Conclusie Landbouwschap: begrip rlangens landbouw voor ve Strenge straffen voor rijden onder invloed WALCHEREN Agenda MUZIEKWEEK VOOR DE JEUGD IN DOMBURGS JEUGDHERBERG VRIJDAG 4 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 JAARVERSLAG 1961 VERSCHENEN j Tegenslagen voor fruitteelt en landbouw op Schouwen-Duiveland Iii liet pas verschenen jaarverslag over 1961 van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van liet Landbouwschap wordt gesproken over een groot aantal activiteiten op velerlei terrein. In het verslag wordt opgemerkt, dat de contacten niet de rijkswaterstaat, de provinciale overheidsdiensten, de rijksconsulenten en het bureau van de provinciaal voedselcommissaris voor Zeeland in 1961 van aangename aard waren. Het overleg met een aantal gemeentebesturen verliep op bevredigende Wijze. „In het algemeen kan worden gesteld, dat de landbouw begrip ontmoet voor zyn verlangens en en op de nodige medewerking mag rekenen", aldus het jaarverslag. Uitvoerig werd in de raad van ge dachten gewisseld over de conse quenties van een mogelijke niet- verlenging van de wet vervreem ding landbouwgronden. Bijzonde re aandacht werd geschonken aan dé positie van de pachter en aan 'de situatie in Zeeuwsch-Vlaande- ren, waar reeds een groot percen tage van de bedrijven in handen is van buitenlanders. In het verslag wordt voorts gewezen op de moeilijkheden in de landbouw- en tunibouwsector op Schouwen Duiveland. In de polder Schouwen ontstonden grote moeilijkheden als gevolg van een abnormale natrium- bezetting. Daar dit hoge percen tage natrium als een direct gevolg van de ramp van 1953 kan wor den gezien, werd een beroep op de overheid geadan voor toepassing van de zg. herstelbewerkingskostenrege- ling, voortvloeiende uit de wet op de watersnoodscliade. Naar aanleiding van dit verzoek heeft het ministerie van landbouw en visserij een rege ling getroffen, waardoor het moge lijk is aan de daarvoor in aanmer king komende bedrijven alsnog een uitkering te doen voor geleden scha de van de oogst 1961. Fruitteelt Ook in de fruittceltsector op Schou wen deden zich ernstige moeilijkhe den voor als gevolg van een combi natie van factoren: door verdroging enerzijds en wateroverlast anderzijds stierven vele fruitbomen. Gezien de risico's, aan herinplaut verbonden, werd besloten voorstellen aan het gemeentebestuur van YVestèrscliou- wen te doen tot opname van de be treffende bedryven in liet recreatie gebied van deze gemeente. Het betrof 20 bedrijven met een oppervlakte van 50 ha. Een oplossing op langere ter mijn mag verwacht worden. Met het oog op de steeds groter wordende behoefte aan recreatiegronden is steun van de provinciale overheid in deze zeer gewenst, aldus het ver slag. Het op initiatief van ir. M. A. Geuze van de Z.L.M. ingestelde hulpfonds Agrarische Noodgevallen bracht f 27.500,op. Aan zes aanvragers werden uit dit fonds leningen ver strekt tot totaal f16.000, De activiteiten op het terrein van de uitbreidingsplannen, recreatiege bieden, wegenplannen en dergelijke, namen veel tijd in beslag van tic raad. In het bijzonder werd aandacht geschonken aan de grondprijzen ten- VLISSINGEN In „Britannia" Louisse N.V. Middelburg showt Opel en Chevrolet Een staalkaar t van wat Opel er Chevrolet op het gebied van de per sonenautomobielen hebben te bieden is tot en met zaterdag te zien in ho tel-restaurant „Britannia" te Vlis- singen, waar Louisse-Middelburg N.V. een General Motorshow heeft ingericht. Temidden van de Opel au tomobielen valt het sportieve karak ter van de Sport Coupé direct in het oog: het exterieur van de wagen, die bedoeld is voor 2 a 3 personen, is aangepast aan enkele