Gedaanteverwisseling van C.V.O.-school 'n SHELTER PRINCIPEBESLUIT TOT BOUW „COMPLEX" IN LEWEDORP Agenda WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND MAANDAG 14 MEI 1962 P 11 O VIN O I A L E ZEEUWSE COURANT 5 FEEST IN ZAAMSLAC „Van oude gebouw valt niet veel meer te zien" I)e heropening van de grondig opge knapte lagere school van Christelijk Volks Onderwijs heeft de afgelopen zaterdag voor Zaamslag tot een fees telijke dag gemaakt. De gevel is vol komen vernieuwd en de klassen heb ben grote ramen, nieuw meubilair en frisse kleuren gekregen. Toen de in specteur voor het lager onderwijs in de inspectie Goes, mr. L. F. J. II. Frantzen, de sleulei in de nieuwe schooldeur officieel omdraaide, brak er voor schoolbestuur, leerlingen en onderwyzend personeel een langver wacht moment aan. Voor de officiële bijeenkomst in het hervormd verenigingsgebouw die aan de plechtigheid vooraf ging, bestond grote belangstelling. Schoolbestuurvoorzitter J. van Hoeve had dan ook een lange lijst genodigden in zijn welkomst woord af te werken. Onder andere kon hij mr. Frantzen en zijn echt genote begroeten, burgemeester H. D. Trimpe van Zaamslag. Ter- neuzens burgemeester mr. H. Rijpstra die als lid van het hoofd bestuur C.V.O. aanwezig was als mede schoolhoofden, predikanten, architect en aannemer. De heer Van Hoeve schetste nog eens de moeilijke en lange weg die het schoolbestuur heeft moeten af leggen voordat het gebouw kon wor den heropend. Zo bad de schoolver eniging ruim tien jaar geleden al plannen voor hoognodige uitbreiding van de school, die echter door moei lijkheden rond de grondtransacties werden in de weg gestaan. Het duur de tot 1960 alvorens de gemeente raad van Zaamslag zijn akkoord kon uitspreken en in januari 1961 volgde de rijksgoedkeuring voor de ingrij pende verbouwingsplannen. Toen ver huisden de leerlingen tijdelijk naar het oude gebouw" van de openbare school. Dit gebeurde echter in een feeststemming. „Van het oude gebouw valt na de ge daanteverwisseling niet veel meer te bespeuren", kon de heer Van Hoeve met grote voldoening terecht opmer ken. Hij dankte allen die aan de me tamorfose hebben meegewerkt van harte. En die danlc gold dus archi tect J. HCnnink, de aannemer, het gemeentebestuur en schoolhoofd P. de Leeuw. „Ik hen blij dat de kinde ren er volgende week in kunnen", zo besloot de voorzitter. Dubbele taak Mr. Frantzen begon zijn openingstoe spraak met te wijzen op dc feestelij ke sfeer. Zaterdag is de grondig opgeknapte school van Christelijk Volks Onder wijs te Zaamslag na een ware ge daanteverwisseling heropend. Zoals op de foto te zien is verrichtte mr. L. F. J. H. Frantzen, inspecteur Z.o. in de inspectie Goes de plech tigheid onder het toeziend oog jaatste h de leerlingen. (Foto P.Z.C.) „Terlenka" regenjas geeft uw garderobe allure. Deze klasse jas is kreukherstellend en waterafstotend. In de nieuwe modellen en verrassende kleuren. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg len", zo stelde hij de taak van het onderwijs. Hij wees voorts op de dub bele taak van de christelijke school, die een jeugd moet afleveren die open hart bezit voor God en even mens. Burgemeester Trimpe zei blij te zijn dat hij als vertegenwoordiger van de gemeente was uitgeno digd. „Het gemeentebestuur speelde een beseheiden rol mee", zo mocht hij vaststellen. Hij feli citeerde het schoolbestuur met het resultaat van de vele werk zaamheden en voorbereidingen rond de verbouwing. Hij memo reerde dat het er enkele jaren ge leden met de schoolgebouwen in de gemeente slecht voor stond. „Het gaat nu beter. De kleuter school is nog steeds slecht maar een nieuwe is iu zicht", zo kon hij beloven. „Onderwijsgeld is een beste belegging van de overheid. Er is nu reden voor vreugde dus de vlag uit", zo besloot hij. Mr. Rijpstra verklaarde dat het hoofdbestuur de ervaring heeft dat de zaken in Zaamslag goed lopen. Hij feliciteerde sehoolverening en on derwijzend personeel van harte met de feestelijke dag. Dat deden ook ds. Ph. M. Becht namens de kerkeraad van de Nederlands Hervormde Kerk die een voorzittershamer als ge schenk aanbood de heer J. W. Scheele namens een comité van oud leerlingen, het hoofd van de gerefor meerde school de heer A. v. Óverbee- lce, de voorzitter van C.V.O. Terneu- zen, de heer J. C. J. Olijslager, ds. J. Scholten uit Terneüzen namens het christelijke B.L.O. in Zeeuwsch- Vlaanderen, dc aannemer en de ar chitect. IN RAAD 'S-HEER-ARENDSKERKE Gymnastieklokaal tevens verenigingsgebouw „En daar is volop reden voor", ver klaarde hij daarop. Hij zei blij te zijn tussen mensen te verkeren die allen enthousiast zjjn voor het onderwijs en zich voortdurend op deze belang rijke taak bezinnen. Hij wees erop dat de taak van de school voortdu rend groter wordt nu de opvoedkun dige invloed van het gezin zo sterk tanende is. „We moeten de kinderen met hoofd en hart tegelijk behande- de lange rij van spre kers uitte schoolhoofd P. de Leeuw zijn dankbaarheid voor liet bereikte resultaat. „We. hebben er tien jaar naar uitgezien", verzuchtte hij tevre den en wij zijn blij te zien dat nu ook liet uiterlijk van de school aan het onderwijs mag meewerken. Hij. dankte tenslotte alle medewerkers' en de gevers van de bloemstukken die de bijeenkomst een zo fleurig cachet gaven. Na de bijeenkomst werd het talrijke gezelschap ïu de volledig vernieuwde school onthaald op een feestelijke dronk. Voor de leerlingen van'de school zal het van daag feest zijn. VLISSINGEN K.A.B. feestte met het cabaret Wim de Graaf Middelburg City: Fanny, 20 uur, 14 jaar. Electro: Arena der verschrik king, 10,30 uur. 18 jaar. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 0—18 uur. Vlissingen Alhambra- Fanny, 20 uur, 14 jaar. Luxor: SOS Pacific, 20 uur. 14 jaar. Goes 'Grand: Fanny, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy Kermis in de regen, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Don Camillo op de barricade, 20 uur, a.l. Terneüzen Luxor: Vrouwen achter prikkeldraad, 20 uur. 18 Jaar. Oostburg Ledeltheaier: Vrijgczellen- flat, 20 uur. a.l. Axel Het Centrum: Als vrouwen lief hebben, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiaiheater: Botsen de jeugd, 20 uur. 14 jaar. Iiulst Bioscoopgebouw: Afspraakje In september, 20 uur, a.l. Zierikzce Concertzaal. Fotomodellen en chantage, 20 uur. 18 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: De brave soldaat Schwejk, 20 uur. a.1. Een honderdtal leden van de Katho lieke Arbeiders Beweging te Vlissin- gen heeft vrijdagavond feestgevierd in het Concertgebouw te Vlissingen. De feestavond werd verzorgd door het cabaret Wim de Graaf die zijn inmiddels reeds goed bekend