Programma en routes koninklijk bezoek CAMERA INRUIL ACTIE VERW PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 MEI 1962 Het programma gedurende het koninklijk bezoek aan Zeeland in Middelburg ziet er als volgt uit: Nadat de padvindsters en padvin ders op de Markt de vlaggen heb ben gehesen, vertrekken vanaf half negen de 3750 schoolkinde ren, die de koningin, de prins en de prinsessen op het sportterrein zullen verwelkomen, in drie groe pen naar de Sportlaan. De kin deren verzamelen zich bij hun scholen en sluiten zich bij de be treffende groepen aan, die bege leid worden door muziekkorpsen en bands. De eerste groep, bestaande uit cle leerlingen van de Mastgatstraat- school, de openbare school, de hervormde school en de b.l.o.- school op 't Zand en de Stromen- wijk. vertrekt om half negen van de Mastgatstraat. De route die deze kindeven volgen luidt: Mastgatstraat, Oostersehel- destr'aat, Maasplein, Westerschel- destraat, De Ruyterstraat. Tromp straat (herv. school), Baarsjes- straat (openbare school), Piet Heinstraat (b.l.o.-school), Dorus Rijlcersstr., Langevieleweg, Lan- gevielebuitenbrug. Zandstraat, Achter de Houttuinen, Seisdam, Herengracht. Molenwater. Koe- poortbrug, Noordsingel, Sportlaan. De tweede groep, gevormd door de leerlingen van. de Olmenlaan- 1 school, rijksleerschool, r.-ls. school en,sehooi C, vertrekt om tien voor negen vanaf de 'Olmenlaan en volgt de route: Seisweg, Seisbrug, Volderijlaagle, 1 Herenbrug, Stadhuisstraat, Lange 1 Noordstraat, Hofplein, Wagenaar- straat, Bree. Molenwater, Koe- poortbrug. Singel, Sportlaan. J De derde groep, bestaande uit de Gravenstraatschool, Herengracht- school, Molenwaterschool, Vcrwe- i rijstraatschool en school J, ver trekt om half negen van de Gra venstraat naar het sportveld vla de Gravenstraat, Plein '40, Lange- viele, Beddewijkstraat, Kromme Weele, Scisbinnenbrug. Heren gracht, Zuidsingel, VerwerijsLraat, Breestraat, Nederstraat. Veerse- singel, Zach. Jansenstraat, Rozen straat, Sportlaan. Na aankomst van de koninklijke familie marcheren de kinderen via de Sportlaan, Noordsingel, Koe- poortbrug en Molenwater naar de Industrie- en Huishoudschool, waar de stoet ontbonden wordt. Ouders, die hun kinderen willen afhalen, moeten zich opstellen op de. stoepen voor de Molenwater huizen (bij de huishoudschool). TIEN UUR: aankomst van het koninklijke gezin per helicopter op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorst. De helicopter landt op het nieuwe sportveld, waaromheen de sintelbaan is aan gelegd. Om teleurstellingen te voorkomen wordt er op gewezen, dat bij de Advertentie) imZniB haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen Burgemeester Drijber: alle vlaggen uit! Dinsdag 8 mei, de grote dag van het bezoek van de konink lijke familie aan Zeeland in Middelburg, ter ere van het zilveren -huwelijksfeest, gaan in onze stad vanzelfsprekend alle vlaggen uit! Een zee van rood-wit-blauw langs de stra ten, die het koninklijke gezin bij de rijtoer zal volgen mag het teken zijn van onze vreug de, dat hare majesteit de ko ningin en zijne koninklijke hoogheid de prins der Neder landen hun zilveren huwelijks feest ook in Middelburg willen vieren. Woont U langs de route en bezit U geen vlag, proboert dan er één. te lenen. Bezit U wel een vlag, maar geen stok, schaft er dan nog één aan vóór de grote dag. Daarnaast is het vlaggen buiten de route nauwelijks minder belangrijk, omdat onze hele stad ook aan de van alle delen van Zeeland toestromende bezoekers een feestelijke aanblik moet geven. Op alle stadgenoten doe ik een beroep dinsdag te vlaggen en nog eens te vlaggen! Mr. J. DRIJBER, Burgemeester