De „Braakman" wordt gratis toegankelijk Agenda KERKDIENSTEN WALCHEREN MIDDELBURGS POSTKANTOOR WORDT RUIM EN MODERN ZATBKDAU 14 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 BOUW VAN EEN RESTAURANT Aankoop speelwerktuigen ad f 1000 voor zonneweide In de algemene vergadering van liet Belieerschap voor het recreatiege bied „De Braakman", gehouden in het gemeentehuis te Philippine, is op voorstel van het dagelijks bestuur besloten tot wijziging van de tarie- venverordening voor het recreatie terrein. De wijziging werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Volgens deze wijziging zal liet re creatiegebied in principe vrij toegan kelijk zijn en zal uitsluitend entree worden geheven bij betreding van de zonneweide met het zwembad. Het tarief voor de zonneweide werd vastgesteld op 50 cent per dag voor volwassenen en 35 cent voor kinderen beneden de leeftijd van 15 jaar. Verder zullen ver krijgbaar worden gesteld 10 da- genkaarten en abonnementen. Tot nog toe werd voor het recreatie gebied een entree van 25 cent ge lieven. terwijl daarnaast nog een afzonderlijk tarief bestond voor het zwembad. Ook de tarieven voor het kamperen zijn gewijzigd; het verschuldigde bedrag voor het plaatsen van een dagtent op de zonneweide is eveneens vervallen. De algemene vergadering stelde een krediet van f 1000 beschikbaar voor speelwerktuigen ten behoeve van de zonneweide. In totaal zullen om streeks 15 werktuigen worden aange schaft. die bestemd zijn voor kleu ters en de oudere jeugd. Het dage lijks bestuur werd gemachtigd 'tot het opdragen van het meest drin gende onderhoud van de bebossing aan de Nederlandse Heidemaat schappij. Voorts machtigde de ver gadering het bestuur tot aankoop van 2 freesmachines. De in dienst zijnde 2 terreinknechten zullen met VANDAAG. Middelburg City: De tien geboden, 20.00 uur, a.l. Electro: Door begeerte gedre ven. 19.00 en 21.15 uur. 18 jaar. Van Bent,hem en Jutting: Utrechtse expo sitie, 9-18.00 u. Trefpunt: Dansavond voor jongeren vanaf 15 jaar. 20.00 uur. Schuttershof: Uitvoering Achilles. 19.30 uur. Nederlands Koffiehuis: Ver. v. Ned. Huisvrouwen. 14.30 uur. Veerc Filmavond Veerse Middenstands vereniging, 19.30 uur. Vlissingcn Alhambra: Enkele reis naar de hel. 19 en 21 uur. (8 jaar. Luxor: World by night, 19 en 21 uur. 18 jaar. Concertgebouw: Uitvoering buurtvereni ging Hobeinstraut, 20 uur. Britannia: liet Vlissingsch Schouwspel met „In de laatste minuut". 20 uur. Rolschaatsbaan Hogcweg: Tentenshow. Souburg De Zwaan: Dansavond Stee. 20 Goes Grand: ..Helden commando". 19 cn 21 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: ver gadering afdeling De Bevelenden Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie, 20 uur. Schuttershof: toneelavond ,.De Amateur". 20 uur. Prins van Oranje: Rode Kruiswedsrijden. 14 uur. Bergen op Zoom Roxy: De stoutmoedige musketier. 19 en 21 uur. H jaar. Luxor: De held van de steppen. 19 en 21 uur. 14 jaar. Tcrncuzcn Luxor: Om 4 uui breekt de hel los. 20 uur, 14 jaar. Concertgebouw: Mannen van staal, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De dolle generaal. 18.33 en 21 uur. a.l. Sas van Gent Olympiathentcr: De brui den van Dracula. 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De held van Iwo Jima. 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De held van Tro- je. 20 uur. 14 jaar. IJxcndijkc Hofzlchttheater: De Saint In actie, 20 uur. 14 jaar. Brcskcns Casinobioscoop: De ridder der wraak, 20 uur. 14 jaar. De Milliano: Vergadering K.N.Z.B., 14.30 uur. Zicrikzcc Concertzaal: Striptease en gangsters, 20 uur, 18 jaar Haamstede Bioscoop Bom: Ferry to Honkong, 20 uur, 14 jaar MORGEN. Middelburg City: De tien geboden, 20.00 uur. a.l.: In old Santa Fé, 14.30 uur. a.l. Electro: Door begeerte ge dreven, '15.30, 10.OO en 21.15 uur. 18 jaar. Vlissingcn Alhambra: Enkele reis naar de hel. 19 en 21 Uur. 13 jaar. Alham bra: 't Zit in de lucht. 