Gemeente Duiveland gaat in beroep bij de kroon Agenda Scbr<7dte WALCHEREN MARKTBERICHTEN SUBSIDIEVERZOEKEN IN KORTE RAAD AARDENBURG DINSDAG S MEI 1962 PHOV JU C I A JU SF ZEEUW SU UOU RANT 1 NIET EENS MET AFWIJZING G.S. Krediet van 5971 voor herstel zoutschade Maandagavond lieeifc de gemeente raad van Duiveland op voorstel van b. en \v. besloten in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, geen goedkeuring te hechten aan een grondruil tussen do gemeente en de heer P. Stoutjesdijlc. De raad had in januari tot deze grondruil besloten omdat hierdoor verplaatsing van het bedrijf van de heer Stoutjesdijk bui ten de bebouwde kom van Nieuwer- kerk naar de rand van het dorp mo gelijk wordt. Verplaatsing van het bedryf is zonder meer wenselijk door de geur, die de afvalstoffen van deze onderneming verspreiden, terwijl de gemeente by verplaatsing bovendien de beschikking krijgt over het be drijfspand. Dit willen b. en w. voor tie brandweer laten inrichten. In hun afwijzing stellen G.S. echter, dat, gelet óp de stankverspreiding van stoffen de gemeente met behulp van de Hinderwet of de algemene po litieverordening hieraan een einde kan maken. Ook dient volgens G.S. overwogen te worden, dat bij verwer ving van dit bedrijf het bedrijfspand eerst geschikt moet worden gemaakt voor brandweergarage. Bij verwer ving vervalt wel hei, indertijd door de raad beschikbaar gestelde krediet voor de verbouw van de huidige brandweergarage, maar desondanks zijn G.S. van mening :n het financieel belang van Duiveland hun goedkeu ring aan het raadsbesluit te moeten onthouden. Dit ontlokte bij hot raadslid S, Over- beeke (a.r.) de opmerking, dat de- gemeente in deze zaak zelf een steek had laten vallen, door de grondruil met de daaraan vetbonden voordelen niet geheel te moeten voordragen. ..Dit had duidelijk gekund"', was zijn mening. Burgemeester A. A. van Ee- U-i bracht hierna het advies van G.S- ter sprake om door middel van de Hinderwet of de algemene politie verordening een einde te maken aan de hinderlijke geur, die de afvalstof fen in de ruimte verspreiden. Zijn be toog kwam er op neer, dat men dit kan doen, omdat het voor een bedrijf dan mogelijk wordt zich verder te ontwikkelen. Gi'ondruil achtte hij daarom de enige oplossing en de raad was hot hiermee eens: met algemene stemmen werd besloten in beroep te gaan bij de Kroon. Zoutschade In de vergadering behandelde de raad verder liet voorstel een krediet V.V.V.-Cadzand nam afscheid van administrateur In hotel De Wielingen te Cadzand ïs vrijdagavond afscheid genomen van de lieer J. P. de Hullu, administra teur van de V.V.V. Cadzand, in ver band met diens vertrek naar Bres- kens. De lieer De Hullu, die vijf jaar administrateur is geweest bij de V.Y.V., werd dank gebracht door de V'.V.V.-voorzitter, de heer L. 31. van Lïere. Deze wees er onder meer op, dat de heer Dc Hullu dc administratie van de V.V.V.-Cadzand eigenlijk heeft opgebouwd. Vroeger werd de admini stratie door één van de bestuursleden bijgehouden, maar door dc grote toe name van werkzaamhedeu was dit niet meer ntogelyk. Als blijk van waardering voor liet werk van de scheidende administrateur bood hij de heer Dc Hullu een bankschroef aan. Mevrouw De Hullu kreeg bloe men. Burgemeester J. A. Leenhouts, ere-voorzitter van de V.V.V.-Cad zand, dankte dc lieer Dc Hullu voor de prettige samenwerking tussen V.V.V. en gemeente, waarna.de heer J. P. de Regt namens de Provinciale Zeeuwse V.V.V, woorden van waar dering en dank tot de heer De Hullu richtte. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren L. P. Louveus, P. M. Maas en A. Vasseur. Clubkampioenschap „De Zandkreek" De uitslag van dc hengelwedstrijd om het clubkampioenschap van de visserij- en hengelsportvereniging „De Zaïulkreek" te VVolphaartsdijk was: I. Jan Stroo, 460 punten, club kampioen jeugdleden (wisselbeker): 2. Rïnuö Houtckanier, 455 punten, jeugdlid; 3. J. C. Klap, 453 punten, clubkampioen leden; 4. A. J. Wal- hout, 450 punten: 5. J. Tazelaar, 443 punten: 6. J. Sinke, 3S9 punten; 7. C. v. d. Kreeke, 381 punten; S. M. v. d. Kreeke, 341 punten: 9. C. v. d. Velde. 309 punten; 10. M. Tramper, 305 punten; li. Jo Sinke, 271 punten; 12. C. Schrier. 264 punten. De eerste vis werd gevangen door C. v. d. Kreeke, die hiervoor een extra prijs kreeg. Vlissingen Alhambra: Jerry als baby sitter, 20 uur. a.l. Luxor: De blonde venus. 20 uur, i3 jaar. St.-Jacobs- lïerk: Feestconcert door het Residen tie Orkest voor de Z.V.U., 20 uur. Goes Grand: Simson en Delila, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De dode ogen van Londen, 20 uur, IS jaar. Luxor: Patrouille des dooris, 20 uur, 14 jaar. Torncuzen Luxor: KMO sterren schitte ren. 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiathcater: Ril ling. 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Giiarren klin gen leise durch die Nacht, 20 uur, a.l. Middelburg City: Het gezicht, 18 j., 20 uur Electro: Parachutistencom mando, 14 jaar, 19.20 uur. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren. 918 uur. Schuttershof: Opetene voor kinderen Zeeuwse Manifestatie, 13 uur. van 6471,51 beschikbaar te stellen voor'de zoutschade en voor het aan brengen van enkele verbeteringen aan de onderwijzerswoning te Ooster- land, school met woning te 's-Heer- jansland en aan een werkplaats te Oosterland. Het grootste deel van de kosten wordt direct betaald. Na uit voerige besprekingen stelde de raad tenslotte een krediet vast van 5971, beschikbaar als bijdrage van de ge meente, 500 minder dan b. en w. hadden gevraagd. Deze besparingen worden gerealiseerd door het afvoe ren van puin door wagens van ge meentewerken te laten geschieden. Verder stelde de raacl de verhoging van het krediet voor de bouw van een woning voor do gemeentesecre taris beschikbaar; werd ontslag ver leend aan de heer E. J. Valk als on derwijzer van de openbare lagere school te Oosterland; ging de raad in principe akkoord met de bouw van een muur in de haven van Viane en werd besloten tot wijziging van de begroting van het gemeentelijk wo ningbedrijf voor het dienstjaar 1961 en werd de verordening op de reini gingsrechten vastgesteld. Een verzoek om subsidie van de Ver eniging van Instrumentale Muziek te Middelburg een bijdrage van 100,in een nog te geven concert in Zierikzee beschikte de raad gunstig. Alleen de heren L. M. Bole, M. Boogcrt en S. van Klinke, allen s.g.p., stemden tegen. Bij de rondvraag bracht de heer J. A. van Dienst (p.v.d.a.) de bouw van het raad huis van de gemeente Duive land te Nieuwerkerk ter sprake. Bur gemeester Van Eeten antwoordde, dat de tekeningen over veertien dagen zijn te bekijken. Het v.v.d.-raadslid M. K. Romeijn kwam hierop met dè suggestie om voor de bespreking van deze tekeningen een aparte raadsvei'- gadering te beleggen, waarmee bur gemeester Van Eecen het eens was. Op voorstel van de heer Van Dienst werd voorts besloten het presentie geld voor de leden van de stembu reaus op 50,te brengen. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE (Advertentie) een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG JAARVERSLAG 1961 Kinderzorg kampte met een personeelstekort In het jaarverslag over 1961 van de Vereniging Kinderzorg te Middel burg wordt melding gemaakt van een nijpend gebrek'aan personeel in enkele tehuizen. Dit had tot gevolg, dat er wel eens personeel moest wor den aangetrokken, dat niet ten volle op de taak berekend was, en dat er langer moest worden gewerkt (de vakantiedagen kwamen zelfs in de knel). Tijdens de vacature van de dïrecteursfunctie, rustte - alsdus het verslag een zware taak op de schouders van de waarnemend direc teur, de lieer Van der Vlugt. „De si tuatie waarin deze optrad was al lerminst eenvoudig. In de eerste plaats moest gewerkt worden in ge bouwen, die volkomen verouderd en uitgewoond zijn". In de zomer was de personeelssituatie uitermate precair, omdat velen verLrokken. In septem ber konden echter zes nieuwe krach ten worden aangetrokken. Bijzonde re aandacht moet. volgens het jaar verslag, worden besteed aan het wer ven van personeel en ook moet wor den gewerkt aan 'n betere opleiding. In het debielenhuis aan de Veersesir.- jel zijn 46 kinderen ondergebracht; het jongenshuis telt 8 bewoners: het meisjeshuis heeft '16 bewoonsters en de villa „Welgelegen" verleent onder dak aan 42 kinderen. Benoeming college van collectanten Koorkerk De heer J. Kraak is benoemd tot lid van het college van collectanten van de Koorkerk te Middelburg. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek De bibliotheek te Middelburg werd in april uitgebreid met de volgende werken: Romans: Brec. De: Jacob Moen3, broer van zijn vader. Cunningham: Strijd zon der genade. Jasus, De: Barak nr. 9. Koolhaas: Een schot in de lucht. Lang- Zwavel, zout cn vuur. Lelimann: De pauwenboef later, Manner, du: Het alibi cn andere verhalen. Mons: Moord n de moskee, Monsarrat: Het schuim 'an de zee. Praag, Van: Marceline. Rice: Hudson symphonic. Richardson: Avon turen van een hond in de oorlog. Sartre: De teerling is geworpen. Silone: Een handvol bramen. Simeiion: De man van Oebangi. Timmermans, L.: Verloren zo merdag. Trevor: Finnigan's droom. Ver burg: De koffietuin zal bloeien. Viruly: Weerzien bij Passchendaele. Zola: Lour- 1. De drie steden. Romans in vreemde talen: Buck: Dra seed. Dreiser: An American tragedy. Duhamel: Le notaire du Havre. Flau bert: Bouvard et Pécuchet. Gautier: Le capitaine Fracasse. Gide: L* école des femmes. Knïltcl: El Hakim. Studiewerken: Benser: Perfecte kleuren foto's. Bouman: In de ban der geschie denis. Colette: Mitsou Drcesman: Kort schrift. Evolutie: De huidige stand van het vraagstuk. Glissenasr: Arabieren hui len niet. Hana: Landschappen in Neder land. Hauek: De hond van kop tot staart. Kühn: Algemene zoölogie. Maisonneuve: Sociale psychologie. Matt: Mensen vol gens program. Meij. De: De geschiedenis ■an Ritthem. Van kerken tot kerk: door achttien. VLISSINGEN Openbare leeszaal en bibliotheek Vlissingen In de maand april werden in de open bare leeszaal en bibliotheek te Vlissin gen uitgeleend: 2731 roman9, 238 romans andere talen en 1073 studieboeken. In de jeugdleeszaal 2403 boeken (totaal 6505). De tijdschriften en krantenzaal .vevd bezocht; door 672 mannen cn 2S9 r rouwen, De jeugdleeszaal door 339 meis jes en 198 jongens (totaal 1543). Het boekenbezit van de openbare lccs- ■erd uitgebreid met de volgende werken: Romans: Andric: De Hellohof. Bomans: i Noten kraken, Bordewijk: Tijding van ver: Brec, de: Jacob Moens, broer van zijn vader. Capek: Mijn honden mijn katten. Gast: Jong zijn is moeilijk. Gio vanni: Publieke vijand nr. 1. Greene: De „Mozari" vertrekt om 9.12. Gulik, Van: Het rode paviljoen. J"ong, De: Be gin maar opnieuw. Mons: Moord in de moskee. Oosterbrock—Dütscliun. De drie linden. Praag: Jeruzalem van liet Wes ten: Roinbaeli: Anna van Oranje. Ro- injjn: Niet met goed fatsoen. Romans in audcre talen. Bordier: Les Blés. Cau: La pittié de