Met bouw school J. Middelburg wordt wellicht dit jaar gestart Agenda Scbr<7dte WALCHEREN ZACHTERE LUCHT ONDERWEG MARKTBERICHTEN HUISVESTINGSPROBLEMEN BIJ AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG DINSDAG 17 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD VOTEERDE ER 363.000 VOOR Onderzoek oprichting scholen voor kunstnijverheid en gehandicapten De gemeenteraad van Middelburg heeft maandag tydens de maandelijkse vergadering onder voorzitterschap van burgemeester nir. J. Drijber beslo ten om een krediet van 363.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van de nieuwe school J., evenals de oude school aan de Nederstraat. De heer B. A. Hessclink (v.v.d.) toonde zich buitengewoon verheugd over dit voor stel. Op een vraag van het V.V.D.-raadslid naar de verdere gang van za ken zei wethouder J. S. Hoelc (a.r.) van onderwijs ervan overtuigd te zijn, dat nog dit jaar met de bouw van deze nieuwe school begonnen kan worden, daar dit project vóórkomt op de lijst van werken, waarvoor de regering dit jaar bbuwvolume beschikbaar gesteld heeft. Er kwamen tijdens deze vergadering nog enkele onderwijszaken ter spra ke. Bij de behandeling van het voor stel om de gemeenschappelijke rege ling voor het onderwijs aan zwakzin- nige kinderen op te heffen zei de heer Hoek op een vraag van de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.), dat in samenwerking met de dienst voor de geestelijke volksgezondheid momen teel een onderzoek wordt ingesteld naar de n\ogelijkheid voor het stich ten van een school voor gehandicap te kinderen in Middelburg. Ook wordt thans onderzocht of in Middelburg een kunstnijverheids school opgericht kan worden, zo deelde de heer Hoek verder mee. De wethouder heeft onder meer contact daarvoor gehad met het kunstnijverheidsinstituut te Am sterdam, waar men de mogelijk heid. van een Zeeuws instituut aanwezig achtte. Wethouder Hoek voegde er aan toe, dat het onderzoek naar de belangstelling van eventuele leerlingen nog niet gereed is. Mr. P. van Empel (c.h.u.) had zijn waardering kenbaar gemaakt voor de indertijd tot stand gekomen ge meenschappelijke regeling voor het onderwijs aan zwakzinnige kinderen. Kleuterschool In de rondvraag informeerde de heer Hubregtse naar de vorderingen voor de bouw van de openbare kleuter school in de Stromen wijk. Wethou der Hoek deelde mee, dat hij nog weinig goed nieuws kon overbren gen; hij verzekerde zo spoedig mo gelijk weer een onderhoud met de ïn- spectrice voor het kleuteronderwijs en met het ministerie aan te vragen om de moeilijkheden ie bespreken. De raad beslooi een krediet van 1400 gulden beschikbaar te stellen Voor een onderzoek naar de behoefte aan sportaccommodatie in de Zeeuwse hoofdstad. Wethouder A. J. Beren pas (p.v.d.a.) stelde, de heren M. Wattel (ar) en P. H. M. Adriaansens fk.v.p.) gerust door mee te delen, dat dit onderzoek zo breed mogelijk opgezet zal worden en zich zal uit strekken zowel over velden voor wedstrijdsport, over de sport op de scholen en over de zaalaccommoda tie ten opzichte van de wooncentra. De heer A. J. Schot (s.g.p.) wilde weten waarom dit onderzoek niet door eigen mensen gedaan kan worden. Hij veronderstelde dat er dan zeker geen 1400 gulden voor uitgetrokken hoefde te worden. Wethouder Berenpas antwoordde hierop, dat Middelburg geen amb tenaren heeft, die een dergelijk groot opgezet onderzoek kunnen voltooien, zodat de hulp ingeroe pen is van deskundigen van de vereniging van Nederlandse