Lang debat over een vervallen woninkje Agenda WALCHEREN BEVELANDSE GEPENSIONEERDEN ONTEVREDEN OVER „KORTING" KERKDIENSTEN ZATERDAG 12 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 IN RAAD BRUINISSE Bezwaarschrift tegen sloping afgewezen Een reeds jaren vervallen, schamel woninkje in de gemeente Bruinisse heelt in de vrijdagavond gehouden raadsvergadering heel wat stof doen opwaaien. Aanleiding tot de discussie was een bezwaarschrift van de heer I). van Tuijl tegen de op 15 maart door I). en w. gegeven last tot sloping van zijn woning aan de Havenkade 11, nadat diverse maicn van gemeen- tczijde was aangedrongen op herstel. Met de stemmen van de heren S. A. Jumelet (c.h.) en 1). de Koning (v.v.d.) tegen besloot de raad het be zwaarschrift ongegrond te verklaren, echter met de aantekening, dat de lieer Van Tuijl de gelegenheid wordt geboden zijn pand le herstellen. Hij is (laar inmiddels reeds mee begon nen. Na de restauratie zal opnieuw worden bekeken of de woning nog gevaar oplevert. Bij de behandeling van dit voorstel gaf de raadsvoorzitter, burgemeester C. H. v. d. Linde, een overzicht van het ontstaan van deze affaire, waar uit bleek, dat de slopershamer reeds drie jaar lang dreigend boven de woning hangt. „De gemeente heeft in deze zaak de grootst mogelijke lankmoedigheid betracht en begrip getoond", aldus de burgemeester. Voor hem woog de veiligheid het zwaarst. Aan de huidige situatie moet nu een eind komen. De lieren Jumelet cn De Koning voel den er weinig voor het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Zij wilden de heer Van Tuijl een kans "geven zijn woning te restaureren. De heer Ju melet verklaarde voorts weinig ver houwen te hebben in de Centrale Dienst Noord-Zeeland, die liecft ge adviseerd het pand tc slopen. Hij was bang. dat als dc gemeente geen be zwaren zal maken togen herstel van de woning, de Centrale Dienst nim mer op zijn eenmaal genomen beslis sing zal terugkomen en het advies zal blijven geven tot sloop over te gaan. Hij voelde er daarom veel voor dit punt aan tc houden, waarvoor bij. de steun verwierf van de beer Dé Koning. De meerderheid van de raad besliste echter anders. Opstelling Vlissingen tegen Rotterdams R.F.C. De voetbalclub Vlissingen zal in de oefenwedstrijd zondagmiddag tegen 't Rotterdamse R.F.C. niet aantreden in de formatie, die tijdens de laatste competitiewedstrijden in. het veld verscheen. De opstelling voor zondag is'namelijk: doel Piet Baart, achter: Jo de Waal, Loek Verhulst en Hen- nie van Wezel; midden: Bart ten Bruggencate en Chris de Nooijer; voor: Wim van Maris, Johnny Lilli- pali, Rob Moens, Wim Groenewegen en Jan de Nooijer, Middelburgs mannenkoor zong voor reumafonds Aarnoudse en de woning Noordstraat 34 voor een zelfde bedrag aan de heer W. Bal. Hiermee zijn twee urgente gevallen van woningzoekenden ge holpen. Brandweer Zonder op- of aanmerkingen hechtte de raad haar goedkeuring aan een verhoging van de vergoedingen voor de leden van de vrijwillige brand weer. Op voorstel van b. en vv. werd besloten, dat dQ voetbalvereniging Bruse Boys een jaarlijkse verbruiks- vergocding dient te betalen van 300,Dit is 100.minder dan tot nu toe. Dc boer M. J. v. d. Velde vond 300.nog te hoog, hij wilde nog een stapje verder gaan 'dan b. en w. en de vergoeding stellen op 200,De raad bleek daar echter niets voor te voelen. Tegen het voor stel van b. en w. stemden de heren v. d. Velde en Bal, beiden p.v.d.a. Na enige bespreking ging de raad voorts akkoord met een voorstel tot vaststelling van de winkelsluitings- Ook het koorwerk „Deutsche Messc" verordening, waarmee een halve das van Schubert boeide de aanwezigen sluiting voor de winkels is ingevoerd zeer. Als slotstuk had men het Sol- op dinsdagmiddag. Voor een paar 