j Kampioenschap gaat naar DOS of MLTC o ESSO GAS PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer IN DE GR F, EIJ VAN DE ANGST Zondag a.s. kan de beslissing vallen BALLON EXPLODEERT OP DE GROND; ZESTIG MENSEN GEWOND ZATERDAG IN TERNEUZEN: JEUGDSELECTIEWEDSTRIJDEN Opstelling van ploegen in „gekleurde" elftallen i! 14 PROVING I ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 MEI 1962 IN TENNIS DERDE KLAS In de 3de klas Zuid, afd. I liggen de zaken nu zeer duidelijk. D.O.S. I en M.L.T.C. I blijven winnen en zul len a.s. zondag in de tegen elkaar te spelen tweede wedstrijd uit moeten maken wie kampioen wordt. De eer ste ontmoeting in Middelburg ein digde met 4l gelijk. M.L.T.C. I ver sloeg zondag ,j.l. Halve Maantje I met 71 en D.O.S. 1 wees voor de tweede keer stadgenote Schelde I met. 62 terug. In de 4de klas Zuid versloeg D.O.S. II met 71 Animo III en blijft daardoor onbedreigd aan de kop gaan; Middelburg II won „iet 8—0 van Olympia I. M.L.T.C. III speelde met 44 gelijk tegen B.T.C.I. V en D.O.S. lil boekte eveneens een gelijkspel tegen Hul ster Ambacht I. In de jeugdcompotitie tenslotte, versloeg het eerste team van D.O.S. de Scheldejeugd met 52. M.L.T.C. was vrij. SCHELDE I—D.O.S. I 2—6 Enkelspelen: H. v. d. LindenP. Hermsen 26. 36; L. ZietseJ. Oranje 64, 1—6, 75; mevr. C: Lakomevr. I. Timmerman 6-*-l, 64: mevr. A. Tesselaarmevr.. C. Braak 26, 57. Dubbelspelen: me vrouw Lako/v. d. Lindenmevrouw Braak/Hermsen 9—11, 26: mevr. G. de Kam/Zietsemevr. Timmer man/Oranje 0—6, 46; v. d. Lin- den/ZietseHermsen/Oranje 36, 1311, 46; mevr. Lako/mevr. Tes selaarmevr. Braak/mevr. Timmer man 64, 16, 68. M.L.T.C. I— 'T HALVE MAANTJE I 7—1 Enkelspelen: W. Sandberg"W. Ver meer 6—3. 61: L. ParentF. de Haas 63. 64; mej. M. Sandberg mevr. Mol 6—3. 63; mej. M. Fuk- kenmej. I. Wattez 57. 16. Dubbelspelen: mej. M. Sandberg/W. Sandbergmej. E. de Haas/W. ver meer 60, 61: mej. M. Fukken/L. Parentmej. I. Wattez/'F. Schlinge- man 64, 64; W. Sandberg/L. Pa- rentF. Sehlingeman/F. de Haas 75, 61mej. M. Sandberg/mej. M. Fukkenmevr. Mol/E. de Haas 62, M.L.T.C. UI—B.T.C.I. 44 Enkelspelen: J. J. VerburgJ. Been hakkers S6, 26, 4—6; A. J. Haag J. Verhagen 64, 79, 46; mej. M. Wolthersmei. A. Daems 60, 61mevr. N. Muller—mej. G. van Ierssel 61. 60. Dubbelspelen: mevr. N. Muller.'AJ. Haagmej. A. Daems/J. Verhagen 6—4, 6—3: mevr- J- Wolthers/J. Wol- thcrsJ. Beenhakkers/J. Verhagen 16, 64, 46: mevr. J. Wolthers/ mej. M. Wolthersmej. A. Daems/ mej. G. van Ierssel 61, 63. OLYMPIA I—M.L.T.C. II 0—8 Enkelspelen: W. WilbersA. Drost 6—2. 3—6. 06; H. ArmbrustA. M. E. Drost 46, 54 (Armbrust teruggetr.mevr. Dijkstramevr. G. Hermanides 16, 64. 36: me vr. Frasermevr. M. Visch 36, 1- 6. Dubbelspelen: mevr. Dijkstra/W. Wil bersmevr. G. Hermanides/A. Drost 16. 36; mevr. Fraser/Molenaars —mevr. M. Visch/A. Boone 79, 5 7J. Molenaars/T. LeclercqA. Boone/AM. E. Drost 1—6, 75, 3 6: mevr. Dijkstra/mevr. Fraserme vrouw G. Hermanides/mevr. M. Visch 0—6, 1—6. D.O.S. II—AMMO III 7—1. Enkelspelen: E. TimmermanJ. Vis ser 06, 62, 61: I. GasilleE. Visser 26, 06; mevr. J. Legein mej. M. v. Os 62, 6—0; mevr. M. Gasillemej. F. Nysten 75, 62. Dubbelspelen: mevr. Legein/Timmer- manmej. v.' Os/J. Visser 6—1. 