gewor den programma. „Nachtvlinders" op de planken bracht. Na afloop volgde een gezellig bal waarbij de band van Baby den Toonder voor de muziek zorgde. Aan het begin van de avond hield de heer W. Kcrtink uit Den Haag, dioc. voorzitter van de K.A.B. een toe spraak, waarin hij de actie „Wij en Zij" toelichtte. Deze actie wordt mo menteel geveerd'ten behoeve van het arbeidersorganisatiewerk in de on derontwikkelde gebieden. JAARVERSLAG 1961 Zeven procent Vlissingers lid openbare leeszaal Het jaarverslag over 1961 van de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen maakt melding van een wat gunstiger financiële situatie, een toename van het ledenaantal, een wat moeilijke personeelssituaüe en de aanwijzing door b. en w. van Vlis singen van het voormalig weeshuis, waarin reeds de jeugdbiblotheek is ondergebracht, als behuizing voor de gehele bibliotheek. Het weeshuis moet daarvoor echter grondig wor den verbouwd. De leeszaal en biblio theek kan in het oude gebouw we gens ruimtegebrek niet meer uitbrei den. Genoemd wordt nog het tekort aan personeel in de Zeeuwse biblio theken en de wenselijkheid, dat dc Zeeuwse bibliotheken vertegenwoor digd zullen zijn in het bestuur van de centrale vereniging van openbare leeszalen. Het aantal volwassen leden vermin derde met 39, het aantal scholieren steeg in 1961 met 41 en het aantal lozers in de jeugdbibliotheek met 90. waardoor het ledenaantal nu 2141 is, rond 7 procent van de Vlissingse be volking, verdeeld in 1254 volwasse nen, inbegrepen 249 middelbare scho lieren en S87 leden van de jeugdbi bliotheek. Bij de uitlening bleek de meeste belangstelling te bestaan voor boeken over geschiedenis, folkloren, sagen en legenden, vervolgens aard rijkskunde, reisgidsen en verhalen, dan techniek en verkeer cn letter kunde. Er werden in totaal 91.079 boeken uitgeleend, waarvan 53.394 in de volwassen uitlening en de rest in de jeugdbibliotheek. Het aantal boeken is in uitlening en jeugdbi bliotheek respectievelijk 11.673 en 14.938 stuks. MIDDELBURG Keuze uit aanwinsten provinciale bibliotheek De keuze uit de aanwinsten van de pro vinciale bibliotheek 'e Middelburg over de maanden maart en april luidt: Arnold: Poetical works. Banning: Heden daagse sociale bewegingen. Belcampo: Bevroren vuurwerk. Berendsen: Verbor genheden uit hot. oude Delft. Bergner e.a.: Eïnführung in die praktische Ml- krofotografie. Bochenski: Wijsgerige methoden in de moderne wetenschap. Böll: Haus ohne Hilter Boeren: Hade- wyeh en heer Hendrik van Breda. Bor- denvijk: Tijding van ver. Bree, De: Ja cob Mocns. Buckinx: Paul de Mont. Chanakya: Nehroe. Closset: Raymond Herreman. Daurn: Uit de suiker In de tabak. Demedts: Ernest Claes. Dorival: De Parijse school. Drewes: Centrale ver warming, 2e dr. Eggtnk: De merkwaar dige reizen van Henriette en Alexan drine Tinne. Empsor.: Seven types of ambiquity. Fox: Fats Waller. Frijda: Gelaat en karakter. Fuclis: Klassiek va demecum. I-lage on Jongos: Daltononder wijs op do ulo-school. Hermans: De bijbel over Jezus' geboorte en jeugd. Hillenius: Tegen het vegetarisme. Hunter: William Shakespeare. Hu.vgens- De stedelijke ha bitat van bestuurszijde gezien. Iersel van: De bijbel over de levende God. Kemp: De incomplete luisteraar. Kempen: Ne derland in Duitsland. Koopcentrum: Het: Als modern bundelïngsverschïjnsel. Kruyt: Makrofotogral'ie. Lambert: Duke Ellington, id. Johnny Doclds. Lampo: Fe lix Timmermans. Lirideyer: Enkele fa cetten der successiewet Litjens: On maatschappelijkheid. Mc.Carthy: Louis Armstrong. Mulisch: De zaak 40/61. Mul- lem. Van: Ingmnr Bergman. Nardi en Byé: Wegen en middelen voor de indus triële omschakeling. Nationale: Hel be leid inzake streekontwikkeling en om- •bakeling. OJdewelt: De plaats van de ens in de totaliteit van het leven. Oll- ?r: Blues fell this morning. Packard: De afvalmakers. Palmier: Indonesia and the Dutch. Pen: Het aardige van de eco nomie. Perquin: Algemene didactiek. Pe- Visuele communicatie en visueel onderwijs. Praag: Pedagogiek in theorie praktijk. Regional economie planning. Roskill: The navy at. war 18391945. Royaards e.a.: Tiet. stadhuis van Haarlem. Scott: Poetical works, Slob: Bedrijfs veiligheid en -hygiëne. Spark: The ba chelors. id. The comforters, id. Memento morl. Stanford: The sportsear. Slier: De bijbel over heilsgeschiedenis. Taylor: Lloyd George. Tillotson: Novels of the eighteenforties. Turnc-ll* The novel in France. Vaderland. Den, getrouwe. Vesdijk: De symfonieën van Jan Sibelius. Watson: The church of England. Waugh: Fuel for the flame. Westermann: Dui zend jaren en een oude- dag. Williams: King Oliver. Willelens. Hendrik Con science. Wite en Wijngaards: De struc tuur van het Nederlands. Wordsworth: Poetical works. Zondervatr. Linoleum sneden. De voltallige raad van 's-Hecr Arendskerko besloot in de vrijdag avond gehouden vergadering in prin cipe tot de bouw van een „complex" te Lewedorp. Dit complex zal be staan uit een gymnastieklokaal te vens verenigingsgebouw annex berg plaats voor gemeentewerken en een bergplaats voor de brandweer. Aan vankelijk was door het college be sloten hieraan ook een badhuis te verbinden in plaats van een vereni gingsgebouw. Urgenter bleek liet echter bij nader inzien om te voor zien in de algemene behoefte aan een vergaderlokaliteit. Voor het ontwer pen van een plan zaL opdracht wor den gegeven aan architect J. II. Valk te Goes, die ook het oorspronkelijke plan ontwierp. Zonder stemming ging de raad met het voorstel van b. en w. akkoord. Eveneens werd zonder hoofdelijke stemming besloten een krediet van 1500.voor het jaar 1962 beschik baar te stelen als een gemeentelijke tegemoetkoming in de kosten van het aanbrengen van een douche in een particuliere woning. Per geval zal hiervoor 150,worden uitge geven. Het college kwam met dit voorstel naar aanleiding- van een door de heer A. C. de Kooning ge dane schriftelijke mededeling, dat een dergelijk door de raad van een Zeeuwse gemeente aangenomen be sluit door Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd. Deze subsidieregeling zal alleen gelden voor Lewedorp en omgeving. Als grens werd aange houden de grens van het stemdistrict Lewedorp. In geval, dat dit tot on billijkheden zou leiden werd het col lege bevoegd verklaard hiervan af te wijken. Mede door dit besluit werd van de bouw van een badhuis te Lewedorp afgezien. De heer J. P. Lindenbergh (v.v.d.) merkte nog op, dat hij een soortgelijke mogelijkheid reeds enkele jaren terug tijdens alge mene beschouwingen had geopperd. Een verzoek van het bestuur van de christelijke kleuterschool te Lewe dorp om toekenning van subsidie voor reiskosten van kleuters leverde nogal wat stof tot spreken. Het be stuur stelde in haar schrijven, dat momenteel te Lewedorp nog geen mogelijkheid is tot stichting van een eigen kleuterschool ten behoeve van de protestantse kinderen. De moge lijkheid om deze kinderen toch op een kleuterschool te plaatsen werd gevonden in Nieuwdorp. Het vervoer hièrheen brengt echter nogal finan ciële moeilijkheden. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 10 mei. Aardappelen 16—32. Andijvie 1 26—36. 2 12^-23, aanvoer 10.000 kg. Win terbloemkool 1-6 58—105, 1-8 43—88, 1-10 32—61, 2-G 46—56. 2-8 30—42. 2-10 23—41, 2-12 18—35. 2-15 12—24, aanvoer 32.500 stuks. Kasbloemkool 1-6 106—121. I-s 89 —102, 1-10 30—87, 2-S 89—89. 2-8 76—81, 2-10 44—56. Sla IA 25—34, 2A 14—28, IC 15—23, 88—96 per kg. Spinazie 1 8.50— 20. aanvoer 15.000 kg. Witlof 2A 81—114, 2B 7477. Komkommers 60-70 4448, 50-60 41—42, 40-50 35—36. 30-40 30. Sel derij 6—17. Peterselie 18—22. Prei IA 3138. IB 26—30. Radfjs witpunt li15. aanvoer 20.000 bos. Rabarber 918. Pos telein 1 23—42. Tomalen IA 12.40—12.60 p. bak. 1B 12.10. IC 11.30, ICC 9.90. Bospeen 1 68—92. 2 29. Kroten 26—47, Aardbeien 140160. Champignons 230-300 11 mei. Andijvie 1 18—35, aanvoer 10.000 kg. Kroten 37. Sla IA 20—32. 2A 14—18, IC 8—17, 69 p. kg. aanvoer 20.000 stuks. Spinazie 1 8.50—22, aanvoer 16.000 kg. Witlof 2A 64—81. Waspeen 2A 106. Kom kommers 70-80 43—53. 60-70 3343, 50-60 36—40, 40-50 30—36, 30-40 23—28. 50—69 per kg. Selderij 6—12. Peterselie 17—22. Prei IA 25—44 2A IC—23. IB 31—35. Radijs witpunt 7—15. Rabarber 5—18. Postelein 1 28—44. Tomaten IA 12.40— 12.80, 1B 12.10, IC 12.20, ICC 10.70. Bospoen 1 70—92, 2 16—57. aanvoer 5000 bos. Aardbeien 120—200 per doos. Win- 10 5561. 12 4052. Winterbloemkool 2 terbloemkool 1 6 p. bak 85—87. S C3—82. 6 p. bak 55—62, 8 35—54, 10 23—44, 12 20—31. Kasbloemkool kwal. 1 6 110— 126. 8 83—110. 10 70—92. 12 48—52, kwal. 2 6 pu. bak 75—110, 8 75—79. 10 55—59. Groussard wint in Duinkerken vierdaagse De Fransman Joseph Groussard heeft de vierdaagse van Duinkerken op zijn naam geschreven. De zondag verreden laatste etappe over 178 km eindigde in een overwinning van de Belg Mecklenbeek. De uitslag van de laatste etappe was: 1 Mecklenbeek (Belg) 178 km in 5 uur S min. 50 sec., 2 Delort (Fr.) op een halve lengte. 3 Vloebergs (Belg) z.t., 4. De Roo (Ned.) z.t.. 5 Pambianco (II.) z.t., 6 Rentmeester (Ned.) z.t. Eindklassement: 1 Joseph Groussard (Fr.) 21 uur 17 min. 38 sec.; 2 Claes (Belg) 21.17.46; 3 Rentmeester (Ned.) 21.19.43: 4 Pambianco (It.) 21.20.13, 5 Delort (Fr.) 21.20.19: 13 Maliepaard (Nerl.) 21.21.49: 14 Van Est (Ned.) 21.21.55: 25 De Haan (Ned.) 21.33.17; 27. De Roo (Ned.) 21.35.42. Ingevolge het bepaalde in de Kleuterohderwijswet kan echter een subsidie aan een dergelijke instelling niet worden gegeven. Het college was echter wel van mening, dat het billijk is in de hoge kosten van het vervoer van de kleuters tegemoet te komen. Zij zag hiertoe een oplossing door een regeling in het leven te roe pen naar analogie van artikel 13 van de Lager Onderwijswet 1920. De heer Lindenbergh zag echter gaarne, dat deze regeling enkel zou gelden bij bezoek van een kleuter school binnen de gemeente. Hij voor zag namelijk, dat ook van de zijde van 's-Heer Hendrikskinde'ren derge lijke verzoeken zullen gaan komen. Burgemeester Vermet was echter de mening