MIDDELBURGSE KWEEKSCHOOL WON HANDBALT0ERN00I Waar zijn onze schepen? B. EN W. VAN AXEL OVERWEGEN INSTELLING SPORTSTICHTING oren, yen en schrijven VRIJDAG 20 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A Algemene kennisgeving Heden overleed na een geduldig gedragen lij' den onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader, BARTEL PIETER NELISSE weduwnaar van GOUDINA WILHELMINA CRISTINA NELISSE— IZENDOORN op de gezegende leef tijd van bijna 88 jaar. Uit aller naam, J. Nelisse. Middelburg, St.-Jorisstraat 14. 19 april 1962. Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden, aan de ge volgen van een onge val, van onze keur meester, de heer MARTINUS BRAAM, op de leeftijd van 28 jaar. Wij zullen hem blijven gedenken als een be kwaam en toegewijd werker. Bestuur veilingvereniging „Kapelle-Bizelinge en Omgeving" P. J. J. Dekker, voorz. A. Nijssen, secretaris. Kapelle, 19 april 1962. Met grote verslagen heid geven wij kennis van het overlijden, aan de gevolgen van een ongeval, van onze ge achte collega, de heer MARTINUS BRAAM, op de leeftijd van 28 jaar. Wij zullen hem blijven gedenken als een goed vriend en collega. Directie en personeel veilingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 19 april 1962. Plotseling werd door een noodlottig ongeval van ons weggerukt mijn geliefde man, pap pa, zoon, kleinzoon, broeder, schoonzoon, zwager en oom MARTINUS BRAAM echtgenoot van C. KOMEJAN, in de kracht van zijn leven, 28 jaar. De diepbedroefde familie, C. Braam-Komejan. Renétje. Fam. Braam. Fam. Komejan. Kapelle, 19 april 1962. Wilhelminastraat 26. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 21 april a.s. om 1 uur. Heden werd nog plot seling van onze zijde weggenomen onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN JOBSE weduwnaar van LEINTJE DE VOOGD in de gezegende ouder dom van 86 jaar. New York: M. Jobse. A. Jobse-O'Brien. Middelburg: A. Pieteree- De Voogd. Rina. Adrie. Sjaak. Middelburg, 19 april 1962. Middelburgswegje 28 De begrafenis zal D.V. plaatshebben a.s. dins dag op de begraaf plaats te Middelburg. Vertrek vanaf de wo ning om 12 uur. Geen bloemen. TEAMS UIT HEEL ZEELAND Advertentie Borgstellingsfonds bestaat 25 jaar Het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden zal donderdag 3 mei a.s. na afloop van de jaarverga dering tijdens een bijeenkomst van het algemeen bestuur en enkele ge nodigden in hotel „De Korenbeurs" te Goes het 25-jarig bestaan van het fonds vieren. De voorzitter zal o.a. een herdenkingsrede uitspreken. Nagekomen familieberichten. Scholieren bonden in Goes de strijd aan Begunstigd door bijzonder fraai voorjaarsweer hebben donderdag Zeeuwse scholieren in Goes de strijd aangebonden in een door de school vereniging „Vlam" van het Goese lyceum georganiseerd haiulbaltoer- nooi. De inzet vormden de hnndbal- titels in de diverse klassen, waarbij zowel het jongens- als het meisjes- team van de rijkskweekschool te Middelburg in de eerste klas het kampioenschap voor zich opeisten. Kampioen in do andere klassen wer den: jongens, 2e klas, l.t.s. Goes; 3e klas, r.-k. h.b.s. Goes; 4e klas, u.t.s. Vlissingcn; 5e klas, chr. ulo Vlissin- gen. Meisjes: 2e klas, lyceum Zierik- zee; 3e klas, openbare ulo Middel burg; 4e klas, chr. ulo Vlissingen; 5e klas, vakschool Goes. De totaaluitslagen van het handbal- toernooi luiden als volgt: heren le klas: Vlamopenbare ulo Goes 80; r.h.b.s. Vlissingenh.t.s. 25; open bare ulo Goesr.k.s. i7; Vlam r.h.b.s. Vlissingen 9—0; h.t.s.open bare ulo Goes 6—1; r.k.s.Vlam 7 5; r.h.b.s. Vlissingenopenbare ulo Goes 11; r.k.s.