UITBUNDIGE ZEEUWSE VREUGDE IN SCHIJNDEL: VLISSINGEN KAMPIOEN !mL frijfikjé Zwaar bevochten zege van 0-3 Sporttoto Op de schouders van het veld UITZONDERLIJK WAPENFEIT: TITEL DIRECT NA PROMOTIE CORN BOYS GEDEGRADEERD DOOR ZEGE VAN RCS (5-3) v jjl MAANDAG 30 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Niet één speler van Vlissingen kon na afloop van de wed strijd tegen Schijndèl de tocht naar de kleedkamer geheel op eigen gelegenheid afleggen. Op een deinendehossende mensenmenigte loerden zij van het veld gedrage. Een ver diende hulde: met een 3-0 zege op Schijndèl hadden de Vlis- singers hun kampioenschap behaald. (Foto P.Z.C.) (Van onze sportredacteur) DE BIJNA COMPLETE politiemacht van Schijndèl met aan het hoofd een vervaarlijke, breedgeschouderde adjudant kon twintig seconden voor het einde van de wedstrijd Schijndel-Vlissïngen onmogelijk langer de uitbundige vreugde van honderden Zeeuwse supporters beteugelen. Dat was onmiddellijk nadat goalgetter Rob Moens met een listige schijnbeweging de Brabantse doelman Kooien naar links had laten vallen en ver volgens met een laconiek boogballetje scoorde. Nul-drie in liet voordeel van de Zeeuwse eersteklasser werd het daarmee en het Vlissingse kampioenschap was toen zo onwankelbaar geworden, dat de honderden juichen de supporters hun geestdrift niet langer konden beheer sen. Eerst brak er één moedige door het politïecordon, vervolgens stormden enkele tientallen enthousiasten het veld op en tenslotte werden de Vlissingse spelers bijkans letterlijk overspoeld door honderden Zeeuwse supporters. Iedereen wist het: zelfs voor het moedige tot het einde toe verbeten strijdende Schijndèl was er nu geen «Tikken meer aan: Vlissingen was kampioen.... De scheidsrechter hield echter voet bij stuk. Hij wilde ook de laatste twintig seconden nog laten spelen. Politiemannen, scheidsrechter en bestuursleden waren daarom vele minuten bezig het veld „schoon te vegen" om de bal nog twintig seconden aan het rollen te krij gen. Twintig seconden, waarin niets meer gebeurde en waarna de honderden Vlissingse supporters hun nog lang niet getemde feestvreugde opnieuw de vrije loop konden laten. Op een hossende, golvende menigte dein den de elf omhoog getilde Vlissingse spelers dan ook naar de kleedkamer, terwijl Vlissingse commissieleden hun grenzeloos enthousiasme afreageerden door trainer Pieter van der Munnik in triomf op de schouders rond te dragen. De meest benijde man was echter ongetwijfeld Wim Groenewegen, die een groot aandeel in dit kampioenschap heeft geleverd, maar die in de laatste beslissende wedstrijden niet mee kon spelen wegens een blessure. Hij werd na het laatste fluit signaal namelijk letterlijk door de vrouwen op de handen gedragen: vrouwelijke supporters echtgeno ten en verloofden van spelers droegen hem tot midden op het veldDeze orkaan van vreugde luwde pas, toen spelers en trainer in de kleedkamer waren verdwenen. In Vlissingen laaide de feestvreugde 's avonds weer op, toen de nieuwe kampioen kwart over acht in de thuishaven arriveerde. Meer dan de helft van de Vlissingse bevolking leek uitgelopen om de titelhouders een bruisend welkom te heten. Voorafgegaan door het muziekkorps „Ons Genoegen" trokken de spelers in (en op) een bus gezeten door een juichende stad: alle straten, waar zij