Zeventig jaar Leger des Heils in Goes Agenda WALCHEREN VOOR HERSTEL SLACHTHUIS DOMBURG 5000 GEVOTEERD RAAD VEERE DISCUSSIEERDE OVER VERHUUR VAN WONING MARKTBERICHTEN VIERING KONINGINNEDAG OP WALCHEREN WOENSDAG 2 MEI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPGERICHT 8 MEI 1892 Begintijd was moeilijk Het tachtig: soldaten tellende korps Goes van liet Leger des Heils zal aanstaande zaterdag het 70-jarig be staan vieren. Dit jubileum valt sa men met het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland. De Goese Legerafdeling is op 8 mei 1S92 opgericht. Op de dag, dat het landelijke Leger des Heils het eerste lustrum vierde, kwamen kapiteine Struiekenkamn en luitenant Geertse- ma naar Goes Om daar een korps op te richten. Het ging aanvankelijk niet van een. leien dakje, want on danks de medewerking van de bur gemeester en de inspecteur van poli tie ondervonden de enthousiaste Le- gersoldaten nogal wat tegenstand. Uit de notulen van de beginjaren blijkt, dat „jongens uit den Polder" na het nuttigen van een zeker aan tal glaasjes de openbare bijeenkom sten kwamen verstoren. Het werd zelfs zo erg, dat van hogerhand moest worden ingegrepen. Bij open luchtsamenkomsten van het Leger des Heils in Goes werd voortaan ver ordonneerd, dat samenscholingen van meer dan drie personen verboden waren. Vooruit Niettegenstaande de tegenstand in de beginjaren is het Leger des Heils langzaam, maar gestaag gegroeid. Door de jaren heen is liet doel van het Leger des Heils verwezenlijkt: in de eerste plaats het evangelie brengen en daar naast leniging van de sociale nood. Van het begin af heeft het Leger in Goes zijn zetel gehad aan het Ravelijn. Van hier uit werd Goes bewerkt. Dat gebeurt ook nu nog. Momenteel zijn SO soldaten inge schreven, onder leiding van de bevel voerend officier majoor D. Pieters. Daarnaast is er nog een aantal Goe- senaren, dat zonder lid te zijn toch regelmatig de samenkomsten be zoekt. Niet minder dan 125 kinderen bezoeken de wekelijkse zondags school, de vrouwenbond telt rond 50 leden, er is een gitaargroep voor jon gelui van 12 tot 20 jaar, een tam boerbrigade voor meisjes van 8 tot 16 jaar, een ukelelegroep voor jon gens en meisjes van 8 tot 11 jaar, een jongens-knutselclub, kortom het VROUWENPOLDER Stembureaus De kandidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezing in Vrouwen polder zijn als volgt samengesteld: Lijst 1: S. de Viser, G. de Vos, W. Louwerse, J. Wattel, J. Aarnoutse, B. van den Bosse en D. Louwerse. Lijst 2: A. Sturm. M. J. de Vlieger, P. Schout en A. Tilroe. Lijst 3: (a.r.): N. Mesu. W, Wouters, W. Jobse, F. Willeboordse, M. Janse en C. Józiasse. Lijst 4 (g.p.v.): P. Duvekot, M. van den Broeke en L. Geerse. Officiële publikatie VLISSINGEN NATIONALE HERDENKINGSAVOND De burgemeester van Vlissiugen brengt tor openbare kennis- dat met het oog op de nationale herdenkingsavond op 4 mei a s. van 18.00 tot 21.00 uur alle biosco pen en openbare vermakelijkheden ge sloten moeten zijn en dat in de cafés die avond tussen 19.00 en 21.00 uur geen an dere muziek ten gehore mag worden ge bracht dan die van de officiële Neder landse radioprogramma's. De burgemeester verzoekt dc burgerij op die dag van 20.00 uur tot 20.02 uur over al en algemeen volkomen stilte in acht te nemen cn van 13.00 uur tot zonson dergang de vlag halfstok te doen ^uit hangen. Vlissingen. 