Chauffeur verleende geen voorrang KOSTEN KANTORENGEBOUW TE TERNEUZEN 1.800.000 WALCHEREN Agenda VOORLOPIG PROGRAMMA VOOR VLISSINGEN-MIDDELBURG SPEELTUIN OP OUDE HAVEN SINT-ANN ALAND VRIJDAG 20 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 TIJDENS DICHTE MIST (Advertentie) Nieuwlander veroordeeld tot f 85 en f 40 boete Dc waarnemend kantonrechter te Middelburg: lieeft de chauffeur G. M. uit Nieuwlano woensdag: veroordeeld tot boetes van 85 subs. 17 dagen en ƒ40 subs. 8 dagen. Tijdens dichte mist verleende M. op een voorrangs kruising te Middelburg geen voor rang aan een personenouto. Hierdoor was een botsing ontstaan. Tevens bleek, dat een band van M.'s auto totaal versleten was. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, had boetes van 60 subs. 12 dagen en 40 subs. 8 dagen geëist. Tijdens de zitting voerde de verdachte aan, dat hij al 'zesendertig jaar lang rijdt. „Dan hebt U ook de neiging om in te slapen", aldus de waarnemend katonrechter mr. W. E. van Vloten. „Zeer onvoorzichtig" noemde de kan tonrechter het feit, waarvoor de Kou- dekerkse smid A. de K. terechtstond. De K. reed in Vlissingen in een per. sonenauto, waarvan de ruiten besla gen en bevroren waren. Doordat hij belemmerd was in het uitzicht, ver leende hij geen voorrang aan een bestelauto. Hiervoor kreeg hij con form de eis een boete van 75 subs. 15 dagen. Voor het geen voorrang verlenen aan een andere auto werd de Bel gische vrachautochauffeur V. E. G. de C. bij verstek veroordeeld tot een boete van ƒ75 subs. 15 dagen. De. Belg had zich niets aangetrokken van het gebeurde, trok een lange neus tegen de be stuurder van de andere auto en reed door. Een poosje later werd hij echter door de politie aange houden. Doordat de chauffeur H. A. F. H. uit Clinge zijn auto te snel liet optrek ken, slipte hij op de natte en modde rige keien van de Middelburgse Stationsstraat. De wagen begon te slingeren, kwam op de linker weg helft en reed tegen een andere auto. Twee inzittenden werden gewond. Zestig gulden boete subs. 12 dagen was ae uitspraak. De Belgische schipper N. J. H. uit Antwerpen slak op 12 oktober met zijn motorschip de buitenha ven van Hansweert over, vlak voor een ander schip. Bij verstek kreeg hij boetes van ƒ40 subs. 8 dagen en ƒ10 subs. 2 dagen. Met een personenauto reed de com missionair J. A. van L. uit Krabben- dijke in zijn woonplaats vanaf een uitrit de rijweg op. Daarbij kwam hij in botsing met een op die weg naderende auto. Conform dc eis werd hij veroordeeld tot ƒ40 boete subs. 8 dagen. Omdat de Middelburger L. van der: L. in zijn woonplaats geen voorrang had gegeven aan een autobus waardoor een aanrijding was ont staan kreeg hij een boete van 30 subs. 6 dagen. De vakbondsbestuur der J. B. uit Rotterdam was met zijn personenauto in Krabbendijkc tegen een voor hem rijdende auto gereden, toen deze stopte. Twintig gulden boe te subs. 4 dagen was de uitspraak. Achteruit De Vlissinger M. C. \V. was tcnlaste- gelegd, dat hij in Vlissingen bij het achteruitrijden met een personen auto een andere auto had aangere den. W. gaf dit toe, maar liy ont kende, dat er schade was ontstaan. Een boette van 30 subs. 6 dagen werd zijn deel. Ook de Vlissingse chauffeur A. D. was bij het achter uitrijden tegen een andere auto ge botst. Dat kostte hem 10 subs. 2 dagen. ,.lk heb een risico genomen", zo zei de administateur Ij. v. d. B. uit Mid delburg. „En dat is verkeerd uitge vallen", verklaarde de kantonrech ter. Van de B. was in Middel burg met zijn personenauto weg gereden en kwam daarbij in bot sing met een bromfietser, die werd gewond. De