Zebra won in Kapelle met ruim verschil de „Jac. Becht-beker" Geesink nog superieur in Europese judo Vakantie voetbal' van Vlissingen tegen RFC Feijenoord veroverde zonder overtuiging titel Sporttoto Nel Fritz en Jaap v. d. Sande individuele overwinnaars STAND MAANDAG 14 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 NU DEFINITIEF IN BEZIT. VIJFENDERTIG turnsters en turners, leden van de Zeeuws- Brabantse Turnlcring, Brabants-Gelderse Turnkring en de Turn kring Dordrecht en Omstreken hebben zaterdagmiddag en -avond in het gemeentelijk sportgebouw te Kapelle een spor tieve en spannende strijd geleverd in een trial-meet. Het werd uiteindelijk na bijna zes uur strijd de Zebra, die zich door een ruime overwinning definitief in het bezit stelde van de „Jac. Becht-wisselbeker". De Zebra vergaarde in totaal 443.2 pnt., de Brabants-Gelderse 423.4 pnt. en de Dordtse Turnkring 406.35 pnt. Ondanks deze ruime overwinning hebben de beide kringen, de Zebra bijzonder goed partij gegeven. Ook in de individuele klassementen eiste de Zebra, die zaterdag een bij zonder goede dag bleek te hebben, de eerste plaatsen voor zich op. Bij de dames was het Nel Fritz, die met een totaal van 37.05 pnt. haar mede dingsters ver achter zich liet en bij de heren toonde Jaap van der Sande zich met 57.5 pnt. een klasse apart. Mej. C. A. Muller (Zebra 1 met 35.50 pnt. en F. Winands (Brabants-Gel derse) met 55.75 pnt. eisten de twee de plaatsen voor zich op. Zowel de Zebra-dames als -heren wonnen in hun afdeling. De heren met 266.6 pnt. en de dames met 176.6 pnt. Het wedstrijdpeil was over het al gemeen goed te noemen en bij tijd en wijle viel zelfs van zeer goed tur nen te genieten. Een prettige om standigheid bij dit alles was, dat alle ploegen over veelbelovende jonge krachten bleken te beschikken, waar van men na een gedegen en inten sieve training beslist nog meer zal horen. aan het adres van de wedstrijdlei der, de heer A. Beyer uit Vlissingen en de g.v. „Olympia" voor de goede organisatie. De organisatie was in derdaad uitstekend, hoewel het jam mer was, dat het soms wat rumoerig werd in de zaal. Een omstandigheid waaraan men bij dergelijke wedstrij den niet schijnt te kunnen ontko men, door het feit, dat telkens een dame en een heer tegelijk werken. Een wisselprijs van de Dordtse Turn kring, die speciaal beschikbaar wordt gesteld voor de dameswedstrijd kwam tot slot ook bij de Zebra te recht, nadat deze prijs tweemaal ach tereen door de schenker was ge wonnen. Benjamin Speciaal willen wij even de aan dacht schenken aan het turnen van de zeer jeugdige Carla van Veenendaal uit Eindhoven, de ben jamin van deze trial-meet. Dit meisje turnde met zwier en voer de haar oefeningen concientieus uit. Zij verwierf over alle onder delen een gemiddelde van 8.44 pnt. Een zeer fraaie prestatie. Bjj de heren waren het B. Vermandei lu't Sas van Gent en G. Meesters uit Bergen op Zoom, die zich van de faam van de cracks weinig aantrokken en door goed turnen de aandacht op zich vestigden. Zjj verwierven beiden een gemid delde van 8.75 pnt. In zijn slotwoord zei de voorzitter van de Zeeuws-Brabantse Turnlcring, de heer H. A. Ossewaarde, het bij zonder op prijs te