Winstpunten in wet ruimtelijke ordening BILT Stichting Zeeland na „ombouw" deskundig „service-instituut" méér Zeeuwse Almanak EERSTE PAAL GESLAGER VAR HET K1RDERZ0RGPAV1LJ0ER VERWACHT. JAARVERSLAG OVER 1961: Autonome secties voor maatschappelijk werk, jeugdwerk, cultuur en sport DE REORGANISATIE van de stichting Zeelflnd heeft in 1961 en ook in de daarop volgende periode zeer veel aandacht gevergd van bestuur en burend, aldus blijkt uit het jaarverslag over het afgelopen jaar. Zoals bekend heelt deze structuurwijziging tot doel de verschillende werk terreinen en de bepaalde sectoren van dé samenleving meer dan tot nu toe liet geval Was in de bestuurscolleges van de stichting te doen verte genwoordigen. Daardoor zal een breder draagvlak worden verkregen vtior het werk van de stichting, dat veel meer dart liet „uitvoeringswerk" zoals voorheen geschiedde gezien moet worden als een „service- instituut": het geven van deskundige service voor de sociaal-culturele ontwikkeling van de Zeeuwse zaken. In de nieuwe structuur zullen de thans nog bestaande secties: cultuur, maatschappelijk wCrk, sport, en jeugdwerk een autonome status krijgen met elk één zetel in het dagelijks bestuur. Zoals bekend is in dit verband dé vertegenwoordiging van het maatschappelijk werk, die tot dan toe uit 3 zetels bestond, teruggebracht tot één zetel. Behalve deze vernieuwing van het dageliiks bestuur zal tevens worden gezorgd voor 'eeri verbreding naar verschillende sectoren van het maat schappelijk leven. Zo werd reeds dit jaar een opvolger: de heer H. J. v d._ Zande (voor Ue Z.L.M.) benoemd in de vacature, die ontstond door het overlijden van heer A. J. Gfoeric- wége, terwijl voorts de ZeeuWsè raad voor de volksgezondheid op verzoek van de stichting Zeeland cên advi serend lid aanwees. Hierdoor ontstónd een relatie, die reeds gestalte heeft gékregen in een onderzoek over het bejaarden vraagstuk. Op dézé wijze kan volgens het verslrtg een structuur ontstaan, die én recht doet aan nieuw ont stane verhoudingen én aan de be hoefte aan een breder draagvlak voor de stichting Zeeland in de provinciale saiiienlevlrig. Inmid dels is reeds opdracht verleend voor het ontwerpen van nïeüWe statuten; stichtïngsdireeteur drs. KI. Laansma verwacht dat in 1963 de „nieuwe start" gemaakt kan worden. In dit verband moge er nog op gewezen worden, dat in het kader van de reorganisatie de naam:, stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk iliét meer geheel past. Hét is thaiis: Sticliting Zeeland provinciaal opbouworgaan. Aanvulling Hét apparaat van liet opbouworgaan zal ëen belangrijke aanvulling be hoeven om bestaande en nieuwe ta ken naar behoren te kunnen uitvoe ren. ank zij de in Zeeland, gekozen ren. Dank zij de in Zeeland goedko pere oplossing mogelijk dan in andere provincies. De meest drihgèridë voor ziening eiste het culturele werk. oök in de adriiinistratieve sector was ver sterking nodig, evenals op het terrein van planning en opbouw. terwijl voorts in de sector jeugd en sportza ken een deskundige' kracht dié in 1961 bijzonder gemist werd - - aan getrokken nioét worden. Dank zij de ruime steun van de pro vincie, waardoor reeds een belang rijke verbetering optrad in de finan ciële situatie, kon de uitbreiding in de culturele, administratieve en plan ningssector gerealiseerd worden, waartoe ook een belangrijke subsidie van het ministerie van maatschap pelijk werk bijdroeg. Zowel bet mi nisterie als de provinciale overheid staan volledig achter de nieuwe ont wikkeling van de stichting, terwijl bovendien de Zeeuwse gemeenten in grote meerderheid positief gereageerd hebben op het verzoek om verhoging van de bijdragen: er was gerekend op een verhoging van 5000 gulden, er kwam tot nu toe van 63 gemeenten bijna 5300 gulden binnen. Tien ge meenten bleven gelijk, rijf subsidië ren niet, terwijl