Geen stemming in 4 Waicherse gemeenten VERS PUY WALCHEREN HANDTASSEN HOOVERS Agenda Een goede vulpen? MARKTBERICHTEN VAN KLOKGELUI 'S MORGENS TOT EN MET VREUGDEVUUR WOENSDAG 18 APRIL 19(52 P It OV 1 bi 01 ALE ZEEUW S bi C'OU KANT (Slot van pag. 1 langen", „Vrije Burgers" enz. aan de verldezingen deelnemen. De kandidaatstelling was dus giste ren, precies 43 dagen vóór de dag van de stemming, zoals wettelijk is bepaald. Gistermiddag om vijf uur hebben alle hoofdstembureaus de lijsten onderzocht op fouten, tekort komingen en dergelijke. De aan de raadsverkiezing deelnemende par tijen en personen hebben krijgen ove rigens een paar dagen om eventuele correcties aan te brengen. Tussen de derde en de vijfde dag van de kandi daatstelling worden de lijsten tijdens een openbare zitting definitief vast gesteld. In deze zitting wordt een uitspraak gedaan over de geldigheid van de kandidatenlijsten. Tenslotte nog een tip voor de genen, die bij volmacht willen stemmen: zij dienen er zorg voor te dragen, dat de volmachti'ormu- lïeren uiterlijk 14 dagen vóór de stemming op de gemeente-secre tarie worden ingediend. Machti ging wordt slechts verleend aan huisgenoten en aan bloedverwan ten in de derde graad. Elders stemmen is hij de gemeenteraads verkiezingen niet mogelijk, Weinig verandering ln enkele grotere Zeeuwse plaatsen hebben wy nagegaan of daar de kie zers vele veranderingen staan te wachten. Daarbij is ons gebleken, dat over het algemeen hetzelfde pa troon van vier jaar geleden is aan gehouden, met dit verschil, dat Goes en Oostburg meer mogelijkheden bie den aan de kiezers. In Vlissingen ko men evenals in 1958 de P.v.d.A.. K. V.P., Prot. Clir. Partijen (a.r. plus c.h.u.), V.V.D. en C.P.N. met een lijst. Ook in Middelburg is er niets veranderd: P.v.d.A., A.R., C.H.U., V.V.D., K.V.P. en S.G.P. Goes heeft er twee lijsten bij: ..Vrije Burgers", van de dissidente K.V.P. C. W. Vervest, die zoals bekend bij na twee jaar geleden als partijlid is geschorst, maar die als r.-k. in de raad is blijven zitten, en de S.G.P. Laatstgenoemde partij heeft de sa menwerking met de A.R. en C.H.U. in de Prot. Chr. Fed. verbroken, me de als gevolg van een verschil van mening met de C.H. Daarnaast ne men in Goes de P.v.d.A.. K.V.P» Prot. Christ. Fed. (a.r. plus ch.) en de V.V.D. aan de verkiezingen deel. Terneuzen ziet dezelfde partijen bin nen het kryt verschijnen, alleen met dit verschil, dat dc G.V.P. voor het eerst aan de verkiezingen deelneemt door middel van de gecombineerde lijst met de A.R. De partijen zijn: P.v.d.A., K.V.P.. C.H.U.. A.R.. G.P. V.. V.V.D. en S.G.P. Zierikzee laat het ook al bij het ou de: P.v.d.A.. Prot. Chr. Fed., (c.h. en a.r. en s.g.p.h V.V.D.. K.V.P. en lijst J. A. v. d. Schee, die bij de vorige verkiezingen onder „Algemeen Be lang" aan de verkiezingen deelnam. In Oost burg gaal het tussen de K.V. P., P.v.d.A., Prot. Chr. Groep, Ge meente Belangen en lijst C. Ie Nobel. De heer Le Nobel kan als kandidaat worden gezien van een groep land bouwers, die vroeger bij Gemeente Belangen thuishoorde. Doordat op de lijst van Gemeente Belangen geen verkiesbare plaats werd toegewezen aan een kandidaat van de landbou wers, is deze groep thans met. een ei gen lijst gekomen. Scheepvaartberichlen Vlissingen aangekomen op 16 april: Oee- an-Bull van zee. Ragni-Paulin van Ant werpen. Mari-Ann van Antwerpen, april: Majorca van Antwerpen. Ogna van Antwerpen. Roland van Londen. Vlissingen vertrokken cp 16 april: Clierle naar Rendsburg. Seaway-Star naar Aar- hus. Öcean-BuU naar zee, 17 april: Mari- Ann naar Londen. Roland naar Middel