Dieu. Thomas, Le promontoire. Studieboeken. Afrikaans verhalend pro za. Bastianen: Kent U Brabant ook zö? Berk: De Bertha, de A-ford en de man netjes: Blöte-Obbes: Kijken en maken, id. Speelgoed, Diekmann: Als je het nog niet wist. Egeraat: Van: Gids voor Au- vergne. Elffers: Kamer en tuin. Freuchen en Salomonsen: Wonderen der witte we reld. Gids voor zuidelijk Engeland. Ha- dewyche: Bloemlezing. Houtenbos en Wil helm: ik kan vogels houden. Keuken, Van der: Venetië en- omgeving. Looman: Op de schaats. Marshall* De glorie van Pasen. Martin: Jan Steen, Menno ter Braak: Rieker: Als bedelmonnik door India. Schippers: Taal en spraak in stad en streek. J. Slauerhoff. Wentinck: De Nederlandse schilderkunst sinds Van Gogli. Woudstra: Goed projecteren. Wij, in Gods grote leger. VROUWENPOLDER Koninginnefeest bracht gezellige drukte Vrouwenpolder heeft zaterdag op ge zellige wijze het koninginnefeest ge vierd. Het feestprogramma werd om 8 uur 's morgens letterlijk ingeluid mét de dorpsklok. Vrijwel de gehele dag was het op het Kerkplein een grote drukte in verband met de kin derspelen. Maar ook de ouderen kwamen aan bod. zoals met het bus- schelrijdeti per fiets, dat gewonnen werd door de heer J. v. d. Velde; tweede werd C. de Bruin. Des avonds was er een fotozoekwedstrijd voor bromfietsers, winnaar was Jos Ver meulen. De muziekvereniging „Önda" uit Ritthem maakte vervol gens een rondwandeling door het dorp. Op het Kerkplein nam de be volking deel aan gezelschapsspelen als hoedje-wip en ballontrappen. Het hoedje-wip werd gewonnen door Keesje Janse. Burgerlijke stand ARNEMUIDEN. Bevallen: M. N, van Belzen—de Brui ne, d. Ondertrouwd: W, J. Bommeljé. 24 j. en J. van Belzen 21 j. A. J. de Smit 22 j. en P. Klaasse 22 j. DOMBURG. Bevallen: M. van Rotten—'Verhage, d. S. W. Maas—Rotte, d. Getrouwd: J. Campicni, 27 j. en M. van Schaardenburg. 24 j. P. Bommeljé, 26 j. en M.r J. Dieleman, 23 j. MF.LISKEUKE. Bevallen: N. GeschiereDavidse. d. J. WisseMaljaars, z. P. WoutersFrancke, 7.. C. Matthijsseden Hollander, z. Ondertrouwd: K. Poppe. 26 _j. en P. L. Cevaal, 22 j. Getrouwd: L. Maas. 24 j. cn J. J. Mat thijsse. 22 j. MIDDELBURG. Bevuilen: W, Walraven—Geldof, z. C. K. Verdonkv. d. Kreeke, z. M. J. D. La- mejjnVan Leeuwen, z. C. Sloof—Jans sen. z. M. P. Goedhart—Klaasse, d. A. R, 't GildeLeiendecker, d, W. Kasteleijn Seymour, z. J. M. de Jongv. cl. Voorde, d. D. LeijnstDe Rijke. d. N. M. de WolfDekker, d. Ondertrouwd: P. J. Hondrikse. 22 j. en S. van de Voorde, 22 j. W. Maljers, 20 j. en G. Timmerman, 16 j. C, J. Vader, 23 j. en ,T. C. Nortier, 22 j. J. dé Witte, 23 j. en E. de Visser, 22 j. J. Schets, 28 j. en S. J. Bakker. 22 j. Getrouwd: W. A. Back. 23 j. en D. van Liere. 28 j. Overleden: J. van de Ketterij. 76 j„ wed. v. M. Adamse. M. Raats. 87 j.. e. v. J. v. d. Pas. L Hournes. 4 j. J, A. Visser,, 7S j.. wed. v. p. J. Joosse. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 4 mei: Nova van Middelburg. Eetty Jean van. Antwerpen. Sirenes van Gent. Albion van Hansweert. Kemsing van Sheemes. 5 mei: Bari van Hansweert. Vlissingen vertrokken 4 mei: Munte naar Londen. Betty Jean haar Norwich. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 4 mei: Frerna van St. Helene. Prinses Margriet van Rotterdam. Fambo naar Quemsey. Heiloo van Londen. Heems kerk van Bremen. Caltex Napels van Ko penhagen. Menje van Swansea. 5 mei: Slivretta van Swansea Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 4 mei: Mare Novum naar Le I-favre. Vileing naar zee. Steenkerk naar Marseille. 5 mei: Navis naar Londondeny. Vlissingen aangekomen 5 mei: Citta di Palermo van Gdansk. Maaskerk van Am sterdam. 