toegedaan, dat deze regeling voor iedereen moet gelden. De heer De Kooning had bezwaar tegen de beperking van de toekenning van vergoedingen. Hij zag liever, dat iedereen ongeacht zijn financiële po sitie deze vergoeding zou krijgen, een mening, die ook de heer Verdonk was toegedaan. Nadat noe- diverse raadsleden hun mening kenbaar had den gemaakt werd het voorstel van b. en w. aangenomen onder toevoe ging van een artikel aan de ontwor pen regeling, waarin werd bepaald, dat belanghebbenden tegen een be slissing op hun aanvraag bij het col lege in beroep kunnen gaan bij de raad. Voorts werden de rekeningen 1960 van de instelingen voor maatschap pelijke zoro- goedgekeurd, evenals een aantal herzieningen in de sala- rïsverordenlngen van het gemeente- personeel. De heer R. W. Zijlstra, hoofdcomies ter secretarie werd met algemene stemmen benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Met de heer C. van Iwaarden werd een strook grond geruild tegen een door de heer Van Iwaarden te be talen vergoeding van ƒ300,Met betrekking van een veertiental per celen grond in het uitbreidingsplan 's-Heer Hendrikskinderen besloot de raad in de gevallen waarbij geen overeenstemming werd bereikt met de eigenaren en pachters tot ont eigening over te gaan. De heer Ver donk plaatste hierbij de opmerking, dat het wellicht wenselijk voorkwam een soort gemeentelijk grondbedrijf te stichten en bij aankoop van gron den voor uitbreidingsplannen maar direct een onteigeningsprocedure aan te gaan. Dit om dc zaak vlugger te doen verlopen. Aan de heer P. Morreau te Lewe dorp zal op zijn verzoek de gemeen- tewetwonïng worden verkocht tegen een prijs van 8430,Ook deze materie leverde interessante beschou wingen op, daar het overgrote ge deelte van de raadsleden van mening was, dat de vastgestelde prijzen veel te hoog waren, zodat praktisch geen kopers komen opdagen. Daar dit echter een rijksaangelegenheid is, kan de gemeente hier verder niets aan doen. Burgemeester Vermet deelde nog medé, dat van Gedeputeerde Staten bericht was binnengekomen, dat te gen de bouw van een nieuw raadhuis niet langer bezwaar werd gemaakt. Wel achtte dit college een uitgaaf van 560.000,voor dat doel be langrijk te hoog. Architect 't Hooft heeft thans de opdracht ontvangen een nieuw plan met kostenbegrotïng te maken. De bouw van vier woning wetwoningen aan de Sloestraat te Lewedorp werd gegund aan de fa. Priem. De aannemïngssom van 53.400,achtte het ministerie van volkshuisvesting echter nog iets te hoog. Per woning zal nog een be'drag van f 240,af moeten. Burgemees ter Vermet hoopte, dat met de aan nemer hierover overeenstemming zal worden bereikt. Eerste-steenlegging „ontmoelingskerk" Op zaterdag 19 mei zal de president- kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk van 't Zand (gemeente Middelburg) de eerste steen metselen voor de nieuwe „Ontmoetingskerk" van 't Zand. Vooraf houden kinderen een ballonnenoptocht. waarbij ze muzi kaal geassisteerd worden door hot tamboers- en pijperskorps Juliana. Om half drie volgt dan de eerste steenlegging, waarna de kerklidma ten in de gelegenheid worden gesteld om eveneens een steen te (laten) metselen. Het kerkbouwfonds heeft voorts zijn activiteiten weer met één uitgebreid. Door middel van de verkoop van fo tokaarten willen deze heren gelden bijeen brengen