27 april 1962. MIDDELBURG Aangifte destructiemaieriaal op zaterdag Burgemeester cn wethouders van Mid delburg, maken aan belanghebbenden (veehouders e.d.) "bekend, dat op het slachthuis in die gemeente des zaterdags tussen 11 en 12 uur gelegenheid bestaat tot aangifte van destructie-materïaal. Middelburg, 26 april 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. .1. Drijber. burgemeester. Mr. J. Hooij, secretaris. MODIEUZE suède en nappa jasjes. Eigen fabri kaat dus 30 goedkoper. R O O V E R S VLASMARKT 9 - MIDDELBURG. Middelburg City: Don Camillo op de barricade, 20 uur< a.l, Electro: Bloed geld, 19.30 uur, J4 jaar. Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Vlissingen Alhambia: Don Camillo op de barricade. 20 uur, a.l. Luxor: De doodstrijd van de Seminoles. 20 uur. ls jaar. Goes Grand: Don Camillo op de bar ricade. 20 uur, a.l. Schuttershof: Amateur modeshow. l'J.30 uur. Hergeit op Zoom Roxy: Tussen hemel er moeras, 20 uur. a.l. Tcrneiizeu Luxor: Misdaad cn lokaas, 20 uur 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Kolder op zol der. 20 uur. a.l. Zlerikzee Concertzaal: Toneelgroep ..Centrum" met „Koiczak en de kin doren". 20 uur. Huis van Nassau: 1- mei viering P.v.d A.-afdeling 20 u. Rcnessc Schuylliuis: Vergadering Weegbrug Rcnessc. 2ü uuf. Leger des Heils "'ontplooit!, tal van ac tiviteiten, die in, brede lering worden gewaardeerd. Verder zijn er de zondagsamenkom sten en de openluchtsamenkomsten op zaterdagavond op de Grote Markt. Zo bezoeken ook enkele da mes iedere zaterdagavond verschil lende cafés in het centrum van Goes, waar zij met respect worden ontvan gen en altijd wel een financiële bij drage krijgen van de meeste café bezoekers. Mede dank zij al deze ac tiviteiten is het Leger des Heils niet meer weg te denken uit Goes. Voor de komende week is een uit gebreid jubileumprogramma samen gesteld. Zaterdagavond is er een mu ziekuitvoering in de aula van de am bachtsschool, waar het muziekkorps Uit Dordrecht zal optreden. Zondag morgen is er een Heiligingsdienst, 's mïdags om drie uur gevolgd door een openluchtsamenkomst op de Grote Markt. Dinsdag 8 mei is er een grote jubileumbijeenkomst en woens dag 9 mei een filmavond. vrijetijdsverf kwaliteitsverf EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENS GROEP Visser raakte met hand tussen winch Tijdens het vissen is de visser A. B. uit Breskens aan boord van dé vis sersboot BR 47 met zijn hand in een winch bekneld geraakt. Bij aankomst in de haven verleende dokter A. C. Ossewaarde eerste hulp. Voor verde re medische behandeling is de heer B. overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. J. S. Duinkerke, oud-opziener visserijpolitie, overleden Zondag is te Bruinïsse overleden de heer 5. S. Duinkerke. De heer Duin kerke, die de leeftijd van bijna 75 jaar bereikte, trad in 1921 als schip per in dienst van de visserijpolitie. In 1937 volgde de overledene de heer L. van dér Weele op als opziener van cle visserij op de Zeeuwse stromen. De heer Duinkerke was afkomstig uit Yerseke. MIDDELBURG P.v.d.A.-afdeling vierde „dag van de arbeid" De 1 meiviering van de Party van de Arbeid afdeling Middelburg be vatte dit jaar een nfbmv element. Dinsdagmorgen tijdens een bezin ningsbijeenkomst in de „Gouden Poorte" reikte voorzitter M. A. L. Hubregtse de „onderscheiding van de rode roos" uit aan mevr. Sul kers, wegens haar verdiensten voor de ,pc- titïonnementsactic Nieuw-Guinca". Het was de eerste keer, dat de rode roos werd uitgereikt. Degene, die daarmee onderscheiden wordt, is de hele dag gast van het meicomité. De heer L. P. van Oorschot, oud-lid van Provinciale Staten besteedde tijdens deze bijeenkomst aandacht aan de opkomst van liét socialisme, 's Middags waren omstreeks :130 kin deren in de „Gouden Poorte" bijeen op een kinderfeest. Het 1 mei-feest in Middelburg werd besloten met een avond voor ouderen, waar sprak het Tweede-Kamerlid mej. mr. A. P. Schilthuis uit Den Haag. Mej. Schilt- huis was van mening, dat nu ook bij verscheidene andere partijen en groe peringen hot P.v.d.A.