Ronde van Midden-Zeeland dit jaar ook over Noord-Beveland Renesse ontsluit zijn duinen HUMOR VAN NORMAN WISDOM EN ZANG VAN FREDDY QUINN MIDDELBURGSE FEESTEN OP SO APRIL EN 8 MEI A.S. OUDSTE INWOONSTER VAN l.-VLAANDEREN WORDT 111 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL 1962 DEFINITIEVE GOEDKEURING Geen spoorwegovergangen meer in de nieuwe route Dezer dagen heeft het Comité Internationale Ronde van Mid den-Zeeland de definitieve goed keuring ontvangen van de rijks- en provinciale waterstaat voor de route van de ronde die dit jaar op 21 juli wordt gehouden. Als gevolg van het gereedkomen van de verbinding tussen Noord-Beveland en Walcheren en Zuid-Beveland zal het traject dit jaar zodanig worden verlegd, dat eerst recht kan worden ge sproken van de „Ronde van Midden-Zeeland". Verkeerstechnisch zijn verscheidene moeilijkheden uit het verleden over wonnen. Spoorwegovergangen, de schrik van iedere wielrenner, komen in de nieuwe route niet meer voor. De renners zullen slechts eenmaal de rijksweg- hoeven te kruisen, name lijk bij Nieuw- en St.-Jooslund. De beruchte bottle-neck van de Stations- brug te Middelburg zal eveneens worden vermeden. Op weg naar de Veerse-Gatdam zal de route de renners nu als volgt door de binnenstad van Middelburg voeren: komende van de Noordweg. Noord singel, Seissingel, Seïsbrug, Klein Vlaanderen, Volderijlaagte, Heren- grachtbrug, Noordstraat, Grote Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dani Noordzijde, Nederstraat, Veer- seweg. Enkele dorpen krijgen de Ronde van Midden-Zeeland dit jaar niet te zien. Om verkeerstechnische redenen worden onder meer Arne- muiden, Borssele, Wolphaartsdijk, Yerseke, Kruïningen en Hans- weert-Schore terzijde gelaten. Daar staat tegenover, dat. alle plaatsen op Noord-Beveland wel in de route zijn opgenomen. Ook Baarland. Oudelande, Ellewouts- dijk. Driewegen op Beveland en Meliskerke op Walcheren zullen dit jaar voor het eerst de Ronde van Midden-Zeeland te zien krij gen. Ravitaillering Nieuw is ook. dat de renners dit jaar tweemaal zullen worden geravitail leerd. Naast Vlïssinge», dat als ravi- tailleringsplaats werd gehandhaafd, is nu ook Ivortgewe in bet verzor- gingssöhema opgenomen. Oorzaak van deze wijziging is, dat de ronde in de richting tegengesteld aan die uit voorgaande jaren wordt verreden. Dit bracht een technisch probleem met zich mee, omdat niet alle ge meenten voor de verzorging voldoen de accommodatie kunnen bieden. Vlis- singen wordt, dit jaar reeds na 95 kilometer bereikt, hetgeen voor de ravitaillering rijkelijk vroeg is. De eerstvolgende daarvoor in aanmer king komende plaats is Kortgene. Deze gemeente wordt echter volgens het routeschema- te laat bereikt. Door tweemaal te verzorgen is het probleem opgelost en is men boven dien in sportief opzicht aan de deel nemers tegemoet gekomen. De totale afstand van de Ronde van Midden-Zeeland 1962 is 207 kilome ter. De route voert volgens V.V.V.- inzichten door de mooiste delen van Midden-Zeeland. Ook komt het nieuwe traject tege moet aan de vele auto- en bromfiets- toeristen, die re route elk jaar ple gen te volgen. De lussen, die in Zuid- Beveland zijn ingelegd, maken het mogelijk, dat de volgers zonder snel heidsrecords te breken, van punt tot punt kunnen rijden. De verkeerspoli tie die reeds grote gedeelten van de route heeft gereden is vol lof en ziet geen problemen voor liet leiden van de renners- en reklamekaravanen FILMS IN ZEELAND Traditioneel luchtig paasprogram Het paasprogramma der biosco pen is traditiegetrouw zeer luch tig en gevarieerd gehouden. Aan de top staat de komiek Norman Wisdom, die ons lachend toe roept „Je komt er wel uit", een kreet die we al in heel wat fees telijke programma's zijn tegen gekomen en die titel en motto vormt van een van Wisdoms vrolijkste films, ditmaal te zien in Grand (Goes). ,,Je komt er wel uit" behelst de geschiedenis van een