hebben gesteld, dat de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suijlekom de wed strijden had bijgewoond. Bovendien richtte hij een speciaal dankwoord Phoenix benutte meer strafworpen Waardoor Tjoba met 7-6 verlies leed Dat het benutten van strafworpen toch wel heel belangrijk is, bleek za terdag in de wedstrijd PhoenixTjo ba, waarbij vooral voor de eerste ploeg veel op het spel stond. Door drie van de vier strafworpen te be nutten behaalden de Hagenaars ten slotte de zege (76). Ook Tjoba kreeg in deze nog al forse wedstrijd 5 strafworpen toegekend, maar de Zeeuwen plaatsten hieruit slechts één treffer De eerste aanvallen waren voor Phoe nix, maar de Tjoba-verdediging met Ko de Schipper als invaller bleef ge sloten. Door enkele snelle uitvallen konden de Zeeuwen zelfs door Chris Francke en Joke Tange op 20 voor komen. Door één van de twee toege kende strafworpen te benutten kwam de thuisclub op 12 en zelfs via een ver schot op 22 gelijk. De Residen tie-korfballers namen daarop de lei ding, toen zij een strafworp inscho ten: 32. Ko de Schipper kon toen uit een doorloper scoren en weer was het gelijk. Na 43 voor de Phoenix-ploeg be nutte Chris Francke oen strafworp, maar ook aan dc andere zijde van hot veld speelde zich hetzelfde af. Ition Steenhard kon weer gelijk ma lton (55), maar middels een af standsschot namen de Hagenaars op nieuw de leiding (65). Met een keu rig' doelpunt reduceerde Ella Steen hard de achterstand nogmaals, maar dank zij een grove Zeeuwse verdedi- gingsfout kon Phoenix het winnende doelpunt, scoren. Overigens kregen de groen-wittcn nog alle kansen op de gelijkmaker, maar zelfs uit een strafworp konden ze die niet berei ken, daar de bal de korf uitsprong. Zodoende behaalde Phoenix een be nauwde, maar kostbare zege er het zal nu wel voor de bezetting van dc eerste plaats op een beslis singswedstrijd uitdraaien tussen Phoenix en Danaïden. Duitse voetbaltitel voor de F.C. Köln Door een 40 zege op de kampioen van het vorig jaar, FC Nürnberg is FC Köln zaterdag in het Olympische stadion vun Berlijn kampioen van West-Duitsland geworden- Bij de rust van de ontmoeting, die door 91-000 toeschouwers werd bij gewoond, leidde dc Keulse ploeg met 2—0. FC Köln veroverde hiermee •errte maal de Duitse titel- Uitslagen Totaal uitslag: 1. Zebra 443.2 p., 2. Brabants-Gelderse 423.4 p., 3. Dordt- - Turnkring 406.35 p. Damesploegen1. Zebra 176.6 p., 2. Brabants-Gelderse 169.55 p., 3. Dordt se 165.1 p. Heren ploegen: 1. Zebra 266.6 p., 2. Brabants-Gelderse 253.85 p., 3. Dordt se 241.25 p. Dames individueel: 1. Nel Fritz 37.05 2. C. A. Muller 35.30 p. (beiden Zebra), 3. C. Mazure (Dordtse) 35.25 p., 4. W. Vreke 35.2 p., 5. M. Bongers 35.- p., (beiden Zebra), 6. R. Mon kel 34.70 p., 7. T. van Veghel 34.5 p. (beiden Brabants-Gelderse). Heren individueel: 1. J. v. d. Sande 57.5 p. (Zebra), 2. F. Winands 55.75 p. (Brabants-Gelderse), 3. W. Mul ler 54.75 p. (Zebra), 4. F. Toirkens 53.4 p (Brabants-Gelderse), 5. B. Vermandei 52.6 p., 6. C. Meesters 52.2 p. (beiden Zebra), 7. G. van Geet 51.8 p. (Brabants-Gelderse). Geen record voor Cees van Wees De Amsterdamse kastelein Cees van Wees, die zondag middag met de kogel het nati