S DE KERKEN maatschappij Het Lijdensverhaal historisch bezien PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer VeetUeML Jjotnlwill c j IN DE GREEP VAN DE ANGST VLISSINGEN EN TSC SPELEN MAANDAG BESLISSEND DUEL 20 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL 1962 en de „DIE GELEDEN HEEFT Twee werelden ontmoeten elkaar op Golgotha (Van een medewerker) „Die geleden heeft onder Pon tius Pilatus", zo belijdt de kerk van vandaag met de kerk van alle eeuwen. In deze belijdenis wordt Jezus' lijden en sterven historisch gedateerd. De kerk ziet Jezus' kruisdood onder de Romeinse stadhouder Pilatus, waar schijnlijk in april van het jaar 32, als de centrale datum van de wereldgeschiedenis. Uiteraard denken de Christe nen bij het gedenken van Je zus' kruisdood in de eerste plaats aan de godsdienstige betekenis, die Zijn verzoe nend lijden en sterven voor hen heeft. Maar de kruisdood krijgt zijn volle godsdienstige betekenis juist doordat zij midden in de historie der mensen plaatshad. Christus was geen mythische maar een historische figuur. Daarom heeft het wetenschappelijk onderzoek naar de historische achtergronden van Jezus' le ven, lijden en sterven ook alle recht van bestaan. I)e Duitse protestantse nieuw-tcs- tamenticus prof. dr. Ethelbert Stauffer van Erlangen is één van de moderne, evangelische theolo gen, die in zijn theorieën en stu dies de jongste wetenschappelijke gegevens heeft verwerkt. In zijn boekje „Jeruzalem en Rome" laat Stauffer zien, hoe bij Jezus' lijden en sterven onder Pontius Pilatus twee werelden elkaar ontmoeten: Rome met z(jn politieke heilsleer, die in het Romeinse imperium en de „Pax Komana" de vervulling der tijden zag en de keizer ver eerde als God en de wereld van de joodse apocalyptiek, die wacht te op de .Messias, die Israël zou verlossen en van Jeruzalem uit een nieuw vrederijk op aarde zou stichten. Middenin die politiek-religïeuze strijd tussen Jeruzalem en Rome heeft Jezus Christus geleefd en zijn niet-politieke evangelie ver kondigd. Ineen wereldhistorisch moment verbonden Rome en Je ruzalem, in de figuren van de Ro meinse stadhouder Pilatus en de joodse hogepriester Kajafas zich om deze eenzame Boodschapper ten val te brengen. Stauffer schrijft, hoe in 63 vóór Christus Jeruzalem door Pompe- jus wordt ingenomen. Van 31 voor Christus tot 14 na Christus re geert Herodes de Grote, de ver nieuwer van de tempel in Jeruza lem, in Jericho. Augustus ver deelt het joodse rijk onder de zo nen van Herodes. Van het jaar 6 na Christus regeert een Romeinse procurator over Judea en Sama ria met Caesarea als residentie. Hij krijgt het recht om de joodse hogepriesters aan te stellen en af te zetten. Van het jaar 18 af is Kajafas hogepriester. Hij bekleedt dit ambt achttien jaar. Hij heeft zijn ambt te danken aan de Ro meinse heersers en steunt de Ro meinse orde in Palestina. In de zomer van 17 sterft keizer Augus tus en wordt Tiberius zijn opvol ger. De machtigste vertrouwens man van de keizer is Sejanus, een felle antisemiet, van wie een antieke schrijver vertelt: „Hij eis te de uitroeiing van het hele joodse ras". Pilatus In 26 trekt Tiberius zich uit Rome terug. Sejanus voelt zich nu op permachtig en zendt nog hetzelf de jaar een nieuwe procurator naar Palestina, dc Romeinse rid der Pontius Pilatus, wiens rege ring een aaneenschakeling van terreurdaden tegen de joden brengt. In 30 treft Sejanus voor bereidingen voor een grootscheep se actie tegen alle joden op de wereld. In het jaar 30 verliest het Sanhedrin, de hoge raad van de joden, het recht om doodvonnis sen zelf ten uitvoer te laten