61 echtpaar Gasillemej. Nysten/H. v. Os 6—1, 6—1; Gasille/Timmerman—- E. Visser'H. v. Os 6—2. 6-1: mevr. Legein mevr. Gasille—mej. v. Os/ mej. Nysten 6—3, 4 - 6. 6- 4. Tweede Mas D.O.S. UI- HULSTER AMBACHT I 4—4 Enkelspelen: R. KlompH. Taalman 6—2. 61: R. VisserB. v. Remor- tel 62, 62; mej. M. Ornee—mej. J. v. d. Wiele 46, 16; mej. W. Ferwerdamevr. P. v. Rcmortel 75 6—1. Dubbelspelen: mej. Ornee/Klomp mej. v. d. Wiele/B. v. Rcmortel 64, 57, 57: mej. J. Kamermans/J. Hermsenmevr. v. Rcmortel,'Taal man 97. 26. 46; Visser/Herm- sen—Taalman/v. Remortel 36, 6 0. 6—4; mej. Ferwerda/mej. Kamer mansmevr. v. Remortel/mej. v. d. Wiele 1—6. 7—9. SCHELDED.O.S. I 2—5 Enkelspelen: P. VierhoutJ. Gasille 06. 36: P. de JongG. v. Oppen 7—5, 108; mej. P. v. d. Bergmej. W. Braak 1—6, 5—7; mej. J. Wil- lemsemej. E; Ots 63, 36, 68. Dubbelspelen: mej. v. cl. Berg/Vier houtmej. Braak/Gasille 36, 46; mej. Willemse/de Jongmej. Ots/J. Minkiewicz 62. 62; Vierhout/de JongGasille/v. Oppen 36, 36. Di de Italiaanse stad Laterza is gis teren een met pamfletten geladen ballon die in de lucht had moeten ontploffen en de pamfletten versprei den, op de grond geëxplodeerd. Twee duizend eromheen gegroepeerde klei ne gas-gevulde ballonnen ontploften tegelijkertijd. Zestig menseii liepen brandwonden op. Het ballonnenfeest was georganiseerd ter ere van de schutspatrones van Laterza. De vijfduizend mensen die het feest bijwoonden, wierpen zich op de grond, en renden daarna in paniek weg, persoonlijke bezittingen achter latend. Art ver ten tiej TWEEDE KLAS In de 2de klas Zuid won Animo I uit Terneuzen ook de returnmatch tegen Domburg I, dat door het ver trek van de Zeeuwse kampioene mej. v. d. Hage veel aan kracht heeft ingeboet. Deze keer was de score 6—2. DOMBURG I—ANIMO I 2—6 Enkelspelen: G. v. EyzerenM. Praasterink 46, 68; A v. Iersel A. Ysebaert 36, 60, 36; mej. M. Lipsmej. B. v. Fraayenhove 6 4. 46. 57mej. M. Passenier mej. D. Thomaes 64, 62. Dubbelspelen: mej. Lips/v. Eyzeren mej. v. Fraayenhove/Praasterink 4 6, 26; mej. Passenier/P.. Provoost mej. Thomaes/J. Jurry 26. 64, 3—6;' v. Eyzeren/ProvoostPraaste- rink/Ysebaert 4—6, 36; mej. Lips mej. Passeniermej. v. Fraayenho- ve/mej. Thomaes 7—5, 86. Zaterdag 26 mei zullen op het ter rein van de voetbalvereniging Ter- neuzense Boys te Terneuzen selectie wedstrijden worden gespeeld tussen jeugdelftallen (1623 jaar) van de verenigingen in Zeeuwscli-Vlaande- ren. Er zullen drie wedstrijden wor den gespeeld t-w. elftal Rood-elftal geel, elftal groen-elftal geel, elftal geel-elftal rood. Door de technische commissie van de K.N.V.B.-afdeljng Zeeland zijn onder staande elftallen samengesteldv.I- n.r.): Elftal rood: (zalerdagelftal O.-Z.