officier noemde het een vrij ernstige fout en eiste een boete van 40 subs. 8 dagen. De veroor deling was conform. Met een snelheid van ongeveer 70 km per uur reed de Middelburgse chauffeur P. M. J. een lege autobus door de bocht. Daarbij kwam de bus op de linker rijbaan terecht, waar door een aanrijding ontstond met een tegenligger. De verdachte zei. dat de bus door de wind opzij werd geduwd, maar een onderzoek liad uitgewezen, dat de wind op het front van de bus stond en dat er slechts windkracht 6 was. Conform de eis kreeg J. een boete van 25 subs. 5 dagen. Tien gulden boete subs. 2 dagen was de uitspraak in de zaak tegen A. P. D. uit Koudekerlce, die terwijl hij een andere auto inhaalde met zijn personenauto vlak voor een kruising op de linker weghelft was gekomen. Omdat de uitlaat van zijn auto niet in orde was, werd J. H. uit Vlissingen veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen. Een tweetal zaken werd aange houden. Mevrouw C. R.-K. uit Grijpskerke was tenlastegelegd, dat zij met haar bromfiets, bij het passeren van een wielrijdster, niet behoorlijk naar links was uitge weken, waardoor een aanrijding ontstond. Mevrouw R. verklaarde dat de wielrijdster naar links uit week, toen zij haar passeerde. De zaak werd aangehouden tot 23 mei om getuigen te horen. Op 21 december zou de Middelburger J. C. M. op de Stationsbrug te Mid delburg niet genoeg naar links zijn uitgeweken, toen hij met zijn per sonenauto met aanhangwagen eeu fietser passeerde. M. voerde echter Een nieuwe hoed vervolmaakt uw paasgarderobe. Sportieve modellen van vooraanstaande merken als Brummel en Staalmeester, 'n Originele Hollywood 19,50. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg. OVERDRACHT OP 1 MEI A.S. Di het nieuwe rijkskantorengebouw te Terneuzen krijgt elk van de drie in in het gebouw ondergebrachte 1 kantoren een eigen ingang. De rijks- I waterstaat aan de Axelsestraat, tie beide andere diensten aan de Iïoze- gracht. Het gebouw werd ontworpen door architect C. Gaspers van de rijksgebouwendienst. De hoofdaanne mer was de N.V. Gebrs. Janssens aannemingsbedrijf te Venray. De bouwkosten bedroegen fond j f 1.800.000. Door de ingebruikneming per 1 mei van het nieuwe gebouw zal een einde komen aan het nijpend tekort aan ruimte, waarmee de genoemde aan, dat de fietser hem rechts wilde passeren. Ook deze zaak werd aan gehouden tot 23 mei. Te hard Een „eenheidstarief" werd toegepast op een drietal bromfietsers, dat te hard had gereden in de bebouwde kom: V. van der M., H. C. D. G. en C. A. van M., allen uit Vlissingen, kregen ieder 25 boete subs. 5 dagen. Ook twee weggebruikers, die niet hadden gestopt voor de stopstreep hij een voorrangskruisïng, kregen dezelf de boete. De Middelburgse wielrijder J. E. dc D. en de Vlissingse brom fietser A. W. J. B. werden ieder ver oordeeld tot ƒ10 subs. 2 dagen. (Advertentie) OLIFANT ONTDEKT Maar voor geen geld wilt U 'm weer missen, die echte Olifant- borrel van Melchors - Schiedam. Thuis of op reis: Wees gezellig en... pak 'n Olifantje Proost 1 Middelburg City: Nur der wind. -20 uur, 14 jaar: Electro: Kort Dobbs, 19.30 uur. 14 jaar: Molenwater: Minia tuur Walcheren. -1—18 uur. Vlissingen Alliambra: De diel van Bag dad, 20 uur. 14 jaar: Luxor: Goliath en de barbaren, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Je kcim er wel uit, 20 uur. alle leeftijden. Terneuzen Luxor: De liefde van Her cules, 20 uur. 14 jaar. Sas van Gcni Olympiatbeatev: Conny zoekt het geluk, 20 uur, alle leeftijden. VLISSINGEN Uitvoeringen van leerlingen muziekschool Dinsdagavond hebheit do leerlinge van