Afscheid voorzitter Boerenleenbank Goes Lexington Ballon Wedstrijd Agenda NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN ACADEMIEDAGEN IN TEKEN VAN ONTWIKKELING ZEELAND MAANDAG JO APRIL-1962 VKOVIN O IALE ZE U WS Li V U U K A N T 1 Op Koninginnedag biedt LEaI de jeugd van Middel- j burg een grote ballon- j wedstrijd aan, waarvan If. de baten bestemd zijn \f voor_ de Middelburgse \v fry Padvindersband. x&gs Ballonnen worden op ver- toon van een deelnemers- kaart, 's middags uifge- y reikt van 1.302.10 uur op de Dam, Graanbeurs Middelburg. De ballonnen worden 's middags om 2.30 uur op de Markt opgelaten. Deelnemerskaarten a f. 0.25 per stuk zijn verkrijgbaar bij de padvinders, die bij u aan huis komen. DING MEE NAAR DE PRACHTIGE PRIJZEN! from America's Best Tobaccos WERELDMERK NA 45 JAAR Drukke afscheidsreceptie voor D. W. Lindenbergh Vele tientallen Zeeuwen hebben za terdagmiddag; tijdens een receptie in „De Prins van Oranje" te Goes af scheid genomen van de heer D. \V. Lindenbergh uit 's-Heer-Arendsker- ke, die kort tevoren tijdens de alge mene ledenvergadering van de co- operatieve boerenleenbank „Goes" na ruim 45 jaar de voorzittershamer had neergelegd. De thans bijna jarige heer Lindenbergh, die van wege zijn vele verdiensten voor de Zeeuwse land- en tuinbouw reeds eerder koninklijk werd onderschei den, is de oprichter van de coöpera tieve boerenleenbank „'s-H.-Arends- kerke", welke een paar jaar geleden is omgezet in „Goes". Na afloop van het huishoudelijk ge deelte en vóór de receptie nam de boerenleenbank officieel afscheid van de heer Lindenbergh als voorzitter. Tevens nam het bestuurslid L. J. Dekker uit Kloetinge afscheid. Dc vice-voorzitter, de heer J. M. Klom- pe uit Wolphaartsdrjk, richtte na mens het bestuur, de raad van toe zicht, directeur, kassiers, personeel en leden, het woord tot de scheiden de boerenleenbankpioniers. „Een prachtige carrière, die slechts spora disch voorkomt", zo karakteriseerde de heer Klompe de loopbaan van de scheidende voorzitter. „De verdiensten van- de heer Linden bergh zijn niet onder woorden te brengen. Een vergelijking tussen het jaar van oprichting van de boeren leenbank 's-Heer-Arendskerke 1916 en de coöp. boerenleenbank Goes thans spreekt echter boekdelen. De omzet is vercluizendvoudigd en het ledental is gestegen van vijftig tot ruim duizend in 1962", aldus de spreker. Sloot de rekening in het eer ste volledige boekjaar op nauwelijks f 43.000, in 1961 beloopt deze ruim 490.000. „Door zijn grote kennis van zaken, zijn grote populariteit en zijn bezie lende leiding heeft de heer Linden bergh de bank gemaakt tot wat hij nu is", ging de heer Klompe verder. Als stoffelijk bljjk van waarde ring bood hij de scheidende voor zitter een zelfportret aan, dat werd vervaardigd door de portret schilder Theo Swagemakers. Voorts werd de lieer Lindenbergh benoemd tot erelid, tevens ere voorzitter van dc coöp. boeren; leenbank „Goes". Als herinnering voor zijn vele verdiensten als op richter* en ontwerper van de bank, zal zijn foto een plaatsje krijgen in het kantoor te Goes, deelde de heer Klompe niee. Hulde Ook de heer Dekker werd in de hulde betrokken. De lieer Klompe bracht deze „jonge" bestuurder, die „slechts" "16 jaar in het bestuur zitting had, dank voor alle arbeid, steun en ad viezen. „U bent een man van weinig woorden, maar indien zulks nodig was, kon U met kennis van zaken uw visie geven". De heer Dekker, die o.a. enige tijd als secretaris van de coöp. boerenleenbank te Kloetinge werkzaam was, kreeg eveneens een geschenk aangeboden. De heren Lïn- Marktberichten TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 1828, Andijvie I 858S. II 50-72 p. kg. AatlV. 