Verkoud heid „Stoppeldijk" tegen voordracht commissie ASPRO' WALCHEREN Agenda SPORT EN WEDSTRIJDEN DISCUSSIE OVER KAMPEREN IN RAAD MELISKERKE BOETE VAN 50 GULDEN VOOR BESCHADIGING P.Z.E.M.-KABEL VRIJDAG 18 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 (Slot van pag1 dingen energiek aangepakt. De plan nen werden op 23 november 1961 goedgekeurd met 1898 stemmen voor en 144 tegen. Moeilijkheden De moeilijkheden begonnen eerst, al dus een zegsman uit het betrokken gebied, bij de samenstelling van de volgens de wet te benoemen plaat selijke commissie die de ruilverkave ling moet uitvoeren. Het lag toch voor de hand zo meent men dat de initiatiefnemers de aangewe zen personen waren om in deze com missie zitting te nemen. In plaats daarvan begonnen de tegenstanders van de verkaveling en buitenstaan ders zich met de zaak te bemoeien. Waarna het er sterk op ging lijken, dat de bestuursleden van het wa terschap Stoppeldijk buiten spel zou den worden geplaatst, zo ver-volgde de zegsman. Dit was volgens hem ook do oorzaak, dat zeven maanden na de goedkeuring van de plannen nog steeds geen acceptabele com missie is geformeerd'. De bestuursleden van liet waterschap twijfelen namelijk aan de bekwaam heid op herverkavelingsgebied van hen die wél op de voordracht staan. Teleurstelling bestaat er iu deze krin gen ook over het feit, dat het grote I gebied beoosten de rijksweg Hulst- 1 Perkpolder niet in de voorgestelde commissie is vertegenwoordigd. In de hedenmorgen te houden vergade ring, zal van de vertegenwoordigers van praktisch alle in het verkave- lingsgebied vallende polders en wa terschappen een uitspraak worden gevraagd. Onder meer zal de vraag aan de orde worden gesteld of de waterschapsvoorzitter, die een bedrag van zeven miljoen gulden kreeg toe gezegd voor oeverversterking, die de ruilverkaveling der Pauluspolder heeft afgewikkeld en een belangrijke functie vervult in de Grondkamer van Zeeland, niet bekwaam is aan de toekomstige ruilverkaveling Stop peldijk leiding te geven. Een besluit, genomen in deze belangrijke verga dering, kan worden gezien als de uit spraak van do gehele streek, aldus onze zegsman. Ieder in dit gebied hoopt dat er nu eindelijk eens een eind komt aan deze zaak en dat spoedig aan de verkaveling kan wor- UITWISSELINGSBEZOEK Zwartewaalse vroedschap bezocht Wolphaartsdijk Met het brengen van een tegenbezoek door de gemeenteraad en het col lege van 1». en w. van Zwartewaal aan Wolphaartsdijk staan de gemeen teraden en colleges van beide ge meenten sinds donderdag weer quitte. Twee jaar geleden togen de Wol- phaartsdjjkse vroede vaderen met hun echtgenotes naar dit iu vele opzichten aan Wolphaartsdijk gelijksoortige dorp aan do Brielso Maas, waarvan de recreatieve ontwikkeling werd be zichtigd. Deze ontwikkeling zou als model dienen voor wat het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk voor ogen stond. De Zwartewaalse vroede vaderen wer den op het raadhuis door hun Wol- phaartsdijkse collegae ontvangen. Burgemeester B. H. g. ter Haar ko- meny vertelde daar een en ander over de totstandkoming van de jachtha ven en de verdere recreatieve plan nen van de gemeente. Daarna be zichtigde men de veranderingen aan liet voormalige Wolphaartsdijkse veer waar in het clubhuis van de heer J. Colijn een verversing werd gebruikt. Vervolgens