de afdeling Vlissingen van dc Stichting Zeeuwse Muziekschool uit de pianoklas van mejuffrouw J. G. 1\ Meyer hun kunnen getoond tij dens voordrachtoefeningen, die wer den gehouden in het gebouw van de mnzieljschool aan de Badhuisstraat. Dit kunnen bleek niet gering, want verscheidene leerlingen wisten hun oefening vlot en foutloos en soms zelfs uit het hoofd uit te voeren. Zo speelde de zevenjarige Carla Geldof zonder fouten een Lentedansje van Dean. Geerteke Weug en Kees Weug gaven een goede uitvoering van „Waltz-song", een vierhandige oefening van Kirkby Mason. Rudi Klomp bracht een uit het hoofd ge speelde etude van Dean. Een aardige vierhandige oefening speelden Ma rian Vos en Diana Bennis in de vorm van „Elfendans" van Dean. Ook Ine ke van Laecke met „De Toverfluit", Riet Daalhuizen met „Langs berg en dal", beide nummers van Dean, en Coby le Roy met „Rondo"" van Latour "gaven blijk hun lessen uit stekend te kennen. Kees Weug en Benny Sommeyer vertolkten op goe de wijze respectievelijk een sonatine van Attword en „Trumpet Menuet" van Duncombe. Anja Keiler speelde uit het hoofd „Steirisch" van Burg- müller. Jaap van der Harst bracht tenslotte op vlotte wijze en zonder fouten' „Deutsche Tanze" van Schu bert ten gehore. Als afsluiting van het programma speelden mejuffrouw J. C. P. Meyer en de heer P. H. Broerse, de directeur van de Vlis singse afdeling, twee delen van een sonate 'voor vier handen in D grote terts van W. A. Mozart. De leerlingen van de pianoklas van de heer A. J. Theunis hebben woens dagavond voor ouders en bekenden getoond welke vorderingen zij heb ben gemaakt. Over het algemeen bleken de leerlin gen hun lessen uitstekend te beheer sen. Opvallend was het grote aantal vierhandige oefeningen, namelijk zes. Zelfs waren er twee zeshamlige oefe ningen bij. Zo speelden Stieneke, Pe ter en Leo Joziasse „Trip" van Gard ner, terwijl Joke, Gerda en Mai'ianne But „Walsje" van Edgar Moy ten ge hore brachten. Peter Broerse gaf ver der een uitstekende uitvoering van „Pavane" van Andriessen. Tot slot speelden de heren A. J. Theunis en P. H. Broerse vierhandig een Spaanse dans. Brommer tegen vrachtauto op Westsouburgseweg Donderdagmiddag omstreeks half i drie is op de West-Souburgseweg op de kruising met „Het Rode Westje" te Vlissingen, een bromfietser tegen een vrachtwagen gereden. De brom- iietsbestuurder, A. S. uit Middelburg- werd hij deze hotsing gewond en moest in het St.-Josephziekenliuis te Vlissingen worden opgenomen. Het ongeluk ontstond, doordat de chauffeur van de vrachtwagen, J. P. uit Souburg, geen voorrang verleen de aan de bromfietser S. De brom fiets werd licht beschadigd. De vrachtauto liep geen schade op. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Kandidatenlijsten voor komende raadsverkiezing Op 17 april zijn in Nieuw- en Sint Joosland in alfabetische volgorde de volgende kandidatenlijsten voor dc raadsverkiezingen ingeleverd Algemeen Belang: 1. C. A. Polderdijk (aftredend), 2. C. Markusse, 3. N. J. Mol, 4. P. Dominicus, 5. A. H. Baur- doux, 6. J. J. Markusse. A.R.: 1. J. Kwekkeboom (aftredend), 2. P. Joosse, 3. J. K. Crucq, 4P. Da- vidsè, 5. M. T. de Dreu, 6. J. Kwek keboom Janz. C.H.TJ.: 1. A. de Jager (aftredend), 2. W. J. Dingemansc (aftredend), 3. R. Joosse Jz., 4. T. Joosse, 5. M. Ka- kebeeke, 6. L. Wijkhuijs sr., 7. P. de Visser Az., 8. W. A. Kloet, 9. C. P. Reijnhoudt. P.v.d.A.: 1. C. van Nimwegen (aftre dend), 2. J. Knuijt sr. (aftredend), 3. A. Karelse, 4. W. A. Goedhart, 5. L. de Voogd, 6. A. de Kraker, 7. P. Baas, 8. P. J. Cornelisse, 9. J. M. Pleijte, 10. Joh. van Waarde