BRES i zeven gewesten werken aan slechten Beneluxgrens Scbr<7dte WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN MR. DRIJBER OPENDE NIEUW GEBOUW FIRMA MAUERS DINSDAG 22 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WIJZIGING MENTALITEIT NOODZAKELIJK Eerste publikatie in reeks van studies In de P.Z.C. van 12 mei hebben wij aandacht gevraagd voor het geringe werkelijkheidsgehalte van de Benelux in de grensgewesten. Het blijkt dat dit in beleidskringen al geruime tijd geleden is doorgedrongen. Het ge nootschap de Nederlanden in Europa onder voorzitterschap van professor 1\ Geyl heeft het E.T.I. voor Zeeland indertijd gevraagd hierover zijn licht te doen schijnen. Dit initiatief leidde mede tot bijeen roeping van de Economische Raden van West- en Oost-Vlaanderen, Ant werpen en Belgisch Limburg en van de E.T.I.'s van Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland. Zij hebben een per manent orgaan van samenwerking geschapen onder auspiciën van dé overkoepelende Economische Raad van Vlaanderen te Brussel. Dit or gaan dat een bres wil slaan in de nog te gesloten staatsgrens draagt de naam van B.R.E.S., afkorting van Benelux Regionaal Econqmische Sa menwerking. Verdwijnende grens Als eerste publikatie van de B.R.E.S. is een brochure verschenen onder de titel „Zeven gewesten rond een ver dwijnende grens". Hierin wordt het vraagstuk in zijn algemeenheid ge steld. De .landsgrens is ondanks de Benelux nog altijd een economische barrière, vooral in de grensgebieden. Deze grens is een breuklijn in gebie den die van nature bij elkaar horen. Verschillen in nationaal beleid wor den in de grensgebieden sterker er varen dan elders. Dit geldt bijvoor beeld de tuinbouwafzet, vervoers- moeilijkhcden. een uiteenlopend in dustrieel beleid in de probleemgebie den of het onverhoeds aan de lands grens ophouden van ruilverkavelin gen. Wat dit betreft is de afstand tussen Sas van Gent en Zelzate gro ter dan luttele kilometers. Bovendien sluiten de wegen regionaal vaak niet goed aan. Langs 'n lange lijn tussen Knokke en Vaals zijn dit grote be zwaren. terwijl juist hier de Benelux- eenheid haar meest wezenlijke ge stalte dient te krijgen. Dit beter uitlaten van de geografi sche gegevens is een nationaal be lang. „Het paradoxale verschijnsel dat de Benelux het minst wordt be leefd in de aan de grens gelegen streken dient snel te verdwijnen", zo stelt de brochure. Het aantal stuwen de ontwikkelingen in de grensgewes ten is daardoor beperkt gebleven tot Antwerpen, de mijnstreek, de ont plooiing van het Philipscoucern in Eindhoven en de opkomst van het toerisme aan de kust. Na de oorlog hebben Noord-Brabant en Limburg bewezen dat de nati'o- naal-economische ontwikkeling van Nederland kan doorstoten naar de grens. Ook in België is de laatste tijd een groei naar de grensprovincies waar te nemen. De sterke bevol kingsaanwas maakte dit mede nood zakelijk en mogelijk. Maar dan is het nodig dat de „volkenrechtelijke hy potheek" die op deze gebieden drukt b.v. in het Weslcrscheklebekken wordt afgelost. van het stelsel van spoor-, water- en landwegen genoemd worden onder andere de Zoomweg en de vaste ver binding tussen de Westerschelde- oevers en van de openbare nuts voorzieningen, het uiteenlopende re gionale ontwikkelingsbeleid en het gebrek aan contacten tussen grens streken. Op deze punten dient