15 uur, a.l. Luxor: World by night, 19 en 21 uur. 13 jaar. Luxor: Hands up F.B.I.. 15 uur. 14 jaar. Goes Grand: Helden Commando, 15, 19 en 21 uur, 14 Jam. Bergen op Zoom Roxy: Jungle Jim in het verboden land. 14.30 uur. 14 jaar. Roxy: De stoutmoedige musketier. 16.30, 13.45 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: De held van de steppen, 16. 13 45 en 21 uur, 14 jaar. Tcrneuzen Luxor: Mannen van staal, 14 uur. 14 jaar. Luxor: Om vier uur breekt de bel los. 16.30 cn 20 uur. 14 jaar. Concertgebouw: Mannen van staal, 20 uur. 14 janr. Axel Het Centrum: De dolle generaal. 15.45 uur. a.l. Hel Centrum: Call- girls in gevaar. 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Vuur gevecht in Dodge City. 14.30 uur. 14 jaar. Olympiatheater: Alle hens aan dek. 17 en 20 uur. a.l. Oostlnivg - Ledeltheater: De brulden van Dracula, 14 isuf. 14 jaar. Ledel theater: De held van Iwo Jima. 16.30 cn 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Dc held van Troje 15 en 20.30 uur, 14 jaar. Bios coopgebouw: Adieu, lebewohl. good bye. IS uur. a.l. IJzeridüke Ilotziehliheaier: De Saint in actie, 17 en 20 uur. 14 jaar. Brcskcns Casinobioscoop: Weit ist der Weg. 16 en 20 uur. a.l Zierik7.ce - Concertzaal De sheriff van Wichita, i3 uur. 14 Jaar. Concertzaal: Striptease en gangsters, 20 uur, 18 jaar. behulp van deze machines het on derhoud van de ruim 20 ha bebos sing verrichten. Op voorstel van het dagelijks be stuur besloot de vergadering tot uitgifte in erfpacht aan een brou werij te Amsterdam van een per ceel grond, groot 3000 m2, be stemd voor de bouw van een café restaurant tegen een jaarlijkse canon van f 4000. De „wigwam" bestemd voor verkoop van diverse dranken, zal worden verhuurd aan de toekomstige exploitant van het café-restaurant. In de vacature van bedrijfsleider, ontstaan door het vertrek van de heer J. Witte naar St.-Anthonius, werd benoemd de heer A. Dourleijn te Terneuzen. Tenslotte werd besloten, dat voor het a.s. zomerseizoen een badmees ter zal worden benoemd. LAATSTE NIEUWS Zaak-Van der Puften Minister in beroep tegen uitspraak (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen zal minister Vis ser, zodra de uitspraak van het ambtenarengerecht genoegzaam is bestudeerd, opdracht geven tegen de uitspraak in beroep te gaan bij de centrale raad van beroep. „Tholen XI" op Oude Maas door tanker geramd In één van de doorvaarten van de spoorbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht is het vis sersvaartuig „Tholen XI" geramd door het motortanbschip „Istria", uit Rotterdam, dat de verkeerde door vaart wilde passeren. Het scheepje werd zwaar beschadigd. De schipper de lieer J. van DIjke, en zijn echtge note werden licht gewond. MIDDELBURG Bouwrijp maken gronden in Griffioen II Ten gevolge van de ontruiming en de afbraak van het Ambonezenkamp te Middelburg komen in het complex Griffioen H van het grondbedrijf gronden vrij voor de uitgifte als bouwterrein. Daarnaast zal binnen afzienbare tijd eveneens vrij komen de grond, waar thans nog de nood- school van de chr. h.b.s. op staat. Gelet op de behoefte aan bouwgrond is het volgens b. en w. van Middel burg zaak beide percelen zo spoedig mogelijk bouwrijp te maken. Zij vra gen de raad dan ook om een krediet van 87.500 voor het uitvoeren van deze werken. Plezierig toneelspel van Middelburgse h.b.s.-bond De Middelburgse h.b.s.