Bestuur Polder Walcheren verzet schouwdatum" niet Weer kritiek in raad Vlissingen op uitblijven grenswijzigingen s AWE MA N.v. Zeeuwse Almanak METERFABRIEK TERNEUZEN WIL BEDRIJF VERGROTEN n 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 1962 STADHUIS-KREDIET VERLEENDMAAR Vlissingen dringt aan op fluor in het Zeeuwse drinkwater „BEGRIJPELIJK" zoals de heer E. de Priester (p.v.d.a.) het noemde vond de VIissing.se raad het, dat er voor de bouw van het nieuwe stad huis een aanvullend krediet nodig is van 635.000. Tegen deze krediet verlening hadden de raadsleden in de vergadering van gisteren dan ook geen bezwaar. Maar wel noemden verschillende woordvoerders het ver ontrustend, „dat voor andere sectoren van bestuurszorg in de komende jaren minder zal kunnen worden uitgegeven dan in verband met het handhaven van een redelijk voorzieuingspeil noodzakelijk zal zijn", zoals b. en w. hadden voorspeld. Dit zou volgens de lieer De Priester minder dringend zijn, „indien de minister van binnenlandse zaken de belangen van Vlissingen wat beter in het oog hield". Hij voegde er aan toe: „Als de minister de grcnswijzigïngsvoorstellen voor Walcheren vlotter bij de Staten Generaal indiende, zou de gemeente beter de linancïële positie kunnen overzien". Wethouder W. Poppe noemde deze woorden „ons uit liet liart gegrepen". Hij sprak van een uitzichtloze affaire en hoopte, dat in de zaak der grenswijzigingen „tenslotte het iiuchtere verstand het zal winnen van alle emotionele argumenten". De sprekers vleiden zich niet met de hoop. dat dit het laatste aanvul lend krediet is, dat nodig zal zijn. Wel drong men met klem aan de kosten „zo laag mogelijk te houden", zoals de heer P. Bikker (c.h.) het stelde. Ir. Ebling ta.r.) vroeg zelfs de extra kosten „terug te vinden in een soberder uitvoering". Wethouder Poppe antwoordde daarop waarschu wend, dat dit stadhuis dan niet goed koop mag zijn, maar bestemd is voor een toekomstig Vlissingen. En wet houder F. G. Smit repliceerde een voudig: „We zullen geen overbodi ge uitgaven doen". Overigens achtte liet college van b. en w. het niet nodig nu een tussentijds urgentie program op te stellen. Dit schema zal zoals altijd bij de begroting gegeven worden. Fluor Tandarts H. B. J. Knoop (v.v.d.) complimenteerde b. en w. met het voorstel om in de vergaderingen van de N.V. P.Z.E.M. aan te drin gen op fluorïdering van het drink water. Hij gaf een deskundige uit eenzetting over deze materie, waar uit bleek, dat de pro's talrijker en sterker zijn dan de contra's. Hij kwam hiermee al bij voorbaat tege moet aan een vraag van de heer Ebling om een nadere toelichting over dit gespecialiseerde onderwerp. Burgemeester mr. B. Kolff kon de lieer J. J. Kern po (p.v.d.a.) ant woorden, dat de fluor de smaak van het water niet zal beïnvloe den en dat deze stof niet nade lig zal zijn voor de industrieën. Slechts voor die industrieën, die werken met een sterke indamping van water (bijvoorbeeld bereiding van baby voedsel) ondervinden moeilijkheden, maar iu deze ge vallen kunnen afdoende maatre gelen genomen worden. Daarna ging de raad ook met dit voorstel akkoord. Voor het aanbrengen van een asfalt- betonlaag op het terrein bij de vis mijn werd een krediet van 10.000 Centrale verwarming NeJerstraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 gulden verleend. De heer H. van Rooijen (c.h.) drong er bij dit voor stel op aan ook de plaats, waar de visvrouwen met een viskarrelje op de Nieuwendijk staari, deze voorziening aan te brengen. Wethouder Smit be loofde deze zaak te bezien. Bij het verlenen van een krediet van 85.000 gulden voor èen volautomati sche ladderwagen voor de brandweer, vroeg de heer P. Bikker (c.h.) bij de bouw van gebouwen, die hoger zijn dan deze wagen, het voorschrift te stellen, dat er een nooduitgang moet komen; Burgemeester Kolff noemde dit „een zaak om te bezien". Geen zand Op een vraag van de heer E. T. Oos terhuis (v.v.d.) moest burgemeester Kolff