schaarde het gezelschap zich aan een koffiemaal tijd in het Veerhuis. Tijdens deze maaltijd vertolkte burgemeester A. Beckeringh van Rijn van Zwarte waal de gevoelens van alle aanwezi gen door te wijzen op de grote waar de \-an dit soort uitwisselingen tus sen plattelandsgemeenten. Per auto bus werd vervolgens een excursie naar de dammen in 't Veerse Meer gemaakt, onderbroken door een korte theepauze in restaurant „Kamper duin" in de Ban jaar d. Aan het eind van de middag 'gingen beide gezel schappen na een hartelijk afscheid ieder huns weegs. Advertentie) Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: den begonnen, zo voegde hij er tot slot nog aan toe. Tor provinciale griffie kon men ons geen inlichtingen verschaffen, omdat de zaak. .zoals men zei, kabinet werd behandeld. MIDDELBURG Toekomstmogelijkheden voor blanken' in Zuid-Afrika De Nederlands-Zuid-Afrikaanse Ver eniging uit "Amsterdam hield woens dagavond in restaurant Wöhler te Middelburg een voorlichtingsavond. De heer J- van de Sande hield een causerie over de toekomstmogelijk heden voor de blanken in Zuid-Afri ka. De heer Van de Sande werd in Zee land geboren, maar hij emigreerde ruim 30 jaar geleden naar Zuid- Afrika- In opdracht van de Zuid- Afrikaanse regering houdt hij thans enkele lezingen in Nederland, om wat meer bekendheid te geven aan zijn tweede vaderland. De heer Van de Sande wees er op, dat door de grote economische ont wikkeling in Zuid-Afrika, de toe komstmogelijkheden voor de blanken daar legio zijn. Na de pauze ver toonde hij een film over de industrië le ontwikkeling in een deel van Zuid- Afrika. Deze voorlichtingsbijeenkomst werd onder meer bijgewoond door de heer S. C. Joubert, Zuid-Afrikaans emi gratie-attaché, en de. lieer Loock, ar- beidsattachó van Zuid-Afrika. Marktberichten marktberichten barnevkld. 17 mei 1SC2. Coöperatieve Veltnvse elcrveillng. Weekaanvoer ca. 1.000.000 stuks, waar van 393.234 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 43 tot 51 gr 6.519.31, van 51 tot 57 gr. 9.53—10.70. van 57 tot 65 gr. 10.82—11-40. van 65 tot 60 gr. 11.42— 11.75. eierveiling s.b.e. Aanvoer 709.714 stuks, handel vlot. Prij zen per 103 stuks: eieren van 38 t,ot 42 gr. 5.21—6.33, van 51 tot 58 gr. 9.96— 10.83, van 58 tot 65 gr 10.89—11.51 EendeSieren van 61 tot 67 gr. 7.90—9.02. id. van 67 tot 74 gr. 9.20—10. eiermarkt. Aanvoer 2.100.000 stuks, handel vlot. Prij zen per 100 stuks: eieren van 59 tot 65 gr. 11—11.75, alg. prijs 11.40. kiloprijs 1.85, basis Gl'/j gr. Henneëieren van 40 tot 55 Er. 6—10.50. Kiloprijs 1.50—1.91. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 17 mei. Aanvoer 5500 kg AA extra 3.45. AAI 3.20. A extra 3.50, Al 3.30. B extra 3.40, BI 2.35, C extra 2.40. Cl 2.00, Dl 1.60, El 1.20. E2 1.50. Pl 3.00, stek 0.75. VISMIJN COI.MNSPLAAT. Exportgarnalen 1197 kg. 2.99—3.3'J. Schar 217 kg. Eot 276 kg. Wijting 34 kg. Tong 166 kg. Rog 27 kg. Paling 26 kg. Griet 12 kg. Wulk l kg. Visiever l kg. Onge sorteerde vis 9 kg Middelburg City: „Kennis m de re gen", 20 uur, 14 Jaar. Electro: Gezwo ren kameraden, 1U.30 uur. 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—13 uur. Schaken Propogandaver- gadering A.R.