de grens ver der te worden gesloopt. De economi sche ruimten aan weerszijden van de grens dienen als één geheel te wor den ontwikkeld. De contacten die tot nu toe werden gelegd zijn te sterk documentair en te weinig op doelstel lingen van beleid gericht Als eerste resultaat van een der gelijke zienswijze kan worden ge wezen op het totale ontwikke lingsprogramma dat door het E.T. I. voor Zeeland en de Economi sch Raad van Oost-Vlaanderen voor het Kanaal Gent-Terneuzen is opgesteld, in opdracht van het Ministerscomité van Benelux en bestemd voor de Parlementaire Raad van Benelux. In de overige grensgewesten wordt momenteel de laatste hand gelegd aan soortgelijke voorstellen. Bijeenkomst Vandaag vergadert de Economische en Sociale Raad van Advies (E.S.R. A.) van Benelux in Terneuzen. waar, na inleidingen van de directeur van het E.T.I. voor Zeeland en zijn colle ga's uit Gent, de voornaamste in dustriëlen zich over het ontwikke lingsprogramma zullen uitspreken. Evenals de S.E.R. in ons land advi seert de E.S.R.A. voor Benelux na mens het bedrijfsleven. Tenslotte brengt het Vlaams Economisch Ver bond van werkgevers a.s. vrijdag een bezoek aan de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone, waar de Zeeuwse E.T.I.- directeur eveneens een inleiding houdt. De brochure van de B.R.E.S. is dus. niet geheel toevallig overi gens, op een juist moment versche nen. Het slopen van de grens is immers een tijdrovend werk, liet vergt een wijziging in dc mentaliteit en kan slechts het resultaat zijn van een veelzijdige en machtige aandrang. De B.R.E.S.-brocbure, die de inleiding zal zijn van studies in verschillende sectoren van het economisch leven, wil haar bijdrage daartoe leveren. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 34 VLISSINGEN Tel. 2398 Grensproblemen De belangrijkste grensproblemen zijn de handelspolitieke belemmeringen, het geremde vervoer, het niet sluiten Verkeersexamen 1962 voor ruim 700 scholieren Voor ruim zevenhonderd leerlingen van lagere scholen in Middelburg, Souburg en Ritthem is het examen- lijd. En wanneer zij hun best doen, krijgen zij een diploma. Niet om het overigens fraaie getuigschrift, maar omdat zij dan hebben laten blijken, dat zij de verkeersregels vol doende kennen en in staat zijn ze toe te passen. Maandag startten op bet Molenwa ter te Middelburg 302 kinderen, aan staande woensdag doen in Souburg 175 kinderen het praktische gedeel te van het examen en op maandag 28 mei ondergaan in Middelburg nog 246 leerlingen de proef. „Let op. een kruispunt„Kijk uit, voorrang gevenDat zijn een paar van de vele dingen, die de jon gens en meisjes terdege zullen moe ten kennen. Arm uitsteken, rechts rijden, allemaal zaken, waarop ze moeten letten. Officiële publikatie OFFICIËLE PUBLIKATIE IlCt spreekuur van de burgemeester van Vllssingcn op woensdag 23 mei gaat niet door. Middelburg City: Kermis in de regen, 20 uur. 14 jaar. I',lectio: Dc onder gang van Billy the Kid, lü.30 uur, 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9—18 uur. Schakel: Klassieke finalo Oprechte Amateur, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Kermis in de ré gen. 20 uur, .14 jaar Luxor: Paspoort voor do hel, 20 uui, 18 jaar. Goes Grand: Kennis in de regen, 20 uür, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: De ridder inet de 1000 gezichten, 20 uur. 14 j. Terneuzen Luxor: Wegens verleiding van minderjarigen.. 