de teleurstellende mededeling- doen, dat rijkswaterstaat deze zo mer geen zand zuigt in de Sardijn- geul en dus ook geen zand op het badstrand kan klappen. Gemeente werken bestudeert nu nieuwe moge lijkheden om het badstrand te verbe teren. Tijdens de rondvraag deelde burge meester mr. Kolff mee, dat de raad spoedig een voorstel zal bereiken over bestrating van het gedeelte naast de huishoudschool. De heer Oosterhuis had gevraagd hiervan een parkeerterrein te maken. Op een vraag van de heer D. Romijn (p.v.d.a.) deelde wethouder C. J. Gillissen Verschage mee, dat het water van het Kanaal door Walche ren tijdens het zwemseizoen weke lijks zal worden onderzocht in ver band met de volksgezondheid. RAADSVOORSTELLEN UIUUUIIUUUUIHUi voor onze postabonnees in ge meenten waar een P.Z.C.- agentschap is gevestigd, in het pakket van deze agenten wor- m den ingesloten. De postabon- g necs kunnen hun krant dan 5 tot 10 uur 's morgens bij de pi betrokken agent afhalen. Expeditie P.Z.O. fiisiaBiiiiiiiHiiiiiiiiu» stijlvolle vruetijds kleding: Ontwerp nieuw stadhuis voor 30.000 inwoners De meterfabriek te Dordrecht, die sinds enkele maanden aan de Indu strieweg te Terneuzen een assembla- gebedrijf voor stofzuigers in werking lieeft, wil uitbreiden. De directie heeft bet gemeentebestuur van Ter- neuzen doen weten, dat men met de vervaardigde stofzuigers een gunstig resultaat heeft geboekt. Daardoor overweegt men de capaciteit van het bedrijf te vergroten niet een tweede hal van 750 vierkante meter vloer oppervlak. In afwachting van de goedkeuring door de hoofddirectie tc Parijs is thans aan de gemeente Terneuzen gevraagd of zij bereid is deze tweede hal bij te bouwen op dezelfde voor waarden als in het lopende huurcon tract. De meterfabriek deelt verder mee. dat het in de bedoeling ligt op de duur het gehele fabriekscomplex •over te nemen. De raad van de ge meente Terneuzen, die donderdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, wordt gevraagd in deze zaak een principebesluit te nemen. In een pre advies aan de raad zeggen b. en w. in principe geen voorstander te zijn van exploitatie van fabrieksgebou wen, maar dat zij gezien de in het verleden gevolgde gedragslijn en bij wijze van uitzondering meent aan het verzoek gevolg te moeten geven. De raad wordt verder voorgesteld te besluiten aan de architecten prof. ir. J. H. van de Broek en J. B. Bakerna te Rotterdam op te dragen het maken van een voor lopig ontwerp voor de bouw van een stadhuis tc Terneuzen, bere kend op 30.000 inwoners. Na overleg met ter zake bevoegden is het college van b. en w. gesterkt in de conclusie dat dit object de hoogste eisen van architectuur ver eist met het oog op de unieke ligging van het stadhuis aan de Wester- schelde. De bedoelde architecten zijn ontwerpers van onder meer het ge bouw van de Wereldomroep te Hil versum, bet postcheque- en girokan toor te Den Haag en het K.L.M.- kantoor te Den Haag. Als de raad daarin toestemt zal aan het architectenbureau Kuiper, Gou wetor en De Ranitz te Rotterdam worden opgedragen een voorlopig ontwerp te maken voor de bouw van een gemeentelijk politiebureau aan de Rozegraeht. Aan de minister van binnenlandse zaken is reeds verzocht om een bijdrage in de bouwkosten. De grondprijzen in het plan-zuid zullen aanzienlijk moeten worden ver hoogd. De o.b.g.-bebouwing (openba re gebouwen) is thans berekend op .f 15.25 per vierkante meter. Voor-, heen was dit ƒ12,50 en ƒ11,50. De zogenaamde o.a.-bebouwing villa- bouw Iwordt verhoogd van 12,50 tot 2.1 per vierkante- meter en de o.a.-bebouwing villabouw H) van 15 tot 21. De li.g.b.