Europese landen zijn het eens over uniforme verkeersregels Cijfers kerkelijke gezindte: een kerkgeschiedenis van Zeeland UITGEVER EIST VAN AUTEUR 9000 SCHADEVERGOEDING T.y.-kabel langs de spoorlijn ZATERDAG 12 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook wijziging voor Nederland Ingepast in ontwerp voor vereenvoudigd verkeersreglement (Van onze Haagse redactie) De minister van verkeer van een elftal Europese landen, ver enigd in de C.E.M.T. (Comité Européeune des Ministres de Transport) hebben overeenstemming bereikt over een aantal verkeersregels welke in hun landen met elkaar in overeenstem ming zullen worden gebracht. De landen, die tot deze overeen stemming kwamen zijn de Beneluxlanden, Frankrijk, Italië en Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland en de drie Scandinavische landen. Uit de conclusie, welke in Parijs in het begin van april is genomen, vloeit voort, dat ook in Nederland een aantal ver keersregels zal worden gewijzigd, c.q. ingeburgerde verkeers- gebruiken zullen worden gelegaliseerd. Zjj worden ingepast in het ontwerp voor een vcreenvondigd verkeers reglement, dat prof. mr. A. D. Belin- fante in opdracht \ao de ministers Aan justitie en verkeer en waterstaat heeft samengesteld en dat thans voor advies aan de minister in beliaudeling is bij de raad voor de waterstaat. De belangrijkste wijzigingen komen voor Nederland neer op het volgende: De-bestuurder van een motorvoertuig moét de lichamelijke en geestelijke kwaliteiten hebben om zijn voertuig te kunnen besturen en de hiervoor noodzakelijke kennis en geschiktheid. Tot nu toe werden deze eisen gesteld ten aanzien van de aanvrager van een rijbewijs of de verlenging daar van. Lichamelijke afwijkingen, ver kregen tijdens de geldigheidsduur van het rijbewijs, maakten dit niet ongel dig en de wetgever heeft slechts de mogelijkheid gesteld van de zoge naamde „vordering" op grond van vermoeden van onbekwaamheid of ongeschiktheid. - Ingevoerd wordt de mogelijkheid om in parallellopende files te rijden en dus ook rechts in te halen waar de dichtheid van het verkeer dit nood zakelijk maakt. Hiermede wordt een gebruik dat, o.a. bij verkeersrege laars of -lichten al was ingeburgerd, gelegaliseerd. Het is bepaald niet de bedoeling rechts inhalen op autowe gen of buiten bebouwde kommen toe te staan. Voorrang Alle auto's, voorzien van een ge combineerd akoestisch en optisch signaal (sirene of drietonige hoorn met zwaailicht) krijgen voorrang. De nationale wetgeving regelt, welke voertuigen dit kunnen zijn. Voor Nederland wordt gedacht aan de toevoeging van de ambu lance aan het bekende rijtje van vijf. Er komt een algemene regeling voor wat een bestuurder heeft te doen in de gevallen, die het reglement niet regelt. Hierin worden onder meer als voorbeelden genoemd het wegrijden en gaan deelnemen aan het verkeer, het uitrijden van garages en uitrit ten, keren in het verkeer. De alge mene voorzichtigheids- en veilig heidsregel, artikel 25 van de W.V.W., wordt hierdoor beperkt. Het. is reeds gebruikelijk, dat wie een stilstaand obstakel voor zich heeft op een tweestrooksweg met het pas seren daarvan wacht, tot eventueel KORTE PREDIKATIE Psalm IS SOb: „Met mijn God. spring ik over een muur". Ieder mens kent het verlangen naar geluk, maar soms is het alsof een ondoordringbare muur de weg naar het geluk afsluit. Ziekte, verdriet, teleurstellingen, een zaamheid of doelloosheid kunnen zo'n muur in een mensenleven zijn. Er staan ook muren van wantrouwen en wanbegrip tussen mensen, zelfs tus sen man en vrouw, ouders en kinde ren. Zij zijn dikwijls hoog en dik en schijnen de weg tot de ander defini tief af te sluiten. Het levensgeluk gaat onder in een hopeloos schijnen de strijd tegen deze muren. De dichter van psalm IS zijn moei lijkheden en strijd niet bespaard ge bleven. Hij spreekt daarover ook in zijn psalm. Toch is zijn lied geen klaagzang, geen uiting van wan