Een knellend probleem voor rijdend Nederland Manorial fNeW BeltJ pantalon SPORT EN WEDSTRIJDEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG IS APRIL 1962 Verkrijgbaar in En eigenlijk voor iedere goed geklede man. Een pantalon die volmaakt om uw middel stuit en 't toch niet samensnoert. Die met u mee ademt en die u daardoor niet voelt als u zit. Die desondanks onwrikbaar op z'n plaats blijft en nooit een millimeter afzakt. Duur? Voor wat een New Belt u jarenlang aan meer oomfort, levensvreugde en verzorgdheid van uw verschijning biedt, is 't een koopje. Een paar guldens meer - en altijd heer! Onvoorstelbaar comfortabel is verkrijgbaar in kamgaren TREVIRA met 45<Vo wol. Veertienjarige won zee- hengelconcours IJzendijke Ondanks het gure stormweer hadden toch 800 sportvissers zich laten in schrijven voor het zesde internatio nale zeehengelconcours te IJzendyke. In de onstuimige zee lieten zich heel wat vissen verschalken waaronder echter veel ondermaatse, welke moesten worden teruggeworpen. Na de wedstrijd werden de afgevaardig den van de verenigingen op het ge meentehuis in de raadzaal door bur gemeester Ficq ontvangen. De bur gemeester was zeer blij over de grote deelneming en stelde het zeer op prijs dat het batig saldo ten goede kwam aan de kankerbestrijding. Hij bracht dank aan het comité voor het vele werk cn de goede organisatie. Er waren deelnemers uit België, Frankrijk en velen uit Limburg, die reeds 's nachts om 1 uur van huis waren gegaan. De heer J. Bruins sprak als bestuurslid van het Kon. Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding. Hij wees op de grote moed van de vissers die dit weer hadden getrotseerd om te vissen voor dit goedé doel. Namens de Belgische vis sers bracht de heer De Vliegher uit Blankenberge dank aan de burge meester voor de gulle ontvangst. Voorts zwaaide hij lof toe aan het comité. De hoofdbestuurder van de Nedcrl. Hengelaarsbond, de heer H. Overbeke, was als vertegenwoordiger aanwezig. De hoofdprijs, een koelkast plus be ker, werd gewonnen door de 14-ja- rlge F. Huiszoon te Vllssingen, met 750 punten; tweede prijs, een boot, fing eveneens naar Vllssingen. voor e heer H. v. d. Pompe; derde prijs A. Nights. Antwerpen; 4. J. Lalkens, Driewegen; 5. F. Catoir, Oostende; 6. R. de Decker, Nieuwpoort; 7. F. Dops, Othene; 8. H. van Sijen, IJzen dijke; 9. P. Clement, Oostende; 10. E. Steijzert, Eekloo; 11. W. Brink man, Vlaardingen; 12. V. van Hulle, Sluiskil; 13. H. Rootbeen, Grubben- vorst; 14. A. Verstraeten, Hoofd plaat; 15. G. Baiwier, Assenede. Er waren in totaal 150 prijzen. De IJzendijkse drumband trok samen met de muziekvereniging van Sint- Kruis door de straten om het geheel wat op te vrolijken. Negentien Engelse spelers voor Chili De Engelse coach Walter Winter- bottom heeft 19 spelers aangewezen om de reis naar Chili mee te maken, waar de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal worden gehouden. Het zijn de doel verdedigers Springett (Sheffield Wednesday) en Hodgkinson (Shef field United), de verdedigers Arm- field (Blackpool), Wilson (Hudders- field Town) en Howe (West Brom- wich Albion), de middenspelers An derson (Sunderland), Flowers (Wol verhampton Wanderers), Norman (Tottenham Hotspur), Robson (West Bromwich Albion) en Swan (Sheffield Wednesday) en de voor hoedespelers Charlton (Manchester United), Connelly (Burnley), Dou glas (Blackburn Rovers). Eastham (Arsenal), Greaves (Tottenham Hotspur), Haynes (Fulham), Hit- chens (Internazionale Milaan). Hunt (Liverpool) en Peacock (Middles brough). Reserve Adamsson (Burn ley) zal als assistent van Walter Winterbottom de trip meemaken. Kevan (West Bromwfch) en Banks (Leicester City), de andere twee in vallers, blijven in Engeland. Verras send is o.a. dat Bobby Smith, zaterdag nog aanvalsleider in de wedstrijd tegen Schotland, en Ray Pointer, die dit seizoen ook reeds de middenvoorplaats bezette, niet zijn uitgenodigd. Bondscoach Pablo Hernandez Coro- nado heeft de namen van de 40 spe lers bekendgemaakt, die zijn opgeno men in de Spaanse selectïeploeg voor de finalewedstrijden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962, die in juni a.s. in Chili zullen worden gespeeld. Naast Alfredo di Stefano en Ferenc Puskas zijn nog zes andere Real Madridspelers in de ploeg opgeno men, te weten: Araquistain, Del Sol, Gento, Perez, Santa Maria en Vicen te. Er zijn tevens acht spelers van Barcelona, onder wie Garay, Segarra en Martinez geselecteerd, alsmede zeven van Atletico Madrid. De enige van de 40 die niet voor een Spaanse club uitkomt is de vroegere Barcelona-voorhoedespeler Luis Su- arez, die momenteel deel van Inter nazionale Milaan uitmaakt. Senor Coronado deelde voorts mee, dat verschillende elftallen, samenge steld uit de geselecteerde spelers, oefenwedstrijden zullen spelen tegen enkele Westduitse clubs. Ook de Oos tenrijkse club Lask is als oefenpart ner aangezocht. Veertig voorlopigen van Westduitse voetbalploeg De Westduitse voetbalbond heeft za terdag op voorstel van bondstrainer Sepp Herberger, de internationale voetbalfederatic (F.I.F.A.) de namen van de 40 spelers gemeld, die in aan merking komen om opgesteld te wor den tijdens dc wereldkampioenschap pen. Uit dit aantal mogen slechts 22 Bpelers gekozen worden, die vol gens het wereldkampioenschapsregle ment van de F.I.F.A. tien dagen voor de eerste wedstrijd dus op 20 mei als definitieve selectie moeten zijn opgegeven. Na de imponerende 30 zege op Uruguay was het te verwachten, dat het gehele elftal, dat in Hamburg het veld betrad, zou worden gekozen. Ook dus de drie spelers die bij die gelegenheid debuteerden n.l. Fahrian, Kurbjuhn en Koslowski. Van de ploeg die in 1954 de wereld titel behaalde, is alleen linksbuiten Hans Schaefer over. Herbert Er- hardt, Schnellinger, Szymaniak, Uwe Sceler en Sturm maakten in 1958 deel uit van het team dat de wereld titel verdedigde. Laatste bridge-drive van wedstrijdseizoen Zaterdag werd in Mondragon de laatste bridge-drive van liet wed strijdseizoen gehouden. Tevens wer den na afloop de wisselbekers, de dag-, seizoen- en Mondragon-prijs uitgereikt alsmede de prijs, die de firma Van der Valk beschikbaar stel de. De verdeling van deze prijzen verliep als volgt: wisselbeker: echtpaar D. Leupe, Goes. Dagprijzen: oneven groep (24 spellen): de heren L. Can ters en P. Ribbens, Zierikzee, met een gemiddelde van 2,65; de heren P. ten Haf en A. Paauwe uit Zierikzee, gein. 2,58; even groep (20 spellen): de heren E. Priester (Haamstede) en C. Boot (Burgh) met gemiddelde van 2,25; de heren M. de Regt en J. Th. Brouwer, Zierikzee met gem. 2,42. Móndragonprijs: de heren M. de Regt en J. Th. Brouwer; Van der Valk- prijs: de heer en mevrouw Heuzer, Zierikzee. Troostprijs: de heer en mevrouw J. Volkerie-Steinfeld, Zierikzee. Patterson-Liston om wereldtitel