doortrokken, waren omzoomd met Vlissingers. Deze grootste zegetocht eindigde in het stadhuis, waar het gemeentebestuur de kampioensclub ontving. Burgemeester mr. B. Kolff toonde zich in zijn speech met recht verbaasd over het feit, dat Vlissingen „nog maar elf maanden geleden naar de eerste klas promoveerde en nu reeds kampioen van die eerste klas is". Inderdaad: een uitzonderlijk wapenfeit van de eerste Zeeuwse voetbalclub.... Voorzitter L. Jacobs van Vlissingen bedankte voor de felieitatiewoorden en beloofde het gemeente bestuur, dat zijn club zich „in de wedstrijden om het landskampioen schap zal trachten even waardig te gedragen als in de eerste, klas E". afgekeurd, maar het vijzelde het enigszins geschokte vertrouwen van de Vlissingse aanval toch op. Wim van Maris was plotseling weer snel voetig op de rechtervleugel, lanceer de enige gevaarlijke voorzetten en met name mklvoor Jan van Huizen slaagde er enkele malen in tot rede lijke samenspel met Rob Moens (linksbinnen) te komen. In Schyiulol heerste er ouder de hon derden Vlissingse supporters, die in elf touringcars en tientallen perso nenwagens naar Brabant waren ge komen, eigenlijk al bij voorbaat een kampioensstemmiug. „Vlissingen kampioen", zo stond in schreeuwend rode letters op vele spandoeken te le zen, die jeugdige aanhangers vond het veld meedroegen. Met hun rood witte petjes en hun soortgelijk ge kleurde paraplu's vormden al die Vlissingse supporters een feestelijk decor rond het veld. Eerlijk gezegd: die kampioensstem ming luwde tijdens de eerste twin tig minuten van de wedstrijd aan zienlijk, want in die periode werd Vlissingen volkomen in de verdedi ging gespeeld door een fris opere rend Schijndèl. En opnieuw was het de rotsvaste Vlissingse defensie, die in die be ginfase de basis moest leggen voor de overwinning. Aanval op aanval kregen de verdedigers te verwerken, vaak zo snel opeen volgend, dat die verdediging weinig kon doen aan de opbouw van de aanval en speelde volgens het weg-is-weg-systeem... Neen, Wissingen scheen in die eerste twintig minuten beslist geen kam- pioensploeg. De middenlijn was voor de Zeeuwen bij tijd en wijle al een onbereikbaar doel..., want de strijd speelde zich voorname lijk rond het zestien-metergebied voor het Vlissingse doel af! Maar in die twintigste minuut kwam dan toch de wending, toen Rob Moens een buitenspeldoelpunt scoor de. Goed: het doelpunt werd terecht Terwijl twee verdedigers van Schijn dèl onthutst toezien, scoort Cees Stroo met een klein tikje hier het eerste Vlissingse doelpuntnadat Rob Moens met een felle kopstoot de bal heeft ingezonden. (Foto P.Z.C.) Beslissend De vreugekrelen wervelden echtter pas door het Vlissingse legioen in de 33e minuut. Even tevoren was Rob Moens hinkend uit het veld, naast het vijandelijke doel gelopen, schud de mistroostig met het hoofd, maar liet zich door trainer Van der Mun nik toch het veld weer insturen, toen Adri Stroo op links een corner mocht nemen. Dat bleek beslissend, want uit die corner zond Moens zo'n felle kop stoot in, dat de bal via verdedigers van Schijndèl op de doellijn beland de, waar Cees Stroo juist op tijd was om het beslissende tik ie te geven. Nul-één.... Alles wat Vlissingen was langs de lijn en er warén meer Vlissingse, dan Brabantse suppor ters! sprong juichend