Twee weken celstraf voor botersmokkelaar BELANGRIJKE UITBREIDING C0ÖP. VRUCHTENVEILING VAK STELLEN EN METEN AAN L.T.S. VLISSINGEN OP PROEF GROTE BELANGSTELLING VOOR RECEPTIE VC VLISSINGEN KERES DOOR ZEGE OP BENKÖ ALLEEN AAN DE LEIDING Jü PROVINCIALE ZE E UW SE COURANT ZATERDAG 12 MEI 1962 ECONOMISCHE POLITIERECHTER Verdachte schoor snor af, maar douane herkende hem „U bent het", verklaarden de twee commiezen enkele weken geleden met grote stelligheid en gisteren zeiden ze even positief tot de economische politierech ter te Middelburg, mr. P. van Empel, „hij is het". De beide douaniers bedoelden de Sas van Gentse inwoner A. van H., wiens auto de commiezen op 7 maart j.l. bij de grenspost on der Sas van Gent hadden aan gehouden. omdat er volgens hen een „luchtje" aanzat. De beide mannen hadden „goed geroken" want toen ze de auto doorzoch ten, vonden ze achter een dub bele wand in de kofferruimte een hoeveelheid boter. Toen ze de chauffeur van de auto om zijn papieren vroegen teneinde de identiteit van de man vast te stel len, ging deze er vandoor. In de pa pieren troffen de commiezen evenwel liet adres van de automobilist aan en niet lang daarna beiden ze aan het in de papieren opgegeven adres aan. De deur werd opengedaan. De commiezen herkenden de bewoner direct als de man van de auto, hoewel deze volgens de beide douaniers snel andere kleren had aangetrokken en zijn snor had afgeschoren. En ter zitting ver. klaarden ze nogmaals op de uit drukkelijke vraag van mr. Van Empel: „hij is het". Van H. bleef echter, zoals hij van begin af aan gedaan had, ontkennen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, achtte de smokkel echter bewezen en eiste tegen verdachte een geldboete van 300 gulden. „Ik kan dat niet betalen", betoogde Van H. Waarop mr. Van Empel hem ver oordeelde tot 2 weken onvoorwaar delijke gevangenisstraf. In een tweede smokkelgeval werd het de heren van de rechtbank niet ge makkelijk gemaakt. Verdachte was de veehandelaar C. P. uit Aarden burg, die ten laste gelegd was zonder papieren een veulen van Nederland naar België te hebben willen smok kelen. Hrj zou het veulen hebbéri wil len verkopen aan de Belgische land bouwer C. H uit Sint Laureins. Deze veehouder is in het bezit van een zo genaamd grensbedrijf: zijn hofstede en stallen staan op Belgisch grond gebied, zijn land ligt in Nederland. Voorts had de winkelier J. L. H. uit Sluis de wet op de uitverkoop over treden. In zijn etalage had hij een cölleetie damesmantels uitgestald te gen zeer lage prijzen, waarmee hij volgens de verbalisant de indruk had gewekt „vooruit te zijn gelopen" op de uitverkoop. De officier van justi tie eiste een geldboete van 50 gul den, mr. Van Empel volstond met 25 gulden. De handelaar H. S. uit Breskens was in strijd geweest met de wet op de afbetaling bij de ver koop van televisie- en radiotoestellen. Daar deze betaling slechts een klein percentage uitmaakt van de totale omzet in S 's bedrijf, werd hij ver oordeeld toL 2 boetes.van 25 gulden. De officier had 2 boetes van 25 gul den geëist. KANTONGERECHT BERGEN OP ZOOM Truck uit Axel botste op gladde weg tegen auto M .K. uit Axel had op 15 januari in Bergen op Zoom met een truck met aanhangwagen geen voorrang ver leend op de hoek van de Aeacialaan. Verdachte vertelde dat hij voor het zebrapad nog remde, doch door de gladheid van de weg schoof zijn wa gen door. Ook de andere auto schoof door