Hartelijke huldiging zilveren arts A. I. Vos te Wolphaartsdijk VERSIER HET BI0SC00PJE EENS! oe BILT BONDSDAGEN IN ZEELAND VAN GEMEENTEAMBTENAREN WONINGRAAD BESPRAK ZOUTSCHADEPROBLEMEN TIENDE ST.-JORISWANDELTOCHT IN TERNEUZEN &lwin Imwse lliiianak FOTO VERSCHOORE -VERWACHT 2 PROVINCIALE ZÈE-UXVSE COURANT MAANDAG 30 APRIL 1962 NA TERUGKEER IN GEMEENTE *ww\wwvwwwwww De kantoren van de Provin ciale Zeeuwse Courant zijn heden maandag; 30 april na des morgens tien uur ge sloten. VN*WV\WWvV\*A*WWWV In 25 jaar 1250 baby's op de wereld geholpen Dokter A. I. Vos, de (gemeente)arts van Wolphaartsdyk, is zaterdagmid dag in het Dorpshuis een groots wel kom bereid in verband niet zijn te rugkeer uit het sanatorium, waar hij bijna een jaar lang verbleef. Niet al leen het feit, dat een gebruinde dok ter Vos thans weer gezond en wel in de gemeente is teruggekeerd vorm de de aanleiding tot dit huldebetoon. De bijeenkomst was min of meer be doeld als een zy het enigszins verlate viering van liet 25-jarig ambtsjubileum van dokter Vos. Dokter Vos werd bijna een jaar ge leden opgenomen in het sanatorium De Klokkenberg, waar hij enkele maanden een kuur onderging. Ten einde na zijn operatie weer geheel op krachten te komen, heeft dokter Vos nog een drietal maanden in Da- vos doorgebracht. Reeds tijdens zijn ziekte werd hij op de eigenlijke jubi leumdatum in de maand december min of meer gehuldigd. Het huldi-, gingscomité uit Wolphaartsdijk is toen naar De Klokkenberg getogen, waar de jubilerende arts namens de bevolking geschenken werden aange boden. De vrijdag voor Pasen kwam de .Wol- phaartsdijkse arts weer voor goed Ihuis om zijn praktijk te hervatten. In gezelschap van zijn vrouw en vijf kinderen werd de jubilerende arts zaterdagmiddag afgehaald door de plaatselijke muziekvereniging „Ad- vendo". Mevrouw F. van Dienst-Tavenier, de eerste Wolphaartsdijkse baby. die dokter Vos 25 jaar geleden op de we- f reld hielp, overhandigde de dokters- vrouw een boeket bloemen na haar aankomst in het Dorpshuis. Burgemeester B. H. G. ter Haar I Romeny sprak dokter Vos als eerste toe. Hij toonde zich oprecht verheugd over het spoedige her stel van de dokter. De burgemees ter verklaarde, dat de jubilerende arts er slag van heeft dorpsdokter te zijn, die de bevolking aan zich weet te binden. „De kennis van dokter Vos is gepaard aan een rijke ervaring. De gemeente is dankbaar voor zijn terugkeer in zijn gezin en in de dorpsgemeen schap", aldus burgemeester Ter Haar. Gelukwensen O Pasta K 2 T Spra) haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen Namens de afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, sprak de arts P. K. de Haas uit Goes en kele woorden.. Hij merkte op, dat de curatieve en preventieve gezond heidszorg de bijzondere belangstel ling hebben van de jubilerende arts. Namens de afdeling bood liij een ge schenk aan. De heer J. Kakebeeke voerde het woord namens de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis, waarvan dokter Vos voorzitter is. Deze wees erop, dat het Groene-Kruiswerk dok ter Vos na aan het hart ligt. Als blijvend aandenken overhandigde hij de gemeentegeneesheer een fotoboek van Wolphaartsdijk. gemaakt dooi de heer L. P.Pieterse, hoofd van de openbare lagere school te Oud- Sabbinge.. Oud-burgemeester S. A. N. van Oeveren, die nog enkele herinnerin gen ophaalde uit de begintijd van dokter Vos in Wolphaartsdijk, be lichtte speciaal diens werk voor de Stichting Prot.-Christelijk Streekzie kenhuis te Goes. De heer A. de Lan ge uit Goes verheugde zich namens de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" over de terug keer van dokter Vos in Wolphaarts dijk. Spreker zei, dat dokter Vos een „ouderwetse" dokter is, die sterk meeleeft met het wel en wee der pa tiënten. „De jubilaris heeft zijn ar beid niet alleen beperkt tot zijn werk als huisarts, maar hij heeft zijn ga- ven ook ten dienste gesteld van het j Veere Groene-Kruiswerk", aldus de heer De Lange. j Gelukwensen werden voorts uitge- j sproken door de lieren J. Burger uit j Wemeldinge namens Kraamzorg en de heer A. v. d. Vliet uit Wolphaarts- dijk namens de Vereniging van Zie- kënhuisverpleging. Dokter Vos bracht uitvoerig dank aan de velen, die tij dens zijn ziekte belangstelling heb- Een gebruinde gemeente-arts. dokter A. I. Vos. is bij zijn terugkeer in Wolphaartsdijk hartelijk gehuldigd vanwege zijn zilveren jubileum. Op de foto feliciteert burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny (rechts) het echtpaar Vos. Foto P.Z.C.) Drukke receptie voor vier jubilerende zusters In een met fleurige bloemstukken gesierde hal van het kinderpaviljoen in het Vlissingse St.