—-li.t s. 4—0; Vlam h.t.s. 45; r.k.s.r.h.b.s. Vlissingen 3—0. Heren 2e klas: l.t.s. Goeschr. ulo Goes 32; openbare ulo Vlissingen openbare ulo Middelburg 34; l.t.s. Goesopenbare ulo Terneuzen 31; chr. ulo Goesopenbare ulo Vlissin gen 24openbare ulo Middelburg openbare ulo Terneuzen 13; l.t.s. (Advertentie) PENDRECHT 1 Tranmero PHILIPPIA 21 In Su«*»n««l c PRINS ALEXANDER 18 to Rot- Teams van verschillende scholen in Zeeland hebben donderdag in Goes deelgenomen aan een door de school vereniging „Vlam" van het Goese ly ceum georganiseerd handbaltoernooi. Op de foto een aanval van het team van de christelijke kweekschool uit Middelburg op het doel van het team van het Prof. Zeemanlyceum uit Zie- rikzee. (Foto P.Z.C.) openbare ulo Vlissingen 42; cïïr. ulo Goesopenbare ulo Middelburg 50; openbare ulo Vlissingenopen bare ulo Terneuzen 22; openbare ulo Middelburgl.t.s. Goes 05; openbare ulo Terneuzenchr. ulo Goes 2—1. Heren 3e klas: r.-k. h.b.s. Goeschr. kweekschool Middelburg 40; ly ceum Zierikzeeu.t.s. Terneuzen 4 0; r.-k. h.b.s. Goeslyceum Zierikzee 20; chr. kweekschool Middelburg u.t.s. Terneuzen 50; r.-k. h.b.s. Goes u.t.s. Terneuzen 30; lyceum Zie rikzeechr. kweekschool Middelburg 4—6. Heren 4e klas: u.t.s. Vlissingenl.t.s. Sint-Maartensdijk 42; lyceum Ter neuzenopenbare ulo Zierikzee 40; u.t.s. Vlissingenlyceum Terneuzen 3—1; l.t.s. Sint-Maartensdijkopen bare ulo Zierikzee 21; u.t.s. Vlis singenopenbare ulo Zierikzee 3—0; l.t.s. Sint-Maartensdijklyceum Ter neuzen 12. Heren 5e klas: r.-k. ulo Goeschr. ulo Vlissingen 13; l.t.s. Vlissingen chr. ulo Zierikzee 00; r.-k. ulo Goesl.t.s. Vlissingen 14; chr. ulo Vlissingenchr. ulo Zierikzee 51; l.t.s. Vlissingenchr. ulo Vlissingen 11; r.-k. ulo Goeschr. ulo Zierik zee 05. Dames le klas: r.k.s.openbare ulo Goes 33; openbare ulo Zierikzee r.h.b.s. Vlissingen 23; r.k.s.open bare ulo Zierikzee 20; openbare ulo Goesr.h.b.s. Vlissingen 13; r.k.s. r.h.b,s. Vlissingen 30; openbare ulo Zierikzeeopenbare ulo Goes 3—3. Dames 2e klas: r.-k. ulo Goesr.-k. h.b.s. Goes 25; lyceum Zierikzee Vlam 31; r.-k. ulo Goeslyceum Zierikzee 10; r.-k. h.b.s. Goes Vlam 43; r.-k. ulo GoesVlam 0 1; r.-k. h.b.s. Goes—lyceum Zierik zee 13. Dames 3e klas: chr. ulo Goesopen bare ulo Kruiningen 112: chr. ulo Zierikzeeopenbare ulo Middelburg 03; chr. ulo Goeschr. ulo Zierik zee 00; openbare ulo Kruiningen openbare ulo Middelburg 03; chr. ulo Goesopenbare ulo Middelburg 0—5: chr. ulo Zierikzeeopenbare ulo Kruiningen 10. Dames 4e klas: chr. kweekschool chr. ulo Vlissingen 24; lyceum Ter neuzenchr. kweekschool 23; ehr. ulo Vlissingenlyceum Terneuzen 20; chr. ulo Vlissingenchristelijke kweekschool 11; chr. kweekschool lyceum Terneuzen 13: lyceum Terneuzenchr. ulo Vlissingen 00. Dames 5e klas: Vakschool Goes openbare ulo Terneuzen 12; open bare ulo Terneuzenlandbouwhuis- houdschool Zierikzee 31; vakschool landbouwhuishoudschool Zierikzee 31; openbare ulo Terneuzenvak school Goes 01; landbouwhuishoud school Zierikzeeopenbare ulo Ter neuzen 32; landbouwhuishoud school Zierikzeevakschool Goes 1—2. den tot twee velden. Daarna blijft be hoefte aan een competitieveld. Tot de stichting van een gymnastieklo kaal bij de openbare lagere school is inmiddels besloten. Voor het oefenlo kaal te Spui biedt het college nog geen oplossing. De financiële moei lijkheden bij verenigingen vloeien in hoofdzaak voort uit de hoge zaalhu- ren. Advies Zodra do sportstichting in het leven is geroepen zal haar advies worden gevraagd voor subsidies aan vereni- Advertentie) VOORSTEL AAN DE RAAD Terreinen in Spui blijven er buiten Het college van