van Middelburg. VAN TOT muziek. Oj) uitnodiging van de gemeente Haasdrecht heeft het accordeonor kest uit Borssele onder leiding van II Uil! VERTROUWEN „Nog even een ronde door de ge meente maken", besloot in het late avonduur de burgemeester van een greiisgeineenle in Zeemosch-Vlaande ren en hij voegde de daad bij het woord. Aan de rand van zijn ge meente gekomenconstateerde hij er niet tevergeefs op uit te zijn gegaan, In het duistet hielden zich enkele mannen op verdachte wijze op, zoals dat heet. ..Die voeren iets uit wat niet door de beugel kan", dacht hij en hij besloot de heren duchtig in het oog te hou den. Intussen hadden de heren hem even wel. ook in het oog gekregen en er was enige beroering in hun gelede ren ontstaan. Er klonk opgewonden gefluister uit hun richting. ..Smokke laars", wist de burgemeester; „daar wordt gesmokkeld". Hij had gelijk. Want plotseling klonk hef. luid en opgelucht door de stille, donkere avond„Jongens, ga maar door, 't is de burgemeester maar!" Een zo diepgaand 'vertroimen in zijn beleid werd burgemeester bijna, te veel Ontroerd is' hij huiswaarts ge keerd, na slechts een enkele zacht moedige vermaning le hebben uitge sproken-. mevrouw Bierens een bezoek ge bracht aan deze gemeente. Een bij zonder gezellige dag is het gewor den, zowel voor de orkestleden als voor de bevolking van Haasdrecht, voor wie Borssele's accordeonvereni ging haar besté beentje op muzi kaal gebied voorzette. Eerst ver zorgden de accordeonisten een con cert voor de bejaarden in Haasdrecht waarna nog een grote uitvoering voor de overige gemeentenaren volg de. Veel belangstelling trokken liïer- by vier accordeonisten, die in Zeeuws kostuum optraden. goud i. Woensdag" is de dag- van de gouden bruiloften. Drie echtparen zijn dan vijftig jaar in de echt: verbonden. In IJzendijke zijn bet de heer A. Von- hout en mevr. J. Verbrugge. die op deze dag zullen herdenken hoe zij een halve eeuw geleden in Biervliet elkaar het ja-woord gaven. Plet hu welijksfeest zal met de kinderen en kleinkinderen worden gevierd. goud ii. In Goes is het woensdag in de woning Voorstad 15 feest als het echtpaar M. C. Baarends-Verliecm eveneens een halve eeuw ge trouwd is. Ter gelegenheid van deze langdurige echtverbintenis recipiëren .de heer en mevrouw Baarends op die dag in zaal Baa- rends van twee tot vier uur 's middags. goud nr. Het laatste gouden echtpaar woont in Krabbendyke. Het zijn de heer en mevrouw A. van den Berge-Walra- ven, die woensdag eveneens in het middelpunt van de belangstelling zul len staan ter gelegenheid van hun vijftigjarig huwelijksfeest. aankomst van het koninklijk ge zin geen publiek op het „vlieg veld" wordt toegelaten. Wel is dit mogelijk bij het vertrek. RONDRIT. Na de aankomst maakt het ko ninklijk gezin per auto een rond rit door de stad naar de Markt. Daarbij rijdt men langs de vol gende route: Sportlaan, Noordsingel, langs de Koepoort, Molenwater, Noord poortstraat. langs het gasthuis, rond Noordpoortplein, Noordpoort- straat. Herengracht, Seisdam, Houttuinen, Langevielebinnenbrug Langeviele, Plein 1940, Gortstraat, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turf- kaai, Houtkaai, Segeerstraat, Lange Delft, Kerkstraat, Onder de Toren, Groenmarkt, Baehten- steenc. Lange Noordstraat en Markt. TIEN OVER HALF ELF: Aan komst op de Markt. Daar verzor gen 44.0 Zeeuwse kinderen uit de vierde klassen van de lagere scholen ecu Zeeuwse manifestatie voor het koninklijk gezin. De hoge gasten bezoeken de „kaart" van Zeeland, die op de Markt door de scholieren gevormd wordt. VIJF VOOR HALF TWAALF: De leden van het koninklijk huis wandelen naar de Kloostergangen. Zij