- Vlaanderen): doel: C. v. d. Broeke, AZW: achter: R. Verberkmoes i>pui en D. de Smet, Spui; midden: J- Maas, Spui, J. Geensen. AZW, en C. Maas, Tern- Boys; voor: J. de Jonge, Tern. Boys, L. v Dixhoorn, Tern. Boys, P. Haak, AZW, Th. v. Vugt, Hoek en G- Borgt, AZW. Reserves: H. Markusse. Tern. Boys. D. de Rub ber. Tern- Boys, W. Bakker, AZW en J. Lensen, AZW. Elftal groen, West-Zeeuwsch-Vlaan- deren: doel: L. de Wolf, IJzendijke, I achter: A. Tas, Oostburg, C. Bliek, j Schoondijke; midden: J- de Cocq, Aardenburg, W. Schilleman, Bier vliet, C. de Nooijer, Breskens; voor: Th. Vermeulen, IJzendijke, G. Blon- deel, Aardenburg, J. Robinson, Aar denburg, I. Lybaert, Biervliet, W. de Ruyscher, Hoofdplaat. Reserves: J. van Opdorp, IJzendijke, F. Delnad, Schoondijke. I. Riemens, Breskens en B. Rieteco, Oostburg. Elftal geel, Oost-Zeeuwsch-Vlaan- ren: doel: P. Verpoorte, Axel; ach ter: N. v. Kerkhove. HW '24 en W. Buysrogge, HW '24; midden: P- M. van Waterschoot, Hontenisse, L. Dey Axel, J. Doorns, Terneuzen; voor: P- A. R- v. Waterschoot, Hontenisse, A. van Houcke. Terneuzen, R. Lam bert, Vogelwaarde, E. Saman, Steen en W. Evcraard, HW '24. Reserves: B- Verbreaken, HW '24, J: Lipjes, Sluiskil. H- de Gronckel, Koewacht en P. Geelhoedt. Terneu zen. Duur van elke wedstrijd 2 x 25 minuten. Teneinde een Sehouwen-Duivelands jeugdelftal te kunnen samenstellen 1623 jaar) dat op een nader te bepalen zaterdag in 1962 zal spelen tegen andere districtselftallcn, zal op zaterdag 26 mei op het Mevo-terrein te Zierikzee een selectiewedstrijd Meer comfort, meer tijd voor andere dingen. Ja, heel wat huishoudelijke problemen verdwijnen wanneer u Esso Gas als brandstof kiest. Esso Gas, het veilige gas in de fles, maakt het u gemakkelijk. Vlug en zuinig koken op een gasfornuis, in een wip warm water uit de geyser in keuken en douchecel, een gaskacheltje als bijverwarming... u ziet, er zijn mogelijkheden genoeg. Vraag eens advies aan de dichtstbijzijnde Esso Gas leverancier. Geen problemen meer in de keuken. Met Esso Gas kookt u vlug én zuinig. Draai maar aan de kraan, en u hebt warm water..,, wanneer u wilt, zoveel u wilt Een verplaatsbare gas kachel met ruimte voor een fles Esso Gas - is een ideale warmtebron. MET ESSO BENT U BETER UIT! ke4- gao ü-1 de fé&o f worden gespeeld tussen een elftal van zaterdagspelers en een elftal van zondagspelers. Door de technische commissie van de afdeling Zeeland zijn daartoe onderstaande elftallen samengesteld: (v.l.n.r.). Zaterdagelftal doel: J. bij de Vaate, Mevo; achter: P. bij de Vaate. Mevo en O. Kostense, Bruse Boys: midden: C. Würth, Brouwershaven, C. Slager, Brouwershaven en J. C. v. d. Star, Bruse Boys: voor: J. v. d. Welle, Me vo. M. den Boer, Brouwershaven. A. Kostense. Bruse Boys, J. van Dijke, Duiveland en J. M. v. d. Werf, Bruse Boys. Reserves: J. H. v. d. Ouden, Bruse Boys, H. van Oeveren, Zwa luwen en P. Janse, Mevo. Zondagelftal doel: J. Verton, Burgh; achter: C. Duinhouwer, Brouwersha ven en B. Siesse, Burgh; midden: J. de Looff, Zierikzee, J- van Beverén, Zierikzee en J. van Nieuwenhuize, Burgh; voor: M. P. Wessels, Burgh, A. Rijnberg, Burgh, J. Göedegebure, Zierikzee, A. Klink, Zierikzee en N. Goossens, Renesse. Reserves: J. de Jonge, Brouwershaven, W. van Ham, Brouwershaven en J. C. Rijnberg, Burgh. HOOG EN LAAG WATER 24 mei Vlissingen Terneuzen Hanswcert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 