burg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1G-4: Tasman naar zee van Gent. Wono- sari naar Rotterdam. Scbiedijk naar New- York. Katsedijk naar Rotterdam. Parthe- non naar Rotterdam. Beta naar Zeebrug- ge van rede. Neder-Waal naar Hamburg. Eagle naar Londen. Geziena-Hendriea naar St-Malo. Taurus raar Londen. Fam- bo naar Rotterdam. Belty-Jean naar Lon den. Op 37-4; Ramona naar zee van Ter- neuzen. Musketier naar Perth van Gent, Eliewoutsdijk naar Londen van Terneu zen. Meerkerk naar Amsterdam. Skager- rak raar Londen van Gent. Batjan naar Amsterdam. HERENMODEHUIS Lange Delft 11 Middelburg nu ook voor kostuums. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge schaakcompetitie van de Vlissingse schaakvereniging werden de volgende partijen ge speeld: J. Blom-J. G. Olijve V->-V» A. Mabélus-J. Hoogstrate 0-1; J. v. d. Hagen-A. Steketee 0-1; A. Smit- W Mesman 0-1; J. Jansen-P. Vijn 2-0: D. Blom-A. Willemse H. Smitroetcrs-J. den Engelsman Va-1/-; J. Hofman-J. Kroon 0-1: A. de Rid der-J. van Elzelingen 1-0: Schaaf-P. L. Antheunisse 1-0; Ar. de Bruijne- Pattenier 1-0; B. de Declter-D. An theunisse 1-0; P. A. C. Bikker-P. Langcdijk 1-0. Advertentie In de NIEUWE ZAAK een enorme sortering, die U nergens vindt LEDEREN en PLASTIC Honderden paren ongevoerde dameshandschoenen U koopt het nieuwste hot goedkoopste bij LEDERWAREN en SUÈDE KLEDING. VLASMARKT 9 - MIDDELBURG Middelburg City: Sergeant X van bel vreemdelingenlegioen, 20.00 uur, 14 jaar: Electro: He» otgon met moord, 19.30 uur. 14 jaar: Schouwburg: Mid delburgs Dilettanten Toneel met „Soubrette". 20.00 uur. Yllsslngeu -- Luxor: Hands-up F.B.I., 20 uur, 14 jaar. Britannia: .laarverga dering V.V.V.. 20 uur. Ophlr: Voor drachtsoefeningen leerlingen piano- klasse Zeeuwse Muiïekschool, 19.30 uur. Goes Grand: Fotomodellen en chan tage, 20 uur. 18 Jaar Bergen op Zoom Uoxy: Het mysterie van de man, die verdween, 20 uur, 13 jaar. Luxor: De genadeloze ach tervolging, 20 uur. l< jaar. Tel Yenagers love, 20 i4 jaar. Oostburg Ledeltneater: De bruiden van Dracula, 20 uur. 14 jaar. Zierikzee Huis van Nassau: Discussie middag afd Schouwen van Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 14.15 uur. VLISSINGEN Personeelsvereniging Bijker bestond 5 jaar De personeelsvereniging Bijker afde ling Vlissingen heeft zaterdagavond haar 5-jarig bestaan gevierd met een feestavond in het „Seheldekwartier" te Vlissingen. Voor deze avond stond de klucht in drie bedrijven „De rare familie" van Arnold en Back op het programma. Het lag in de bedoeling, dat de toneelvereniging van Bijker deze klucht zou opvoeren, maar door een sterfgeval 'nad men zich genood zaakt gezien hiervan af tc zien, aldus deelde de voorzitter, de heer J. A. Versteeg, in zijn openingswoord me de. „De rare familie" werd nu over het voetlicht gebracht door een groep acteurs en actrices uit Westkapelle, aangevuld met enkele Vlissingers. Deze klucht bleek een gelukkige keus. Het geheel speelt zich af rond om een stiefzoon van een zekere pro fessor Walter Weber. Een zoon, die aan lager wal is geraakt en nu zijn stiefvader moeilijkheden dreigt te be zorgen door een bezoek aan het ouderlijk huis te brengen. De pogin gen van prof. Weber om dit te voor komen leiden tot nogal wat verwik kelingen. Vooral dc heer W. J. K. Dieleman in ziin rol van Frits Pap penheimer, het „stiefkind", bleek zich volkomen in zijn rol te hebben ingeleefd en gaf een uitstekende ver tolking. Ook dc oude referendaris Theodoor „Hou es effe vast" Nach tegaal kwam uitstekend uit de verf door de vertolking van de heer J. Cij- souw. Tijdens deze avond werd