6 mei: Aleeo van Hamburg. Vega van Bahrein. Ebro met een ponton als sleep van Hoek van Holland. 7 mei: Helga Oldendorff van Londen. Action van zee. Vlissingen vertrokken 3 mei: Bari naar Bremen. Wesermarsch naar Kiel. Albion naar Londen. 6 mei: Citta di Palermo naar Italië. Alceo naar U.S.A. Maaskerk naar Antwerpen. Ebro naar Hoek van Holland. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 5 mei: Ador van Londen. Kinderdijk van Le Havre. Paul Westers van Cork-Gent. Nederland van Koping-Brussel. Willemijn van Rotterdam. Columbus van zee- Ter- neuzen. Elshout van Nantes. Zaarikerk van Bremen. Kamperdijk van Bremen. 6 mei: Ammon van Londen. Barcelona van Huil. Hydra van Dublin. Oostkerk van Bremen. Slamat Van Bremen. KIoos- terdijk vtm Bremen. Almdijk van Rot- - terdam. Polaris van zee. Ittersum van Hamburg. Marathon van Amsterdam, Se- ricgalkust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 5 mei: Andijk naar Rotterdam. Cresta naar zee. Amigo naar Chatham-Hansweert. Donl naar zee-Hansweevt. Mutatie naar Swansea. Willem Fortuin naar Thisted. Rex naar Londen-Gent. Coenraad-K naar Denemarken, Batjan naar Amsterdam. Janny naar Kingslynn-Terneuzen. Anja naar Londen. Heemskerk naar Rotter dam. Silvretta naar Kopenhagen. Eagle naar Rotterdam. Markab naar Londen. 6 mei: Engelina Broere naar Cadiz. Wil- helmina naar Sea. Wïloa naar zee. Vrede naar Par. Prinses Margriet naar Bremen. Ammon naar Amsterdam. Kin derdijk naar Rotterdam. ZUID-BEVELAND Gemeenteraad Vrijdag 11 mei a.s. zal ten gemeente huize te 's-Hecr-Arendskerke een openbare raadsvergadering worden gehouden. De agenda bevat o.m. de volgende punten: goedkeuring reke ningen 1960 van de instellingen voor Maatschappelijke Zorg; benoeming tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de heer R. W. Zrjlstra, hoofdcommies ter secretarie; grond ruil met C. van Iwaarden; tegemoet koming vervoerskosten leerlingen kleuterscholen: aankoop gronden in het utbreidingsplan 's-Heer-Hen- drinkskinderen, subisdieregeling dou ches in particuliere woningen, bouw „complex" Lewedorp. AARDAPPELBEÜKS ROTTERDAM. 7 mei. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 25CO. Bevelander f 26f 30. Klei-aardappelen 33 mm opwaarts: Fu rore 25—f 31. Voeiaardappelen f 4— f 5. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING GOES. Kropsla 1 26—33, 2 10—25. Cl 15—26. afw. 7—18. Bloemkool Al 91, A2 64—81, Bl 50—64. B2 45—62. Cl 25—35, C2 22— 34, Dl 14—20, D2 11—21, afw. 15—46. Radijs 1 16—24, 2 14—19, Sjalotten 17. Witlof A2 79—93, afw. 32. Spinazie 1 20—35. 2 13—33. Andijvie 2 62—66. Ra barber 1 12—16. Lamsoren 54—69. Aard appelen 24. VISMIJN COLIJNSPLAAT 7 mei. 1553 kg exportgarnalen 2,23—2.76. 46 kg schar. 400 kg bot. 37 kg schoL 21 kg wijting. 145 kg tong. 22 kg rog. 3 kg kabeljauw. 1 kg griet. 2 kg tarbot. 13 kg paling. 67 kg ongesorteerde vis. Eerste overwinning voor N.O.A.D.: 5-3 tegen Dosko De korfbalploeg NO AD uit Dreischor heeft' zaterdag voor een aangename verrassing gezorgd door het sterker geachte DOSKO met een kleine. 53 nederlaag naar Noordwelle terug te sturen. Dit betekende tevens de eerste zege voor de blauw-wïtten, want alle vorige ontmoetingen wer den verloren. Ondanks het gemis van enkele pro minente spelers werd dit gemis vol ledig gecompenseerd door het we derom beschikbaar zijn van Han Steeuland, welke ook nu weer een sublieme partij speelde en zijn club makkers tot goede prestaties wist te inspireren. Hoewel DOSKO aanvankelijk beter korfbalde, hadden de Noordwellena- ren Vrouwe Fortur.a niet aan hun zijde, want men wist de korf van NOAD niet te doorboren. Na een half uur kreeg Steenland de bal van mevrouw