onale record verbeterde, met een worp van 16,76 meter heeft enkele uren na de wed strijd, die in Rijswijk werd ge houden, moeten horen, dat dit record niet zal worden erkend. Op de sintelbaan was namelijk een weegschaal aanwezig die men niet vertrouwde en daar om nam wedstrijdleider Frans Jutte, voorzitter van de tech nische commissie, de kogel mee naar huis- Daar bleek dat de kogel slechts 6.958 gram inplaats van de 7%- kilo gram woog. De heer Jutte noemde het een schandaal dat de wedstrijdorganisatoren der gelijk materiaal ter beschik king van onze beste atleten durfden te stellen. Wij hopen dat Cees van Wees het een re den temeer zal vinden om bin nen niet al te lange tijd het Nederlandse record kogelsto ten op 17 meter te brengen. TWEE TITELS Teamkampioenschap voor Frankrijk Anton Geesink is nog steeds su perieur in liet Europese judo. De 110 kg zware, 28-jarige Utrechtse atleet heeft dat dit weekeinde tijdens de wedstrijden om de Europese ti tels in de Grugahallen van Essen weer op ondubbelzinnige wijze ge toond. Want zijn reeks overwinnin- DARTELE ZEEUWEN WONNEN: 2-1 De voetbalwedstrijd VlissingenRFC had zondagmiddag kennelijk geen ander doel dan het instandhouden van de conditie. Beide teams speelden duidelijk zonder de begeerte om te winnen, ook om goede combinaties, technische huzarenstukjes en doelgerichte schoten bekommerden de 22 voetballers zich nauwelijks. Men dartelde wat door het veld, sprintte bij tijd en wijle eens en maakte het elkaar vooral niet te moeilijk. Enkele spelers namen de vrijheid zo-maar eens op een andere plaats te opere ren en zo ljon het dan ook gebeuren, dat stopper Loek Verhulst na rust bijvoorbeeld in de buitenspelval van de tegenstander verzeild raakte... Hoe het ook zij: men speelde kennelijk met een groter genoegen dan menig harde competitiewedstrijd. Dat wel. En bovendien: Vlissingen won. Met 2-1. Stopperspil verstrikt in buitenspelval De weer teruggekeerde Wim Groene- wegen gaf overigens weer meer raf finement aan de Vlissingse aanval. Uit een van zijn verraderlijke diep- tepasses ontstond het eerste doel punt. Die pass bracht Lillipali gevaarlijk voor de doelman, maar met een sliding kon een Rotterdamse verdediger de bal nog juist weg tikken. Opnieuw voor de voeten van een Vlissinger: Wim van Maris, die een voorzet lanceerde. Eerst tikte Jan de Nooijer de bal daaruit nog naar Moens, kreeg hem echter terug en schoot toen maar raak: 10. Na rust vestigde Wim Groene- wegen nog weer eens de aandacht op zich door tegen de lat te knal len. In de 20 minuten kreeg deze speler er kennelijk ineens zin in. sprintte door de Rotterdamse defensie, passeerde enkele spelers, kon zelf doelpunten, maar gunde op het laatste moment toch nog de eer aan Jan de Nooijer, die weer raak schoot: 20. Pas in de laatste minuut kregen de Rotterdammers hun toch wel ver diende tegentreffer. Het schot kwam gen was weer zo imponerend opge bouwd, dat alle andere voortreffe lijke prestaties, ook die van de Rus sische judoka's ongetwijfeld de grote verrassing van deze titelwed- strijden op de drie tatami's als het ware wegvielen hij de kracht, het elan, de souplesse en de speels heid waarmee Anton Geesink zijn tegenstanders