-bebouwing volkswoningenwordt verhoogd van 9,75 en 12,75 tot 15,25. Als de raad -hiermee akkoord gaat, zal aan de landschapsarchitect W. C. J. Boer te Rotterdam opdracht worden gegeven tot het maken van een schetsontwerp van het recreatie gebied Oesterputten omgeving VOOR.DE BESTE. «JAREN VAN UW LEVEN l Benoeming bij belastingen Bij koninklijk besluit is benoemd tot hoofdinspecteur-titulair van 's-rijks belastingen „ter beschikking" de in specteur J. Terlouw, hoofd van de in spectie der registratie en successie te Terneuzen. zwembad). Voorgesteld wordt aan het las- en scheeosreparatiebedrrjf Eyke-Hogendoorn te Terneuzen een perceel grond van 1460 vierkante meter aan het industrieterrein te ver kopen voor 7 per vierkante meter. Betrokkenen willen daarop een ijzer constructiebedrijf stichten. Middelburgs jongetje (8) in kanaal verdronken Ondanks 8 uur dreggen nog niet gevonden Gistermiddag omstreeks het middag uur is de 8-,jarige Ronald Hendrikse uit Middelburg bij het stoomgemaal de. Boreel spelenderwijs met zijn fiets in het kanaal door Walcheren gere den en verdronken. Ondanks liet feit dat een gehele middag was gedregd en 's avonds ook totdat liet donker was, heeft men het lichaampje van het ventje nog niet kunnen vinden. Volgens omstanders moet het jonge tje met zijn fiets de dijk langs het jaagpad afgereden zijn en daarna van de glooiing het water ingereden zijn. Daar er op dit moment in de Boreel gemalen werd stond er ter plaatse, waar het ongeval gebeurde, een sterke stroom. Enkele voorbijgangers, die bet ongeval zagen gebeuren, spron gen onmiddellijk te water, maar door de krachtige stroom konden zij zich heel moeilijk boven hou den. Nog eenmaal is het ventje gezien, daarna zonk het in de diepte. De Middelburgse politie is daarop begonnen te dreggen. Een flink stuk van het kanaal in de richting Vlissingen werd af gezocht, maar het was tevergeefs. Rond 5 uur in de middag werd de hulp ingeroepen van 3 kikvors mannen van de marinebasis in Vlissingen. die tegen de richting van de stroom bet gemaal was kort na het ongeval stilgezet de bodem van het kanaal afge zocht hebben. Ook dit was tever geefs. De redders vonden alleen de fiets. Nadat het donker geworden was, moest men de reddingspogingen sta ken. Weer geen brommers op Vlissingse boulevards Wel vrij spel voor buitenlanders Met ingang van dinsdag a.s. (1 mei) zal dc Vlissingse bou levard weer verboden terrein zijn voor „rijwielen met inge schakelde hulpmotor". Ook de ze zomer de maatregel geldt tot en met do maand septem ber dus geen brommers op de boulevard. Althans niet 's middags en 's avonds: het ver bod geldt van een uur 's mid dags tot twaalf uur 's nachts. Gistermiddag werd dit in de Vlissingse raad bekend. Vele raadsleden toonden zich erover verbaasd, dat de raad geen ge legenheid heeft gekregen om over deze maatregel te debat- teven, „want" zo werd ge steld „vorig jaar was toch sprake van een proefverbod". Burgemeester Kolff stelde ech ter vast, dat de bevoegdheid om dit besluit te nemen niet bij de raad maar bij b. en w. berust en dat dé proef langer dan een jaar kan duren. Grote ontstemming toonden enkele raadsleden over het feit, dat het verbod niet geldt voor bui tenlandse brommers. Zo lang hiervoor geen internationale richtlijnen zijn gesteld is hier aan echter niets te doen. En dus kunnen de Duitse brom mers ook in de aanstaande zo mer weer „rustig" over de bou levard knorren, knetteren en razen - I VAN .win TOT STANDSORGANISATIES VÓÓR OUDE DATUM DAS De- heer J. Sol uit Axel heeft dezer dagen iu ziju woonplaats per auto eeu klein ongelukje gehad. Hij reed namelijk een das dood. Een onge woon gebeuren, want genoemd mar- teraclitig dier is in het goede Axel geen alledaagse verschijning. Behal ve in Europa komt de das ook in Azië voor en overal bij voorkeur op zandgronden. Geen wonder dat de automobilist meer dan gewone be langstelling had. Zozeer, dat hij zelfs van plan is het dier te prepa reren. BEGIN De voorbereidende werkzaamhe den voor de bouw van het kerk- complex van de gereformeerde ANTWOORD... Het is een troostrijke gedachte, dat ,1oe op het ogenblik allemaal min of ■meer met hetzelfde probleem zitten, namelijk dit: Welk karweitje moet je de padvinder voor zijn heitje la ten doen"? Kijk, het moet wet een Nurks zijn dié niet. sympathiek