hoop. Het, is een blij danklied, want, zegt hij: „Met mijn God spring ik over een muur". Wij mensen zijn vaak zo dom! Wij denken: Met alle kracht, die in mij is, zal ik trachten de moeilijkheden, de muren in mijn leven te overwin nen". Maar wij kennen ons zelf slecht, onze kracht is zwak, en na véle mislukkingen zitten wij dan verbitterd of lamgeslagen neer bij de muren, die in ons leven staan en waar we niet overheen kwamen. De- psalmdichter getuigt ervan, dat dit niet nodig is. Want God wil ons bijstaan en met Hem kunnen we over iedere muur in ons leven heensprin- gen. God is niet een krachteloos produkt van menselijke rede of wensdromen, maar Hij is een werkelijkheid mid den in ons dagelijks leven met al zijn moeilijkheden. Wanneer wij het proberen zélf te doen, op eigen kracht en kompas onze levensloop willen volbrengen, worden wij als drenkelingen, die zich angstig spartelend boven water trachten te houden, maar juist daar door redding bemoeilijken of onmo gelijk maken. God wil onze Redder zijn. Op de paasmoraen bleek duide lijker dan ooit, dat Hij sterker is dan welke macht ter wereld ook. Hij kan iedere muur overwinnen. Onze He- mélse Vader wil ons met liefde om vatten, Wanneer wij ons aan Hem toevertrouwen springt Hij mét ons moeiteloos over alle muren heen en leidt ons uit in de ruimte, waar wij als Gods kinderen blij en gelukkig kunnen zijn. Aardenburg 8. A. Vis tegemoetkomend verkeer de gelegen heid heeft gehad, dit obstakel te pas seren. Deze regel wordt gelegali seerd. Inhaalverbod Er zal een verbod komen om op autowegen In te halen, wan neer dat niet met redelijke snel heid en in redelijke tijd mogelijk gele knipperlicht verplicht wor den, en wel, wanneer „net inhalen een belangrijke verplaatsing naar links noodzakelijk maakt". Onder be langrijk moet hier verstaan worden het veranderen van rijstrook. Over het wel of niet invoeren van deze regel zijn de heren elkaar bijna in de haren gevlogen, maar tenslotte is hij er gekomen. Zoals bekend heeft de regel in Nederland men denke slechts aan de bijnaam „pijltjesrid ders" veel tegenstanders. Toch zijn er ook. met name in druk ver keer, situaties, waarin het gebruik aanbevelenswaardig is. Voorsorteren bij het links afslaan zal ook worden toegestaan bij in ritten. Parkeren Het zal verboden worden te par keren op voorrangswegen, deze regel zal de overheid dwingen op voorrangswegen parkeergelegen heid te scheppen en anderzijds, wanneer dit niet kan, wegen niet tot voorrangsweg te verklaren. De getrokken streep op het wegmid- den, die overal in het buitenland reeds rechtskracht heeft, zal die hier ook krijgen. Dit betekent voor Nederland, dat op vele plaatseD de reeds ge trokken strepen, die voornamelijk be doeld zijn als verkeersgeleiders', door onderbroken strepen moeten worden veranderd. De getrokken lijn zal slechts mogen worden aangebracht, waar de ver keersveiligheid dit eist, zoals in boch ten, op hellingen en bij gevaarlijke punten. Vele inhaalverboden zullen hierdoor kunnen verdwijnen. Het zal bovendien verboden worden, naast een getrokken streep te parkeren, tenzij er nog een ruimte van drie me ter overblijft. WEGENS BELEDIGING Conflict over uitgave van romans De Amsterdamse uitgever G. A. van Oorschot is van mening, dat de Gro ninger auteur Willem Frederik Her mans hem in enkele artikelen heeft beledigd. Wegens belediging of on rechtmatige daad heeft hij in een bij de Amsterdamse rechtbank ingedien de reconventionele vordering een schadevergoeding van 9000 geëist. Het reeds enige jaren slepende con flict tusen de auteur en zijn uitgever Van Oorschot, die sinds 1954 alle werken van Hermans heeft uitgege ven, kwam voricr jaar tot een uit barsting, toen Van Oorschot aan col lega's in Engeland, Duitsland en Frankrijk het auteursrecht van Her mans boek „De donkere kamer van Damocles" overdroeg. Dit geschiedde Instemming met wetsontwerp Vondeling Verschenen is liet voorlopig verslag