NikerkGoossens uitste kend toegespeeld en zijn schot was raak (10). Weinige ogenblikken daarna herhaalde zicli ongeveer het zelfde en het was andermaal Han Steenland, die de NOAD-aanhang liet juichen want hij had de stand op 20 gebracht. DOSKO kwam nu flink opzetten maar de gasten hadden opnieuw met pech te kampen waardoor enkele kansen verloren gingen. Wel kregen de rooü-zwarie bezoe kers loon naar werken toen mej. Joke Dalebout tegenscoorde (2—1), maar dit was slechts een zwakke weerspiegeling van het DOSKO-over- wiöht. Met een magere 21 voorsprong voor NOAD brak de rust aan. In de tweede helft had DOSKO ech ter aanmerkelijk aan kracht inge boet en NOAD kwam er beter in. De gevaarlijke Jan de Bil, welke het al enkele malen met verre scho ten had geprobeerd, boekte een fraai succes toen een schot vanaf de lijn doel trof (31). Han Goud zwaard voerde de stand op tot 41 en het zag cr naar uit dat de blauw- witten een gemakkelijke zege gin gen behalen. DOSKO 'dacht er ech ter anders over cn een tegenpunt van H. Jonker bracht do stand op 42. Opnieuw kwam DOSKO terug en toen Dingeman Hart de achterstand tot 43 reduceerde stond NOAD met de rug tegen de muur. In de eindfase bleken de twaalf uit Dreischor ech ter de gelukkigsten te zijn, want Hennie Padmos deponeerde de hal opnieuw in de DOSKO-korf, zodat NOAD uiteindelijk met een 53 overwinning ging strijken. Zaterdag avond krijgt NOAD bezoek van Nieuwerkerk H en waarschijnlijk betekent dit opnieuw een zege voor de blauw-witten. Ïijdeii9 de maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. van Dongen gehouden vergadering van de raad Aardenburg is besloten een subsidie van 70 te verlenen aan de commissie veëkeuringen St.-Kruïs voor de daar te houdeu keuring van het hoornvee. De gebrs. Witte te Westkapelle verkocht de raad twee I houten noodwoningen te Eede. De Goede fee van San Francisco helpt ondanks haar armoede Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur van de burgemeester van Vlis singen op woensdag V mei, gaat niet door. Er was eens een fee, dieen dun volgt meestal het verhaal van een mooie, jonge, goudlokkige vrouw, die niet één tikje van haar toverstaf allerlei wen sen in vervulling laat gaan. In liet werkelijke leven zijn goede feeën mees tal rjjk. Een uitzonde ring hierop vormt; de fee van San Francisco, die noch jong is noch ryk, maar door dc in woners van de Griekse plaats Kalabryta als liun grote weldoenster wordt beschouwd. De 76-jarige mevrouw Katrina Jellepis kwam In 1915 met haar man utt Griekenland in Amerika aan. Zij ves tigden zicli in San Francisco en openden een bakkerswinkel, die goed liep tot de crisis van 1929. Zy moesten de winkel verkopen, haar zoons verlieten het ouderlijk huis. haar echtgenoot stierf en mevrouw Jellepis. die eeri fragmentarisch Engels spreekt, was gedwongen werk te zoeken in een stomerij, waar zy nu nog werkt en 240 dollar per maand verdient. Ondanks hot i'cit, dat zij van dit bedrag nog 45 dollar per maand voor haar kamer in een armoedige huurt moet betalen en verder in haar onderhoud moet voorzien, heeft me vrouw Jellepis kans gezien in twaalf jaar tyds ongeveer 20.000 dollar byeen te bren gen voor Kalabryta. Na de dood van haar dochter Sophie, twaalf jaar geleden, besloot zij geld te zenden naar haar geboorteland. Het dorp waar zij was ge boren, was in de oovlog echter totaal verwoest. Haar keuze viel op een nabubige plaats Kala bryta, dat ook zeer van de oorlog te lijden had gehad. De Duitse troe pen hadden hier vrijwel do gehele mannelijke bevolking, 1500 man, uitgemoord, en de kerk in brand gestoken, waar de vrouwen ba den voor het behoud van hun mannen en zoons. De