N.T.S. staat maandag voor krachtproef en.... sclw'i jvcn VANDAAG MORGEN korte draaicirkel van de Volvo! VOLVO RUSSISCHE FILMERS BOUWEN VOORT OP OUDE TRADITIES VLISSINGEN KAN KAMPIOEN WORDEN BIJ SCHIJNDEL ZATERDAG 28 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 moooooKxmioos^^ Honderd technici in zestien wagens verslaan HET FEEST De rijdende receptie van het koninklijk zilveren bruids paar door de hoofdstad des lands wordt een krachtproef voor de reportage van de Ne derlandse Televisie Stichting, die ervoor zal zorgen dat heel Nederland kan meegenieten van wat tenslotte niet alleen voor Amsterdam bestemd is. Vier reportagetreinen, bestaande uit een techniekwagen, een regie wagen, een P.T-T.-zenderwagen en een materiaalwagen, bemand met in totaal ruim 100 technici en cameralieden, zullen op de be langrijkste vier punten van de route der rijdende receptie wor den opgesteld. Op de Dam staat de eerste reportage-eenheid en vandaar begint de uitzending, na de toespraak van min-president De Quay, om 2.50 uur maandag middag. Om 2-55 uur verwacht men de 1ste beelden: de opstelling van de ridders van de Militaire Willemsorde, die de hen toeko mende ereplaats hebben het vertrek van de koningin en prins in hun kales. De tweede repor- tageploeg met vier camera's staat op het Amsterdamse Leidse- plein, waar voor de Schouwburg o.a. orkest en koor van de Neder landse Opera staan opgesteld om het bruiloftslied van Lohengrin ten gehore te brengen; even ver derop, bij de koepelkerk staat de geestelijkheid: dominees, pries ters, rabbijnen en een muziek korps van het Leger des Heils. Muziek Een vijfde camera van de Leidse- pleinploeg verslaat het uitbundig muziekfestival op het wijde Mu seumplein: tientallen muziekkorp sen in uniform en met meer dan honderd schitterende vaandels. De derde eenheid werkt in en om het nieuwe R.A.I.-gebouw, waar o.a. turners en turnsters demonstre ren zullen, waar politiekapcl en militaire bands zullen spelen, en de aanwezigen het koninklijk bruidspaar bij binnenkomst mas saal zullen toezingen. Het laatste reportagepunt is bij de steiger in de Amstel, waar koningin en prins de kales zullen verlaten, om over te stappen in de gouden koningssloep. Daar staan de adelboi-sten in gala, daar ligt de Ji.n van der Heyden, het schip van de brandweer, vrolijke water waaiers te spuiten, en daar zal varend Nederland defileren- Commentators Al dagen en eigenlijk al weken lang zijn technici vooral ook van de P.T.T., bezig moeilijkheden' en moeilijkheidjes op te lossen- Een van de problemen is: hoe krijgt men de beelden zonder storing in Bussum in de hoofdcontrole kamer, waar de regisseurs zitten die de opeenvolging van beelden stante pede kiezen zal. Men heeft er straalzenders voor, die of wel op een dak van een hoog gebouw vlak bij het reportagepunt staan, of op een mobiele mast die tot 25 nieter hoogte kan worden uit geschoven. Tussen die hoge straalzenders en Bussum mag dan geen enkel object in de rechte lijn het beeld verstoren. Een dag tevoren al be ginnen technici met het uitleggen van bijna drie kilometer kabel van twee centimeter dikte, die de camera's met de wagens verbin den moeten. Overal zal een ver slaggever van de N.T.S. bij een koptelefoon het commentaar van zijn collega's volgen, en alle regis seurs samen zijn op een vergader- telefooncircuit met elkaar ver bonden, men herinnert zich nog beschaamd dat eens een radio verslaggever bij de inhuldiging van koningin Juliana commentaar gaf over haar entree in de Nieu we Kerk, terwijl ze er nog niet was: de arme man moest wel beginnen te praten, want hij werd ingeschakeld! maar hij zag niets. Dergelijke misverstanden zullen niet voor kunnen komen zolang alle commentators elkaar kunnen horen, de vier heren zijn: Willem Oduys. Dick de Vree, Arie Kleywegt en Dick van Bom mel. Avondfeest De middaguitzending zal duren tot zeker half vijf. 