van de bijzondere commissie uit do Tweede Kamer over het voorstel van wet tot opheffing van de beperking van de werkingsduur op de ver vreemding van landbouwgronden. Dit wetsvoorstel was ingediend door het lid van de Tweede Kamer, prof. dr. ir. A. Vondeling (p.v.d.a.). In het verslag wordt o.m. opgemerkt, dat vele leden er prijs op stelden te verklaren, dat zij de indiening van het voorstel toejuichten, in de eerste plaats om de inhoud, maar daarnaast ook omdat zij het voor het functio neren van het parlement nuttig ach ten dat het instituut van de initiatief- wet levend blijft. In tegenstelling tot de considerans van het wetsvoorstel willen vele le den, zo blijkt uit het verslag, in be ginsel vrije prijzen, zodra de sociaal- economische en agrarische omstan digheden, mede gelet op de ontwik kelingen bmnen de E.E.G., zulks naar hun oordeel toelaten. Een deel van deze vele leden achtte, met de i-egering, daarvoor reeds thans het tijdstip aangebroken, een ander deel was daarentegen eerder geneigd de wet op. de vervreemding van land bouwgronden voorlopig te handha ven (bijvoorbeeld tot 1 januari 1967), echter met een soepeler toepassing van deze wet. Vele andere leden stemden daarente gen gaarne met het wetsvoorstel in. KOUD IJSHEILIGENWEER 1 (Van onze weerkundige medewerker) 3 1= Officieel liggen wij 't komende weekeinde juist in de ijsheili- gen, die van 11 tot 14 mei te boek staan. Ze kenmerken zich in de regel door te koud weer 3 met in het binnenland lichte 3 nachtvorst. Ook het a.s, week- einde blijft koud. Het hoge- s drukgebied trekt tijdens het s weekeinde van de Oceaan via 3 de Britse eilanden naar de 3 Noordzee. Hierdoor draait de wind naar noordelijke richting en wordt er via het nog kou- de zeewater ook te koude lucht 3 aangevoerd. Er drijven nog 3 wat wolkenvelden binnen, maar het zal tijdens het week- einde overwegend droog kun- nen blijven. De temperaturen blijven te laag en zullen in de middag in de buurt van 10 tot 3 12 grader liggen, hetgeen voor 3 half mei belangrijk te laag is. 3 In deze situatie "zal tot begin 3 volgende week geen bolangrij- ke verandering komen. lllllllllllllllllllllUllllOltflllllflIlUUIIIIIIlllUlllllillllilliilUlllli volgens Hermans niet met zijn toe stemming en hij liet zijn advocaat, mr. dr. J. P. van der Does, een civie le procedure aanspannen bij de recht bank in de hoofdstad. In de dagvaarding, die begin januari werd uitgebracht, beticht te de Groninger auteur zijn ex-uit gever ervan zonder zijn goedkeu ring toestemming te hebben ver leend voor vertalingen van „De donkere kamer van Damocles". Voorts zou Van Oorschot o.m. zonder toestemming Hermans boek „De tranen der accacia's" in een goedkope editie hebben laten herdrukken. De rechter werd gevraagd de over eenkomst tussen Van Oorschot en Hermans te ontbinden en Van Oor schot op te dragen de overeenkom sten met de buitenlandse uitgevers te ontbinden op straffe van een dwangsom van 1000. In zijn conclusie van antwoord in de ze civiele procedure heeft de raads man van de heer Van Oorschot, mr. M. A. Verdaasdonk, het door Her mans aangevoerde als onwaar van de hand gewezen. De conclusie van antwoord besluit met een wedereis van 9000, onidat de heer Van Oor schot zich beledigd acht door twee door Hermans geschreven artikelen en uitlatingen van Hermans in een interview met een redactenr van de Eindhovense studentenperiodiek „Bourgond". Het Wereldgebeuren (Van onze Haagse redactie) Indien een proef, die de P.T.T. sa men met de Nederlandsche Spoorwe gen binnenkort tussen Leiden en Den Haag gaat nemen, bevredigende uit komsten biedt, zal de P.T.T. voor het overbrengen van televisiesignalen ge bruik gaan maken van -kabels, die worden opgehangen aan de portalen van de elektrische bovenleidingen der spoorwegen. De P.T.T. zal namelijk, in verband met het doorgeven van buitenlandse t -v.