ge meenten. Voor een tweede taxatie van reeds eerder aangekochte portretten ver leende de raad een krediet van 1100 gulden. De lieer P. H. Geers (p.v.d. a.), die zich al niet met het aankoop- voorstel (in de februari-vergade- ring) kon verenigen, kon er ook thans zijn stem niet aan geven. Evenals de heer Adriaansens be vreemdde het hem. dat het nieuwe bedrag niet gelijk in het februari- voorstel was ingevoegd. Middelburg City: Sergeant X van het vreemdelingenlegioen, 20.00 uur, 14 jaar; Electro: Het begon met moord, 19.30 uur, 14 jaar; Schouwburg: Mid delburgs Dilettanten Toneel met „Sou brette", 20.00 uur: Concertzaal: Openbare les Zeeuwse Muziekschool. 10.30 uur. Vlissingen Luxor: Hands-up 20 uur. 14 jaar. Ophlr: Voordrachtsoefe- ningen leerlingen pianoklasse. 19.30 uur. Gors Grand: Fotomodellen en chan tage, 20 uur. 18 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Trottoinxieis- jes van Parijs, 20 uur. 13 jaar. Luxor: De genadeloze achtervolging, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Teenagers love, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: De bruiden van Dracula, 20 uur, 14 jaar, Zicrlkzcc Concertzaal: De sheriff van Wichita, 20 uur. 14 Jaar. Burgemeester Drijber was het met beide heren eens, dat het niet be paald gelukkig is om een aanvullend krediet te vragen. Het ging volgens de burgemeester echter om de vraag of het verantwoord is om voor deze prijs twee schilderijen aan te schaf fen. Mr.' Drijber betoogde, dat om een tweede taxatie-rapport gevraagd is omdat het college van b. en w. niet zoveel ervaring met dergelijke slechts zeldzaam voorkomende aan kopen heeft. Er bleek toen ook, dat er nog iets aan de schilderijen opge knapt moest worden. Met de slem van de heer Geers tegen werd het voorstel tenslotte aangenomen.- T ransport Voor de aanschaffing van nieuwe transportmiddelen voor gemeentebe drijven verleende de raad een krediet van 18.500 gulden. In de kosten van in bedrijf zijnde windmolens werd een subsidie van 10 procent met een maximum van 100 gulden gevoteerd, terwijl de raad verder besloot voor 10 gulden per jaar lid te worden van de Nederlandse vereniging voor be scherming van voetgangers, en voor 35 gulden per jaar de Europese be weging te steunen. De heer Schot was tegen deze laatste subsidie, om dat hij door deze beweging de soeve reiniteit in gevaar zag gebracht, hoewel hij de gedachte van het uit wisselen van ervaringen sympathiek achtte. In de rondvraag vroeg de heer Wattel naar een rapport over de kwaliteit van de nieuwe wonin gen, temeer daar die nu binnen kort aan de woningbouwvereni gingen overgedragen worden. Wethouder A. J. Kaland (c.h.u.) verzekerde, dat de woningen in Middelburg niet slechter en niet beter zijn dan in andere plaatsen. „De na-oorlogse woningbouw is nu eenmaal niet van zo goede kwaliteit, omdat er een te lage prijs voor beschikbaar gesteld wordt", aldus de heer Kaland, die overigens geen bedenkingen had tegen het maken van een derge lijk rapport, maar twijfelde aan de zin er van. Op een vraag van de heer Geers zei de wethouder van openbare werken, dat het gesloten deel van de openba re toiletten nog niet geopend kan worden, omdat b. en w. er nog niet in geslaagd zijn een toezichthou- der(ster) te vinden. Tenslotte deelde burgemeester Drij ber mee, dat het college voor de a~s. raadsverkiezingen zal nagaan of de verspreiding van de kiezerslijst op een andere wijze kan geschieden dan voor de statenverkiezingen