GRATIS FOLDER WARFFUM is voor de P.T.T. niet het eindpunt Lezers schrijven FRANSE GEVALLENEN OP KERKHOF KAPELLE HERDACHT KarelI CHARMANT 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 MEI 1962 GEAUTOMATISEERDMAAR NIEUWE TECHNIEK STAAT VOOR DE DEUR (Van een onzer verslaggevers) Morgen wordt in Warffum het feest gevierd van de volledige automatisering van het Nederlandse telefoonnet, het tweede na dat van Zwitserland en als Nederland niet in de oorlog be trokken was geweest, zou het als nummer één op de lijst hebben gestaan. Toch spreken noch P.T.T., noch industrie van afgeslo ten hoofdstukken. „We zijn blij, deze zaak nu afgerond te heb ben en we gaan gewoon door", zeggen zij. „Natuurlijk zijn we ook wel een beetje trots, maar er is nog enorm veel te doen en daar zijn we allang mee begonnen". genaamde draadgolfsysteem, waarbij een aantal gesprekken tegelijkertijd over één kanaal wordt afgewikkeld. Tussen Maastricht en Eindhoven wordt hiermee al proef gedraaid. De p.T.T. is voornemens daarna een net op te bouwen binnen het kruis, ge vormd door Amsterdam, Den Haag Rotterdam en Utrecht met Alphen aan de Rijn vroeger een der be langrijkste knooppunten voor het postverkeer als centrum. TELEFOONNET VOLLEDIG Geen eindpunt Er liggen beginpunten voor een aan tal lynen. die, eenmaal doorgetrok ken, een enorme lengte kunnen krij gen. Sommige lijnen zijn nog maar heel kort, andere al een eind weegs. Ze zijn organisatorisch, organisato- riscli-teehnisch en puur technisch. Zo zijn nationaal, internationaal, inter continentaal en buitenaards. Ze zul len deels door het publiek als ingrij pend in het telefoneren ervaren wor den, deels als kostenverlagend, deels helemaal niet worden opgemerkt. Zc hebben één ding> gemeen: ze hebben waarschijnlijk voorlopig geen eind punt. Enkele jaren geleden werd de eer ste telefoonkabel onder de oceaan van Europa naar de V.S. gelegd. Of eigenlijk een langgerekte cen trale, want in die kabel bracht men om de zoveel kilometer ver sterkers onder. Het resultaat was een gesprek, zo glashelder alsof het met de volgende straat werd gevoerd. Er kwam een tweede ka bel en aan een derde wordt ge werkt. Een stap terug, van draad loos weer naar kabel? Beslist niet, want juist de radiotechniek maakte dit mogelijk. Ruimtestations Wat men nu gaat doen tusseri de continenten is veel meer van revolu tionaire allure. In de loop van dit jaar zullen twee zogenaamde actieve satellieten rond de aarde gaan cirke len en dan zijn we aangeland in het tijdperk van de ruimtecommunicatie. Een van die satellieten wordt dooi de Amerikaanse ruimtcvaartautori- teiten, de NASA, in dc ruimte ge bracht, de ander is een particulier project, namelijk van de technisch zeer progressieve American Telepho ne and Telegraph Corporation. Nu dus weer draadloze telefonie, maar via een ruimtestation, dat relayecrt en met de mogelijkheid, de nukken van die goede oude ether te ontgaan. Een moeilijk project, dat ook alweer al leen in nauwe internationale samen werking tot stand kan komen. Mis schien zullen we op onze televisie schermen tijdens de Olympische Spe len in Tokio kunnen zien, of het pro ject rijp is. Telefonerend met New York zullen we het niet mogen mer ken of hoogstens in nog betere ge- sprekskwaliteit. Zijn die twee satellieten, of desnoods «luizend miljarden ruimtenaalden een eindpunt Dat kan nog niemand zeg gen, maar wel is er alweer een vol gende ontwikkeling aan de gang, het zogenaamde Mazer-project, de com municatie met behulp van monokro- matisch licht. De eerste proef, weer kaatsing van aards kunstlicht door de maan, heeft men zojuist achter de rug. Zeer aards Dit is een nieuwe, bovenaardse zaak, maar hier, in Nederland lig gen een aantal volkomen aardse zaken die direct aansluiten op ..Warffum" op verdeer ontwikke ling lc wachten. In de eerste plaats daardlozc telefoonverbin dingen. Men kan