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olymplatheater: El Ha- kim, 20 uur, 14 jaar. Hulst Biosc'oopgebouw: Ridders van het zwaard. 20 uur, 14 jaar. Zierikzec —'Concertzaal: In de greep der wildernis, 20 uur, 14 jaar. A. v. Leest onderscheiden met gouden Jacobsstaf Zaterdagavond, tijdens een bijeen komst van de leiders van de natio nale verkennersbedevaart O.L.V. van de polder Middelburg, is de heer A. van Leest, groepsleider te Middel burg, onderscheiden met dé gouden Jacobsstaf, wegens zijn vele ver diensten voor de katholieke verken- nersbéwoging. De heer J. Vroom, voorzitter van het verkenners-bede vaartcomité, kreeg het dankbaar heidsinsigne. Deze onderscheidingen werden uitgereikt door de diocesaan- commissaris, de heer A. van Here waarden, Openbare verkoping Notaris J. A. Janse de Jonge te Mid. delburg heeft dezer dagqn twee per celen in het openbaar verkocht. Het eerste perceel, het huis met erf en tuin aan de Dorpsstraat 57 te Ga- pinge, groot 6 aren en 70 centiaren, werd voor ƒ14.425 eigendom van de heer A. Sinke te Middelburg. Het tweede perceél. ongeveer 24 aren en 50 centiaren bouwland liggende ach ter pèrceel 1 werd voor 3600 even eens verkocht aan de heer Sinke. -Zang- en filmrally van Youth for Christ Onder gróte belangstelling werd in het Schuttershof te Middelburg een zang- en filmrally gehouden van Youth for Christ. Aan deze rally werkten mee ds. Sj. Zijlstra, de Gos pel Singers uit Eindhoven, het Eind- hovéns Duo en de evangelist Leen Kolle. De leiding was in handen van Hans Tuinman uit Vlissingen. Verder werd de film „Something to die for" vertoond. Deze film die de Nederlandse titel „Wonder in Sin gapore draagt beschrijft de moei lijkheden van jonge christenen in Singapore. Deze rally was de laatste van het seizoen 1961-'62. Streekvergadering NCVB Dezer dagên wérd eêii streekverga dering van de N.C.V-B. gehouden in de hervormde kerk aan de Kerk straat ('t Zand). Deze was belegd door de afdelingen Middelburg 't Zand, Gapinge, Veere, Vrouwenpol der, Nieuw, en Sint-Joosland, Arne- muiden én Sint-Laurens. Op deze vergadering werd het onder werp: „Verantwoorde gezinsvor ming" behandeld door ds. Van Her waarden en dokter C. F. Frumau. Er volgde een zeer prettige beantwoor ding van de vele schriftelijk gestelde vragen. Deze streekvergadering mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Het geheel stond onder leiding van de presidente van de afdeling Mid delburg Cl Zand). De organist, de heer De Vries, verleende zijn mede werking. VLISSINGEN Gerepatrieerden vierden negende jaarfeest Een groot aantal Indische Nederlan ders heeft zaterdagavond in ..Bri tannia" te Vlissingen het negende jaarfeest van de Belangenvereniging van Gerepatrieerden Vlissingen en Omstreken bijgewoond. Het openings woord sprak dé héér G. v. d. Worm te Middelburg, die onder meer me dedeelde, dat het zaterdag 20 jaar geleden was. „dat wij in het voor malig Nederlandsch-Indië npdden in de misère van de Japanse bezetting zaten". Hierna schetste de heer FloJir namens het Nassicomité het doel en de werkwijze van de Nassi-huip; te vens belichtte hij op uitgebreide wij ze de positie van de spijtoptanten in Nederland zowel als Indonesië, als mede de politiek die ten aanzien van deze mensen wordt gevoerd. Hij deed een beroep op liet