het woord gevoerd dooi- dc voorzitter van de Bond van Bejaarden, de heer E. A. van Putten, die de voorzitter van de jubilerende vereniging een geschenk overhandigde en een dank woord sprak voor de aan de bejaar den gerichte uitnodiging. De avond werd besloten met een bal. Aanwinsten Nutsbibliotheek Het boekenbezit van de Nutsbiblio theek tc Vlissingen werd uitgebreid met dc volgende werken: Andrée F. B., Voetstappen in de sneeuw; Austveg I. Nissen-Dreyer, Zr. Gon in Londen; Fowler H., Als een glimlach in de lente; Hartwell N., Zoeklicht voor Candy; Lentinch Rona, De bruidsschat; Moor-Rignalda, A.M. Flip en Joost trilogie; Stelli, Elisa beth, Kijk verder dan de horizon: Vries, Jan de, Maartje en Maartje: Amstel, Han van, Niet het hart al leen; Arnau, Frank, Hamburg ne middernacht; Arnau, Frank, Demas qué na middernacht; Baklanow. G„ Een voetbreed aarde: Beach, E. L., Sluipvaart in dc Pacific: Blixen, K., Een lied van Afrika; Christie, Aga tha. Avonturen met een kerstpud ding; Corsarie, W., Kinderen en min naars; Davenport, Marcia, Het be stendig beeld; Doolaard. A. den, De grote verwildering; Doolaard, A. den. De bruiloft der zeven zigeuners; Eg- gink, Clara, Gewone mensen: Fabri- cius, Joh., Setoewo de tijger; Gaskin, C, Strijd en erfdeel; Gerlach, I., Tus sen Don en Wolga: Godden, Rumer, De zomer van de Reine Claudes; Goy- 1 lisaio, Juan, Rouw in het paradijs: Greene, H., De „Mozart" vertrekt om 9.12; Gregor, M., Stad zonder medelij den; Gulick, R. van, Het rode pavil joen; Hunter, J. A., Moeder en doch ter; Jaffa, R., Ver van huis; Hurst, Fanny, De drie broers: Knittel, John, Arietta: Konsalik, F., De grote terug tocht: Konsalik, F.. Wankele roem; Lee, H.. Spaar de spotvogels; Lem- baum, H. J., Eens komt de dag; Lodi, H., De vagebonden; Maclean. A.. Dc kanonnen van Navarone; Maclean, A. X-13; Maclean, A., Ontsnapt langs de Krakatau; Marcillac, J., Moord is geen spel: Martelli. G., Dc man die Londen redde; Mason. R., De wereld van Suzie Wong; Matheson, R.. Half was helden rond Bastogne; Mitford, Nancie, Mondje dicht tegen Alfred; Naragan, R. K., Gouden waringen: Ooms-Vinckèrs. C. J., Een schor pioen voor een ei; Praag; S., Jeruza lem van het Westen; Remarque, E. M., De hemel kent geen gunstelingen; Radfort, De achillespees; Rayner, D. A., Duel op de Atlantic; Roe Marja, Ik aanvaard het noodlot niet; Searlo. H.. De hemel wordt te klein; Shute. Nevil, Ergens waar de wereld op houdt: Slaughter, Nevil. Het ging om ds. Winter; Taylor, R. L., De reis naar Matecumba; Trevor. Elleston, Genade voor wet en geweten; Turn- bull, A, S., Dc nachtegaal: Tanghan, R., De liefde is de brug; Velde, v. d. R., De kleine kolonie; Walschap, G., Houtekiet; Wertheim. G., De laatste Levano; Widoe, E. N., De executie van Gil M.,; Wijchgel. N. A. M., Het doolziek hart. Advertentie Kies een topmerk. Bijv. PARKER. Met ingebouwde pen, speciaal vul» systeem: cartridge of zuiger, en onbreekbare lustraloydop 32,50. HILDERNISSE Middelburg, L. Noordslraat 2, tel. 23 56 RITTHEM Geslaagde avond bijbelkiosk-vereniging De Bijbel-Kiosk-Vereniging hield een dezer dagen in de Ned. herv. kerk te Ritthem een gevarieerde avond. Ds. J. C. Nennie opende de samen komst met gebed en een kort ope ningswoord, waarna hij het woord gaf aan de heer F. J. P. Bekker. Deze droeg een paar gedichten voor van Brederode, waarna de heer Bek ker uitvoerig vertelde over het werk van de Bijbel-Kiosk-Vereniging. Hier bij liet hij vooral de grote steun uit komen. die Evangelisatie en Zending van de arbeid van deze vereniging ontvangen.De heer van Monsjou zong vervolgens op verdienstelijke wijze enkele geestelijke liederen met orgel begeleiding. Ook het Ritthems Jeugd koor werkte aan deze avond mee en zong enkele liederen met piano-bege leiding. Een en ander werd afgewis seld met samenzang onder leiding van de heer Monsjou. WESTKAPELLE Hengelwedstrijd in zee De hengelsportverenigïng Westka pelle hield haar derde wedstrijd in zee met de volgende resultaten: 1. 