tegenover deze actie stemt en daarom doen er dezer dagen zo velen van ons zo aan doenlijk hun best om iets origineels te verzinnen. Het karweitje immers, móet een karweitje blijven. Het mag niet te zwaar zijn, xcant het mag om de drommel niet op uitbuiterij lijken, maar het moet vooral ook niet te licht zijn, want dan lijlct het teveel op een s-pelletje. Het is een voortdu rend zoeken naar een gulden mid denweg en persoonlijk hebben wij de indruk, dat die middenweg gepla veid is met een ontelbare hoeveel heid schoenen, die er gepoetst wor den. Op (le vraag: „Wat. moeten we ze laten doen?", hebben wij ten minste al vele vrienden en bekenden gelaten horen roepen: Schoenen 'poetsen" en voor het geval ge U be reids al had afgevraagd, waarom de mensheid in deze dagen met zo keu rig gepoetste schoenen door het le ven 'gaat, dan is dit het antwoord... gemeente te Yerseke aan de Bree- weg-Molenlaan - Oude Boogaerd, zijn donderdagmiddag begonnen. Toen werd namelijk de eerste paal voor het gebouw geheid. De eerste van 180 stuks. Zij nog ver meld dat de palen in lengte varië ren van zeven tot negen meter. SLOTAVOND. Ook de Doniburgse tien maal tieners zijn aan hun slotavond toe. Die zal zaterdag worden gegeven in de zaal van liet Badvaviljoen en een zeer aantrekkelük programma zal worden geboden. Reeds enkele maanden heb ben de Domburgers gelegenheid ge had naar het gewicht van vier inge zetenen te raden. Zaterdag zal dat gewicht worden bekendgemaakt, alsmede de prijswinnaars. Het, pro gramma voor de avond vermeldt: naast de opening een toneelspel in drie bedrijven van De Trekpleisters, oen pauze (met verloting), een film over Domburg en het wegen van „De grote vier". „The Cats" zullen hun medewerking aan het bal verlenen. FEEST Het feest van Ferdinand- de Boevere en Renikle de R'uijs- scher te IJzendijke is voorbij. Woensdag is liet gevierd ter gele genheid van hun 50-jarig huwe lijksfeest en gezegd mag worden dat het de beide echtelieden nie.t aan belangstelling heeft ontbro ken. 's Morgens werden ze door een 40-tal bruidjes naar de r.-k. kerk begeleid, waarna het feest in het „Hofzichttheater" werd ge vierd. De Ravelijnstraatbewoners hadden in deze straat voor een passende versiering gezorgd en de muziekvereniging bracht een se renade die klonk als een klok. Groot was de belangstelling voor de receptie, waarop ook burge meester Ficq en gemeentesecreta ris Dierikx aanwezig waren. GOUD We kunnen vandaag nog een gouden feest vermelden, een feest dat ech ter nog in het verschiet is. In Kou- dekerke. om precies te zijn Tram straat 37. zullen de heer en me vrouw E. Maas-Pljpe donderdag aan staande vijftig jaar getrouwd zijn. ZOLANG ER nog polder- en waterschappen zijn, zolang zullen de land bouwers zeer waarschijnlijk nog wel het één en ander te zeggen hebben over de zogenaamde jaarlijkse schouwdatum, het ogenblik, waarop de sloten schoongemaakt moeten zijn. Vrijdag was «lat liet geval tijdens de algemene ledenvergadering van dc Polder Walcheren te Middelburg, waar de „stellingen" enerzijds betrokken waren door de leden van het dagelijks bestuur, voor wie voorzitter jlir. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg het woord voerde, anderzijds door een aantal commissarissen voor «Ie „ongebouwde eigemlommen", dat voorgesteld had de schouw- datum van 15 december naar 1.5 januari te verzetten. ste deel van de plaatselijke afdelin gen van de standsorganisaties in ant woord op een schrijven van de polder 15 december als schouwdatum ge noemd heeft, Waarop enkele commis sarissen antwoordden, dat die afde lingsleden ongetwijfeld voor 15 januari gestemd zouden hebben, in dien ze geweten hadden dat dat ook mogelijk zou zijn. „Jhr. Rutgers was echter niet te overtuigen en sprak van een beetje storm in een glas water". Hij merkte op, dat het steeds dezelfde landbou wers zijn, die nalatig zijn en dat die ook niet bun sloten schoongemaakt zullen hebben, wanneer de schouw* datum op 15 januari