grote aantal aan wezigen liet Nassi-werk te steunen. Na dit meer formele gedeelte aan het begin van het uitvoerige ont spanningsprogramma was verder het woord en de daad aan de toneelgroep van mevrouw Voorneman-Berger uit Den Haag. Deze toneelgroep vertolk te op uitstekende wijze een door me vrouw A. J. E. Vöornehian-Berger zelf geschreven toneelstuk in twee bedrijven: „Plantersleven in het Ne- derlandscli-Indië onder de Japanse bezetting", dat een schrijnend beeld gaf van de Japanse tirannieke over heersing en daar recht tegenover de stille, onverzettelijke trots en ver trouwen van het plantersgezin. Na de pauze voerde men nog een Arabi sche dans ten tonele, alsmede een moderne offerdans door Henny Veekman. Ook de South Sea lovc dance van miss Luana en mr. Hosé zowel als de Buaja Surabaia door een gemengd gezelschap kreeg de nodige bijval. Na afloop vaii het pro gramma was er nog bal tot 2 uur met muzikale medewerking van „The Javelins" onder leiding van Ronny Flohr en ..The Melody Mixers" een band die onder leiding stond van Rudy Thümann. Vijftig procent van dc recette van de avond zal aan „Nassi" worden overgemaakt. j Zomerdienstregeling 1962 I Streekvervoer Walcheren 1 De voornaamste wijziging, die dc n.v. Streekvervoer Walcheren voor 1962 in de zomerdienstregeling lieelt aan gebracht, is dat de frequentie op het I traject Mïddelburg-Veere-Kamper- land op werkdagen gebracht is van 14 op 26 ritten, niet 15 aansluitingen in Kamperland op of van de A.M.Z.- autobusdienst richting Kats/Goes. In samenwerking met de A.M.Z. heeft de S.W. er voor gezorgd, dat er zogenaamde „Delta-rondreisbiljet- ten" verkrijgbaar zullen zijn. Èen dergelijk biljet is geldig op de tra jecten Middelburg-Kamperland-Kort- gene (Kats-Colijnsplaat) Goes-Mid- delburg. Op de trajecten Middelburg-Vlissin- gen en Middelburg-Domburg-West- kapelle zijn op zaterdagen enkele vroege ritten komen te vervallen. Evenals in de zomer van 1961 zal op lijn 3 Middelburg-Domburg/Westka- pellc) een uurdienst worden inge voerd. met steeds aansluiting op en van de trein. Ook zal gedurende de seizoenmaan den van 9 juni tot en met 8 septem ber) Dishoek in het autobusnet wor den opgenomen, met een klejne uit breiding van het aantal fitten, van 13 tot 15. De stadsdienst van Vlissingen is vol komen afgestemd op de treinaanslui- tingon. Het gevolg van de wijziging in de dienstregeling van de N.S. is, dat de stadsdienst niet stéeds aan sluiting geeft voor de reizigers, die arriveren met de veerboot Breskens- Vlissingen. De interlokale lijn Mid- delburg-Oost-Souburg-Vlissingen zal echter in deze behoefte voorzien. Vlissinger benoemd in hoofdbestuur K.N.B.R.D. In de laatst gehouden jaarvergade ring van de Koninklijke Nederland- sche Bond lot het Redden van Dren kelingen is benoemd tot lid van het hoofdbestuur de heer G. J. de Rooij uit Vlissingen. De heer De Rooij volgt de heer I. van Bel uit Middel burg op. VEILING KRABBENDIJKE. VEILING GOES. n. 21 mei. Groenten. Bloemkool Al 10—9 21 mei. Bloemkool Al 89—100, A2 4G—8.>. 0 g-, 3^-,9 A afw. 8—19. BI 47-74, B2 37-70. B afw. j Qfv{ Kropsla f 6—46, Cl 28—49, C2 15—37, C afw, 4—30. ojo.,.j cC 1*16 afw 12. Kadi D2 8—10, D afw. 4—8. I 2-11."Rammenas 11—'7. Spinazie 3 25—1 12 19—26. Rabarber 1014. Lamsort I 5255. Aardappelen 30. 21 mei. Spinazie 7.9—23. Witlof 113—126. I Raapstelen 10—14, sla 11—31. Sav. kool I ROTTERDAMSE VLASMARKT. 