'datenkoor uit Faust gekozen, een su- winkels is een andere middag vastge- bliem gezongen werk, dat 'n enthou- steld. siast applaus kreeg. Het Middelburgs mannenkoor onder leiding van Jan Kuiler heeft vrij dagavond in het Schuttershof te' Goes een uitvoering gegeven ten ba te van het reumafonds. Voor een vrij groot aantal belangstellenden ver tolkte het koor werken van Schu bert, J. Cleuver, Francis Poulenc, Grétry en C. Saint Saens. Voorts zong het koor op suggestieve wijze enkele negro-spirituals, waaronder de bekende songs „Old black Joe" en „Nobody knows the trouble I've seen". Adhesie Adhesie werd betuigd aan een motie van de gemeenteraad van Aarden burg, gericht aan dc minister van landbouw, waarin wordt aangedron gen op handhaving van de wet ver vreemding landbouwgronden. Het advies van b- en w. in deze zin werd zonder op- of aanmerkingen aan vaard. Bij liet. punt mededelingen ver klaarde burgemeester v. d. Linde, dat Brninisse een woningtoewij zing heeft gekregen van 28 wo ningen, waardoor thans ile moge lijkheid aanwezig is alle noodwo ningen door nieuwbouw tn vervan gen. l)e woningen zullen om streeks juli 1968 gereed zijn, al dus de raadsvoorzitter. Er "zullen N eengezinswoningen en 21 be jaardenwoningen van dit bouwvo lume worden gebouwd. Op advies van de opzichter van dc polder werd besloten het uitbaggeren van de haven nog enige tijd aan te houden, omdat door de werken in de Grevclingen bij Bruinisse de moge lijkheid aanwezig is. dat zand in de havenmond komt. Wanneer de af sluiting van het zuidelijk stroomgat •bij Bruinisse een feit is. en het zand voor dc toekomstige dam is gespo- ten. zal deze aangelegenheid nader worden bezien. Het pand Noordstraat 32 werd voor 10.000 verkocht aan dc heer M. VANDAAG. Middelburg City: Fanny, 20 uur, 14 Jaar. Electro: Arena der verschrik kingen, 19 en 21,jS uur. 18 jaar. Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 9 J'J uur. Schuttershof: Uitvoering ..De Volksstem". 20 uur. City-theater: Kastelendag, 11 uur. Clubhuis Zus terplein: Receptie Svvifl, 16 uur. Vlissingen Alhambn: Fanny. 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: SOS Pacific. 19 en 21 uur. 14 jaar. Concertgebouw: Uitvoering S.H.V.. 20 uur. Britannia: Slotavond actie „10 x 10". 20 uur. Goes Grand: Fanny, 19 en 21 uur. 14 jaar. Gebouw Turtkade 1: Alg. leden vergadering Prov, Ver. van Vrijz. Hcrv. in Zeeland, 1.4.20 uur. Prins van Oranje: Verg. Goese Besturen bond, 14.80 uur. Borgen op Zoom Koxy: Kermis in de regen, 13.4.9 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: Dan C&millo op de barricade, 18.45 cn 21 uur. a.l. Zierlkzec Concertzaal: Fotomodellen en chantage. 20 uur, 18 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: De brave soldaat Sehwcjk, 20 uur. alle leeftij den. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Toen dc hel losbrak. 19.30 uur. 14 J. MORGEN Middelburg City: Fanny 14.30 en 20 u„ 14 jaar. Electro: Arena der verschrik king. 15.30, 19 cn 21.15 uur. 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—13 uur Vlissingen Alhambra. In de greep der wildernis. 15 uur. 14 jaar. Alhambra: Fanny, 19 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: SOS Pacific. 15. in cn 21 uur. 14 jaar. Goes Grand: Fanny, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Grand: Met donderend geweld. 15 uur. 14 jaar. Bergen op Zoom Ruxy: Michigan Kid. 14.30 uur, 14 jaar. Roxy: Kermis in de regen. 16.30. 13.45 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: Fort Bowie, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Don Camillo op de bar ricade. 1G, 1S.45 en 21 uur. a.l. Zlcrikzee Concertzaal: De snertsoldaat. 15 uur. alle leeftijden: Concertzaal: Fotomodellen cn chantage, 20 uur, 18 jaar. Vijf A.B.V.A.