-Josephzieken- huis, hebben vier zusters Francisca nessen zondagmorgen van 11 tot 12 I uur vele gelukwensen in ontvangst i genomen vanwege hun gouden, res- i pectievelijk zilveren jubileum als kloosterlinge. Tijdens een geanimeerde receptie I feliciteerden geestelijken, artsen en leken de zusters Richilde en Geral- i dine, die 50 jaar kloosterlinge wa- I ren en de zusters Stefani en Ca- nisia,' die 25 jaar geleden hun intrede in het klooster deden. Met een gezongen hoogmis om half negen in de morgen was in een drie herendienst in de ziekenhuiskapel het heuglijke feit al kerkelijk her dacht. Op de receptie waren onder meer aanwezig een deputatie van het protestantse streekziekenhuis „Beth- esda", gevormd door de dames zus ter M. J. Blok, directrice en zuster A. M. v. d. Visse, hoofdverpleegster en door de heren J. Moll en W. J. Berg, respectievelijk voorzitter en se cretaris van het ziekenhuisbestuur. I Dan waren er de moeder-overste zus ter Adriana, rector C. Kroon, pas toor H. Adriaansens en pater F. Wij nen. Voor en na her kwamen nog enige tientallen aan het ziekenhuis verbonden artsen, liet ziekenhuisbe stuur, geestelijken en leken, waar door de receptie een feestelijke in druk maakte. De zusters kregen be halve enige bloemstukken, een per soonlijk cadeau van het ziekenhuis bestuur. ben getoond. Hij verklaarde nog in zijn 25 Wolphaartsdijkse jaren liefst 1250 kinderen op de wereld te heb ben geholpen. Velen maakten daarna nog- v an de gelegenheid gebruik dok ter Vos persoonlijk geluk te wensen met zijn zilveren jubileum. Examens Voor liet examen assistent-calculator, afgenomen door de Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boek- drukkersbedrijf slaagde te Utrecht dc heer J. van 't Leven uit Bruinisse. (Advertentie) Speel zélf eens een actieve rol als u naar de bioscoop gaat. Doe het niet afgemeten haastig. Versier het gezellig met vóór of na de film ergens neer te strijken, wat te drin ken of iets te eten. Met zo'n initiatief kunt u tegen de grootste ster van het witte doek concurreren. Nóg een tip voor een leuk ini tiatief: als u een cadeautje moet geven, geef dan Horeca-cheques, waarmee in elk Neder lands Horecabedrijf betaald kan worden. Chequeboekjes a 10.- of 25.-, in cou pures van 2.50, kunt u bestellen bij het Bedrijfschap Horeca. Koninginnegracht 58- 59. Den Haag. (giro 635300; vermelden: Chequeboekje). IN SEPTEMBER IN MIDDELBURG Programma voor drie dagen vastgesteld Tijdens de zaterdag gehouden ver gadering van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Ge meente-ambtenaren in hotel „Cen traal",te Goes is meegedeeld; dat de- bondsdagen 1962 in Zeeland zullen worden gehouden, namelijk op; 6, 7 en 8 september a.s. te Middelburg. Het programma is. reeds samenge steld. Het ligt in de bedoeling dat de deel nemers. uit het gehele land afkom stig, op donderdag 6 september, door het gemeentebestuur van Middelburg zullen worden ontvangen, 's Avonds- zal in restaurant „Wöhler" een ge zellige bijeenkomst worden georgani* seerd, waarbij medewerking zal wor den. verleend dóór een bekend caba retgezelschap. Op vrijdag 7 september valt de offi ciële opening van de bondsdagen in het City theater, 's Middags wordt- de huishoudelijke vergadering gehou den. fDe laatste dag zal o.m. de dam bij worden bezichtigd. Daarna I wordt naar Antwerpen gereden, waar men zal worden ontvangen door het gemeentebestuur van deze stad. 's Middags zullen de deelnemers dan de gelegenheid krijgen ieder op eigen gelegenheid de stad te gaan bezichtigen. Dc vergadering besloot een krediet. van 2000.