-klesvêrèniging, 20 uur. Vlissingcn Alhambra: Kermis in de regen, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Prince of Pirates, 20 uur, 14 jaar. Britannia: cabaretvoorstelling I.t.s. Goes Grand: „Kermis in de regen", 80 uur, 14 jaar. Korenbeurs: Brouw» gerstdag, 11 uur. Bergen op Zoom Koxy: Dc held van Troje, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Robert en Bertram, 20 uui. 14 Jaar. Terneuzcti Luxor: Maciste, de zoon van Hercules. 20 uui, 34 jaar. Sas van Gent. Olyrapla- Liefde is mijn beroep, 20 uur, 13 Jaar IJzendfjkc Hofzichttlieater: De kanon nen van Navarone, 19.30 uur, 14 jaar. Officiële publikatie VLISSINGEN. Herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Paauwenburg". Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingcn, brengt ter openbare kennis: L dal het besluit van de raad van 15 december 1901 nr. 23 tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Paauwenburg" strekkende tot wijziging en aanvulling van de bij dat plan be horende bebouwingsvoorschriften door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedge'keurd bij besluit van 17 april 1962 nr. 1050/271, 3e afdeling: n. dat het sub I genoemde, goedgekeurde rnudsbeslult vanaf heden voor een ieder ter inzage is nedersolegd ter gemeert- tecretarle tweede afdeling. Vlissingcn, 18 mei 1902. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. KOLFF. VLISSINGEN. drankwet. B. en W. van Vlissingcn maken bekend, dat de opgaven bedoeld in de artikelen 35 en 51 der Drankwet 1931, Stbl. 476 van heden af ter inzage liggen ter ge meentesecretarie, 2e afdeling en tegen betaling der kosten ad f 1,per exem plaar verkrijgbaar worden gesteld. Vlissingcn, 16 mei 1962, VAN ONZE ADVERTEERDERS Middelburgse hotel ,,Pax" werd gemoderniseerd Hel Middelburgse hotel „Pax" aan de Stationsstraat is voor een gedeel te gemoderniseerd. In de beneden verdieping werd een fraaie nieuwe bar gebouwd, er werd andere vloerbedekking gelogd en het fneu- bilair werd vernieuwd. Het interieur is bijzonder fris geworden dank zij déze blauwe vloerbedekking, de mo derne stoelen cn de bar, die geheel van licht hout is vervaardigd. Tijdens dc openingsreceptie gaven ve le vrienden, familieleden en zaken relaties blijk van hun belangstelling. Er werden niet minder dan vijfen veertig bloemstukken en fruitmanden ontvangen. OOSTKAPELLE Geslaagde ouderavond chr. landbouwhuishoudschool Tijdens de begin deze week gehouden ouderavond van de chr. landbouw huishoudschool „Oranjezon" te Oost- kapelle hebben een groot aantal ouders met belangstelling het werk der leerlingen bezichtigd en met smaak van de door de leerlingen ge maakte hapjes geproefd. Veel be langstelling trok ook een demonstra tie volksdansen, die onder leiding van de lieer A. Francke op het school plein werd gegeven. Het hierna volgende officiële ge deelte van de ouderavond werd ge opend door de directrice, mej. P. M. de Wilde. Mej. M. N. J. Onderdïjk, verbonden aan het gezïnsbegrotings- instituut te Rotterdam, hield vervol gens een inleiding over kleed- en zakgeld voor de oudere jeugd en be antwoordde verschillende vragen, die over dit onderwerp werden gesteld. Voorts werd er nog gediscussieerd over liet geven van muziekonderwijs, waarna de heer A. H. Geertse dc ouderavond sloot. ZUID-BEVELAND I GOES Nieuwe vleugel openbare ulo bijna gereed De in aanbouw zijnde nieuwe vleugel van de openbare uloschool te Goes verkeert thans in een vergevorderd stadium. Waarschijnlijk zal