-programma's via de draadom roep, signalen moeten overbrengen langs kabels. Een van de voor de hand liggende oplossingen was, dat men voor de bevestiging van deze kabels gebruik zou maken van de portalen van de elektrische bovenlei ding. Bij de proef moet blijken, of de elektrische systemen van de spoorwegen invloed hebben op de kwaliteit van het signaal. Bliikt het resultaat gunstig, dan zal men op de duur op grotere schaal overgaan de massief koperen t.v.- kabel aan de portalen te bevestigen. Het zal onder meer gaan om het transporteren van Duitse en Belgi sche programma's, die aan de grens worden opgevangen, naar andere de len van het land. EERSTE STARFIGHTER OPGELEVERD De N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker heeft de eerste op Schiphol geassembleerde F 104-G Lockheed Starfighter afge leverd en wel aan de Duitse lucht macht. Het vliegtuig, dat een snel heid van tweemaal die van het ge luid kan bereiken, is inmiddels naar zijn Duitse basis gevlogen. Dit is gisteren bekendgemaakt op de jaarvergadering van Fokker, die in het hoofdkwartier op Schiphol is ge houden. In totaal zal de noordgroep, samengesteld uit Fokker als hoofd aannemer, Aviolanda en nog drie Duitse vliegtuigfabrieken, 325 van de 1000 Starfïghters produceren, die de Westeuropese landen nodig hebben. Bij de Fokkerfabrieken zal de top- produktie op den duur 13 machines per maand worden. De enige vrouwelijke burgemeester van Nederland, mevrouw G. G. M. M. Smulders-Belien van Oost-, West- en Middelbeers, en de 22 vrouwelijke wethouders die Nederland telt. héb ben vrijdag een bijeenkomst gehou den in Bloemendaal. Foto: Mej. DR. M. E. Nolte, wethoxCder van Bloemen daal, begroet mevrouw Smulders rechtsop de trap van het raad huis in Bloemendaal. Op de achter grond enige vrouwelijke wethouders. Laatste der „grote mannen van Locarno" overleden Dr. Hans Luther, die van januari 1925 tot mei 1926 kanselier van de republiek van Weimar is geweest, is gisteren in de ouderdom van 83 jaar te Essen overleden. Dr. Luther was de laatste overgeble vene van de vier „grote mannen van Locarno". Briand, Chamberlain en Stresemann, die tezamen met hem het pact van Locarno ondertekenden, waren reeds lang voor hen gestorven. Ontslagen in Heerenveen en omgeving De Heerenveense Lederwaren-Indus trie HX.I. te Heerenveen heeft zich genoodzaakt haar activiteiten in het Heerenveense bedrijf te beëindigen. Het bedrijf zal worden „overgehe veld" naar het filiaal te Kuïnre, waar men minder last heeft van het weg zuigen van personeel door andere in dustrieën. De H.L.I., welke aanvankelijk werkte met ongeveer 20 personeelsleden, raakte steeds meer vrouwelijke werknemers kwijt. De laatste vier mannelijke personeelsleden zijn met ingang van vandaag ontslagen. Ook de N.V. Batavus Fabrieken te Oudeschoot heeft in de afgelopen we ken personeel ontslagen. In de afge lopen drie weken zijn 21 van de 535 personeelsleden ontslagen. Over de produktie werd gezegd, „dat men uit het aantal ontslagen personeels leden zou kunnen opmaken, dat de produktie met iets meer dan 10 is teruggelopen". STEMMEN UIT DE KERKEN Onkerkelijkheid in onze provincie is gering Er zou een aardige studie te schrijven' zijn over de in vloed van de stromen in onze provincie. Daarbij rekenen we dan ook die stromen, waar de ademhaling van de zee nu niet meer gezien wordt en die soms al een paar eeuwen vruchtbare bouwgrond zijn. Wanneer men van Zaamslag de weg naar Hulst volgt, passeert men na een paar kilometer eerst het Zaamslagse Veer en even later het Stoppeldijkse Veer. Deze namen spreken voor zich zelf. Bij het laatste gehucht is de oude veerdam nog overgebleven. Het eerste gehucht is helemaal prote stant. Het .laatste is helemaal rooms. De oude stroom, die tussen deze twee veer-neder- zettingen inlag heeft een zes tig jaar lang de gedeelten van Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren gemarkeerd die door Maurits en Frederik Hendrik „onder gehoorzaamheid van de verenigde