's Avonds om half acht begint het programma over vijf en twintig jaar, sa mengesteld eigenlijk door 12 echt paren die ook een kwart eeuw geleden in het huwelijk traden. Over dit programma is wat narig heid, het liedje „as 't effe kan'' kan echt niet gezongen worden door Johan Kaart de Doolïttle van My fair lady, en het is toch een beetje al te dwaas dat men probeert deswege herrie te schop pen: een liedje, zelfs een leuk liedje is maar een liedje, en of het nu waar !s dat van bepaal de zijde bezwaar is tegen de in houd ervan of dat inderdaad het probleem van het passend decor ni t kan worden opgelost, doet er niet veel toe. Om kwart over negen geeft de N.T.S. een directe reportage van een grandioos vuurwerk uit Am sterdam. Om half tien het pro gramma „Allen samen" een documentaire over koninklijke be langstelling vooral voor de jeugd. Om tien uur directe reportage van de feestviering in Amsterdam, op de Dam vooral, het hart van Ne derland. En om elf uur een repor tage van het volksbal in het rui me R.A.I.-gebouw. De andere dagen Dinsdag 1 mei ontmoeten koningin en prins hun buitenlandse konink lijke gasten in het Amstelhotel, daar zal het journaal wat van laten zien. Woensdag zal de tocht met deze gasten op de Oranje tot buitengaats ook in het jour naal worden verslagen, came ra's voor extra reportage worden niet aan boord toegelaten. Van het bezoek aan Keukenhof zai woensdag niet veel meer dan een flitsje in het journaal komen. Silvain Poons in het N.C.R.V.-te levisiespel van gisteravond: „Struif', dat onder regie van Paul Cammermans op het scherm werd gebracht. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^ T elevisie Om half acht Top en Flop, een gesprek over toekomstige top hits o.l.v. Herman Stok, Om tien voor half negen Dorus met zijn Saint-Germain des Prés- Om tien voor half tien film „Chantage" over het werk van inspecteur Du- val ïh de internationale politie organisatie. Om kwart voor tien de quiz „Willens en wetens" van Theo Eerdmans en assistente Maud met de heer A. Langereis uit Medemblik als slachtoffer, die de derde ronde Wieringermeer en Afsluitdijk gaat verwerken tenzij hij genoegen neemt met de reeds gewonnen zeshonderdzesenzestig- guldenzesenzestig. Tot besluit Arie Kleywegt met „Achter het nieuws". De Vlaamse televisie presenteert van vier uur tot kwart; over vijf kampioenschap schermen. Om ze ven uur een documentaire over de ontwikkeling van de fonograaf- Om half negen de Dennis Ö'Keefe- show. Om negen uur „Waag je kans", de zaterdagse quiz. Om tien uur variété en cabaret. Radio Hilversum I: Om vijf voor acht het Radio Filharmonisch Orkest met populaire klassieken, concert voor viool en orkest van Bruch, m.m-v. violist Herman Krebbers- Om negen uur Tierelantijnen. Om tien uur de kopstukken en om elf uur de Meesterwerken. Hilversum H: Om vijf over acht „Smaken verschillen" het uit vier personen bestaande gezin van Alexander Pola geeft commentaar op de geboden amusementsme nu's. Om tien over negen de laat ste „Waar of niet