-Ieden kregen gouden N.V.V.-insigne De afdeling Vlissingen van de Alge mene Bond van Ambtenaren heeft vrijdagavond vijf jubilarisen, die 10 jaar lid van N.V.V.-organisatie wa ren gehuldigd. Dit gebeurde tijdens de jaarvergadering, die in ,,'t An ker" werd gehouden. Ter gelegenheid van dit jubileum sprak bondsbestuur- der A. van Aalst een woord van feli citatie en speldde de jubilarissen ver volgens bet gouden insigne van de organisatie op. De jubilarissen wa ren: C. F. Meijer, J. Flipse, H. de Kok, A. Daane en J. C. Kögeler. De heer Van Aalst spi-alc tevens na mens de bond een woord van dank tot de scheidende bestuursleden, J. C. Kögeler en H, de Quelerrj. De hoer Kögeler is reeds zeventien -jaar pen ningmeester van de afdeling; de heer De Quelcrij is 37 jaar bestuurslid en heeft zich in het bijzonder met cle propaganda belast. Als blijk van waardeving voor het vele werk, dat zij hebben verricht, bood hij hun namens de bond een week vakantie aan. door te brengen in een van de vakantieoorden van de -organisatie. Bij de bestuursverkiezing werd in dc plaats van de aftredende penning meester, de heer Kögeler, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer C. J. Janknegt gekozen. Tot leden werden in de plaatsen van de heren J. M. van Belzen, P. J. Moens cn H. de Quelerij, die zich eveneens niet meer, herkiesbaas hadden gesteld, de heren J. Zwagerman, J. Harinlc cn J. van As gekozen. Het financieel verslag van de pen ningmeester vermeldde over 1961 een batig saldo van 2.236.41. Op de be groting voor 1962 staat een batig saldo van 1.600. Het ledental van de afdeling daalde van 835 op 1 januari 1961 tot 804 op 1 januari 1962. Vanaf januari van dit jaar heeft het ledental weer een staging vertoond cn bedraagt nu meer dan 820. De voorzitter van de afdeling, de heer P. J. Greiner, richtte eveneens een woord tot de scheidende be stuursleden. Namens de afdeling bood hij hun een enveloppe met in houd aan. Voor de pauze deed boncis- bestuurder Van Aalst nog enkele me dedelingen over hét georganiseerd overleg met onder meer de P.Z.E.M.. de provincie, het waterleidingbedrijf en de gemeente. Na de pauze ver toonde de heer H. B." Lasonder uit Helmond films over Zwitserland en Oostenrijk. J. en M. Walcheren besloot attractief seizoen De afdeling Walcheren van Jeugd en Muziek heeft vrijdag in de foyer van de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal eer attractief en drukbezet sei zoen afgesloten met een bijzonder plezierige „eindavond". Deze bijeen komst werd geheel verzorgd door de leden zelf en met dit optreden hebben zij bewezen, dat de nog jonge YVal- clicrse afdeling al is uitgegroeid tot een volwaardige loot van de Neder landse federatie. Vlekkeloos was bun spel vanzelfsprekend niet. Dat is ook niet in de eerste plaats de bedoeling: liet gaat er om samen te spelen en dat deden de vele uitvoerenden met en prettig aandoend enthousiasme. Jullie hebt er mee in de roos ge schoten", zei de adjunct-directeur van Jeugd cn Muziek' Nederland, de heer R- Seveiihuysen in een al even geestdriftig propaganda-speech je. waarin ook hij de nadruk legde "op het samen zelf-muciseren. Wat de J. en M.'ers van Walcheren speelden, kon de toets der amateur- kritiek overigens best doorstaan. Na de samenzang onder leiding van Ma- rius Reynhoudt werd zelfs een com pleet pianoconcert uitgevoerd! Solis te in dit concert in C. was Rina van der Hage en het „orkest" werd ge vormd door Aleid Fortgens, Cora van Lierop, Jeanne Verhagc. Adriaan Officiële publikatie VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE KROMME ELLEBOOG. cn w. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat rfo Kromme Elle boog vanaf 14 mei 1962 tot nader order zal zijn gesloten voor rille verkeer (met nbegrlp van voetganger?). Vlissingen, 11 mei 1962.. i van Selms, Lex van Selms en Henk 'Flierman. Een ensemble, dat stellig voor uitbreiding vatbaar is. Nelleke Slmonse kon nog maar amper uitkij ken boven de piano, waarop haar zus Addy voor de begeleiding zorgde, maar haar vioolspel kreeg een ver diende beloning van de vele toehoor ders. Vervolgens was er le genieten van zang; door de bariton Ton Ver maak met pianobegeleiding van Leny de Graaf en van een gaaf zingend koor onder leiding van Dick Boon. Het programma na de pauze was al even attractief; nadat Marinus Reynhoudt weer de samenzang ge leid had. werd de kantate „Schmückt das Fest met Maien" van Gunther Raphael uitgevoerd. Uitvoerenden waren Eniifia en Suus Franeke, mej'. S. H. Mantz, Ilona Pieters, Hans de Pagter,' Hans van der Sande .en Lex van Seliiis. Adriaan van Selms en de heer G. W. Bergman vertolkten daar na een suite van Godron, waarop cle „eindavond" besloten werd met een kwintet., voor houtblazers, strijkers en piano van Job. Chr. Bacil. 'Uit voerenden waren Dick Boon, Frank Kousemaker, Marinus Reynhoudt, Gaston Timmerman en de heer W. M. Bellaert. Rest nog te vermelden, dat namens het jeugdbestuur de avond'geopend $verd dooi* Krans van Eenemjaam; en dat Gijs van Ooyen liét slotwoord verzorgde. MIDDELBURG Haite van der Schaaf brengt Sweelinck-programma ten gehore De Amsterdamse organist Haite van der Schaaf zal tijdens do bespeling van liet Nieuwe Kerkorgel te Mid delburg op dinsdag (20 uur) a.s. een speciaal Sweelinck-programma ten gehore brengen in verband met het feit. dat Jan Pietersz Sweelinek 400 jaar geleden geboren werd. Het pro gramma luidt: 1. Praeludium; 2. Variaties over „Va- ter unser im Himmelreich; 3'. Toc cata in C.: 4. Variaties ovet' psalm 116; 5. Echo-fantasie in d.: 6. Varia ties over „Unter der Linden grüne"; 7. Paduana Lachrïmae; S. Variaties over „More palatino"; 9. Fantasia super „Ut, Re. Mi, Fa, Sol, La". Ds. v. Herwaarden sprak over Nieuw-Guinea Op de laatste bijeenkomst van de afdeling Middelburg van de Vereni ging voor Slechthorenden vertelde ds. Van Herwaarden dezer dagen over zijn werk in Hollandia óp Nieuw-Guinea. waar hij vier jaar heeft gewoond. Hollandia is een stad je van 16.000 inwoners, waar veel Pa poea's uit het binnenland heentrek ken. Ze bouwen (laar bun huizen, zo als ze dat in de rimboe gewoon wa ren en willen ook leven zoals ze dat vroeger déden. Hun verhuizing naar de meer moderne stad is dus een ge weldige overgang. Vooral onder deze mensen werkte dé spreker. Hij moest, zo wegwijs maken op kerkelijk, maar vooral ook op sociaal gebied. Aan dc hand van een fraaie serie zelf genomen kleurenfoto's vertelde ds. Van Herwaardenenige interes sante bijzonderheden. VAN ONZE ADVERTEERDERS Firma A. Joziasse opende vernieuwde textielzaak Een radicale en doeltreffende moder nisering heeft ondergaan de textiel handel. A. Joziasse aan de Kanaal straat in Oost-Souburg. Dc heer Jo ziasse opende vrijdagmiddag zijn ge heel vernieuwde zaak, die hu is uit gebreid met 'n speciale baby-afdeling, dc eerste in Souburg. De winkel is uitgebreid, doordat een deel 'van de kantoorruimte erbij is, getrokken en de etalages zijn als doorkijketalages ingericht, waardoor men reeds van buitenaf een goed overzicht krijgt van de winkelruimte. De diverse textielgoedereu zijn uitge stald op praktische 'rekken. Van dc gehele ruimte is een bijzonder effi ciënt gebruik gemaakt. Een speciale baby-afdeling bevat de voor een baby benodigde uitzet, zoals wiegen, boxen, kinderwagens, enz. Dc kinderwagens zijn op hoge rekken geplaatst. Dc textielafdeling is voor zelfbediening ingericht. Er was veel belangstelling bij de opening, zowel van zakenre laties, onder meer de Souburgse mid denstandsvereniging. als van de klan ten. Dc Firma