er nog 13 niet rea geerden. Toch veel gebeurd Eveneens veel zorg en aandacht vroe gen de huisvesting (in de 2e helft van 1962 zal het hieuw aangekochte pand Dam 31 opgeleverd worden) en dé répulatie-behartïglng. of zoals de „goede" gewoonte wil: de „public relations". Door de reorganisatie- werkzaamheden is het volgens het verslag niét vérwóndeflijk, dat één aantal zaken niet die aandacht kreeg, die de stichting er gaarne aan had willen geven. Zo kon minder tijd wor ded besteed haü de plattelandsont wikkeling, bejaardëhhuïsvestirig, so ciale èspecten van recreatie en toe risme. sociaal onderzoek en documen tatie enz., maar het stichtingsbestuur meent te mogen stellen, dat niette min op allerlei terrein veel gebeurd is eh met succes; In verschillende hóófdstukkén wordt daarover een van het afgel ven. Dit „panorama" kort betrekking op: PLANNING ÉN OPBOUW: het hel pen scheppen van een sociaal-cultu reel klimaat, dat naar de omstandig heden voldoet. Er is op dit terrein in Zeeland de komendè jaren zeer veel werk te verzetten: enerzijds zijn er lacunes, die voortkomen uit een re latieve achterstand op sociaal-cüTtu- i-èèï gebied, anderzijds zijn er gewij zigde en nieuwe behoeften. Over liet punt „ontwikkeling rijksbeleid" wordt onder meer op gemerkt, dat er met kraeht bij de rijksoverheid op aangedrongen moet worden om het bijzonder maatschappelijk beleid voor het probleemgebied Zeeland na 1963 voort te zetten. JEUGD EN SPORT: Ook in 1961 lag het accent meer op activiteiten rond de Zeeuwse Sportraad dan rond de jeugdraad. De Onderbezetting van het stichtingsbureau liet namelijk niet toe aan alle taken aandacht te be steden. Er moet helaas op worden gerekend, dat niet eerder dan in 1963 een functionaris voor jeugd- en sportzaken aangesteld kan worden. Daar de huidige jeugdraad thans niet méér als een voldoende representa tief orgaan voor zaken betreffende de gehele jeugd beschouwd kan worden, is gestreefd naar een interim-oplos sing in de vorm van een kleine werk groep voor jeugdzaken. De sportaccommodatie is thans in de sportraad behandeld; het wach ten is nu op correcties van de honden, waarna in de zomer de ■/.aak uitgewerkt en zeer waar schijnlijk in september gepubli ceerd kan worden. KUNST EN CULTUREEL WERK: Uitvoerig gaat. het verslag in op de problemen rond de structuur van de Zeeuwse Culturele Adviesraad, die uiteindelijk resulteerde in autonomie voor de ZCAR, onder de rechtsper- soonlijkheidsvlag van de stichting Zeéland. De muziekeómmissie bestudeerde onder méér de mogelijkheid voor een Zeeuws symfonie-orkest. De commissie bleek niets voor een dergelijk orkest te voelen: zij ge loofde niet in 80 podiumbeurten (waarbij het orkest exploitabel zou zijn), voorts zoü het als een loodzware last drukken op de pu- (Advertentie) Vlar middelen In één fablel werken krachtiger zonder de maag van streek te makenI De vier middelen, verenigd in Che- farine„4", helpen elkaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet yan streek raakt. Ckefarine,4 ram buisje 20 lablellsn f 0.80 H«ndlQ« ilripverpafcMng 10 tablélten f 1.50 Voordeligs flacon 100 lablallèn f3.60 blieke financiën. De commissie ad viseerde daarom een klimaatsver betering door meer goede beroeps orkesten naar Zeeland te halen en meer kansen te geven aan de amateurs. MAATSCHAPPELIJK WERK: Nu steeds meer „part-time"-krachten zich inzetten voor hulp aan bejaar den en chronisch zieken (van de 155 gezinshelpsters waren er 77 part timers) vraagt de stichting zich af of het aanbeveling zou verdienen een bijscholingscursus ziekenverpleging, omgang met bejaarden) op te zetten. SOCIAAL onderzoek, studie en do cumentatie: In het afgelopen jaar is het accent van deze werkzaamheden verlegd naar terreinen buiten het eigenlijke onderzoek. Tevens werden de sociologen nauwer dan voorheen betrokken bij in de