wel tot in het oneindige doorgaan met kabels in de grond te stoppen, maar dat kost zeer veel geld en bovendien legt men in de kostbare grond van dit volgebouwde land de kabels niet zo gemakkelijk meer. Het antwoord op dit probleem is de zoge naamde straaltelefonic. Een ultra- kortegolf-verbinding volgens het zo- Dit is de laatste ontwifëleelinp op het gebied van de elektro-mechanische telefoon: de (Philips) kiezer, zoals die in vele moderne centrales is in- f/ebouwd en die nop maar één bewe ging kent: de rotatie. De volgende slap is dun de transistor en helemaal peen bewegende delen meer. Snelle drukking Voorts is Philips samen met anderen betrokken bij de laat ste ontwikkeling: dc elektronische telefooncentrale en de drukknop bediening inplaats van de draai schijf. In vier Europese steden, waarvan er één in Nederland ligt. zullen over ongeveer anderhalf jaar elektronische proefcentrales komen met een beperkt aantal nummers en zullen de aangeslote nen op die centrales hun draai schijf vervangen zien door druk knoppen. Waarom drukknoppen Waarom elektronische centrales? zijn ze be ter? Nee. Maar wel sneller. En bij een toenemend telefoonverkeer is snelheid bij .de opbouw van het ge sprek van groot belang. De druk knop maakt het mogelijk, een num mer veel sneller te kiezen, even snel als het aanslaan van een getal op de telmachine. Het toetsenbordje in plaats van de draaischijf zou vrij ge makkelijk te verwerkelijken zijn zon der dat daarvoor veel gewijzigd be hoeft te worden in de tegenwoordige elektro-mechanische telefooncentrale. Toch kan men het druktoetsensys- tecm niet los zien van de elektroni sche centrale. Want de tijdwinst, ver kregen met druktoetsen, zou in het nu eenmaal vrij trage schakelmceha- nisme, hoe perfect dat tegenwoordig ook is, weer verloren gaan. Elektro nica is daarentegen, populair gezegd, tijdloos. Voordelen De elektronische telefoon is niet zon der meer beter dan de elektromecha- ïlische. Ook die is tegenwoordig bij zonder goed, snel en betrouwbaar. Zo vergt de ccntrale-apparatuur van daag per abonnee per jaar slechts een half uur onderhoud. Toch heeft zij voordelen. Op den duur zal elek tronische apparatuur goedkoper zijn. De kostenbesparing zit voornamelijk in de lagere produktiekosten van de elektronische schakeleenheden, zoals gedrukte bedrading en het feit, dat een enorme, wereldomspannende elek tronische industrie de onderdelen: transistors, weerstanden condensators in enorme hoeveelheden goedkoop produceert. Een tweede overweging is, dat men elektronische centrales in één derde tot één vierde van de ruim te kan onderbrengen, die men voor een elektromechanisme nodig heeft. Dat is vooral van bijzonder groot be lang bij de bouw van centrales in de binnensteden met hun onbetaalbare i grond. Ook het stroomverbruik zal tot ongeveer 25 procent van het te genwoordige kunnen worden terug gebracht. Verder is het mogelijk, meer „trucs" uit te halen met elek tronische apparatuur. Men kan vrij eenvoudig een „geheugen" aan de ap paratuur toevoegen. In Chicago, met de proefcentrale van American Tel and Tel was het voor de abonnee mogelijk, zelf zijn inkomende ge sprekken op een ander nummer over te zetten, bijvoorbeeld als hij bij vrienden op bezoek was. Hij hoefde slechts een code, zijn eigen nummer en dat van zijn vrienden aan te slaan en de omschakeling was tot stand ge komen. In de conventionele centrale zou zoiets uren soldeerwerk kosten. Ook het onderhoud van de elektroni sche apparatuur vraagt minder tijd en supervisie, want waar geen bewe gende delen zijn is geen slijtage. Bij elkaar voldoende om de drukknop- telefoon-met-elcktronïsche-centrale in te voeren. Niet direct En dat staat dan ook te gebeuren. Alleen niet direct. De moeilijkheid is, dat de elektro-nieehanisclie centrale- apparatuur niet zonder meer te com bineren valt met de elektronische. Bovendien