bren gen. Daarom moeten de joden in het jaar 32 als het Sanhedrin Je zus ter dood heeft veroordeeld, met Jezus naar Pilatus om be krachtiging van dat vonnis. In 31 laat Pilatus een bloedbad in Je ruzalem aanrichten onder de paas- pelgrims (Lucas 13 1). Pilatus krijgt de eretitel Amicus Caesaris (vriend des keizers), een titel, die hem een schitterende carrière ga randeert. In het laatste van 31 verandert de toestand. Tiberius ruikt on raad en laat Sejanus afzetten en ter dood brengen. De stadhouders krijgen bevel alle anti-joodse maatregelen stop te zetten. Pila tus, Kajafas en Herodes zoeken steun bij elkaar. Als de joden Pi latus chanteren door te roepen: „Als gy deze Jezus loslaat, zijt gij de vriend des keizers niet meer!" dan heeft deze bedreiging voor Pilatus een levensgevaarlijke in houd. De joden kunnen Item ma ken en breken; één aanklacht bij Tiberius is voldoende. Op de dag van Jezus' kruisdood vinden de oude vijanden Pilatus en Herodes bij elkaar („van die dag af waren zij vrienden", staat er in het Nieuwe Testament. La ter begaat Pilatus nieuwe domhe den en in 36 wordt hij naar Rome geroepen. Datzelfde jaar wordt Kajafas afgezet. Kajafas In zijn boekje „Jezus, gestalte en geschiedenis" laat Stauffer zien, hoe Kajafas het proces tegen Je zus voor het Sanhedrin formeel- juridisch gezien op meesterlijke wijze voert. Hij houdt zich precies aan de letter van de joodse wet ten en weet alle partijen in het Sanhedrin en ook voorzichtige fi guren als Gamaliel mee te krij gen. Pilatus resideert wegens het paas feest in Jeruzalem, in het oude paleis van Herodes, het „Preto rium". Hij treedt opvallend toe geeflijk op tegen de joden. Als hij ziet, dat Jezus onschuldig is, doet hij drie pogingen Jezus los te la ten zonder dat de joden zich ver nederd behoeven te voelen. Pila tus moet Jeruzalem en Rome te vriend houden. Kajafas stelt hem tenslotte voor het alternatief: Als hij Jezus loslaat is hij verloren, als hij het „Kruisig hem!" beves tigt, kan hy een Amicus Caesa ris (een vriend des keizers) blij ven. Pilatus verkiest Jezus' dood boven zijn eigen ondergang. Dan komt de kruisiging, om streeks het middaguur. Aan de voet van het kruis staan ook de apostel Johannes en enkele vrou wen uit Galilea, onder wie de moeder van Jezus. Jezus maakt februik van het recht, dat de ge- ruisigde had om nog laatste wilsbeschikkingen te treffen: „Vrouw, zie uw zoon", zegt H(j tot Maria en „Zoon, zie uw moe der", tot Johannes. Om half twee in de middag be gint in de tempel de dagelijkse avondliturgie, nu vroeger dan an ders, omdat de voorbereiding voor het Pascht dit jaar samenvalt met dc voorbereiding voor de sabbat. Voor- het begin van de sabbat om zes uur 's avonds moet nog een groot ritueel pro gramma worden afgewerkt. Bij de tempel worden de talloze paas- lammeren geslacht en de pries ters sprenkelen het bloed op het altaar. Bazuinen maken de ge bedsuren bekend en roepen het volk op tot het avondgebed. Oecumenische uitzendingen over radio en televisie Over de televisie zal het IKOR op paaszaterdag, 21 april om tien voor zeven 's avonds tot 8 uur uitzenden de pauswijdingen in de oud-katholieke kerk van Sinte Gertrudis te Utrecht. Celebrant is de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel, die wordt geassisteerd door can. prof. dr. P. J. Maan. Hoogtepunt is de wijding van de paaskaars, waarna het licht door ambtsdragers van verschillende kerken wordt uitgedeeld aan de verzamelde gelovigen. Geestelij ken uit de Oosters-Orthodoxo kerk, de Anglikaanse kerk. de Ne derlands Hervormde Kerk, de Lutherse Kerk en de Remon strantse