4.56 2.07 5.27 2.23 6.02 2.32 6.28 1.52 6.47 1.82 17.17 1.88 17.49 2.04 18.23 2.17 18.41 1.28 11.13 1.80 ,23.48 1.98 11.42 1.96 0.07 2.34 12.15 2.10 11.55 1.41 0.01 1.S4 12.19 1.63 i Advertentie) 2103. Conin, de groene vis ser, keek met voldoening naar het welgevuldig sleep net, dat achter zijn sub trawler werd meegetrok ken. Het was een gunstige dag voor hem geworden en Conin wilde juist een stevi ge hap van het laatste stuk brood nemen, dat zijn vrouw hem had meegege ven, toen de trillingmeter vóór hem op liet instru mentenbord begon te tik ken. Deze onmisbare gids van de groene Obor-vissers waarschuwde hem, dat er „leven" in de buurt was. Snel stuurde hij het vaartuig in de richting van het geluid dat steeds sterker werd. „Dat moet een flink heerschap zijn", mompelde Co nin bij zichzelf en kauwde onwillekeurig snel ler op zijn brood. „Het net is zo goed als vol. maar eentje kan er altijd nog wel bij." Zijn KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Den Bosch (vac. dr. K. K. Strijd) J. W. Mazurcl te Heeve- waarden; beroepen door de Prov. kerkvergadering van Gelderland te Putten (kring Andreaskerk) G. M. Haitjema te Souburg. Bedankt voor Sint-Annaland Jao. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk. BEROEPBAARSTELLING De heer W. A. Hage kandidaat te Dordrecht is beroepbaar. GEKEF. KERKEN Beroepen te Hoogvliet (Derde precl. plaats) G. Tersteege te Amsterdam- Buiksloot; beroepen tc Roosendaal P. van der Veen te Sibculo; beroe pen te Spijk (Gron.) N. J. Goris te Barghem (Gld.); beroepen te Benne- broek J. D. A. de Zwart kandidaat te Zuid-Laren; beroepen te Mildam en te Vianen C. van der Woude, kan didaat te Kampen. Aangenomen naar Vinkeveen G. v. d. Maaten, kandidaat te Elburg die bedankte voor Edam, Een (Dr.), Goenga, Oldeboorn, Sua- woude, Vianen en voor Zuidwolde (Dr.). Bedankt voor Klazinaveen (vac. M. N. de Wolf) D. Barten te Appelscha. CHRIST. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam-West H. van Leeuwen te Arnhem. Bedankt voor Zutpiien J. M. Visser te Dok- kum. B APTISTEN GEMEEN TEN Aangenoriien naar Hoogeveen (vac. J. H. Blenkers) E. J. Huizing te De venter. Sedert 18 april 7ijn ongeveer 10.000 repatrianten uit Algerije in "Frankvijk aangekomen. (Advertentie) hand rustte reeds op de harpoenhandle, ter wijl hij snelheid minderde en zijn schip voor zichtig op de koraalformaties liet toeglijden, die uit het groene waas voor hem opdoemden. Langzaam, heel langzaam en steeds dekking zoekend tussen de grote waterplanten schoof I hij voorwaarts. Het tikken van de geluidsmé-j ter was nu zó hevig, dat Conin zich enigszins ongerust begon te maken. En opeens zag hij j de trychon!... Feuilleton door Karl Unselt H\i was inderdaad beledigd en Ilse iimlachte hem aanmoedigend toe. Jij scheen aan zijn kant te staan. Ramdohr zag in. dat hij op die ma nier niet verder kwam. Maar zijn in stinct en zijn ervaring deden hem een samenhang tussen de openlijke activiteit van deze man en de ge beurtenissen rond Gcorg Ludeckë vermoeden. Hij wenste niet te gelo ven aan het toeval, dat hier een wil lekeurige agent, die