14.000 kg. Bloemkool IA 83—1.16. IIA 57—73, IB 61—73. IC 35- 47. Sla IA 13—30, HA 13—18, IC 11—16 p. stuk. Sla 40—68 p. kg. Aanvoer 48.000 stuks. Spinazie 1 5681. II 2052, Witlof IA 70—74, IIA 44—63. IB 57—62, IIB 43—45. Aanvoer 6000 kg. Komkommers 70-80 48 —56. 60-70 41—18, 50-60 37—10, 40-50 33— 36, 30-40 29—31 per stuk. Komkommers liU—74 p. kg. Prei IA 20—44, IIA 23—26, IB 3910 per kg. Selderij 4—11. Peterse lie .13—21 per bos. Rabarber 1425 per kg. Radijs witpunt 11—24 p. bos. Sjalot ten 1.01, Raapstelen 5—io. Postelein 63— 7 7. Tomaten A 3,30, B 2.4C, C 2.30. CC 2.30 per kg. Aardbeien 24—26 per stuk. Aard beien 90—1,70 per doos. Champignons 3.30 —3.70 per kg. Bloemkool IIB 39—77 p. 6t. Speciale handschoenenbai4 met duizenden ongevoerde lederen en nylon handschoenen, vanaf 4,95. R O O V E R S VLASMARKT 9 - MIDDELBURG. VUssingen Alhambia. „Don Camillo op de barricade", s.l.- 20 uur: Luxor: „Ontvoering uit Boedapest", 14 jaar, 20 uur. Middelburg City: „Don Camillo op de barricade", a.l.. 20 uur: Electro: „Zij sneuvelden niet tevergeefs", 14 Jaar, 7.30 uur. Goes Grand: „Don Camillo op de bar ricade". a.l., 20 uur. Bergen op Zoom Koxy: Soldaten In nylons. 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur. a.l. Luxor: Meneer de gravin is niet thuis, 16 en 18.45 uur. 14 jaar. Luxor: Fort Yuma. 14 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Een gokje bij de marine. 20 uur, a.i. Hulst Bioscoopgebouw: Hercules ver overt Atlantis. 15 uur. 14 jaar. Bios coopgebouw: De verleider van Rome. 18 en 20.30 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: De witte duivel, 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: Parijs in paniek, 20 uur. 18 jaar. Haamstede- Bioscoop hotel Bom: „Je komt er wel uit", a.l. 20 uur. dèHbei'gh en Dekker spraken een dankwoord. De oud-voorzitter memoreerde nog in het. kort de totstandkoming' van de bank en de bloei. Tijdens de receptie, die hierna volg de, kwamen velen persoonlijk af scheid nemen van de heer Linden bergh. Tal van functionarissen uit de Zeeuwse boerenleenbankwereld ga ven acte dé présence, evenals dc di recteur van de Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht, drs. R. Manschot. Voorts waren onder degenen dié af scheid kwamen nemen wethouder drs. J. J. Dijkgraaf van Goes, en ir. J. D. Dorst, de opvolger van de heer Lindenbergh als provinciaal vocdsel- commissaris. Gemeente Aagtekerke kocht bouwgrond De gemeenteraad van Aagtekerke heeft vrijdagavond besloten tot aan koop van enkele percelen bouwgrond. Van de heer J. de Visser Wzn. werd 4521 vierkante meter grond aange kocht voor een bedrag van ƒ9000: van S. Verliage 1073 vierkante meter voor ƒ10.878 en van K. Dekker 300 vierkante meter voor 1840. Verder besloot de raad, die wegens ziekte van burgemeester J. Geuze ge leid werd door wethouder J. Melse, vergunning te.verlenen aan de heer J. Lievense voor het bouwrijp maken van een stuk grónd in het uitbrei dingsplan „Noord". Ook ging de raad akkoord met een aanvullend krediet van ƒ1350 voor betegeling van het slachthuis in het kader van het herstel van de zout- schade aan dit gebouw. Verder stelde de raad ƒ50 beschik baar voor het nationaal geschenk aan het koninklijk paar en ging men akkoord met een subsidie van ƒ1 per geslaagde leerling aan de Ver eniging voor Veilig Verkeer. Ook hechtte de raad zijn goedkeuring aan een wijziging van de begroting 1962. Vorming entgemeenschap in Middelburg Tengevolge van een achterstand op het gebied van poliovaccinatie moest tot nu toe een wijze van vaccineren worden gevolgd, die verschillende jaarldassen omvatte, terwijl bij de in entingen tegen