en zodoende botsten ze tegen elkander. De officier hield bij het bepalen van de strafmaat rekening met de glad heid van de weg- Na een eis van 35 subs. 7' dagen, veroordeelde de kan tonrechter K. tot 30,- subs- 6 dagen. H. B. uit Oud-Vossemeer had op 14 februari op de Halsterseweg te Ber gen op Zoom geen voorrang ver leend. Achter hem reed een Brom fietser, die daardoor kwam te val len. Een meisje, dar achterop de duo zat. brak een sleutelbeen. De officier eiste tegen verdachte een geldboete van ƒ40 subs. S dagen. De kantonrechter veroordeelde hem con form de eis. IN TERNEUZEN Niet de bedoeling Het veulen van P. mocht dus de grens niet over. I)al was ook niet de bedoeling, verklaarde de verdach te. In overeenstemming met de Bel gische landbouwer was besloten, dat het dier op H.'s land in Zeeuwsch- VJaanderen zou blyven grazen, totdat hij het in zijn stal op Vlaams grond gebied zou mogen binnenleiden. De commiezen hielden er ecliter een andere mening op na; zij hadden de beide mannen gevolgd, toen die met het veulen op stap gingen en ze bij de grens aangehouden. „U wilt het veulen de grens over smokkelen'', verklaarden de douaniers. Maar dat was helemaal bedoeling niet van de mannen De politierechter besloot deze zaak j De heer Rammcloo sprak zijn genoe- aau te houden, om de situatie daar gen uit over het feit, dat de telers ter plaatse eens nader te laten onder- I zich steeds meer inzetten om één of ZOeken l moor iraUrlinlAmo'c fn hohalan Vnt. Verhoging ledenbijdrage voor eigen kapitaal Als de coöperatieve vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen de snelgroeiende ontwikkeling vai de tuinbouw in dit gewest wil bijhou den, dan zullen de komende jaren enorme investeringen nodig zijn. Dit deelde de voorzitter van het veiling- bestuur, de heer A. P. E. Ilammeloo vrijdagmiddag mee op de algemene ledenvergadering in café „Du Com merce" le Terneuzen. De secretaris- penningmeester, dr. ir. J. I'. M. van de Wolf noemde zelfs een bedrag van ongeveer f 8(10.0(10, dat met de toe komstige uitbreidingen zal zijn ge moeid. Als men voor de lening van een der gelijk kapitaal bij een financierings instelling aanklopt, dan zal volgens de beide bestuursleden onherroepelijk de vraag worden gesteld wat de le den zélf ingebracht hebben, omdat momenteel de verhouding van het eigen bezit ten opzichte van het vreemd kapitaal te laag ligt. Met an dere woorden er mankeert iets aan de solvabiliteit van de veiling, die volgens het bestuur veilig zal kunnen worden gesteld door versterking van het ledenkapitaalfonds. De leden werd dan ook in overweging gegeven de bijdrage aan dit fonds voor een periode van vijf jaar te verhogen van 1 procent tot 2 procent. Er kwamen uiteraard, bezwaren, maar er waren ook leden, wie de verdubbeling van het percentage niet ver genoeg ging. Zij wilden zelfs een verhoging tot 3 procent om de positie van de veiling sterker te stellen. Verhoging Na enige discussie over en toelichtin gen op het bestuursvoorstel werd de verhoging met algemene stemmen goedgekeurd. Deze verhoging gaat in op maandag 14. mei a.s. Tevoren had voorzitter Rammeloo in zijn openingsrede gewaagd van een jaaz% waarop met voldoening kan worden teruggezien. Spreker waarschuwde de aanwezigen om meer op de kwaliteit van de pro- dukten te letten nu de voorwaar den om teler te worden gemakke lijker zijn gemaakt. De vergun ningen voor de fruittelerij zijn