b. en w. van Axel heeft de gemeenteraad een nota aan geboden betreffende de accommoda tie, het beheer en de exploitatie van sportinrichtingen in die gemeente. In een toelichting zegt het college dat diverse omstandigheden speciale aan dacht voor de sportaccommodatie no dig maken. De vraag is gesteld wie deze sportaccommodatie dient te be vorderen en in handen moet hebben. De nota stelt dat bijvoorbeeld een voetbalvereniging, die twee of drie voetbalvelden diént aan te leggen en te onderhouden, daartoe zelf op fi nanciële gronden redelijkenvijs niet meer in staat kan worden geacht. Het ligt dus voor de hand, dat de ge meentelijke overheid daarvoor moet zorgen omdat die mede een taak heeft bij de bevordering van een goe de ontspanning en sportbeoefening. Het beheer zal volgens de nota moe ten berusten bij de gemeente en sportverenigingen gezamenlijk. Ge dacht wordt daarbij aan het'in leven roepen van een Sportstichting. Het doel van deze sportstichting is onder meer beheer en exploitatie van sport terreinen, velden, zwembaden en der gelijke, het propageren van de juiste sportbeoefening, demonstraties en uitwisselingen, het verhogen van het organisatorisch en pedagogisch peil van sportorganisaties en van de schoolsport, en het geven van advies over al deze onderwerpen aan het college van b. en w. Verder de vervulling van andere wet tige taken bevorderlijk voor het doel van de stichting. In het stichtingsbe stuur zullen zitting hebben drie raadsleden, vertegenwoordigers van dc sportorganisaties en twee andere leden. Voorzitter, vice-voorzitter en secretaris zullen door b. en w, van Axel worden benoemd. De gemeente lijke sportterreinen zullen in de stich ting moeten worden ondergebracht. Het college voelt er In principe voor ook het zwembad en de tennisbanen in te brengen. Zij vindt het wenselijk dat do voetbalvereniging „Axel" baar voetbalvelden inbrengt zodra dit mogelijk is. Buiten stichting De sportterreinen te Spui wil het col lege buiten de sportstichting laten. Aan alle Axelse sportverenigingen is een vragenlijst gezonden. Uit de ant woorden hierop concludeert het col lege, dat er momenteel te Axel nog behoefte is aan twee voetbalvelden voor wedstrijden en één voor oefe nen. Er is verder nodig een ruim en behoorlijk geoutilleerd gymnastiek lokaal. In Spui is behoefte aan een oefenlokaal. De N.V. Heidemaatschappij is begon nen met de aanleg van net tweede gemeentelijk voetbalveld. Getracht zal worden het Oefenveld van d® voetbalvereniging „Axel" uit te brei- RADIOEN T.V.-RUBRIEK VANDAAG T elevisie Op Goede Vrijdag heeft de A.V.R.O. televisiebeurt, zij begint om 8.20 uur met opmerkelijke Flamencomuziek van de Spaanse concertgitarist Car los Monloya, hij speelt Moorse en Andalusische melodieën. Vervolgens (8.40 uur) de „Komst van Christus", een experiment van de Amerikaanse televisie. Honderd beroemde schilde rijen met Bijbelse taferelen van Leonard! da Vinci en Rembrandt, Michel Angelo en Fra Arfgelico, Van Eeyck en Holbein tot de modernen. Spreker is Ger Lugtenburg. Onmid dellijk erop volgend: Kosmovisie een blik in de ruimte die de mens zal gaan verkennen. Via Vlaanderen om half acht Penelo pe en om half negen het t.v.-spel „Het mes der barmhartigheid" van Stefan Andres, een stuk uit de Spaanse burgeroorlog. Om tien uur filmnieuws en nieuwe films. Radio Bijzonder is ook het Radioprogram ma van de A.V.R.O. op Goede Vrij dag: 's middags om half drie het oratorium „Christus op de olijfberg" Gewonde bedrijfsongeval in Kapelle overleden In het St.