difterie, kinkhoest en tetanus (d.k.t.) met de individuele leeftijd van de kinderen rekening kon worden gehouden. Deze achterstand is ingehaald. Daardoor is het mogelijk te beginnen niet de jaarklas 1962, gebruik te gaan maken van het zoge naamde vier-factoren-vaccin (d.k.t. p.), waarbij dan als vierde factor de polio-entstof is toegevoegd. Dc uitvoering komt nu te berusten bij een zogenaamde plaatselijke entge meenschap. Ook in Middelburg kwam een dergelijke organisatie tot stand op een door het gemeentebestuur on der leiding van de wethouder van so ciale zaken belegde vergadering. De ze werkgemeenschap wordt gevormd door een vertegenwoordiger van de huisartsen (C. F. Frumau) en door de Kruisverenigingen (M. Reijerse, Groene Kruis; J. de la Haijze Oranje Groene Kruis; A. C. Pijnenburg, Wit Gele Kruis). Namens de gemeente maakt de directeur van de dienst voor maatschappelijke zorg deel uit van de entgemèenschap. De admini stratie berust bij het gemeentebe stuur. Als adviseur waren ter verga dering aanwezig de artsen J. R. van de Borgh, geneeskundig inspecteur voor dc volksgezondheid in Zeeland, mejuffrouw dr. M. J. van Vooren, districtskinderarts en W. W. Ste vens, gemeentegeneesheer; VLISSINGEN Eerste etappe rolschaats- wedstrijden Enige honderden kinderen hebben vrijdagmiddag vol vuur gereden in de selectiewedstrijden voor het rol- schaatshardrijden op de Singel tussen de Van Dishoéckstraat en de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Er was veel belangstelling voor dit roi- schaatsfestijn, dat een vervolg en ein de zal krijgen in de rolschaatswed- strijden op Koninginnedag, die dan een onderdeel van het feestprogram ma vormen. G. van Weele te Vlissingen overleden Op 59-jarige leeftijd is zondagmid dag in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, na een kortstondige ziekte overleden de heer G. van Weele, in leven algemeen procuratie houder van het kantoor Vlissingen van de Rottordamsche Bank N.V. De heer Van Weele was voorts dis trictscontroleur van de Rotterdam- sche Bank in Zeeland. De heer Van Weele trad 1 oktober 1917 in dienst van de Rotterdamschc Bank en werd 1 juli 1919 bijzonder curatiehouder. Begin 1944 volgde zijn benoeming tot algemeen procu ratiehouder. In 1957 werd hem bij zijn veertigjarig jubileum de ere medaille in goud verbonden aan de versierselen in de erde van Oranje- Nassau uitgereikt. KOUDEKERKE Openbare verkoping huis met schuur en tuin in Koudekerke In hotel „Walcheren" te Koudekerke heeft notaris H. van den Brlel uit Middelburg vrijdagmiddag in liet openbaar verkocht het huis Molen weg 1, Koudekerke, met stenen schuur, erf en tuin met fruitbomen. Koper werd de heer A. de Bakker tc Noordwijk aan Zee voor de prijs van f 17.650,—. Personenauto's botsten in Koudekerke Vrijdagmorgen zijn op de Vlissingse- straat te Koudekerke twee personen auto's tegen elkaar gereden. De bot sing ontstond doordat J. K. uit Mid delburg, die uit een uitrit kwam, geen voorrang verleende aan de uit de rich ting Vlissingen naderende personen auto, bestuurd door J. P. uit Melis- kerke. De auto van P. schuurde met de linkerzijde langs de auto van K. Beide auto's kregen lichte schade. WESTKAPELLE Programma koninginnedag Het programma van de feestelijkhe den ter gelegenheid van het zilveren jubileum van koningin en prins op maandag 30 april in Westkapelle is als volgt: 8.15 uur: Rondgang door de drum band O.K.K. Route: Markt, Zuid straat, Koestraat, 't Hout, Molenwal, Molenweg, Boekhoutstraat, Koudorp straat, .Papestraat, Markt, Klooster straat, Jacob Brasserstraat, Utrecht sestraat, Markt. 9.30 uur: herdenkingsdienst in de Ned. herv. kerk met medewerking van de muziekvereniging OKK en de clir. Zangvereniging „Looft den He- re". 