namelijk afgeschaft: de erkennin gen voor de groenteteelt bestaan nog. nieuwe leden op f 1terwijl de veï- lingprovisie werd vastgesteld op 5 procent voor leden en 8 procent voor niet-leden. De aftredende bestuurs leden A. van Hoeve. Sluiskil, C. A. de Kraker, Zaamslag en M. A. Manneke uit Breskens werden met meerder heid van stemmen herkozen. In de raad van commissarissen werd in de plaats van de niet-herkïesbare heer B. Gaert, Koewacht, gekozen de heer. J. Pladdet te Zaamslag. Tijdens de vergadering werden de secretaris-penningmeester dr. ir. J. P. M. v. d. Wolf felicitaties aangebo den met het behalen van het docto raat in de landbouwkunde. A.N.W.B. houdt wegwijskamp in de Dishoek, Koudekerke De A.NAV.B. heeft dit jaar de moge lijkheid tot het meemaken van de „wegwijskampen" en het afleggen van de kampeerproeven verruimd. Tot nu toe waren voor cle kampeer proeven twaalf terreinen beschik baar. Dit jaar zijn 25 kampèerterrei- nen, over geheel Nederland ver spreid, aangewezen. Ook Zeeland is dit jaar in dit programma opgenomen namelijk door het kampeerterrein „De Disoek" in Koudekerke. De wegwijskampen hebben ten doel de nieuwe kampeerder vertrouwd te maken met zijn uitrusting en hem in cle geheimen van hét kamperen in te wijden. Op de terreinen is een aan tal ervaren kampeerders (A.N.W.B.- mentors) aanwezig, die hun ervaring ten dienste stellen van minder gerou tineerde kampeerders. Om tegemoet te komen aan ae wen sen van de meer ervaren kampeer ders stelt de A.N.W.B. de gelegen heid open in het bezit te komen van het „kampeerpaspoort". Houders van een dergelijk document is het toege staan in Nederland ook buiten de aangewezen kampeerterreinen hun tenten op te slaan. De proeven be staan uit bet meemaken van twee weekendkampen waarbij een aantal kampeerdeskundigen de gedragingen en de kampeervaardigheid van de aanvrager beoordelen. In 1961 ont vingen ruim 500 kampeerders het kampeerpaspoort. In totaal zijn mo menteel ongeveer 6000 van deze do cumenten ih omloop. Slechts in de drie weekeinden vóór en de drie weekeinden na Pinksteren zullen A.NAV.B.-mentors aanwezig zijn om de proeven af te nemen en de nodige instructies te geven, nl. op de weekeinden van 19-20 mei. 26-27 mei, 2-3 juni, 16-17 juni, 23-24 juni en het weekeinde van 30 juni op 1 juli. De aanvrage voor het afleggen van de kampeerproeven moet bij de Ne derlandse kampeerkaarlencentrale worden ingediend, Aanmeldingsfor- PRIMEUR IN ZEELAND Veel belangstelling voor openbare les De lagere technische school te Vlis singen krijgt een primeur voor Zee land: in September zal er ook les ge geven worden in het vak stellen en meten bij de metaalbewerking. Ii: iedere provincie is een I.t.s. uitgeko zen waar dit vak, bij wijze van proef, aan liet lesrooster zal worden toegevoegd. Dit deelde de lieer J. Moörman, directeur van de Vlissïn^ se I.t.s. mee tijdens een korte bijeen- muiieren zijn bij ajlc A.N.W.B. kan- komst die official \verd geopend door wethouder W. Poppe, vooraf- toren verkrijgbaar. Bestuur en voetballers van de V.C. VliSsingen hebben gisteravond nog maals tientallen gelukwensen in ont vangst genomen. Dat was tijdens een receptie in liet Strandüotel ter ge legenheid van het behalen van het kampioenschap van de eerste klas E.