-Elizabethziekenhuis te Tilburg; is donderdagmorgen overle den, de heer M. Braam uit Kapelle, slachtoffer van een vorige week woensdag op het terrein van de vei ling te Kapelle overkomen bedrijfs ongeval. Deze 28-jarige velimgemployé kwam tijdens werkzaamheden aan het dak zo ongelukkig te vallen, dat hij met een schedelbasisfractuur en een her senbloeding in zorgwekkende toe stand moest worden overgebracht naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. Nog diezelfde dag werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Tilburg. Het slachtoffer was gehuwd en va der van één kina. gingen, over verdere uitbreidingen van velden en over de noodzaak van aanleg van eventuele korfbal- en hockeyvelden, een sintelbaan, rol- schaatsbaan, een ijsbaan en dergelij ke. De aanleg van gemeentelijke voetbalvelden en de inbreng van ten nisbanen, zwembad en voetbalvelden zal gemeentelijk kapitaal vergen. Aan de raad, die op donderdag 26 april in openbare vergadering bij eenkomt zal worden voorgesteld de sportstichting in het leven te roepen, de bedoelde eigendommen te verwer ven, een beginkapitaal van f 250, af te zonderen en de statuten en al gemene regeling voor beheer en ex ploitatie vast te stellen. van Van Beethoven, Radio-Filhar monisch orkest, Groot Omroepkoor, Erna Spoorenberg, Herman Schey, tenor Fritz Wunderlich, dirigent Henk Spruyt. Er op volgt „Het ge rucht der eeuwen, gedichten en pro za, voorgedragen door Annie Schui- tema. In het avondprogramma van de V.P.R.O., na de avondmaaldienst uit Varsseveld, om 8.15 uur muziek en poëzie rondom avondmaal, ge dichten o.a. van Gerrit Achterberg. Revius, Jan Luyken, Guillaume van der Graft, Willem de Merode, voor gedragen door Elisabeth Andersen, muziek van Bach en Brahms. Ge dichten van Nijhoff en van Van der Graft kan men al eerder horen om vijf uur, voorgedragen door Corrie Bos uit Doorn, over Hilversum L Over die zender om tien voor half twaalf nog een klankbeeld uit Nige ria „Christendom in de wereld van de Islam". Kantongerecht Bergen op Zoom „Rijdende doodkist" verbeurd verklaard Bepaald geen goede wagen. Zo luid de de conclusie van de politie, toen deze de wagen van F. K. v. d. Z. uit Oud-Gastel eens aan een nauwkeurig onderzoek onderwierp en een hele serie gebreken constateerde. Hier voor had de inwoner uit Oud-Gastel zich donderdag voor de kantonrech ter te Bergen op Zoom te verant woorden, waar de officier van justi tie, mr. J. H. Peijnenburg, de wagen zelfs een rijdende doodkist noemde. Eemuitspraak die de officier baseer de dp de volgende geconstateerde ge breken: versleten of kapotte draag- veren, abnormaal grote speling en slijtage in de stuurinrichting, gaten in de geluiddempende uitlaat, tot op het canvas versleten banden en een doormidden gescheurde dwarsbalk van het chassis. Na deze bloemlezing van gebreken, zoals de kantonrechter mr. C. J. van Hees dit noemde, wilde hjj wel eens weten hoe verdachte aan de auto was gekomen. „Tweedehands, ik vond het een mooi wagentje om mee te beginnen", luidde het antwoord, waarop de officier repliceerde met: „maar ook een mooi wagentje om mee te eindigen". Een geluk voor verdachte was, dat er geen ongelukken waren gebeurd, zodat de officier het bij zijn vorde ring tot de volgende boetes liet: 30 voor het defecte stuur en nog eens f 30 voor de gescheurde chassisbalk; een zelfde bedrag voorde veren; voor de banden 25 en voor de defecte uit laat 10. In totaal 125 subsidiair 25 dagen, alsmede verbeurdverkla ring van de auto. Met dit laatste was de kantonrechter het volkomen eens. De boete bepaalde hij op totaal 100 subsidiair 20 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13