onfortuin lijke glazenwasser. Norman is een vlijtige jongeman, hij heeft echter SHOW VAN MUZIEKKORPSEN Eerste dag Slabbersjanspel: 2e dag tot slot vuurwerk De koninklijke vereniging Uit het Volk-Voor liet Volk te Middelburg heeft in samenwerking- met diverse verenigingen aantrekkelijke en vrij druk bezette programma's samenge steld voor koninginnedag (maandag 30 april) en voor dinsdag 8 mei, de dag, waarop het koninklijk gezin een bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad brengt. De 30e april vermeldt onder meer een Slabber ja lispel voor handi ge bromfietsberijiiers, een cabaret voorstelling en een taptoe, de volgen de feestdag onder andere een show van muziekkorpsen, een dag- en een avondvuurwerk. Het feest op maandag 30 april be gint om 8 uur. Op dit tijdstip hijsen zoals gewoonlijk op dergelijke dagen padvinders en padvindsters de vlag gen op de Markt. Op het Molenwater komen dan ook de rïngrijders in touw, die vooraf een rondgang door de stad maken. „Juliana" verzorgt daarop een reveille en dan begint het Slabberjanspel, dat. georganiseerd 'wordt door de Middelburgse jeugd raad. Het is een handieapwedsti-ijd op bromfietsen, zowel voor jongens als berijders niet een meisje als duo-passagiere, als voor meisjes als bestuurster met een jongen achteroji de duo. Het parcours is veilig voor deelnemers en kijkers op de Markt uitgezet. De brom fietsers moeten verschillende ob stakels „nemen" met namen uit het bekende Zeeuwse spel. Na het carillonconeert. dat de mid dag „inspeelt", verzorgen de padvin- derse en ballonwedstrijd voor on geveer 2500 tot 3000 deelnemers. In de loop van de middag zijn er voorts - te organiseren door de Middel burgse .Teugdraad wagenspelen in verschillende delen van de stad. ver volgens een optocht voor gymnasten, versierde fietsen en autopeds, ter wijl er op de Markt accprdeonmuziek is. 's Avonds geeft het Middelburgs Muziekkorps een concert op de Markt, de jeugdraad geeft achter het stadhuis een openlucht-cabaretvoor stelling, daarna maken Juliana cn ONDA een rondgang door de stad niet een taptoe (figuurmarsen) tot slot De dag wordt beëindigd met een dansfeest, waaraap The Lazv River Six muzikale medewerking verlenen. 8 mei Het programma van de 8e mei begint om 1 uur, wanneer het ko ninklijk bezoek beëindigd is. De kinderen, die daarvoor meege werkt. hebben aan de Zeeuwse manifestatie op de Markt, krijgen in het Schuttershof een kinder operette te zien. die hen wordt aangeboden door de buurtvereni ging' t Zand. In de loop van de middag zijn er concerten en een show, te verzorgen door de Zeeuwse muziekkorpsen, die 's morgens hun medewerking ver leenden bij het koninklijk bezoek. Dan volgt er op de Markt weer een dagvuurwerk, 's Avonds van kwart over zeven tot kwart voor acht willen de organisatoren probe ren de feestvierenden mee te laten zingen met ONDA, dat dan populai re liedjes zal spelen. Aan deze com- munityzang kan iedereen meedoen, want er worden „tekstboekjes" voor gestencild. Na 'deze volkszang kijkt half Middel burg wger naar de andere helft, die in een lampionoptoeht meeloopt, daarna is er gelegenheid om 'n dansje op de Markt te maken en vervolgens zal iedereen zich naar de Blauwedijk en omgeving kunnen begeven, waar tot besluit van alle feesten een groots vuurwerk van ruim een half uur afgestoken wordt, Het vuurwerk is gratis te bekijken. het nadeel, dat alles wat hij aan pakt verkeerd uitvalt. Norman is een soort Pietje Bel: hij wil graag goed doen, maar niemand begrijpt zijn goede bedoelingen. Het Iftkt tragisch, wat het evenwel niet is. want Norman zelf vat het leven ondanks de vele kleine tegensla gen vrolijk op. Onweerstaanbare humor waarvan men dit weekein de dus kan genieten in Grand G063 Freddy Quinn is die jongeman met gitaar, die bij voorkeur droefgeestige Duitse Heimatliedjes zingt. Het is een muziek, waarbij een somber, in drukwekkend landschap of