- Vrijwel alle Vlissingse sportvereni gingen gaven acte de presence, maar ook andere Zeeuwse clubs en zelfs Brabantse verenigingen hadden ver tegenwoordigers naar Vlissingen -gej- zonden. Een ieder toonde zich verheugd over het behalen van de titel, wenste Vlis singen veel succes toe in de strijd om het landskampioenschap en bena drukte, dat met dit kampioenschap Zeeland ook buiten de provinciegren zen weer eens in de sportieve belang- stelling is gekomen. Wethouder C. J. Gillissen Verschage complimenteerde de kampioensclub namens het ge meentebestuur en stelde, dat een weinig van dit kampioenschap toch ook afstraal'; op de Vlissingse Stich ting Sportbelangen. De heer S. Si- monse, voorzitter van Middelburg, sprak ook als vertegenwoordiger van de Landelijke Bond van Amateurs zijn oprechte vreugde over dit kam pioenschap uit. Dc afdeling Zeeland van de K.N.V.B. was vertegenwoor digd door de heer M. A. van Hijfte, voorzitter van Walcheren. Amateurvoetbal Opmerkelijk was nog een uit spraak van dc heer W. Vader, voorzitter van de supportersver eniging Rood Wit,, die zei: „Doen kunnen we alles, maar dan ook alleen tesamen". Te meer, omdat hij direct hierna ook de tweede Vlissingse supportersvereniging, dc Supporters- en Belangenver eniging van de V.C. Vlissingen, complimenteerde met de titel voor het eerste ell'tal. Vanzelfsprekend kon het bestuur verschillende geschenken in ont vangst nemen, waarbij twaalf nieu we shirts, geschonken door een sportmagazijn in Vlissingen. Na af loop van de receptie, die ook werd bezocht door de heer J. W. Hupkes met echtgenote, zaten bestuursleden, spelers en hun dames aan- een diner in het Strandhotel aan. gaande aan de openbare les die dagavond in bet gebouw werd gehou den. De heer Poppe, die als wethouder van onderwijs en bovendien als voor zitter van de commissie van toe zicht van de school aanwezig was, sprak er in zijn openingswoord zijn A. Schipper lid Provinciale Staten van Zeeland De heer A. Schipper tc Kr.uinlngen is benoemd tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland, nadat de heer S. W. Henry te Terneuzen van de be noeming heeft afgezien. Subsidie oudheidkundig onderzoek Het coördinatie-college voor openba re werken (C.O.W.) te Den Haag heeft een nieuwe subsidie verleend aan de Rijksdienst voor Oudheidkun dig .Bodemonderzoek te Amersfoort, voor een onderzoek naar prehistori sche Romeinse en middeleeuwse ne derzettingssporen te Aardenburg. Het aantal manweken van dit werk, dat in D.A.C.W.-verband wordt uit gevoerd. bedraagt 260. Geruchten rond kat in Grijpskerke Het gerucht ging de afgelopen weck door Grijpskerke, dat de kat van ds. Vlaardingerbroek was teruggekeerd. Helemaal lopend vanuit Ermelo op de Veluwe, waarheen de gerefor meerde predikant drie weken geleden verhuisde. Een hele af stand voor een kat alleen, meer dan 250 kilometer. Buurman in Grijpskerke had hem onmiddellijk herkend: zwart-witte poten en witte bef. Contact werd opgenomen met de eigenaar op dc Veluwe, die moest toegeven, dat de kat op de eerste dag in Gelderland reeds de vrijheid had verkozen en sindsdien spoorloos was. „Hoe komt die kat nu weer bij zijn baas?", vroeg men zich af. Inmiddel6 nam de zaak in Grijpskerke een onverwachte wending. Mevrouw Wijkhuis verklaarde dë voormalige buurman van dc dominee rnet grote stelligheid, dat het haar kat was, en niet die van ds. Vlaardingerbroek. Ze leken sprekend op elkaar. Dat was alles. Haar kat was toevallig enkele dagen niet thuis ge weest, maar dat komt meer voor in de lente. Buurman gaf zich gewonnen en Grijpskerke legde