1. v. d. Sande. 8 stuks, 1560 punten; 2. A. Cïjvat, 13 stuks, 1325 p.; 3. A. v. Sighem, 10 stuks, 990 p.: 4. G. Lous, 9 stuks. 970 p.: 5. P- Lieven- se, 4 stuks 460 p. Ds. v. d. Bom hersteld Ds. v. Bom, gereformeerd predi kant te Westkapelle-Domburg, die rond Kerstmis vorig jaar een onge luk overkwam met zijn motor, is thans zover hersteld, dat hij eerste paasdag weer hoopt voor te gaan. OOSTKAPELLE Jaarvergadering Arjos De Arjos in Oostkapelle hield in hel verenigingsgebouw haar jaarverga dering. De leiding berustte bij de pre sidente, Tonny Wondergem. Deze nog jonge afdeling, die inmiddels is uit gegroeid tot 18 leden kwam met een uitstekend programma voor de dag. Er bestond een flinke belangstelling en het meest in de smaak viel deze avond wel het „Politiek Cabaret" Voorts was er muzikale en vocale omlijsting en vertoonde de heer C. Balkenende te Kapelle-Biezelinge een drietal films over de Staten-Generaal de Reis van Prinses Beatrix naar dc West en een film over Afrika. Ds. Gommer sloot de samenkomst. HU 120 110 330 100 90 VEEMARKT ROTTERDAM. 17 april. Totale aanvoer 4007. Weekaan- voer 5790. Vette koeien en. ossen 300, Ge- bruiksvee 1192, Vette Vaiwjren 761. Gras kalveren 220. Nuchtere kalveren 1338. Paarden 57. Veulens 8. Behapen of lam meren 125. Weide- of Euiclammeren €3. Bokken of geiten 43. Prijzen (resp. voor le, 3e en 3c kwaliteit) in ets per kg Vette koelen 305-340 280-300 250-275 Vette kalveren 240-250 220-230 190-220 Slachtpaarden 290 260 240 in guldens per stuk Graskalveren Nuchtere kalveren Schapen Lammeren Kalf- en melkk. 1250 1100 950 Vare koeien 870 720 650 Vaarzen 920 720 620 Pinken 660 500 420 Vette koeien aanvoer korter, handel kalm. prijzen als gisteren» Vette kalveren aanvoer groter, handel goed, niet geheel prijshoudend. Graskalveren aanvoer Iets kleiner, handel redelijk, ruim prijshou dend. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen Iets gedrukt. Slachtpaarden aanvoer gewoon, handel lui, prijzen als vorige week. Schapen «in lammeren aanvoer even minder, handel flauw, prijzen niet hoger Kalf- en melk koeien aanvoer gewoon, handel wat le vendiger, prijzen vaster. Vare koelen aanvoer Iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets hoger. Vaarzen e-n pinken aanvoer gewoon, handel matig, prijzen constant. VEILING V.V.Z.B. QOES 17 april. Jonathan KL. I 80-85 73—77, 75-30 73—77, 70-75 78—80, 65-70 73—74, 60-65 65—67, IID 44—47, KL. II 80-35 63— 66. 75-80 61—69, 70-75 64—70, 65-70 63—66. 60-63 5460, grof 51--59, Rjn 48, stek 17—13. Golden Delicious KL. E 85-90 1)4. 30-85 96—99, 75-30 04—103. 70*75 95—101, 65-70 88—92, 60-65 70—75. KL. I 85-90 83—88, 80-85 87—92, 78-80 89—94, 70-75 90—84, 65-70 82—38, 60-65 67—74, KL, II 85-90 82—86, 80-85 79—89, 75-80 83-92. 70-75 84—90. 65-70 73—33, 60-65 59—73, IID 4655, grof 53—76. fijn 42—59. kroet 33— 60, stek 13—35. Goudrenet KL. II 75-85 77. 65-75 76. grof 69, fijn 60. Br. Alex. Lucas IID 47—53, rijp 37-<6, grof 38—45, fijn 39—43. GROENTEN VEILING In verband niet de paasdagen zal er op vrijdag 20 en maandag 23 april geen groentenveiling zjjn. In plaats daarvan wordt groente geveild op donderdag 19 april en dinsdag 24 april, 's middags ora één uur. Op koninginneverjaardag. maandag 30 april, is de veiling eveneens gesloten. De groentenveiling van die dag wordt verzet naar dinsdag 1 mei. VISMIJN COL1JNSPLAAT 17 april. 