Broederschap zullen een actief aandeel nemen aan de dienst. Over de radio op eerste paasdag heeft het IKOR verscheidene uit zendingen. Onder meer om zeven uur 's morgens over Hilversum II van een paasgetuigenis in de Utrechtse Domkerk, waarin voor gaan mgr. dr. A. Rinkel, oud- kath. aartsbisschop van Utrecht, prof. dr. W. C. van Unnik, Ned. herv. en dr. A. Dronkers, Ned. hervormd studentenpredikant, li turg. Om vijf uur 's middags over Hilv. I flitsen uit de Joods-Christelijke Sedervïerïng in het Eykmanhuis te Driebergen. Paasslachting De paasslachting gaat verder. De Levieten slaan op de harpen en zingen het Hallel: „Ik zal niet sterven, maar leven en het werk des Heren verkondigen" (Psalm 118 17) en „De Steen, die door de bouwlieden is verworpen, is tot een hoeksteen geworden" (Psalm 118 22). Bazuinen en hoorns verkondigen het volk, dat God op het met bloed besprenkel de altaar verzoening en vrede met Zijn volk sluit. Dan verlaat de menigte met de geslachte lam meren de tempelberg, de paaslam- meren wórden thuis gebraden en nog voor zes uur openen de huis vaders het paasmaal. Tegen „de negende ure", tussen twee en drie uur, roept Jezus „Eli, eli, lama sabachtani Mijn God, mijn God, waarom hebt gij mij verlaten". God heeft Jezus verlaten, maar in deze diepste godverlatenheid bidt Jezus nog „Mijn God". Het zijn de woorden van Psalm 22. Daarna bidt Jezus de sabbat-, nacht -en sterfgebc- den van zyn vaderen, aldus Stauf fer. Omstanders hebben „Het is volbracht", dat in deze gebeden herhaaldelijk voorkomt, opgevan gen. Om drie uur schallen de tempel- bazuinen over Jeruzalem voor het avondgebed. Jezus hoort het en spreekt het gebed, dat geheel Is raël op dit uur bidt: „In uwe hand zijn de zielen van de leven den en de doden. In uwe handen beveel ik mijn geest, Gij hebt mij verlost. Heer, God der trouw". Jezus spreekt het gebed zoals Hij het in Zijn jeugd heeft geleerd: „Vader in uwe lianden beveel ik mijn geest". Hij roept het luid, zoals de zede het verlangde. Zijn moeder die het Hem heeft geleerd, staat van verre en hoort liet. „En toen Hij dat gezegd had, gaf Hij de geest". Ethelbert Stauffer: Die Bot schaft Jesu"; „Jesits, Gestalt und Geschichte"„Jeruzalem und Rom"; uitg. Dalp Taschenbiiclier Francke Verlag, Bern; prijs per ex. 3,05. Advertentie 5-daagse candinavië een nieuwe stijl van vakantie Geniet 5 dagen lang van zeé. zon en gezelligheid aan boord en onderga het onvergetelijke natuurschoon van Scandinavië. Per s.s. ROTTERDAM van 30 juli tot 4 augustus 1962 naar de Scandinavische metropolen Oslo en Kopen hagen. Prijzen van f 395,tot f 1300,—. Per s.s. STATENDAM van 6 tot 11 augustus 1962 naar de schilderachtige Fjordensteden Gothenburg en Bergen. Prijzen van f282,50 tot f980,—. In alle aanloophavens worden interessante uit stapjes georganiseerd, Vraag nadere inliohtingen bij Uw passage- of reis bureau "«s w VOORDEEL: EIGEN PUBLIEK Rivalen volgens stand volkomen gelijkwaardig Maandagmiddag tweede paasdag, zal in de eerste klas E dan eindelyk het grote duel „ontbranden": de strijd tussen de koplopers TSC en Vlissin- gen. Als men aanneemt, dat Vlissin- gen zijn laatste wedstryd tegen Schijndel en TSC zjjn laatste wed strijd tegen Roosendaal zal winnen, dan is het duidelijk, dat Vlissingen TSC de beslissende match is. Om direct met het belangrijkste te beginnen: Vlissingen ijjlct ons licht favoriet. Sinds jaar en dag leveren de Zeeuwen namelyk hot voortduren de bewijsv, dat zij op eigen veld gesteund door een duizendkoppig pu bliek aanmerkelijk zelfverzekerder spelen dun in uitwedstrijden. Ongetwijfeld zal TSC al het