-standpunt in zake Nienw-Guinea meer en meer gehoor krijgt. In zeer grote stappen ging zij vervolgens door dé interna tionale politiek en de nationale eco nomische situatie, waarbij zij het onder méér vreemd vond/dat er wel geld was om een Deltaplan in 25 jaar uit te voeren, maar niet tegelijkertijd óók geld om de noodzakelijke voor zieningen aan dijken in Noord-Ne- der te treffen. Aan de avond verleenden voorts me dewerking het ensemble de „Tem- pio's" en het cabaretgezelschap van Wim de Graaf met pianist Baby den Toonder. Na afloop was er gelegen heid tot dansen. VLISSINGEN Meifeest P.v.d.A. Een historische kostuumshow vorm de een van de hoogtepunten van het meifeest dat dc Vlissingse afdeling van de Partij van dc Arbeid dins dagavond in het Concertgebouw hield. „De kleding als wapen in de klassestrijd" was de titel van deze show, waarin een zestiental manne quins, leden van dc vrouwenbond van de P. v. d. A., een aantal kostuums uit de periode 1400-1962 toonde. Het was een show, die vooral bij de vrou- we-lijke aanwezigen bijzonder in de smaak viel, getuige het enthousiaste applaus. De mei-rede werd uitgesproken door de heer M. J. van Poelje, die de her komst van de 1-mciviering naging en de aanwezigen opwekte het mei feest actief te vieren. Uitgebreid ging de heer Van Poelje in op de doelstellingen van de P. .v.' d. A. Het huidige regeringsbeleid onder de loep nemend kwam do heer Van Poelje tot dc conclusie, dat dc regering een beleid heeft gevoerd ton gunste van de bestaande machtsverhoudingen. „Van deze regering mag men ook niet verwachten, dat ze hervormin gen doorvoert", aldus dc hoer Van Poelje. Ook de arbeiderszangvereniging „De Volksstem" werkte aan deze avönd rnèe. De avond was geopend door wethouder C. J. Gillissen Verschage. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, 's Morgens hadden de leden, eveneens in het kader van de 1-mei-viering, een ochtendwande ling gemaakt naar Huvers, waar cle lieer M. J. van Poelje een korte speech hield. „Ons Genoegen" bracht serie muzikale huides Ondanks het drukke programma heeft de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" van Vlissingen op konin ginnedag kans gezien muzikale hui- des te brengen aan alle geridderde Vlissingers, te weten de heren wet houder W. Poppe, dr. J. Spuyman en G. H. Vierhout. Ook trok het gezel schap per bus naar huize „Steen- liove" te Koudekerke om er 'h groot se muzikale hulde te brengen aan beschermheer J. W. Hupkes. voorzit ter van de Schelde-directie die be noemd is tot officier in cle Orde van Oranje-Nassau. In cle tuin van huize „Steenhove" volgde voorts een kor te verpozing met een koele dronk, aangeboden door de heer en me vrouw Hupkes. Daarna zorgde ook het jeugdkorps voor een muzikale felicitatie en met enkele marsen van de ouderen werd het bezoek afgeslo ten. N.C.V.B. was bijeen De afdeling Vlissingen van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse verga dering. Spreker was ds. A. W. Drechsler, die een lezing hield over „De kerk in de eindtijd". De volgende vergadering is vastge steld op 24 mei: dit wórdt een streek- vergadèring samen met Souburg en Koudekerke, waar ds. v. Herwaar den en dr. Frumau zullen spreken óver „Verantwoorde gezinsvorming". Schèepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30 april: Wenny van Immingham. African Night van Mor- mugao. Caland van Gent. 1 mei Inger- fem van Cabo de Gata, Prinses Beatrix van Hoek van Holland. Isoia van Ant werpen. Vlissingen vertrokken 30 april: Wenny naar Casablanca. African Night naar Aalesund. Caland naar zee. 1 mei: Ingcr- fem naar U.S.A. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 30 april: Trompenburgh van Jersey-Ter- neuzen. Steenbergen van Duinkerken, mei: Vrede van Par. Kerkedijk v Searsport. Henny-J van New Ross. Wo- dan van Rotman-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 30 april: Jacaranda naar Harwich. Hersilia naar Amsterdam. Jacob Oorburg r zee. Eaglê naar Londen. Ida-D naar Kotka. 1. mei: Situla naar Rotterdam. Zuiderkerk naar Amsterdam. Amsteldijk naar Rotterdam. Ivoorkust naar Amster dam. Parkhaven naar Bremen. Adine naar Oporto. Eeenhoorn naar Patras. BESLUIT VAN GEMEENTERAAD Raad akkoord met plan aanschaf gemeentevlag De gemeenteraad van Domburg heeft tijdens de vergadering van dinsdag onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. K. Cromme lin een krediet van 5000 gulden uit getrokken voor het herstel van liet slachthuis. Mr. Crommelin verklaar de, dat er in het verleden al iets aan het gebouw verbeterd is, maar dat de veterinaire inspectie er kort geleden een hele serie aanmerkingen op gemaakt had. li. en w. hebben daarna de zaak g.-ondig bekeken, waarna een plan ontworpen is óm het slachthuis drastisch te verbeteren. Wethouder J. F. Seijdel (gb) lichtte voorts toe, dat het de bedoeling is om het herstel voor het seizoen ge reed te hebben. Niar aanleiding van dit besluit zullen ook de slachthuis rechten verbeterd worden. Mr. Crom melin wees er op, dat de plaatselijke slagers voor deze maatregelen vol ledig begrip hebben. Voorts werd een besluit genomen voor dé verbetering van de straatr verlichting. Er zullen 5 lichtpunten bijkomen, namelijk op het verbin dingspunt tussen Singel en West- straat, bij de Duinstraat, op de Roos- jesweg-hoek Singel, op 't Groentje en in de Noordstraat. De raadsleden wisten nog wel meer punten op te noemen, dié in aanmerking komen voor een lichtverbetering, maar daarover zullen in de volgende ver gaderingen besluiten genomen moe ten worden. De Domburgse raad besloot ook om een vlag voor de gemeente aan te schaffen. Burgemeester Crommelin verklaarde, dat enige tijd geleden een schrijven is ont vangen van de Groningse kunste naar Sierksma voor eèn ontwerp au een vlag. Bij informatie bleek l>. en w„ dat dc heer Sierksma een kundig man op het gebied van vlaggen is, zodat b. en w. en gisteren ook de raad besloten van zijn diensten gebruik te maken. Twee banen Het oorspronkelijke ontwerp van de vlag bestond alleen maar uit een blauw fond, maar dit achtte de heer Sierksma te bescheiden voör de oudste Walchérse badplaats. Hij bracht er toen nog twee .golvende witte banen in. Ook de burcht uit het gemeentewapen is in het ontwerp opgenomen. Wanneer de hoge raad van adel mot het ontwerp akkoord gaat zal de raad her, besluit nemen over de aankoop. Tijdens deze raad moesten ook be zwaarschriften tegen de aanslag in de woónfórensènbelasting en tegen de rioolbelasting in behandeling ko men. Daar de adressante tegen de woonforensenbelasting haar bezwaar ingetrokken bad, bleef alleen dat tegen