algemene ontwik keling en interpretatie van het werk van het stichtingsbureau. Er zal vol gens het verslag op den duur niet te ontkomen zijn aan de aanstelling van een aparte kracht voor de algemene documentatie. DIVERSE FONDSEN; Uit het An jerfonds werden onder meer regel matig reserveringen geput, voor in strumenten voor harmonie- en fan farekorpsen, terwijl dit fonds voorts op zich genomen heelt om het in beeld brengen van de verdwijnende Zeeuwse aspecten ten gevolge van het Deltaplan te stimuleren. VAN &2tvln fi TOT PATRIJZEN Ifi Colijnsplaat slaat de achtste pa trijzen,jacht alweer voor de deur. Het patrijzejicomité dat dit jaarlijks te rugkerende gebeuren organiseert is ln café „Juliana" bijeen geweest en wel ouder voorzitterschap van de heer J. A. Poiiwer. Punt van bespre king was natuurlijk de jacht, die is vastgesteld op 25 augustus, lu tegen stelling tot vorige wedstrijden zal het van do keer een ploegen wedstrijd wordeii. dit ter vérhoging van span ning en aantrekkelijkheid. Aan de patrijzenjacht zal een wedstrijd voor afgaan voor aspiranten over 20 kilo meter. De inschrijving hiervoor is vrij. Zij nog vermeld dat de Colijns- plaatse -patrijzenjacht een wielergc- Beüren is. BALLONNEN De ballonrietjes die op koninginne dag op initiatief van dé Middel burgse Padvinders Drumband door vele kinderen werdén losgelaten, hebben voor het grootste deel een flink reisje gemaakt. Dat blijkt VERTROUWEN... De Vlissingse politie, zo vernemen vA) in tweede instantie, heeft het zondag op liet voetbalveld wel bij zonder volhandiy (jehad. Het is geen eenvoudige zaak. om een talrijke me nigte volgens alle regelen der kunst een terrein te doen verlaten cn om er voorts op toe te zien, dat tien tallen automobilisten vlot en veilig wegkomen. Vandaar misschien dat de politieman, die gisteren m dit hoekje een rol speelde, weinig meer kon doen dan het „onderhavige" knaapje adviseren zijn eigen boontjes te doppen. Méér Icon zijn collega evenmin doen. toen hij. benaderd werd door een knaapje van een jaar of vijf. Ter wijl hij de dgent druk doende was niet de menigte, verscheen het jongetje aan zijn voet,, irolc hem aan een broekspijp en vroeg: Kunt u m'n schoen even vastmaken1" Ue politieman had, ér op dal ogen blik echt geen gelegenheid toef maar het lcomt' ons voor, dat het Vlis- Sings politiekorps bepaald wél het vertrouwen van de jeugcl geniet. .Mou/wen zo", zouden wij willen zeg- uit de vele kaartjes die door vin ders werden teruggezonden. Van de 3600 ballonnen verkozen vele door noordenwind gedreven het zónriigé zuiden, in ieder geval de richting ervan eri zo kwamefi velé hieldingen binnen Uit België en Frankrijk. Natuurlijk kwamen de eétste meldingen uit Nederland maar dat stapeltje is niet groot geworden. Vele ballonnetjes land den in België en minstens zoveel verkozen Frankrijk. De organi satoren büïgen zich voortdurend puzzelend over atlassen, want vaak zochten dé ballonrietjes uiter mate kleine dorpen óp. Een hele vérre melding was die van Dyón, ettelijke honderden kilometers van Middelburg Vandaan, De sluitings datum is 31 mei, dus misschien komt er nog wel een melding van uit Spanje HULDE Een uitvoerige en spontane hulde Viel zaterdagavond ten déél aan de heer Adr. B. Holster te Kruiningen. Dat die hulde zo uitvoerig was be hoeft geen nadere toelichting, wan neer wij slechts vermelden dat de heer Holster dirigent is van de ge mengde zangvereniging „Crescendo", het kinderkoor „Jong Crescendo" en de orkestvereniging „Apollo", de ko- ninklijke harmonie alle te Kruiningen, alsmede van het Krab- bendijkse muziekkorps „Concordia". Voorts moeten we ér nog bij ver melden dat het zaterdag de 60ste verjaardag van de heer Holster was. De hulde ging vergezeld van felici taties en geschenken waaronder een elektrisch scheerapparaat. De heer Holster was wel even verrast door de