gebeurde. OPTIEK .ziekenfondslever. BANDAGE Advertentie een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 (Van onze weerkundige medewerker). Er is zachtere lucht naar ons land onderweg. Eindelijk na een periode van 7 weken met belangrijk te koud weer is er achter een regenstoring, die naar het noordwesten weg trekt, wat zachtere lucht on derweg. De temperatuur kan hierin de komende dagen tot 22 graden of iets hoger stij gen. Dit is voor midden april nog vrif normaal. In midden- Europa is de luchtdruk wat gaan stijgen, hetgeen een gunstige invloed heeft op het weer in ons land. Een bijzon der groot verschil met dertien jaar geleden, toen al een tem peratuur werd gemeten van ruim 25 graden op 18 april. Met deze ontwikkeling worden ook de paasvooruitzichten hoewel voorlopig ges" toch wat hoopvoller. Nuts departementen vergaderden in Goes De Federatie ZeeTand van Nutsde- partementen heeft zaterdagmiddag een vergadering gehouden in hotel „Centraal" te Goes, die onder voor zitterschap stond van burgemeester A. Schuit uit Kortgene. Besproken werden de verschillende culturele ge beurtenissen in het afgelopen jaar. Uit de jaarverslagen bleek, dat het niet in alle departementen even goed gaat. Sommige departementen heb ben namelijk een teruglopend leden tal, terwijl de belangstelling voor de culturele avonden afnemend is. MIDDELBURG „Achilles" gaf een charmante uitvoering De Middelburgse gymnastiekvereni ging „Achilleslieert zaterdagavond in het „Schuttershof" een charmante uitvoering gegeven. De „58e jaarlijk se gymnastiekuitvoering", waarin, zoals gebruikelijk, naast de gymnas ten de signaalafdelin§; acte de pre sence gaf. Een groot aantal kleu ters, jongens, meisjes, damesjunio ren en dames zorgden voor vaart en variatie in een uit tweeëntwintig on derdelen bestaand programma, met strakke oefeningen op marsmuziek en speelse demonstraties op speelse muziekjes als „Weels" en „Tango Catarine". Achter dit alles stond weer de figuur van de heer J. A. Eal, de onvermoei bare directcur-leider-secretaris. Voor zijn grote- activiteit werd hem dank gebracht door de voorzitter, de heer J. Nieuwenburg; de heer Bal ont ving een geschenk en een kusje van de zesjarige Christicn de Voogd, die hem de attentie overhandigde. Zijn echtgenote ontving bloemen. Nog meer trouwe medewerkers werden met hun echtgenotes in de bloeme tjes gezet: erevoorzitter K. de Vries, penningmeester J. Ainoldus en ten slotte voorzitter Nieuwenburg zelf, die werd toegesproken door de twee de voorzitter, de heer P. Kooman. De heer Nieuwenburg memoreerde in zijn toespraak speciaal de successen, die het afgelopen jaar werden ge boekt; hij bracht hulde aan de hulp- leidsters en aan de heren H. Florus- se, de tamboer-maitre en A. Kooman, de leider van de hoornblazers in de signaalafdeling. Een gezellig bal op muziek van een bar.d onder leiding van pianist Jo den Hollander besloot de avond. Ring Walcheren hervormde vrouwen bijeen De Ring Walcheren van de Hervorm de Vrouwenverenigingen kwam te Middelburg in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof samen, onder lei ding van mevrouw Oosthoek uit Westkapelle. Mevrouw Schoenmaker uit Zoutelan- de werd als bestuurslid herkozen. Besloten werd de provinciale toogdag op donderdag 17 mei a.s. te Kapellc te houden. De presidente deelde mee, dat mej. dr. Timmermans, die de bij eenkomst van de Assemblee van de Wereldraad van Kerken te New- Delhi bezocht, op 10 mei a.s. te Mid delburg verslag zal doen