de rioolbelasting over. B. en w. moesten echter voorstellen om dit bezwaar niet ontvankelijk te verkla ren, zelfs al is het betreffende pand niet aangesloten. Nadat de raad in besloten zitting enkele facetten over de benoeming van een gemeentewerkman bespro ken had, werd na heropening van de openbare vergadering besloten dit agendapunt aan te houden. In de rondvraag bracht de heer L. Dourleyri (p.v.d.a) de onlangs in gevoerde precariorechten ter sprake. Hij vond het wat onlogisch, dat nu voor naar buiten opendraaiende deu ren, die praktisch nooit opengaan een toestand, die al jaren zo be staat ineens rechten betaald moe ten worden. „Als de deuren dichtgespijkerd wor den. hoeft er niets betaald te wor den", verzekerde burgemeester Crommelin. DOMBURG Boerenleenbank Domburg betrok vernieuwd pand JACHTWERF TER SPRAKE Burgemeester: „We moeten het bedrijfsleven helpen" Een voorstel van b. en w. tot ver huur van een gemeentewoning was dinsdagmiddag tijdens de vergade ring van de Veerse gemeenteraad aanleiding tot een korte discussie, waarbij de bouw van de jachtwerf ter sprake kwam- Het college stelde voor een gemeentewoning, die bin nenkort vrijkomt, te verhuren aan een inwoner, die momenteel woont in een voormalige vliegloods. In deze loods wordt de nieuwe Veerse jacht werf gevestigd. De heer J. Bakker (a.r.) meende, dat er in dé gemeente mensen zijn, die deze. woning meer nodig hebben dan dc gestelde kan didaat. Burgemeester jhr. T. F. den Beer Poortugael zei dat met de voorge stelde verhuur twee zaken gediend zijn: „We moeten het bedrijfsleven in Veer e helpen en ook het gezin uit die loods halen", aldus de burge meester. Wethouder S. Kodde teken de hierbij aan dat Voere op het ge bied van woningen niet veel kan pre senteren. Hij zag het geval van dc jachtwerf dan ook èen beetje som ber in. De heer B. van Beveren (vrije lijst) meende, dat de jachtwerf te groots werd opgezet. Volgens hem had men met dit huisvestingspro bleem feitelijk rekening kunnen hou den. Wethouder D. Kasse Dz. ten slotte verklaarde, dat men in deze kwestie eigenlijk niet anders kon handelen. „We hebben deze man hier naar toe gehaald", zo zei hij, daarmee doelend op de firma, die de jachtwerf in exploitatie neemt.. Toén de burgemeester verklaarde, dat het voorstel het gevolg was van buitengewone omstandighe den, gingen alle raadsleden met het voorgestelde akkoord. Bij de rondvraag vroeg de heer Bak ker of er al plannen zijn voor de grote stukken grond bij het Veerse Meer. Hij wees daarbij op het feit, dat andere plaatsen aan het Veerse Meer al projecten uitgevoerd heb ben. Dc burgemeester antwoordde hierop, dat er inderdaad plannen in de maalt zijn, onder andere voor de grond naast de Campveerse Toren en b\j de Stenen Beer en voor een bunga lowpark. Deze plannen zyn echter nog niet zo ver uitgewerkt, dat zy de gemeenteraad kunnen worden voorgelegd. Verder zei de burge meester nog: „We kunnen wel mooie individuele plannen hebben, maar de vraag is: wordt het gesubsidi eerd De raad besloot een subsidié toe te kennen aan de Vereniging van Vei lig Verkeer, afdeling Middelburg en omstreken,de Warwijcksestraat te Veerc in één richting geslóten te verklaren voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen. De heer J. Wattel wérd benoemd tot plaatsver vangend secretaris-öhtvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand. Dc begrotingen voor 1961 en 1962 werden gewijzigd. Voorts werden vastgesteld het algemeen ambtena- rcrenglement, de