11.15 uur: muzikale wandeling door O.K.K. en afhaien van de kinderen op de scholen. Route: Markt, ZuidstraaL Vuurtoren, Noordkerkepad, Noordstraat, Koe straat, Koudorpstraat, o.l.-school, KoudoTpstraat, Molenwal, Viking straat, chr. school, Willebordstraat, Dreefje, Bazienstraat, de Casemr brootstraai, Utrechtsestraat, Markt, Gemeentehuis. 31.45 uur: volkszang op de Markt met muzikale medewerking van de beide zangverenigingen en muziek vereniging O.K.K. Na afloop van de volkszang krijgen de kinderen een traktatie in „Westkapelle Herrijst". 14.30 uur: kinderspelen op het markt plein; 16.00 uur volksspelen op het marktplein: 18.00 uur kruiwagenrace mastklimmen en kussengevecht. Deelnemers aan mastklimmen en kussengevecht kunnen zich ter plaat se opgeven. 19.30 uur wisselprogramma in de verenigingsgebouwen „Herrijst" en Jeugdgebouw. Herrijst: 19.30—1950 gymnastiek; 19.50—20.15 boerenkapel; 20.1520.40 chr. zang vereniging: 20.4021.05 mondhar monicaclub „de Krekels": 21.05 21.25 komisch duet voor dame en heer en 21.2522.00 verrassing. Jeugdgebouw 19.3019.50 chr, zangvereniging: 19.5020.15 mondharmonicaclub „de Krekels": 20.1520.40 boerenkapel; 20.4021.05 gymnastiek; 21.05 21.25 verrassing en 21.2522.00 ko misch duet voor dame en heer. 22.15 uur polonaise op de Markt. De bevolking wordt verzocht de vlag uit te steken. RITTHEM Programma Oranjefeest In Ritthem is het programma ter ge legenheid van het zilveren huwelijks feest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard als volgt door de Oranjevereniging „Oranje Bo ven" samengesteld; Voorniiddags voor de kinderen in het verenigings gebouw film met traktatie, 's mid dags volksspelen en fotozoekrit voor brommers, auto's en scooters, zaklo- pen, hindernis fietsen, tonnetje ste ken, kruiwagen rijden, kussenge vecht en oen zoek- en opdrachtrit voor fietsers, 's Avonds om half acht concert door O.N.D.A., half negen stoelendans. Half tien rondgang door O.N.D.A. met lampionoptocht. Slot van pag. 1 tekenen van herstel: de aanleg van een spoorweg en vestiging van zware industrieën. De periode van stagnatie duurde min of meer voort tot na de watersnood in 1953. Daarna kwamen de plannen tot grootse projecten, die zich nu gaan ontwikkelen. Ir. Snip gaf de deelnemers aan de Academiedagen 1962 met behulp van een groot aantal dia's een duidelijk beeld van verschillende soorten wa terkeringen. uitvoering van de Delta projecten en versterking van de dui nen. Met de provinciale veerboot „Prinses Irene" voeren do congressisten 's middags eerst langs het Zuïd-Sloe en daarna langs de Walcherse kust naar Westkapelle en terug naar Vlissin gen. Deze tocht werd hun aangebo den door het provinciaal bestuur van Zeeland. Via de geluidsinstallatie van liet schip werden zij aan boord wel kom geheten door de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten. Verder werd deze tocht meegemaakt door de lieren Ch. J. Gillissen Ver- seliage en J. W. Peters, respectieve lijk wethouder en gemeentesecretaris van Vlissingen. Ir. Snip gaf commen taar op wat er te zien was. Aan liet einde van de tocht dankte prof. dr. V. J. Koningsberger, namens de con gressisten voor de ontvangst. Ds. J. van Woerden nam afscheid in Middelburg In een geheel bezel te Nieuwe Kerk te Middelburg nam zondagavond ds. J. van Woerden afscheid van de hervormde gemeente van Middel burg. Ds. van Woerden is met eme ritaat gegaan en heeft 25 jaar in Middelburg gestaan. Als tekst van zijn afscheidspreek had ds. Van Woerden gekozen 2 Tim. 2 vers S: „Gedenk, dat Jezus Christus uit de doden is opgewekt". Ds. Van Woerden wekte de gemeen teleden