grootse manifestatie. BOMEN Dat de weg tussen Axel en Axel Sassing dringend verbetering be hoeft is eeri overbodige modede ling. Velen zullen dit beamen, want het gaat over een van de drukste verkeersaders in Zceuwsch-Vlaanderen. Het ziet er naar uit dat die verbetering niet meer zo lang op zich zal laten wachten, men zegt zelfs dat een en ander nog dit jaar voor elkaar komt. Met de voorbereidende werkzaamheden is zélfs al een aanvang gemaakt, dat wil zeggen men is begonnen met het rooien van de bomen die de weg begren zen. DOOR VOORZITTER DS. H. M. STRATING Tevens start nieuwbouw van vereniging „Kinderzorg" In de. Middelburgse Stromenwïjk is maandagmorgen de eerste vaii een serie van 94 houten palen geslagen voor een nieuw paviljoen van de vereniging „Kinderzorg" te Middel burg. Het paviljoen zal in de nabij?» heid van de Usselstraat worden op getrokken en is bestemd als „thuis" voor 16 werkende, normaal begaafde jongens tussen 15 en 20 jaar, die mét gezinsmoeilijkheden kampen en in Middelburg of Vlissirigén werk zaam zijn. IR. SCHUT IN VERGADERING A.R.-BESTUURDERS Burgemeester Axel: „Over 20 jaar oeververbinding" De Rotterdamse stédebouwkundige ii\ W. F. Schut heeft maandagmor gen te Axel op de voorjaarsverga dering- van de Zeeuwse Vereniging van A.R.-gemeente- en provinciebe stuurders een aantal verschillen be sproken tussen de oude en de voor gestelde nieuwe wet op de ruimte lijke ordening. Spreker begon met het rapport, een jaar of tien geleden uit gebracht over deze zaak door de A.R.-commissie onder leiding van de toenmalige burgemeester van Voor burg, dr. Notebóom. Uitvoerig ging hij iri op dé leeintcn, die in deze wet voorkwamen, ter wijl hij onder meer met name noem de het tekort aan Overleg en de te grote ambtelijkheid brj de uitvoering. Volgens spreker zijn iri de niéuwe wet, die de Eerste Kamér nog moet passeren, vrijwel alle verlangens be vredigd. Overigens zou het er zijns inziens bij de uitvoering op aanko men lióe een eri ander zal worden geïnterpreteerd. In de eerste plaats is er naar dé mé ning van ir. Schut meer eenheid te bespeuren, onder méér voor wat be treft de stedebouwkundige maatrege len. Verder zag de spreker meer soe pelheid, onder meer de mogelijkheid tot het leggen van voorlopige be- stémmirigen, tot faseren van uit breidingsplannen,- terwijl dé stréek- planproöedüre eenvoudiger en dus soepeler is geworden doordat déze plannen niet meer de goedkeuring van de Kroon behoeven. Winstpunt Een wiustpiint noemde de stédebouw kundige ook de hetere bescherming van de plannen en van de belarigen van de burger zélf èn door inschake ling van een raad van advies voör de ruimtelijke ordening. Overigens zal het noodzakelijk zijn tot de nódige jurisprudentie te kómen. .Vérdere winstpunten nóéhide ir. Scliüt een beter gecoördineerd beleid en eéii na dere regeling van dé schadevergoe dingen. I" Het slaan van deze eerste paal. te vens de eerste stap op de weg naar de realisering van liet nieuwbouw project van „Kinderzorg", werd bij gewoond door ds. H. M; Strating, voorzitter van de vereniging „Kin derzorg", alsmede de heren I-I. van Arkel, directeur van de Kinderzorg instellingen, W. K. H. Dieleman, tweede-voorzitter van de vereniging Th. Schimmel, administrateur en J. Germing, directeur van de Amster damse Bank te Goes, in de functie van penningmeester. Ds. H. M. Stra ting liet als bediener van de heima chine de 8Y2 meter lange paal snel in de weke grond verdwijnen. Op dé kop van de paal komt eeri betonnen vérïëngsfuK (opzet) van twéé meter, zodat iédere paal lOVj meter diep de grond ingaat. Het nieuwe paviljoen zal plaats bie den aan 16 jongens, die ieder eeri eigen kamer ter beschikking krijgen. Een gedeelte van het gebouw waar de 3-persoonskamers zijn gepland telt twee verdiepingen. Verder is er een gemeenschappelijke eet- en zit kamer en