Zes ton voor brandweerkazerne, gymnastieklokaal en badhuis Agenda KERKDIENSTEN WALCHEREN LYCEÏSTEN EN HUISVROUWEN OP BEZOEK IN „HEDENESSE" ZATERDAG lU MEI 1962 PROVINCIALE .ZEEUWSE O OU RAN T 1 VOORSTEL B. EN W. MIDDELBURG AAN RAAD COMBINATIEBOUW AAN LOOIERSSINGEL B. en w. van Middelburg vragen de raad om een krediet van bij na zes ton voor de bouw van een brandweerkazerne, een gymnastieklokaal en een bad huis. Aanvankelijk liad de raad besloten tot de bouw van het nieuwe onderkomen voor de brandweer, maar het nieuwe project voorziet in een combi- natïebouw, die zal verrijzen aan de Looïerssingel naast Mal- jers met het front naar het bolwerk. Voor de brandweer kazerne is een bedrag geraamd A an 346.600, voor het turnló- kaal van 191.400 en voor het badhuis van 49.000, te zamen dus 587.000. Daar reeds eer der 399.600 werd uitgetrok ken voor de brandweerkazerne betekent liet nieuwe voorstel een aanvulling met 187.400 gul den. In hun voorstel verklaren b. en w. onder meer van mening te zijn, dat een behoorlijke publieke badgelegen heid onmisbaar is. Weliswaar huurt de gemeente thans een badhuis, maar opzegging van de huur daarvan is volgens het college zeker niét denk beeldig. E. en w. vinden het daarom nodig, dat Middelburg óver een eigen badhuis beschikt. Nu voor het brand weerpersoneel badgelegenheid moest worden geprojecteerd kon daaraan voor het publiek enige uitbreiding worden gegeven. Indien het gebruik van dit nieuwe badhuis gelijk blijft aan dat van het badhuis in de Zus terstraat is de exploitatie zeker niet nadeliger dan thans, zo delen b. en w. nog mee. Voorts wilde het college aanvan kelijk een sportzaaltje laten bou wen. Tijdens de raadsvergadering van juni 1959 was de raad reeds van oordeel dat het beter was om een volwaardig gymnastieklokaal te bouwen. B. en w. deelden toen mee die mogelijkheid te onderzoe ken en thans zijn zij tot de con clusie gekomen, dat het mogelijk is gebleken om een modern ge outilleerd gymnastieklokaal te bouwen, dat ook geschikt zal zijn voor onderwijsdoeleinden. Dat laatste betekent, dat b. en w. ver- waehten voor dit gebouw een uit kering te krijgen op grond van de financiële-verhoudïngswet 1960. V.G.L.O.-school Op verzoek van de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag stellen b. en \v. vervólgens voor medewerking te verlenen voor de oprichting van 'n v.g.l.o.-scliool op g.g. De vereniging die sinds 1950 v.g.l.o.-onderwijs ver strekt door middel van een 7e en 8e leerjaar, wil de zelfstandige school onderbrengen in 3 lokalen en het liandenarbeidlokaal van de Verwerij- straatschool. Thans volgen 37 leerlingen 't v.g.l.o.- onderwijs van het 7e en 8e leerjaar. Daar de bijzondere v.g.l.o.-school te Mcliskerke op 1 september a.s. op geheven moet worden, wordt het aantal leerlingen straks zo groot, dat een zelfstandige en aparte school noodzakelijk geacht wordt. Tenslotte vragen b. en w. om het krediet voor de bouw van de nieuwe gereformeerde ulo aan de Sportlaan Ic verhogen van 385.000 tot ruim -160.000. In verhand met de na de kostenraming van augustus 1960 op getreden en de nog te verwachten stijgingen van lonen en materialen is het nodig geworden de begroting te hei-zien. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG Afsluiting: Piet Heinstraat. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dal de Piet Hein- straat vanaf de De Ruyerstraat tot de Dorus Rijkersstraat wegens het uitvoeren van bestratingswerkzaamheden voor alle rij verkeer zal zijn afgesloten van 21 mei t.