13—30. Bloemkool 11—96. prei 90. Kom- j 21 mei. Waterroot vlas:< lage soorten v. kommers 2740. Rabarber 7—13. Bos- peen 70—102. Snijbonen 130—330. Poste lein 7887. Tomaten 1C0180. Aardbeien 230660. Golden Delicious 54109. VEILING BERGEN OP ZOOM. f 1.70 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 21 mei. Aanvoer 15.000 kg. AA extra 2.85, AAI 2.60. A extra 2.95. Al 2.60. B extra 2.80, B 1 2.70, C extra 2,50, Cl 2.10, Dl 2.10, El 1.40. E2 1.50, F1 2.45, stek 1.05. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 1440 kg, 241 331. Schar 398 kg. Bot 524 kg. Schol 10 kg. Wijting 105 kg. Tong 263 kg. Rog 6 kg. Paling 58 kg. Visiever 2 kg. Griet 12 kg. Ongesorteerde vis 54 kg, VEILING MIDDELBURG. 21 mei. Nieuwe aardappelen 1.37, drie lingen 1.34, kriel 48. Fruit. Aardbeien 1 100—332, 2 78—109, Groenten. Asperges 105—249. Spinazie 1 24—30, 2 16—29. Sla export 19—23, Sla C 11—15. Sla 1 17—25, Sla 2 15—26. Andij vie 57—70, Postelein 62—81. Rabarber 11 15. Prei 6575. Radijs 5.50—13. Kom kommers 60-75 44. 50-60 42, 40-50 3437, 30-35 31, Bospeen 67—102. Boskroten 71, Spitskool 76. Bloemkool 4 p. kist 59—102, 6 p. k. 46—35, 8 p. k. 27—73. 10 p. k. 12—44, 12 p. k. 13—28. f 1.95 tot f 1.65. best v lot f 1.80, Dauwfoot vlas van f 1.25 tot f 1.70. Breekvlas van 0.80 tot f 1.30. afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.60 tot f 0.95. De produktie van waterroot vlas blijft op normaal peil, de meeste aangeboden partijen waren van middensoorten cn loge kwaliteiten. Best vlas wordt vrijwel niet aangeboden. Voor de lage soorten blijft de vraag ruim voldoende om nfta genoeg het gehele aanbod op te nemen, de prijzen zijn vast en in vergelijking met vorige week iets hoger. Middensoor ten zijn wat meer gevraagd, de meeste partijen konden wordc-n verkocht, prijzen als vorige week. Het aanbod van daiiwrnot vlas blijft vrij klein, de vraag is nog steeds vrij goed, prijzen onveranderd. Breekvlas wordt weinig gezwingeld, de aangeboden soor ten werden alle verkocht tegen onver anderde prijzen. Gezwingelde lokken gaan vlot van de hand. het aanbod is in de afgelopen week weinig veranderd, prijzen als vorige notering. AARD APPELMARKT ROTTERDAM. Met hot oog op de onzekere toestand, zijn op de aardappelheurs te Rotterdam bijna geen zaken gedaan, zodat geen no teringen konden worden opgemaakt. VEILING KAPELLE. 21 mei. Kasaardbeïen p. doos v. 2 ons: Extra 137155. 1 116140, 2 92109. I 21 mei. Aangezien er voor tarw Aardappelen 2 28. Bleemkool Al 6272. fabrieken meer in de markt zijn. GRAANMARKT ROTTERDAM. geef A2 41—73, BI 49—59. B2 29—48, Cl 37. C2 11—26. afw. 11—37; Kropsla 22—31. Spinazie 19—20. Radijs 8—9. Rammenas i 8.50. Rabarber 8.5010. IN MIDDELBURG Eerste leverantie was voor Leger des Heils „Zuinigheid met vlijt bouwt huizen als kastelen". Dit spreekwoord ge bruikte burgemeester ntr. J. Drijber maandagmorgen in zijn rede, tijdens de opening van liet nieuwe magazijn en kantoor van de firma F. Maljers en Zoon aan Achter de Houttuinen te Middelburg'. De openingsceremonie was van bij zondere aard: als eerste (gratis) le verantie in het nieuwe gebouw over handigde nir. Drijber een boeveelheid levensmiddelen aan twee vertegen woordigers van bet Leger des Heils. Zo werd de opening van dit nietiwe gebouw gekoppeld aan de nationale actie. „Doe wat terug". Met