sr. S.G.P.: 1. J. Lükasse (aftredend), 2. P. Moens, 3. C. Beekman, 4. S. P. Janse. OOSTKAPELLE Eindles christelijke lagere landbouwschool Dezer dagen is in Oostkapcllc de eindles gehouden van de christelijke lagere landbouwschool. Tevens wer- den de diplomats uitgereikt aan de leerlingen van de vierde klas. Nadat de voorzifter van het regionaal be stuur, de heer J. Wattel, de aanwezi gen had verwelkomd, ondervroegen het hoofd van de school, de heer R. Struyk, en de leraar vakvaardigheïd de heer Van Geffen, de leerlingen. Na een korte pauze reikte de inspec teur van het landbouwonderwijs, ir. E. C. L. Bollen, de diploma's tiit. In zijn toespraak herinnerde de in specteur dë jongens eraan, dat zij zich door verdere studie en door oriëntering door middel van vakli teratuur, nog meer in hun beroep zullen moeten verdiepen. Ook de heer P. Ton, die namens het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. sprak, wees de geslaagden er op, dat zij op de nu gelegde basis voort moeten bou wen. Co Maljaars ontving als beste leerling een boek; Ries Maljaars op een na de beste ontving een geschenk van het regionaal bestuur. Verder voerden nog het woord ir. Steur, die dc jongens opwekte de middelbare landbouwschool te bezoe ken en de heer Ikkink namens de coöp. Walcheren. De heer Langebee- ke sprak namens de ouders' een woord van dank voor het aan hun kinderen gegeven onderricht. De heer R. Struyk sprak tenslotte een slotwoord, waarin hij onder meel de leerlingen bedankte voor de dia doos. die hem even tevoren door Co Maljaars was overhandigd. De na men van de geslaagden zijn: Co Mal jaars, Co de Visser. Ries Maljaars. Jan Meyers, Co Wattel, Johan'Mel- chers, David Gideonse, Adri Cevaal en Jan Langebeeke. O.- EN W.-SOUBURG Protestants-chr. lijst a.s. raadsverkiezingen De A.R. en C.H.U. te Souburg hebben na samenspreking besloten met een gezamenlijke lijst uit te komen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing op 30 mei. Besloten is ook gezamenlijk Afscheid E. Niemeijer van personeel „Schelde" Naast zijn officiële afscheid van het bedrijf, bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, heeft de heer E. Niemeijer, hoofdingenieur Scheepsbouw bij „De Schelde" te Vlissingen ook afscheid genomen van het personeel. Dat gebeurde woens dagmiddag tijdens een bijzonder ge noeglijke bijeenkomst in de kantine van de werf „Eiland" waar een groot aantal personeelsleden uit vele afde lingen onder wie vele „oudgedien den" aanwezig was. De heer E. G. Vader, de naaste me dewerker van de scheidende hoofd ingenieur bij het personeel, als hoofd afdelingschef van de afdeling Af bouw, sprak de heer Niemeijer har telijk toe. In waarderende woorden gaf hij een overzicht van de vele ja ren die hij met de heer Niemeijer had samengewerkt. In zijn dank woord legde de heer Niemeijer sterk de nadruk op het vakmanschap, waar voortdurend naar zal worden gevraagd, ook al menen velen dat dit tegenwoordig' niet meer zo be langrijk is. Voorts sprak baas J. Castei enkele hartelijke afscheids woorden en de heer J. Vader voerde het woord namens de jubileumcom missie van enkele afdelingen. Hij bood de heer Niemeijer aanvullin- gèn op de reeds eerder gegeven hob bysets, alsmede, enkele boekwerken aan. Onder de indruk van de warme af- scheidsliulde van het personeel dank te de heer Niemeijer alle aanwezi gen voor hun komst en waardering. Nadat koffie en gebak waren rbnd- gedeeld schudden allen de vertrek kende hoofdingenieur ten afscheid de hand. propaganda te voeren. De lijst is als volgt samengesteld 1. G. J. Janse (c.h.); 2. W. Huson (a.r.): 