van deze bijeenkomst, in een vergadering waartoe de leden van de mannen- en vrouwenverenigingen en andere belangstellende gemeenteleden op Walcheren zijn uitgenodigd. In verband hiermede leidde ds. Oost hoek van Westkapelle in deze ring- vergadering een voorbespreking over dit onderwerp in. Paasmaaltijd in soos voor Middelburgse bejaarden De bezoekers van lier Middelburgse bejaardencentrum zaten maandag avond in de sociëteit geschaard rond keurig gedekte tafels, waarop een paasmaaltijd werd geserveerd. Deze koffiemaaltijd waaraan de tradi tionele paasgerechteu niet ontbra ken kon worden aangeboden, dank zij de medewerking van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Middelburg. De leiding berustte bij de heer C. A. J. van Herwjjneu. Op de tafels stonden bloemen en de heer C. W. Dhuy zorgde aan de piano voor passende muziek. De voorzitter van de Stichting Bejaardencentrum, de heer H. Kruithof, heette allen welkom, in het bijzonder bestuur en leden van de U.V.V. en de helpsters onder Constantijn (Romeinse rijk) kerk en staat tot elkaar kwamen, is deze houding gewijzigd en kwam men tot regels voor „een gerecht vaardigde oorlog". Doch de oorlog bleef zonde. Onder theologen is dit, volgens de spreek ster geen vraag meer. Men durft de consequenties evenwel niet meer aan. Men durft zijn leven niet te verliezen, zoals de bijbel zegt. Ds. Van Til verklaarde „te stoelen op dezelfde wortel des geloofs" als de spreekster en meende, dat deze bijeenkomst dan ook niet het karak ter van een debatavond zou moeten hebben. Ook volgens hem is het bij belse begrip „vrede" richtsnoer voor al ons handelen. De werkelijkheid van het leven laat ons evenwel een ongebondenheid van de mens zien. De overheid nu is (Ro- van de bejaardenbond. De heer Kruit- j nyfh hof dankte de heer Van Herwijnen ongebondenheid. Zij handhaaft en zan helper, voor U activfien. De heer J. H. Kok bood namens de aanwezigen mevr. J. H. de Lussanet J (Openbaringen XIII) gaat vertonen de la SablonièreHeringa, de presi- 'i waarbij ae spreker de atheïstische dente van de U.V.V., afdeling Middel* j Russische staat als voorbeeld stelde iMircr non hinftmofiii- oom finir niovr is de staat gedenatureerd en niet burg, een bloemstuk aan. Ook mevr. J. H. PopmaSalome die bij do organisatie van de paasmaaltijd be trokken was kreeg bloemen. Na mens de bézoekërs sprak de heer Veij tenslotte een dankwoord. Lezing Oecumenische Jeugdraad Vrijdagavond spraken te Middelburg in de aula van de rijkskweekschool dr. A. H. Bakker, doopsgezind pre dikante en ds. P. van Til, gerefor meerd predikant over het onderwerp „Wat zegt het evangelie over de pro blemen van oorlog en vrede?" De bijeenkomst was de laatste in dit seizoen in de serie lezingen, welke de Oecumenische Jeugdraad had ge organiseerd. Dr. Bakker begon met er op te wij zen. dat de bijbel hoewel wel richtlijnen bevattend geen concre te oplossingen geeft voor politieke en ethische vragen. Dit wil volgens de spreekster evenwel niet zeggen, dat de bijbel ons niets omtrent het oorlogsvraagstuk leert. De bijbel begint met de schepping en eindigt met het visioen van de nieuwe aarde, in welke gerechtigheid woont. Het visioen van een andere aarde, waarin de vrede zal wonen, een nieuw leven in gerechtigheid, waarin het oude gebod der liefde zal gelden. Dit visioen bepaalt ook het leven van de christen in deze wereld. Dit bracht voor de oudste christenen vanzelfsprekend het gebod mee, hun medemens niet te doden. Eerst