het aanbieden van een hoeveel heid, levensmiddelen aan twee verte genwoordigers van het Leger des Heils opende burgemeester mr. Drijber maandagmorgen het njfiitwe gebouw van de firma F. Maljers Zoon te Middelburg. Op de foto: mr. Drijber (op de voorgrond) overhan digt de levensmiddelen. Burgemeester Drijber meende dat in het nieuwe gebouw vier dingen tot uiting komen, namelijk van de grote veranderingen in het winkeliersbe- drijf, de samenwerking tussen de fir ma Maljers en de gemeente Middel burg, de vernieuwing van het Mid delburgse bedrijfsleven en de opgang van dc familie Maljers. Voor de opening die onder meer werd bijgewoond door de wethouders en de gemeentesecretaris van Mid delburg hield de lieer A. C. J. Maljers, één van de firmanten, een toespraak, waarin hij zijn personeel dankte voor hun medewerking tijdens de moeilijke tijd vóór en tijdens de verhuizing. Namens de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen voerde mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst uit Middelburg het woord. De huisvrouw is volgens haar „gelukkig" gegroeid tot een bewuste consument. Een te vreden klant is naar haar mening de enige basis voor goed zaken dóen. Vele afgevaardigden van liet groot winkelbedrijf VéGê onder wie en kele Belgische collega's wensten de firma Maljers in een toespraak geluk met het nieuwe gebouw. De lieer D. Sipkes mémoreerde nog het feit. dat bet bovengenoemde groot winkelbedrijf voor een groot deel is voortgekomen uit de firma Maljers. Verder voerden het woord de beren A. .1. Riek, L. K. van Sehaik en mr. 1*. J. van de Hout. De secretaris van het district Zeeiaüd van dit winkel bedrijf bood de firma een enveloppe met inhoud aan voor de meubilering van liet prlvékantdor. Ook sprak nog de beer A. Koster, namens de fa brikanten. Kermis eind juli Concerten Vlissingse muziekgezelschappen Zaterdag 26 mei begint liet coiicert- seizoeti van de Vlissingse muziekge zelschappen. De accordeonvereniging „Crescendo" opent liet programma dan met een concert in de muziek tent in het Bellaniypark. Verder speelt zaterdag 2 juni: St.- Caecilia, Bellamypark: vrijdag S juni: Ons Genoegen, Hogeweg; za terdag 16 juni: VKMV, Hogeweg; zaterdag 23 juni: Crescendo," Bella mypark: vrijdag 29 juni: Ons Genoe gen, Bellamypark (verjaardag Z.K.H. prins Bernhard); zondag 1 juli: St.- Caecilia, Hogeweg (gewijd concert van 12.00-13.00 uur); zaterdag 7 juli: Ons Genoegen, Boul. Evertsen za terdag 14 juli: VKMV. Hogeweg; za terdag 18 augustus: Crescendo. Ho»e- ,r; zaterdag 25 augustus: St.-Cae- oilia. Boul. Evertsen*); zaterdag 1 september: Ons Genoegen, Bellamy park. Bij slechte weersomstandigheden in het Bellamypark. De kermis wordt dit jaar gehouden van 16 tot en met 21 juli en dc va kantie van het Sclieldepcrsonccl is vastgesteld op 21 tot cn met 31 juli en 4 tot en met 14 augustus. geen notering meêr worden opgemaakt. Peulvruchten franco Rotterdam groe ne erwten op monster f 30f 38, Echok- kers op monster f 30f 39. VEEMARKT ROTTERDAM. 21 mei. Totale aanvoer 3311 dieren. Veile koeien en ossen 1311. Prijzen, resp. voor le, 2e en 3e kw.. in cis per kg. Vette koeien 305345. 