3. Jac. Sinke (c.h.); 4. A. Lo- ricr (a.r.): 5. G. v. Sluijs (a.r.); 6. L. Franqois (c.h.); 7. L. W. Kodde tc.h.)8. B. Koole Jr. (a.r.); 9. A. P. Brombacher (c.h.); 10. A. Maljaars (a.r.); 11. J. Cevaal (c.h.): 12. J. de Rijke (a.r.); 13. J. v. d. Broeke (c.h.); 14. P. A. v. d. Putte (a.r.); 15. J. v. Kogelcnberg (c.h.); 16. J. Boon (a. r.); 17. K. Faasse (c.h.): 18. P. Ton (a.r.): 19. J. de Visser (c.h.); 20. J. Looise (a.r.). diensten te Terneuzen reeds lang t.e. kampen hebben. Verder komen de panden Burgemeester Geillstraat 36 18 Westkolkstraat 32 en Markt 20, eigendom van het rijk, vrij. Hierin zullen het kantongerecht en de bureaus van de Plante- ziektenkundige Dienst en de Cul tuur-Technische Dienst worden ondergebracht. Het douanege bouw aan de Westluis wordt af gebroken in verband met de ver breding van het kanaal Terneu- zen-Gent. De huurpanden Nieuw- straat 20, 22. 52 en 54 en Bur gemeester Geillstraat 1 zullen worden ontruimd. Op de begane grond van het nieuwe gebouw komen de ontvangkantoren van de directe belastingen en die der invoerrechten en accijnzen. Zij wor den door de centrale hal gescheiden van de kantoren van de actieve dienst. Op de eerste verdieping wordt de inspectie der belastingen geves tigd. Op de tweede verdieping ko men de kantoren van de inspectie der invoerrechten en accijnzen be nevens een kantine. In het souter rain bevindt zich een ketelhuis voor de centrale verwarming en een ga rage. De rest wordt archiefruimte. Op de parterre woraen de bureaus van het gewestelijke arbeidsbureau voor bemiddeling, de administratie en de vertrekken voor de directeur en dc dokter ondergebracht. Op de eerste verdieping komen de testkamers en de congiergewoning. In het souterrain komt een teken zaal. De begane grond wordt inge richt voor de directie en de admi nistratieve dienst van de rijkswater staat, de eerste verdieping voor de technische dienst, terwijl het sou terrain wordt ingericht voor een rij wielstalling. Het gebouw werd opge trokken uit een skelet van gewapend beton met buiten- en binnenmuren van baksteen. Verder is enige sier beton gebruikt, onder meer voor de traphalvamen en de ingangspartij van de rijkswaterstaat. De toepassing van houten patent- ramen met dubbele beglazing zal een grote brandstofbesparing geven. De gevelstenen en liet beeld bij de in gang van de rijkswaterstaat, werden door de beeldhouwer Pli. ten Kloos ter te Vcerc uit Franse kalksteen gehakt. Ir. Van Hennik lid Raad voor het Kwekersrecht r. J. J. van Hennik te Goes is met in gang van 12 april 1962 benoemd tot lid van de Raad voor het Kwekers recht te Den Haag. Bij de-ze benoe ming is bepaald, dat ir. Van Hennik zitting zal hebben in de fruitcommis- sie van de afdeling Tuinbouwgewas- sen van de raad. Mij. „Zeeland" nam afscheid van kapitein L. M. Meyer Dinsdag heeft de stoomvaartmaat schappij „Zeeland" bij de aankomst van de „Koningin Wilhelmina" te Hoek van Holland afscheid genomen van kapitein L. M. Meyer, die als een uiterst bekwaam zeeman stond aan geschreven en die onder de geregelde veej vrienden telde. Kapi tein Meyer, die een 40-jarige zec- mansloopbaan afsloot, is 26 jaar in dienst geweest bij de maatschappij „Zeeland". Als gezagvoerder van het s.s. „Meck lenburg" heeft kapitein Meyer onder meer deelgenomen aan de invasie op Normandië, waarvoor hij tot ridder in de orde van Oranje Nassau werd benoemd. Het commando van het m.s. „Koningin Wilhelmina" is over genomen door kapitein J. J. Pikkaart, die op zijn beurt het commando over het m.s. „Koningin Emma" heeft overgedragen aan de heer J. Louter. Prijsvraag van