in enkele ogenblikken uitschakelde. Anton Geesink, vrijdagavond reeds de grote steunpilaar in de teamwedstrijden en opgewassen tegen elke judoka van welk land dan ook, behaalde in Essen voor de zestiende maal de titels het zwaargewicht en alle catego rieën. De kolossale Nederlandse judoka versloeg in de middag uren en passant een handvol te genstanders en In de finale de Brit Kerr in minder dan twee se conden met een schitterende flitsende derde beenworp, waarna de Engelsman een speels schopje nakreeg tot groot plezier van het schaterlachende publiek, dat Gee sink op handen droeg - Ook de Fransman Fallauris zag na 35 seconden de wereld in horizontale toestand, want toen was hij na een waza-ari door een half gemiste been worp in een klemmende houdgreep gekomen, waaruit hij met geen mo gelijkheid meer kon ontsnappen. Nog een Utrechtse atleet wist zich zaterdagavond in Essen met het kampioensgoud te tooien. In de open klasse was namelijk Jan Snijders de beste lichtgewicht na een zenuwslo- van de voet van linksbuiten Taffijn, die samen met linksbinnen Kees Ooms het meeste Rotterdamse ge vaar had veroorzaakt. De Vlissingse aanvalslinie maakte in zijn nieuwe (overigens ook oude...) opstelling geen grootse indruk. Jan de Nooijer dribbelde zich zo vaak vast, speelde zo nonchalant, dat men de indruk kreeg, dat hij wilde zeg gen: Laat mij maar in het tweede spelen. En toch wel tactische Lilli pali scheen vaak opeens door angst beslopen als hij een duel moest aan gaan met een hoofd grotere tegen stander. Neen, de kaarten voor de Vlissingse keuzeheren liggen no; niet al te duidelijk! De Zeeuws-Brabantse Turnkring heeft zaterdag in een trial-meet met ruim verschil gezegevierd over de Brabants-Gelderse Turnkring en de Turnkring Dordrecht en Omstreken. Een van de veelbelovende jongeren, die wij aan het werk zagen was Ben ny Vermandei uit Sas van Gent, hier in actie aan de ringen. (Foto P.Z.C.) pend duel tegen de Fransman Fores- tier, die het hem met alle mogelijke middelen moeilijk maakte, maar toch op beslissing scheidsrechter verloor. Drie titels gevoegd bij de drie kam pioenschappen op de eerste dag van Cees Jagtenberg bij de junior zwaar gewichten en alle categorieën en door Adrie Geurtsen bij de junior- aniddengewichten, gaven Nederland het aanzien goed voor de dag te zijn gekomen, maar wanneer men weet dat de Fransen eveneens zes titels behaalden, waarvan drie bij de se nioren en tevens na een teleurstel lende nederlaag van onze landgeno ten het zo fel begeerde teamkam pioenschap, dan geeft dat toch reden tot denken. Want op de eerste dag werden zowel Joop Mackaay, als Wil Dadema voor de finale gewipt, het geen ongetwijfeld het gevolg was van het feit dat beiden zowel in de individuele klasse als in het Neder landse team teveel hadden moeten geven. Op hen werd roofbouw ge- Fortuna '54-P.S.V. 1 X Willem n-VoIew. X Volendam-Sparta 3 X M.V.V.-D.O.S. 4 X G.VJLV.-Enschede 5 X Blauw Wit-D.W.S.A. 6 X K.F.C.-S.V.V. 7 X Leeuward.-Fort. VI. 8 XI D.F.C.-D.H.C. 9 X Eindhoven-Si ttar dia 10 X SJI.S.-Excelsïor 11 X H.D.V.S.-Z.F.C. 12 X Graafsch^Tubantia 13 X Enseb. Boys-Be Quick 14 Umburgia-Hilversum 15 Degradatie voor D.W.S.