arbèidsövereen- komstenverordening, de wachtgeld regeling, de uitkeringsverordening cn de kindertoelagevcrordenïng. Een zeer groot aantal leden van de coöperatieve boerenleenbank te Dom burg heeft zaterdag het geheel ver nieuwde kantoorgebouw van de bank te Domburg bezichtigd, waarin kas sier C. Minderhoud cn het personeel sinds kort weer hun Intrek konden nemen. Voorafgaande aan deze pre sentatie van de verbouwde huisves ting aan de leden, had het bestuur cn de raad van toezicht tijdens een hij- eenkomst in Intieme kring hulde en dank gebracht aan architect C. Gel dof en de aannemers voor de wijze waarop het werk was uitgevoerd. Wegens gebrek aan kantoorruimte en brandvrije opslagplaats voor de archiefstukken was het onder meer noodzakelijk geweest dc oude kas- sierswoning bij het bankgebouw te trekken en een nieuwe kassierswo ning naast het kantoorpand te bou wen. Hierdoor werd het mogelijk de SEROOSKERKE (W.) Uitvoeringen ,Serooskerke' Dezer dagen gaf de gymnastickafde- ling van de sportvereniging „Seroos- korko" (W.) in het verenigingsge bouw de jaarlijkse uitvoeringen. Bei de avonden kon de voorzitter, de heer J. A. van Haveren, een talrijk pu bliek welkom heten. Dc eerste bij eenkomst werd aan de hulpleidsters en aan de hulpleider een cadeau aan geboden voor het vele werk, dat zij voor de vereniging verlichten. Hier na werd onder de bekwame leiding van de hoofdleider, de heer J. de Keijzer, een zeer gevarieerd pro gramma gebracht. Daaruit bleek, dat er ook dit jaar weer goede vorderin gen zijn gemaakt. Speciaal de vrije oefeningen op muziek waren origi neel en werden goed uitgevoerd. Een pluim verdienden de meisjes van 7-10 jaar voor hun keurige „Indianen- dans", waarbij zelfs de Wig-Wam en hei opperhoofd niet ontbraken. Ook de dam es. brachten een aardig num mer, namelijk de „Sneeuw wals", waarbij hun kleding hen in sneeuw poppen had veranderd. Bij de 'oefe ningen aan de toestellen bleek, dat er onder de leden veelbelovende jonge krachten zijn. Verder kreeg het publiek vrije oefe ningen te zien en oefeningen aan de ringen, de brug, de brug-ongelyk. hel rek, op dc lange mat, dc springkast en het paard. kantoorruimte aanzienlijk uit te breiden. Ook kon een moderne kluis worden gebouwd, terwijl men thans tevens beschikt over een ruime be stuurskamer. Namens de Centrale Raiffeisenbank uit Utrecht werden ter gelegenheid van de ingebruikname van het ver bouwde pand gelukwensen overge bracht door de heer Oudkerk. inspec teur van de Raiffeisenbank. die deze vergezeld deed gaan van een bloem stuk. Verder werden nog gelukwen sen overgebracht door kassier G. Minderhoud en de aannemer J. Vrce- ke, waarna architect C. Geldof een kleine technische uiteenzetting gaf over de bouw. VEILING GOES. 1 mei. Jonathan 1 80-25 6973» 75-80 70 —73, 70-75 73—80. 65-70 70—76. 60-65 62— 64, 2 D 48-°51, 2 30-85 60—69, 73-80 63— 70. 70-75 66—72, 65-70 63—CO. 60-65 58—63. gróf 51—67. fijn 43—49, kroet 17—22, stek 9—15. Golden Delicious E 85-90 90100, 80-85 92—93, 75-80 90—98- 70-75 95—97, 05-70 85—86. 60-65 71—72. 1 85-90 86—83. 80-85 88—92, 75-80 91—99. 70-75 90—95, 65-70 77—85, 60-65 64—70, 2 85-90 71—82, 80-85 77—37. 75-80 65—83. 70-75 68—80, G5-70 64-76- 60-65 48—02, 2 D 38—56. groE 60—66. fijn 40—56, kroet 15—48, stek 9—27. Aardbeien per doos: extra 144'153. 1 115—121. Groènten. Kropsla 1 30—31, 2 19—24. afw. 13—14. Radijs 1 15—19. Witlof Al -56, A2 48—96, B2 44—46. aïw. 36. Spinazie 1 50—64. 2 41—52. Andijvie 1 90. Prei Al 44. Rabarber l 12—15, 2 15. Peen 9—10. Aardappelen 1820. BEURSBERICHT MARKT GOES-. 