NIVE telt reeds 2000 inzendingen De door het maandblad voor leiding gevend personeel ..Baas boven baas", een uitgave van het Nederlands In stituut voor Efficiency, uitgeschre ven prijsvraag „De baas in het jaar 2000", heeft meer dan 100 inzendin gen opgeleverd. De inzendingen zul len worden beoordeeld door een jury bestaande uit personen uit het Zeeuwse bedrijfsleven. De prijsuitrei king zal ditmaal in Vlissingen plaats vinden en wel op 22 mei a.s. in het Seheldekwartier van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Examens Voor het kandidaatsexamen Rechten aan de r.-k. universiteit te Nijmegen is geslaagd de heer E. R. Th. van Vriesman uit Terneuzen. Voor het eindexamen hogere land bouwschool slaagde te Dordrecht de heer L. J. H. v. d. Berge te Wemel- dinge. STEDENONTMOETING Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: II. J. van DijkePollie. d. W. C. MinheereNooin. d. C. C. de Bruijn —van Orden, z. A. BostelaarOsté. z. Ondertrouwd: J. J. de Meulder en U J. Brouwer. J. A. Orania en J. .T. de Voogd. G. C. Dingemans en N. Ova. M. L. A. van Zalen en E. N. van Resevelt. L. J. van de Rhee en A. S. M. van Belle. S. de Korte en C. J. Böker. Getrouwd: J. P. F. Zoombelt. en W. J. Wezemer. W. J. Sandifort en C. F. Wens- voort. J. F. Bostelaar—Willoboordse. Overleden: M. C. van Weele. wed. v. J. Kole. W. Flipse. e Maldegem', M. Filïus. P. W. Harthoorn. e. v. Koppejnn. Betrokken clubs 25 april in Middelburg bijeen Woensdagavond a.s. om 8 uur zal in de bovenzaal van „De Vergenoeging" te Middelburg een bespreking worden gehouden tussen de beide plaatselijke commissies voor de stedenontmoe- ting Vlissingen-Middelburg; en de ver tegenwoordigers van de betrokken sportverenigingen. In deze bijeen komst zal het eonseptprogramma van de stedenontmoeting die wordt gehouden van 19 tot en niet 26 mei a.s. in Vlissingen worden bespro ken. Het conceptprogramma is als volgt samengesteld Zaterdag 19 mei: 14 uur start esta fetteloop vanaf stadhuis in Middel burg; 14.30 uur défilé van dc ge zamenlijke sportverenigingen uit de gemeenten: 15.30 uur opening van de stedenontmoeting, de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen zullen op ht hoofdveld de stedelijke vlaggen op het hoofdveld de stedelijke vlaggen handbalwedstrijd heren, Irislaan 3 handbalwedstrijd dames-junioren, Irislaan 2 korfbalwedstrijd Vedo Swift junioren en senioren; 18.30 uur gymnastieklokaal Jacob Catsschool: gymnastiekwedstrijden18.30 uur hoofdveld Irislaan: juniorenwedstrijd B; Vlissingen-Middelburg. 19.15 uur: veteranenvoetbalwedstrijd; Vlissin gen-Middelburg. 19.15 uur Basken- burgweg: hockeywedstrijd Vlissin gen-Middelburg. Maandag 21 mei 19 uur Seheldekwar tier: dam- en schaakwedstrijden. Dinsdag 22 mei 19 uur Seheldekwar tier: biljartwedstrijden, tafeltennïs- wedstrijden. Woensdag 23 mei 19 uur Baskenburg- weg: volleybalwedstrijden (bij on gunstig weer wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van de Jacob Cats school); 19 uur sintelbaan: atletiek wedstrijden; 19 uur hoofdveld Iris laan: voetbalwedstrijd vertegenwoor digende zomeravondvoetbalelftallen tennisparken „De Nolle" en „Zwa nenburg": tenniswedstrijden. Donderdag 24 mei 19 uur Bonedjjke- plein: judowedstrijden. Vrydag 25 mei Strandhotel 20 uur: bridgewedstrijden. Zaterdag 26 mei 14 uur: zeeliengel- wedstrijd; 15 uur Bonedijkepleinmi- crokorfbalwedstrijd Vedo-Swift. 16 uur zevenhandbalwedstrijden. 