is die apparatuur in Ne derland voor een groot deel vry nieuw en gaal zij zo'n dertig .jaar mee. Zonder meer overgaan op deze nieuwe telefoontechniek zou derhalve enorm veel technische moeilijkheden geven en onnodig kostbaar zijn. Niet temin heeft de P.T.T. hiervoor grote belangstelling en ziet het er naar uit, dat het drulcknoptoestel en de elek tronische centrale er zullen komen. Een tijdstip is hiervoor moeilijk te geven, maar de technici zeggen: over dertig jaar zal het wel een feit zijn. Representatief! Mannen hebben vaak weinig tijd. Maar Fant haarcrème vergt slechts enkele seconden om uw haar een verzorgd cachet te geven. Niet vet, niet alkalisch! Verzorgd haar met h aarcrime Uitsluitend bij de kapper verkrijgbaar! i produkt van INDOLA Pinkster-zeilwedstrijden op het Veerse Meer Het Veerse Meer zal tijdens de pink sterdagen het trefpunt zijn van vele zeilers. Ter gelegenheid van de inge bruikneming van dit nieuwe meer, één van de grootste van Europa, worden op 9, 10 en 11 juni a.s. zeil wedstrijden en een boottocht gehou den. Het programma voor deze da gen is samengesteld door de comité's van de Royal Yacht Club de Belgique, de jachtclub Veere en de watersport vereniging Wolpliaartsdijk. Zaterdag en eerste pinksterdag wor den „oversteken" gemaakt van Veere naar Wolpliaartsdijk en omgekeerd. Zaterdagmiddag 3 uur ontmoeten de jachten elkaar bij Katse Veer, waar- na de „kruisers" in convooi naar Vee re varen. Op dezelfde tijd worden internationa le zeilwedstrijden gehouden. Zaterdag gebeurt dat evenals maandag in de omgeving van Veere, waarna er zon dag twee wedstrijden gehouden wor den, één van Veere naar Wolpliaarts dijk, de andere van Wolpliaartsdijk naar Veere. Diverse feestelijkheden zullen deze sportmanifestatie omlijsten. EXAMENS De lieer Ch. Joziasse te Gapinge slaagde voor het door de Vereniging tot Bevordering van Electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland afgeno men examen adspirant-cursist B. De wachtmeester le klas der rijkspo litie L. de Nooijer te Wolfaartsdijk slaagde te Rotterdam voor het poli- tiediploma B. Universitair examen Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen medicijnen 2c gedeelte de heer A. H. A. Kerckhacrt te Stoppeldijk. SOBERE PLECHTIGHEID Koninklijke Marechaussee betrok de erewacht Het dichte wolkendek dat zaterdag morgen als een floers over Zeeland trok, typeerde geheel de sombere plechtigheid op het Franse militaire kerkhof te Kapelle, waar de jaarlijk se herdenking werd gehouden van de in de meidagen van 1940 in ons land gesneuvelde Franse militairen. Ook nu weer waren Franse autoriteiten, oudstrijders en nabestaanden naar Kapelle gekomen om met hun Neder landse vrienden de ruim zeshonderd gesneuvelden een eresaluut te bren gen. Strak wapperden beide nationale driekleuren boven het monument, waarbij manschappen van de Ko ninklijke Marechaussee in ceremo nieel tenue de erewacht hadden be trokken. Terwijl de vaandels van oud-strijders-organisaties eerbiedig neigden, klonk over dc dodenakker het „Somierie aux morts", waarna de plechtigheid werd besloten met het spelen van het Franse en het Neder landse volkslied. TUSSEN NEUS EN LIPPEN Het vrij talrijke gezelschap verzamel de zich rond elf uur voor het monu ment. Burgemeester H. G. van Suij- lekom, die met de beide wethouders aanwezig was, verwelkomde de gas ten. Onder hen bevonden zich de nieuwe Franse ambassadeur in Ne derland, graaf de Crouy-Chanel en de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, beiden met echtge notes, alsmede generaal Bethouart, als vertegenwoordiger van de ver eniging van Fransen in deh vreemde, kolonel Perier, commandant van het Franse 271e R.egiment Infanterie en kapitein de Vaisseau Tournyol du Clos, militair attaché van zee- en luchtmacht. Verder waren er een groot aantal bestuursleden en verte genwoordigers van het comité „Le Souvenir Francais", oudstrijders cn leden van het Nederlandse 'Oorlogs- gravencomité. In zijn toespraak wees burgemeester Van Suijlckom er onder meer op, dat deze éénentwintigste herdenking weer de erkentelijkheid en dank in zich draagt aan hen die hun leven gaven voor onze vrijheid. Pasteur M. Jospin, die als president van de sec tie Nederland van „Le Souvenir 2 O VOOR EEN GULDEN oversteken overreden Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is de zesjarige Truusje de Wildt uit Handel daar door een auto aangere den cn gedood. Het kind stak achter een vrachtauto plotseling de weg over, zonder le letten op een auto, die uit tegenovergestelde richting- kwam. Debré ontkent aandeel in bazooka-aanslag 1 Zaterdag, de vijfde dag van het pro ces tegen O.A.S.-leider Salan, is oud premier Michel Debré als getuige a décharge gehoord. Hij ontkende op enigerlei wijze betrokken te zijn ge weest bij de aanslag, die in 1957 in Algiers op Salan is gepleegd door middel van een bazooka. Deze kwestie is door extremisten van links en rechts sterk opgeblazen, al dus Debré. Debré gaf ruiterlijk toe, dat hij vroe ger zelf voor een Frans Algerije is geweest, dat dc O.A.S. nu door mid del van terreur tracht af te dwingen. Er is geen politicus in Frankrijk, al dus de oud-premier, die niet een keer gezegd heeft dat Algerije Frans moest blijven. De ontwikkeling van de laatste 25 jaar is echter geleide lijk in de richting van zelfbeschik king gegaan. Frangais", vervolgens een toespraak hield, zei, dat deze herdenking .niet alleen een herinneren zal moeten zijn van de Franse gevallenen, maar dat hierin ook betrokken moeten worden allen die in de oorlog het leven lieten. Kransen Een Franse legeraalmoezenier sprak vervolgens een gebed uit, waarna ge assisteerd door verkenners Aan de padvindersgroep uit Kapelle een ze ventiental kransen werden gelegd. De Franse ambassadeur, graaf de Chrouy-Chanel deed dit als eerste namens de Franse ambassade, ge volgd door onder meer jhr. mr. A. F. C. do Casembroot namens de provin cie Zeeland, vertegenwoordigers A-an het comité „Le Souvenir Francais", organisaties van oud-strijders, het Nederlandse Oorlogsgraveneomité, de afdeling Souburg namens de lering Zeeland van het Ned. Rode Kruis, het gemeentebestuur van Kapelle. en het korps van de vrijwillige Am sterdamse Politie, welke laatsten ook dit jaar weer met twee detachemen ten de erewacht had betrokken tus sen do graven. Met het spelen van de volksliederen en „Gelukkig is het land", uit Vale rius „gedenk-clanck", werd de plechtigheid besloten. Op het bordes van het gemeentehuis werd vervolgens door de autoriteiten een défilé afgenomen van de Am sterdamse Politickapel met ere wachtdetachementen, waarna het ge zelschap in de raadzaal werd ont vangen. Een dankwoord sprak tij dens deze bijeenkomst dc Franse ambassadeur, waarna pasteur M. Jospin mededeelde, dat aan kolonel R. Hoegen als commandant van het vrijwillige Amsterdamse politiekorps en de directeur van de Simca-aulo- mobïelfabrieken, de heer Jean Osché uit Rotterdam, de bronzen medaille was verleend, verbonden aan het co mité „Le Souvenir Francais". Me vrouw Van 't Hof-Calou speldde ver volgens deze onderscheidingen op. Zeeuwse kunstenaars houden expositie in Oostburg In het bijzijn van een groot aantal genodigden is zaterdagmiddag" de rloor de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars uit Middelburg in de Burgerzaal van het Oostburgse ge meentehuis ingerichte tentoonstelling officieel geopend. Burgemeester J. L. van Leeuwen hield een korte toe spraak, waarin hij zei dat do ge meente op het verzoek van de stich ting om een expositie te mogen hou den gaarne was ingegaan, om hier door de bevolking in de gelegenheid te stellen werken van Zeeuwse kun stenaars te kunnen aanschouwen. Verder bracht spreker onder de aan dacht van de aanwezigen, dat ver