de bouw van de zes leslokalen, die deze vleu gel omvat, omstreeks het begin van het schooljaar 1962-1963, of mis schien zelfs eerder, in gebruik kun nen worden genomen. Dit blijkt uit een mededeling van b. en w. aan dc raad. In verband hiermee stellen b. cn w. de raad voor een bedrag van 17.600 uit te trekken voor de aan schaf van sehoolmeubelen en mate riaal. Verwarmingsketel van Ireneschool lekt De hervormde schoolvereniging „Het. Mosterdzaad" te Goes heeft zich met een verzoek tot het gemeentebestuur gewend om de centrale verwarmings ketel in de Ireneschool te vervangen. Do oude plaatijzeren ketel, die in 1950 in de school is geplaatst, ver toonde ernstige lekkages. De totale kosten bedragen 4585. B. en w. wijzen er op. dat de kosten van ver vanging van een centrale verwar mingsketel wegens slijtage in prin cipe voor rekening van het schoolbe stuur dienen te komen. Wel zijn b. en w. bereid een tegemoetkoming te geven, omdat indertijd op de centra le verwarming is bezuinigd. B. en w. stellen de raad voor hiervoor een bedrag van 2.118,33 te voteren. B. en w. schrijven, dat het hen onmo- Collecte De collecte voor de kinderbescher ming door de vrouwenvereniging te Scherpenïsse heeft opgebracht 94.6S. lege zal.op dit punt nog nader te rugkomen, zo blijkt uit de toelich ting op de raadsagenda. Doe wat terug Evenals in de meeste andere grotere plaatsen zullen ook in Goes vandaag en morgen de traditionele kerstpot- ten voor het Leger des Heïls staan opgesteld. Ditmaal niet in december, maar in mei en nu „bemand" door mensen, die niet tot het Leger des Heils behoren. Op initiatief van een nationaal comité, waarin vooraan staande personen uit alle gezindten zitting hebben, wil men op deze wijze „wat terugdoen" aan het Leger des Hcils, ter gelegenheid van het 75- jarig jubileum van deze organisatie. Ongetwijfeld zullen velen -door hun gave in de kerstpot hun sympathie met bet werk van het Leger des Heils tonen. De dames die de wacht bij de. potten zullen betrekken, hopen vaak „danlc 'U wel" te zeggen Collecte Dc collecte voor de Same'nwerkende Kinderbeschermingsorganïsaties hoeft in Wolphaartsdijk 104,10 op gebracht. B. EN W. NAMEN VOORSTEL TERUG „Landelijke rust in het dorp bewaren" Ruim een uur Iung heeft de gemeente raad van Meliskerke gisteravond ge discussieerd over een kampeerveror- dening. B. en w. hadden een voorstel ingediend, dat- beoogde het kamperen binnen de gemeente Meliskerke ge heel onmogelijk te maken, behalve voor familieleden en verwanten van do eigenaren van percelen en daarbij behorende grond. „Niet om een bar rière tegen de recreatie op te wer pen", aldus lichtte burgemeester G. A. A. Adelaar het; voorstel toe, „maar om de landelijke rust in het dorp te bewaren. Recreatie moet ge reglementeerd en in goeilp banen ge leid worden." „Te radicaal", vond het raadslid W. de Buck (a.r.en daar sloot de rest van de raad zich bij- aan. De heer De Buck was weliswaar van mening, dat het kamperen aan strenge regels zal moeten worden gebonden, maar he lemaal verbieden vond hij bepaald te ver gaan. Verschillende suggesties werden van de zijde der raadsleden gedaan, onder meer om een gedeel te bijv. liet gebied buiten de bebouw de kom voor kampeerders open te stellen of om alleen kampeerders met een zogenaamd „kampeer-paspoort" toe te laten. De reactie