T. Slabbekoorn, fa briek van betimmeringen uit Goes, verzorgde de modernisering van de textielhandel. I Zeeland-Sportsupporters vergaderden in clubhuis Donderdag kwam de supportersver eniging „Zeeland Sport" in het club huis bijeen. De voorzitter, de heer P. Loekemeijer, kon enige verheugende mededelingen doen. Alle junioren van Zeeland Sport zullen uitgenodigd worden gratis een uitwedstrijd van het eerste elftal in de komende pro motiecompetitie bij te wonen. Verder zal getracht worden de léden van do supportersvereniging eveneens zo goedkoop mogelijk de uitwedstrijden van het eerste elftal te laten bijwo nen. Op IS juni a.s. zal begonnen worden met de verkoop van het „kampioens glas", dat ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap is vervaardigd. Tijdens deze vergade ring werd afscheid genomen van de secretaris-penningmeester, de heer A. H. v. d. Bulck. De voorzitter dank te de heer v. d. Bulck voor het vele werk in het belang van de suppor tersvereniging gedaan. De heer J. Zuidgecst werd gekozen tot zijn op volger. In de kascontrolecommissie werden gekozen de heren J. Broere en Hoogesteger. Onderwijsvoorstellen Bij de stukken voor de komende vergadering van de raad van Vlis singen bevindt zich een voorstel van b. en w. tot het verlenen van een krediet van 500 voor de aankoop van vijf gereviseerde schrijfmachines ten behoeve van de openbare schooi voor voortgezet lager onderwijs. De school heeft de schrijfmachines nodig voor liet geven van onderwijs in typen aan de leerlingen van het tweede leerjaar. B. en w. stellen ver der voor een voorschot te verlenen op de vergoeding voor het vakonder wijs aan de besturen van de bijzon dere scholen voor u.l.o. voor het jaar 1962. In de raadsvergadering komen verder enkele ontslagaanvrages voor. Zo heeft cle hoofdleidster van cle openbare kleuterschool „De Woel waters" gevraagd om haar met in gang van 1 september 1962 als zo danig ontslag te willen verlenen. Een andere ontslagaanvrage komt van mevrouw L. H. Mijnsbergen-de Bert, onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Jan Ligthartschool. B. en w. stellen de raad voor aan beide damès eervol ontslag te verlenen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raadsagenda voor 15 mei De raad van Nieuw- en Sint-Joosland komt dinsdag 15 mei 's avonds om 8 uur bijeen. Onder meer zullen cle vol gende punten ter tafel komen: subsi dieverzoeken: resulteert aanbeste- :dingswerk aan woningwetwoningen; aanbesteding gedeelte, riolering c.a. aan dc Veerdam; beschikbaarstelling -gelden 25-jarig huwelijksfeest van het koninklijk paar; subsidie vereni ging voor veilig verkeer; garantie rekeningcourantStichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging; brief van S. de Vos inzake .gedenkplaat; aanvrage premie voor woningverbetering; negende wijzi- i ging der begroting 1961; bouw nieu- t we kleuterschool en mededelingen in- j zake het uitbreidingsplan. VERGADERING IN GOES Onrechtmatig en onbillijk" Tijdens de vrijdagmiddag iu „De Landbouw" to Goes gehouden verga dering van de afdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneer den is gesproken over de pensioen- aangelegeuheclen. Het bestuurslid M. M. j. v, d. Welle uit Rotterdam ver klaarde de korting op de pensioenen van de gepensioneerden onrechtma tig en onbillijk te vinden. De secreta- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20-5: Irinocos van Hull, Labor en Fides van Amster dam, Campano van Antwerpen. Sïrius van London, op 11-5: Cascade van Ant werpen, Hemsefjell van Londen. Vlissingen vertrokken op 10-5 Irinocos naar Hampton Roads. Vega naar De Per zische Golf. Ilse Wulff naar Immingham, op 11-5: Sirius naar Middelburg, Hemsef jell naar Sidon, Cnmpnno naar Venetië. Vlissingen gepasseerd