-- beschik baar te'stellen als bijdrage van de afdeling Zeeland aan de bondsdagen. Bij de aanvang der vergadering stel de de voorzitter, de heer H. Strab- bing, de vergadering ervan in kennis dat de directeur van de bond, de heer Van Dijk, een koninklijke onderschei ding ten deel is gevallen. Met alge mene stemmen werd besloten dc ge decoreerde een gelukstelegram te zenden. De rekening van de afdeling Zeeland van de bond werd vastgesteld met een batig saldo van 405,77. Het reservefonds had een batig slot van 2873,33. Het bleek dat het ledental van de bond langzaam, doch. gestadig groeit. Op -1 januari j.l. waren in Zeeland 363 ambtenaren bij de bond aange sloten. een stijging ten opzichte van het vorig jaar met 2,8 procent. JAARVERGADERING TE VLISSINGEN Causerie over de nieuwe woningwet lu de zaterdagmiddag gehouden jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Nationale Woning raad in restaurant „Delta" te Vlis- singen werd besloten binnenkort in een vergadering van de federatie de verschillende kwesties rond het her stel van de zoutscliadewoningen te bespreken, teneinde te trachten deze kwesties gezamenlijk tot een oplos sing te brengen. By de rondvraag was hierover uitvoerig gesproken, o.a. over de vergoeding van verhuis kosten en de schadeloosstelling aan de betreffende bewoners. Gewezen werd hierbij op het afwyzende stand punt van de minister. De voorzitter, dc heer A. C. van de Velde uit Vlissingen, constateerde in zijn openingswoord met voldoening dat de belangstelling voor het werk van de woningbouwverenigingen groeiende is, en dat ook de activitei ten van de Nationale Woningraad meer en meer worden gewaardeerd. In Middelburg en Goes werd meer zelfstandigheid voor de woningbouw verenigingen ten opzichte van de gemeente verkregen en ook kwam er in Goes meer samenwerking tussen de verenigingen onderling. Voorts wees de voorzitter op het grote be lang van de bestuurders van de ka dercursussen. VAN SLOUGH BOYS j meegekomen heeft mnziek verzorgd i geworden, het be- die klonk als een klok. Geen wonder, Engelse voetballers i ua"l: deze band heeft de naam „de i Breskens. Een groot beste jeugdgroep van Zuid Enge re! voor de bezoekers 'und" te zyu. Als herinnering hood de leider van de Engelse groep de voor zitter van het jeugdhuis te Breskens een vaandel aan, in ruil waarvoor de jonge Bressiaanders een ets van het strand offreerden. Van de zijde van de stichting Visserijfeesten Breskens worden inmiddels pogingen in het werk gesteld om de muziekgroep tij- j dens de komende visserijfeesten, aan- 1 staande zomer te laten optreden. De i judoclub heeft contacten gelegd voor een tegenbezoek. GOLFBAAN In Cadzand is Inmiddels een twee de miniatuur-golfbaan voor hel publiek opengesteld. Het is de baan van de heer P. W. van Akker te Cadzand-Bad, gelegen aan de Duindoornstraat en Egelantier laan. i Het is een sui zoek van de Slough Boys aan succes zelfs, zowel voor de bezoekers als voor de Breskense jeugd. Het voetbalteam speelde een wedstrijd legen de BreskenSc junioren, die met 3-0 door de gasten van overzee werd gewonnen. Ooit is de Engelse judo club uitgekomen tegen Breskense ri valen, e.en strijd die eveneens in het voordeel van de gasten (1-0) eindig de, wat niet voorkwam dat dit pro grammapunt in bijzondere mate bij de kijkers in de smaak is gevallen. De band die met hel gezelschap was nnnrtodc*r? 1 PROFESSOR. Met. grote interesse beluisterde het talrijke gezelschap van congressisten de woorden van Middelburgs burger vader, die tijdens de officiële ont- vangst in hel statige stadhuis, de opvoering van „Korckzak en de kin- Zceuwse hoofdstad in zijn speech een deren" dinsdag In Axel nog vragen belangrijke plaats gaf. 1-* - - Middelburg is blij de congressisten TONEELFORUM Mochten de kijkers na afloop van de Nadat de jaarverslagen waren goed gekeurd, werden als bestuurslid hór- kozen de lieren F. Schets te Vlissin gen en P. A. van de Putte te Sou burg. De heer J. Duijvekot uit Mid delburg werd als lid van de controle- commisie gekozen. Hierna hield de heer A. in 't Velde, wethouder van Amsterdam en voor zitter van de Nationale Woningraad een causerie over „De nieuwe wo ningwet. ook voor ons nieuwe mo gelijkheden?" Spreker bracht hulde aan de ontwerpers van de oude wo ningwet van 1901 en toonde vervol gens breedvoerig de mogelijkheden