1 mei. GRANEN EN PEULVRUCHTEN (laatste notering voor Oogst 1961): Tarwe basis 17 4-e, boerensehc.on af boerderij f 28—f 32.10 per 100 kg, Kleine groene erwten, id. f 29f 40 Schokkérs- id.. 29—f 47.50. Bruine bonen f 40—80. AARDAPPELEN: Bintje 35 mm opw». binnenl. sortering f 23—f 25 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw,. ld f 15—f 17. Meer- lander, 35 mffi opw.. Ir., f 13—f 23. Fu rore. 35 mm opw.. ld., f 22—f 25. Di verse andere soorten. 35 mm opw.. f 17 f 20. E^ bestond geen vraag naar aardappelen voor export. Levering aan de sorteer- inrichtïng. sorteerkoslm voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 5—f 5.50 per 100 kg. IIOOI. Lucemehoól» geperst af bedrijf f 100f 110 per ton. Weidehooi, id. f 90 f 11. Graszaaidhooi: Veldbeemd f 40— f45. Roodzwenk f 30—f 35. Dijkhooi f 65. STRO. Gerstestro f 90 per ton, aï be drijf. Tarwestro f 52.50 per ton. af be drijf. grote balen f 55—f 60 per ton af bedryf. Erwtenstro f 57.50f 60 id. Schokkerstro f 32.50—1 57.50 per ton, af- bedrijf. EIEREN f 1.78 per kg. Domburg Met klokgelui en muziek zijn 's och tends vroeg in Domburg cle feestelijk heden op koninginnedag ingezet, waarna burgemeester nir. W. J. E. Crommelin op dé pui voor het ge meentehuis een toespraak hield tot vele belangstellenden, hetgeen een waardige inleiding betekende van een dag vol plezier en vertier. Na de toespraak van burgemeester Crommelin zong de schooljeugd met begeleiding van de muziekvereniging Apollo" enkele vaderlandse liederen. Vervolgens werden kinderspelen ge houden, waarvoor veel belangstelling bestond, 's Middags maakte .Apollo" nog een muzikale rondwandeling en kregen de ouderen op het gazon vóór he' Badhotel de gelegenheid om zich te meten tijdens volksspelen, 's Avonds waren de feestelijkheden geconcentreerd in het Badpaviljoen, waar de muziekvereniging Apollo" eer. uitvoering gaf. Verder traden op de beide zangverenigingen en 'de gymnastiekvereniging. Ritthem Het zilveren koninginnefeest is te Ritthem gevierd met 'verschillende evenementen die alle rijkelijk in de belangstelling stonden, 's Morgens was er in „Ons Dorpsleven" een film voorstelling voor de jeugd en in de middaguren waren er festiviteiten: een zoekrit voor auto's, brommers en scooters en vermakelijkheden als tonnetje steken, kruiwagenrijden en nog veel meer. In de avonduren was „O-N-DJA." present voor het geven van een klinkend concert. Daarna volgde de stoelendans waarna het feest werd besloten met een schilder achtige wandeling niet lampionnen door liet dorp. V eer e Dank zij een grotere gemeentelijke subsidie kon koninginnedag in Vecre dit jaar uitgebreid worden gevierd. De feestelijkheden begonnen 's mor gens met een aubade van de school kinderen voor het stadhuis. Tijdens zijn toespraak wees de burgemees ter, jhr. I. F. den Beer Poortugael, op een antiek bord uit het Zeeuws Museum te Middelburg, waarop het volgende rijmpje was aangebracht: „Oranje hoven cn bleu onder, Die het anders meent, Die haal den don der". 's Morgens werd dè jeugd getrak teerd en waven er kinderspelen op het sportveld. Het middagprogram hi a omvatte on der meer een fietsenrally voor de schoolkinderen. Acht leden van de Veerse ruitervereniglng „De Dijltrui- ters" onder leiding van een wacht meester der rijkspolitie gaven de monstraties. onder meer in carrousel- en figuurrijden. op het oude voetbal veld. De plaatselijke muziekvereni ging maakte een rondgang door de stad. 