omhoog. Overigens had Schijndèl in Van Kaathoven, die als rechtsbuiten be gon, maar meestentijds als speerpunt van zijn aanval opereerde, een uiterst gevaarlijke schutter. Eenmaal knalde hij tegen de lat, maar voor de rest werd hij aan banden gelegd door stopper Loek Verhulst, die deze mid dag bij zijn slidings over „telescoop- benen" scheen te beschikken Als een explosie Na de rust Vlissingen had toen onmiskenbaar voordeel van de wind begon Schijndèl weer met een of fensief, dat nu echter veel eerder uitgeblust was. Tot grctotse daden was de Vlissingse ploeg ook nu slechts by uitzondering in staat, maar werkelijk gevaarlijke momen- Wim Groenewegen weer in het veld Op vollee sterkte kan Vlissin gen aan de strijd om de lands titel beginnen: Wim Groenewe gen kan namelijk reeds deze week weer met de training beginnen en het is waarschijn lijk, dat hij eventueel reeds aanstaande zondag weer in een wedstrijd kan uitkomen. Zoals bekend was deze sterke Vlis- 1 ungse aanvalsspeler geruime tijd uitgeschakeld door een schouderblessure. ooo(xmxxxmxx50ööo«xx)öö0öooö(xx)ooo< ten beleefde het Vlissingse doel ook slechts zelden. In de elfde minuut echter een voortreffelijke aanval van de Zeeuwen: Adrie Stroo zond de bal naar de in het centrum staande mid- voor Jan van Huizen, die onmiddel lijk een sprintende Moens van een crospass-op-maat voorzag. Drie, vier meter nam Moens de bal mee en daarop volgde als een explosie een onhoudbaar, diagonaal schot: 0-2. De voorsprong leek beslissend, maar omdat Schijndèl met soms uitsteken de aanvallen bleef komen, was de zekerheid voor de supporters toch nog niet volkomen. Een machtige omhaal van Jan van Huizen leek de zekerheid te brengen, maar de Bra bantse doelman redde. En even later schoot Moens rakelings over. Aan de andere kant knalde Van Kaathoven nog eens tegen het houtwerk. En pas toen kwam die laatste verlossende minuut: Moens ving uit de achterhoede een dieptepass op, sprintte door, maakte een schijnbeweging en lepelde de bal over de uitgelopen en op zij val lende doelman in de netten. Toen was Vlissingse zege compleet en grenzeloos: Vlissingen was kam pioen. Krappe zege van TSC Hoewel het doen en laten van T.S.C. door de Vlissingse overwinning niet méér belangrijk was voor de strijd om het kampioenschap, is het toch interessant te weten, dat T.S.C. de grootste moeite heeft gehad om op eigen veld van Roosendaal te win nen. Tijdens de rust was de strijd nog gelijk (1-1), maar tenslotte won T.S.C. met 2-1. Brabantia, dat met 5-0 van Tongelre won,:was daardoor de grote winnaar aan de staart van de ranglijst. Overige uitslagen: Alliance- De Spechten 4-3. MOC-Boxtel 6-0 De stand luidt: Vlissingen TSC De Spechten Boxtel Tongelre- Top MOC '17 Schijndèl Alliance Brabantia Roosendaal 20 15 1 20 13 4 IS 10 3 5 23 62-41 IS 7 5 6 19 32- 17 7 4 6 18 29-: 18 8 1 7 3 9 17 35-41 7 2 10 16 41-47 6 3 8 15 33-36 4 1 13 2 3 13 7 22-52 's Avonds kregen de spelers en met hen heel de vereniging nogmaals loon naar werken: een feest in het Concertgebouw. „Het is gelukt. We hebben de titel". Juichend en zwaaiend met de armen demonstreert het Vlissings leampi- oenselftal (met reserves, trainer en 3-0 zege in Schijndèl. (Foto P.Z.C.) Stormvogels-AGOW 1 X N.O.A.D.-Be Quick 2 X Wageningen-Limburgia 3 X P.E.C.