gesteld zou worden. „Ik heb begrip voor het per soneelstekort, maar als drie-kwart van de eigenaren het wel klaarspeelt, kunnen de anderen het toch ook", veronderstelde de poldervoorzitter. Ondanks voorstel van 12 commissarissen De lont was in het kruitvat gegooid door het dagelijks bestuur, dat be sloten had om bij de afgelopen na jaarsschouw in tegenstelling met vo rige jaren thans wel de bepaling van het politieregloment tot uitvoering le brengen en de nalatige landbou wers een boete van vijf gulden op te leggen. Nu was dit moment volgens enkele commissarissen wel heel on gelukkig gekozen, omdat het afgelo- ten najaar voor zeer veel water ge zorgd nad, waardoor het voor de boeren heel moeilijk was om de slo ten schoon te maken. Overigens ging het niet zozeer om die vijf gulden boete, dan wel om de datum, die zo verklaarde commissaris J. Bosse- laar Szn. de boeren niet kunnen aanhouden wegens personeelsgebrek, dat bij het schoonmaken een grote rol speelt. „Iemand heeft z'n aardappels la ten liggen om zijn slootgedeeltc schoon tc maken. Dc sloot kwam schoon, maar dc aardappels be vroren 's nachts", merkte de heer Bosselaar op. Niét vóórgaat Deze commissaris wees er voorts op, dat de watergangen en grote spreu ken van de polder zelf ook nog niet schoon zijn. „Als U zelf niet voor gaat iets te doen, hoe kunt U dan de landbouwers een boete opleggen", vroeg hij zich af. Jhr. Rutgers betoogde dat het groot Nog meerdere commissarissen lieten hun ongenoegen blijken over het handhaven van de oor spronkelijke datum. „Laat de boe ren het dan zelf controleren", suggereerde de heer Z. Maljaars, maar «lat achtte jhr. Rutgers on mogelijk. „Dit jaar hebben de boeren door de grote regenval met overmacht te kampen gehad", doelde daarop de heer P. de Vis ser Wzn mee. En de heer J. Francke Mzn wist te vertellen, dat in de Westwatering een waar schuwing gegeven is en in de an dere wateringen een boete. Fouten Waarop jhr. Kutgers toegaf, dat er 1 enkele fouten gemaakt zijn. Hij ging er dan ook mee akkoord, dat er in het vervolg een commissie ingesteld zal worden waarin enkele com missarissen zitting zullen hebben die zal bekijken of er van overmacht sprake is. Maar verschuiven wilde de voorzitter de datum niet, zolang de meerderheid van de standsorgani saties 15 december wilde handhaven. „Maar wat is er dan toch tegen?", riep de heer Bosselaar uit. „Dan wordt het wel februari voor dc sloten schoon zijn", was het antwoord van de voorzitter. „Dus het bestuur houdt 15 december aan?", vroeg dc heer Bosselaar. „Zolang de ingelanden niet dezelfde mening hebben als de commissaris sen, dan nemen wij de suggestie van de briefschrijvers niet over", aldus jhr. Rutgers. „Ik treed binnenkort af, maar ik zou toch wel graag zien, dat er in het dagelijks bestuur twee boerenraden opgenomen worden, die voor de belangen van de boe ren opkomen", merkte de beer Bosselaar verongelijkt, op. Zuiveren Enkele commissarissen van de ge bouwde eigendommen trachtten de lucht wat te „zuiveren". „Ik voel hier een sfeer van wantrouwen tegen het dagelijks bestuur", merkte mr. P. C. Adriaanse op als plaatsvervan gend raad. „Maar elke keer, dat ik de vergadering meemaakte, kwam dc schouwdatum ter sprake en «laar- bij is de zaak uitvoerig besproken". En tot slot van de bespreking ging jhr. Rutgers akkoord met een sug gestie van mr. J. A. Lantsheer die aan het begin van «le vergadering als commissaris beëdigd was om de datum iets later te stellen, wan neer «le landbouwers door abnormaal slecht weer de schouwdatum niet kunnen aanhouden. Aan het begin van dc veVgadering was enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden commissarissen mr. J. A. Dumon Tak en P. Bcsuijen. *WV\<WwWWWWWVWSAA Voor Zeeuws nieuws zie ook s de pagina's 4. 