toen is de staat gedenatureerd en niet meer dienaresse Gods. Na de pauze werd een groot aantal vragen gesteld. Gevraagd werd o.m. of de atoombewapening het karak ter van de oorlogvoering niet prin cipieel had veranderd en ook de pro blematiek niet had gewijzigd. De voorzitter van de raad, de heer C. B. Bisschop, had de leiding van de bij eenkomst. VUSSINGEN G. Krijger 25 jaar bij De Vey Mestdagh c.v. In aanwezigheid van het personeel is de heer G. Krijger, bedrijfsleider van de drukkerij v.h. De Vey Mestdagh c.v. te Vlissingen, maandagmorgen gelukgewenst met zijn 25-jarig jubi leum bij deze onderneming. De heer Krijger trad 15 april 1937 in dienst als zetter en werkte zich op door zelfstudie. De jubilaris en zijn echt genote, mevrouw Krijger-Van Keu len, werden toegesproken door de patroon, de lieer D. Kulk, die de ijver en het vakmanschap van de lieer Krijger roemde en die hem een cadeau onder couvert aanbood. Me vrouw Krijger-Van Keulen kreeg een fraaie ruiker. Namens het personeel sprak de heer G. J. van Offenbeek, die een oude gravure van Vlissingen aanbood. Voorts voerde het woord de heer J. Verkerk, die vanwege een zakenrelatie geregeld contact heeft met de heer Krijger. Aftredende bestuursleden herkozen Uit het jaarverslag over 1961 van de Vereniging „De Ambachtsschool" te Middelburg blijkt, dat het schoolge bouw aan het Molenwater niet meer aan de eisen voldoet. Reeds meerde re malen is deze kwestie opgenomen niet het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, zonder dat het gewenste resultaat werd be reikt. De moeilijkheden worden vol gens het jaarverslag ieder jaar gro ter. Het hoofdgebouw beeft geen kantineruimte met rijwielbergplaats voor de leerlingen, de garderobe van de l.t.s. is te klein en de school voor sclieepswerktuigkundigen heeft te weinig theorielokalen. „De huisvesting in de Singelstraat (dependance) laat zeer veel te wen sen over en ons bestuur vraagt zich dan ook af. hoe lang deze toestand nog moet voortdui'en", aldus het jaarverslag. Men heeft van het de partement echter wel toestemming verkregen bestek en tekeningen te laten maken voor de bouw van een kantine. „Tussen al deze moeilijkhe den door, zo vervolgt het verslag, „baant zich de weg, die zal moeten leiden tot de bouw van een nieuw schoolgebouw, waarvoor van de ge meente Middelburg reeds een ge schikt terrein in optie is gevraagd". Als bijzonderheid wordt in het ver slag vermeld, dat 41 leerlingen van de school voor seheepswerktuigkun- digen in 1961 slaagden voor het staatsexamen, het hoogste aantal in één kalenderjaar sinds de oprichting van de school. In 1961 telde de vereniging 36 leden en belangstellenden-. Het aantal leer lingen bedroeg per 31 december 1961 979. Dit aantal is verdeeld over de drie scholen: de l.t.s., de school voor scheepswerktuigkundigen en avondschool voor technisch onder wijs. Tijdens de algemene ledenvergade ring van de vereniging die maan dagavond in het schoolgebouw werd gehouden onder voorzitterschap van de heer C. Barentsen werden twee aftredende bestuursleden, mr. J. H. C. Heyse en ir. H. de Lussanet dc la Sablonière, herkozen. VLASMARKT ROTTERDAM. 16 april. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.30 tot f 1.50, middensoorten van f 1.55 tot f 1.70. best vlas van f 1.75 tot f 1.95. Dauwroot vlas van f 1.25 tot f 1.G5. Breekvlas van t 0.30 tot f 1.30. afhanke- van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0.55 tot f 0,95. De aanvoer van wati-rrootvlas was Sets minder dan in vorige weken daar door ongunstig weer het drogen van het gerote las vertraagd wordt. Hierdoor is de ■oorraad geroot strovra» onvoldoende m alle turbines aan de gang te, hou den. Dc meeste aangeboden partijen waren van midden- en lagere soorten. Voor de meeste soorten is de vraag vol doende om de aangeboden partijen op te nemen, de prijzen bewogen zich op het peil van vorige week. Slechts enkele middensoorten werden tegen een iets lagere prijs verhandeld. Best vlas is schaars, de zeer gering» aanroer wordt regelmatig opgenomen. Dauwrootvlas onveranderd, het ge ringe aanbod werd geheel opgenomen. Breekvlas wordt vrijwel niet gezwin geld. bet aanbod werd geheel verkocht, prijzen als vorige week. Gezwingelde lokken iets beter, de aanvoer werd ge heel verbocht tegen onveranderde prijzeD. Voor de betere soorten neemt de vraag iets toe. De uitzaai, van de nieuwe oogst is nog niet voltooid, de weersgesteld heid blijft ongunstig. GRAAXBECRS ROTTERDAM. 16 april. Tarwe. Doorsr.eekwajiteit op basis 17 pet. vocht tot f 33.20 per schip, franco fabriek Rotterdam. Voedergranen: maa'.gms: volgens monster f 26.50—f 23.75: kippegerst, f 23—f 29.75: haver, id., f 26.50- f 23.25. Peulvruchten, franco Rotterdam: groene erwten op monster f 30—f S3: schokkers. id„ f 30—f 39: bruine bonen, boerenschoon, id., f 35—f 60. VEILING KA FELLE 16 april. Kropsla All 22. Uien IT 67. Ra dijs I 20—24. Spinazie I 105, II 90. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 april. Andijvie 1.20—1,34. Witlof 50— 1,29. Rode kool 64—79. Spruiten 1.3ft. Spi nazie 1,02—1,27. Radijs 21—28. Raapstelen 26. Kroten 27—41. Komkommers 46—53. Snijbonen 2,10—2.30. Sla 26—35. Rabarber 57—69. Prei 72—99, Tomaten 3.30—4.00. Conférence 40—59. Golden. Delicious 52— 96. Jonathan. 35—70. VEILING V_V.ZJB. GOES 16 april. Groenten: per stuk: Kropsla I 31—33, II 28—30. Cl 19—24. II afwijkend 16—18. Per bos: Radijs l 29—33, II 27. Per kg: Witlof All 120—125, BI 116—122, Bil 90. Spinazie I 110. Stoofsla 70. Prei AI Rabarber I 77—81. Uien. 55. stek 34— 37, Aardappelen 21-ri}4. VISMIJN COLIJNSPLAAT 16 april. 294 kg exportgarnalen 3,08. 2 kg schar. 100 kg bot. 10 kg kabeljauw. 32 kg tong. 10 kg rog. 4 kg paling. 11 kg wulk. 2 kg ongesorteerde vis. AARDAPPELBECRS ROTTERDAM. 16 april. Klei-aardappelen 35 mm opw. voor het, binnenland: Bintje f 27.5030. Bevelander f 25—f 29. Klei-aardappelen 38 mrn opw.: Furore t 24—f 29. Voer- aardappelen f 4—f 5 50. Prijzen berekend per 1C0 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of-auto. Feestavond buurtvereniging Hobeinstraat en omgeving Bijna 170 gezinnen omvat de buurt vereniging Hobeinstraat en omge ving in Vlissingen, die zaterdag avond in het Vlissingse Concertge bouw een feestavond hield, waar het „Fako Ster's Cabaret" een non-stop cabaret-revue opvoerde onder de ti tel „Lach er maar eens om". Achter deze naam gaat een stel enthousias te amateurartiesten schuil, dat onder aanvoering van Frits Koster (Vlis singen) een bijzonder gevarieerd en opgewekt programma bracht van sketchjes, goocheltoeren, toneel, de clamatie en muziek. In dit cabaret is al een opmerkelijke samenwerking van inwoners uit Mid delburg, Souburg en Vlissingen te bekijken, een trio-stad-gedaclite haast. Dat had voorzitter J. A. Ver- brugge van de buurtvereniging ge vonden en in zijn openingswoord tot een bijna volle zaal, zei hij, dat de gemeentebesturen er welhaast een voorbeeld aan konden nemen. Het „trio-stad-cabaret" stelde zich vervolgens op originele wijze voor. In het gevarieerde programma traden Rie en Co met vrolijke liedjes over het voetlicht, goochelde Ali Ben Lux met van alles cn nog wat. zongen Suus en Emma met gitaarbegelei ding hun radiolledjes, kwamen de Caravans met mondaccordeonwijsjes en Co de Vos met een liedje en een praatje. Baby den Toonder speelde (als invaller) op do piano en Rie Ho- gerheide declameerde „De Muur". Ruurtmocder A. Sinke-Minder- houd, bestuurslid en contactper soon tussen vereniging en buurt bewoners werd een prettige ver rassing bereid toen zij een fruit- bakje kreeg aangeboden van .jeugdlid -Jannie Wijkhuis als dank voor al haar werkzaamheden in het belang van de buurtvereni- ging. vertegenwoordigers van de twee an dere nog bestaande buurtverenigin gen „Paul Krugerstraat" en „Post hoorn" (oude stad) waren op de feestavond aanwezig. In de pauze was er 'n verloting met 200 prijzen. De avond werd besloten met 'n geani meerd samenzyn, waarop het kwar tet Theo Sohier de dansmuziek ver zorgde en balletmeester C. de Jong het bal in goede banen leidde. Voor de jeugd van de buurtvereni ging is er 28 aprit een speciaal pro gramma van „Fako Ster's Cabaret' ter gelegenheid van het Oranjefeest op 30 april. KOUDEKERKE Rioleringswerken te Koudekerke aanbesteed In hot gemeentehuis te Koudekerke werd maandagmorgen aanbesteed het rioleren van do dorpskom cn het wijzigen en vernieuwen der bestra tingen van het Dorpsplein en van de Noordstraat. Er werd als volgt ingeschreven: fa. La Gasse te Koudekerke. 182.700, fa. Boone en Besuyen te Öostkapelle, 184.800, fa. Geldof te Serooskerke, 186.400, aann.bedr. Zeeland te Mid delburg, 186.890, fa. Lievense en Huibregtse te Westkapelle, 189.000, fa. Dc Ruijsscher te Biervliet, 193.200, fa. Eland te Vlissingen, 195.000, J. de Oude te Biervliet, 198.300. Het werk werd gegund aan dc laagste inschrijver, de fa. La Gas se te Koudekerke. RUSTHUIS VOOR BEJAARDE PAARDEN GEOPEND De burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bcntinclc, heeft zater- Jag in Soest officieel „De Paardenkamp" geopend. Dc „Paardenkamp" is het eerste centrum in Nederland, waar be jaarde paarden worden opgenomen. Na Engeland en Zwitserland heeft nu ook in Nederland een rusthuis voor paarden van lioge leeltyd. De burgemeester droeg de eerste gast van het centrum, de 34-jarige ponnio „Corrie" geschonken door het echtpaar Klein-Nagelvoort uit Markelo, aan het stichtingsbestuur over. Ter gelegenheid van de opening kreeg het bestuur, onder meer van het hoofdbestuur van de dierenbescherming, vele geschenken onder couvert aangeboden. MELISKERKE C.H.U,-kandidaten voor gemeenteraad De C.H.U.-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing te Melis- kerke bevat de volgende namen 1. J. Koene: 2. Jac. Bommeljé; 3. K. Bosschaard en. 4. K. Dekker. GAPINGE N.C.V.B. koos een nieuwe presidente De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. heeft in haar laatst gehouden ver gadering afscheid genomen van haar presidente mevrouw Pauwe-Lange- beke, die haar functie neerlegde. Als blijk van waardering kreeg de schei dende presidente een aandenken aan geboden! waarna de vergadering tot opvolgster van mevrouw Pauwe- Langebeke, mevrouw Sturm-Lous benoemde. Voorts luisterde de ver gadering tijdens deze afscheids bijeenkomst naar ds. De Eoer, geref. predikant te Zaamslag, die een inlei ding hield over het onderworp „Blijd schap". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14 april: Jan- jo van Kamperland. Hermar van Ant werpen. Fiducis van Terneuzen. Seaway van Mobile. Auriga-G van Galway. Cal- vijn van Drogheda. Cherle van Antwer pen. Merwestad V3n Middelburg. Pregel van Antwerpen. Borculo van Antwer pen. Bretland van Antwerpen. Albatros van Antwerpen; 15 april: Magdalena van Gent. Groningen van Gent. Sudmen Nei- to van Gent. Finlandia van Antwerpen. Inge Fiedler van Gent. Nieolaos-P van New-Castle. Vlissingen vertrokken op 14 april: Fldu- cia naar Londen. Merwestad naar Lon den: 15 april: Bretland naar Casablanca. Borcula naar Swansea. Magdalena naar Saloniki. Auriga-g naar Rotterdam. Fin landia naar HelsinkL Sudmen-Neilo n. Caen. 16 april. Nïcolaog-P naar H. Roads. Calvrjn naar Duisburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14 april: Betty Jean van Londen. Jacob- Teekman van zee. Eilewoutsdijk van Par-Tern. Gezina-Her.drica van Ilarte- pool. Wonosarl van Amsterdam. Parthe non van Bremen. Naess-Llon van Banias. Emmy-S van Zeebrugge 15 april: Mary- Ann van Moss. Alkaid van Bremen. Musketier van zee. Valiant van Huil. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 13 april: Dinkel van zee. Kaisedijk van Hamburg. Sclieidelloyd van Bremerha ven. Westland-Producor van Vlaardin- gen. Eagle van Londen. Energie van Huil. WIlja van Grangermouth. 16 april: Bat jan van Duinkerken. Regina van zee- Terneuzen. Aldabi van Buenos Aires. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14 april: Gré naar zee-Hansweert. Corona naar Cardiff-Tcrneuzen. Geert naar zee- Hansweert. Aspera naar Boston-Lincs- Hansw. Superior-Producer naar zee-Hans- weemt. Roelof de Winter naar zee-Hans weert. Huybergen naar Belfast. Franci- na naar Londen. Rex naar Londen. Paula naar Aarhus. Prins Alexander naar Ham burg. Willem-Cornelis naar Kopenhagen. Da Costa naar Tilburg. 15 april: Gany- medes naar Bremen. Gaasterdijk naar Rotterdam. Celebes naar Bremen. Adri- aantje-EIisabeth naar zee-Gent. Kapelle I-Middelburg V 3-1 Op eigen veld speelde Kapelle I za terdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Middelburg V. Het gelukte de hoofdstedelijke kam- pioensploeg van het zaterdag-afdc- ïingsvoelbal niet de winst mee naar huis te nemen. Kapelle. dat liefst met vijf invallers de strijd aanbond, nam door doelpunten van Slabbeltoorn en Kramer al met de rust een 2-0 voor* sprong. Even na de rust verkleinde Van Dirven de stand tot 2-1, maar enkele minuten later was het A. Ze- gers, die de stand op 3-1 bracht, waarmede ook het einde kwam. De harde wind was er de oorzaak van dat het spel niet altijd van hoog ge halte was. Toch probeerden heide ploegen er iets van de maken en vooral voor rust had de thuisclub het beste van het spel. Na de rust wogen de elftallen meer tegen elkaar op. Officiële publikatie VLISSINGEN. Beslissing over geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten voor verkiezing leden gemeen! eraad. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van do leden van de gemeenteraad brengt ingevolge artikel H 4. lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 20 april 1962, te 9 uur, In het gemeentehuis te Vlis singen in een voor de kiezers toegan kelijke zitting zal beslissen over de gel digheid van de voor do op 30 mei 1962 te houden stemming ingeleverde kandi datenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Vlissingen, 17 april 1962. De voorzitter voornoemd, B. KOLFF.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19