voor de avondmaals tafel. Berging gezonken „Anna" bij Wemeldinge begonnen Het bergingsbedrijf W. A. van der Tak uit Rotterdam is begonnen met de berging van het nabij Wemeldinge in de Oosterschelde gezonken motor schip „Anna". Met behulp van liet bergingsvaartuig Walrus wordt de lading, rollen yzerdraad, uit het wrak naar boven gehaald. De „Anna" ligt halverwege Wemel dinge en Stavenisse. Zoals bekend zonk het vaartuig in de nacht van donderdag op vrijdag vorige week. De schipper en zijn vrouw dreven na het ongeluk drie uur op het dak vèn de stuurhut rond. De aanbesteding van de berging vond plaats in Rotterdam. Aangezien het schip in de scheepvaartroute ligt, zal het wrak zo spoedig mogelijk worden gelicht. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: J. T. Joncltman-Vercammen z.. D, Wennekes-Slivnjak z.. A. de Rïdder- Daane d.. M. Huijsroan-Schillemans d., E. Ferdinandus-Kolijn c!.. K. Mudde-Pro- voo8t z., C. E. Röttjers-de Caluwé z. en z. M. van Mol-van Rijn d.. A. I-Iovijn-de Visser d., S. Schreure-Mets d., G. A. Moerland-Verkaart d, W. Török-Outer- mans z., W. M. Simpelaar-Visser z. A. Vermeulen-van Eekelen z„ M. G. Hanne- wijk-Wentink d., A. de Jong-Moorman 7... A. M. v. d. Dorpel-Me(jer d., E. A. M. Izeboud-Karhof z. Ondertrouwd: F. J. Veerman 34 j. en M. Oosthoek 33 j., A. C. H. Wurth 21 j. en T. C. de Kam. Getrouwd: C. H. Onderwater 22 j. en M. S. Goedbloed 22 j„ H. Bonsma 22 j. en C, D. Compeer 31 j., G. A. Wendels 24 en A. van Velzen 24 j„ C. Minderhoud 25 j. en J. M. G. Tax 20 L Overleden: H. Buis 86 j. e.v. I. J. van Dis. 's HEER-ARENDSKERKE. Bevallen: C. Kaas—v. d. Dries. d. A. GöedegebuureMinnaard. z. A. F, Han- newijkSchipper, z. cn z. S. Lamper van Oosten, z. J. D. van Antwerpen— Geschiere, z. B. Kok—Weststrate. z. J. Bos—de Jonge, z. G. E. Karelse—v. d. Panne, z. M. ten Hove—van Klinken, z. A. PhilïpseDaniëlse, z. H. Schrijver Guïljam, d. Getrouwd: C. Cappon, 25 j. en J. M. de Schipper, 21 j. K. D. Beverwijk. 22 j. en J. Elderman, 24 j. A. Gijzel, 42 j. en M. Goedegebuure, 33 j. Overleden: M. de Wee 80 j„ wed. v, C. Schipper. J. Heïjboer 91 j„ A. Bliek 75 j. W. Smit 81 j. M. de Vos 69 j. C. Ottè 85 j. TERNEÜZEN. Bevallen: J. Dooms—van Drongelon, z. A. W. Potappel—Beeke. z. T. E Verhago den Toom, z. F. L. Peelers—de Clerck, z. G. M. Hemelsoet—Verhoosel, z. M. A. Dieleman—van Fraaijenhove, z. M. M. VerbruggeHamelink. d. Onderrouwd: O. S. M. de Hulsters. 29 j. en R. M. de Bakker, 23 j. P. J. M. Janssens. 29 j. en J. L. Th.van der Poel 24 j. F. van Meerendonb 19 J. en C. Faassc, 19 j. Getrouwd: J. Polfliet. 63 j.. en O, M. Acke 55 j. Overleden: J. van Moo;ten 90 j„ wedn. v. L. Corjjn. Demonstraties en lezingen voor S.C.S.-kring In de schïlderszaal van de Terneüzen- se l.t.s. gaf de firma Moulrjn en Co. uit Rotterdam dezer dagen op uit nodiging van het bestuur der S.C.S.- kring een demonstratie met en lezing over Plueolor decoratieve verf. Voorts hoorden de aanwezige pa troons en werknemers uit het schil dersbedrijf een lezing over hout, vocht en verf. De winnaars van de S.C.S. clubprijs vraag werden bekendgemaakt. Het zijn: bij de groep A 1, decoratie, be ginners: J. C. Wilhelm, Zaamslag, V. Hoorman, Axel, W. Lauret, Boschkapelle; reclame beginners groep A 2: P. de Dreu, St.