tot opdracht had. voormalige officieren naar de over kant te lokken, de namen van zijn assistente en blijkbaar die van zijn gearresteerde broer kende. Er was ongetwijfeld een 'zeker verband aan wezig. en hij was niet van plan, deze unieke gelegenheid, om dat ver band bloot 'te leggen, zonder meer op te geven. Zouden we met gaan zitten, me neer Buschmann? nodigde hij hem met een handbeweging uit. - Dat kunnen we doen. De fronten znn nu immers duidelijk afgetekend. U wilt. nu proberen, mij op een ge moedelijke manier in te palmen, om dat het anders niet gaat. Ilse lach te, trok een vergenoegd gezicht en ging zo gemakkelijk mogelijk zitten, wat er op wees, dat zij zich van het kat- en muisspel heel wat voorstelde. Bruno geeuwde, stond op en zei, dat hij direct terugkwam; hij moest zijn vader iets zeggen van een patiënt; dat had hij vergeten. Toen hij was weggegaan, merkte Buschmann op nadat hij op zijn hor loge had gekeken: Veel tijd heb ik ook niet meer. Ik weet immers niet. wat u met mij van plan bent. Misschien wilt u mij wel laten arresteren. Daar komt niets van in, zei Ilse zeer beslist. Tenminste hier niet. Als mijn gast staat u onder mijn be scherming. Dank u, juffrouw. Dat is onge twijfeld een bescherming die de moei te waard is. Dat schijnt iets te worden tussen dié twee, dacht Ramdohr bezorgd. On gelooflijk. dié jonge meisjes van te genwoordig. Zouden we niet eens verstandig met elkaar praten begon hij toen welwillend. U bent immers een bij zonder intelligent mens. meneer Buschmann. Dat heb ik wel gemerkt. Caplatio benevolentiae, onderbrak Buschmann hem met lichte spot. Bravo! riep Ilse uit en nam een sigaret. Buschmann gaf haar vuur waarbij bun vingers elkaar aanraak ten. Zij keken elkaar vluchtig even aan en Buschmann glimlachte fijn- tjes. Cicero hebt u dus ook gelezen, zei Ramdohr zuurzoet. Maar op die twee woordeix na alles ook weer vergeten. U ziet, doc tor, dat de juiste toepassing van een enkel citaat volkomen voldoende is om voor een belezen en intelligent mens te kunnen doorgaan. Ramdohr lachte en zijn lach was op recht. U bevalt mij hoe langer hoe meer. Het spijt mij eerlijk, dat wij elkaar onder zulke verdachte omstandighe den hebben moeten leren kennen. Toe, draagt u er toch ook iets toe bij om de lucht te klaren. Daarmee zoudt u ongetwijfeld ook uw gastvrouw een groot plezier doen. Een gevaarlijke verleider, vindt u niet? zei Buschmann tegen Ilse. Nu zeg het alstublieft niet, dat hij ge lijk heeft. Inderdaad zou het mij erg veel plezier doen, zei Ilse met nadrukke lijke ernst, als er tussen u en ons geen geheimen meer bestonden, waardoor een weerzien onmogelijk zou worden. Buschmann, zichtbaar getroffen door de ernstige toon en ook door wat Ilse zei, bleef geruime tijd peinzend voor zich uit kijken en scheen iets te overwegen. Ramdohr noch Iise durfde hem tc storen; op zijn ge zicht zagen zij een uitdrukking als van een verdwaalde, die iedere slap overdenkt, omdat hij de gevaarlijke nabijheid van een afgrond vermoedt. Tersluiks sloeg dr. Ramdohr dat ge zicht gade. dat hem aan een onbe zorgde grote jongen deed denken, on