-bond (M.H. B.waarin de leerlingen van dit hoofdstedelijke onderwijsinstituut zich hebben verenigd, heeft vrijdag avond tijdens de jaarlijkse „Grote Avond" in het Schuttershof Henk Bakkers blijspel in drie bedrijven „Carnaval" gepresenteerd. Het was een bijzonder plezierig spel, waarin de bedienden zowel van het gastge zin als van de gaston voor één avond de baas mochten spelen en waarin iedereen met iedereen verwisseld werd. Er.was dus. zoals het een goed „Carnaval betaamt, ruimte vol doende voor een serie vrolijke en zotte gebeurtenissen, waarmee de bezoekers van deze avond zich uit stekend geamuseerd hebben. Onder regie van de heer en me vrouw Van Hoek heeft de toneel groep van M.H.B. zich op plezierige en enthousiaste wijze van zijn taak voor deze „Grote Avond" gekweten. Er werd met vaart gespeeld, de rol len zaten er bijzonder „vast" in en het spel van de h.b.s.-tpnelisten be woog zich op een voor amateurs goed niveau. Deze kenmerken had eigenlijk zonder één uitzondering de gehele groep voor zich eigen ge maakt en wanneer we dan een uit zondering maken voc-r de prestaties van Willy Mocrmond, Tineke Jong stra. Jack Boon .en Sjnak de Nooijer, dan gebeurt dat omdat zij op uit stekende wijze getracht hebben bun VAN ONZE ADVERTEERDERS „Theo's textielhuis" aan de Oude Markt geopend Vrijdagmiddag- heeft de firma J. A. Jansen en Zn. de nieuwe textielwinkel „Theo's textielhuis" aan de Oude Markt 22 te Vlissingcn geopend. Aan het vestigen van deze nieuwe winkel in het oude pand, is een grondige verbouwing voorafgegaan. Door deze verbouwing is het vroegere groente winkeltje veranderd in een ruime en aantrekkelijke winkel. Een flinke uitbreiding van de ruimte heeft men verkregen door de vroe gere gang en enkele kamers bij de winkel te trekken. Tevens werd nog een stuk tuin voor winkelruimte be stemd. Aan de voorkant is een fraaie etalage gebouwd, die een doorkijkje naar dc winkel openlaat. Aan de zijwanden en dc achterwand staan schappen, waarop de textiel op over zichtelijke wijze ligt uitgestald. Door deze methode van uitstallen kunnen de klanten zelf hun aankopen uit zoeken. De firma Jansen en Zn. ont ving bij de opening van de nieuwe zaak vele blijken van belangstelling. Fa. Van der Hiele en Nijsen gevestigd in ander pand Dc firma L. van der Hiele en Nijsen te Middelburg heeft haar intrek ge nomen in het pand Langeviele 41-43. Vrijdagmorgen werd deze winkel een voormalige slagerij heropend. Het interieur is ingrijpend veranderd. Tegen de wanden zijn rekken aange bracht. waarop dc verschillende arti kelen overzichtelijk zijn uitgestald. De winkel hoeft een fris karakter, dat geheel past bij dc waren, die dooi de firma Van der Hiele en Nijsen worden verkocht: groente, fruit en suikerwaren. Bovendien is cv in het pand een koel cel. een belangrijke aanwinst voor de afdeling groente en fruit. De nieuwe winkel is heel wat groter, dan het pand, waar de firma vroeger in was ondergebracht. Vrijdag stond de winkel vol bloem stukken, afkomstig van vrienden, kennissen en zakenrelaties. Ook brachten velen een bezoek, om de i nieuwe winkel te kunnen bezichtigen. spelfiguren op de juiste wijze te be naderen. De niet zorg uitgevoerde decors, alsmede de grime van de heer iz. Lorier droegen er het hunne toe bij om deze avond het predikaat „ge slaagd" te mogen verlenen. Rest tot slot nog te vermelden, dat tijdens de pauze een verloting ge houden werd ten bate van de „M.H. B.