nanr Antwerpen op 1Ö-5: Gratia van London, Simonskerk van Kobe, op 11-5 Steven van Rotterdam, Rozenburgh van Rotterdam. Gasselte van Ipswich, Pendrecht van Schiedam, Spe- ranza van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 10-5: Oldekerk naar Hamburg, Tjoba naar Goole. ïdanel naar Rotterdam. Baltic naa zee. Jongkind Belgast-Gent Bantam naar Rotterdam, Meidoorn naar Rotterdam. Riouw naar Rotterdam. Soestdijk naar Rotterdam, Egbert S nanr Londen-Hans- weert. op 11-5: Vesta naar Aberdeen, Al- me naar Huil. Frema naar Zee. SEROOSKERKE (W.) Dansavond C.J.V. Woensdagavond werd in het vereni gingsgebouw te Serooskerke (W.) een volksdansavond gehouden, uit gaande van de ring Walcheren van de C.J.V., waarvoor bevredigende be langstelling bestond. Na een kort openingswoord door cle ringvoor- zitter, de heer Wouterse uit. Zoute- lande, werd er met animo door de aanwezigen en onder cle deskundige leiding van mej, Dekker uit Kloetin- ge gedanst. OOSTKAPELLE Examens handmelken Te Oostkapelle werden cle examens afgenomen voor het diploma hand- melken. De kandidaten waren opge leid door de heer L. Wattel. Het ex amen werd afgenomen door cle heer Lantinga, hoofdassistent van de rijksveeteelt-: en -zuiveldienst. De ge slaagden zijn: Jac. Maljaars. Jac. de Visser, Andr. Brouwer. J. Meijers, J. I Langebeeke, Jac. Wattel en D. Gi- I deonse. ris van de afdeling, de heer J. A. Duine noemde de korting in zijn jaar verslag een speciale belasting voor gepensioneerden, die moeilijk te ver teren is. De vergadering stond onder leiding van de heer Joh. E. Harthoorn, die- verklaarde, dat in het afgelopen jaar veel is gebeurd. Spreker herdacht in zijn openingswoord de overleden le den van de afdeling. Een groot deel van zijn jaarverslag had de secrctu- ris gewijd aan de moeilijkheden rond de pensioenen. Hij wees er op, dat jaarlijks 50.000.000 in de rijkskas vloeit door het toepassen van een korting op de pensioenen van gepen sioneerden. „Het is droevig, zoals met de belangen van de gepensio neerden wordt omgesprongen", aldus de secretaris. Hij sprak verder van „een stiefmoederlijke beloning voor degenen, die hun beste jaren in 's lands dienst hebben doorgebracht". Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer D. de Jonge, bleek, dat er een batig saldo was van ruim 20.De reserve is gestegen tot 700. In het kort werden de voor stellen besproken, welke op de alge mene vergadering te Utrecht op 24 mei a.s. zullen worden behandeld. Besloten werd twee bestuursleden naar deze vergadering af te vaardi gen. De secretaris werd herkozen. Tijdens deze bijeenkomst hield het bestuurslid C. Kuiper, een aandach tig beluisterde causerie over het on derwerp: „De levenshouding van ons gepensioneerden". Spreker wees er op, dat de gepensioneerde is aange land op een plek buiten het drukke mensengedoe. Hij was van mening, dat de gepensioneerde een brede be langstelling moet tonen voor allerlei zaken. „Zoek naar een nieuwe, U passende levenshouding", aldus dc heer Kuiper. Hij stelde verder, dat de gepensioneerde zijn resterende le vensenergie dient te gebruiken cn zijn tijd niet in ledigheid moet door brengen. - Na de pauze kwam het hoofdbe stuurslid v. d. Welle aan het woord, die met name inging op de onlangs gehouden protestvergadering van cle gepensioneerden in Nederland. Met name ging deze protestvergadering tegen de korting op de pensioenen, hoewel ook andere, voor de gepensio neerden belangrijke onderwerpen-aan de orde werden gesteld. Hij was van mening, dat door korting op de pen sioenen een stuk recht van dc gepen sioneerden wordt afgenomen. Benoeming De heer J. J. van Dis, werkzaam ter prov. griffie te Middelburg, is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot. adjunct-commies bij de dienst voor maatschappelijke zorg te Vlaardln- gen. I ZATERDAG 12 MEI Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbel studie, 11 ds. Reith. Interkerk. Avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 uur. Evang. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 13 MEI 1962. Ned. Hen*. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Nauta. Arnemui den: 10 en 6.30 ds. v\ Kooten, 2.30 ds. v. Boven. Biggekerke: 9.30 ds. Odé, 2 ds. Nennie."Domburg: 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Richard. Grijpskerke: 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Wape naar. Kleverskerke: 10 ds. de Boer. Koudelcerke: 10 ds. v. Herwaarden, 2.30 ds. Theunissen. 7 ds. Nennie VJiss.straat. 't Zandt: 10.15 ds. Doornhein, 10.15 jeugdlc,, 7 ds.'Van Herwaarden. Meliskerke: 2.30 ds. Odé (H.D.). Middelburg: Nieuwe Kerk: 10 ds. Nauta, 7 ds. Enker (O. D.>. Engelse kerk: 10 ds. v. Boven. Koorkerk: 10 ds. Bierman, Oost- kerk: 10 cis. Snoep. NiéUw- en St.- Joosland: 10 en 2.30 dr. Van Haar lem. O.- en W.-Souburg: 10 en 7 ds. Haitjema, West 9.30' cis. v. Duy- no. Oostkapelle: 10 cl:;. Richard. 2.30 ds. dc Böer. Ritthem: 10 ds. Nennie. 2.30 ,ds. Kloosterman. Serooskerke: 10 ds. v. d- Wind, 2 30 ds. Wieringa. St.-Laurehs: 10 cis. Kok, 7 dhr. Alle- wijn (jeugddienst). Veere 2 ds. v. d. Wind. Vlissingen,' St.-Jacobskerk 10 dis. Rothfusz, 5 cis. Doorhhëin; Engel se kerk 9,30 jeugdkerk; Johannes- kerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. Doornhein; 1-Iavendorp 10 ds. Kloosterman. West kapelle '10 ds v. Duilemén (jeugdd.), 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9.30 ds. Opsthoelc, 2.30 ds. v. Dullemen. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groc- newoud') 2 dhr. Kouscmakér. Filadelfia. Volle Evang. Kapel. Vlis singen Vrouweslr.aat.) 10 dienst. Gerei'. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. ITerv. Evang. Westkapelle 9.45 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlis singen Havendorp) 4 dïu\ Davidsz. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 kand. Woltjer, Domburg 10 ds:. Steu nenberg, 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 ds. Gommer, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Boer, Koudelcerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 11 en 1 ds. v. Heesen, Middelburg Gasthuis- kerk 7.30 ds. v. d. Bom, HÖfpleinlcerk 9.30 ds. v. Til. 2.30 ds. IJtsma (af- sch.). 5 ds. Bouwman. No'orderkerk 9.30 ds. Boonstra. 5 ds. IJtsma (af- sch.), 'IZand 8.45 ds. Bouwman, Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 10 en 2.30 prof. dr. Dijk, Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. De Bruijne. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. .Verschoor, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Korfker, Westkupelle 9.30 ds. v. cl. Bom. 2.30 ds. Steunenberg. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9.30 ds. Dourna, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 prof. Kamphuis. Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9, 2 en 7 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissin gen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelan de 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Dreehsler. Ver. van Vrjjz. Herv. en Renionstr. Kring. Middelburg 10 ds. Bierman. Vlissingen 10.15 ds. De Kievid. Evang. Lutli. Gein. Middelburg 10.30 ds. Fafié, Vlissingen 9 ds. Fafié. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. v. Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgeni. Vlis singen (Kasteelstr.) 