koning van Grie kenland werd ingelicht over mevrouw Jellepis' liefdadigheid eii schonk haar de koninklijke or de van verdienste. De 760 inwoners van Ka labryta kunnen nu weer in een herbouwde Grieks-orthodoxe kerk de dienst bijwonen me de dankzij de giften van mevrouw Jellepis. stichting algemene Aardenburgse jeugdraad0te Aardenburg kreeg voor 1962 een subsidie van 0.25 per in woner. De federatie van de verpleeginrich tingen voor langdurig zieken kreeg 1/10 cent per inwoner. Dc heemkun dige kring voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen 0,04 per inwoner, terwijl aan de muziekverenigingen Aarden burgse Fanfare en „Elk naar zijn krachten" uit St.-Kruis elk de jaar lijkse subsidie van 600 werd ver leend. De raad wees vervolgens de verzoeken om subsidie af van de stichting tot steun van de prot. gees telijke verzorging van het Neder- landse leger, de centrale van de ka tholieke militaire tehuizen en de be weging van Europese federalisten. Bij de behandeling van de subsi dieaanvragen door het Bachcomi- té te Aardenburg merkte burge meester Van Dongen op, dat de jaarlijkse uitvoering van de Mat- thaus Passion in de St.-Baafs- kerk een evenement van dermate allure is, dat het redelijk zou zijn indien ook andere gemeenten in de streek hierin hun steun ver leenden. Ondanks het verzoek om hogere subsidie werd besloten voorlopig de normale subsidie van 500.te verlenen, zulks in af wachting van nadere financiële gegevens van het Bachcomité. Voor verbetering van de centrale verwarming in het gemeentehuis werd een bedrag van 2300 op de be groting geplaatst, terwijl 2000 werd begroot voor aankoop van een vacuumpomp ten behoeve van de kolkenzuiger. Op verzoek van de heer E. Lancu zal worden overwogen in de gemeente en omgeving rieh- tingsbordjes ten behoeve van de toe risten aan te brengen zulks in over leg met de plaatselijke V.V.V. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 7 mei. Appelen: Golden Delicious I 80-85 90. 75-80 75—90. 70-75 70—90. 65-70 65—90. 60-65 75. III grof 60—69. Jonathan I 75-80 77. 70-75 77. 65-70 77—79. 60-05 62—77. Aardbeien per doos 1.70. Groenten: Sla 22—35. idem C 13—26. Prei 3954. Bloemkool 4 per kist 91—1.02, 6 per kist 5999. 8 per kist 36—73. 10 per kist 26—43, 12 per kist 19—44. Asperges 2.063.06. Spinazie 8 50—18. Rabarber 10 —14. Andijvie 41—7:. Postelein 4160. Radijs 22—31. Witlof 1.08—1.21. Kom kommers 40-50 52. De eerste asperges werden aangevoerd door de heer M. de Neve. Zuiddorpe. VLASMARKT ROTTERDAM. 7 mei 1962. Waterroot vlas: lage soor ten van f Ï.35 tot f 1-45, middensoorten van f 1.50 tot f 1.65, best vlas van f 1.70 tot f 1.90. Dauwroot vlas van f 1.25 tot f 1.70. Breekvlas van t 0.30 tot f 1.80. afhankelijk van kwaiitelt en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0.55 tot f 0.95. De produktie van wr.terrootvlas nam in de afgelopen week Iets toe, de meeste partijen waren van middensoorten en lagere kwaliteiten. De vraag bleef goed, vrijwel het gehele aanbod werd ver kocht. De prijzen waren over het alge meen iets lager voor nagenoeg alle soor ten. Dauwrootvlas wordt onveranderd aangeboden, de vraag blijft het aanbod volgen, noteringen nagenoeg onveran derd tot iets lager voor middensoorten. Breekvlas blijft schaars, het gehele aan bod werd opgenomen tegen onverander de prijzen. Gezwingelde lokken blijven gevraagd, de produktie is grotendeels voor latere levering verkocht, prijzen onveranderd. De nieuwe oogst heeft een goede op gang gemaakt, doch door de nacht vorst is op vele plaatsen schade aange richt. VEILING KRABBENDIJKE 7 mei. Bloemkool Af 7397. All 5382. A afwijkend 31—34, Bi 58—79. Bil 23—72. B