is aan beide zijden van het paviljoen eeri terras geprojec teerd. Het nieuwe gebouw, dat over een jaar klaar moet zijn. is ontwor pen dooi* het architectenbureau irs. Rothuizen 't Hooft N.V. te Goes èn wordt gebouwd door het aanne mingsbedrijf fa. G. M. Bréas Zri. eveneens gevestigd te Goes. Het nieuwbouwproject, dat met dit paviljoen maandagmorgen van start ging, omvat onder meer de vervan ging van de bestaande „Klnderzorg"- gebouw in aan de Veersesïügel te Middelburg door vijf nieuwe pavil joens op dezelfde plaats, het bouwen van een nieuw paviljoen bij het kin dertehuis „Welgelegen" te Serooskcf- ke alsmede do houw van eeri kantoor van de vereniging „Kiridèfzofg" op de hoek van de Niéuwstraat. Personenauto sloeg bij Bruinisse over de kop Ï11 een vrij scherpe boelit in de rijks weg op Schöuwen-Duiyeland is za terdagmiddag ter hoogte van Brui nisse niej. Van der W. uit Brouwers haven met haar auto over de kop ge slagen. Zowel de bestuurster als een mede-inzittende kwamen met de schrik vrij. De auto werd totaal ver nield. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan een te grote snelheid en de rukwind, wuardoor de bestuurster de auto riïcl in kaar macht kou hou den. Ds. H. M. Strating heeft maandag morgen in zijn functie van voorzit ter van de vereniging Kinderzorg te Middelburg, de eerste paal gesla- j gen van een nieuw jongenspaviljoen, 1 FXAMENS Dit nieuwe paviljoen, dat over een jaar klaar moet zijn. biedt pluuls j BaUkfel. slaairde dezer da- aan 16 jongens in de leeftijd van 15 K.' „A" tot 20 jaar, en wordt in de Stromen- N.V.L.-examen auto- wijk te Middelburg opgetrokken. I geen la-ssen- (Foto P.Z.C.j Badhotel Domburg maakte nettowinst van f 23.052,54 Uit het jaarverslag vaö de N.V. Bad en Strandhotél „Domburg" blijkt, dat de balans per 31 december 1961 van deze N.V, sluit iriét éen riettowirist van 23.052,54; ha afSêhfijvirigfen töt een bedrag vari 27.955,06. Het Bad paviljoen leverde in het vorige sei zoen een negatief resultaat op. Dit is volgens het verslag hoofdzakelijk een gevolg van het slechte weer, waardoor het bezoek aan dit Onder deel van het bedrijf klein was. „Het verheugt ons daarom temeer dat de gang van zakên in liét Bad hotel zodanig .was, dat desondanks een aanmerkelijk gunstiger jaarre sultaat kon wordén verkregen", aldus het verslag. Men ging voort niet hét verbeteren èh iriödernïsèréri vari liét bedrijf eri er zijn Hog diVcfsé plannen iri studie; In verband met de vijfdaagse werk week zijn er riióèilijkriédèn niet dc pérsoneelsopbóuw. Het komende sei zoen wordt echter mét vertrouwen tegemoet gezien. Tijdens de aandeelhoudersvergade ring van de N.V. die maandag in Domburg werd gehouden werd de heer D. F. P. Hoegen uit Middelburg herkozen als comnlissaris. Vergadering Prov. V.V.V. Ter aanvulling van het verslag óver de voorjaarsvergadering van de Pro vinciale Zeeuwse V.V.V. verzoekt de V.V.V. „Noord-Beveland" nog te willen melden, dat het tijdens de ver gadering naar vorén gebrachte be zwaar, dat erikèlé leden van liet be stuur misschien tc oud zijn voor een bestuursfunctie niet namens de ge hele V.V.V. „Nöord-Bevelarid" werd geuit. Het bezwaar werd daarentegen naar voren gebracht door een lid van de V.V.V. „Noord-Bevelarid", die niet namens dé gehele V.V.V. het wóórd voerde. Uiteraard werd over een en ander gediscussieerd. „Als alles zo ver ruimd wordt, kan er dan nog iets van de grond komen", vroeg een van de leden. „Als met iedereen óver de plannen moet worden gesproken, be staat het risico dat een éénling de liele zaak tegenhoudt". Ir. Schut noemde dit te verdedigen. Maar zijns inziens staat tégenover dit risico liét voordeel dat meer men sen weet ki-ijgen van deze zaken. De publieke zaak moet publiek kunnen worden beïnvloed, meende de stede- bouwkundige. Een ander lid vroeg naar de finan ciële consequenties bij dé