Nederlanden" kwamen. Wanneer we het kaartje bekijken dat de provinciale planologische dienst voor Zeeland in zijn uitga ve van de bewerking van de ge gevens van de volkstellingen 1947 en I960. „Zeeland in cijfers", heeft getekend bij het hoofdstuk „De bevolking naar kerkelijke ge zindte", dan kunnen we daarin een heel stuk geschiedenis van de kerk in onze provincie terugvin den. Het land van Axel was pro testant. Het land van Hulst roonis-katholiek. Het is nog steeds het stuk van onze provincie waar de kerk van Rome het sterkst vertegenwoordigd is- Overig Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren" was 31 mei 1960 voor 71,5 r—k- Sedert 1947 is dit percentage toegenomen. Toen was net 69,9 %- Wanneer we heel Oost-Z.-Vlaan- deren nemen is de toename niet zo groot, namelijk van 62,1 tot 62,3 In 1947 telde overig Oost- Z.-Vlaanderen (dus de kanaalzone niet meegerekend) 42-246 inwo ners. In 1960 was het een aantal van 41-732. Aangezien in dit ge bied de landbouw nog altijd een voorname bron van bestaan is (voor 24,7 van de bevolking), is het te begrijpen dat het getal der inwoners hier niet toeneemt, maar afneemt. Trouwens nu reeds vindt hier 40.4 van de beroeps bevolking zijn bestaan in de nij verheid. Teruggelopen Maar we staan hier voor het feit dat de bevolking in dit gebied te ruggelopen is en dat dit bij het protestantse deel dus in meerdere mate het geval is geweest dan bij het r-k. deel. De tabel van de verschillende kerken laat ons zien dat dit bij allen het geval is. Het aantal van hen die hebben opge geven dat zij tot geen kerkge nootschap willen behoren, is hier opgelopen van 0,2 tot 0,9 Deze gang van zaken, die hier in nuchtere cijfers, die een bepaalde aan de gang zijnde ontwikkeling aangeven, zal zich in de toekomst nog wel voortzetten. De kerke lijke gemeenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen (we denken er nu de kanaalzone bij) zullen hiermee ernstig rekening moeten houden. Wc keren terug naar de kaart waarop de bevolking van Zeeland naar kerkelijke gezindte in 1960 staat aangegeven. We zien daarop dat in tegenstelling tot het land van Hulst het noordelijk deel van onze provincie, Schouwen-Duive- land, St.-Philipsland, Tholen en Noord-Beveland, tot het meest protestantse deel van ons gewest moet worden gerekend. Dat wis ten we natuurlijk wel, maar we zien het hier in cijfers en teke ningen voor ons. Het platteland van Walcheren (uitgezonderd de kanaalzone, die ook hier apart is genomen) kunnen we er ook bij rekenen. Oorspronkelijk zal ook de kanaalzone CVlissingen, Sou burg. Middelburg en St-Laurens) wel eenzelfde beeld hebben gege ven als de rest van Walcheren. Dit gebied in onze provincie, waar in deze 13 jaar de grootste bevolkingstoename wordt gecon stateerd. heeft door de mogelijk heden voor werk veel mensen van elders aangetrokken, wat ook van invloed is geweest op de kerke lijke gezindte die wij hier vinden: 14,7% r.-k-, 39,6% N.H. 18,2% ger., 4,1 tot andere kerkge nootschappen behorend en 23,4 van de bevolking die opgeeft tot geen kerkgenootschap te willen (Zie slot pag. S kol. 5) Vrienden maken in Afrika Brazilië's president Joao „Jango" Goulart is een man die graag vrienden maakt- Vlot handen- drukkend en met steeds een glim lach op zijn gezicht trok hij van oost naar west. In Washington en in Moskou, overal was hij even min zaam en hartelijk, want eenkennig is hij bepaald niet in zijn vriend schapsbetuigingen. Bij zijn bezoek aan Peking maakte hij de commu nistische machthebbers complimen ten met het communesysteem, in Washington onderhield hij zich zo geanimeerd met president Kennedy, dat de Amerikaanse pers unaniem schreef over een van de hartelijkste ontmoetingen, die men ooit tussen twee leiders van het Amerikaanse continent had gezien. Deze reactie van de kranten was het eerste positieve geluid in het Westen over Goularts president schap. Toen Goulart op 7 september 1961 Janio Quadros