schillende van do tentoongestelde werken te koon zijn, waarbij de ko per voor een rijkssubsidie in aanmer king kan komen. Deze tentoonstel ling. dlc werken omvat van een 12- tal Zeeuwse kunstenaars, blijft voor bezichtiging opengesteld tol en met zaterdag 2 juni 1962. De namen van de kunstenaars die werken hebben ingezonden zyn: Geert van Fastenhout uit Philippine, Liesbeth Binkhorst uit Middelburg, Henk Kooger uit Middelburg. A. W. Duvekot uit Borssele, Peter de Jong uit Middelburg, Alice Hamerlinck uit Sas van Gent, Jan Jongschaap uit Zierikzee. Ad Braat uit Zierikzee, Andries Minderhout. Piet Rijken. An- toine Mes en Piet Bulthuis allen uit Middelburg. De expositie bevat schil derijen, gouaches cn ook beeldhouw werken en aquarellen. De heer A. M. 1 Hebben we kans op een inooie zomer? Tegen het artikel „Weerkundigen vertrouwen op een echt zomerse zo mer", voorkomende in de P Z C. van 11 mei, kunnen m.i. de volgende be denkingen worden geopperd: Hoewel zulks niet geheel zeker is (o-a. versterkt afsmelten van het poolijs sinds de aanvang dezer eeuw) is do gedachtengang van uw mede werker gebaseerd op de veronder stelling dat het klimaat van Neder land, op de zeer lange duur sehouwd, niet zal veranderen. Inder daad is in de geologische geschiede nis onzer planeet gebleken dat wer kelijke klimaatwijzigingen in het verleden slechts uiterst langzaam zijn verlopen. Omdat er van tevoren niets positiefs op weerkundig gebied over uit te spreken valt, verdiept de schrijver zich dan maar in de kans op een mooie zomer voor 1962. Deze kans acht hij groot omdat wij nu juist een achttal opeenvolgende zeer slech te zomers ('59 dan uitgezonderd) in West-Europa achter de rug hebben. Hij maakt daarbij echter een veel vuldig voorkomende denkfout. Heeft men na 9 achtereenvolgende worpen niet een munststulc 9 maal kruis en 0 maal munt geworpen, hetgeen niet onmogelijk is, geen en kele natuurwet verzet zich daarte gen, doch wel uiterst onwaarschijn lijk, dan ls het foutief om te bewe ren dat voor de volgende 30e worp dc kans op munt veel groter is dan die op kruis. De kans daarop is, voor elke worp op zich zelve be schouwd, nog steeds 50 Iets anders is, en dit leert ons de waarschijnlijkheidsrekening, dat bij 100 achtereenvolgende worpen de kans op een uitkomst 90 maal kruis tegen 10 maal munt nog weer klei ner is dan die op 9 kruis tegen 1 munt in het geval van 10 worpen. De kans nu op een mooie zomer in '62 is, indien wij bij gebrek aan po sitieve kennis vooraf, alles slechts van het toeval afhankelijk stellen, nog steeds 50 Iets anders is dat, bij de gemaakte veronderstelling, er op de lange duur wederom mooiere zomers zullen moe ten volgen, doch of zulks eens in '62 bijv. zal aanvangen valt niet te zeggen, zelfs niet met de kansbere kening. Een artikel van dezelfde strekking en van dc hand van uw medewerker verscheen thans precies een jaar ge leden in de P.Z.C. en het zomersei zoen van '61 bleek te gelijken op dat van '60 als twee druppels water. Schrijver geeft '62 bovendien daar om een goeie kans omdat wij thans 3 4 jaar van het zonnevlekkenmaxi- mum van '57-'58 verwijderd zijn. Een blik op het verloop der curve van het aantal zonnevlekken van jaar tol jaar doet echter zien dat dé fraaie zomers van '11, '21, '47 en '59 niet overeenstemden mot eenzelfde lig ging t.o.v. het maximum aantal vlek ken. Hoe verleidelijk het ook is om alle onverklaarbare grote afwijkin gen (warme of koude zomers of winters) toe te willen schrijven aan de 1-jarige zonnevlckkenpcriode, van een weerkundig verhand is daarbij nimmer afdoende gebleken. Overbe kend en verklaarbaar is het feit dat verschijnselen rechtstreeks samen hangende met elektriciteit en mag netisme een dergelijke invloed veelal wél ondorgaan. Bovendien waren de genoemde gun stige zomers alle overal merkbaar in onze gehele Westcuropese Atlan tische klimaatprovincie, doch