aërodynami sche regels, waardoor de daklijn een vloeiende vorm heeft; het interieur is luxueus uitgevoerd. De Sport Coupé heeft bovendien een opgevoer de motor, zodat een snelheid van 150 kilometer per uur binnen het bereik komt te liggen. Binnenkort ver schijnt de Sport Coupe ook als cabrio let. Voorts zijn nog te zien de beide Öp.els .1500 en 1700, die een lagere wielbasis hebben gekregen, waaruit ónder meer een vastere wegligging resulteerde. Ook de koffer van de ze modellen is nog -verder vergroot. Het model 1200 met 1500 motor is een der goedkoopste automobielen in de Opelgalerij, een sober uitgevoerde wagen, zonder overbodige franje, maar met een stijlvolle lijn. Voorts zijn geëxposeerd de Caravan van Opel, die na een kleine ombouw 7 personen moet kunnen vervoeren, alsmede de bestelwagen. Van de Kapitan 1962 zijn aanwezig de standaarduitvoering en de luxe uit- voering, welke laatste over meer ac einde een meer bevredigende situatie j cessoires beschikt, o.a. slaapbanken, te verkrijgen. Bezwaren werden ge-Chevrolet is aanwezig met de Che- maakt tegen de prijs, welke de ge- meente Koudekerkc wilde betalen voor gronden in het recreatieplan „Dishoek". Aanvankelijk leek de sfeer om tot overeenstemming te ko men minder goed, maar in een twee de bespreking met het gemeentebe stuur werd een voor belanghebben den aanvaardbare oplossing verkre gen aldus het verslag. Constructief In het verslag wordt verder opge merkt, dat wil de landbouw op con structieve wijze medewerking kun nen verlenen, het gewenst is een vertegenwoordiger van de Geweste lijke Raad op te nemen in de pro vinciale commissies ter beoordeling van de uitbreidingsplannen. Het laat zich aanzien, dat deze wens in ver vulling zal gaan wordt in het jaar verslag betoogd. Veel bemoeienis heeft de raad ook gehad met de onteigening van de gronden langs het kanaal Gent Terneuzen. Mede dank zij deze be middeling zijn tal van onteigenings kwesties voor de rechtbank gebracht Deze besliste, dat een grondprijs van f 10.000 tot f 11.000 moest worden be taald in plaats van f 6500,zoals de Centrale Commissie voor Onteige ningsvergoedingen in eerste instantie had bepaald. „Nader commentaar acht de raad overbodig!", zo wordt hierover ge zegd in het verslag. Verder heeft de raad wederom aangedrongen op in poldering van het'Land van Saeftin- ge. Ook had de raad te maken met wegenplannen ontsluiting Zuid-Sloe, de autoweg Noord-Beveland, en de nieuwe haven Walsoorden. Voorts vroegen punten als L.E.I.-bedrijven, Waarborginstituut voor de Tuinbouw, bestrijding vergelingsziekte, distel- verordening, enz. de aandacht van de raad. In het jaarverslag zijn tevens opge nomen de verslagen van de verschil lende commissies: namelijk de socia le commissie, de commissie fruitteelt en de commissie groenteteelt, de com missie bestrijding plantenziekten en -plagen de commissie grondgebruik, de tarievencommissïe, de beurscom- missie enz. Met de gemeente Terpeuzen werd overleg gepleegd over een geheel nieuw industrieterrein in de Nieuw-Neuzenpolder, bestemd voor de vestiging van een grote buitenlandse petro-chemische in dustrie. Hoewel opnieuw circa 80 ha. zeer goede grond voor de landbouw verloren gaat, meende de raad te gen dit plan geen bezwaren te moeten maken, daar de vestiging van een dergelijk grote industrie niet alleen voor Zeeland, maar zelfs voor geheel Nederalnd van grote betekenis kan zijn. Middelburg City: De wereld van Su zie Wong, 20 uur. IS jaar: Electros Eddie slaat toe, 10.20 uur. 14 jaur: Mi niatuur Walcheren, 0—18 uur: City: Jaarvergadering. Alg. Ned. Bond van gepensioneerden «(deling Walcheren, 14.20 uur. Vlissingen Alhambra: De wereld van Suzie Wong- 21 uur. 18 jaar: Luxor: De wraak van Robin Hood, 21 uur, 14 jaar. Goes Grand: De wereld van Suzie Wong. 20 uur. 18 jaar. Terneuzen Luxor: A'.leen de zon was getuige. 