waar" van Joop Koopman. Om kwart over negen dansmuziek door liet Tria- nonorkest van Tony Karlen eu Jan Corduweners Ballroomor- kest- Om vijf over tien „Man in de stad" een cabaretfantasie rond om Ton van Duinhoven geschre ven door Mies Bouhuys. Om tien over half elf het negende vervolg van het hoorspel „vissen in troe bel water" f elevisie Om tien over half negen een luch tige eenakter van Claude Gevel, over een eenvoudige kantoor bediende die verliefd wordt op zijn vrouwelijke chef. Om vijf over tien de film „Verraad", naar de gelijknamige roman van Ed gar Wallace (boven de veertien). Om half elf een reportage van de Erasmusprijsuitreiking in Brus sel aan Romano Guardini, inge leid door Gab Smit. De Vlaamse televisie komt om half zeven met een film voor de jeugd die zich afspeelt in het Verre Oosten, vele eeuwen ge leden. Om half negen het zee mansdrama „Op hoop van zegen" van Herman Heyermans- Om half elf sport. Radio Hilversum I: Om acht uur „Het meisje en de kroon", een hoorspel van Hans Homberg. Om kwart over negen spreekt dr. L. Roppe over Koning Willem I. Om tien uur De vergulde baars, het koffiehuis met het enorme sleutel gat van Emile Lopez en Jan de Cler. Om tien over half elf Gab Smit met een causerie over Guil- laume van der Graft. Tot besluit van de avond zingt de Kon. Zang vereniging Venlona. Hilversum H: Om vijf over half vier een reportage van de hockey wedstrijd NederlandDuitsland door Dick van Rijn (laatste deel). „Pier-perikelen" heet het hoorspel van Stanley Richards, een vrolijke geschiedenis nvm.v. Wiesje Bouw meester, Nel Snel, Rien van Nop pen en Tine Medenia (8 45). Om tien uur Rijkdom der welluidend heid: strijkkwartet in d van Mo zart. uitgevoerd door het Barchet kwartet. Om elf uur zingt Marie Cécile Moerdijk Spaanse volks liedjes en om kwart over elf de Swingexpress door Roel Balten voor de microfoon gebracht- Bij een proefrit bent u blij-verrast, als u merkt dat de Volvo aan een straatje van 10 meter al genoeg heeft om zijn neus.lnééns te keren. De draaicirkel van de Volvo P1800, Is 95 m, die van de 544 is 95 m en die van de 121 en 122S Is 9.6 m. In 's werelds dichtstbevolkte land, bewijst wendbaarheid grote dienstenl Parkeren.gaat Volvo-vlug. Dankzij de korte draaicirkel! Iedereen Is vd! van Product of Swedish englnettlaif ImporMt® «oor Nrdetfand: MHAM N.V.-Den Hatg KonlnglnneQrtcM 10-11 - Tel (075) 18206» Gebruik uitsluitend origtneto onderdek» MIDDELBURG: GarageC. Huybregts, Blauwedijk 45-47, Telefoon (01180) 2155 VEERE: N.V. G. M. Poppe Zonen, Markt 212-213, Telefoon (01181) 2 61 en 292 ST. ANNALAND: Garage J. Kurvink, Voorstraat 2, Telefoon (01665) 445 FILMS IN ZEELAND Don Camillo heeft het tot bisschop gebracht De schaarse voorbeelden van Russische filmkunst, die wester se bioscopen bereiken hebben de filmindustrie achter bet IJzeren Gordijn een over het algemeen uitstekende naam bezorgd. De Russen hebben de traditie van voor de tweede wereldoor log voortzettend zich een nieuwe plaats veroverd. Techni sche perfectie en grote artistie ke talenten samen hebben dit bereikt. Tot de faam van de Russische film hebben niet in het minst een aantal oorlogsfilms bijgedragen, rolprenten, waarin de oorlog en het hele krijgs- gedoe scherp worden veroordeeld. De inhoud van deze werken is wel in schrille tegenstelling met de politiek van de Sowjets. Toch wekt die anti- oorlogsstemming in de Russiche rol prenten niet het gevoel dat men met een handig