mo gelijke doen om „het voordeel van eigen publiek" voor Vlissingen enigszins te nivlllex-en. De ploeg uit Oosterhout zal namelijk een enorme supportersschaar mee brengen. In een vorig weekeinde, toen de wedstrijd VlissingenTSC uitgesteld werd, waren er reeds zestien bussen met Oosterhoutse supporters volgeboektEr zul len nu in het paasweekeinde zeker niet minder supporters naar Zee land komen. Dc standenlijst leert, dat de ploegen volkomen tegen elkaar opwegen. Na achttien wedstrijden is er slechts één punt verschil gegroeid tussen deze rivalen: TSC 28 punten. Vlissingen 27 punten. Ook. de doelpuntenscore van beide ploegen wijst op gelijke krachtsverhouding. Weliswaar heeft Vlissingen meer doelpunten gescoord dan TSC (53 voor de Zeeuwen en 46 voor de Brabanders), maar de TSC- defensie is met slechts 18 treffers tegen de minst gepasseerde. Vlissin gen doet daar met 22 tegen-doelpun- ten overigens weinig voor onder. Voor Vlissingen is net daarom bij- Bromfietsers in Frankrijk mogen voortaan niet sneller rijden dan 50 km per uur, moeten een rijbewijs hebben cji mogen geen kinderen ouder dan 14 jaar vervoeren. De cilinderinhoud mag echter wel groter zijn dan 50 cc. binnenveringbed i het beste bed ooit gemaakt LSCHUINRUBBERBED met versterkte middensector Fflatcei fabrieken Zevenbergen i 2077. Het was met t enige tegenzin, dat Mare zijn vrienden aan boord van een sub-cruiser bracht om naar het eiland van. zijn vader te komen. Daar de luchttaxi diensten tijdelijk waren ge staakt, zat er evenwel niets anders op. En gingen piloot Storm, Sandra en Buck voor het eerst van hun le ven aan boord van zo'n merkwaardige Valeron-on- derzeeër. Het was een onge- gende sensatie om het blauwgroene water van de oceaan boven de twee trans parante koepels van het schip te zien sluiten, terwijl het koers zette naar Sentoria, een brede bellenbaan achter zich uitwaaierend. In de nabijheid van de kust ont moette men zo nu en dan nog andere sub zonder triest, dat aanvalsarchitect Wim Groenewegcn juist in zo'n be slissend stadium van de competitie een blessure opliep. Want in een strijd tussen twee zo gelijkwaardige ploegen kan de aanwezigheid van éen talentvolle speler, die de basis voor doelpunten weet te leggen, doorslag gevend zyn. Ongetwijfeld zal dc TSC-defensie speciaal goalgetter Rob Moens be waken. Dat brengt voordelen voor de Zeeuwen: de andere aanvallers ge nieten dan wellicht wat meer vrij heid en in dat geval zuilen zy voor de doelpunten zoals ook in de wed strijd tegen Alliance kunnen zor gen. Voor zaterdagmiddag is nog een wedstrijd ingelast in de derde klas D. Om vier uur wordt dan name lijk in Vlissingen gespeeld: Zee- land SportGoes. Oolc de wed strijd De Valk IIVlissingen II wordt reeds zaterdagmiddag ge speeld. PAASPROGRAMMA Het voor de amateurvoctballers vast gestelde paasprogramma luidt.: EERSTE KLAS E: MOC '17—De Spechten, Tongclre—-Roosendaal, VlissingenTSC. TWEEDE KLAS B: Steenbergen- Internos. DERDE KLAS 1): Odio—BSC, Axel VES, Zeeland SportGoes. VIERDE KLAS G: Nieuw Borgvliet Brouwershaven, VosmeerSC Gas tel, HalsterenNSV, BurghCluzo- na, KruislandZierikzee, Schutters NVS. VIERDE KLAS H: BreskensPatrij zen. RESERVE Ie KLAS: PSV Hl—Hel- mondia Hl. BW III—NOAD IH, NAC III—Willem H Hl. Middelburg IITSC H, Internos IITaxandria H, De Valk IIVlissingen II. RESERVE 2e KLAS B: Axel H— Hontenisse H, Dosko IIRoosendaal II, Vecrse Boys IIZeeland Sport II, Corn Boys II—Goes II. cruisers, op weg naar de havenstad Linaver. Voorts bleek de oceaan bevolkt te zijn door een geweldige variëteit van vissen en ander zwem mend gedierte. Het was