21 uur. 18' jaar. SCHOONU1JKE Sas van Gent Olympiathcater: Ont- Bevallen: M. L. van Espen—de Bar voering uit Bocdapc-st, 20 uur, 14 Jaar J. S. Gijzeis—de Jonger, z. vy II. een klasse wagen, die tussen de Corvair (voor velen te sportief) en de grote „Impala" ïn staat. Het model is pas verschenen; opmerke lijk zijn de strakke moderne en Ita liaans aandoende lijnen. De Chevrolet „Impala", het paradepaard van de expositie, is de „grote Amerikaan" met een motorvermogen van 137 en 173 pk voor een passagiersbezetting van 6 personen. De door Louisse N.V. Middelburg geëxposeerde automobie len zijn verkijgbaar in 14 verschil lende kleuren. De expositie is toe gankelijk van 's morgens tien tot 's avonds 22 uur. Oranje-Groene Kruis herkoos bestuursleden De algemene vergadering van bet Oranje-Groene Kruis in Vlissingen heeft donderdagavond de aftredende bestuursleden, mevr. E. de Ruiter- Janssen en de heren A. H. Ie Feber en G. M. Prins, bij acclamatie herko zen. Tijdens deze vergadering, die in ,,'t Anker" werd gehouden, deelde de voorzitter, ds. J. Kwast, onder niecr mee, dat de enquête, ingesteld ïn ver band met de vrijwillige contributie verhoging. een fraai resultaat bad i opgeleverd. Op basis van de toegezegde bedra gen kwam met tot een gemiddelde contributie van 6,85 per lid per jaar. De oude contributie bedroeg 5 per jaar en men had een verho ging tot 6.50 voor noodzakelijk ge houden. De jaarverslagen, uitge bracht door de secretaris-penning meester, de heer A. J. Leenhouts, werden goedgekeurd. De exploitatie rekening over 1961 had een nadelig saldo van ƒ245.1.13: ontvangsten ƒ25.121,75. uitgaven ƒ27.572.88. De heer Leenhouts deelde hierbij mede. dat over 1961 nog een subsidie te ontvangen is. Op een desbetreffende vraag uit de vergadering deelde ds. Kwast voorts mede, dat er met het Groene Kruis momenteel geen enke le samenwerking is. „Het Groene Kruis neemt in deze een afwijzende houding in", aldus ds. Kwast. Na de pauze hield dokter H. H. Mer- kelijn een causerie onder de titel „Wederwaardigheden uit de praktijk van een vrouwenarts". Ds. Kwast had de vergadering ge opend met Schriftlezing en gebed. VROUWENPOLDER Programma Oranjefeest Het programma voor het feest van de oranjevereniging te Vrouwen polder voor morgen, zaterdag, is als volgt samengesteld: S uur: klokgelui; 9.3010.30 uur wedstrijd voor de kinderen: 10.30. uur traktatie schoolkinderen prijsuitreiking van de wedstrijd; 14 uur: kinderspelen op het Kerk plein; 19.15 uur: fotozoekwedstrijd voor bromfietsers; 2'J uur: muzika le rondwandeling door Ondo ge volgd door concert op het Kerks plm.; plm. 21 uur: volksspelen. v Feestweek-atletiek in Koudekerke In het kader van de feestweelc, die te Koudekerke wordt gehouden orga niseerde de atletiekvereniging „Dy namo" zoals bekend in samenwer king met do plaatselijke Oranjever eniging te Koudekerke een veldloop, waarvoor goede belangstelling be stond. De hoofdschotel werd gevormd door een race over 3500 meter voert- senio ren. Aan de start verschenen o.a. Hein Cujé, Cas Mulder eu Hans Bos telaar. Er moesten 7 ronden afge legd worden. Genoemde drie nestel den zich reeds spoedig aan kop. Tot de vierde ronde bleven z.jj samen. Toen Cujé bet tempo ging opvoeren, moest Bostelaar als eerste capitule ren, terwijl later ook Cas Mulder de grote favoriet moest laten gaan. Mondeel liep vanaf de start op de vierde plaats. In de laatste ronde werd hij nog bedreigd door Biet Zwartepoorte, maar met een fikse eindspurt kon hij