van de raads leden bracht b. en w. er toe het voor stel terug te nemen. In een latere vergadering zal het college met een nieuw voorstel komen, waarin de suggesties van de verschillende raadsleden zullen zijn verwerkt. Voorts besloot de raad tijdens deze vergadering voor een bedrag van 3000 hij ie dragen in de aanleg van een parkeerterrein aan de Berg- CHINESE WELSPREKENDHEID DE ONDOORGRONDELIJKE Wang Ping Nan, de Chinese am bassadeur in Warschau die de verslaggevers na zijn geheime ge sprekken met zijn Amerikaanse collega al jarenlang afscheept met een buiging, een flauwe glimlach en een onveranderlijk „geen com mentaar", heeft gisteren het stilzwijgen verbroken. Na liet 110-de gesprek van de huidige serie boog en glimlachte Wang weer tot do verslaggevers. Dezen draaiden zich om en wilden weggaan. En toen gebeurde liet. Wang zei iets tot zijn tolk. Even .later hoor den de journalisten de volgende woorden: „Ik,heb iets te zeggen u kunt mijn groeten overbrengen aan het Amerikaanse volk. De Chinezen zijn altijd goede vrienden van de Amerikanen geweest". Duarna stapte Wang in zijn auto en reed weg. Men vroeg de Ame rikaanse ambassadeur John Cabot of hij misschien ook een bood schap had voor liet Chinese volk. „Laten wij daar maar niet over praten", was het antwoord. Zoals bekend houden de V.S. en communistisch China alleen maar officieel diplomatiek contact met elkaar door middel van hun am bassadeurs in Warschau. Het contact werd in 1955 in Genève gelegd en drie jaar later in Warschau voortgezet. De geheime gesprekken worden nog steeds gevoerd. straat bij de nieuwe gereformeerde kerk. De commissie tot beheer van de gereformeerde kerk had hiertoe een verzoek ingediend. De raad ging er zonder hoofdelijke stemming ook mee akkoord te delen in de aansprake lijkheid van de gemeente Grijpsker- ke ten aanzien van een geldlening van 20.000 opgenomen bij de coöp. boerenleenbank in Domburg. Deze le ning wordt door Grypskerke (als centrumgemeente) gegarandeerd voor de Stichting Maatschappelijk Werk £ii Gezinsverzorging: op het platteland van Walcheren. De andere gemeenten delen in deze aansprake lijkheid. Rus Gainan Sajdhudzin won Berlijn-Warschau De Rus Gainan Sajdhudzin heeft de li* internationale amateurwegwed strijd Berlijn-Praag-Warschau (to taalafstand 2413 km) gewonnen. In de laatste rit, die van Bydgoszcz naar Warschau voerde, zegevierde zijn landgenoot Petrov, die hiermee zijn vijfde etappe-overwinning boek te. De uitslag van deze 14e en laat ste rit luidt: 1. Petrov (Rusland) 250 km. in 6 uur 19 min. 57 sec., 2. Melichov (Rusl.) 6.20.00, 3. Zielinski (Polen) z.t., 4. Sebenïc (Zuid-Slavië) z.t., 5. Beker (Polen) z.t., 6. Mosko- vin (Rusl.) z.t. 7. Kapitanov (Rusl.) z.t., 8 Aranyi (Hong.) z.t., 9. Ga- bard (Fr.) z.t., 10. Deimboeck (Oostenrijk) z.t. Michel Stolker won le etappe van Midi Libre De Nederlandse renner Michel Stol ker zegevierde donderdag in de eer ste etappe van de grote prijs Midi Libre, een rit over 219 km van Ni- mes naar Mende, in 5 uur 42 min. Zijn gemiddelde was 38.421 km per uur. Met ruim drie minuten achter stand arriveerde als tweede dc Fransman Joseph Groussard. De uit slag luidt: 1. Michel Stolker (Nederland) 5.42, 2. Groussard (Frankrijk) 5.45.01, 3. Delberghe. 