PAAS SHOW Hart van Vlissingen brokkelt weg feferr De Meester „dievenvanger van Westkapelle" S AWE MA NV CHARMANTE BELANGSTELLING VOOR VLISSINGSE PRAATPAAL DE KLERKeZN B. EN W. VLISSINGEN WILLEN r FLUOR IN DRINKWATER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL 1962 Nu een van de wanden langs de Oude Markt in Vlissingen is weggebroken wordt ineens duidelijk hoever de afbraak van het oude Vlissingen ten behoeve van de sanering, reeds is gevorderd. Links en rechts vallen grote open ga ten en eenzamer worden de nog overeindstaande huizen in de omgeving van de beide Zelkes. Zoals vanuit de hoog te vanaf de St.-Jacobsto- ren goed is te zien worden de open plekken steeds meer aaneengeregen en zelfs is een dragline al bezig met het gra ven van de bouwput voor het HEMA-gebouw aan de Oude Markt. Daarachter ligt het open terrein waar tot voor kort de Lange Zelke liep en daarachter is nog vagelijk te zien hoe het straatbeeld van de Korte Zelke in de stads plattegrond paste. Onaange tast zal echter blijven de klei ne oase van rust, het hofje „Zeemanserve" dat rechts aan het eindpunt van de Kor te Zelke is te zien. (Foto P.Z.C.) Burgemeester H. de Slees- ter van Westkapelle heeft in de nacht van donderdag op vrijdag zijn „wettelijke" func tie van hoofd van de politie, alle eer aangedaan. Dank zij snel optreden kon hij namelijk een poging tot inbraak in zijn ambtswoning verijdelen. Toen de burgemeester reeds te bed lag, hoorde hij dat er ie mand rond zijn huis liep en aan de ramen morrelde. Hij ging naar beneden en zag ie mand weglopen. Hij schoof een raam open, sprong op straat en zette de achtervolging in. Burgemeester De Meester kreeg de man te pakken en wist hem in bedwang te hou den tot de politie de inbreker van hem kwam overnemen. Het bleek de jeugdige Westka- pellenaar W. te zijn. Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 I WWV\\WWVVVS\VAWA Voor Zeeuws nieuws zie ook de y pagina's 5, 7, 10 en 25. y VVWWWWWWWWWVS^A/ VAN 1 TOT olijfje LENTEBODEN'. I We konden reeds op deze plaats mei- ding maken van waargenomen lente boden. Vooral zwaluw en zijn als zoda nig zeer in trek, want wanneer deze brave gevleugelde vrienden zich mel den kan de lente en zeker de zomer niet lang meer uitblijven. Vandaag beschrijven we dan ook met genoegen wat de heer Maljers uit de Plompert bij Aagtekerke heeft waargenomen: drie zwaluwen. Niet minder dan drie! INVASIE. De grote vogelinvasie is overigens begonnen, zo schrijft een lid van de vogelbeschermingswacht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In een half Imwm Iliiiiiiiiik INLICHTINGEN „Even Den Haai) bellen, dan heb ilc de zaalc zo rond", overwoog de man die enkele inlichtingen wilde hebben over het nieuwe rijkskantorengebouw in Terneuzen. Hij draaide het nummer van de in deze aangelegenheid bevoegde in stantie en kreeg een functionaris aan de lijn, die hem geïnteresseerd aan hoorde. Tot het geven van inlichtingen was deze functionaris echter niet be voegd. muur hij zou wel even door verbinden. Met een andere functio naris. Dat was ook een geduldig toehoor der, maar inlichtingen Néé, daar was hij echt niet toe bevoegd. Maar hij zou wel even doorverbinden. Met een andere functionaris. Nóg iveer hoger in rang dan hij zelf. Om een lang verhaal kort te maken, toen onze man voor de zevende maal ivas doorverbonden en hij ongetwij feld de hoogst denkbare functionaris bevoegd tot spreken op gewoon, men selijk niveau. aan de lijn had en deze zo mogelijk nóg geheimzinniger en terughoudender deed dan al zijn zes voorgangers, toen werd onze man een beetje boos. „Wat drommel is er toch met dat. doodgewone leant, oor gebouw aan de hand", piekerde hij en ten einde raad vroeg hij of er soms een lanceer- inrichting voor een nog geheim type raket in verwerkt was. Waarop de ambtenaar hem op ern stige toon verzekerdedat zulks be slist iiiet het geval was. „Nou, dat welen we dan tenminste zeker", stel de onze man vast en een beetje ■murw belde hij af uur tijd werden aan de kust bij Cadzand waargenomen40 boeren zwaluwen. 