-Janstcen, P. Schobben, Sluiskil, C. Staelens, Eede. Decoratie .gevorderden: groep B 2: T. Kuycks, Hulst, J. r. J. van Hoorn, Axel, W. Woginger, St.-Jan- steen; reclame groep B 2: P. Schob ben, Sluiskil, W. Lauret. Boschkapel le en C. de Witte, Westdorpe. AXEL Aanwinsten chr. openbare leeszaal en bibliotheek Het boekenbezit van de christelijke openbare leeszaal en bibliotheek te Axel werd uitgebreid met de volgende wer ken: Studieboeken: Eloem, J. C.: Ver- Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Noordster" te Yerseke hield een wed vlucht vanuit St. Ghislain, waaraan met 416 duiven werd deelgenomen. De eerste duif kwam om 13.10.07 uur binnen en had met een snelheid van 8,73 m. p. min. gevlogen. De eer ste 10 prijswinnaars waren: 1, 4, 5 en 10 C. A. Elenbaas; 2. N. IA. Vette: 3. M. Pekaar Jz.; 6. J. J. Zuijdweg; 7. H. E. Murre; S. J. J. Philipse; 9. J. J. van Langevelde. Brandmelding Het gemeentebestuur van Yerseke heeft naast de tot heden toe geldende telefoonnummers voor brandmelding, thans nog een tijdelijke meldingspost aangewezen. Deze is gevestigd bij de firma De Koeijer op de Paarde- markt, telefoon 2S1. J zamelde gedichten. Braun, W. von: Men sen op dc maan. Crisler. L.: Wij huilden met de wolven in Alaska. Duynstee, F. IJ. F. M.: Nïeuw-Gulnea als schakel tussen Nederland en Indonesië. Egeraat, L.: Op reis in Nederland. Hengelen. Kindertekeningen. Kok. G. A. de: Kent U Zeeland ook zó? Landbouwactualiteï- ten Z.V. 1961. Lessing: Mina von Barn- helm. Marsman. I-I.: Verzamelde gedich ten. Melchior A.: Wij hebben een mam moet. Schiller. F.: Die jungfrau von Or leans. Schiller. F., Die Rauber. Schrij ver. E.: Uzelf mevrouw. Sïegner. O.: Vlaanderen. Siemer G.; Schoonheidsge heimen. Speels A.B.C. der Nederlanden. Stilma, L.: Kent U Utrecht ook zó? Te levisie vraagstukwaagstuk. Waar de klepel hangt. Weeda, W.: Wielrennen, Buitenlandse romans: Böll, H.: Dokter Murkes gesammeltes Schweigen. Jou- handeau: L' ècole des filles. Keller, G.: Kleider machen Leute. Lee, H.: To bill a mockingbird. Romans: Beaty. D.: De proefvlucht. Christie, Agatha: Miss Marple en haar dertien problemen. Eijk. H. van: Truus de nachtmerrie. Fabricius. J.: Het meis je met de blauwe hoed Kloek, D.: Toch komt de lente. Plaats, B. van der: Jani- ne en Sandra. Telefoon voor Sandra. Plievler, Th.: Stalingrad. Sayers, D, L.: De cyperse kat. West. U. L.: Advocaat van de duivel. Jeugdboeken: Andreus, H.: Tjlrp de kre kel. Gavanna, B.: Paspoort voor het ge luk. Diekmann. RL: Gewoon en straatje. Ertl, A.: Het meisje en haar inte rieur. Farley. W.: Black, de zwarte hengst en satan. Korfbal. Lattlrnore, E. F.: Kleine Sjang en de konijntjes. Lebblng, H.: Hockey. Lindgren, A.: Erik en Karls- son van het dak. RIaak er een feest van. Mitgutsch, A,: Mingo en Eobo in de grote stad. Mourik, L. e.a.: De verovering van het gulden vlies. Pothast-Gimberg, C. E.: Corso terug naar Corsica? Proctor, G. L.: De jonge reizigers in Zweden. Reynolds. R.: Mahamatha Gandhi. Robinson, J. G.: Mary-Mary, Roos, H. de: Trossen los Kameleon! Rutger van der Loeff—Ba- senau, A.: Gideons reizen. Sandwall— Bergström, M.: Het lied van de kink hoorn. Schetter. Chr.: De vogel N'ebu- kêtnezar. Smit. G.: Piloot Paul. Under- hill, R.: Volk van het avondrood. Volle- wens-Zeylemaker, G.: De zesde. Winkel, |J. van: Geheime opdracht ln Tibet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3