-A. en V.V.V. EINDELIJK is Feijenoord er dan toch in geslaagd liet voetbalkam pioenschap van Nederland te verove ren. Het eno puntje, dat de Rotter dammers nog nodig hadden, haalden ze gistermiddag binnen in de wed strijd tegen ADO: 11. Daarmee prolongeerden de Feijenoorders hun titel, maar glorieus en overtuigend was het niet, want opnieuw stelde de sterrenploeg teleur. ADO had zelfs do leiding. Ook in deze beslissende thuiswedstrijd kon Feijenoord niet waar maken, dat de ploeg nu door het dieptepunt heen is. Vooral de Rotterdamse aanvalslinie kampt met een groot gebrek aan stootkracht. Nochtans is de titel het gehele seizoen in ogenschouw genomen o]) de juiste plaats terecht gekomen. Feijenoord dus dolgelukkig na afloop, maai- ADO was dat evenzeer, om dat door dit gelijke spel het eredivi sieschap veilig werd gesteld. ADO, dat met vijf invallers aantrad zal zeker niet op dit resultaat hebben gerekend. Vooral voor DWS/A was het een triest weekeinde: het team versloeg stadgenoot Blauvv-Wit (in de allerlaatste minuut), maar zal toch moeten degraderen. Ook VW, dat met 4—1 van NAC ver loor, zal zijn heil in de eerste divi sie moeten zoeken. De drie de gradanten zijn dus nu alle bekend: Rapid JC, VVV en DWS/A. In middels is één van de nieuwe 1 eredivisieclubs bekend: Heracles won zondag van Heerenveen, werd daarmee kampioen en pro moveert naar de eredivisie. FEIJENOORD—ADO 1—1 ADO was aanvankelijk veel agres siever en nam na 11 minuten de lei ding door een prachtig schot van Den Engelsen, na een fraaie pass van Schuurman, de beste speler van het veld. Pas na 21 minuten kwam de eerste gevaarlijke Feijenoord-aanval, die echter in een buitenspelval vast liep. Daarna ging het niettemin met Feijenoord iets beter en in de 27e minuut rondde Schouten een combi natie tussen Moulyn en Van der Gijp prachtig af (11). Het doelpunt was echter geen keerpunt, want ADO bleef een gelijkwaardige tegenstan der. Toeschouwers: 64.000. MVV—DOS 1—1 Zouteloze wedstrijd. MVV voor rust sterker, maar wilde het te mooi doen. Rust 0—0. Na de hervatting had DOS geruime tijd het initiatief en Thcunissen zorgde voor 01. Doel man Körver voorkwam een grotere achterstand In de 25e minuut werd het door Thall gelijk (1—1). Loo scoorde voor MVV nog een (afge keurd) buitenspel doelpunt. Toeschouwers: 2000. FORTUNA—FSV 1—3. Onbeduidende wedstrijd. Gewonnen door de technisch beste ploeg. Voor de rust (00) kregen de keepers vrijwel niets te doen. Daarna kwa men de treffers: Pijs 01 en 02, Kohn 12, Van der Kuil 13. Toeschouwers: 4000. VOLENDAM—SPARTA 1—0. Sparta mocht blij zijn, dat het bij 1—0 ^doelpunt van Bennie Steur), is gebleven, want Volendam was ster ker. Vooral Dick Tol had echter wei nig geluk. Het was de twaalfde thuis zege voor Volendam. Toeschouwers: 5000. GVAV—ENSCHEDE 1—1 GVAV en Enschede maakten er geen geheim vanbeide ploegen waren met de stand een kwartier na rust al bereikt, tevreden en deden verder geen moeite meer. Enschede, dat Rahn en Van der Wel miste, nam door Bosveld de leiding, maar Le Crois zorgde voor 11. Toeschouwers: 8000. NAC—VW 4—1. Voor dust diende VVV nog aardig van repliek, maar nu beheerste NAC, dat duidelijk een betere conditie had, de strijd