nemen daarbij de volgende rou te: Markt, Nieuwe Burg, Onder de Toren naar ingang Nieuwe Kerk tussen bureau Herv. Kerk en Koorkerk. In de Kloostergan gen, waar het provinciaal bestuur het koninklijk gezin ontvangt, worden een aperitief en een lunch aangeboden en zullen ongeveer 225 genodigden van het provin ciaal bestuur mede worden ont vangen. TIEN OVER HALF EEN: ver trek van het koninklijk gezin per auto naar liet sportveld. De route luidt: Abdij (uitgang provinciale bibliotheek), Balans, Spanjaard- straat, Bleek, Kocpoortlaan, langs Koepoort, Noordsingel, Sportlaan naar het „heli-vliegveld". EEN UUR: Vertrek van de hoge gasten per helicopter naar Den Bosch. Tijdens hm, bezoek aan Middelburg, dinsdag a.s., zullen de koninklijke gasten na aankomst op het sportveld per helikopter langs de volgende rou te naar de Markt, gaan: Sportlaan, Noordsingel, Molenwater, rond het Noordpoortplein, (langs het Gast huis), Herengracht, Houttuinen, Lan geviele, Plein 1.91)0, Nieuwe Haven, Houtkaai, Segeersstraat, L. Dieft, Onder de Toren, Groenmarkt en via dc Bachtensteene naar de Markt. Voor het bezoek aan de Nieuwe Kerk, die het, hoge gezélschap wan delend zal afleggen is de volgende route uitgestippeld: van de Markt (noordzijde) via de Nieuwe Burg naar de ingang van de Nieuwe Kerk aan Onder de Toren, De terugroute luidt als volgt: uitgang Provinciale bibliotheek, Abdij, Balans, Span jaardstraat, Bleek, Koepoortlaan, Noordsingel met als eindpunt Sport laan. Westkapelse zieke bijna slachtoffer van kolendamp De alleenwonende mej. D. H. uit Westkapelle, die met griep te bed lag, is zaterdagavond bijna bet slachtoffer van een kolendampver giftiging geworden. Buren ontdek ten omstreeks half zeven, dat de pa tiënte bewusteloos te bed lag in haar woning aan de Utrechtsestraat. De ontboden geneesheer L. Sloos uit Koudckerke slaagde er in met een zuurstofapparaat de levensgeesten weer op te wokken. Een inmiddels gearriveerde ziekenauto bracht mej. H. vervolgens naar het ziekenhuis te Middelburg. „Atomicit IJsland" liep vast in Westerschelde Zaterdagmorgen omstreeks vier uur is tijdens,dichte mist het 535 brt. me tende Engelse schip „Atomicit Ys- land" ter hoogte van Hoedekensker- ke in dc Westerschelde aan de grond gelopen. De „Atomicit Ysland", die op weg was naar Antwerpen, wist later bij hoog water op eigen kracht vlot te komen. Ir. Van der Burgt eervol ontslag verleend Bij koninklijk besluit is met ingang- van 1 augustus 1962 aan ir. J. H. van der Burgt te Middelburg op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in vaste dienst, zulks onder dankbetuiging voor de belang rijke den lande "bewezen diensten. Sinds 1953 was ir. Van der Burgt H.I.D» van de directie Zeeland van rijkswaterstaat. Ir. Van der Burgt werd op 3 juli 1897 te IJmuiden geboren. Hij slaag de in 1921 voor zijn ingenieursexa men aan de technische hogeschool te Delft, waarna hij in dienst trad bij rijkswaterstaat met standplaats West-Terschelling. Na werkzaam te zijn geweest in de arrondissementen Roermond, Hoorn, Leeuwarden en Rotterdam, werd hij in 1949 bevor derd tot hoofdingenieur A. In 1950 volgde zijn benoeming tot hoofdingenieur directie, belast met de waarneming van de directie Bo- ven-Rivieren. r Na een functie te Haarlem werd ir. Van der Burgt in 1953 belast met de directie Zeeland. In 1947 werd hij bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hoofdinspecteur l.o. Zuid-Nederland benoemd Tot hoofdinspecteur van het lager onderwys in de eerste hoofdinspectie, omvattende de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, is. be noemd drs. J. M. Renders, thans in specteur van liet lager onderwijs