zich neer bij de weinig schokkende ontknoping. Me vrouw Wijkhuis commentari eerde tenslotte, dat een kat moeilijk in drie weken hele maal van Ermelo naar Grijps kerke kan lopen. „Dat is veel te snel voor een kat. Daar kun je gerust nog een week bij doen", meende ze. Als de kat uit Ermelo. nog komt kan men die dus binnenkort verwachten. Duitser Altig versloeg Anquetii in tijdrit Ronde van Spanje Geldermans snelste Nederlander: vijfde Dc Duitser Rudi Altig heeft vrijdag dc leiding in Jict algemeen klasse ment van de Rónde van Spanje- over genomen van do Ier Seamus Elliot door een prachtige overwinning in de vijftiende etappe, dc 82 km lange tijdrit van Bayonne naar San Sebas tian. De Duitse achtervolgingsspecia list versloeg de sterke en alom ge vreesde Franse tijdrijder Jacques An quetii met een séconde. Van de Ne derlanders leverde Ab Geldermans de beste prestatie. Hij klasseerde zich als vijfde met een achterstand van 4 min. 6 sec. op.de winnaar. De uitslag van de vijftiende etappe, Bayonne-San Sebastian (82 km) te gen het uurwerk, luidt: 1. Rudi Altig (Did.), 2 uur 17 min. 7 sec. (met bonificatie 2.16.07), 2. Anquetii (Fr.). 2.17.08 (met bonifica tie 2.16.38). 3. Perez Frances (Sp.), 2.18.11, 'I. Velez (Sp.), 2.20.48, 6. Geldermans (Ned.), 2.21.13. In het algemeen klassement staat de Nederlander Stolkcr 7e en Gelder mans 9e. vallen. Brabantia meer vakdiploma's te behalen. Vol- in de eerste klas E der amateurs gens de veilingvoorzitter zullen als kan de degradatie-beslissing zondag I uitvloeisel van de E.E.G.-ovcreen- *»--•. komsten de afzetmogelijkheden gun stig worden. (Voor de extra kwalitei ten gaat dit reeds in per 1 juli a.s.). „De Zecuws-Vlaamse veiling kan daarvan behoorlijk profiteren", zo voegde hij eraan toe. Jaarverslagen, verlies- en winstreke ning en balans werden door de ver gadering goedgekeurd. Het netto ba tig saldo ad f 742,80 werd toegevoegd aan de algemene reserve. Het bedrag der jaarlijkse contributie werd be paald op 1:15, het entreegeld voor KANDIDATENSCHAAKTOERNOOI Remises voor Fischer en Tal Roosendaal Paul Keres, de al wat grijzende Kus- staan namelijk met een gelijk aantal sisehe gentlcman-sohakcr beeft door punten op de laatste plaats. Deze een zege op de Amerikaanse groot- punten op twee teanis komen dit weekeinde te gen elkaar in het veld en daar liet hun laatste wedstrijd is, zal de verlie zer moeten degraderen naar de twee de klas. Het thuisspelende Brabantia heeft de beste winstkansen. Het amateurprogramma voor de klassen, waarin Zeeuwse clubs spe len, luidt: EERSTE KLAS E Brabantia-Roosendaal, Eoxtel-Ton- gelrc, Top-Allianco. TWEEDE KLAS B Steenbergen-Internos. DERDE KLAS D BSC-Meto, RCS-Axcl. VIERDE KLAS H Breskens-Koewacht. RESERVE IE KLAS NO AD III-Vlissingen II, Willem II III-PSV III. TSC II-BVV IH, Taxan- dria II-Brabantia II, NA.C III-De Valk III, Internos If-Middelburg II. RESERVE 2E KLAS B Roosendaal II-Middclburg III, Corn Boys TI-Axcl II. Nederland in halve finale van Europese judokampioenschappen Vrijdag zijn in de Westduitse stad Essen de Europese judokampioen- scliappen begonnen niet de teamwed strijden. De Nederlandse ploeg plaat ste zich door een 20 zege op Oos tenrijk in de. halve finale, waarin onze landgenoten de Russische ploeg zullen ontmoeten. De tweede halve eindstrijd gaat tussen Italië eb Frankrijk. De uitslagen van dé teamwedstrijden luiden: Eerste ronde: DuitslandZwitser land 