opvolgde als staatshoofd stond het Westen daar heer sceptisch tegenover. Men was zijn uitstapjes naar de bolwer ken van het communisme niet ver geten en Goularts geestdrift over het economische systeem in China gaf bepaald geen hoop voor de toekomst van Brazilië. Als vice-president on der Quadros toonde Goulart zich aanmerkelijk linkser dan zijn chef en men vreesde dan ook het ergste voor de pas ontluikende democratie in Brazilië toen ..Jango" het roer van Quadros overnam. Het Westen putte zich uit in som bere speculaties, maar niemand durfde ernstige voorspellingen te doen, want behalve vriendelijk is Goulart ook een man, die moeilijk te peilen is. Achter de „eeuwige" glimlach weet hij zijn ware gevoelens goed te verhergen, Amerika wacht te maar af tot de Braziliaanse pre sident naar Washington kwam. Daar deed hij voorstellen, die velen in de Verenigde Staten opluchting bezorg den. Brazilië voelde veel voor het Amerikaanse hulpprogramma en was voorts bereid bepaalde garan ties voor investeringen te bieden. Een moeilijk punt was de pas door gevoerde onteigening van nutsbedrij ven, maar daarvoor bood Goulart een compensatieregeling aan. De vriendelijke reactie in de Ameri kaanse kranten was begrijpelijk. Het was hartverwarmend om te zien hoe beide presidenten ten slotte afscheid namen, waarbij Kennedy beloofde nog dit jaar met echtgenote Jackie een tegenbezoek aan Brazilië te brengen. Het zag er naar uit dat Goulart er een vriend bij had. Terug in de hoofdstad Brasilia wer den de nauwe betrekkingen met de Noordamerikaanse buur bestendigd door een verklaring van Goularts mi nister van buitenlandse zaken, waar in deze zich solidair verklaarde met de Verenigde Staten en het Westen. Later voegde de minister daar ech ter aan toe, dat Brazilië in de toe komst een strikt neutrale politiek zou voeren, gebaseerd op de ge dachte, dat een vreedzaam naast elk aar bestaan van Oost en West mo gelijk is- Het staatssocialisme wees de minister af. De westerse demo cratie schatte de minister hoger dan het communistische systeem, al kon hg af. De westerse democratie schat te de minister hoger dan het commu nistische systeem, al kon hij de wijze waarop in het Westen de welvaart verdeeld werd, niet aanvaarden. Duidelijker uitspraken had men niet kunnen verlangen. Heeft Goulart het vizier geopend? De tijd zal bet leren. Nog voor september wil de Braziliaanse pre sident naar Afrika. Hij zal er Sene gal, Nigeria en Ghana bezoeken. De bedoeling is een band te smeden tus sen de neutrale Afrikaanse staten, en Brazilië met de bedoeling dat Bra zilië in deze club een dominerende rol zal spelen. Met dezelfde oogmer ken voert Brazilië besprekingen met Portugal over de toekomst van An gola en Mozambique. Brazilië vreest, dat Angola een tweede Kongo wordt en dat de Portugese cultuur er voor goed verloren zal gaan wanneer Lis sabon niét toegeeft aan de nationa listen. Brazilië denkt er een steun punt te vinden voor zijn Afrikaanse aspiraties. Of Goulart's neutraliteit werkelijk te vertrouwen is, zal wel licht blijken tijdens deze tournee. )e Braziliaanse president zelf heeft het doel van zijn reis als tweeledig uiteengezet. In de eerste plaats wil hij vrienden maken dooi de jonge staten te overtuigen van Brazilië's antikoloniale politiek. Ten tweede wil hij de op die maner ver kregen gpodwll dienstig maken aan het economisch beleid van zijn rege ring. Goulart wil de weg effenen voor een gezamenlijk prijsbeleid met betrekking tot de produkten, die zo wel in Afrika als in Latijns-Amerika worden voortgebracht. Een verdedi gingsmanoeuvre tegenover de Euro- markt. Goulart heeft dus grote plan nen, Op eigen erf is de rust weerge keerd en Brazilië is vastbesloten de leidende positie onder die Latijns- Amerikaanse landen te behouden. Dat is Goulart heel wat glimlachjes waard JOAO „JANGO" GOULART m^Anet. „eeuwige:* glimlach***,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3