sanering van oude stadsdelen, waarvoor de ge meente zelf onmogelijk kan Opdraai en. Een ander lid sloot zich hierbij aan, onder meer met de stelling dat brj het uitwerken van uitbreidingsplan nen rekening moet worden gehouden met de realiseerbaarheid daarvan. Ook werd een vraag gèsteld over de hoogte van grondprijzen bij récreatié- objéeten. Voor wat betreft de recon structie van bebouwde konrmen kun nen voigens ir. Schut bijdragen uit 's rijks kas worden verstrekt. Spre ker rrieerid.e aanwijzingen te hébben bemerkt, dat men de 80-20 procèrit verhouding zal gaan toepassen voor een gedeelte van deze saneringsivérk- zaamheden. Recreatie Voor wat betreft de recreatie gebieden Was ir. Schut vari me ning, dat niet alleen plannen moe ten worden gemaakt voor dé gro te beleggers. Overigens vond hij dit nog jonge vraagstuk .een zeer ingewikkelde kwestie, die geval voor geval moet worden bezien. Tevoren had voorzitter A. A. van Eeten in zijn welkomstwoord meege deeld dat de vereniging nu honderd- één leden telt. Iri zijn terugblik óp het afgelopen jaar besprak hij onder meer de wet financiële verlioudirig rijk-gerriöènten niet voorbeelden van vöohf en nadelen. Verdér betrok hij in zijri terugblik de premie bij de bouw van kerken en de aanleg van wegén. De aan gekondigde huurverhoging noemde hij een lastige affaire voor de poli tieke arena Üitvóérig stond voorzitter Van Ëèten voorts stil bij het jaarverslag vati de Néderlandse Bank en dé velé pro jecten in eigen provincie, dié de aan dacht vragen éri dié Zeèland éen dy namisch karakter zijn gaan geven. Ten gemeentehuize vond een officiële ontvangst plaats, waar burgemeester M. K. van Dijke van Axel in zijn welkoiristwóord onder rneer wees op de gunstige perspectieven vóór zijn gèmeéntë iri verband niet de vér dere industrialisatie van de Kanaal zone, óp liet koiriende feest tér ge legenheid vari dé stad Axél en op lïélijkè vaste Oeververbinding óvèr de Wèstéfscliêlde. Oevervêrbinding „Ook wij zijn teleurgesteld over de verklaring van minister Korthals", aldus burgemeester Van Dyké, die overigens overtuigtl zei te zijn, dat bij een voortgaan van de liuidigè ont wikkeling die verbinding over een twintigtal jaren wel tót stand zal zijn gekomen, 's Middags brachten de A.R.-leden met hun dames voorts nog een bezoek aan do spicgelglasfa- briek te Sas van Gent. Expositie Jan Sleeboom in Middelburg geopend In kunstzaal Van Benthem en Jutting te Middelburg heeft do Zeeuwse kunstschilder Louis He.vmans maan dagmiddag een tentoonstelling ge opend van werken van de Njjineegse schilder Jan Sleeboom. De expositie omvat een aantal schilderijen, etsen en tekeningen over Walclierse onder werpen. Bij de opening waren onder meer aanwezig mevrouw Sleeboom en de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael. In zijn openingsrede verklaarde de heer Heymans, dat er in een agrari sche provincie sterk behoefte is. aan kunstzin. Hij zei de heer B. P. Car rière tc bewonderen, omdat hij door blijft gaan met het houden van ten toonstellingen. „Het is prettig", zo meende hij, „dat er buiten.scholen kunsthandels zijn, die daar móeite voor doen". De heer Heymans zei, dat men kunst en kitsch moet kunnen onderscheiden. Over liet werk van Slceboom ver klaarde hij onder meer, dat dc Nij- fnegeriaar alle moderne expresslemc- gelijkheden heeft benut. Hij noemde hem een „dichter en virtuoos" en roemde de „zeer spontane aquarel len". Jan Sleeboom werd in 1917 te Delf zijl géboren, als zoon van een zeé- loods. Hij schrijft ook gedichten: in 1945 werd zijn eerste bundel gepubli ceerd. OPKLARINGEN'. Opklaringen en slechts hier cn daar één bui. Tot matig of nemende wind tussen west en noordwest. In hét binnenland iets hogere middagtem- peraturen. ZON EN MAAN. Zon op 4.36 Maan op onder 20.38 onder 7.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2