danks de scherpe trekken, die door ontbering en harde ervaringen er in gegrift stonden. Zegt u mij eens, doctor, vroeg Buschmann plotseling, zich losma kend uit zijn gepeins, bent u familie van die Ramdohr. die aan de over kant een genationaliseerd bedrijf leidt? Die vraag kwam voor Ramdohr zo onverwacht, dat hij een ogenblik sprakeloos was. Ja, zei hij eindelijk. Dal is mijn broer. Kent u hem? Nee, ik heb maar een keer zijn naam gehoord. Misschien in verband met uw op dracht? vroeg Ramdohr met span ning, want hij hoopte, dat Busch mann nu kleur zou bekennen. Neen, U kijkt mij zo ongelovig aan. Werkelijk niet, doctor.. U had het daarstraks over iemand, die u zeer na staat cn rond wie zich aller lei nare dingen afspelen. Ik mag zeker aannemen, dat u mij ervan verdenkt iets met die dingen uit-; staande tc hebben. Vraagt u mij maar gerust uit. Ik zal u eerlijk ant woord geven. Meer kan en mag ik ook niet doen. Daar Ramdohr aarzelde, moedigde Ilse hem aan. de wens van Busch mann in te willigen. Zij vond het niet meer dan fair. vooral wijl het tegemoet kwam aan hei verlangen van Ramdohr, de atmosfeer te zui veren. Het is een risico, Ilse, zei Ram dohr, nog altijd gereserveerd. Wat u van mij wenst, is voor mij ook een risico, doctor, gaf Busch mann hem in overweging. Niettemin ben ik bereid, mij aan u over te leve ren. Nou. goed dan, meneer Busch mann zei Ramdohr vastberaden. En vervolgens schetste hij in grote lij nen de situatie van zijn broer en die van zijn vriend Ludeclte en hoe hét tot hun arrestatie was gekomen. Buschmann. achterover geleund in zijn stoel luisterde naar de uiteenzet ting, zwijgend en schijnbaar volko men ongeïnteresseerd, zodat Ram dohr er onrustig van werd en al be rouw kreeg zich zo openhartig te hebben laten gaan. Het gezicht, dat hij een paar minuten geleden nog voor dat van een onbezorgde jon gen gehouden had, was ondoorgron delijk cn gesloten. Toen Ramdohr haperde, omdat de blinde muur waar hij tegen scheen te praten, hem enerveerde, zei Busch mann kortaf en bijna verontwaar digd: Gaat U toch verder, doctor. Er ontbreekt toch nog iets. En ondanks zijn aarzeling ging Ramdohr verder. Hij deed het als onder een geheime dwang, waar hij zich niet a'an kon onttrekken. -- Vreselijk, fluisterde Ilse hees, toen Ramdohr ophield. Buschmann. vol verwachting door zijn toehoor ders aangestaard, verroerde zich niet. Zijn ogen waren tot smalle spleetjes samengetrokken en alleen zag men onder de huid van zijn ka ken de spieren werken. Hinlertür, zei U? vroeg hij on middellijk op benepen toon. Ja. Zo heette die agent. Plotseling vloog Buschmann over eind en bleef een poos in die stijve houding zitten, die echter iets had van de spanning van een strakge spannen veer, die ieder ogenblik kon springen. Maar zijn blik was nog star. Ik geloof, zei hij toen, dat die man beneden voor het huis staal. Als ik me niet vergis, heb ik heni gezien, toen ik binnenkwam. Ramdohr sprong op, klaarblijkelijk gereed om naar beneden te snellen. Buschmann greep hem met zacht geweld bij zijn arm. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 14