afwijkend 24—39. Cl 20—26. CII 13—35. C afwijkend 11—22. DII 9—21. D afwij kend 712. stek 3. Rabarber 1214 p. kg. VEILING KAPELLE 7 mei. Aardbeien per doos van 2 ons: extra 143—163, I 113— J53, II 89—109. Groenten: Rabarber 1 11 Radijs f 13. II 1519. Breekpeen II Kropsla I 32— 33, II 13—24. Bloemkool AI 76—91, All 47—78, A afwijkend 36. Bl 54—59. BH 29— 51, B afwijkend 15—24 Cl 37. CII 17—32. C afwijkend 13—15. DI 17. DII 8—13, D afwijkend 10—11. VEILING BERGEN OP ZOOM 7 mei. Spinazie 8','2—?2. Witlof 84—1.10. Komkommers 2043. Sla 21—39. Radijs 1124. Snijbonen 4.10. Rabarber 1225. Tomaten 1.40—2.30. Proï 20—53. Raapste len 4—10. Bloemkool 18—83. Aardbeien p. ons 3464. Asperges 30-7-4,50. VEEMARKT ROTTERDAM 7 mei. Totale aanvoer 1234 stuks. Vette koeien en ossen 1284 stuks. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien (in cis ner kg) 305340. 280—300. 250—275. Vette koeien, aanvoer Iets korter, handel goed. prijzen prijshoudend, prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 7 mei. Officieuze noteringen per '.00 kg- Tarwe, doorsneekwalPek op basis 17 pet vocht, tot. f 33.20 per schip, franco Fa briek Rotterdam. Voedergranen wegen? te weinig ma teriaal zal met het doorgeven van de noteringen hiervan gestopt worden tot er weer voldoende aanbod van de nieu we oogst is. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten, op monster, f 30f 3S. Schok kers. op monster, f 30—f 39. Bruine bo-, nen. boerensehoon. volgens monster, f 33—f 60. VEILING ZUID-HOM,. EILANDEN 3 mc-I. Aardappelen 29—31. Andijvie 1 5770. 2 35. aanvoer 3000 kg. Bloemkool IA 93—129. 2A 77—103. IB 97—110, 2B 51—75. IC 39—49. 2C 32—47. Sla IA 25— 34. 2A 20—27. IC 14—20. per kg 63—73. Aanvoer 25.000 stuks. Spinazie l 32—52. 2 17—31. Aanvoer 12.000 kg. Witlof IA 115—124. 2A 84—110. 211 64—90, aanvoer 3500 kg. Tomaten IA 250—260, 1B 220, IC 210—270. ICC 220. Komkommers 70- 30 60—64. 60-70 52—62. 50 60 46—55, 40-50 42—49. 30-40 35—40, per kg 83—06. Bos- peen 39. Prei IA 34—4.1.' 2A 20—32, IB 26—39. Selderij 15—26. Peterselie 25—28. Rabarber 18—30. Radijs 19—32. Postelein 68—74. Aardbeien 120—180 p. doos. Cham pignons 300—390, Zierikzee behaalde een verrassende zege op N.S.V. De voetbalclub Zierikzee is er op verrassende wijze in geslaagd NSV te kloppen. De thuisclub had een zwakke start en dit heeft hen de winstpunten gekost. Reeds in de 6de minuut namen de gasten de leiding toen NSV-spil J. Roovcrs verrast werd door een hoge pass van mid- voor J. Goedegebuure. waardoor rechtsbinnen S. de Vlieger vrij voor doel kwam en onhoudbaar inschoot (01). Dc thuisclub ging hierna fel in het offensief, maar liep zich gere geld vast, op dc goed spelende rood zwarte defensie. In de 16e minuut verhoogde Zierikzee de voorsprong toen na een vrije trap De Vlieger opnieuw alleen voor doelman C. de Rooij verscheen en deze geen kans gaf (02). NSV bleef opdringen en na een misser van de Zierïkzeese achterhoede kon linksbuiten C. Mens van dichtby tegenscoren (12). Na de hervatting was de thuisclub veel sterker. Rechtsbuiten B. Vos schoot eerst via de paal in de handen van doelman J. Stoutjesdijk, terwijl vlak daarna midvoor C. Kommens hard tegen de lat schoot. Een vrije trap van Vos belandde eveneens té gen de lat, terwijl even later een doelpunt van dezelfde speler werd af gekeurd wegens buitenspel. Overigens kregen de NSV'ers weinig kansen tol schieten. Drie minuten voor het eind signaal kreeg Zierikzee nog een uit stekende kans om de voorsprong te vergroten, maar dc aanvoerder C. Krello schoot de toegekende straf schop recht in dc handen van doel man De Rooij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15