230—305, 205—280. Vette koeien aanvoer ais vorige weck. handel vlot, prijzen iels stijver, prima exemplaven boven noteiing. GAP1NGE Auto raakte bij Gapinge in slool In Gapinge kwam dezer dagen in de bocht hij de vluchtheuvel in de Schel- lachseweg de heer K. met zijn auto in de sloot terecht. Persoonlijke on gelukken 'deden zich niet voor. De auto was licht beschadigd en moest tnet eéh takelwagen op de weg ge bracht tvorden. Óp deze zelfde plaats is al meerdere malen een auto dc sloot ingereden. KOUDEKERKE Gevonden voorwérpen Over de volgende gevonden, voorwer pen zijn inlichtingen te verkrijgen bij de postcommandant van de rijkspoli tie te Koudekerke: Een bruine glacé herenhandschoen een zwarte plastic (rechter) want; een doublé daméspölshorlóge met grijs lederen bandje: eett wollen do ken; een groene plastic regenjas: een bril in etui; een grijs wolien kindcr- handschoentje (machinaal gebreid): een plastic zak met borduurgerci een donkergroene ceintuur van re genmantel 1 elastisch Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 18-5; Hadrian van Isle of Grain: Reave rleij van North Shields: Egbert-S van London:- 19-9; Keizersveor Van Hansweert. Vlissingen vertrokken 10-5: Ponte Pedrido naar Roterdam; Cherïs naar Alius; Seo- tisch Trader rinar New Orleans: La Palo- ma naar Ant.werpen; Reaverley naar Galveston: Hadrian naar Pers. Golf: 19-:>; Kei2ersveer naar Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 18-5: Arnoudspolder van Oporto: Borelly van Gdynia: Njord van Rotterdam: 19-5: Duurt van London-Gcnl. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 33-5: Viking naar London: Donau naar London: Gersom naar Kopenhagen: Ju- valta naar Kopenhagen: Timca naar Rot terdam: Heleninr-H naar Moville (Ier land): Holland naar Rotterdam: Gazelle naar ipswicli: 19-5: Looiersgracht naar Helsinki: Rana naar Londbn: Lucas Bols I naar Kotka: Vijgendam naar Bordeaux- Sas van Gent: Mascotte naar Randers; Leliegracht naar Helsinki: Alblasserdijk j naar Rotterdam. I Vlissingen aangekomen op 15 mei; Anita I van zee. Cnosaga van Londen. Melika van Le Havre. Mascote van Antwerpen. I Marie Schwinge van Hamina. Keizers- I veer van Middelburg. 20 mei: Yantla van I zee. Start-Point van Antwerpen. Teu- nikn van Kwaad Me-ihclen. Gerhard-El- fcring van Antwerpen. Cosor van Mid delburg. Da Capa van Honfleur. Vlissingen vertrokken cp 38 mei: Anita naar Perzische Golf. Keizersvcer naar Rochester. Cnosaga naar West Ilartcpool. 20 mei: Vanda naar Middelburg. Costor naar Huil. Tcunika na.w Felixtown. G.v- haitl-EIfering naar Goedé. Mascotte naar zee. Marie Schwinge naar Truro. Staii- Point naar Thames. Gepasseerd naar Antwerpen op 19 mei: I Seabreeze van Londen. Ruby van Lon den. Jagersfontein van Bremen, 20 mei: Delfzijl van Rochester. Marta-Librum v. Dooie. Roebiah Van Amsterdam. Myra van zce-Terneuzen. David Van Sllloth- Tei'neuzen, Aagtedjjk van Calais. Tolji- moh van Hamburg. Peperkust van Ham burg. Raket van zee. 21 mei: Mervestad van Par. Volharding van Gdynia. Ben- nekom van Ordaz. Neerlamlia van Rot terdam, Europa van Cardiff. Con-Zelu van Plymouth. IJsel van Le Havre. Gepasseerd van Antwerpen op 19 mei: Atlantide naar Bremen. Andijk naar Rot terdam. Rex naar Londen-Gent. Ge- bonkust naar Dakar. Njord naar Rot terdam. Oosterdiep naar Kopenhagen. Eagle naar Londen. Arnoudspolder raar Rotterdam. Teun naar Spanje. Prins Wil lem II naar Rotterdam. Ridderkerk naar Rotterdam. Garoct naar Rotterdam. Stc!- la-Polaris naar zcc. 21 mei: Sorsidijk 11. N>W-Vork.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7