2440 kg exportgarnalen 1.97— 2.11. 366 kg schar. 275 kg bot. 70 kg wij ting. 45 kg kabeljauw. 107 kg tong. 1 kg tarbot. 4 kg paling. J5 kg ongesorteerde Van onze adverteerders Expositie van nieuwe Vauxhall-modellen Op het parkeerterrein voor hotel „Britannia" te Vlissingen heeft gara ge „Centrum" dinsdag de nieuwe Vauxhall-modellen 1962 getoond. De ze collectie omvat in totaal negen auto's namelijk de Victor Standard Super, Super (4 bak), de Luxe, VX I 90, Station Wagon en de Velox, Cresta Cresta met automatische versnellingsbak. De Victor-modcllen hebben een 1 cilinder ltopklepmolor met een maxi maal vermogen van 57 pk. De drie versnellingen zijn alle gesynchroni seerd. Het model Super kan even tueel ook worden geleverd met een volledig' gesynchroniseerde 4 versnel lingsbak. Van het model VX 4/90 is de motor met twee carburateurs op gevoerd tot een maximaal vermogen van S2 pit. Deze auto is voorzien van 4 gesynchroniseerde versnellin gen en 'heeft schijfremmen op de voorwielen. De Vauxhall Velox en de Cresta hebben 6 cilinder kopklepmo- toren met een maximaal vermogen van 115 pk. De versnellingsbak is een synchro-mesh 3-versnellingsbak. die bij het model Cresta ook geleverd kan worden met de automatische hydra-matic transmissie met 3 over brengingen. De nieuwe Vauxhall-mo dellen zijn vandaag' te zien in Oost burg en morgen in Terneuzen. KONINGINNEDAG VLISSINGEN Uitgebreid programma met imitatie Gouden Koets Het Oranjefeest op 30 april in Vlis singen wordt om acht uur begonnen met klokgelui tien minuten en eindigt 's avonds om 11 uur met een groot vreugdevuur achter tie Boule vard Bankext tussen liet haventje van Meyer en café Victoria. Daar tus senin ligt een uitgebreid feestelijk programma van muziek, optochten, een herdenkingsbijeenkomst in de St.- Jacobskerk, ringsteken en hardrijden, shows en een openluchtbal op de Oude Markt, 's Middags is er een op tocht met muziek, waarin vooraan gaat een imitatie van de Gouden Koets van het koninklijk paar, met erin „prins en prinses" toen zij trouwden, de koets wordt getrokken door pony's en wordt begeleid door lakeien. Sportverenigingen en andere instellingen zullen aansluiten. De „Gouden Koets" rijdt door naar Britannia, begeleid door de drumband van de sportvereniging „Oranje Nassau". In „Britannia" vindt oen ontvangst plaats door het college van b. en w., na een défilé voor genodigden in de Paul Krugcrstraat bij de r.h.b.s. Een opgewekt programma dus, dat nog meer fleur kan worden bijgezet, indien de bewoners van Vlissingen op 30 april de nationale driekleur uitsteken. Een voorproefje van het feest is et- al vrijdag' 27 april om 6 uur 's mid dags tussen Van Dishoeckstraat en P. Kru gerst raat, waar de selectie wedstrijden voor het rolschaatshard- rijden van 30 april worden verreden. Het gedetailleerde programma van de Vlissingse' feestelijkheden op 30 april is als volgt: Programma 8-8.10 uur: Klokgelui. 8 uur: Afmars muziekvereniging St.- Caecilia van ziekenhuis „Bethesda". Route: Ziekenhuis Bethesda, Koudc- kerksevveg, Pres. Rooseveltlaan, Iris laan. Paul Krugcrstraat. Van Dis hoeckstraat. Glaeisstraat, Badhuis straat, Betje Wolffplein. C. Busken- straat, Noordstraat, Bellamypark. aur: Afmars drumband „Oranje Nassau". Route: Pleintje Vondellaa'n, Genestetlaan. Pres. Rooseveltlaan, Vredehoflaan. Vrijdomweg, Julïana- laan, Badhuisstraat, C, Busken- straat, Befje Wolffplein, Spuistraat, Slijkstraat, Grote Markt. 