-schatkist" en dat de avond beslo ten werd met een bal. waaraan The Wooltown Jazzband uit Tilburg mee werkte en dat Onder leiding stond van de dansmeester W. M. J. Meeuse. Film „Mijn beste vijand" voor Bond vein Ambtenaren Voor leden van de Algemene Bond van Ambtenaren afdeling Middelburg werd donderdagavond in het City theater te Midelburg de film „Mijn beste vijand" (Me and the colonel) vertoond. „Mijn beste vijand" is een film van bijzonder hoog gehalte, vooral door de sublieme vertolkingen van de hoofdrolspelers; Danny Kaye en Curd Jürgens. De film speelt "in het eerste oorlogsjaar in Frankrijk, waar de Duitse legers steeds meer naar het zuiden optrekken. In Parijs wonen twee mensen, die veel dingen gemeen hebben: ze zijn allebei van Poolse nationaliteit, komen uit het zelfde dorpje en willen heiden vluch ten. Er zijn echter ook grote tegen stellingen; de één is een arme jood, die vele malen heeft moeten vluch ten; de ander is een Poolse officier van hoge afkomst, die geheime docu menten naar Engeland moet brengen. De jood (een prachtige gevoelige ver tolking van Danny Kaye) weet het echter zo te arrangeren, dat hij met zijn landgenoot samen in een' auto vlucht. Het wordt een reis vol avon turen, die dank zij de amoureuze aanleg van dc officier ook wordt meegemaakt door een charmante Frangaise. Door de foefjes en vin dingrijkheid van de arme vluchteling en dc „militaire bravour" van zijn adel ij ke landgenoot wordt de reis echter tot een goed einde gebracht. J eugdwerkcentrum van Herv. Jeugdraad Afgelopen donderdagavond heeft de hervormde jeugdraad te Middelburg een bureau en centrum voor liet jeugdwerk geopend op de geheel ge moderniseerde tweede verdieping van het hervormde kerkcentrum aan het Koorkerkhoi'. Men treft er een moderne en gezellig ingerichte ruimte aan, waar men te recht kan voor: vergaderingen en be sprekingen, voor documentatie- ma teriaal en litteratuur wat betreft het jeugdwerk; men vindt er een biblio theek voor jougdwerklciding: men kan er suggesties en advies voor pro gramma's krijgen en voor avonden; er is van allerlei apparatuur ter be schikking: type-machine (film- en stencilapparatuur), platenspeler met ingebouwde versterker, band-recor der, dia projectoren. Kortom: dit bu reau wil tevens een centrum zijn voor dienst- en hulpverlening van jeugd- wcrkaangelegcnheden. VLISSINGEN Poolse oud-strijders schenken „spijker" De kring Vlissingen van de Vereni ging van Poolse Oudstrijders zal een zilveren herdc»kings-„spijker" schen ken voor de vaandclstok van het vaandel van dc vereniging. Eenstem mig word hiertoe door de Poolse oud- strijders besloten tijdens de laatst ge houden vergadering in het Schelde- kwartier. Ook de vereniging „Axel- Polen" heeft een dergelijke „spijker" aangekocht ter versiering van het vaandel, dat in september van het afgelopen jaar bij dc onthulling'van het monument voor de Poolse para chutisten te Driel (Brabant) door het landelijk bestuur in ontvangst werd genomen. Tijdens de vergadering besloot de kring Vlissingen van Poolse oud- strijders verder deel te nemen aan de door de wandelsportvereniging „Em ma" te Axel cn de vereniging „Axel- Polen" georganiseerde jaarlijkse be- vrijdingswandeltocht. De route van deze wandeltocht is uitgestippeld langs de weg welke in september 1944 door de Poolse troepen werd ge volgd bij de bevrijding van Axel. Als voorzitter van de kring Vlissin gen herkozen de Poolse oudstrijder ing. J. Minkiewicz en in het bestuur werden gekozen de heren T. Grabik, T. Klosinski, J. Narloch, A. Olek, T. Szczepan en B. Strenk. Als afgevaar digden naar de algemene landelijke jaarvergadering, welke op 5 en 6 mei in Amsterdam wordt gehouden, werden voorts gekozen dc heren T. Klosinski en B. Strenk. Terrein vismijn krijgt laag koudasfaltbeton Voor het doen aanbrengen van een asfaltbetonlaag op het terrein rond de vïsmijnloods vragen b. en w. van Vlissingen een krediet van 10.000 gul den aan de raad. Momenteel