zeegezicht past. Voor de film „Nur der Wind" (een voor dit genre sprekende titel, die men dan ook onvertaald heeft gela ten) vond men een prachtig decor in de westkust van Ierland; Omdat een zingende en zijn gitaar betokkelende Freddy alleen wat te veel van het goede zou worden verzon men een fraai verhaal over het ruwe vissers leven en het daarmee contrasterende bestaan van de bezitters van luxe jachten. In deze wereld van tegen stellingen wordt bovendien een mis dadig spel gespeeld en onze vriend Freddy wordt daardoor danig in het nauw gebracht. Hoe hij zien uit tie moeilijkheden redt kan men zien in City (Middelburg) en tweede paasdag in Alhambra (Vlissin- gen). Steve Reeves is de uitgezochte ac teur voor rollen, die een gespierde figuur viagen. In „Goliath en de barbaren" krijgt hij alle kans om zijn body-builderscapaciteiten tot hun recht te laten komen. Te zien in Luxor (Vlissingen). De heer Reeves is ook in zijn volle glorie te aanschouwen in „De dief van Bagdad", een avonturenfilm in kleuren, die vertoond wordt in Alhambra (Vlissingen) en twee de paasdag in City (Middel burg). Electro (Middelburg) vertoont een western: „Fort Dobbs". een bekend werkstuk van Gordon Douglas, waarin hoofdrolspeler Clint Walker tegenover Virginia Mayo staat en waarin we verder Vlissingen-T.S.C. gaat door.... Het bestuur van de voetbalvereni ging Vlissingen maakt zich zorgen. Enkele dagen reeds wordt namelijk het hardnekkige gerucht verspreid, dat de topwedstrijd Vlissingen-TSC, die de beslissing voor het kampioen schap kan brengen, op maandag tweede paasdag niet door zou gaan. Terecht ziet het bestuur deze wed strijd als een „kasstuk". Inderdaad heeft TSC pogingen gedaan deze wedstrijd Vlissingen-TSC gaat maandag als het weer althans niet voor de derde maal spelbreker is beslist door. Voor een voorbeschouwing zie pagi na 20. MiddelburgTreebeek dammen uitgesteld De damwedstrijd voor het Zuidneder lands kampioenschap, die op tweede paasdag in Middelburg zou worden gespeeld, is op verzoek van de be zoekende vereniging uitgesteld. Deze ontmoeting wordt nu waarschijnlijk op 5 mei gespeeld in Den Bosch. Russ Conway zien als sheriff. Van „Fort Dobbs" naar „Fort Yuma", een klassieke indianen- film met Peter Graves als de pio nier en Joan Vohs als zijn tegen speelster. In Luxor (Vlissingen) op tweede paasdag. Electro (Middelburg) presenteert tweede paasdag eveneens een oude bekende, te weten „De stalen klauw", een oorlogsfilm, spelend in de Pacific met George Montgomery en de „exo tische" actrices Charita Luna en Car men Austin. „Genadeloze jungle", tweede paasdag in GRAND (Goes) te zien, is het ver haal van de Britse Alice Lang, die een (huwelijks) reisje maakt naar Afrika en in de jungle het middel punt wordt van een menselijk drama, dat in het geweld van de natuur ten slotte zijn oplossing vindt Weduwe Pieters uit Heikant op 25 april jarig De oudste inwoonster van Zeeuwsch- Vlaanderen, de weduwe A. Pieters Martens uit de Ellerslraat 16 in de 5-da.agse k candinavië een nieuwe stijl van vakantie Geniet 5 dagen lang van zee, zon en gezelligheid aan boord en onderga het onvergetelijke natuurschoon van Scandinavië. Per s.s. ROTTERDAM van 30 juli tot 4 augustus 1962 naar de Scandinavische metropolen Oslo en Kopen hagen. Prijzen van f395,— tot f1300,—. Per s.s. STATENDAM van 6 tot- 11 augustus 1962 naar de schilderachtïge Fjordensteden Gothenburg en Bergen. Prijzen van f282,50 tot f980,—. In alle aanloophavens worden interessante uit stapjes georganiseerd. A h,U Agenten Wm H. MÜLLER CO. N.V., Boul. de Ruyter 14, Vlissingen, tel. 01184 - 2171. AGENTSCHAP VOOR SCHOUWEN EN DUIVELAND A. RIBBENS Nieuwe Haven 103 Zierikzee Telefoon 0I1UU - 2028 AGENTSCHAP VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN REISBUREAU J. J. BRUGGE - DUBOIS Spuiplein 35 Breskens Telefoon 011.72 - 593 Bestuurder licht gewond Inhaalmanoeuvre mislukte: auto sloeg over de kop Op de rijksweg van Sluiskil naar Sas van Gent, even voorbij Driekwart, is vrijdagavond omstreeks zes uur de personenauto van de 23-jarige verze- keringsinspecteur E. F- te Sas van Gent na een mislukte en abrupt af gebroken inhaalmanoeuvre geslipt en enkele malen over «Ie kop gevlo gen. De bestuurder E. F. liep hierbij een armbreuk en een lichte hersen schudding op en moest naar liet St.