2 oeverzwaluwen, on geveer 150 gele kwikstaarten, on geveer 80 witte kwikstaarten, 17 putters, ongeveer 300 kneutjes, ongeveer 500 graspiepers, ongeveer 200 veldleeuweriken, 7 tapuiten en 11 roodborsttapuiten. Het over grote deel van deze invasie trok naar het noorden. WANDELPAD. Burgemeester en wethouders van Axel hebben ter uitvoering van het uitbreidingsplan de aanleg van een wandelpad aan de Zuidsiugel aanbe steed. De firma gebroeders De Bokx uit Terneuzen zal het pad voor 21.528 aanleggen. Onnodig te zeg gen dat genoemd wandelpad de aan trekkelijkheid van deze vvyk in het goede Axel zal verhogen. KONIJN. Te Scherpenisse is de oogst van de straat bekend gemaakt. Niet alleen een wiel met band van een scooter werd door iemand verlo ren, ook zyn inlichtingen te ver krijgen over een gevonden konijn. HARMONIEBAZAAR De bazaar die te Colijnsplaat ten be hoeve van het harmoniegezelschap „Wilhelmïna" is gehouden heeft ge noemd gezelschap zeker geen wind eieren gelegd. Niet minder dan 8300 kwam uit de bus. Zaterdag 14 april namen nog velen een kijkje in de ba zaar toen de boerenkapel „De Dors vlegels", de accordeonvirtuoos Pru dent van Hijl te en Jasper Antlionisse optraden. PEEST, Het is woensdag feest geweest bij het echtpaar Sehipper-Ossewaarde in Wolphaartsdijk, dat het gouden huwelijksfeest vierde. Vele kennis sen en vrienden zijn op de recep tie in het Dorpshuis geweest om het gouden paar hartelijk te feli citeren. 0000000(XXXXXXXX>000(X)000000(XXXXX)000« In Vlissingen Laatste dag vergadering vereniging voor mulo Op de tweede cn laatste dag van de algemene vergadering in „Britannia" te Vlissingen van de Vereniging voor mulo, de landelijke ulo-groep in de N.O.V., heeft de heer J. de Ru uit Amsterdam gesproken over het in terimrapport betreffende de reorga nisatie van het ulo, dat de werkcom- missie opleiding ulo-leerkrachten heeft opgesteld. De heer De Ru deed later in de vergadering nog medede ling over de experimenten, die op 5 uloscholen in Nederland zijn gehou den met betrekking tot het onderwijs. Dit experiment wordt nu uitgebreid met een kring van scholen, ver spreid zijn over geheel Nederland. Voor Zeeland doet, zoals eerder ge meld, daaraan mee de ulo in Terneu zen. Het nieuwe onderwijsexperiment zal met september worden ingevoerd. In de vergadering kwamen voorts verscheidene onderwijsproblemen ter sprake en men nam afscheid van het hoofdbestuurslid A. R. Jonker, die onderwijsinspecteur in Amsterdam wordt. De jaarvergadering van de vereniging voor mulo in 1963 zal worden gehouden in Enschede. Goesenaar gaf gelegenheid tot oneerbare handelingen De gemeentepolitie te Goes heeft de ze week de 40-jarige vrijgezel VV. L. R. aangehouden, die er van wordt verdacht, dat hij heeft toegelaten dat in zijn woning oneerbare hande lingen werden gepleegd. Geruchten hierover deden reeds eni ge tijd de ronde. Zondagavond heeft de gemeentepolitie een onderzoek itf-J gesteld. Op grond van dit onderzoek is W. R. aangehouden, R., die inmid dels al aan de officier van justitie te Middelburg is voorgeleid, heeft een bekentenis afgelegd. Internationale meubel Een zorgvuldig bijeengebrachte, enorm gevarieerde collectie meubelen van de bekendste meubelontwerpers uit binnen- en buitenland, tezamen met het allernieuwste op het gebied van woningtextiel. Wat de natuur U dit jaar aan bloemen en bloesem heelt onthouden, vindt U nu bij DE KLERK een verrukkelijke bloemenweelde als omlijsting van een Indrukwekkende Paas-meubelshow. Een wandeling door onze voorjaars- tuin Is een Interessante en feestelijke gebeurtenis. 2e Paasdag geopend van 11-5 uur. Vrije toegang. H B a fis RAAD VERGADERT VRIJDAG Aankoop serie panden voor stadssanering B, en w. van Vlissingen stellen de raadsleden voor instemming te tic- tuigen met het plan de gemeentelijke vertegenwoordiger in de N.V. Wa terleiding Maatschappij Midden Zee land (de gemeente is zoals bekend aandeelhoudster) opdracht te geven in de vergadering van deze N.V. op fluoridering van het drinkwater aan to dringen. In de raadsvergadering van 27 oktober van het vorig jaar hebben b. en w. meegedeeld zich tc Landbouwer in ziekenhuis na ongeval met paard De landbouwer C. de Roo uit Schore, de vader van de bekende