een fantastische ca valcade, waarbij Marc met een zek« de nodige explicaties gaf. Hij was aardse vrienden ook deze wonderen ron te kunnen tonen. GEZONDE GROENTE FRAAIE BLOEMEN Bestrijdt dón Insekten, schimmels, onkruiden met ORGA-PRODUKTEN in kleine verpakking gebruiktnuu. wijzing). N,V. ORGACIIEMIA - BOXTEL Feuilleton door Karl Unsell Wat? Wat? herhaalde Ludecke ongeduldig. Het bedrijf natuurlijk. Ik moet de zaak sluiten en dc mensen ontslaan. Van het westen kan ik niet bestaan. Dat geeft zijn opdrachten liever aan het buitenland dan ze in Berlijn te plaatsen, omdat deze stad hun te onveilig voorkomt. Nee, Cor nelius, het is allemaal zo hopeloos. Zeker, viel Cornelius Ramdohr hem bij. Men kan misselijk worden, als men ziet, wat er in de wereld, tel kens weer verkeerd gedaan wordt. Niemand wil lering trekken uit zijn fouten en vergissingen. Integendeel, met een bijna satanische wellust wor den ze voortdurend weer herhaald. De telefoon ging. Ludecke liep terug naar zijn bureau en nam de haak op. Ja, neem me niet kwalijk, Corne lius Wormann. Ja. Dag Wormann hoe staan de zaken Zo Kan ik me voorstellen. Wie? Ach, Vandrey. De werkmeester van Ramdohr. Lu decke keek op zijn polshorloge. Dan moet hij aanstonds hier zijn. Goed. ik kom U dan wel aflossen. Tot ziens! Terwijl hij de hoorn op de haak teruglegde, verduidelijkte hij: Dat was Wormann, mijn vertegenwoordi ger op de tentoonstelling. Flauwe bedoening. Hij zei, dat Vandrey me wilde spreken. Dan blijf ik nog zo lang, zei Cor nelius. Wil wel eens horen, wat die voor nieuws heeft van de ovei'kant. Kras, dat Lutz hem in de kapitalis tische sector gezonden heeft. Ja, neem me niet kwalijk, Corne lius, dat ik je dat zo openlijk zeg, maar je broer is toch beslist af en toen een beetje onwijs. Cornelius begon te lachen. Een beetje? Zeg maar gerust: erg. Maar daar kan men niets aan veranderen. Mensen met een wereld beschouwing zijn niet gemakkelijk om te praten op die leeftijd al helemaal niet. Dat zal Vandrey zijn. Binnen! Een man met grijze haren, een blauwe pet in de hand, trad binnen. Hij droeg een kostuum van donker blauw, dik laken, zoals zeelieden in alle havensteden "s zondags plegen te dragen. Hij had een puntbaardje, dat bijna helemaal wit was. Maar zijn ogen waren jong en pittig en er brandde een levendige gloed in. Het fijne netwerk van plooitjes, dat van hun hoeken tot bij de slapen liep, duidde er op, dat hij vaak zijn toe vlucht tot lachen nam, en zijn brede lippen wezen op alle tekenen van een levensopvatting, die door veel hu mor gekruid werd. Goeden dag, zei hij luidruchtig en onbevangen, en liet, voordat hij Lu decke en Ramdohr een hand gaf. zijn ogen door het vertrek dwalen. Lang niet meer gezien, meneer Ludecke. Ik bedoel, U bent een beetje aange komen. En meneer daar is ook niet bepaald zo slank als een berkebooin- pje. Guttegut, wat zo'n Marshallplan al niet allemaal klaarspeelt. Had ik nooit kunnen denken. Ludecke en Ramdohr lachten een beetje benepen, en Cornelius vond, dat als men daarop af moest gaan, het vijfjarenplan aan de overzijde toch zeker niet helemaal gebracht had wat men ervan verwacht had, want Vandrey was immers nog pre cies zo mager als twee jaar geleden. Maar het plan heeft ook niets met buiken te maken, antwoordde Van drey zonder zich uit het veld te laten Wel, gaat U dan eerst maar eens zitten, meneer Vandrey, nodigde Lu decke hem uit. Sigaar of sigaret? Vandrey nam plaats op een stoel, legde zijn pet eronder en nam toen met spitse vingers een sigaar uit het kistje dat hem werd voorgehouden. Voordat hij het puntje eraf knipte, rook hij