gecamoufleerde propa ganda te maken heeft. Reclame wordt in de Russische films niet ge maakt, althans niet in de films, dié we in het westen te zien krijgen. Een der meest recente voorbeelden van de Russische „oorlogsfilm" is: „Zij sneuvelden niet tevergeefs". De film werd kort geleden in Nederland uitgebracht, na op het festival van Venetië met een prijs te zijn be kroond. Het is het werk van twee regisseurs, wier namen het Neder landse publiek weinig zullen zeggen; A. Alow en W. Naumow. De voorkeur van de Russische Van Gelder zag geen perspectieven in Suriname Desgevraagd heeft de directie van de. Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der en Zonen N.V. in de jaarvergade ring meegedeeld, dat men 't experi ment van bosaanplantingen in Suri name heeft beëindigd, omdat dit pro ject geen economische perspectieven bood. Het onderzoek naar de mogelijkheden in Suriname heeft „Van Gelder" in de loop der jaren ongeveer 21/3 mil joen gekost. De directie zoekt naar stig verder naar andere mogelijkhe den met betrekking tot de grondstof, fer.voorziening. De jaarstukken werden goedgekeurd en het dividend werd bepaald op 14 procent. Bekercompetitie afdelingsvoetbal Voor de bekercompetitie van de K.N.V.B.-afdeling Zeeland (zondag voetbal) zijn de volgende groepen sa mengesteld: Groep A: Domburg, Noormannen, Middelburg IV en Wal cheren; groep B: Breskens II, Groe-1 de, IJzendijke en Aardenburg; groep C: Hulst m. Terneuzen II, Hoofd plaat; groep D: Lewed. Boys H, Vol- harding I, Patrijzen n en Zeelandia II; groep E: Zierikzee n, Renesse er Kwadendamme. 9 Filmacteur Charlie Chaplin, violist Jehudi Menuhin en de president van de wereldbank. Eugene Black, zijn voorge dragen voor eredoctoraten van de Britse Oxfordunlversiteit. filmers gaat ook al traditio neel uit naar het intense, men selijke drama, dat zij met eenvou dige middelen en een vermijden van alle sensationele effecten al tijd meesterlijk weten uit te beel den. Pathetische scènes en specta culaire opnamen, zoals het „in- dustrieprodukt" uit Hollywood maar al te vaak bevat, komen in deze films niet voor. Het zijn de „korte verhalen" van de cinema tografie, waarop de Russen zich hebben gespecialiseerd. „Zij sneuvelden niet tevergeefs" telt slechts vier hoofdrollen. Het is een verhaal van vier mensen en hun ge meenschappelijk avontuur is de oor log. De oorlog brengt hen samen en uit de tegenstellingen in karakter, verleden en toekomstverwachtingen ontstaat een boeiend verhaal. Alle vier hebben zij hun speciale functie in het verhaal: de vrouw, die een kind verwacht, de luitenant, die in de oorlog nog spannend en lucratief spel ziet, soldaat-humorist en de soldaat met shock. Aan geen van hen gaat het noodlot voorbij. De oorlog kiest zijn slachtoffers zonder partijdigheid. Het zijn de goeden, die er in dit ge zelschap het slechtst af komen. De geboorte aan het eind van de film van het kind van de vrouw, tege lijk met de afkondiging van de wa penstilstand, echter is het symbool van een nieuw begin. Hoop op een nieuwe toekomst is de boodschap van deze Russische film. Te zien in Electro (Middelburg). Het zal velen een plezier doen, dat Giovanni Guareschi, de geestelijke vader van Don Camillo en Peppone zijn pupillen in een nieuwe film hun vrolfjke ruzie heeft laten voortzetten. In Grand (Goes), City (Middelburg) enAlhambra (Vlissingen) kan men Feraandel weer zien als de vlug op gewonden Don Camillo, nu echter niet meer als eenvoudig parochie pastoor, maar als bisschop in Rome. De ruzie ligt nu op „hoog niveau", want burgemeester Peppone heeft 't inmiddels tot kamerlid gebracht. Het toneel van de strijd is nu verplaatst naar de eeuwige stad. „Don Camillo op de barricade" heet de film, die even vlot geregisseerd werd als de eerste rolprent over het illustere duo. Luxor (Vlissingen) brengt leven in de brouwerij met een actiefilm over spionage, ontvoering en politieke in trige onder de titel „Ontvoering uit Boedapest". Richard YVildmark speelt er de hoofdrol in. BLOEMEN LIGGEN REEDS GEREED Roosendaal een lastig obstakel voor T.S.C. De bloemen zullen zondagmiddag ge reed liggen bij de wedstrijd Schyn- delVlissingen.... Bloemen voor de Vlissingers, die in deze wedstrijd, hun laatste in dit seizoen, kampioen kunnen worden van de eerste klas E. Inderdaad zijn de Zeeuwse voet ballers favoriet, maar direct moet vastgesteld worden, dat Sehyndel het Vlissingen bijzonder moeilijk ban Op eigen veld won Vlissingen van deze Brabantse ploeg met vier doel punten verschil. Maar dat gebeurde in een periode, dat de Zeeuwen in hun beste vorm staken. Sindsdien is Schijndel tot betere prestaties geko men en ook deze ploeg speelt voor eigen publiek sterk. Reden genoeg dus voor de Vlissingers om de tegen stander van zondag niet te onder schatten. Niettemin is de Zeeuwse winst zeker als de Vlissingers over tuigd zijn van hun eigen kwaliteiten en zich niet laten beheersen door wedstrijdzenuwen Ogenschijnlijk krijgt T.S-C- het heel wat gemakkelijker dan de Zeeuwen. De ploeg uit Oosterhout speelt immers voor eigen publiek en juist tegen de slechtst geklas seerde ploeg van de ranglijst: Roosendaal: Toch zal ook T.S.C. het zwaar te verduren krijgen, want Roosendaal zal koste wat kost degradatie willen afwenden en de Westbrabanders bewezen al dat het hun ernst is door in de uitwedstrijd tegen het sterke Ton- gelre met 22 gelijk te spelen. Het volledige programma voor de klassen, waarbij Zeeuwse amateurs betrokken zijn, luidt: EERSTE KLAS E BrabantiaTongelreAllianceDe Spechten; M O.C.Boxtel; T.S.C. Roosendaal; SchijndelVlissingen. TWEEDE KLAS B MiddelburgDosko; Hontenisse Rood Wit W; Uno AnimoTerneu zen; SartoSteenbergen: Internos Veerse Boys; R.A.C.—H.V.V. DERDE KLAS D R.K.F.C.Odio; AxelGrenswach ters; GoesB.S.C.; Zeeland Sport Meto; R.C.S.—Corn Boys. VIERDE KLAS G BrouwershavenZierikzee; Schut tersN.S.V.; SC GastelKruisland. VIERDE KLAS II CllngeSteen; Lewedorpse Boys—» PatrijzenOostburgKoewacht BreskensBiervlietYerse keLu c- tor. RESERVE le KLAS Vlissingen nHelmondia Hl (uitge steld); N.O.A.D. Ill—P.S.V. IH; Wil lem H 3Brabantia II; Taxandria II Middelburg H; De Valk IIInter nos H. RESERVE 2e KLAS B Zeeland Sport IIDosko II; Vlissin gen mCorn Boys II; Goes II— Axel II; H.V.V. EEVeerse Boys II. Geen bevestiging over ronde van Nederland 1962 Naar wij vernemen bestaat de kans, dat de ronde van Nederland 1962 niet, althans niet op het vastgestel de tijdstip, doorgaat. Bij gebrék aan sponsors zou het zeer moeilijk zijn geworden de ronde te houden van 10 tot en met 17 mei, zoals oorspronke lijk was gepland Het evenement uit stellen 5 september zou als even- uele begindatum zijn genoemd ■al eventueel zeei moeilijk zijn in verband met renners, die contractu eel elders verplichtingen moeten na komen. Bovendien is het allerminst zeker, dat de K.N.W.U. hiervoor toe stemming zal geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17