4. Mahé, 5. Van Wijn- berghe (Belg), 6. Hellemans (Belg), 7. Poulidor (Fr.), 8. Elliott (Ierland), 9. Cerami (Belg), 10. Leclerq (Fr.) allen in dezelfde tijd als Groussard. Het etappeklassement ziét er verder als volgt uit: 13e Enthoven (Ned.), z.t., 25e Geldermans (Ned.) z.t., 35e ex aequo De Roo (Ned.) 5.57.54, Rentmeester (Ned.) z.t., 66e De Haan (Ned.) 6.07.16. Verwijdering van sluizen in Zierikzee aanbesteed Het dagelijks bestuur van het Wa terschap Schouwen-Duiveland heeft donderdagmorgen in 's Landskamer te Zierikzee aanbesteed het verwijde ren van de Jonge- en Weversluis ge legen in de zuidelijke zeedijk van district 3. gemeente Middenschou- wen, met bijbehorende werken. De inschrijvingen waren als volgt: 1. comm. vennootschap Van den Heu vel, Zïerizkee 172.800; 2. aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland, Zierikzee 170.000; 3. fa. S. Zijlstra en M. C. v. d. Dries, Gorkum 160.000; 4. fa. J. de" Ruiter en zn„ Noordgouwe 159.000; 5. fa. A. W. Wandel, Nieuwerkerk 152.000; 6. H. de Jager en Co, Sliedrecht 148.300. De gunning is aangehou den. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 16 mei: Barlby v. Sunderland. Waverstroom van Amster dam. Castor van Wisbeck. 17 mei: Anna Elisabeth van Antwerpen. Karesuando van Gent. Storrington van Antwerpen. Tclamon van Gent. Vlissingen vertrokken 16 mei: Waver stroom naar Shoreham. Yarvïc naar Hoo. 17 mei: Barbly naar New Orleans. Stor rington naar Houston. Castor naar Mid delburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 16 mei: Kinderdijk van Bremen. Looiers gracht van Amsterdam. Seabreeze van Londen. Westerdok van Le Havre. 17 mei: Holland van Strood. Najade van Amsterdam. Korendijk van Searsport. Keizersveer van La Guilda. Netta van zee-rede. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 16 mei: Looiersgracht naar Rotterdam- rede. Escaut naar zee-Terneuzen. Mat thew naar zee. Brouwersgracht naar Hel sinki. 17 mei: Tugro naar Kopenliagen- Gent. IJsel naar Le Havre. Voorwaarts naar Malmo-Gent. Port Talbot naar Hayle. Erebus naar Kopenhagen. Kin derdijk naar Rotterdam. Amazone naar Stockholm-Gent. Liberty naar Dunstan, POLITIERECHTER MIDDELBURG Bij baggerwerkzaamheden in havenkanaal Zierikzee De Middelburgse politierechter heeft de Hilversummer C. B. donderdag middag veroordeeld tot een boete van 50, omdat het aan zijn nala tigheid te wijlen was, dat bij bag ger werkzaamheden in het havenka naal van Zierikzee een hoogspan ningskabel van de P.Z.E.M. werd be schadigd. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, had een boete van f 100 geëist. De getuige-deskundige, een elektrotechnisch ingenieur van de P.Z.E.M., verklaarde dat de be schadiging van de kabel geen gevol gen heeft gehad voor de stroomvoor ziening. Verder deelde hij mee, dat de schade reeds volledig 'is vergoed. De officier zei in zijn requisitoir, dat B. op goed geluk heeft gehandeld. Hij had zich vooraf met de P.Z.E.M. iu verbinding moeten stellen. Do schipper J. M. B. uit Raamsdonk kreeg een boete van 100, omdat hij had gehandeld in strijd met de statistiekwet '1950. Tegen hem was 250 boete geëist. B. kocht in Bel gië een motorschip. Hij betaalde vooruit een aanzienlijk bedrag en bij dc overdracht werd een officieel stuk opgemaakt, waarin de rest van het bedrag als koopsom werd opgeno men. Toen hij zijn schip in Hans- weert liet inklaren toonde hij het of ficiële stuk, waardoor het voorkwam, alsof hy voor het schip veel minder had betaald, dan het geval was. De verdachte zei. dat zijn makelaar hem had geadviseerd dit te doen. „Makelaars verschillen nog wel eens van mening met de officier van jus titie", aldus de politierechter, mr. B. S. Sieperda. Diefstal van ecu stofzuiger, gor dijnen en een bed. Dit was de opkoper J. deJ. uit Goes ten laste gelegd. Mevr. J. H. S.