de aanval afslaan. Tevoren had Peter v. d. Schaaf (Ma rathon) de race voor A/B junioren gewonnen, nadat hij met een fel te rugvechtende Henk de Klerk (Dyna mo) had afgerekend. Ad Tholenaar van de organiserende vereniging WAAR BLUFT DE WARMTE (Van on2è weerkundige medewerker). Er zijn voor het voorjaar van 1962 nog maar heel weinig opwekkende woorden te vin den. Van 1 maart af (65 da gen) zijn er slechts 11 ge weest, die warmer dan nor maal werden. Het beste weer type kwam tot nu toe rond Pasen voor en op twee dagen temperaturen van 20 graden of hoger. Gemiddeld bleef april vooral overdag kouder dan normaal. Dit ook als ge volg van het te kleine aantal uren zon. In De Bilt 125 tegen normaal 164 uren zodat de grasmaand (met heel weinig gras) koud en somber bleef. Vooral de eerste helft van de maand was zeer nat. Op de Veluwe (Apeldoorn 112 mm) en in Noord-Holland werd plaatselijk de 100 mm neerslag overschreden hetgeen in april niet zo vaak gebeurt. Normaal valt er 45 tot ruim 50 mm neerslag. De winden tussen noordwest en noordoost zijn sterk overheersend, ook in de ze eerste meidagen. Dinsdag morgen werden in het binnen land nog temperaturen tot 4 C. gemeten. De beruchte IJsheiligen zijn op tijd en wat ons betreft ook op tijd weer verdwenen want waar wij be hoefte aan hebben is warmte, waar de lente van 1962 niet scheutig mee is. In onze omge ving vielen de volgende regen- hoeveelheden in april Vlissingen 58. Middelburg 48, Serooskerke (W.) 58, Aagte- kerke 53, Kats 56. Renesse 48, Sint-Maartensdijk 59, Ka- pelle 44, Goes 64. Aardenburg 52, Cadzand 54, Sas van Gent 46. Axel 81, Westkapelle 51, Ritthem 54 mm. toonde zich de sterkste bij de jongens in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. Tweede werd Valkenier, terwijl Wim van Noppen als derde finishte. Een grote groep jongens van 10 en 11 jaar had de avond geopend met een wedstrijd over ruim 500 meter. De eerste 400 meter moesten zij achter jagermeester Hein Cujé blijven, maar nadat, deze hen de vrije teugel had gegeven sprintte Bas Christiaansen naar de overwinning, tweede werd Wim Westveer en derde Johan Boo ne. De 500 meter voor heren werd ook een overwinning voor Hein Cujé. De uitslagen: jongens 10-11 jaar (50 meter): 1, Bas Christiaansen 2.51.-, 2. Wim Westveer 2.52.1, 3. Johan Boone 2.54.8, 4. Jaap Thole naar, 5. Piet Wielemaker, 6. Bouwlie Strop, 7. Wim Bommeljé, S. Piet Jo- zïase, 9. Frans Steutel, 10. Jo Din- gemanse. Senioren 500 meter: 1. Hein Cujé 1.09.9, 2. Sjors Christiaansen 1.10.9, 3. Piet Zwartepoorte 1.11.2, 4. Rïen. Mondeel, 5. Johan Cujé. Jongens 12 t/m 15 jaar (1000 meter): 1. Ad Tholenaar (Dynamo) 3.03.-, 2. J. Valkenier (M'burg) 3.04.5, 3. Wim van Noppen (Dynamo) 3.04.8. 4. J. Christiaansen. Koudekerke. 5. W. de Schrijver, Dynamo. 6. E. Janse. Kou dekerke, 7. C. v. d. Heide. Koudeker ke. S. P. Aarnoutse, Koudekerke. A/B junioren (2000 meter): 1. P. v. d. Schaaf, Marathon 6.14.2, 2. H. de Klerke, Dynamo 6.20.-, 3. H. de Vlie ger, Dynamo 6.28.1, 4. L. Wilderon, Marathon, 5. P. Wilderon, Marathon. Senioren 3500 meter: 1. Hein Cujé, Dynamo 9.43.-, 2. Cas Mulder, Dyna mo 9.55.-, 3. Hans Bostelaar. Dyna mo 10.16.-, 4. Rien Mondeel. Dynamo 10.40.-, 5. Piet Zwartepoorte, Dyna mo 10.50.