19 uur oriëntatierit: 20 uur Seheldekwartier: sluitingsavond. Op een twee hectare grote zandvlakte Anneland staan op liet ogenblik in Sint- nog wat ver loren een paar rood-gelo schommels, wippen en een draaimolen-in-aunbouw. Kinderen huppelen er rond en proberen of en toe het materiaal voor dc nieuwe speeltuin in zyn mogelijldieden. Clandestien want op Koninginnedag pas kan de jeugd van dit Thoolse dorp zich gebruiker noemen van een dorado, waar zij naar hartelust kan spelen en ravotten. Maar voor het zover is, dat burgemeester J. van den Bos het terrein op deze feestdag kan openen moet 2f nog heel wat gebeuren. De vereniging „Vrij en Blij" heeft handen vol werk; Voor een bedrag van bijna tienduizend gulden heeft bet bestuur speelmateriaal aangekocht: een draai molen voor kleuters, een zweefmolen, een „vliegende Hollander", een schommelstelling, een glijbaan en drie vaste wippen. Voor een deel heeft de appara tuur al een plaatsje gekregen, maar er zal de ko mende week nog hard moeten worden aangepakt om alles op tijd klaar te krijgen. Dat Sint-Annaland. Een terrein, dat met zand is opgespoten, toen het dorp enkele jaren geleden een centrale haven kreeg voor vier Thoolse dorpen. Al. die tijd heeft de twee hectare metende vlakte er maar kaal bijgelegen. Daarin komt dus nu veran dering: de ruimte achter de rug van de havendam- men wordt „gestoffeerd" met een -oord van vermaak voor de jeugd van het dorp. Overigens is er in de plannen voor de dichtgespolcn oude haven dc laatste tijd enige verandering gekomen. Een schctsplan van ir. 11. Klokke uit Amersfoort sprak aanvankelijk van du bouw van een hotel, wo ningen en winkels, die tezamen voor een goede en nieuwe „entree" naar het dorp uit de richting Oud- Vossemeer moesten zorgen via een daarbij ontwor pen verkeersplein. Dit laatste idee heeft men laten vallen. Met de aanleg van de speeltuin gaat het een andere richting uit. Rond dit domein voor de jeugd denkt men zich thans een plantsoen en mogelijk komt er ook een oefenbad. (Foto P.Z.C.) Marktberichten COÜP. VELUWSE EIERVEILIXG. 19 april. Weekaanvoer circa 1.200.000 stuks, waarvan 177.460 in veiling werden gebracht. Handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 40 tot 47 gram 6.707.91: van 47 tot 52 gram 8,83—10.60: van 52 tot 58 gr. 11—11.49: van 58 tot 64 gr. 11.55—12.26: van 64 tot 69 gram 12.3612.31 EIERMARKT, Aanvoer 1.750.000 stuks. Prijzen per 100 stuks: eieren van 58 tot GS gr. 1212.75. Alg. prijs 12.35: kiloprijs 2.01 basis I 61li gram. VEILING V.V.Z.B. GOES 19 april. Groenten: per stuk: Kropsla I 38—15. afwijkend 31—34. Cl 24—30, CII 23. Per bos: Radijs I 52—25, 11.18—20. Selderij 14—19. Per Kg- Witlof AI 121— 125. All 6036. BI 60. afwijkend 4058. Andijvie I 127. Prei Al 6479. Rabarber I 5560. Uien 46—56. afwijkend 46. stek 27. Lamsoren 139—liS Aardappelen IS—26 VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 19 april. Appelen: Jonathan II 80-85 30, i 60-65 5359. III grof 5459. 1 Groenten: Sla export 38.10—42,30. Sla I 34—41. II 31—39. C IS-32. Andijvie 85— 1.10. Glasspinazie 7697. Naluurspinazie 33—1.09. Prei 64—Sl. Komkommers 60-75 kg 62—65,, jJ-60 kg 44—£9. 40-50 kg 45— 53. 35-40 'kg 31—38, 30-3» kg 21—24. per kg 66—80. Rabarber 19—36. Witlof 77— 1,24. Radijs 21—37. VISMIJN BK F, S KENS In de week van 9 tui en met 14 april zijn aan de vismijn te Breskens de vol gende hoeveelheden vis aangevoerd: 886 kg bot. 9 kg schar. 27 kg schol, 1294 kg tong, 4 kg rog. 231 kg kabeljauw. 4 kg wijting, 3066 kg exportgarnalen, 86 kg binnenlandse garnalen. VISMIJN COL1JNSPLAAT 19 april. 1915 kg exportgarnalen 2.92— 3.32. 451 kg schar. 2U6 kg bot. 124 kg wijting. 24 kg kabeljausv, S3 kg tong, 8 kg rog, 6 kg ongesorteerde vle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15