30 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Ueils. Middelburg 10 Heil- samenkomst, Vlissingen 10 Heild., 7.30 Opw. sic. o.l,v. kapt. Lentinck, Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. de la Hayze. Seis- dnm 22. tel. 4305. Apotheek Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: dokter D. C. Bom. Badhuis straat 25. tel. 2233. Apotheek Vlissingen: J. II. Tan-Meijer. Seheldestraat 26. tel. 2025. Koudekerkc. Zoutelande en West kapelle: dokter 11. Frima, Duinweg 59 to Zoutelande. tel. 01186—282. Seroos kerke. Veere cn Oostkapelle: dokter .1. W. Oosterhoff. Markt A 155 e Vcerc, telefoon 01181—271. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht vanuit Moescroen over een afstand van 88 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. J. Kuijs: 2.. 6. en 8. J. van Belzen; 3., 7. en 10. M. Jaspers: 4. P. J. van Bel zen: 5. B. Mulder: 9. M. Vader. Wedvlucht In een wedvlucht die afgelopen zon dag gehouden werd vanuit St.-Ghis- lain (Fr.) over een afstand van 118 km. werden de eerste tien prijzen behaald door: 1. J. C. F. Jopse; 2. en 5. J. Kuijs; 3. D. v. d. Berg: 4. M. Jaspers: 6. C. Hoek; 7. H. Hooft- man: 8. C. cle Graaf; 9. J. Dingeman- 10. P, J, van Belzen. Marktberichten VEILING KRABBENDIJ IvE 11 mei. Bloemkool Ai 50—73 All 31—71, A afwijkend 411. Bl 41—53. Bil 16—GL B afwijkend 4—40. Cl 21—30. CII 10—12. C afwijkend 4—is. DU 4—ig. D afwijkend 4—8. VEILING KAPELLE n mei. Aardbeien per doos van 2 or,.~: extra 1.30—2.02. I 1.35—1.77. II 91—1.42. Bloemkool AI 52—56. AJI 17—55, A afwij kend 6'/;—2'J. BI 33—51, Bil 15—40, B af wijkend 5»A—15. Cl 14 40. CII 5:4—26. C afwijkend 4—S'/j. Dl 415-J3. Aardappelen: I 20. II 20. Radijs I 5'\. II 5\A. Rabarber I öii-LjO. Kropsla I 20, II 7—23. Witlof II 41—47. Andijvie II 20. Prei I 49. Selderij IS Spinazie 1510. II II. VEILING V.V.Z.B. GOES 11 mei. Groenten: per Stuk: Bloemkool AI 56—74, AH 21—57. BI 28—53. Bil 28—50. Cl 13—39, CII 11—29. Dl 10. DII 6—9, af wijkend 3—45. Kropsla I 34. II 18—29, Cl 10—16. Per bos: Radijs I 6—9, II o! Selderij 7—13. Sjalotten 12—13. Per doos: Aardbeien II 126. afwjjkerid 38. Per kg: Witlof AH 65—67. afwijkend 49—51. Spi nazie I 11—14, n 10. Andijvie II 31—45. Rabarber I 7—10. Lamsoren 42—59. Prei AT 49—52. All 2425. Aardappelen 13—22. VISMIJN COLIJNSPLAAT 1352 kg exportgarnalen 2.02—2.86. 596 kg bot. 171 kg tong. 2 kg griet. 13 kg rog S kg paling. 7 kg ongesorteerde vis. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG II mei. Nieuwe aardappelen 1.451.54. kriel 1,35. Fruit: Aardbeien per doos 1,361,50. Groenten: Bloemkool 4 per kist 68—93, 6 per kist 4434. S per kis 20—65, 10 per kist 12—12, 12 per kist 9—29. Sla. glas 16— 32. Sla. natuur 16—1:). Spinazie 8.50—13. Prei 30—46. Postelein 26—48. Asperges 2.98—3,06. Komkommers 60-75 4142. 50- 60 38—45. 40-50 34—36. 35-40 28,krom kg 62—66, Rabarber 7—9 Andijvie "12—34. Radijs 5—10. Boskroot 60—73. Bospecn 82—8. De eerste boskroot werd aangevoerd door de heer Iz, Joziasse. Galgeweg l, Koudekerke. De eerste bospeen werd aangevoerd door de heer P. v. d. Welle. Kerkweg E 27. Westkapelle. en de heer M. Caljouw. Oudestfaat A 173. Veere. fn de week van 14 tot 19 mei 1962 extra veiling van bloemkool op dinsdag en don derdag, aanvoer tot H uur. veiling om 2 uur. VEILING BERGEN OP ZOOM 11 mei. Andijvie 53—61). Witlof 1,1)3—1.17. Snijbonen 1.50—3.70. Rabarber 4—10. Spi nazie S!'2—10. Bloemkool 10—83. Kom kommers 2942. Sla 6—27. Raapstelen 38. Radijs 5(212. Tomaten 1.402.10. Prei 10—30. Bospeen 49—38 Postelein 50 68. Savooiekool 1728 per stuk. Aard beien 3.S08.00. Jonathan 2557. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM Aanvoer 6700 kg. AA extra 3.95. AAI A extra 3.30. Ar 2.S0. B extra 2.70. BI 2,30. C extra 2.05. Cf 1.45, Dl 1.20. EI 1,15. EI1 1.25. FI 1.95. stek 075. Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telel. 3865 T.C. WALCHEREN, tel. 3300

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23