te Eindhoven. Nieuwe directeur benoemd bij N.V. „Zuid-Beveland" Ir. T. Verheul opvolger van ir. M. J. Stoel Feuerstein llllllllllllllllllllllll!lllllllllllllll!llllllllllllllllinilllllllllllllllll!lll| In zomerdienst 4 x per 1 1 dag Vlissingen-Keulen g Hoewel de zomerdienstregeling =3 van de Nederlandse Spoorwe- =3 gen is aangepast aan de hui- dige personeèispositie en zoda- =3 nig is opgezel, dat men hoopt dc narigheden van vorig jaar H te kunnen vermijden, is voor het zuiden van het land een grote verbetering bereikt. On- H danks een personeelstekort zul- len met ingang van 27 mei begin van de zomerdienst viermaal daags de treinen 35 Eindhoven-Vhssingen doorlo- Sen tot Keulen en éénmaal tot =3 Iünchen-Gladbach. Iiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Meisje uit Hoek bij oversteken gedood Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is op de provinciale weg te Hoek het vijftienjarig meisje B. de Bitter bij een verkeersongeval dodelijk veron gelukt. Het meisje, afkomstig uit Hoek, wilde met baar fiets vanaf de Molendijk de Provinciale weg over steken naar de Altcnastraat. Eerst liet zij een aantal auto's passeren, daarna moet zij gemeend hebben nog juist voor de naderende personenauto van de lieer R. uit Philipine over te kunnen steken. Bij het overstekeu werd het-.meisje door R.'s auto aan gereden en een vijftiental meters meegesleurd. Het slachtoffer moet op slag zyn gedood. Gewestelijke wedstrijden Rode Kruis te Koudekerke Zaterdag 19 mei aanstaande zullen in Koudekerke de gewestelijke wed strijden van het Nederlandsehe Roode Kruis worden gehouden. Aan deze wedstrijden nemen deel de afdelingen Kapelle, Middelburg, Souburg, Ter- neuzen, Zierikzee, Zuid-Beveland Oost (Kruiningen) en Zuid-Bevelancl West (Goes). De verschillende ploe gen komen om 1.30 uur in het Jeugd honk bij elkaar. Dc wedstrijden be ginnen qm 2 uur. De prijzen worden ia afloop uitgereikt in hotel „Wal cheren." t/m 9 juni 7,50, 10," 1 1 Inlichtingen bij uw fotohandelaar FOTO VERSCHOORE Goes - Kruiningen - Vlïssingen |HBUUHaHUMKUMaMaUIHMIUHUHIMUI Vierhonderdveertig schoolkinderen uit geheel Zeeland hebben zaterdagmorgen op de speelweide jan 't Zdnddorp te Middel burg hun uiterste best gedaan om de generale repetitie voor de Zeeuwse manifestatie zo goed mogelijk te doen slagen. Morgen (dinsdag) is het ernst geworden: dan zullen de kin deren deze manifestatie opvoeren voor het koninklijk gezin, dat een bezoek brengt aan Middelburg. Gedisciplineerd, volg den. de kinderen de instructies op en onvermoeibaar deden zij sommige scènes overwanneer Toine van Bergen, toneeladvi seur voor Zeeland, dat nodig achtte. Bij deze generale repe titie was o.a. aanwezig de burgemeester van Middelburgmr. J Drijber, Op de foto: een overzicht van cle repetitie. (foto P.Z.C.) Ir. M. J. Stoel Feuerstein zal met ingang van 1 september a-s„ wegens pensioengerechtigde leeftijd, aftreden als directeur van dc N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Be veland" te Goes. Hij zal worden op gevolgd door ir. T. Verheul te Ny- megeiï. De heer Verheul werd in 1930 te Rotterdam geboren. Hij behaalde in 1955 het diploma van èiviél-inge- nieur. Ir. Verheul werkte 2 jaar voor de B.P.M. in Venezuela, waarna hij zich verbond aan het ingenieurs- en architectenbureau, voorheen J. van Hasselt en He Koning te Nijmegen. VOCHTIG WEER Vrij veel bewolking met af en toe. wat regen of motregen. Matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. Dezelfde middagtempcraturen als gisteren of iets hogere. ZON EN MAAN. 8 mei Zon op 4.59 onder 20,15 Maan op 8.30 onder -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2