wielrenner Jo de Roo, is vrijdagavond met vrij ernstige verwondingen opgenomen in het. ziekenhuis Oostwal te Goes na een ongeval, dat hem overkwam toen hij tegen ze3 uur met zijn paard van het land naar huis terugkeerde. Ter wijl hij door het dorp liep, schrok het paard van een passerende auto. Het dier steigerde en toet) de heer De Roo het tot bedaren wilac brengen, werd hij tegen de grond gesmakt. Zeer waarschijnlijk is hij daarbij met zijn hoofd in aanraking gekomen met de landbouwmachine, waarvoor het paard was gespannen. In bewuste loze toestand werd de landbouwer naar het ziekenhuis overgebracht. Het paard dat met zijn kop door de ruit van een woning sloeg, werd zo danig aan de hals gewond, dat het moest worden afgemaakt. Vrachtwagen drukte auto in de berm: boete f 40 Voor een ernstige verkeersovertre ding heeft de kantonrechter te Ber gen op Zoom de vrachtautochauffeur W. P. uit Prinsenbeek donderdag ver oordeeld tot een geldboete van <10 of 8 dagen hechtenis. De eis was 50 of 10 dagen. P. stond terecht voor het met zijn vrachtauto en aanhang wagen op de weg Brabant-Zeeland naar links komen, toen hn juist werd ingehaald door de automobilist W. de B uit Kruiningen. Deze werd door de vrachtauto helemaal naar links gedrukt en moest met zijn wagen zelfs zijn heil zoeken ln de wegberm, waarbij hij tegen een bermplank reed. Kandidaatstelling gemeenteraden De zinsnede over de a.s. raadsverkie zingen in Oostburg. voorkomend in het artikel over' de kandidaatstelling (P.Z.C. van woensdag j.l.), behoeft enige aanvulling. Op de lijst van Ge meentebelangen was wel een verkies bare plaats voor landbouwers be schikbaar, maar de door een groep landbouwers hiervoor aangewezen persoon werd door de meerderheid van de vergadering niet acceptabel, geacht. Collecte De Emmabloemcollecte heeft te St.- Laurens f 121,50 opgebracht. zullen beraden over een standpunt met betrekking tot deze zaak. Thans, 7,o schrijven b. en w. de raad, is men tot de conclusie gekomen dat toe voeging van fluoride aan het drink water ter voorkoming van tandbe derf gewenst moet worden geacht. Voorts zal in de raadsvergadering (vrijdagmiddag 27 april om twee uur) de aankoop van panden ten behoeve van de sanering ter spra- ke komen. Het gaat om de pan den Lange Zeike 34, Noordstraat 68, Noordstraat 9. 16 en 39, Groe- nevvoud 26. Kromme Elleboog 6 en Lange Zelke 13, 15 en 17. De noodzaak van vervroegde ont ruiming van het pand Oude Markt 23 is thans aanwezig nu met de bouw van het Hema-pand op kor te termijn zal worden begonnen. De raad zal voorts spreken over het voorstel maatregelen te nemen ter zake van grondtransacties en de uit gifte van grond in erfpacht in ver band met de herbouw van „Tuin dorp". Voor het aanbrengen van nieuwe verlichting en vloerbedekking en het aanschaffen van nieuw meu bilair voor de Finse school aan de Rembrandtlaan vragen b. en w. een krediet van ƒ20.100,voor verlich ting in dc Glacisstraat 2550, voor vervanging van de gasverlichting in het Villapark ƒ24.200 en ƒ10.000 voor het aanbrengen van een asfalt- betonlaag op het terrein van de vis mijn. Voor de aanschaf van een vol- automatlsche-hydraulische Magirus- ladderwagen vregen b. en w. een krediet van, ƒ85.000,— en voor de financiering van de kosten van de u'tbreidmg keukenoutillage ten be hoeve van de stichting Internaat „De Ruyterschool" ƒ15.000. Dit bedrag zal in vijf jaar worden afgelost. In de raadsvergadering zal een inge komen stuk worden behandeld be treffende het onderhands verpachten aan de heer J. Loon te Vlissingen van het badpaviljoen aan de Boulc- var Eevertsen alsmede twee win keltjes in de galerij op het badstrand voor het badseizoen 1962 ad 800. ONSTANDVASTIG WEER Veranderlijke bewolking met vooral later op de dag hier «mi daar enkele buien. Zwakke tol matige wind tus sen zuidwest en zuidoost. In het al gemeen iets lagere midilagtemperatu- ren dan gisteren. ZON EN MAAN. 22 april Zon op 5.30 Maan op 22.26 onder .19.48 onder 07.06 23 april Zon op 5.28 onder 19.50 Maan op 23.32 onder 07.38 24 april Zon op 5.26 onder 19.51 Maan op onder 08.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2