is dit terrein voorzien van een keienbe strating. Na de aan- en afvoer van vis blijven echter vaak visresten tussen de keien achter, hetgeen blijft hangen. Teneinde dit euvel op te heffen is het noodzakelijk het gehe le terrein rondom het Vismijngebouw bij de vissershaven te voorzien van een laag koudasfaltbeton. De geheel gescheurde, oude betonvloer van de voormalige vïsmijnloods moet worden gesloopt en door asfaltbeton worden vervangen. Openstelling badbedrijf Het gemeentelijk badbedrijf te Vlis singen zal zaterdag 26 mei worden geopend. Voor die tijd, van 1 mei tot 25 mei, kunnen tegen verminderd tarief abonnementen worden afge haald op de secretarie van het ge meentehuis. Uitvoering pianoleerlingen Zeeuwse Muziekschool Jongens en meisjes van 9 tot 17 jaar hebben zich donderdagavond op piano laten horen in de Vlissingse muziek school op een voordrachtavond van de afdeling Vlissingen van de Zeeuw se Muziekschool. Onder het wakend oog van hun pianoleraar, de heer P. H. Broerse, tevens adjunct-directeur van Vlissingen, speelden zij verschei dene etudes, volksliedjes en andere stukken, die bijna alle op „de mens" waren geïnspireerd: koningsdans, de ijscoman, boerendans en „al is ons prinsje nog zo klein" voor de jonge ren en eenzame wandelaar, (Grieg), zigeunerdans (Schumann), Golliwogs cakewalk (Debussy) voor de ouderen Er werd maar één quatre-mains (van Diabelli) ten gehore gebracht, door Marinanne ten Bruggecate en Ma- riëtte 'Vleesdrager, éen reden voor de heer Broerse om een „pleidooi" te houden voor de quatre-mains, één van de meest eenvoudige vormen van samenspel. De heer Broerse speelde samen met dc heer A. Theunis een „marche militaire" van F. Schubert, waaruit duidelijk bleek, hoe genoeg lijk dit samenspel kan zijn. Volkslied jes, stukjes van de altijd op het stu dieprogramma staande Burgmüller, van Schumann, Grieg, Bizet en Brahms volgden elkaar in een opge wekt tempo op, 25 in getal, te zamen een programma vormend, dat zeer'in de smaak viel bij de vele ouders en bekenden van de pianoleerlingen. Sociëteit Unitas De sociëteit Unitas te Vlissingen hield een goedbezochte jaarvergade ring, waarin de jaarstukken 1961 werden behandeld. Uit het verslag van de secretaris, de heer Q. van Vugl bleek, dat de sociëteit weer op een opgewekt, verenigingsjaar kon terugzien. De penningmeester, de heer J. P. Ventevogcl kon een klein batig saldo rapporteren. Plannen werden besproken voor de viering van het 75-jarig bestaan in *963. De aftredende bestuursleden de he ren H. B. J. Knoop (voorzitter) en C. Wigmond Jansen werden met alge mene stemmen herkozen. MELISKERKE Hervormde kiezers met één lijst voor gemeenteraad De gezamenlijke hervormde kiezers te Meliskerke hebben voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing de volgende personen kandidaat gesteld: 1 J. Koene; 2 Jac. Bommeljé; 3 K. Bosschaart; 4 K. Dekker. OVER 4 a 5 WEKEN GEREED Nieuwste snufjes op het gebied van automaten Over vier a, vijf weken zal de ver bouwing van het Middelburgse post kantoor gereed zijn. Er is dan een einde gekomen ana het zich tijdelijk behelpen met een noodonderkonien. In het verbouwde postkantoor zal het publiek bediend worden in een grote moderne ruimte en men zal kunnen profiteren van de nieuwste snufjes op liet gebied van automa ten. Ook voor het personeel betekent het gereedkomen van de verbouwing uiteraard een hele verbetering. Het is nog niet zeker ol' de ingebruik neming op officiële wijze zal gebeu ren, want de eerste en tweede ver dieping van het gebouw (er werden twee verdiepingen bijgebouwd), waar bet bureau van het postdis- trict wordt gehuisvest, komen pas deze zomer gereed. Door de hoofdingang komt men eerst in een zogenaamd „stil post kantoor", een soort hai, waar zijn on dergebracht postbussen, postzegel- 5 Ingang van Middelburgs J postkantoor verplaatst J S In verband met het vorderen 5 5 van de verbouwingswerkzaam- heden aan het Middelburgse 8 5 postkantoor, zal de ingang van 5 dit gebouw worden verplaatst. 