volkomen. Rust 00, Peters 10, Schrijvers 20 en 30, Van den Heuvel 31, Canjels 41. Toeschouwers: 5000. AJAX—RAPID JC 2—2 Zonder de internationale rechtervleu gel SwartHenk Groot speelde Ajax een lauwe, lusteloze wedstrijd tegen Rapid. De twee spelers waren buiten het elftal gezet om hen „rust" te geven. Ze hoorden dat vrijdagavond tijdens de training tot hun verba zing. De maatregel kwam de stem ming in de Ajaxploeg niet ten goede. Cees Groot 10, rust, Prins 20, Rutten 21, Lenz 22. Toeschouwers: 4500. WILLEM HVOLEWIJCKERS 4—5 Willem Il-defensie beging blunder op blunder. Invaller-doelman Ver meer was geen schaduw van de geblesseerde Feyt. Volewijckers had aanvallend dan ook geen ge makkelijke middag. Na 12 minu ten was het al 0—3 door Schaft, Polak en Boogaard. Schaft 04, De Vries 05, De Boer 15, rust. Na de rust speelde Willem II feller en dank zij de scliietkracht van Koopal (drie treffers) werd het nog 45. Het laatste doel punt viel drie minuten voor liet einde. Toeschouwers: 6000. BLAUW WIT—DWS/A 1—2. Als DWS/A vaker zo wilskrachtig had gespeeld, zou dit team beslist niet zijn gedegradeerd. Na een schot van Vonhoff, waaruit doelman Con rad de bal niet klemvast kreeg, scoorde De Oude. Door Althoff werd het gelijk: 11. In de laatste minuut scoorde. De Kreek uit een vrije tac tisch over het „muurtje": 12. Toeschouwers: 10.000. Fejjenoord 33 20 10 3 50 88-32 PSV 33 20 7 6 47 83-42 Blauw Wit 33 16 9 8 41 70-52 80-55 Ajax 33 16 7 10 39 NAC 33 14 8 11 36 57-47 MVV 33 11 12 10 34 49-45 Volendam 33 15 4 14 34 67-70 Willem II 33 13 5 15 31 58-51 Fortuna '54 33 11 9 13 31 56-56 Sparta 33 11 9 13 31 42-50 DOS 33 9 12 12 30 55-60 Spel. Enschede GVAV 33 33 11 S 8 14 14 30 11 30 54-63 48-59 Volewijckers 33 12 6 15 30 65-87 ADO 33 9 11 13 29 56-66 DWS/A 33 6 14 13 26 36-63 VVV 33 9 7 17 25 35-62 Rapid JC 33 6 8 19 20 34-72 l 11 16 21 26 2 12 27 3 8 13 23 *3 9 14 "N? 24 S? >3 15 20 25 30 De 549-253 deelnemers aan de sport toto van zondag 13 mei zorgden voor een totaalinleg van f 682.870. Voor de eerste prijs is een bedrag van f 123.940 beschikbaar, de twee de prijs bestaat uit f 67-604 en het bedrag voor de extra prijs van de vijf gelijke spelen is f 33.802. Zondagavond hadden zich op het bondsbureau van de K.N.V.B. in Den Haag 3 deelnemers met 13 juiste uitslagen gemeld, er waren toen 6 meldingen van 12 punten binnenge komen. Een groot aantal deelnemers stelden zich kandidaat voor de extra prijs. Nederland-België oud-internationals: 4-4 De oud-internationals van Neder land en België hebben zaterdag in Enschede met 4—4 gelijkgespeeld. De Belgen waren over het algemeen iets snelle^, doch de Nederlandse Eloeg niet Arie de V,roet als uit- linker liet berér spél zien. Onze zuiderburen kwamen door doelpunten van Geraerts en Matho- net snel aan een 20 voorsprong, maar kort voor de rust bracht Groe- neveld de stand op 12- Na de rust veroverde oud Oranje door treffers van Angenent en Bies- brouck een 32 voorsprong. De Bel gen namen kort daarna door doel- Êunten van Geraerts en Van den ösch, opnieuw de leiding, doch vlak voor het einde bracht Angenent met een kopbal de partijen weer op zo- ïükft .voet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5