21; ItaliëPortugal 40; Rusland—Tsjecho-Slowakije 30. Tweede ronde: FrankrijkDuitsland 2—1: Italië—België 22 (Italië wint na barrage): RuslandEngeland 1 0; NederlandOostenrijk 20. meester Pal Benkö alleen de leiding genomen in bet kandidatentoernooi' dat op Curacao wordt gehouden. Bijna had de Russische grootmeester echter in het geheel niet gespeeld, want een kwartier voor de aanvang van de zesde ronde, was hij nog ner gens in de omgeving van hotel Cu- ragao te bekennen. Keres, van wie bekend is. dat hij zich altijd terdege voorbereidt op de komende partijen, had voor één keer met deze gewoon te gebroken en was naar het zwem bad gegaan, waar een verontruste wedstrijdleider De Graaf hem er nog net attent op kon maken, dat het do hoogste tijd was om het koele nat te verlaten. In sneltreinvaart werd de Rus in een passend kostuum gestoken en op ging liet naar de speelzaal, waar Iveres een half uur later het; talrijke publiek in verbazing bracht door liet brengen van een uitermate gecompliceerd stuk offer. De 42-jarige Est lander had tot ge noegen van zijn bewonderaars e4 ge speeld. Benkö verdedigde zich Si'ci- liaans, doch toen hij in dc variant e6a6Dc7 een on nauwkeurigheid beging, volgde spoe dig Pbö, met geweldige complicaties. Op een gegeven moment moest zwart 20 zetten doen in vier minuten. Men kwam tot een totaal van 27 zetten, toen stond zwart reddeloos verloren. Geiler kwam tegen zijn landgenoot Michael Tal niet verder dan remise endurfde wellicht niet verder op winst spelen, want op het beslis sende moment ontweek hij de clinch om dc partij in traditionele banen tc houden. .Wat één punt betreft, zijn de voor spellingen van de theoretici tot dus verre uitgekomen: Tal en Fischer geven elkaar geen duimbreed toe. Echter niet in de strijd om de eerste, maar om de luutste plaats en dat Is een groot verschil. Fischer speelde dus evenals Tal re mise en wel met. zwart tegen Petros jan, hetgeen op zich beschouwd geen onverdienstelijke prestatie is. Het geheel vroeg 25 zetten. Eén partij kwam niet tot een eind. Hel: was de ontmoeting Kortsnoj- Filip. die met grote interesse werd gevolgd door de oudere schaakliefhcbbers. Er verscheen namelijk een klassieke Cambridge Springs op het bord, zonder liet vroegtijdig c4xd5. Er volgden complicaties, die eindigden in een dame-toreneindspel, dat wit wel licht winstkansen biedt. De uitslagen waren: Keres-Benkö 1-0: Kortsnoj-Filip afgebr.; Pe tros jan-Fiscbcr AL-ViGeller-Tal De stand luidt nu: 1. Keres 4 pnt.; 2. Geiler 3 Mi pnt.; 3. en 4. Kortsnoj en Petrosjan 3 pnt. en 1 afg. partij: 5. Benkö 2J,-j pnt. en 1 afg. partij; 6. Filip 2 pnt. en 1 afg. partij; 7. en 8. Tal en Fischer, beiden 2 pnt. Keres-Benkö Wit: I'. Keres, Rusland. Zwart: P. Benkö, Ver. Staten. Siciliaause partij. 1. e2c4, c7c5; 2. Pgl—f3, e7—e6: 3. d2d4, c5xd44. Pf3xd4, a7—a6: 5. Pbl—c3. b7b5: 6. Lft—d3. Lc8—b7: 7. 0—0. Dd8c7: 8. Tfl— el, Lf8c5: 9. Lel e3, Pg8—f6?; 10. PdJxb5. a6xb!>: 11. Pc3xb5. Dc7— c6; 12. Le3xc5, Dc6xc5; 13. c4e5. Lb7c6. Zwart dacht over deze zet meer dan een uur na. 14. b2—b4. Dcöxbé; 15. e5xf6, Hier mist wit de directe winst. Mogelijk was namelijk 15. Pc7+, Kd8; 16. Pa8, doch Keres vreesde hierop 16Pg'4 overziende, dat dan 17. Lel direct tot winst leidt. 15Pb8a6; 16. Tal—bl. Db l —f4: 17. f6xg7, Th8g8: 18. Ld3— c4, TgSxg719. Ddl—d4, Ke8—f8: 20. g'2g'3, Df4b8; 21. Le4xc6, d7xc6;22. Pb5-r-d6; Db8—a7; 23. Dd4—f6; Pa6—c5; 24. Tb.l—b4, Da7 c7; 25. Tel—dl, Ta8—d8; 26. Tb4 d4, Td8d7 Nog een blunder, maar zwart ver keerde in onvoorstelbare tijdnood. 