eraan. Hm. Florfina, wat? Misschien zelfs Sumatradckblad Geen idee. Ik rook geen sigaren, zei Ludecke lachend. Nou ja, U hebt die dingen hier, meende Vandrey, terwijl hij met zijn zakmes de punt van dc sigaar af sneed en het kleine puntje tabak in zijn vestjeszak stopte. En hoe denkt U over een klein borreltje of een cognac? vroeg Lu decke, hem een knipoog gevend. Nee. geen drank. Die lust ik niet meer. Hij huiverde. Daar heb ik te veel van gehad. Maar de sigaar is werkelijk prima, meneer Ludecke, stelde hij vervolgens erkentelijk vast. Wat waar is, is waar, al komt die ook van Marshall. Het is een echte monopolieka pitalisten-sigaar, kon Ludecke niet nalaten op te merken. Dc oude werkmeester, die Ludecke al tal van jaren kende, wimpelde die opmerking nonchalant van zich af. Laten we die grapjes achterwege laten, meneer Ludecke. Kapitaal hoeft niet altijd iets slechts te zijn, ik ben er alleen tegen als er teveel is en wij uit de hand van de kapi talisten moeten eten. wat zij ons voorhouden, omdat zij geloven, dat zij over de macht en het recht be schikken. Hij trok genietend aan de sigaar en keek een poosje peinzend naar de vaste witte as. Macht, ver volgde hij toen zachtjes, is altijd iets verkeerds, onverschillig wie ze be zit, 'n kapitalist of een partijbons. Weet U, dikwijls heb ik de indruk, dat wij allemaal luizen zijn, die tus sen twee vingernagels worden ver pletterd U hier en wij daarginds. Ludecke en Ramdohr 'keken elkaar aan en knikten elkander veelbeteke nend toe, alsof zij zeggen wilden: gelijk heeft hij. Daartegen, meende Vandrey. ter wijl hij liefkozend met zijn linker hand over zijn witte baardje streek, daartegen moet men zich teweer stel len. Dan moet U dat doen, moedigde Ludecke hem aan, terwijl hij spot tend zijn lippen krulde. Doe ik, doe ik ook, meneer Lu decke. Dat doe ik al lang in het be drijf, als mij iets niet bevalt. Anders kent U de oude Vandrey slecht. En wat uw broer betreft, doctor, die doet mee. die laat de voorzitter van zijn bcdrijfsraad niet in de steek. Ziet U, en daarom ben ik juist hier, want ik kan hem nu evenmin in de steek la ten. De werkmeester ging rechtop zit ten, hield zijn hand met de sigaar een beetje van zich af, zodat de mooie as bij een heftige beweging er niet af zou vallen. De zaak is namelijk zo, mijne he ren, begon hij ernstig en waardig, als een afgevaardigde in het parlement, ons bedrijf zit vast. We kunnen niet verder, als meneer Ludecke niet meer levert. Daarbij, onderbrak dr. Ramdohr hem haastig, daarbij zult U zich moe ten neerleggen, meneer Vandrey. Zo even zijn hier de boeken nog gecon troleerd door dc politie. Alfes is God zij dank goed afgelopen. Maar zoals de zaken er op het ogenblik voorstaan, is het meneer Ludecke on mogelijk, ook maar een centimeter koperdraad tc leveren. Vandrey schrok en de as viel nu toch op de grond. Toen wendde hij zich tot Ramdohr. Maar dat zegt U toch zeker niet in ernst, doctor. Ja zeker. Volle ernst. Ik ben de juridische raadsman van mijn vriend en mede verantwoordelijk voor zijn bedrijf. Als Ludecke wil doorgaan met produceren en zich in zijn vrij heid wil blijven verheugen, mag hij zonder toestemming van de autori teiten niet meer naar de oostelijke sector leveren. Nu stond Vandrey met moeite van zijn stoel op en ging vlak voor dr. Ramdohr staan. En als ik U nu zeg, dat uw broer bewaakt wordt, dat de heren van de centrale commissie bij ons rondsnuf felen, omdat de zaak niet doorwerkt, omdat wij onze produktie niet halen, weet U dan wel, wat dat voor uw broer betekent? (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 26