die de nieuwe woningwet biedt. Spreker was van mening, dat de verenigingen zich zeker niet moe ten bepalen tot het bouwen van wo ningen voor de minst draagkrach tige» alleen, doch zich op breder ter rein moeten bewegen. De heer In 't Veld toonde zich een warm voorstan der van hulp aan leden bij het bou wen van eigen woningen. Helaas mankeert het wel eens aan voldoen de actie bij woningbouwverenigingen Er zijn nog tienduizenden woningen, vooral in de grote steden, die niet meer aan de moderne eisen voldoen. Bij de bespreking welke op deze cau serie volgde, kwamen tal van onder werpen naar voren, die in de Zeeuw se verenigingen leven. Bij de rondvraag werd nog gespro ken over de verschillende gebreken, welke zich voordoen in pasgebouw de woningen, die de verenigingen nachtmerries bezorgen. Fluor in drinkwater In het raadsverslag van Vlissingen in de krant van zaterdag j.l. is een storende fout geslopen. Ge- I sproken werd namelijk over een voorstel om bij de N.V. P.Z.E.M. aan i te dringen op fluoridering van het I drinkwater. Juist is uiteraard, dat daarop aangedrongen zal worden bij de N.V. Waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland. Voor de Te te kunnen ontvangen. Middelburg heeft in het verleden jarenlang strijd gevoerd om te trachten een universi teit te krijgen. In Middelburg ont stond een Natuurkundig Genoot schap en Middelburg zus en Middel burg zo. Klonk het. Na het applaus verhief de professor zich van zijn zetel, om als voorzitter van de congressisten een welwillend antwoord uit te spreken: ..Én nu we dan hier in Maastricht zijn", begon hij vriendelijk.... „o._use padvinderij was hebben, dan zullen zij die' kunnen het zaterdag een zeer bijzondere dag. voorleggen, aan een toncclforum. Dit i Voor de tiende maal organiseerden forum zal proberen klaarheid te bren- de Kapitein Van der Deeken-groep gen in alle problemen die de opvoe-1 en de Doormangroep namelijk de ring van het stuk kan hebben opge-1 jaarlijkse Sint-Joriswandeltocht. Bij roepen. i na 600 padvindsters, gidsen, vefken- Als voorzitter van het forum zal fun geren ds. J. Pennings uit Axel en voorts zullen zitting nemen dr. Bo- land uit Terneuzen, de heer C. Bruyns uit Westdorpe, burgemeester M. K. van Dijke van Axel, drs. A. Haas uit Terueuzen, mevrouw T. Niehüser uit Terneuzen. pater Scssinti uit Hulst en ds. E. Stern uit Sas van Gent. ners, pioniers, kabouters, welpen voortrekker*, waarvan ongeveer 150 uit België, hebben dit tweede lustrum gevierd met een jubileumtocht, een défilé en een taptoe. Om drie uur vertrokken de groepen vanaf de Markt voor een tocht door de buitenwijken, voorafgegaan door de padvindersdrumband. „De Crogi- co's" uit Rotterdam, de „Kizito Band' uit Bergen op Zoom en de „Middel burgse Padvinders Drumband". Voor de deelnemers echter definitief voor tochten van ongeveer 20 en 10 km vertrokken volgde eerst een défilé, dat werd afgenomen door burge meester mr. H. Rijpstra, de wethou ders H. A. M. A. de Meijer, en M. de Vos, de ere-districtscommissaris voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ds. L. S. Blom, de districtscommissaresse voor de gidsen, mej M. de Rijk. dc wnd. D. C. voor Zeeuwsch-Vlaanderen de heer P. J. van de Goes, de commissaris zeeverkenners België, master L. van Beethoven en de D.C. van het N.P.G. voor Zeeuwsch-Vlaanderen, mevr. Kempe-van Strien. Daarna trokken de wandelaars het land rondom Terneuzen in om in de garage van „De Hoop" weer samen ie komen. Onderweg had iedereen een traktatie ontvangen. Ds. L. S. Blom reikte de prijzen uit. 's Avonds volgde op dc Markt een taptoe door de drie drumbands. De foto geeft een beeld van de wan delaars in en om Terneuzen die dc padvinders er zaterdag veroorzaak ten. Foto P.Z.C. SNEL en GOED Uw films vóór 5 uiir gebracht de Volgende dag klaar. Goes - Kruiningen - Vlissingen NOORDELIJKE WIND. Bewolkt weer met hier of daar ecu buitje, maar plaatselijk ook opkla ringen. Zwakke tot matige noorde lijke wind, maar in de kuststreken nu en dan vrij krachtige wind. De zelfde temperaturen als gisteren, of iets hogere. ZON EN MAAN Zon op Maan op 5.12 4.26 onder 20.03 onder 16.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2