-, 6. Ad Bouwens. Mara thon. 7. Frans .Brouwer. Dynamo, 8; Sjors Christiaansen. Zeeuwsch-Vlaanderen Burgerlijke stand Men schrijft ons: Onder de titel „Een muzikale pri meur in Domburg" hebben de le zers van dit dagblad iets kunnen vernomen over een muziekweek voor kinderen van 31. tot 14 jaar, georganiseerd door do vereniging voor huismuziek. Geïnteresseer den zullen zicli wellicht hebben afgevraagd: hoe is dat gegaan, was er met zulke jonge kinderen in zo korte tijd «ets te bereiken en voorul: hebben ze er van ge noten? Zij, die aanwezig waren bij de slotmiddag voor ouders en belangstellenden kunnen al deze vragen met een „ja" beantwoor den. Het was direct al een vreugde voor het oog daar een orkest te zien zitten van 21 kinderen. Aan de lessenaars van de binnenkring, waar wc gewend zijn de violen aan te treffen, nu een zestal so praanblokfluiten. een klarinet en voorts twee violen. In de kring daarachter: 5 altblokl'luitcn. ceu dwarsfluit, een gitaar, een grote en een kleine viola da gamba (die waren van de leidsters) en maar liefst 5 celli. Met deze voor concertbezoekers wat ongewone, maar voor huis muziekbeoefenaars heel normale bezetting was onder leiding van de heer S- Schijve uit Oostburg ingestudeerd een bewerking van de hand van Karei Marx van het bekende Franse volksliedje Sur le pont d'Avignon- GEDULD Eerst stemmen: wat een geduld, wat een toewijding, wat een voor beeld om niet met haastig, slor dig werk genoegen te nemen. Hebt U vaak een ensemble met blokfluiten gehoord, dat werkelijk zuiver speelde? Wij hoorden het die middag. De harmonieën waren nog al modern: de maatsoort va- riëerdc tussen twee-kwart en drie -achtste. Dat was vast wel lastig, maar het lukte uitstekend. Daarna onder leiding van de zangleidster, mejuffrouw Kret uit Amsterdam, een aantal volkslied jes, door enkele instrumentale stemmen omspeeld, waar nooit een eind aan scheen te komen, het één nog grappiger en frisser dan het andere. Een mooi avondlied, een paaslied „De Heer is waarlijk opgestaan". En tot slot van het muzikale gedeelte nog eens „Sur !e pont". Daar komt namelijk het gehele orkest aan te pas. Wie er dan zong? Het orkest! Dan rustte de blokfluit even op de schoot, de viool onder de arm". Opletten was de boodschap, niemand miste z'n inzet! Xa het muzikale gedeelte „be wegingsscholing" onder leiding' van mejuffrouw Jongebreur uit Den Haag. Je kunt toch ook niet de gehele dag muziek niaken- Je wilt ook weieens bewegen. En hoe belangrijk is niet bet gevoel voor een natuurlijk, soepel rit me voor algemene muzikale ont wikkeling. De ouders mochten liet ook proberen. Er bleek aan onze souplesse veel, zo niet alles te ont breken, te oordelen naar de lach salvo's van de kinderen. Ze hebben nog meer gedaan: ge sport, gewandeld, heerlijk gege ten (lof voor de jeugdherberg- ouders) en werkelijk ook nog ge slapen. En zo onnoemelijk veel plezier gemaakt, dat de afscheids- roep was: tot volgend jaar. Ouzo oprechte bewondering mag uitgaan naar de leiding, die dit alles tot stand heeft gebracht. En (mag ik?) een pluim op de hoed van de kin deren zelf, die aan deze vorm van vakantiebesteding de voor keur gaven en willen blijven geven boven lekker lang lui eren en landerig worden. Een lang leven en een groeiend ledental tenslotte voor de ver eniging voor huismuziek uit Soest. POLITIERECHTER MIDDELBURG Vlissinger in narigheid door vergeetachtigheid De politierechter te Middelburg, mr. C. E. Coester, heeft tijdens de zitting van donderdagmiddag strenge straffen opgelegd aan bestuurders van voertuigen, die onder invloed van sterke drank gereden hadden. De benzine- pompbediende M. v. d. M. uit Terneuzen werd voor een derge lijk feit veroordeeld tot een on voorwaardelijke gevangenis straf van 2 weken alsmede één jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De officier van jus titie, mr. A. W. Rosingh, had 3 weken onvoorwaardelijk en eveneens 1 jaar ontzegging ge- eist. Op 28 februari j.l. had Van der M. onder invloed zijn auto in de Axelse- straat te Terneuzen bestuurd. Boven dien was hij na een botsing met een geparkeerd