Floyd Patterson zal waarschijnlijk zijn wereldtitel in het zwaargewicht verdedigen tegen Sonny Liston en wel op 17 september a.s. in het Yan kee-stadion of op 26 september op de New York Polo Grounds. Het al of niet doorgaan van het gevecht liangt af van de vraag of Liston van de NeWyorkse bokscomniïssie een licen tie zal krijgen. Mocht hij deze niet krijgen, dan zal het titelgevecht hoogstwaarschijnlijk ergens anders plaatsvinden. Julius November, de raadsman van Floyd Patterson verklaarde direct na deze bekendmaking, dat een defini tieve beslissing niet voor aanstaande donderdag zal worden genomen, daar een groep industriëlen uit Texas zijn cliënt meer dan één miljoen dollar als garantie hebben geboden als het gevecht in Dallag of Houston zou worden gehouden. Voetballer Burgerhof overleden Na een slepende ziekte van ruim ze ven maanden is maandag in het zie kenhuis Joannes de Deo in Den Bosch op 25-jarige leeftijd overleden Marlnus Burgerhof. Burgerhof was een van de. nieestbe- Iovende voetballers van B.V.V., de vereniging waarvan hij sinds zijn jeugd lid is geweest. Hij werd gekozen voor verschillende selectieteams van de K.N.V.B. Zo speelde hij van zijn 16e tot 18e jaar in alle jeugdelftallen van de Nederlandse voetbalbond en kwam hij van zijn 18e t.m. zijn 23ste jaar regelmatig uit in wedstrijden van Jong Oranje. Zijn laatste wedstrijd speelde hij een dag voor zijn 24ste verjaardag in oktober i960 als aanvoerder van Jong Oranje in Boedapest. O Een .stoking van meer dan de helft van de onderwijzers In New York is voor de scholieren aanleiding geweest de klaslokalen op stelten te zetten. Zij gooiden voorwerpen uit de ramen en richtten schade aan totdat de school hoofden besloten hun scholen maar tp sluiten. Daarop verplaatste het ongemak zich naar de straten doordat grote groe pen scholleren het verkeer belemmerden De onderwijzers staken om kracht bij te zetten aan hun eisen voor hogere sala rissen. Duits zakenman voor spionnage gearresteerd De 42-jarige Duitse zakenman Hans Herrschaft, die onlangs voor een par lementaire commissie tegen de West duitse minister van defensie Frans Josef Strauss heeft getuigd, is door de Westduitse politie voor spionage ter. behoeve van de communisten, ge arresteerd. Na een huiszoeking van acht uur vond de politie documenten, die er op wezen dat Herrsschaft voor de communisten spioneerde. Herrschaft had voor een parlemen taire commissie getuigd in verband met het onderzoek naar de beschul diging tegen Strauss, dat hij een Duitse bouwmaatschappij „Fibag" aan de Amerikanen zou hebben aan bevolen en hierdoor zijn invloed en positie had misbruikt. Strauss verklaarde toen, dat hij nooit geprobeerd had om vrienden in de „Fibag" te bevoordelen. Het parket in München verklaarde, dat Hcrrschafts arrestatie geen ver band hield met zijn getuigenis voor de parlementaire commissie. Volgens de advocaat van Herrschaft zou de zakenman hebben ontkend verraderlijke betrekkingen met de communisten te hebben onderhouden. Dieven en hoofdpijn Mochten de dieven die zich tij dens het weekeinde meesier maakten van de bra/ndkust van dc Mineral Springs High School in Winston-Salem in de Amerikaanse staat North Ca- 'olina. van het sjouwen hoofd- ■njn overgehouden hebben dan -■uilen ze die vlot kunnen ver helpen- In de brandkast zitten namelijk drieduizend aspirine- tabletten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4