-van II. uit Kloetiuge wilde baar inboedel op ruimen, omdat zij van plan was in een bejaardentehuis te gaan wonen. Een aantal voorwerpen, die nog waren overgebleven, ver kocht zij aan De J. Ze zei echter, dat de stofzuiger, de gordijnen en het bed niet bij de koop hoorden. De stofzuiger bracht zij zelfs naar haar buurvrouw. De J. nam de gordijnen en het bed toch mee en bij de buurvrouw haalde hij de stofzuiger. Vijftig gulden boete en teruggave van de voorwerpen, was de uitspraak van de politie rechter. Voor een jaar was de voorman W. S. uit Goes de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen ontzegd. Tocli reed hij in zijri auto. De offi cier van justitie, mr. T. Lebret, eis te tegen hem een boete van 100 en 1 jaar voorwaardelijke ontzegging van dc bevoegdheid, met een proef tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. F. IC. Adriaanse, voerde aan, dat S. alleen maar een rondje had gereden, om to proberen of de koppeling- goed was gerepareerd. De uitspraak was: j 50 boete en 6 maanden voor waardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar. De koopman S. B. uit Goes reed in zijn woonplaats onder invloed van sterke drank op een fiets. Nadat de officier een week gevangenisstraf had geëist, veroordeelde de politie rechter B. tot een boete van 100. Liliipali en Wijgman op rechtervleugel Vlissingen Met een enigszins verrassend samen gestelde voorhoede zal voetbalkam pioen Vlissingen zaterdag aan de wedstrijden om de landstitel begin nen. In Maastricht zal Vlissingen te gen Standaard zaterdagmiddag na melijk met deze aanvaüiinie in het veld komen: Johnny Liliipali, Rinus Wijgman, Rob Moens. Wim Groene- wegen en Jan de Nooijer. In midden linie (Bart ten Bruggencate en Chris de Nooijer) en defensie (Jo de Waal, Loek Verhulst en Hennie van Wezel), alsmede doelbezetting (Piet Baart) kwam vanzelfsprekend geen wijzi ging. Notaris J. J. van de Ende stevent op schaaktitel af I)e Zïerikzeese notaris J. J. van de Ende stevent recht op de Zeeuwse schaaktitel af. De partij J. J. van de EndeA. M. Verspoor (Middelburg) was beslissend. Deze twee beren ga ven elkaar tot nu toe op de rang lijst niet veel toe. De beer Verspoor bad slechts een halve punt achter stand op de heer Van de Ende. De heer Van de Ende is er in ge slaagd om van Verspoor te winnen, zodat hij nog steeds ongeslagen aan de kop staat. De heer Verspoor heeft 1V2 verliespunt en Cor Jansen uit Kruinïngen 2. Met nog twee: wed strijden voor de boeg (tegen Sanders en Bohlmejjer) staat notaris Van de Ende zeer goed, daar hij aan twee remises genoeg heeft om de titel veilig te stellen. België versloeg Portugal 2-0 Het Belgische voetbalelftal heeft don derdagavond in Lissabon met 20 van Portugal gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Wielrenner Nijdam keert naar Nederland terug Bij 2ijn valpartij van woensdag tij dens de dertiende etappe van de wie lerwedstrijd