-Tubantia 4 X Baronie-Velox 5 X Oldenzaal-Graafschap 6 X D.O.S.-Elinkwijk 7 X Sparta-Excelsior 8 X Vole wijckers-D.H.C. 9 X Eindhoven-M.V.V. 10 X Sittardia-Rapid JC 11 X Heracles-Ensch. B. 1? X Vitesse-V.V.V. 13 X A.D.O.-S.V.V. H U.V.S.-Z.F.C. 15 DERDEKLASSERS Zeeland Sport kreeg nog smetje op zijn blazoen In de derde klas D van het Zeeuws- Brabants amateurvoetbal is nu ook de beslissing voor de laatste plaats ïf 1 n ■MM gevallen. Corn Boys verloor nl. met 53 van RCS en aangezien Grens wachters met de vreemde cijfers 37 van Axel won werd het lot der Sasse- naren bezegeld. Kampioen Zeeland Sport kreeg nog een smetje op zijn blazoen door de 23 nederlaag tegen Meto en RKFC nam het zekere voor het onzekere en klopte Odio (21). Goes werkte zich een plaatsje om hoog via een 32 zege op BSC. Zeel. Sport 22 18 0 4 36 63—26 RCS 20 11 3 6 25 51—45 Meto 21 11 3 7 25 43—41 Axel 21 8 7 6 23 46—35 Odio 21 8 5 8 21 48—4.1 BSC 20 9 2 9 20 4345 Zeelandia 21 8 4 9 20 3532 Goes 21 7 5 9 19 45—41 VES 21 7 5 9 19 35—33 RKFC 22 6 5 11 17 41—61 Grensw. 21 6 3 12 15 3858 Corn Boys- 21 5 2 14 12 31—61 RCS—CORN BOYS 5—3 Het begon voor de Sassenaren goed want na 14 minuten buitte v. d. Berg een misverstand in de RCS-defensie uit en een minuut later vergrootte hij de voorsprong zelfs tot 02. Na 19 minuten verkleinde v. d. Dries de achterstand tot 12 en na 29 minu ten maakte Hellinga de gelijkmaker (22). Vader gaf RCS 10 minuten voor de rust z elfs een 32 voor sprong, maar die werd een minuut later via een doelpunt, dat Ran- schaert rechtstreeks uit een hoek- schop maakte, weer teniet gedaan I (33). Een minuut na de hervatting schoot de Nooyer keihard en onhoud baar de vierde RCS-treffer in de tou- j wen (-13). Na 20 minuten maakte Karreman nog een doelpunt, dat na I aanvankelijk te zijn toegekend werd geannuleerd, maar het vonnis over de Boys werd 5 minuten voor het I ?inde voltrokken door een doelpunt /an Hellinga (53), wat de Boys- I legradatic lot een feit maakte. j ZEELAND SPORT—METO 2—3 Louis Overbeeke. de Meto-rechtsbin- I ,ien, was de a rcliitect van de Meto- Een uitstekende combinatie tussen Coppens en Overbeeke werd door linksbuiten Hopmans afgerond (17e min. 01). Zeeland Sport nam het initiatief wel over, maar dit bleef voorlopig zonder resultaat. Toch was het Nol Schuit die met een enorm hard schot doelman Timmers de uitstekende Meto-doelman geen schijn van kans gaf (26e min. 11). Even voor de rust scoorde Klop- meijer met een kopbal, maar de scheidsrechter had buitenspel gecon stateerd. Na de thee liet de thuisclub beter geldspel zien dan de bezoekers. Maar de fouten in de anders zo hechte Zeeland Sport verdediging waren er de oorzaak van dat Meto vlot, na een 13 voorsprong, uitliep. Eerst strafte linksbuiten Hopmans een fout af, toen hij doelman de Rid der kansloos k&oote (12). In de 15e minuut scoorde linksbin nen Mous het derde Meto-doelpunt (1—3). Zeeland Sport bleeg het beste van hbt spel behouden, maar in laatste instantie, was doelman Timmers de grote-sta-in-de-weg voor de Zeeland Sportvoorwaartsen. Toch was hij kansloos toen Kees Elve in staat werd gesteld het ver diende tweede doelpunt voor Zeeland Sport aan te tekenen (23). Dit ge beurde in de 40e minuut. Aanvoerder Schrauwen van Meto bood de Zeeland Sportaanvoerder Frans Rieteco bloemen aan wegens het behalen van het