8 uur: Ballonoptocht bëgeleid door „Ons Genoegen". Route: Emma- straat. Hendrikstraat. Steenenbeer, Wilhelminastraat. Nieuwstraat, Bel lamypark, Spuistraat, Coosje Bus- kenstraat Boul. de Ruytcr, Beurs plein, Bellamypark, Groenewoud, YValstraat, Zeilmarkt, Gravenstraat, Landings monument Route terug: Landingsmonuméïit, Wilhelminastraat, Groenewoud, Plein Vier Winden. 8 uur: Drumband V.T.V. Afmars na- by sportveld aan de v. d. Hclstlaan, Hendrik Vroomlaan, Hercules Segherslaan. Irislaan, Vine, van Goghlaan, Beatrixlaan, Anjelieren laan, Hyacinthenlaan, Geraniumlaan, Margrietenlaan, Paul Krugerstraat, Scheldestraat. Clijverstraat. Hobein- straat, Glaeisstraat. Badhuisstraat, Betje Wolffplein, Spuistraat. Bella mypark. Kinder aubade 9.30-10.15 uur: Kinderaubade op de Oude Markt. 10.30-11.15 uur: Herdenkingsbijeen komst in de St.-Jacobskerk, Oude Markt. 11.30-12.45 uur: Ringsteken op rijwie len op de Oude Markt. 11.15-12.30 uur: Hardrijden op rol schaatsen op de Singel tussen Van Dishoeckstraat en Paul Krugerstraat. 14.00-16.00 uur: Optocht met de mu ziekgezelschappen Ons Genoegen, St.-Caecilia en drumbands, alsmede drumbands gymnastiekverenigingen V.T.V. en Oranje Nassau. De optocht wordt voorafgegaan door een imita tie van de trouwstoet van het konink lijk paar met vooraan de „Gouden Koets". Route: Wilhelminastraat, Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolff plein, Badhuisstraat, Paul Kruger straat, alwaar gedefileerd wordt voor genodigden aan de zijde van de Paul Krugerstraat, ter hoogte van de r.h.b.s., route verder door Paul Kru gerstraat. om pleintje bij Fordgarage, Singel. Bonedykestraat. Einde Bone dykestraat waar de optocht wordt ontbonden. De „Gouden Koets", begeleid door de drumband der sportvereniging „Oranje Nassau" rijdt door naar Bri tannia. waar een ontvangst volgt door het college van b. en w. van Vlissingen. 16.15-17.15 uur: Show op rolschaat sen op de rolschaatsbaan aan de Ho- geweg door de Lucky Rollyclub uit Bergen op Zoom. 17.15-17.45 Schoonrijden op rolschaat sen aan de Hogeweg. 18.00 uur: Uitreiking prijzen aan winnaars rolschaatswedstrijden in het voormalige gebouw van het Leger des Heils aan de Paul Krugerstraat. Openluchtbal Openluehtbal op de 19.30.20.45 uur Oude Markt. 20.45-21.45 Amatcurparade Oude Markt, uitreiking prijzen. 20.30 uur: Lampionoptocht begeleid Officiële publikatie MIDDELBURG. Ontwerp vaststelling uitbreidingsplan ln onderdelen (Plan Griffioen III) Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat vanaf 19 april 1962 gedurende 4 weken voor een ieder ter gemeente-secretarie (ka mer 20) ter inzage ligt een ontwerp van een uitbreidingsplan in onderdelen, met de daarbij behorende Debouwingsvoor- schriften. voor het gebied, liggende tus sen het Middelburgswegje. Loorens Stom- mesweg en Seisweg. Gedurende dit tijdvak kunnen door be langhebbenden bezwaren bij de gemeen teraad worden ingediend. Middelburg, 13 april 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. DRIJBER. MIDDELBURG. Ontwerp partiele heiziening van het uitbreidingsplan in onderdelen. (Plan Breevreg.) Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat vanaf 19 april 1962 gedurende 4 weken voor een ieder ter gemeente-secretarie (kamer 20) ter inzage ligt een ontwerp van een partiële herziening van het uitbreidings plan in onderdelen voor het gebied, lig gende tussen Konïnginnelaan. Breeweg, Kruisweg en Koudekerkseweg (plan Breeweg). Gedurende dit tijdvak kunnen door be langhebbenden bezwaren bij de gemeen teraad worden ingediend. Middelburg, 18 april 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. DRIJBER. VLISSINGEN. DRANKWET. Verzoek om verlof A. Burgemeester en wethouders van Vlis singen. gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de lieer Gerardus Cor nells Jozephus de Valk. wonende te Vlis singen. Bellamypark 30, om een verlof voor de verkoop van zwak alcoholische drank in het klein (verlof A) voor de beneden-lokaliteit van het perceel Bella mypark 30 en dat van 18 april 1962 af gedurende twee weken tegen het verle nen van het gevraagde verlof schrifte lijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voor noemd. Vlissingen, 17 april 19C2 BEURSBERICHT MARKT GOES 17 APRIL 1962 Granen en peulvruchten. Tarwe, basn 17 c-o, boerenschoon af boerderij f 28.00 32,00 per 100 kg. Kléine groene erwten, boerenschoon af boerderij f 29,0040.09 per 100 kg, Seliokkets, boerenschoon af boerderij f 29.0047,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 30.00 —•75.00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., bin nenlandse sortering f 25.0023.00 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw.. binnenlandse sortering 1 18.00—20.00 per 100 kg. Meer- lanclor, 35 mm opw., binnenlandse sorte ring f 20,00—25,00 per 100 kg. Furore. 35 mm opw., binnenlandse sortering 22.00—26.00 per 100 kg. Diverse andere soorten, 35 mm opw. f 17.00—20.00 per 100 kg. Voor export werden g*-cn zaken gedaan. Levering aan de sorteerlnrichting, sor- ceerkosten voor rekening van koper. Voe deraardappelen noteerden f 5.005.50 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi. geperst af bedrijf 100,00—110.00 per ton. Weidehooi. idem 90,00—100,00 per ton. Graszaadhooi: Veldbecmd 40,00—45.00 per ton. Rood- zwenk f 30,00—35,00 pei ton. Dijkhool f 65.00. Stro. Gerstestro 50.00 per ton. af be drijf. Tarwestro f 32.50 per ton. af be drijf: grote balen 55.00—00.00 per ton. af bedrijf. Erwtenstro 1 57.50—60.00 per ton, af bedrijf. Schckkerstro f 52,50— 57,50 per ton, af bedrijf Eieren, f 1,781,82 per kg. EIERNOTEU1NG GOES 17 april. Bericht van handelaren. Kippe- eieren \0y3 cent, kleine eieren 8 cent. eendeëieren 8 cent. VEILING KRAEHENDIJKK 17 april. Golden Delirious 1 85-90 33—90. S0-3o 91—94. 75-80 89—96. 70-75 83—97, 63- 70 73—8C, 60-65 66—72. II 85-90 84—85. é80-S5 85—89, 75-80 8«'—90, 70-75 85—90. 65*70 73—78, 60-65 56—63, 2D 41, 3 grof 65—73, 3 fijn 41—54, kroet 33—41. stek 9—34. Jonathan 1 75-f.O 74.. 70-75 79, 65- 70 73, 60-65 64, 2 60-65 E5, 2 D 46. 3 grof 67. 3 fijn 48—49. kroel 44. stek 12. Br. Alex. Lucas 1 85-95 44. 75-85 48. 65-75 43—49. 2 D 43. 3 grol 43—46. 3 fijn 46. kroel 35. Conférence 2 D 4648. Verpakt fruit: Golden Delicious 2 80-85 93—97, 75-30 94—93. '.0-75 94—95. 65-70 76. Jonathan 1 65-70 7<h-82. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 17 april. Appelen: Jonathan 80 35 76, 73-30 é70—73, 70-73 69—71, fc5-70 62—67, 60-65 55—56. III fijn 55—56. Groenten: Sla, export 32.30—39,20. sla I 33—39. sla II 27—36. 51a C 21—28. Andij vie 951,39. Prei 81—93. Radijs 2031. Rabarber 3234. Witlof 1.011,30. Kom kommers 60-70 kg 61. 50-60 kg 53—57. 40-50 kg 45—59. 35-40 kg 40—43, 30-40 kg 33—36. krom 98—1,06. Natuurspmazie 1.14 1,42, glasspinazie 1,401.55. Mededeling: De veiling is gesloten op Goede Vrijdag cn paaszaterdag. In de week van 30 spiil5 mei alleen veiling op dinsdag, woensdag en vrijdag. Daarna, weer gewoon veiling op maan dag, woensdag en vrijdag. door muziekvereniging „Ons Genoe- ;en" met drumband en drumband gymnastiekvereniging „Oranje Nas sau". Afmars Bloemenlaan bij Oran- jeschool, Vincent van Goghlaan, Mes- daghlaan, Joseph Israëlslaan, Iris laan, Anjelieren laan, Hyacinthenlaan, Accacialaan, Margrietenlaan, Bloe menlaan. 