7 en 11. vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvw KUNST „Het Mannion Mysterie" Goes, „De Prins van Oranje"; „Onderling Kunstgenot". OM MET EEN KWALIFICATIE te beginnen: de toneelvereniging „On derling Kunstgenot" te Goes heeft gisteravond in „De Prins van Oran je" een keurige voorstelling gegeven van het aloude „Mannion Myste rie" van Philip Weathers, in een vertaling van Alfred Pleiter. Een keurige voorstelling, uitstekend verzorgd, "met decors die direct al een open doekje ontlokten en in een gaaf afgewerkte mise-en-scène. Een voorstelling, die tot stand kwam on der regie van I. Ligthart Schenk, die met deze regie veel eer heeft inge legd. Eén enkele opmerking: een iets straffere hand, een iets hoger tem po en een wat geringere accentue ring van het dramatische zouden het geheel nog ten goede zijn gekomen, maar het is niettemin een boeiende voorstelling geworden. „Het Mannion Mysterie" is e^n thril ler van het goede oude soort die herinneringen oproept aan „Gas licht". Alle voorwaarden zijn er: een oud landhuis in het onherbergzame Cornwall, een eenzame vrouw met haar toverheksachtige ouwe getrou we dienstmaagd, waar nodig even een opkomend onweer en natuurlijk het op mysterieuze wijze verdwenen slachtoffer van de hele historie. In dit geval de als een sadist afgeschil derde echtgenoot van de vrouw des huizes, die de vrouw boven dien nog uit een bedenkelijk milieu stamt. Haar moeder immers bracht haar man door vergiftiging om het leven. Goed, ook hier is de man en vader verdwenen. Vergiftigd? Vermoord door dc kortstondige minnaar van mevrouw Het wordt allemaal tot op de draad uitgezocht door de man een ju rist wiens dochter dc zoon van de mevrouw-de-weduwe wil huwen en reken maar, dat de ontknoping ver rassend is. In dit soort stukken gaat het vooral om de sfeer en die sfeer nu wist men uitstekend op te roepen. Dat was vooral ook tc danken aan het overtuigende spel van mevrouw E. F. Frantzen-Cloeck Hellema, die er goed in slaagde de raadselachtige vrouw des huizes gestalte te geven. Hoewel zij dit raadselachtige mimisch niet van begin tot het einde vol wist te houden, bleef zij toch geheimzinnig genoeg om de gespannen sfeer voort durend te handhaven. Zij werd daar in voortreffelijk gesteund door me vrouw A. Cardon-Kakebecke als de ouwe getrouwe, die alleen al grie zels oproept door het van tijd tot tijd uitstoten van een wetend, huive ringwekkend lachje. Een uiterst gave typering. Beheerst en loffelijk rol vast zette de heer Y. Koopmans de jurist op de planken en voor een wel heel gave vertolking zorgde «le heer E. Casteleyn in zijn dubbelrol van tuinman-chauffeur. Een heel na tuurlijke, volkomen geloofwaardige creatie. Mevrouw C. G. van Arent- hals-Haasdonk had tot taak de ver loofde vrouwelijke arts uit te beelden, een opgave die zij verdienstelijk vol bracht, maar waarin zij tocli iels te meisjesachtig bleef om te kunnen overtuigen. Zoals op zijn beurt de volwassen, romans schrijvende ver loofde cn zoon des huizes van E. W. Carels net iets te jongensachtig en iets te krampachtig bleef om hele maal geloofwaardig te zijn. Twee aanvaardbaar vertolkte rollen, maar daar hield het dan ook mee op. De heer J. L. Rijlcse was een duivels ge tinte oude kerel: een goed afge werkte rol en Marian Nieuwenhuis tenslotte zorgde voor een schuchter, soms al tc bedeesd rneiske in een vertolking, die een beetje erg aan de indolente kant bleef. Ondanks deze enkele opmerkingen een voorstelling, die voor het overi ge alle waardering verdient en die terecht met een hartelijk applaus be loond werd. v. B. G.M.C. adviseert sluiting winkels a.s. maandag De Goesc Middenstands Centrale, de overkoepelende organisatie van dc drie middenstandsverenigingen in Goes heeft de leden geadviseerd om de winkels op maandag 30 april de gehele dag le sluiten. VEEL BEWOLKING. Over het algemeen veel bewolking en overwegend droog weer. Matige tot krachtige wind tussen noord cn noordwest. Aanhoudend k«iud weer. ZON EN MAAN. 29 april Zon op 5J6 Maan op 3.30 30 apr Zon op 5.14 Maan op 3.59 onder 20.00 onder 13.41 onder 20.02 onder 15.02

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2