staande auto doorgere den zonder zijn identiteit kenbaar te maken. Uit het proces-verbaal bleek, dat hij in de loop van een groot ge deelte van die dag ongeveer twaalf glazen bier gedronken had. Van der M. bekende de feiten, die de officier bijzonder ernstig noemde. De koopman L. de V., eveneens uit Terneuzen, bestuurde zijn auto op 4 februari onder invloed door de Emmastraaf. Ook bij gaf het ten laste gelegde toe. Hij voegde er aan toe, het zonder erg gedaan te hebben. Tegen hem eiste de offi cier een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 2 weken met een ontzegging van de rijbevoegdheid van 8 maanden. De politierechter legde eveneens 2 weken onvoor waardelijk op en bepaalde de ont- zeggingsperiode op 6 maanden. De metselaar J. M. uit Arnemuiden kwam er beter af. Hij reed op 4 maart onder invloed op zijn brom fiets door Vlissingen, waar de politie hem in de Paul Krugerstraat aan hield. Mr. Rosingh eiste een boete van 100 gulden met een ontzegging van 2 maanden. De gevraagde ont zegging nam mr. Coester -over, de boete stelde hij op 75 gulden. Een onvoorwaardelijke gevangenis straf kreeg.ook de fabrieksarbeider R. V. uit Clinge opgelegd. Hij was op 21 februari in de auto van C'. P. gestapt en ermee weggereden. Later had hij <le vragen ergens anders neer gezet. Hoewel de officier wel wilde geloven, dat verdachte de auto na een ritje te bebbet» gemaakt weer wilde terugzetten, vond hij dit mis drijf dermate ernstig, dat luj 2 we ken onvoorwaardelijk eiste. De poli tierechter volstond met 1 week on voorwaardelijke gevangenisstraf. De timmerman C. H. uit Sluiskil had op 15 oktober van het vorige jaar J. T. met een mes op zijn gezicht ge slagen. „Het gebeurde om mijn doch ter uit zijn handen te redden", ver klaarde H. gisteren tegen mr. Coes ter. „Jammer, dat het op die manier gebeurd is, maar de rust thuis is weergekeerd". Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 75 gulden. De brander D. van B. uit Arnemui den had in januari 1962 een steek- wagentje gevonden en dat vervolgens verkocht voor de prijs van 7,50 aan de Middelburgse koopman M. A. N. De officier was ervan overtuigd, dat N. wel begrepen moet hebben, dat de 2aak niet in orde was en vorderde tegen Van B. een boete van ƒ40 en tegen N. van ƒ60. De politierechter vonniste conform. De twee Terneuzense broers F. O. en T. O., beiden varensgezel, hadden op 12 februari hun broer Th. mishan deld. T. werd conform veroordeeld tot een boete van 40 gulden, de zaak tegen F. werd aangehouden, omdat deze verklaarde, dat hij de twee vechtenden uit elkaar zou hebben gqtrokken. Laksheid De Vlissingse J. <le B. heeft onder vonden, dat enige laksheid in hef teruggeven van een geleend voor werp talrijke moeilijkheden kan opleveren. Begin van dit jaar had hjj een brander nodig om een karweitje aan de goot van zjjn huis op te knap pen. Hij vroeg aan de Vlissingse schilder L. om een dergelijk voor werp, maar L. had er geen voorra dig. Volgens De B. ried L. hem toen aan naar de loodgieter Van S. te gaan. „Ik had van L. toestemming gekregen om zijn naam te noemen", verklaarde De B. gisteren tegen de politierechter. Hij vergat de brander echter te rug te brengen en toen een kame raad zo'n aparaat nodig had, bood De B. hem een kleine brander (van hemzelf) te koop aan. De vriend moest evenwel een grote brander hebben, waarop De B. voorstelde, dat hij de geleende brander dan maar zo lang mee nam. „Maar ik moet hem terug hebben, want hij is geleend", zou hij toen gezegd hebben. Het weid er alles niet duidelijker op, want de getuigen in deze zaak konden zich niet zo heel veel her inneren. Schilder L. wist niet heel zeker meer, dat hij tegen