30.30 uur: Lampionoptocht begeleid door St.-Caecilia met drumbands en drumband V.T.V. Afmars: Boutven Ewoutstraat, Hobeinstraat. Glaeis straat, Badhuisstraat. Betje Wolff plein, Walstraat. Nieuwstraat. Bella mypark. 23.00-33.00 uur: Voortzetting open luchtbal. VREUGDEVUUR .23.00 uur: Muziekgezelschap St.-Cae- cilia afmars repetitielokaal Koe straat, Slijkstraat, Breestraat, Bella mypark, Kerkstraat. Oude Markt, Lepelstraat, St.-Jacobsstraat, Wal straat, Betje Wolffplein, Badhuis straat, Parklaan naar vreugdevuur achter dc Boulevard Bankert. Henri A. A. R. Knap sprak over vrijmetselarij In Britannia te Vlissingen De „commissie ter verbreiding dei- beginselen van de vrijmetselarij" be legde maandagavond j.l. een verga dering in een zaal van hotel „Britan nia" te Vlissingen. Voor deze bijeen komst was als spreker uitgenodigd, de heer Henri A. A. R. Knap uit Am sterdam, die een voordracht hield over het doel er wezen van de vrij metselarij. Als voorzittend-meester van de vrijmetselaarsloge te Middel burg begroette de heer J. J. Louwer- se in een kort openingswoord de tal rijke bezoekers en bezoeksters van deze bijeenkomst. De heer Knap ving zijn betoog aan met een korte histori sche beschouwing, waarin hij o.ru. deed uitkomen, dat we wel vrij veel kennis hebben van de geschiedenis der collectiviteiten (volkeren enz.) .in het verleden, maar weinig kennis van dc naamloze mens. Spreker onderkende twee richtingen in het godsdienstig-religieus leven. Daar zijn de godsdiensten met hun dogmata, waarin God benaderd wordt in woorden en daarnaast zijn er de religies, die niet God direct willen benaderen, maar slechts het goddelijke en die dat doen via een reeks handelingen, waarin het my sterie openbaar kan worden. Hoewel leden van velerlei godsdien stige gemeenschappen tot de vrijmet selarij behoren, rekent de vrijmetse laar zich tot de tweede van de boven- jenoemde richtingen. Hij zoekt de be nadering van het mysterie in symbo len en erkent God (de Opperbouw meester). De heer knap beschreef het ontstaan van de eerste loges in Engeland in de achttiende eeuw, waarbij de op richters echter teruggrepen op oude re organisaties en wel in het bijzon der de „bouwhutten" van de vroegere kerkenbouwers. De grondregels voor de vrijmetselarij werden toen opgesteld. Een vrijmet selaar kan niet zijn een godlooche naar, hy moet streven naar de broe derschap van de mensen en naar wat de mensen verenigt. De vrijmetselarij erkent de volstrekte gelijkheid van alle mensen in hun menszjjn en daarmee werd zij in de achttiende eeuw tot een sterk ver nieuwende (revolutionaire) kracht. De heer Knap legde er de nadruk op, dat de vrijmetselaar moet zijn een vrij man van goede naam, die het recht erkent van ieders zelfstandig zoeken naar waarheid. Twee dingen staar daarbij voorop: men behoeft de Schepper niet te be grijpen om te beseffen, dat de wet matigheid van het heelal wel ten dele kan begrepen worden, en men als vrijmetselaar niet in tegenstelling staan tot de wereld, maar is een van hen. De vrijmetselarij wijst ook een weg, en zij doet dat door ritualen, welke het ongeordende tot bewustz.jn brengen en hanteerbaar maken. De heer Knap besprak tenslotte dc indeling van de loges, het sociale werk, de waarde van de vertrouwe lijkheid in de bijeenkomsten en de waarde, welke loge-arbeid ook heeft voor de vrouw van de vrijmetselaar. Nadat er gepauzeerd was, beant woordde de heer Knap uitvoerig een grote reeks schriftelijk ingediende —agen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23