zulks was niet het geval in geheel andere streken op aarde, en waarvoor toch tegelijkertijd dezelfde mate van zonneactiviteit gold. Wij kunnen het dus niet eens zijn met dc conclusie van uw weerkun dige medewerker dat „statistisch ge zien de kans op een schone zomer '62 en dat juist 4 jaren na het zon- nevlekkcnmaximum groot zou zijn". Raad nam motie voor kennisgeving aan In hol: zaterdag gepubliceerde ver slag over do raadsvergadering in Me- liskerke kwam een storende fout voor. De raad stelde zich namelijk niet achter dc motie van de Aardenburg- se gemeenteraad inzake de wet op de vervreemding landbouwgronden, maai' nam deze motie voor kennisge ving aan. Schram dc Jóng uit Aardenburg gaf desgevraagd een toelichting op de tentoongestelde werken. De expositie is dagelijks van 14 tot 17 uur te be zichtigen (behalve 's zondags) en op woensdag bovendien van 19 tot 21 uur. Dr. ten Kate (K.N.M.I.) besluit dan ook een artikel in „Hemel en Damp kring", febr. '62, met de woorden: „Reden tot dc veronderstelling dat de minder fraaie zomers voorlopig wel de overhand zullen hebben, is er zeker niet: de oorzaak van de veran deringen is niet bekend en daardoor blijft ai het gekijk in de toekomst alleen maar een speculatieve onder neming". Middelburg. ir. A. Meijer. Verkeer Scheldestraat te Vlissingen Het verkeer op kruispunt Schclde- slraat-Paul Krugerstraat is nog altijd moeilijk. Hoelang nog is de vei'zucli- ting van vele weggebruikers die 's middags plus minus 12,30 uur dit kruispunt naderen. Wat de agent van politie daar staat te doen op het trottoir is voor vele onbegrijpelijk, maar naar de mening van hen, die daar gedwongen zijn te wachten in verband met het voorrangsverkeer, kon deze op dit tijdstip beter het ver- kcer even regelen. Zoals het ook ge beurt 's avonds om 17.15 uur. Op beide tijdstippen is het druk door het einde van de werktijd bij de Schelde. Het i3 waar, '3 avonds zijn daar de bussen die naar de diverse dorpen gaan maar 's middags heeft men daar weer dc scholen die uitgaan, zo dat het verkeer daardoor even een spits krijgt. Het uitzicht is des middags nog dik wijls belemmerd door een grote vrachtauto die daar aan liet lossen is. Het gevaar voor aanrijdingen wordt daardoor nog vergroot. Hopelijk vóór cr ongelukken plaatsvinden kan een betere regeling worden getroffen. Dat is de wens van vele weggebrui kers die daar dagelijks moeten pas seren! Vlissingen. T. Invalidenwagens Veel van mijn stadgenoten zullen woensdag j.l. de ontroerende filmre portage op de t.v. gezien hebben van de minder validen. Zelf ben ik ook ernstig invalide en geniet een rente van 6.60 per maand. Ik ben echter dankbaar, dat ik tij dens mijn ziekte veel medeleven heb genoten ondanks dat ik oen Gronin ger van geboorte ben. Mijn vraag is échter deze: zou het niet mogelijk zijn dat cr in Vlissingen een comité werd gevormd, dat zich ten doel stel de, meerdere invaliden van een wa gentje te voorzien? Ik weet. dat er sommige instanties zijn, die altijd met geldtekort wer ken. Ze willen wel, maar kunnen niet genoeg doen. Zou het voor de Vlissin- gers niet een prachtig idee zijn als er deze zomer nog méér van deze men sen van onze mooie boulevard kon den genieten? Kom, gezonden, help uw minder ge lukkige stadgenoten. Wie begint? Vlissingen A. Tuin-KOSTER Vine. v. Goghl. 2G. Noot van dé redactie: Voor reuma- patiënten kan soms een aanvraag bij dc Ver. voor Reumabestrijding uit komst brengen. Voorts zijn er ge meentebesturen (afd. Sociale Zaken) die soms de helpende hand bieden. Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Socrweg 25 I Roermond Telefoon 176600 Trlefoon «54 Vcspa-scuoters voor de Bevelandon: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes. Ook voor onderdelen. Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel. 2155

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 8