BlO DOP BRITS OPLICHTERSPAAR IN AMSTERDAM AANGEHOUDEN HAARCRÈME VRIJDAG 18 MEI 1962 PROVINCIALE BEBVWSB OOURANT 17 Sowjet-Unie biedt India raketfabriek aan Do Sowjet-Unie Iieeft de rege ring- van India aangeboden een fabriek voor raketten en ge leide projectielen te leveren, zo verluidt van welingelichte zij den in Nieuw-Delhi. India heeft nog geen beslissing genomen. Het zullen in olie geval raket ten zonder atoomkoppen wor den, want premier Nehroe heeft herhaaldelijk verzekerd, dat India geen belang in atoomwapens stelt. Enkele da gen geleden is bericht, dat In dia overweegt Russische straal jagers aan te schaffen. Ame rika en Engeland zullen aan kopen in de Sowjet-Unie on getwijfeld als een onvriendelij ke daad beschouwen. Rijksluchtvaartschool ontslaat personeel De directeur van de rijksluchtvaart school in Eelde, de heer W. Lekaij, heeft woensdagmorgen ten overstaan van het gehele personeel meegedeeld, dat per I juli 55 man van deze school zullen worden ontslagen- Het totale personeel omvat thans ongeveer 220 man. De namen van degenen, die ontslagen zullen worden, zijn nog niet bekend. Verwacht wordt, dat in de eerste plaats ar- beidseontractanten hiervoor in aan merking zullen komen. Voorts diege nen wier taak door anderen kan wor den opgevangen. Het besluit tot deze Inkrimping zou eergisteren op liet departement van verkeer en water staat zijn genomen. Vrouw bestal haar bejaarde werkgever De recherche in Dordrecht heeft de 81-jarige mevrouw M. D.v. d. W. gearresteerd omdat zij gedurende de laatste maanden geld tot een totaal bedrag van 6500 gnlden zou hebben gestolen van een 70-jarige heer bij wie zij als werkster in dienst was. Haar echtgenoot, de 32-jarige M. D. werd eveneens gearresteerd, omdat hij van de diefstallen af zou hebben geweten en toegestaan zou hebben dat zijn vrouw het gestolen geld be steedde aan allerlei luxe artikelen. De oude heer had niets gemerkt, maar de politie was ter ore gekomen dat het echtpaar boven zijn stand leefde. In Londen gestolen cheques hier verzilverd De Amsterdamse politie heeft giste ren bekend gemaakt dat maandag een Engelse man en vrouw zijn ge arresteerd verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte. Maandag ochtend wisselde de man vijf travel- lercheques in van honderd dollar bij een bijkantoor van de Amsterdamse Dank. In de loop van de dag bleek dat de cheques behoorden tot een in december 1960 op Londen Airport gestolen party ongetekende cheques ter waarde van anderhalf miljoen dollar, bestemd voor Zuid-Amerika. Toen de vrouw 's middags weer op het bijkantoor verscheen, werd zij door de kassier herkend, omdat zij dezelfde rode mantel droeg. De man stond buiten te wachten. De kassier volgde de vrouw op straat zodat de politie beiden kon aanhouden. Volgens de politie was de man in het bezit van twee valse British Visitors Passports. Hq beweert de 28-jarige vrachtwagenchauffeur R. W. W. uit Londen te zijn. De vrouw is* de 23- jarige J. M. D. uit Londen. Zij ont kennen iets met de diefstal op Lon den Airport te maken te hebben. De Britten bleken in het bezit te zijn van gestolen cheques ter waarde van 2000 dollar en een be drag van 24.000.- Gebleken is dat de man op 11 mei in Rotter dam bij zes banken en op 14 mei bij vijf Amsterdamse banken een groot aantal cheques heeft verzil verd. De Amsterdamse recherche deelt voorts mede dat de. Engelsman in EEN PRODUW VAN UORÈAL DE PARIS april van dit jaar soortgelijke cheques heeft uitgegeven in Rome en Genève. Hij legimiteerde zich dan steeds met valse papieren. Voorts bracht de Londense vrachtwagenchauffeur be zoeken aan Spanje en Portugal. Het paspoort van de vrouw is ver moedelijk echt. Wel was zij in het bezit van, een vals Visitors Passport voorzien van liaar foto. Dit docu ment vond do recherche achter een spiegeltje bevestigd in haar hand koffer. Aanvankelijk zei de vrouw niets van de hele zaak af to weten, doch toen het valse paspoort ge vonden was, gaf zy toe wel iets te weten van het innen van de cheques. Extra uitkering armenwet in Amsterdam wegens kou B. en w. van Amsterdam hebben be sloten aan dcgcuén, die krachtens de armenwet een uitkering krijgen ook voor de tweede helft van mei wegens de aanhoudende koude een extra uitkering van f 10,te verstrekken. Een zelfde bedrag werd om dezelfde reden reeds voor de eerste helft van deze maand ver strekt. HET HART van Axel, met Markt en stadhuis: een wirwar van da ken langs bochtige straten, waarvan de loop de herinnering bewaart aan de oude vesting stad Axel.. In dat hart dus de Markt, waar het 's zaterdags druk tot zeer druk kan zijn, als de streek uitloopt om het oude centrum te bezoeken. Aan die Markt het stadhuis, direct her kenbaar aan de trapgevelfjes en de toren-met-klok. Het oude hart met vanzelfsprekend oude H huizen. Maar tussen die oude huizen werd de basis gelegd 1 voor een nieuw Axel: de nieuwe I woningen, midden op de voor- grond, zijn de eerste geweest van bijna zeshonderd woning wetwoningen, die er sinds 1947 in Axel zijn gebouwd. Deze eer ste huizen van het nieuwe Axel staan aan de Evertsenstraat, die met het Marktplein verbonden is door de slingerende Wolstraat, die na de Markt overgaat in de Weststraat, die op de achter grond uit het beeld loopt. Nog enkele namen van straten, die op de foto te zien zijn: de Nas- saustraat, uiterst links op de voorgrond, de Zeestraat, links op de achtergrond en de Noord straat, tussen de daken op de achtergrond rechts. Rechts op de voorgrond een gebouw met een langerekte dak: een gedèelte van de r.-k. school; daarboven de r.-k. kerk. Nog meer naar boven, eveneens rechts, naast het stad huis, de smidse van Schieman, waar de Zeeuws-Vlaamse hoef beslag-experts huizen. (Luchtfoto Central Aviation) OP AANWIJZINGEN BANKEMPLOYÉ (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9