-m. 18 juni 1962, of zoveel langer of korter als nodig zal blijken. Middelburg, 17 mei 1962. OOST- EN WEST-SOUBURG I-Iot hoofd van het gemeentebestuur van post- en West-Souburg maakt bekend dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 17 apvil 1962, no. 1164- 267. 3e afdeling, waarbij het raadsbesluit van 29 december .1961. tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, wordt goedgekeurd, met een bijbehorende toellchiing voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt op iedere werkdag, behalve des zaterdags, van des voormïddags 8.30 uur tot 12.30 uur en op Iedere woensdagmid dag van 1.00 uur tot 2.CC uur. Hel hoofd voornoemd. M. A, v. d. Putte. VLISSINGEN Raadsvergadering De burgemeester van Vlissïngen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 25 mei 1962, des namiddags te 2.00 uur een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden ten gemeen- tchuizc. Vlissïngen. 18 mei 1962. VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van een gedeelte vail de Boulevard Bankert B. cn w. van Vlissingen: brengen ter openbare kennis: dat het gedeelte van de Boulevard Bankert gelegen tussen het pand nr. 90 (dit pand Inbegrepen) en een punt CO meter ten zuiden daarvan van 21 tot en met 25 mei en van 28 mei tot en met 30 mei 1962. of zoveel langer als nodig, of korter als mogelijk zal blijken, zal zijn gesloten voor het ver keer mee motorrijtuigen. Vlissingen, 18 mei 1962. MIDDELBURG (Advertentie) Sportief correct en comfortabel in een Sturka-loafer. Het ideale zomercolbevt voor zonnige dagen. HERENMODEHUI S (jeca Winkelgalerij Middelburg VANDAAG Middelburg City: Kermis in de tégen, 20 uur, 14 jaar. Electro: Gezworen kameraden, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9 —.18 uur. Schuttershof: Youth for Christ-rally, 20 uur. Koorkerkcen- trum: instuif hervormde jeugdraad (Amerikaanse avond), 20 uur. Vlissïngen A'lhambra: Kermis in cle regen, 19 en 21 uur. 14 jaar. Lux or; Prince of Pirates, 19 cn 2] uur. 14 Ja; MORGEN Middelburg City: Kermis in de regen, 14.30 en 20 uur, 14 ]aar. Electro: Ge zworen kameraden. 19.30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur Vlissingen Alhambra Kermis in de regen, 15, 19 en 21 uni, 14 jaar. Luxor: Prince of Pirates, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Middelburgs 10 maal 10 maakte f 9200 over! De actie „Tien-maal-tien" in Mid delburg heeft liet streefbedrag van 10.000 gulden met 300 gulden overschreden en de vorige actie: Doe Open, met meer dan 3000 gulden! Dit delen actieleïder Kees Hordijk en secretaresse Jann.v van Loo mee aan de Hoofden en di recteuren van scholen, leden van liet contactcomité en alle verdere medewerkers. Vanzelfsprekend, dat aan deze mededelingen ook de. dank verbonden wordt voor het bereiken van «lit grote succes. .Het actiecomité heeft via 53. evene menten cn incidentele inzamelingen een bedrag van ƒ3.1.720,18 ingeza meld. terwijl daartegenover totaal 2496,0'! uitgegeven moest worden, voor het grootste deel aan verkoop attributen en aan do openings- en slotavond. -■ j. Zodoende Icon een bedrag van ƒ9224,14 naar het landelijk bureau overgemaakt worden, terwijl daar naast' individueel ook ruim 1000 gul den overgemaakt is via de Dick Moermondshow en enkele bijdragen van verenigingen. Verdeling subsidie culturele doeleinden B. en w. van Middelburg hebben de raad een voorstel gedaan om de sub sidie van 9000 gulden, die is uitge trokken voor steun aan culturele doeleinden, te verdelen. Zij hebben die verdeling als volgt gedacht: Z.V. U. 5000. vereniging voor instru mentale muziek 1070. stichting Ar beiderskunstkring 750. de Volks stem 200. Middelburgs Mannenkoor 125. Soli Deo Gloria 200, Open luchtspelers 442,50, Tot oefening en uitspanning 500 en voor Jeugd en Muziek 217.50. Mars Juliana In verband met de eerste steenleg ging voor de .o.ntmoetingskerk" van do Nqcl. Herv. Kerk van 't Zand (ge meente Middelburg) zal het tam boers- en pijperskörps Juliana van daag een ï'ondwandeling door deze stadswijk maken, gevolgd door kin deren met ballonnen. De pijpers, tamboers en hoornblazers, die 'in de Nachtegaalstraat nog een muzikale hulde brengen aan de voorzitter van bet bazaarcomité, de heer Th. Wijt man, lopen de volgende route: Vertrek om 2 uur vanaf de hervorm de lagere school ahn de De Ruytcr- slraat, vervolgens Piet Heinstraat, Dorus Rijkerstraat. Banekertplein, Langevieleweg, Langevielesingel. Burg. Dregmanstraal. Breeweg, Ko- ninginnelaan, Eanckertstraat, Dorus Rijkerstraat, Bouwterrein hervormde kerk, waar enige tijd zal worden ge musiceerd tijdens het steenleggen'. Hierna vervolgen de muzikanten hun weg via: Oosterschcldestraat, Maas straat, Westerschei destraat. De Ruy- terslraat. Poelendaleweg, Banckert- straat, Koninginnelaan, Adelaarstr., Nachtegaalstr.. Oude Koudekerksc- weg. Dc Euyterstraat, eindpunt her vormde school. VLISSINGEN Nieuwe huishoudschool in „Paauwenburg" Vlissingen B. en w. stellen de Vlissingse ge meenteraad voor niet over te gaan tot uitbreiding van cle gemeentelijke huishoud- en industrieschool aan het Groenewoud In Vlissingen, maar om een nieuwe school te bouwen op een terrein in het uitbreidingsplan Paau wenburg en voorts om machtiging te verlenen een architectenbureau te Rotterdam opdracht te geven tot het maken van een plan voor deze nieuwe schóól. De schooi zal moe ten komen op een terrein teri westen van de Koudekerkseweg en ten noor den van de Vredehoflaan, langs cle gemeentegrens met Koudekerke, welk terrein momenteel een bestem ming bad als „openbaar groen". Met de nieuwbouw van de huishoud school zal in het bouwplan 1963-'64 worden rekening gehouden, aldus schrijven b. cn w. aan de raad. Aankopen en onteigening voor saneringsplan „Tweede fase" niet voor 12 juni De Yüssinyse gemeenteraad zal in de. vergadering van vrijdagmiddag 25 mei om 2 uur onder meer behan delen enige voorstellen tot aankoop van panden en onteigening van per celen liggend ju het saneringsplan van de Vlissingse binnenstad. De raad zal moeten besluiten over dc aankoop van de panden Molen straat 25. Oude Markt 15,Lange Zelke 41, Walstraat 55. Lange Zelke 60/62 en Scherminkclstraat 7, van bet pand Zwanenburgseweg 7 en Viissingsestraat 100. Verder zal dc raad behandelen een voorstel tot definitieve vaststelling van onteigening van een aantal per celen aan cle Lange Zelke en omge ving in bet kader van het sanerings plan. In de raad konvt voorts een voorstel tot verdaging van cle vaststelling van de< tot liet saneringsplan 2de fase behorende „komverordening St.-Ja- cobsstraat en omgeving" B. en w. schrijven hierover aan de raad, dat dit uitstel noodzakelijk is. doordat het overleg tussen gemeente en ver scheidene instanties, alsmede de be studering van bezwaarschriften nog niet is geëindigd. Het saneringsplan 2de fase zal niet vóór 32 juni aan de raad kunnen worden aangeboden. Nieuwe straatnamen rond Edisonweg De gemeenteraad van Vlissingen zal een voorstel behandelen om aan eni ge straten, gelegen in het industrie terrein ten oosten van de Edison weg een naam te geven. Als namen worden voorgesteld, aansluitend op de reeds bestaande naam „Edison weg", Voltaweg, Marconiweg, Hertz- weg en Faradayweg. Voorts: Rode weg.. Industrieweg. Dokter Friesen- straat en dokter Nolsonstraat. WILLEM 'T HOOFT MET HANDEL'S „SAMSON" Uitvoering van Goese oratoriumvereniging De christelijke oratoriumverenigïng „Willem 't Hooft" te Goes zal woens dag 23 mei in de Grote Kerk te Goes baar jaarlijkse uitvoering geven. De concerten, die deze oratoriumvereni ging de laatste jaren gaf, hebben zich steeds in een grote belangstel ling mogen verheugen. Onder leiding van de dirigent, de heer Adriaan Kousemakcr zal het oratorium „Sam son" van G. F. Handel ten gehore worden gebracht. Voor de solopartijen heeft men zich van de medewerking van enkele vooraanstaande solisten verzekerd. De tenor Arjan Blanken zal de sterk dramatische Samson-par- tij vertolken. Gezien de internationa le reputatie, welke deze zanger ge niet, mag men in Goes zeker iets bijzonders van hem verwachten. De alt Wilhelmine Matthis en de bas Pe ter de Vos hebben al verscheidene malen op het Goese concertpodium gestaan. Dc jonge sopraan Nelly van der Spek niaakt 'met deze uitvoe ring haar debuut in Zeeland. In de plaatsen buiten onze provincie, waar zij reeds optrad, trokken haar stem en voordracht sterk de aandacht. Dc muzikale begeleiding zal worden verzorgd dooi1 de „Stichting Zeeuws Kamerorkest". Reeds vorig jaar leid de samenwerking tussen de orato riumvereniging en het orkest tot een gcslrfagd concert. Ook de Goese jeugd zal van de uitvoering van Handel's Samson" kunnen genieten. Dinsdag middag 22 mei zal een deel van dit oratorium als jeugdconcert worden uitgevoerd. De scholen in Goes heb ben biervoor reeds belangstelling ge toond. Afdeling Goes van de P.S.P. opgericht In Goes is dezer dagen een afdeling opgericht van de Pacifistisch Socia listische Partij. Voorzitter is drs. D. J. de Jong, secretaris-penningmees ter de heer J. Geleedst en propa gandist de heer J. Blom te 's-Gra- vcnpolder. Natuur en toerisme op Zeeland-avond van 't Nut Op een Zeeland-avond van liet Vlis singse Nutsdcpartement donderdag in „Britannia" te Vlissingen heeft een dertigtal aanwezigen verschei dene bijzonderheden gehoord over na tuur en toerisme in Zeeland. De «li- reeteur van de provinciale V.V.V., de heer (i, W, Oskamp sprak over het nieuwe Zeeland, waarbij hij ïn gro te trekken de toekomst van Zeeland op toeristisch en industrieel gebied bezag. De heer A. de Visser uit St. Laurens vertelde iets over de wilde plantengroei op Walcheren aan de hand van kleurendia's. De lieer- Oskamp zag liet als een plicht van Zeeland temidden van een bcvolkingsagglomeraat van om streeks 30 miljoen hardwerkende mensen zijn recreatiegrond ook wer kelijk voor het toerisme open te stel len. Hij wees er echter op, dat daar door de stilte niet bewaard kan blij ven „een man. die 50 weken van bet jaar tussen machines heeft gestaan is bang voor de stilte geworden". De heer Oskamp vertelde nog even, dat het toerisme voor Zeeland al gelijk is aan tien procent van de bruto- omzet in de agrarische sector, dat het sociaal,toerisme wel van 1.5 mil joen tot 2 miljoen zal stijgën en dat de inkomsten al stegen van 42 miljoen (in '59) tot 50 miljoen in 1961. Op luchtige wijze nam' hij de aanwezigen mee naar de gróte re creatieplannen voor Zeeland, het Veerse- en Zeeuwse Meer, de Greve- lingen en hij zei, dat het hem ver heugde, dat 'men ook op Tholen be langstelling voor recreatie ging to nen. omdat men zich de belangrijke positie in cle toekomst aan de weg WERK EN ONTSPANNING Dit jaar zeven groepen huisvrouwen verwacht Drieëntwintig meisjes en jongens van het christelijk lyceum voor Zee land uit Goes sluiten vandaag (za terdag) hun werkweek af ia het vor mingscentrum „Hedenesse" te Cad- zand. Het thema van deze werkweek had betrekking op de moderne kunst als uiting van het moderne levensge voel. Met dit onderwerp en met de achtergronden daarvan hebben de klassen vier m.in.s. en vier h.b.s. a van dit lyceum zich een groot deel van de week beziggehouden onder leiding van drie docenten der school en een wika van het vormingscen trum. Dominee K. W. Slik, Nederlands her vormd predikant te Rotterdam hield in de werkweek een inleiding over het moderne levensgevoel, waarna over dit onderwerp een discussie volgde. De moderne schilderkunst werd ingeleid door de heer Beeren, conservator van het Haagse Ge meentemuseum, de moderne litera tuur door de heer C. Ouhoter te Rot terdam en de moderne muziek door de heer Bergman, muziekleraar te Middelburg. De in drie groepen verdeelde klas sen stelden verder in de omgeving een onderzoek in naar hét culturele leven en naar de vrijetijdsbesteding. Verder Melden de lyceïsten zich be zig met bijbelstudie, groepswerk, volksdansen en spel. Vrijdagavond werd als afscheid van de werkweek een creatieve verwerking van het thema der week opgevoerd, waarbij de drie groepen met een aantal schetsjes de tegenstellingen tussen oud en nieuw weergaven. ZATERDAG 19 MEI. Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Vink, 10 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bij belstudie. 11 ds. Vink. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.308 uur. ZONDAG 19 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 30 en 2.30 vic. Kruidenier; Arnemuiden 10 en 2.30 kand. v. d. Bank; Biggekerke 9.30 ds. v. cl. Waa, 2 dr. v. Haarlem; Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet; Ga- pinge 2 ds. De Boer: Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Kleverskerke 2 ds. Wicringa; Koudekerke 10 ds. Altena, 2.30 ds. Van Herwaarden, 7 ds. Van Herwaarden Vliss.str.; *t Zandt 10.15- ds. Van Herwaarden, 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena; Melisker- ke 2.30 kand. Doornhein; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Enlcer. 7 ds. Snoep: Engelse Kerk 10 ds. Nauta. 7 ds. Korevaar; Koorkerk 10 ds. Van Santen; Oostkerk 10 ds. Van Boven: Nieuw- en St.-Joosland 10 dr. Van Haarlem (H.D.), 7 wika Janse jeugdd.)Oost- en West-Souburg West 9.30 ds. Theunisscn. Oost 10 ds. Van Duijne, 7 vic. Doornliein: Oost- kapelle 10 cn 2.30 ds. Richard: Rïl- theni 10 ds. Nennie, 2.30 ds. Van Dul- lemen; Sorooskerke 10 en 2.30 ds. v. cl. Wind; Sl.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere ,10 ds. Wicringa; Vlissin gen St.-Jacobskerk 10 ds. Aalders (A.D.), 5 ds. Kwast; Engelse Kerk 9.30 Jeugcllcerlc; Johanncskerk 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Kwast; Ha vendorp 10 ds. Kwast; Bejaardente huis 7 ds. Van Beek; Vrouwenpolder 10 ds. De Boor; Wcstlcapelle 9.30 en 2.30 cis. Oosthoek; Zoutelande .9.30 ds. Van Dullemen, 2,30 ds. Nennie. Eglise WaUonne. Middelburg 10.30 Pasteur Buunk. Filadelfia Volle Evang-. Kapel. Vlis singen (Vvouwestraat) 10 dienst. Geref. Gom. in Ned. Middelburg (Bogardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 de lieer Faassen. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlis singen (Havendorp) 4 de heer Da- viclz. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Elshout; Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 en 2 prof. Brillenburg Wurth; Grijps kerke 10 en 2.30 kand. Pel; Koude kerke 9.30 ds. v. Heesen 2.30 ds. Homburg: Mcliskerke 11 en 4 ds. v. Heesen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Vcrlare, 2.30 en 5 ds. Rob bers. Noorderkerk 9.30 ds. Robbers, 5 ds. Verlare, 't Zand 8.45 ds. Els- hout; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer: Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gomniers; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe: St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Boonstra: Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Brederveld; Westkapelle 9.30 ds. v. Til. 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (vrijgem.). Souburg 4 30 ds. Douma; Middelburg 9.30 ds! Wis- kerke, 4.30 Eredienst; Vlissingen 9.30 ds. Douma: Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 cn 2.30 ds. Wiskerke. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30. 2 cn 6 leesd.: Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.Mcliskerke 9. 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlisshi- gen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd.;. Zoutelan de 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Dreehsler. Ver. van Vvjjz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 9 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 ds. v. Hamel. Herst. Apost. Zendïngsgem. Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Ileils. Middelburg 10 Heil.- sk.; Vlissingen 10 Heil.d., 7.30 Opw.- sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. j De Reuver (Kazerne Willem 3). i van Willemstad naar de Grevelingen begint te beseffen. Dc lieer De Visser toonde het gezel schap cle natuurlijke schoonheid van Walcheren, cle stilte der natuur, waarin de vaste bewoners van dit eiland een maand of tien van het jaar zelf recreatie kunnen zoeken. Hij vertelde vele wetenswaardighe den over de op dia's vertoonde plan ten, bomen en bloemen, zoals die groeien in onder meer „Oranje zon". De dames en heren vernamen onder meer iets over bloeiwijzen, over de natuur in het voorjaar en waar zij wat kunnen vinden. Zo hoorde men bijvoorbeeld, dat de paardebloem maar liefst 164 soorten telt. De lieer J. C. Verkerk, voorzitter van het Nulsdepartement Vlissingen had de avond geopend. GRIJPSKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Grijpskerke vergadert dinsdagmorgen. Op de agenda staan onder meer enkele sub sidieverzoeken, een aanvraag van de chr. kleuterschool om de gemeentelij ke vergoeding voor 1961 en een voor schot op die van 3962. salarismaat regelen voor het gemeentepersoneel en een voorstel tot het vaststellen van het nieuwe (ontwerp)- uitbrei dingsplan in hoofdzaak en in onder delen met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. RILLAND-BATH Raad vergadert De gemeenteraad van Rïlland-Bath komt maandag 28 mei a.s. des avonds om half acht in openbare ver gadering bijeen. De vergadering ver meldt o.m. een voorstel tot het be schikbaar stollen van een krediet van 2565 voor cle aanschaffing van gymnastiekmateriaal en het beschik baar stellen van een krediet van 1520 voor de aanschaffing van schilders- en metselaarsbenodigdhe den. Een andere groep, die vandaag afscheid neemt van „Hedenesse" bestaat uit Zeeuwse huisvrouwen die in het vormingscentrum eert volle week genoten hebben van rust en ontspanning en daarnaast werden geconfronteerd met din gen die in het huishouden meestal niet voorkomen. In totaal zullen dit jaar weer zeven groepen van ongeveer twintig Zeeuw se huisvrouwen de gast zijn van „He denesse" te weten drie prot. christe lijke, twee r.-k. één algemene groep én één groep bestaande uit diabetici. De groep dames die vandaag ver trekt heeft middels lezingen kennis gemaakt met de maatschappelijke veranderingen die zich in Zeeland voordoen en het vormingswerk- Zeer interessant voor de huisvrou wen was ender meer cle uiteenzetting die een deskundige gaf op het ge bied van de gezingsbegroting. Zelfs de hoofdlijnen van de buitenlandse politiek werden de gasten van „He denesse" uit de doeken gedaan. In teressant voor de dames was uiter aard de excursie naar de Belgische steden Blankenberge en Brugge, een excursie die tevoren onder andere was voorbereid door middel van dia's. Gezinsproblemen konden worden be sproken met een geestelijke. Zoals blijkbaar nog niet algemeen bekend is. worden de huisvrouwen, die daar voor in aanmerking komen, uitge zonden door tussenkomst van de Federatie Vrouwelijke Vrywilligc Hulpverlening. Bekendheid „Ik heb de indruk", zo vertelde wi ka R. VVasterval, „dat men nog niet overal precies weet. dat bijvoorbeeld doktoren, maatschappelijke werk sters, burgemeesters en geestelijken, huisvrouwen, die dit door bepaalde oorzaken echt nodig hebben, kunnen voordragen voor een week vakantie in „Hedenesse". „Dit blijkt namelijk uit het feit. dat wij uit sommige gemeenten elk jaar dames ontvangen, terwijl wij er uit andere plaatsen nog nooit in ons vormingscentrum hebben gehad", al dus wika Waterval. STOLKER BEHOUDT DE LEIDING Jo de Haan zegevierde in 3e etappe Midi Libre De Fransman Eduard Delberglie ze gevierde vrijdag in de tweede etappe van de grote prijs Midi Libre, een rit over 129 km van Mende naar Le Vigan voor zijn landgenoot Grous- sard en de Nederlanders Piet Rent meester en Jo de Roo. De derde etap pe van de Midi Libre, die eveneens vrijdag werd gereden, leverde een overwinning op voor onze landge noot Jo de Haan. Deze renner legde de 71 km van Vi gan naar Montpeilier af in l uur 52 min. 38 sec. Michel Stolker, die met het peloton aan de eindstreep arriveerde, beMeld de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van cle derde etappe was: 1. Jo de 'Haan (Ned.) 1.52.38 (gem. snelheid 39.954 km. per uur), 2 Mahé (Fr.) 1.52.39, 3 Rosa Gomes (Sp.) z.L, 4. Rent meester (Ned.) z.L. 5. Melckenbceck (Belg.) z.L, 6. Joseph Groussard (Fr.) z.L, 7. Van Wijnsbergen (Belg) z.t., 8. TorteHa (Spanje) z.t.. 7. ex aequo lik dezelfde tijd als Mahé het peloton niet alle favorieten. Na de derde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Stolker (Ned.) 11.07.06, 2. Delberghe (Fr.) 11.07.58, 3. Joseph Groussard (Fr.) 11.10.07, 4. Mahé (Fr.) 11.10.07, 5. Rosa Go mez (Spanje) 11.10.07. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg; dokter W. W. Stevens. .Populierenlaan II, tel. 2011. Vlis singen: dokter A. H. van Dijk. Kou dekerkseweg 58, Lel. 3459- Koude kerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgseslraat 1, Koudekerke. tel. 1185—235. Se rooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46, Se rooskerke, tel. 0 1189212. Apotheek Middelburg: L. v- d. Boo- gert. Korte Delft 12, tel. 2789. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan- Mcycr, Scheldestraat 26, tel. 2025. Marktberichten VEILING- KRABBENDIJKE, 18 mei. Bloemkool At 73—3!), A2 47—90. A aiw. 8—42, BI 48—76, B2 27—74, B afw. 7—32, Cl 33—45, C2 13—47, C afw. 5—31, D2 7—11, D afIV. 4—12. VEILING KAPELLE-BIEZEÜNGE. 18 moi. Kasaardbeien per doos van twee ons: Extra 161—190. 1 438—176. 2 93—120. Bloemkool Al 69—89, Az 41—71, Bl 52— 06. B2 34—55. Cl 32—45. C2 16—31, Dl 18, D2 8—11, afw. 8—34, stek 4—G. Kropsla 16. Spinazie 23—24^ Rabarber 9!i. Radijs G'?—11. Rammenas 12. Bos- kroten 25. Bosselderij 16. Aardappelen 1 32. VEILING GOES. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 71— 100. A2 43—89, Bl 47-65. B2 23—71, Cl 20—30. C2 26. afw. 6~ 53. Kropsla 1 23— 33. Per bos: Radijs i 7. Selderij 1516. Per kg: Witlof Al 55. Spinazie 1 2135. Andijvie l 27.-Rabarber 1 5S. Lamsoren 5260. Prei 5152. Aardappelen 2127. VEILING TFI5NEUZEN. Sla 1 21—27.90, 2 10.50. Bloemkool A 63— 97. A2 48—95. B 47—69. B2 18—64. C 16— 42, C2 7—34, afw. 4—69. Groene komkom mers C2 26—29. Selderij 20—25. Peen 2 77-—87. Radijs 5:2—9. Meerlanders 1 27.10. Prei 45. Spinazie 8',2—26. Tomaten A 133 —193, B 181—185. C 175. Asperges B 300 352, afw. 210236.-Sjalotten 59. Aardbeien per doos van ons 111—114. VEILING ROTTERDAM. 17 mei. Aardappelen 2440. Andijvie 1 29—43. 2 12—27, aanvoer 8000 kg. Sla IA 25—36. 2A 12—19. IC 15—20. 55—69 p. kg. Aanvoer 21.000 stuks. Spinazie l 15—26, 2 8'/2—16. Aanvoer 13.000 kg. Komkom mers 60-70 38—41, 50-60 35—37. 40-50 32, 59 per kg. Bospeen 1 80—95 per bos. Aanvoer 6000 bossen. Kroten 36—42 per bos. Rabarber 6—10. Postelein 20—38. Ra dijs wit punt 7—10. Prei IA 3745, 2A 2933, IB 3536. Seldeiïj 10—19 p. bos. Peterselie 21—31. Aardbeien 1.30—1.60 p. doos. Sjalotten 1.15—1.17 Winterbloem kool 1 6 per bak 1.08. 8 per bak Ga—97. 10 per bak 56—80. 12 per bak 42—58. 13 per bak 39—26 p. st. Winter- bloenikool 2 6 per boK 55—85. 8 per bak 50—80. 10 per bak 45—70. 12 per bak 30—50, 15 per bak 17—34 per st. Aanvoer 60.000 stuks. Kasbloemkool 1 6 per bak 30—3.23. 8 per bak >=2—06. 10 per bak 63—81. 12 per bak 55—60 p. st. Kasbloem kool 2 6 per bak 71—1 06 8 per bak 66— S8. 10 per bak 57—75. 12 per bak 39—46 p. si. Aanvoer 4000 stuks Golden Delicious IA 15—1.22. 1B 1.10— 1.15. 2A 1.001.05. 9499. Jonathan IA 82—97. IB 82—88. IC GÓ—70. 2A 67— 92. 2B 60—33. 2C 56—75 VE1LING MIDDELBURG. 13 mei. Fruit: Aardbeien l per doosje 1,341,70. 2 1.16—1.51. Groe'nien: Spinazie 1 13—23. 2 9—11. Andijvie 31—51. Sla 1 1482. 2 1223. sla C 616. Bosbroten 66—73. Komkommers 60-73 3910. 50-60 3o43. 40-50 2836. 35-4(j. 25. kromme kg. 39—60. Asperges 1.73-2.1C. Rabarber 4—9. Postelein 35—46. Radijs 5.50—9. Bospeen 5996. Prei 48—63. Bloemkool 4 per kist 60—1,04, 6 per kist 33—86. 8 per kist 31 69. 10 per kist 10—40. 12 per kist 10—31. Aardappelen: Nieuwe aardappelen grote 1,93, drieling 1,45, kriel 1.50. VISMIJN COL1INSPLAAT. Expörigamalen 1)87 kg. 2,97-3.27. Schar 83 kg. Bot 515 kg. Wijting 5 kg. Tong 155 kg. Paling 5 kg Rog 3 kg. Vislever 3 kg. Ongesorteerde vis 9 kg. f Advertentie) Zondagsdienst Ta\i'« Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESEI.AAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19