op dc foto enkele mannequins in spê, een beet.je verlegen maar toch ook mei trots in de eigengemaakte japonne tjes. (Foto, P.Z.C.) Officiële publikatie STEMMING GEMEENTERAAD. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ingevolge artikel 1 3 der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag 30 mei 1962 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stem ming ter verkiezing var. de leden van dc gemeenteraad zal plaatshebben. Zij herinneren aan tie verplichting, be doeld in artikel I 9 der kieswet: Ieder, die volgens het kiczersrcgister bevoegd is tot. de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stom bureau van het voor hem aangewezen stemdistriet. Voorts wijzen zij op het bepaalde in artikel 128 van liet wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wet telijk voorschrift uitgeschreven verkie zing deelneemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ter. hoogste een jaar. Dc burgemeesters voornoemd. -Mr. J. DRTJBER. Mr. B. KOLFF. KERKNIEUWS Afscheid ds. Wolfson van Ned. Herv. Kerk te Tiel Ds. D. Wolson te Tiel, die wegens het hereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd met ingang van 1 mei door de provinciale kerkvergade ring van Gelderland emeritaat is ver leend, zal zondag 27 mei a.s- .ziin ambtsbediening als dienstdoend pre dikant in de Nederlands Hervormde Kerk neerleggen en afscheid nemen van de hervormde gemeente van Tiel. De week daarop, zondag 3 juni, zal hij in dc Grote Kerk, intree doen te Hengelo in Overijsel, waar hij nog bijstand in het pastoraat zal 'verle nen. Ds. Wolson werd op 24 maart 3897 te Zierikzee, waar zijn vader toen officier van justitie was, geboren. Hij bezocht eerst de hogere handels school te Rotterdam en was daarna vele jaren werkzaam als procuratie houder op het secretariaat van de Deli Plantus Vereniging te Medan op Sumatra in het voormalige Ne- i derlands Oost Indië. Naderhand stu- I deerde hij in Nederland theologie 1 aan de rijksuniversiteit te Leiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19