8 De oude ingang was aan de 5 8 rechterzijde en door-een smal 8 5 gangetje kon men de wacht- 8 8 kamer met de loketten berei- 8 8 ken. Vanaf maandag is de in- 5 8 gang echter verplaatst naar de 5 S linkerkant van het gebouw. De 8 5 postbus en de automaten voor 8 8 postzegels en briefkaarten blij- ven echter op de oude plaats. 5 umnYfM/mmwwMrwM/jymi Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12-4: Dido van Por6grunn, Jenjo van Portsmouth: op 13-4: Siiorva van Gent, René van Hans- weert, Merwestadt van zee. Vlissingen vertrokken op 12-4: Regina naar Antwerpen, Karin-Cords naar Pres ton. Di.do naar Fowcy: op 13-4 SuOrva naar Narvik, Renè naar Londen, Jenjo naar Kamperland. Vlissingen gepasseerd r.aar Antwerpen op 12-4: Wolanda van Zee-Breskens. Ce lebes van Hamburg. Rex van Aalborg, Gan.vmedes van Le Havre. Tasman van Lc I-Iavre-Gent, Nautic van Colchester, Huybergen van Loriden, Soinmelsdijk 'van New Vork. Adriaanlje-Elisabeth van Colchester-Gcnl. Skagerrak van New Castle. Prin Alexander van Rotterdam, Rozonburgli van Rotterdam: op 13-4: Suprior-Producer van Gr.-Yarmouth, Markab van M-Bro. Mado 2 va» M-Bro* tweede'klas werden de volgende leer- Brouwersgracht van Rotterdam. Jutland van -Stettin, Roelof Dc Wïnfèr yan Am sterdam, Corona van Felixt.oü'n,"Da,-Cos- ta van Shoreham, Borculo van Londen. Taurus van Rotterdam, Gaasterdijk van Le Havre. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12-4: Alpherat naar Rotterdam. Velox naar Londen, Baltic naar Rotterdam, Oranje naar Londen. Myra naar Rotter- dam-Terneuzen, Oosterburgh naar Rot terdam, Nassauhaven naar Rotterdam, Jongkind naar Belfast-Gent. Barcelona naar Kingslynn-Gent, Mirfak-N naar Le I-Iavre, Alme naar Dublin, Eagle naar Londen, Men je naar Irvine: op 13-4: Anna-Henny naar Lor.den. Arnoudspol- der naar Roltredam, Tïude-K naar Nor wich. ZATERDAG 14 APRIL Adventkerk. Vlissingen 9 Bijbelstudie 10 ds. De Raad. Middelburg 10 Bij belstudie, 11 ds. Reith. Interk. Avondgebed. Vlissingen (En gelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 15 APRIL Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Bartlema, 2.30 ds. Richard. Arnemui den 10 en 6.30 dhr. Stolk, 2.30 ds. Wieringa. Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Van Duijno. Domburg 10 ds. Van Vliet. 7 ds. Van Dullemen. Gapinge 10 ds. De Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar. Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Koudekerke 10 ds. Al- tena, 2.30 ds. Van Herwaarden. 7 ds. Van Herwaarden, Vliss.straat. 't Zand 10.15 ds. Van Herwaarden, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Altena. Melis kerke 2.30 ds. Odé. Middelburg. Nieu we Kerk 10 ds. Nauta en ds. Van Boven. 7 ds. Enker: Engelse Kerk 7 ds. v. d. Bank; Koorkerk 10 ds. Van Santen. Nieuw- en Sint-Joosland 10 en 7 dr. Van Haarlem. Oost- en West-Souburg 9 en 11 ds. Van Duy- nc, 7 ds. Haitjoma. Oostkapellc 10 ds. Richard, 7 ds. Bartlema (jeugd dienst)'. Ritthem 10 ds. Nenniè, 2.30 ds. Van Herwaarden. Serooskerlce 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. Sint-Laurens 10 en 7 ds. Kok. Veerc 10 dhr. Alie- wijn. Vlissingen, St.-Jacobskerk 10 ds. Kloosterman en ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman: Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz en ds. Doornhein. 7 ds, Kloosterman; Havendorp .10 ds. