Toeristenstroom over Zeelands wegen Schr^dte WALCHEREN Agenda Betere bestrijding van pijn en griep! Chefarine 4 GEREF. JEUGD VAN ZEELAND HIELD PAASTOOGDAG TE GOES BIJNA ZESHONDERD VISSERS BEPROEFDEN GELUK IN ZEE DINSDAG 24 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE. UOU RANT Slot van pag. 1), den met in Vlissingen de drukte geconcentreerd op en om de Bou levard. In Axel trok voorts de leger- en luchtmachttentoonstelling „Paraat .1962" bijzonder veel belangstel ling. Goed bezet Drukke dagen waren het ook voor clo café- restaurant- en hotelhou ders. In de badplaatsen leverde de komst van de toeristen over het algemeen weinig moeilijkheden. Alle hotels waren over 't algemeen van goed tot zeer goed bezet en huisvestingsproblemen waren er nauwelijks. De steden in Zeeland levérden haast een gelijk beeld. Alleen op de avond van eerste paasdag zat de politie in Vlissin gcn met het probleem om nog enkele toeristen aan nachtlogies te helpen. Pas na veel telefoneren slaagde men hierin. De politie te Middelburg kampte daarentegen helemaal niet met dit probleem, in tegenstelling tot het vorig jaar. De politie van Goes hoefde zich evenmin met de huisvesting bezig te houden, hoewel de hotels hier een overweldigende drukte kregen te verwerken. Bij één hotel was maandag..vond zelfs niets meer in huis. Camping Hoewel vroeg in het seizoen kon den ook de campings een graantje van het vreemdelingenbezoek .mee pikken. Op enkele campings stond oen aantal tenten en tentjes en verschenen de eerste caravans. Bosbrand op terreinen van waterleidingmij. Z.-Beveland In de nacht van zondag óp maandag ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak een bosbrand op de terreinen van de waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland in Ossehdrecht, nabij de Belgisch-Nederlandse grens. Ter wijl de gealarmeerde brandweer be zig was met het blussingswerk, volg den er kort na elkaar nog twee brandmeldingen en wel vanuit de bos sen van de: volksabdij „Onze Lieve vrouw ter Duinen" aan de verkeers weg van Hoorgerheide naar Putte. Met assistentie van broeders uit de volksabdij, omwonenden en dank zij het optreden van de brandweren uit Ossehdrecht en Bergen op Zoom was men het vuur vrij spoedig meester. Enkele hectaren bos gingen verloren. Bijzonder druk hebben ook de veerdiensten het gehad. Op enkele lijnen werd een extra boot inge legd, waarmee men de aanvoer over het algemeen vlot afkon. De meeste „achterblijvers" werden genoteerd op de lijn Vlissingen Breskens, waar bij enkele vaar- ten, twintig a vijfentwintig auto's niet meekonden. Voor de politie leverde hot vreem delingenbezoek geen noemens waardige moeilijkheden op, hoe wel het voor de politiemannen vier drukke dagen zijn geweest. Spannend werd liet alleen even op de middag van tweede paasdag op de weg tussen Vlissingen en Middelburg. Naast de toeristen- stroom kreeg men ook nog de vele bezoekers van de voetbalwed strijd VlissingenTSO te verwer ken en liep het verkeer, dat de richting Bergen op Zoom ging vast in de „flessenhals" Stations- brug- te Middelburg. Tot ver op de Nieuwe Vlissingse- weg stonden de auto's bumper aan bumper en van de Middel burgse politie ging zelfs een „noodkreet" naar de Vlissïngse collega's „houden jullie nou nooit op". Kond zeven uur was de erg ste drukte voorbij en bad Zeeland alvast een voorproefje gekregen hoe bet ongeveer van de zomer gaat worden. Schoolvoetbalwedstrijden op Schouwen-Duiveland Het pleit is weer beslecht in de jaar lijkse schoolvoetbalwedstrijden op Schouwen-Duiveland. Zaterdagmor gen heeft de leider van de traditio nele competitie, de heer A. Brand, in liet sportpark „Bannink" te Zie- rikzee de bekers en medailles uitge reikt aan de aanvoerders van de ne gen best geklasseerde teams. Het is dus op de eerste dagen van de paasvakantie weer een uitge- makte zaak geworden, welke ploe gen op 12 juni aanstaande in Goes de eer van Schouwen-Duiveland »n liet p houd* Met veel plezier hebben de 26 clflal- len van de Schouwse scholen naai de -prijzen gedongen. En na span nende wedstrijden op zonovergoten sportvelden ging het kampioenschap in de afdeling A naar het eerste elf tal van de Zierikzeese openbare la gere school. In afdeling B werd ly ceum 4 kampioen en in de afdeling C was deze titel voor 1-t.s. I. De tweede pla.atsen werden respec tievelijk bezet door de Beatrixschool, landbouwschool 2 en lyceum 2. Als derde op de ranglijst in de verschil lende afdelingen lieten zich klasse ren dc openbare lagere school te Nieuwerkerk, l.t-s- 4 en de Zierikzee se openbare ulo I. De vollédige uitslagen van de zater dagmórgen nog gespeelde wedstrij den zijn als volgt: L.t.s. 1lyceum 2 20; chr. ulo 2—lyceum 4 09; openb. ulo 1lyceum 2 03; openb. lagere school Zierikzee 1openb- la gere school Nieuwerkerk 30; open bare ulo 3landbouwschool 2 02; openbare lagere school Zierikzee 1 Beatrixschool 1—0; Beatrixschool openbare lagere school Haamstede 40; lyceum 4landbouwschool 2 9—1. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE (Advertentie) een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 NOORD-ZEELAND SCHERPENISSE Kandidatenlijsten voor komende raadsverkiezing Voor de raadsverkiezing te Scherpc- nisse zijn de volgende kandidatenlijs ten ingediend: S.G.P.: J. van der Jagt, H. Bijnagte, H. A. Polderman, M. Dijke, D. Quaak, H. M. Paulussc,. A. Dijke, G. J. van Stcenis, G. M. Quaak en A. Jaspcrse. Partij van de Arbeid: J. Joppe, C. Tichem, C. van Ast, A. Schipper en P. van Ast. C.-H.U.: (niet geregistreerd): D. Kleppe. P. A.-Kivict, Iz. J. van Daa- len. H. K. v. d. Werf, M. D. Anemaet en P. Jagt. Gemeentebelang: A. Hage, H. A. M. PlenbaaSj M. C. Hage, J. Tichem, J. J. Hage en C. van Dalen. SINT-ANNALAND Aanbesteding Dezer dagen is de riolering en de be strating van Tien hoven, Noordstraat en het laatste gedeelte van de West- straat te Sint-Annaland aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: fa. W. van Vossen cn Zoon. 149.725. fa. Jobs. van Vossen cn Zoon 156.800, gebrs. Moerland en Zoon 163.000. De begroting was 149.000 Advertentie EEUWIGE JEUGD jong blijven is een kwestie van opti misme. Maar verzuimt vooral niet om regelmatig do kleine groene Knoflox-pastilles in te nemen. Knol- lox (reukloos) voor het bloed en de spieren, voor de spijsvertering en een gave huid. Verpakking 1,80 en 4,50. Middelburg City: Du dief vau Bag dad. 20 uur. a.l. Llu-tro: De stalen klauw. 19.30 uur, 14 jaar. Miniatuur Walcheren. 9—13 uur. Vlissingen Alhambra: Nur dor Wind. 20 uur. 14 jaar. Luxor: Fort Yuma, 20 uur. 14 jaar. Guos Grand: GcniKlclozo Jungle, 20 Bergen op Zoom lioxy; Dc zondares van Assyrië. 20 uur, 14 jaar. Luxor: Revak. de rebel, 20 uur. 14 jaar. Tcrneuzen Luxor: Sag tnir Adieu. 20 uur, a.l. Oosiburg Ledehheuici: Der Czardas- könig, 20 uur. a Axel Het Centrum: De zwarte monocle, 20 uur. 18 jaar. Hulst Bioscoopgenouw: De verleider van dc Nijl, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: Ik ben er kapot van, 20 uur, a.l-. Jaarverslag Vlissingse Bestuurders Bond over 1961 De Vlissingse Bestuurders Bond heeft dit jaar opnieuw moeten vast stellen, dat de meiviering-, die in het verleden zulke hoogtepunten in de strijd van de arbeidersbeweging- heeft gebracht, in deze tyd de massa van de leden niet meer vermag aan te spreken en tot een massale viering van deze dag weet te brengen. '„Hoe wel wij dit niet zonder enige wee moed moeten constateren, dienen we te denken, dat dc sterk veranderde, maatschappelijke verhoudingen dit mede hebben veroorzaakt", aldus de Vlissingse Bestuurders Bond in liet jaarverslag- over 1961. Dit verslag vormt één van de programmapunten die aan de orde zullen komen in de jaarvergadering, die vandaag, dins dag, in het A.N.M.B.-gebouw wordt gehouden. Na het ovenvinnen van enkele moei lijkheden is in september 1961 een bijkantoorvan de Stichting Alge mene Spaarbank in Vlissingen ge opend. Het afdelingsbestuur van de A.N.M.B. stelde voor de spaarbank het kantoor Dokter Stavermanstraat 63 ter beschikking. Dc heren J. M. van Belsen en C. J. Janknegt werden aangewezen als administrateurs. Op 31 december waren 24 spaarbank boekjes uitgereikt. Op de spreekuren van het bureau voor arbeidsrecht verschenen in 1961 117 personen. Er werden 34 zoge naamde lopende zaken behandeld. De uitkeringen voor het N.V.V.-t.b.c.- fonds bedroegen in het verslagjaar in totaal 2349,45. Het aantal leden van de Stichting Arbeiders Kunstkring liep in het ZUID-BEVELAND 's-HEERENHOEK F eestprogramma Oranjevereniging De Oranjevereniging te 's-Heereri- hoek heeft Voor 30 april a.s. het feestprogramma als volgt vastge steld: negen uur H. Mis voor de schoolkinderen: daarna opstelling van de schoolkinderen aan de Kerk- dreef voor een aubade, te houden voor het gemeentehuis waar b. en w. en raadsleden aanwezig zullen zijn. Vanaf gemeentehuis gaat dc stoet vervolgens via Dorpsstraat-Werri- laan naar de kleuterschool voor de overdracht van een gift aan de eer waarde zusters voor de kleuters. Twee uur: rondgang door de ge meente door de fanfare en Sympho- nette en tevens optocht voor dc kin deren met versierde fielsen c.d. (hiervoor zijn prijzen beschikbaar gesteld), waarna om drie uur, op het voetbaltcrrein een gekostumeerde voetbalwedstrijd wordt gespeeld. Om half vier wordt voor de schoolkinde ren een filmvoorstelling' gegeven -waarna dansen voor jong- en oud. Om negen uur 's avonds is er ten- I slotte een lampionoptocht voor de jeugd met een muzikale rondgang j door de fanfare. Ook vermeldt hel feestprogramma nog ringrijden voor j paartjes op de bromfiets. 's-HEER-ABTSKERKE Kandidatenlijsten voor raadsverkiezingen Voor de verkiezing van leden van" de gemeenteraad te 's-Heer-Abtskerke zijn de Volgende kandidatenlijsten in gediend: rooms-katholieke lijst: J. C. van 't Westeinde, W. de Pundcrt, M, Raas; hervormde kiezers: Q. A. van de Vrie, A. de Jonge. G. Braam Gzn., I J. van Oosten, J. J. Schouwenaar; protestantse kiezers: M, H. van Lie- re, W. Minnaard sr., M. S. Tolhoek, M. Remijnse, J. Markusse, G. Min naard, A. van den Bos, A. M. Braam- se; hervormde kiezers: .T. Proos, Q. A. Remijnae, J. Tolhoek Lzn. seizoen 1960-1961 terug. In provin ciaal verband werd samenwerking gezocht in de Federatie van Arbei ders Kunstkringen. De voorzitter van de V.B.B., de heer J. Bliek, is voor zitter van de federatie. Het financiële verslag vermeldt over 1961 een batig saldo van 917;88. De begroting voor J962 heeft een batig saldo van 935,88. De inkomsten van het mei feest waren 824,80, terwijl de uit gaven 822,28 bedroegen. Het cxploi- tatieoverzicht van het zaaltje „Goed Wonen" sluit met een nadelig slot van 156,97. Het ledental van de Vlis singse Bestuurders Bond daalde van 4072 in januari tot 4031 in december. VEERE- Feestprogramma Oran j evereni ging Het feestprogramma voor koningin nedag is door het Veei-se Oranjeco mité als volgt samengesteld: 7.30- 8.00 uur: Herauten; 8-S.30 uur: Ko- raalmuziek vanaf Grote Kerk: 8.30- 9.10 uur: Carillonmuziek; 9.15-9.45 uur: Kinderzanghulde; 9.45-12.00 uur: Kinderspelen en traktatie; 1.30- 3 uur: Fietsenrally; 2-3 uur: Demon stratie Vecrse Dijkruiters; 4-5.30 uur Voetbalwedstrijd AMBON-VEERE' I. Muzikale rondgang van 19.15 tot 19.45 uur. waarna-om acht uur een feestavond ten bate van de 10 x 10 actie met o.a. een songfestival. Eén kandidatenlijst voor verkiezingen in Veere De kandidatenlijst (enige) voor de gemeenteraadsverkiezingen tc Veere is als volgt samengesteld: 1. D. Kas- se Dzn. (a.r.); 2. J. Mol (gem. bel.); 3. S. Kodde (c.h.u.); 4. Jan Pouwer (a.r.); 5. B. vè.n Beveren (gem.bel.) 6. P. Houterman (c.h-.u.); 7. J. Bak ker (a.r.) (allen zittende raads leden); S. J. Maljers (gem. bel.); 9. J. Bliek (c.h.u.); 10. A. C. Caljouw; 11. D. Verhoeve; 12. A. van Sluys. O.l.school en de kleuterschool verhuisden De scholieren van de openbare lagere school te Veere zijn uit hun school verhuisd, naar de leegstaande oude chr. lagere school aan de Kapelle- straal. De kleuterschool verhuisde naar een lokaal in de nieuwe chr. lagere school. Deze verhuizing was noodzakelijk omdat de fa. P. de Vis ser te Vrouwenpolder zal beginnen met een drastische restauratie van de school. Wanneer de restauratie voltooid is, zal ook een begin gemaakt kunnen worden met de bouw van de nieuwe kleuterschool op de plaats van de oude chr. lagere school, mits de ver eiste rijksgoedkeuring zal zijn ont vangen. Vier middelen In één labiel doen wonderen zonder de maag van streek Ie maken I De yier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij,die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Gla»fl bui»;« 20 tab!t:tei f 0.80 Handig» jiricvtfcaliing 40 labkilin f 1.50 Voordelige flacon 100 latletien f 3,50 KAMPERLAND N.C.V.B. kwam bijeen Woensdagavond hield de afdeling Kampei-land van de N.C.V.B. haar maandelijkse bijeenkomst. De ver bouw „Ttenata" en stond onder ding van haar presidente mevrouw Postma. Eerst werd een gedeelte uit de Schrift gelezen, waarop een me ditatie lgde. Hierna volgde de be handeling van de huishoudelijke za ken. Mej. Hondius uit Griinskerke sprak daarna over haar reis naar Israël, verduidelijkt het kleuren dia's. De presidente deelde nog mede dat in mei a.s. wika Westerval uit Hedenesse zal komen spreken. 's-GRAVENPOLDER Raad vergadert De raad van 's-Gravenpolder komt donderdagavond a.s. in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan ondermeer eenvoorstel tot het verlenen van een premie voor woningverbetering, de vernieuwing van de concessie met de N.V. water leidingmaatschappij „Zuid-Beveland" de bouw van een nieuw verenigings gebouw en een voorstel tot goedkeu ring van de slotwijziging van de be groting voor 1961 van het burgerlijk armbestuur. DS. SPILKER OVER „ONZE WERELD" Uitgebreide liturgie en ontspanningsprogramma Enkele honderden gereformeerde jongeren .afkomstig uit alle delen Van Zeeland, hebben tweede paasdag in de Gereformeerde Westerkerk te Goes de jaarlijkse Paastoogdag bij gewoond. Deze toogdag was georga niseerd door de afdeling Zeeland van de Bond van Gereformeerde Jeugd verenigingen in Nederland, 's Mid dags vroeg men do aandacht van de jongelui voor een uitgebreide paas- liturgie: de avond stond geheel in het teken van de ontspanning. De toog dag werd geopend door de afdelings voorzitter, de heer J. P. Balkenende, die de jongelui in een bezielend woord toesprak, dat hij aanpaste aan dc actualiteit. Verder was er orgelspel door de heer L. Holléstelle, die ook do samenzang begeleidde. De heer David Hollestelle uit Hilversum zong vervolgens en kele geestelijke liederen. Ds. T. Spil- ker g&ref. predikant te Utrecht, sprak daarna over „Onze tijd, onze wereld, Gods tijd, Gods wereld", een uitermate boeiende preek, waar in hij de jeugd wees op de grote technische ontwikkeling van deze tijd, de moeilijkheden die deze voor de jeugd met zich brengt alsmede haar verdiensten en mogelijkheden. Op luchtige en sympathieke wijze waarschuwde hij de jongelui onder meer voor „het gevaar dat. ons be dreigt, dat wij te defaitistisch wor den onder de grote ontwikkeling van de techniek, die onder meer een ABC-oorlogvoerïng mogelijk maakt". Hierbij dacht hij met name aan de nozems, en zogenaamde „beatniks", voor wie het verleden heeft afgedaan en voor wie er geen toekomst be staat. slechts het heden: „want mor gen barst de bom Ds. Spilker betoogde ten aanzien van dit defai tisme evenwel, dat de moderne mens veelal vergeet, het kroonstuk van de schepping te zijn: „dit is Gods we reld, de mens kwam uit Gods hand. Pasen wil dit zeggen; de Here Jezus heeft het gewonnen, hetgeen inhoudt idat ieder mens nieuw geworden is, dat jullie toch een toekomst hebben, ja, juist een geweldig grote toekomst, met grootse mogelijkheden", aldus ds. Spilker: „God geve dat jullie moogt leven uit het verleden naar de toe komst toe, en besef daartoe je grote roeping". De afdelingsprcsidente, mej. F. A. Groot Nibbelink verzorg- de de sluiting van de middagbijeen- •komst, 's Avonds was er een ónt- spanningsprogramma in de aula van dc Lagere Technische school te Goes, waar Jan Goèdbloed uit Middelburg het klein-kunstprogramma „Achter de Toog" verzorgde en het handje „Melodia" onder leiding van Leny de Graaf, eveneens te Middelburg, voor het voetlicht trad. OP TWEEDE PAASDAG Hengelwedstrijd tussen Vlissingen en Zoutelande Tussen Vlissingen en Zoutelande lieb- ben tweede paasdag aan het strand 570 hengelaars vier meer dan vo rig jaar op uitnodiging van de hengelsportverenigiug „Vlissingen" enkele uren naar hun lijntjes, zitten turen tijdens een internationale zee- iiengelwedstrijd. Voor (ie tweede maal werd dit visevenenient doof de Vlis singse hengelaars georganiseerd e"n vooral van Belgische zijde bestond veel belangstelling voor deze wed strijd. Het merendeel der deelnemers kwam echter uit eigen land en de heer B. v. d. Heyden uit Vlissingen zorgde er zelfs voor, dat de eerste prijs boven dien in Vlissingen bleef. Met eén to taal aantal punten van 1160 legde hij beslag op de eerste plaats, waarmee hij. tevens eigenaar werd van een door de gemeente Vlissingen beschikbaar gestelde beker en van de hoofdprijs, bestaande uit een zeehengeluitrus- ting. De tweede prijs een standaard bleef eveneens in de gemeente Vlissingen. Daarvoor zorgde de heer G. van Berkum. die 955 punten bij elkaar viste uit de zee. Vijlliönderd&ëventig henge laars hebben tweede paasdag op uitnodiging van de hengel sportvereniging Vlissingen tussen Vlissingen en Zoutelan de hun geluk in zee beproefd. Dit gebéurde tijdens een twee de internationale zeehengel- wedstrijd, waarbij ook de jeugd in de geheimen van het vissen werd ingewijd. (Foto P.Z.C.) De prijs van de grootste buitenlandse vereniging ging naar de „Molenvis sers" te Zeebrugge en. die voor de grootste Nederlandse vereniging naar 7,De Vogel" uit Kloosterzande. De best geklasseerde dame was mevrouw Collet uit Kloosterzande en de best geklasseerde Belgische dame me vrouw G. de Buck uit Heist, gemeen te Knokke. De prijs voor de best ge klasseerde Zeeuw ging weer naar hoofdprijswinnaar de heer B. v. d. Heyden uit Vlissingen, terwijl de heer De Buck uit Heist/Knokke tijdens het concours het grootste aantal vissen op het droge bracht en hiervoor even eens een prijs in ontvangst kon ne men uit hamlen van wethouder Ch. J. Gillissen Verschage, die na afloop •van de wedstrijd de prijzen in het Concertgebouw uitreikte. De Vlissingse wethouder deed dit met een toepasselijk woord, waarbij hij onder meer hulde toezwaaide aan de organisatoren van de zeehengclwed- strijd. Hieraan voorafgaande had de voor zitter van de hengelsportverenigiug Vlissingen, de lieer P. Velleman, nog een kort openingswoord voor deze prijsuitreiking gesproken en nam hij later de prijsuitreiking van wethou der Gillissen Verschage over. De vijfentwintig best geklasseerden hengelaars waren I. B. v. d. Heijden, Vlissingen; 2. G. van Berkum, Vlissingen; 3. G. Pie- ters. Zeebrugge; 4. Brantegem, Blan- kenberghe; 5. M. v. d. Hede, Bier vliet; 6. H. v. d. Pompe, Vlissingen; 7. M. de Buck, Knokke; 8. R. de Baets, Maldegem; 9. R. Hamers, Vlis singen; 10. K. A. Bomer, Vlissingen; II. Th. Dieriks, Sluiskil; 12. G. de Spielghelaere, Heist; 13 E. van Geers- daale, Vlissingen; 14. G. Wouters, Sluiskil; 15. L. Hamelink, Terneuzen; 16. G. Pieters, Zeebrugge; 17. J. Cu- see, Oostkapelle; 18. P. Clement, Oostende; 19. I. Lamse, Colijnsplaat 20. A. de Feyter, Zaamslag; 21. J. Quaars. Breskens; 22. M. de Schacht. Oostende: 23. H. Verhage, Souburg; 24. R. de Baets, Maldegem; 25. mevr. P. Collet, Kloosterzande. Schrijver-arts dr. Melchior overleden Op 63-jarige leeftijd is te Haarlem overleden dr. A. Melchior, die bekend heid heeft gekregen als scheepsarts aan boord van (Ie walvisvaarder „Willem Barendsz". Gedurende de jaren 1931-1956 was clr. Melchior vrouwenarts in Haarlem. Hij heeft een groot aantal boeken ge schreven over zijn reizen naar Afrika en Zuid-Amerika. Dr. Melchior werd geboren te Seha- gen op 26 mei 1898. Hij promoveerde in 1930 aan de universiteit van Am sterdam. Dr. Melchior was auteur van o.m. Ware en onware verhalen van Eduard het schaap, van De blijde in- comste, van Schoonheid en bijgeloof in Oost-Afrika cn van Hel en para dijs. Journalisten nemen motie aan De Protestants Christelijke Journa listen Kring (P.C.J.K.) heeft in het conferentieoord „De Pietersberg" in Oosterbeek zijn veertiende algemene jaarvergadering gehouden. In een toespraak welke de voorzitter van de kring, de lieer J. D. Troost- heide, hield, stelde hij onder meer dat de situatie in de journalistiek en in de wereld niet zonder zox-g is. Hij zei dat de vraag gesteld mag woi-den, wat het resultaat is van alle arbeid op journalistiek terrein. De protestants christelijke partijen vertonen in de grote steden een dui delijke teruggang, aldus de heer Troostheide. „Geharrewar" in de christelijke perswereld doet voorts enorme afbreuk aan de christelijke invloed op het volksleven. In de vergadering werd een motie aangenomen waarin verontrusting wordt uitgesproken over het uitblij ven van de instelling van onderne mingsraden bij de meeste dagblad ondernemingen. In de motie wordt er bij de journalistieke instanties op aangedrongen, met de meeste spoed stappen te ondernemen, welke zullen leiden tot het instellen van zulke ra den. Amsterdammer gedood bij geschil tussen Italianen De 31-jarige gehuwde Amsterdamse jeepchauffeur R. de Kokq van Del- wijnen is vrijdagnacht om ongeveer kwart voor twee 't slachtoffer gewor den van een woordenwisseling- tussen een aantal Italianen. - Tijdens een ruzie in de Leidsestraat trok een van de Italianen opeens een stiletto-mes. waarmee hij een stekende beweging maakte. Het mes trof de toevallig passerende jeep chauffeur in de hartstreek. Hij was samen met een neef uitgeweest. Het slachtoffer had vermoedelijk niets met de ruzie te maken. Het noodlot wilde, dat hij zich juist tussen de twee groepjes bekvechtende Ita lianen bevond, toen dc ruzie een hoogtepunt bereikte, «OOWOOOOOOOOOO^^ Aardappelen kopen op afbetaling Engeland beleeft een voorldu- tlende prijsstijging voor aard appelen cn groenten en spe ciaal begint de aardappel- schaarste grote afmetingen aan te nemen. Een winkelier in Yorkshire is er toe overgegaan aardappelen Dp afbetaling te verkopen aan de huisvrouwen en een grote opslagplaats van aardappelen is onder politiebewaking ge steld. De winkelier in York shire vraagt 50 procent aanbe taling. De rest mag worden be taald met 10 procent per week. Politiebewaking werd ingesteld, toen aardappelen begonnen te verdwijnen uit een opslagplaats nabij Canterbury. De groothandelsprijzen voor aardappelen variëren thans van 44 tot 48 Engels pond per ton. Als gevolg' van de grote vraag bij dc handel, brengen sommige geïmporteerde soorten 50 pond per ton .op. Op vele plaatsen zijn dc huisvrouwen een aard appelboycot begonnen en expe rimenteren zij met vervan- gingsmiddelen. ioooooooooooooooooooooc<xxxx>oooooooooc Marktberichten VEILING ZÜID-IIOLL. EILANDEN. Donderdag 19 april. Aardappelen 20—27. Andijvie I 1071 IS. 2 73—99. aanvoer 4500 kg Sla IA 2910. 2A 22—28. IC 15—28 aanvoer 45.000 sl. Spinazie 1 6294. 2 45G4. aanvoer 11.000 kg. Witlof IA 123—547. 2A 36—134. 2B 90—114. aanvoer 7000 kg. Prei IA 43—71. 2A 41—45, 2B 4144. Selderij 6—17, Pe terselie 21—26. Uien 43—91. Radijs wil- punt 1824. Rabarber 45—71. Sjalotten 102. Tomaten A 300—3.40. C 300—3.30. CC 2.602.80. Golden Delicious 2A 71 —96. 2B 65—88. 2C 50—73. Jonathan IA 77—S4. 2A 74—81. 2B 38—71, 2C 50—66.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3