's Avonds werd in het Verenigings gebouw de slótavond gehouden van de lOrlO-actie. Veerse amateurs zórg den voor declamatie, zang en confé rence. Zij werden beoordeeld door een jury, bestaande uit enkele dames en een heer. Tijdens deze ontspannings avond werd de opbrengst bekend ge maakt van de lOxlO-actie in Veerc. Deze bedraagt meer dan 2000. EIERNOTERING GOES. iei. Bericht van hcr.delarep. Kippe- cieren 10.5 cent. eendeëieren 8 cent. ganzeëieren 20 cent. VEILING MIDDELBURG. 1 mei. Sla 1 14—25, Sla C 5—17. Kom kommer groen 50-60 per 40, 40-50 4145. per kg krom 69. Bloemkool 6 p. kist 54—68. 8 per kist 84—64, 10 per kist 22—50, 12 per kist 20—29, 15 per kist 10 —16. Spinazie 14—48. Andijvie 86—103. Radijs 16—25. Rabarber 6—10. Prei 37— 46. Witlof 42—62. Postelein 97—104. AARDAPPICLBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het. .binnenland: Bin'je f23.50f29.— Bevelander f 25—f 29. Klei-aardappelen 33 mm opwaarts: Furore f 23—f 29.50. Voer-aardappeleh f 4—f 5. Prrjzèn berekend per 100 kg en op de handelsvoórwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen O]) wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM 30-4. Totale aanvoer 1352 Vette koeien en ossen 1352.. Vette koeien (in ets pe: kg) "Ie kw. 305— 340: 2e kw. 280—300: 2a kw. 250—279. Vette koeien aanvoer als vorige week: handel redelijk: Prijzen onveranderd (pri ma's boven notering). VEEMARKT ROTTERDAM 1-5. Totale aanvoer 4339, wetkaanvoer 6241. vette koeien en ossen 275. gebruiks- vee 1604, vette kalveren 500. graskalveren 257. nuchtere kalveren 1964, paarden 65. veulens 7. schapen of lammeren 106, wei de- of zuiglammeren 74, bokken of geiten 37. Prijzen (resp. vóór 1c. 2® en 3e kwaliteit). Vette koeien (in ets pei kg) 305340, 280—300. 250—275: vette kalveren (id.) 2502G0, 230250, 200—230: graskalveren (in f per stuk) 475. 374. 250: nuchtere kal veren (ïd.) 135 120 110. slachtpaarden (in ets per kg) 235 255 235: schapen (in per stuk) 125, 100. 90: lammeren (id.) 130, 100, 90: kalf- èn melkkoeien (id.) 1275, 1150, 975: vare koeien (id.) 890- 750. 675: vaar zen (ïd.) 950» 750. 650; pinken (id.) 625, 525, 450. Vette koeien aanvoer gewoon, handel re delijk» prijzen onveranderd: vette kalve ren aanvoer iets meer handel willig, prij zen wat stijver: graskalveren aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen vooral niet hoger: nuchtere kalveren aanvoer groter, handel kalm. prijzen ists gedrukt; slacht paarden aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend: schapen en lammeren aanvoer even groter, handel kalm, prijzen gedrukt: kalf- en melkkoei en aanvoer groter, handel stroef, prijzen staande: vare koeien aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen vooral niet hoger; vaarzen en pinken aanvoer even meer. handel stug. prijzen constant. VISMIJN CÓLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1452 kg. 2.592.85, schar 81 kg, bot 369 kg, wijting 6 kg, kabeljauw 16 kg. tong 201 l\g, rog 64 kg, paling 29 kg, ongesorteer de vis 51 kg- onair wint voetbalpool Een Ëngelse miljonair kreeg gisteren te horen dat hij de voetbalpool had gewonnen: een bedrag van ca. 390.000 gulden. Dormer, eigenaar van garages in Londen en Zuid-Engeland cn van een ultra-moderne vil la, die vijfhonderdduizend gul den heeft gekost, zei: „Dat is leuk, maar ik had het niet ver wacht. De voetbalpool is mijn enige hobby". Dormer zal het geld niet houden. Hij heeft de prijs bestemd voor liefdadig heidsinstellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3