op aan de Opstanding té denken en in dit geloof te leven en te getuigen, want dan zal men zijn apostolaire roeping in deze wereld verstaan. Hierna richtte ds. Van Woerden zich tot de commissaris der koningin in dc provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die hij mede als wijklid gelukwenste niet zijn herstel en tot diens echtgenote, die dank werd gebracht voor haar medeleven met wijk HL Ds. Van Woerden be dankte voorts burgemeester mr. J. Dryber voor de belangstelling, die deze reeds in de korte tijd dat hij in Middelburg is, heeft getoond voor de geestelijke belangen van de gemeen teleden. De scheidende predikant richtte zich verder nog tot het mo- deramen van de classis, de ringpre- dikanten en tot de afgevaardigden van plaatselijke kerken en van die uit naburige gemeenten, de Ver eniging van Vrijzinnig Godsdiensti- gon, de Oecumenische Jeugdraad, de Vereniging „Kindcrzorg", de schoolbesturen en van het Zuidcr- zeefonds. Ds. Van Woerden prees dc team geest in het huidige ministerie van predikanten en bedankte voorts een ieder, die een taak vervulde in het gemeenteleven. Hij eindigde met dank aan zijn echtgenote voor haar' grote steun. Tot slot zongen de aanwezigen de scheidende pastor slaande de verzen 1 en 2 van psalm 121 toe. Velen maakten hiervan gebruik van Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 27-4: Sirius van Londen: Roland van Londen; Munie van Bremen. 28-4: Nurity van Haifa. Vlissingen vertrokken £7-4: Noordstad naar New York: Makkum naar Antwer pen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 27-4: Algenib van Hamburg: Hersilia van Bremen: Triton van Southampton: Viod van Teignemouth-Terneuzen; Europa van zee-Terneuzen; Amazone van Rotterdam: Caland van Londen-Gent 28-4: Capri van Norwich: Amsteldijk van zee: Adine van Rotterdam: Victory van Rotterdam: Wil lem Corrielis van Rotterdam: Admiralen- gracht van Rotterdam. Sloterdijk van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 27-4: Hydra naar Lenden; Leliegracht naar Helsinki: Kamperdijk naar Rotter dam: Rene Londen naar Hansweert: Ra ket naar Ierland: Engeiina Broere naar Portsmouth: Superior naar Hamburg- Hanswcert: Zanzibar naar Bremen. de gelegenheid om ds. .Van Woerden de hand ten afscheid te drukken in het auditorium. Het ligt in de bedoeling van de nu emeritus-predikant Vhn Woerden, in Middelburg te blijven wonen. Ds. P. Homburg, Vlissingen, predikant in Heerjansdam Ds. P. Homburg, gereformeerd pre dikant in Vlissingen, heeft dezer da gen een door de Gereformeerde Kerk in Haeerjansdain op hem uitge bracht beroep aangenomen. Ds. Homburg zal waarschijnlijk in sep tember afscheid nemen als predikant in Vlissingen en naar zijn nieuwe ge meente op IJselmonde, tussen Rot terdam en Dordrecht in, vertrekken. Ds. Homburg, die 24 augustus 1902 in Zaandam werd geboren, kwam 28 oktober 1956 naar zijn vierde ge meente, Vlissingen. Hij bezette hier de tweede predikantenplaats, naast ds. A. Verschoor. Ds. Homburg stu deerde aan de vrije universiteit in Amsterdam en was predikant in Urk, Ommen en Nieuwendam. Intrede ds. R. Oort in hervormd Brouwershaven Zondag heeft ds. K. Oort uit Assen zijn intrede gedaan als Nederlands- hervormd predikant te Brouwersha ven, nadat hij 's morgens was beves tigd door dé consulent ds. F. van Liere uit Renesse. De handoplegging geschiedde door ds. Van Liere en door de vader van de predikant, ds. F, Oort. 's Middags deed ds. Oort in een geheel bezet jeugdgebouw zijn intrede. De dienst werd geopend met het zin gen van psalm 113 vers 1, 2 en 4, waarna de predikant voorging in gebed. De schriftlezing was uit psalm 116, uit het boek Johannes, hoofdstuk 20. Als tekst werd ge kozen psalm 1.16 vers 12: „Wat zal ik de Here vergelden xoor al Zijn weldaden aan mij bewezen". Ds- Oort sprak zijn grote dankbaarheid uit voor hetgeen hy thans bereikt heeft. In dit dankwoord betrok hij onder meer zyn ouders, de kerkeraad en de vrouwenvereniging „Islok", die hem en zijn aanstaande vrouw een pas gerestaureerd kerkgebouw met pastorie aanbieden. Hierna volgde de prediking en het zingen van psalm 116 vers 7. 10 en 11. Na gebed en de slotzang voerde als eerste het woord ds. M. G. Westerhof namens de clas sis Zierikzee en vervolgens ds. F. Don uit Burgh namens de ringpre- dikantcn en burgemeester A. H. Vermeulen. Binnenkort zal de geres taureerde kerk van de hervormde gemeente in gebruik worden geno men, aldus werd medegedeeld. Us. J. B. Assendorp uit Zierikzee sprak, evenals de heer O. van Nieuwenhuize, president-kerkvoogd, die de nieuwe predikant wees op het prachtige jeugdgebouw en zijn taak ten op zichte van de jongeren. De gemeente zong ds. Oort gezang 263 toe. Hierna sprak de consulent ds. F. van Liere. waarna ds. Oort een dankwoord sprak. Feijenoord verloor van DFC, 1-2 De bekercompetitïe die de K.N.V.B. voor de afgelopen voetbalzondag had vastgesteld heeft enkele opmerkelij ke uitslagen opgeleverd. Enkele ere divisieclubs verloren namelijk ver rassend van clubs uit de eerste divi sie- Zo was daar DFC dat geen en kele eerbied toonde voor dc plaats van Feijenoord in de ere-divisïe en de Rotterdammers met een 21 ne derlaag naar huis stuurde. Wilhelmina deed het nog beter en gaf Fortuna een nederlaag van maar liefst 50 te slikken. Ook Blauw Wit struikelde, 't Gooi behaalde een 43 overwinning. De Volewijckers kon het tegen DHC ook niet bolwer ken en verloor met 31. MW kreeg klop van Eindhoven (32). Rapid verloor van Sittardia (1—0), VW kreeg klop van Vitesse (21) en DWS verloor van Haarlem (4—5). De uitslagen luiden: HaarlemDWS 45 (na verlenging); UVSZFC .1 1 (ZFC wint door strafschoppen); VSVVolendam 23 (na verlen ging); 't GooiBlauw Wit 43; Ajax—HVC 41; DOSElinkwijk 31; SpartaExcelsior 10; Vole wijckersDHC 13; DFCFeijen oord 2—1; ADO—SW 2—0; Wilhel minaFortuna 5—0: Eindhoven MVV 32 (na verlenging); Willem II—Helmondia 1—0: SittardiaRa pid 10: Roda SportNAC 12; VitesseVW 21; HeraclesEn- schedese Boys 42; Spel- Enschede Wageningen afg.; GVAVBe Quick afg-HeerenveenZwarle- meer 1—2 (na verlenging). Boulanger Europees kampioen 47-1 Laurent Boulanger, de 30-jarige ty pograaf uit Luik heeft de Europese titel anker kader 47/1 voor België op zijn naam geschreven. Als enige bleef hij ongeslagen in het te Nijmegen gehouden titeltoernooi. Met zijn overwinning nam hij de kroon over van zijn, naar de rijen der professionals overgegane land genoot Emil Wafflard, die de titel in 1960 veroverde op Piet van de Pol, de eerste Europese kampioen in deze spclsoort- De Nederlander Tini Wijnen eindigde achter de Belg Sehrauwen op de der de plaats- Henk Scliolte werd zeven- Simultaanschaken in Goes In dc kantine van de ambachtsschool te Goes is vrijdagavond een simul- taanschaakwedstrijd gehouden 'tus sen twee van de sterkste schakers van Goes, dokter E. F. Facee Schaef- fer en de heer A- de Lange en een groot aantal jeugdige schakers. Zij speelden ieder tegen twintig scha kers, in hoofdzaak jeugdleden van de schaakvereniging Goes. Dokter Facee won alle partijen. De heer De Lange moest genoegen nemen met acht nederlagen- Een seniorspeler won van hem. namelijk de heer J. de Kuijper, terwijl zeven junioren hem versloegen: A. Lindenbergh, R. Lin denbergh, L. N. Frijhoff. R. Wijma. C. Bouw. R. Vleugel en H. van Nieu- wenhuijsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3