27. Pd6c-S, KfSxcS; 28. Df6xg7. Zwart geeft het op. De leerlingen van de lagere téchiü- sefié school aan de Zaaihoelcicèg te Vlissingen hebben vrijdagavond on der grote belangstelling hun' werk verricht. Vele ouders en andere be langstellenden hebben gebruik ge maakt van de uitnodiging om de openbare les bij te wonen. Op de fo to: belangstelling vóór enkelè hoiut- produkten. (Foto P.Z.CJ voldoening over uit dat dc verschil lende bedrijven in en rond Vlissingen aan de uitnodiging voor de openba re les gehoor hadden gegeven en afgevaardigden hadden gestuurd. „Het is een goede gedachte geweest het bedrijfsleven uit te nodigeh", complimenteerde de schooldirecteur J. Moorman. De heer Poppe liet zich voorts in zeer waarderende woorden uit over de activiteiten van de lera ren betreffende verbetering van leer stof en schooloutillage. De heèr Moorman gaf de aanwezige afge vaardigden van de bedrijven daarop een helder overzicht van de indeling van de school en het studieprogram ma. Inmiddels doorkruisten talrijke Ou ders en familieleden van de leëï'- lingen het gebouw waar vooral in de praktijklokalen een grote drukte heerste. Met grote interesse volgden de bezoekers de verrichtingen van de jongens aan de draaibanken, werkbanken in de smederij en de af delingen timmeren 'en elektrotech niek. Zeeuwse reumapatiënten op vakantie in Limburg Zes Zeeuwse reuniapatiënten hebben deze weck een vijfdaagse vakantieln Valkenburg doorgebracht in 't kader van de elk jaar door de Nederlandse Vereniging tot Reumatiekbestrijdirig gehouden vakantiereis. De Zeeuwse reumapatiënten, (Goes 1. Schore X, Kruiningen 2 en Zeeuwsch-Vlaande ren eveneens 2) namen tezamen met 54 andere patiënten uit geheel Ne derland aan deze reis deel, flic als doel Valkenburg luid. Vanuit Valkenburg maakte het ge zelschap, dat was ondergebracht -in parkhotel. „Rooding", uitstapjes naar omliggende steden, alsmede een da'g- toch naar het Belgische Spa. Als verpleegsters van de Zeeuwse pa tiënten traden op de districtszu ster van de Zeeuwse Stichting voor reü- niatiekbestrijding, zuster G. Kloet te Goes en zuster de Hullu te Vlis singen, verbonden aan dc reumakli niek vun liet ziekenhuis Bethesóa. Reumapatiënten, die niet in staat waren te lopen, was men behulp zaam met. invalidewagentjes. De al gehele leiding over de zestig bejaar den, die bij de bustochten verdeeld waren over twee voertuigen, berust te bij dokter Van Schelven uit Eind hoven. Een speciale filmoperateur legde de reis op het celluloid vast. De verpleegstersstaf bij dc reis had een totaal van 18. Vrijdagmiddag lieerden de Zeeuwse reumapatiëntèn in Zeeland terug: maandag waren ze naar het: Limburgse Valkehburg vertrokkendus vijf dagen om nog lang over te praten. Nagekomen advertentie Heden behaagde het dc Here na een zeer smartelijk doch gedul dig gedragen iijden van onze zijde weg te nemen nivjn innig ge liefde man, broeder, zwager en oom, dc heer ANTHO.ME HOECHART VAN DEK SL1KKE echtgenoot van Jannetje Oele, in de ouderdom van 71 jaar cn 8 maanden. J. v. d. Slikke-Oéle.. Familie V. d. Sllkjie. Familie Oele Kloetingc. 11 mei 1962. Kerkplein 7. De begrafenis, zal plaatshebben op dins dag 15 mei 13.00 uur, vanuit het verenigings gebouw, Nieuwstraat 13. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6