Berlijn-Praag-Warschau, heeft de Nederlander Henk Nijdam een groot aantal kneuzingen opgelo pen, maar geen hersenschudding. Hij werd opgenomen in het kleine zie kenhuis van Wagrowiec, maar zou vanavond worden overgebrachtnaar Warschau, waarna hij zich met zijn ploeggenoten gereed zal maken voor de terugreis naar Nederland. Tijdens een verkeersopstopping Goes had de Goese chauffeur P. II. een politieman weinig vleiende opmerkingen toegevoegd. Het waren „hoogst ongepaste termen, defini ërend zijn opsporingsbeleid" aldus de tenlastelegging. H. kreeg daarvoor 30 boete. MIDDENSTANDSBANK IN DEN HAAG FAILLIET De faillissementskamer van de recht bank iu Den Haag heeft de 's^Gra- venhaagse Middenstandsbank failliet verklaard. De rechtbank overwoog, dat Welis waar de meerderheid van het aantal schuldeisers zich heeft uitgesproken voor een definitieve surséance van betaling, doch de rechtbank was van mening, dat hiervoor geen deugde lijke grond aanwezig is. Geconsta teerd werd dat iri feite het beleid van genoemde bank werd gevoerd door J. P. J. B.. die thans gedeti neerd is in het Huis van Bewaring. Het tekort van de bank wordt op f 600.000 geraamd. Voorts zijn ver schillende aangeslotenen bij genoem de bank nu naar een andere bank overgegaan. Het zal niet mogelijk zijn om het bedrijf onder deze om standigheden op renderende wijze voort te zetten. Hogere winst A.K.U. De verwachting ilat de winst van Algemene Kunstzijde Unie N.V. over 1963 niet veel zai afwijken van die van 1961, is op dit ogenblik nog ten volle verantwoord. De winst van het eerste kwartaal, was acht ton hoger dan in dezelfde periode van 1961, wat te danken was aan de betere resul taten van dc bedrijven, zowel als aan hogere inkomsten uit deelnemingen. Do recente loonsverhogingen zijn in deze kwartaalcijfers reeds- beperkt, maar dit jaar dient nog rekening te worden gehouden niet extra kos ten tengevolge van ëen compensatie van de huurverhoging. De orderpor tefeuille is bevredigend en de prijzen tonen een stabiele tendens, aldus werd van bestuurszijde medegedeeld in de donderdag gehouden jaarverga dering. Overeenstemming Engeland- E.E.G. over tarieven Engeland heeft een verstrekkende tariefovercenkomst met de Europese Economische Gemeenschap gesloten in het kader van de algemene over eenkomst voor handel en tarieven (G.A-T-T.), zo is in welingelichte kringen in Genévc vernomen. Deze overeenkomst is het laatste grote akkoord van de langdurige on derhandelingen over de liberalisering van de handel, die een jaar geleden zijn begonnen én bekend staan on der de naam „Dillon-ronde". Dc ingewikkelde onderhandelingen hadden betrekking op bilaterale overeenkomsten van 22 landen. Er moet nu nog slechts in enige kleine re kwesties overeenstemming wor den bereikt. Bedrijfsresultaten Kon. Zout-Ketjen Ue exploitatiewinst vóór afschrijvin gen over 1961 van de groep bedrijven behorend tot het concern Koninklijke Zout-Ketjen, heeft, blijkens da gecon solideerde verlies- en winstrekening f 77,3 min bedragen. Na afschrijvingen van f30,5 min en een reservering voor belastingen ad f 21,7 min. resteert een nettowinst van f23,1 min. Voorgesteld wordt, zoals bekend, over een' kapitaal van f 59 min een dividend van vijftien procent in contanten plus vijf pro cent in agio-aandelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23