- Elizabethziekenhiiis te Sluiskil wor den overgebracht. E. F., die op weg was naar huis, zou even voorbij Driekwart een vrachtwagen passeren toen plotse ling een tegenligger opdook. Door hard te remmen trachtte E. F. een botsing te voorkomen. Het gevolj: van dit snelle remmen was. dat zijn wagen over ruim 30 meter ging slip pen en daarna in een naast de weg gelegen brede grasstrook enkele ma len over de kop sloeg. Ineengefrom meld en op zijn zij bleef de perso nenauto vervolgens op het rijwielpad liggen. Vermoedelijk heeft de heer E. F. zijn leven te danken aan de veiligheidsgordel die hij droeg. Deze gordel moet de grootste schok heb ben opgevangen. Hec stuur vóór hem was totaal verbogen. Dokter J. Du Puy uit Westdorpe verleende eerste hulp en liet F. met een ambulance naar het St.-Eliza- bethziekenhuis te Sluiskil overbren gen. De vrijwel nieuwe Volkswagen van F. kan als een ..total loss" wor den beschouwd. De rijkspolitie van de verkeersgroep Terneuzen stelde een onderzoek in, Schalke 04 in Duitse kampioenscompetitie Als achtste deelnemer aan de Duitse kampioenseompetitie heeft zich Schal ke 04 geplaatst. Deze club zegevierde woensdag voor 60.000 toeschouwers in het Niedersachsen-Stadion te Hannover na verlenging met 4—1 (l 1, 00) over Wcrder Bremen. DE honderden weekend-gangers, die in (leze da gen 'voor Pasen per auto compleet met cara van ol' tent en goed humeur Renesse binnen trekken en al die anderen, die «laar voor liet eerst dit jaar deuren cn ramen van bun zomerhuizen openzetten, kunnen zien, dat er hard wordt gewerkt om duinen en slrand beter bereikbaar te maken. Vlak bij liet motel „De Zeeuwse Stromen" hebben asfalltankwagens enkele dagen geleden een laag van bun vloeibare substantie gestreken over een wijd, keurig geëgaliseerd parkeerterrein. Honderden auto's en ook autobussen zullen daar binnenkort de verwachting is nog aan het begin van het vakantieseizoen een plaatsje kunnen vin den. Vooral voor de laatste categorie voertuigen be tekent dit een belangrijke verbetering, omdat dc smalle Moolweg autobussen by het monument tot nu toe klem zet. In het algemeen betekent de nieuwe parkeerplaats aan de voet van de duinen een enorme verhoging van de capaciteit aan voertuigen ten .opzichte van de oude wegen naar do duinover gangen, die absoluut niet op een druk verkeer bere kend zijn. DE NIEUWE parkeerplaats ligt. aan het eind van de Jan van Renesseweg: de nieuwe ontslui- tingsweg van de kom van Renesse naar het strand, aan de aanleg waarvan op het ogenblik met bekwame spoed wordt gewerkt. Draglines werken zich door de vlakke zandgronden, parallel aan de binnen historische walletjes gevangen Moolweg: een weliswaar idyllische verbinding met duin en strand, maar tegelijk een weg, waarop automobilisten, fiet sers en voetgangers als hel ware bij iedere bocht de adem inhouden. Passeert daar een auto met cara van, dan blijven er aan weerszijden van het voertuig nog maar enkele tientallen centimeters ruimte over. Maar mogelijk nog deze zomer zal het verkeer zich niet langer meer door deze „flessehals" behoeven te wringen. Er wordt thans druk gewerkt aan het leggen van de riolering onder de nieuwe Jan van Renesseweg. Het beginpunt van de weg, schuin achter liet Dorps huis is al voorzien van een trottoir, terwijl even ver derop de laatste hand wordt gelegd aan de funde ring onder de eerste honderden meters bestrating. Renesse zet zijn grootste attractie straks wyd open voor alle verkeer(Foto P.Z.C.) buurtschap Heikant (gemeente Sint- Jansteen), wordt woensdag 25 april 101 jaar. In tegenstelling met Verle den jaar, toen heel Sint-Jansteen liet eeuwfeest van de weduwe Pieters meevierde, wordt het nu een verr jaardagviering in familiekring. De hoogbejaarde Zeeuws-Vlaamse woont op een boerderijtje met twee van haar drie nog iri leven zijnde dochters. Gezien de omstandigheden mag de weduwe Pietcis over haar ge zondheid niet klagen, hoewel ze in de afgelopen wintermaanden wat heeft gesukkeld. M',t de komst van het voorjaar waren echter de ergste Wachten verdwenen. Wel is zij erg slecht ter been gewor- den en daardoor geheel afhankelijk van haar dochters. I-laar eetlust daar entegen is nog uitstekend, ze heeft een prima geheugen en leest nog da gelijks haar krant zonder bril. De weduwe Pieters is in Heikant ge boren. Na haar huwelijk heeft zij bijna -10 jaar in het even over de grens gelegen Belgische Stekene ge woond, maar in 1916 keerde zij terug naar haar geboortecorp. De hoogbe- Eindles Chr. Landbouwschool te 's-Heer-Arendskerke Dertig gediplomeerden In één van de lokalen van de chris telijke lagere landbouwschool te 's Heer Arendskerke is woensdag middag de eindles gebouden voor de beide vierde klassen. Tien jongens van liet „oude leerplan" en 20 van bet „nieuwe leerplan" gingen met liet diploma in liun zak naar liuis. Na een openingswoord van voorzitter A. de Jager uit Nieuwdorp, testte het hoofd der school, de heer E. W. El lenkamp de leerlingen op hun kennis van de bemesting en de plantenteelt, waarna de heer H. G. van Gcffen de jongens ondervroeg op het gebied van de motoren en landbouwwerktuigen. De diploma's werden met een toe passelijk woord uitgereikt door de voorzitter van de afdeling Zuid-Beve- Jand van de Zeeuwse C.B.T.B., dhr J. de JagerMol te Kapelle. De jongens werden voorts gefeliciteerd door dc heren P. Minnaard namens de N.C.L.B., De Feyter te Nieuwdorp namens het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B., ir. H. Steur, directeur van de christelijke mid delbare school te Middelburg en de heer Ellenkamp, hoofd van de school. Voorts werden woorden van dank ge sproken namens de ouders en de leer lingen. De beste leerlingen waren de- heren W. de Kok en J. de Kok te Lewedorp, J. Louwerse te Lewedorp en P. de Putter te Zuumslag. Zij ont vangen 'n Feschenk. De gediplomeer den waren: oud pi'ogramma: J Smit Nieuwdorp. M. Karman, Colijnsplaat, J. Kallewaard. Colijnsplaat,'F. v. d. Bliek. Wolphaartsdijk, D. Sandee, Kamperland, W. Wiskerke, Colijns plaat, A, Snoodijk, Wissenkerke, J. Louwerse, Lewedorp. P. Koeman, Driewegen en W. de Kok, Lewedorp. Nw. programma: F. Bakker, Zaarn- slag, D. do Feyter, Axel, T. Kerkho ven. I-Ioek, C. Pladdct, Hoek, P. de Putter, Zaamslag. H. Tazelaar. Co lijnsplaat, E. v. d. Moere, Kortgene A. Klaassen, Kats. G. den Engelsman Nieuwdorp, M. Geelhoed, Nieuwdorp, B. Gunst. Kapelle, H. Heljnsdijk, Goes, J. Kloosterman, 's-Heer- Arendskerke, J. de Kok, Lewe dorp, I-I. Meulenberg, Ellewoutsdijk, M. Polderman, 's Heer Abtskerke, C. Schrijver, 's Heer Arendskerke, G. de Smit," Lewedorp, L. v. d. Vreede, Goes K.N.V.B. hoorde Feyenoord aan Vrijdagmiddag- heeft een gedeelte van bet bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, de voorzit ter A. I,. M. Schroder, de viee-voor- zitters J. .1. Egberts en Jos Coler en de leden E. A. Wijdicks en W, M. J. Notten een delegatie van het bestuur van Feijunoord onder leiding van voorzitter C R J. Kieboom aange hoord. in verband niet de straffen die de Iv.N.V.B. aan de Rotterdamse eredivisieclub heeft, opgelegd. Het bondsbestuur heeft hul bestuur van Feijenoord toegezegd deze kwes tie in de eerstvolgende vergadering van het K.N.V.B.-bestuur weer aan de orde te zullen stellen. Of de bespreking nog op de weder zijdse meningen van invloed is ge weest, werd niet aan de openbaar heid prijsgegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10