kampioenschap. AXEL—GRENSWACHTERS 3—7 Deze wedstrijd wacs een voortzet ting van die welke destijds ge staakt werd. De thuisclub kwam met een elftal in het veld, dat geen schaduw kon zijn van dat van destijds. Dit is een gevolg van de vele blessures van ver schillende eerste elftalspMers. De Grenswachters daarentegen waren veel heter dan toen. Na 7 minuten spelen was het reeds 2=1 en enkele minuten later was het 25. Beide malen werd gescoord door R. Hendriks. B. Lambert profi teerde van een misstap in de Axelse achterhoede, zodat het 26 werd. L. van Tilburg bracht de stand op 2—7. Axel kreeg nog gelegenheid de achterstand te verkleinen doordat een strafschop werd toegewezen, die door Steel werd benut. GOES—B.S.C. S—2 Aanvankelijk bleven de verdedigin gen vrij gemakkelijk meester van jtr 11 16 21 2ó jt 7 12 22 27 3 8 13 18 •S3 28 4 9 14 19 24 29 5 •KJ -15 20 25 30 Aan de sporttoto van zondag 29 april is door 537.187 toto-enthousiasten deelgenomen. Te zamen zorgden zij voor een inleg van f 665.591. Voor de eerste prijs is f120.800 beschikbaar, de tweede prijs is f65.900 groot en de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen bedraagt f32.950. Zondagavond waren er op het bonds- bureau van de K-N-V-B. in Den Haag zes meldingen van 13 punten binnen gekomen. Vijftig deelnemers meld den zich met 12 juiste uitslagen en voor de extra prijs waren 10 gega digden. het terrein. Eij beide elftallen ont brak de afmaker. Linksbuiten Sinke van Goes had daar geen vrede mee- Vijf minuten voor de rust werd zijn volhouden beloond. Hij ontfutselde de rechtsback de bal, trok op het doel af en plaatste de bal juist in die hoek, waar de doelman de meeste ruimte liet (1—0). Nadat de Goese verdediging diverse malen de bal had geretourneerd, kwam zo'n inderhaast weggewerkte bal bij rechtsbinnen De Bot. Deze be dacht zich geen ogenblik en met een hard hoog schot, waarbij voor Zwar- tepoorte mogelijk het zich wat werd belemmerd, bracht hij de stand op 11, waarmee de rust kwam. Met het windvoordeel trok Goes di rect na de rust vastberaden ten aan val. Sinke, géruggesteun? door zijn succes van voor de rust gaf na 7 minuten Goes de leiding (21). Aanval op aanval golfde toen naar het B.S.C. doel, doch een onzuiver schietende N. Krijger en een onwen nig spelende nieuwe jonge Goese rechtervleugel (Karelsevan den Berg), hielden Goes nog even van verdere successen af. De oudere Goe se speler, J. Ie Conté, die de gebles seerde De Groot na de rust verving, toonde zich in het geheel niet onwen nig en hij speelde op het middenveld een solide partij. Ongeveer 5 nrnuten voor het einde kreeg Korff de bal te pakken. Zeer behendig gleed hij langs twee verde digers en schoot Goes naar een 31 'oorsprong. Een wanhoopsoffensief bracht B.S.C. toch nog op 32. Een "ngekopte bal werd door de lat ge stuit; de terugspringende bal werd door midvoor Dam langs Zwarte- poorte gewerkt. Bij Goes ontbrak rechtsbinnen H. Lindenbcrgh, die door de vervanger niet kon «orden geëvenaard. In het westen van Alaska ts het wrak gevonden van ersi hefschroefvlieg- tuig van de Amerikaanse luchtmacht, dat sinds woensdag werd vermist. Er werden geen tekenen van leven waargenomen en gevreesd wordt, dt.t alle tien inzit tenden van het toestel zijn omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5