De B. had gezegd om zijn naam te noemen bij de loodgieter. „Best mogelijk, maar ik weet het niet", zei liij tot de poli tierechter. En de kameraad deelde mee, dat De B. hein de grote ge leende brander te koop had' aan geboden. Mr.' Rosingh was van oor deel, dat er zoveel twijfel in deze zaak aanwezig was. dat hij vrij spraak vroeg, waarmee de politie rechter akkoord ging. (Advertentie) Doorkruising gemeenteplannen Rijk prefereert nieuwbouw huishoudschool Vlissingen Gezien de hoge kosten, die aan een uitbreiding van de industrie- en huis houdschool in het Groenewoud te Vlissingen zijn verbonden, acht hei- ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen de bouw van een ge heel nieuwe school te prefereren. Met deze gedachte doorkruist het ministerie de plannen van de ge meente, die voor de noodzakelijke uit breiding van de school omvatten de een gymnastieklokaal, leslokalen en een keuken reeds de benodig de aangrenzende pandjes had aange kocht en doen slopen. Ook werd nog dit jaar gerekend op de benodigde rijksgoedkeuring om de uitbreidin; te realiseren. Of de gemeente aan de wens van het ministerie tegemoet zal komen is nog niet bekend. Wel heeft het gemeen tebestuur buiten de oude stad reeds een stuk grond op het oog, waar de school mogelijk gebouwd kan wor den. Ook op andere wijze doorkruist het ministerie de plannen van het ge meentebestuur met de wenselijkheid van nieuwbouw uit te spreken, want mocht hiertoe worden overgegaan, dan moet een nieuwe bestemming worden gevonden voor de oude school, die ïn het ontworpen sane ringsplan een belangrijke plaats in neemt. Korfbalcompetitie in de avonduren Evenals andore jaren wordt ook dit jaar op Walcheren weer écu speci ale korfbalcompètitie gespeeld op avonden, waaraan deelnemen: Ani mo 4, Ondo 2, Svvilt 4 en Zuidwes ters 3. De eerste wedstrijden wor den reeds volgende week gespeeld. Op het programma staan voor don derdag 10 mei: Animo 4Ondo 2 (1); Swift 4 Zuidwesters 3 (1). Door een achterstand in de compe titie vanwege het grote aantal, wedstryden, dat afgelast moest worden, zijn ook op avonden voor de normale competitie wedstrijden vastgesteld en wel voor volgende week. S mei: adsp. C: Zuidw. BAnimo C (2); E: BI. Wit C—Tjoba B (2) (2 Vios (2); pup. B: BI. Wit A—BI. Wit B (1); 10 mei: pup. B: Togo Olympia A (3): .11 mei: pup. B: Tjoba—B. Wit B (1). Marktberichten COÜP. VELUWSE EIEIÏVE1LING Weekaanvoer 1.200.000 stuks, waarvan 394.313 in veiling weiden gebracht, han del traag. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 37 tot 41 gram 5.61=5.68: eie ren van 42 tot 46 gram 6.016.13: eieren van 46 tot 51 gram 7.38S.83: eieren van 51 tot 56 gram 9.3610.52; eieren van 51 tot 61 gram 10.68—11.18; eieren van 61 tot 67 gram 11.15—11.56. EIEKVEILING S.Ü.L'. Aanvoer 523.026 stuks, handel vlug. Prij zen (per 100 stuks). Eieren van 33 tot 41 gram 5.706.28: eieren van 43 tot 53 gram 8.30—9.78: eieren van 56 tot 60 gram 10.40—11.03: eieren van 60 tot 65 gram 11.04—11.51; eendeëieren van 61 tot 69 gram 8.83—9.80; eendeëieren van 70 tot 78 gram 9.92—10,31. EIERMARKT Aanvoer 2.000.000 stuka, handel kalm. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 53 tot 65 gram 11.00—11.75, alg prijs 11.35, ki loprijs 1.85 basis 61 gr.: Iienneëïeren van 40 tot 55 gram 6.C0—10.50, kiloprijs 1.30—1.91. VISMIJN BKESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de reek van 23 tm. 28 april de volgende boe- eelheden aangevoerd: 446 kg bot. 58 kg schar, 29 kg schol, 8810 kg ton. 140 kg kabeljauw. 11 kg griet. 1G0S kg ex portgarnalen. 975 kg binnenlandse gar nalen. 2951 kg onverkochte bot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19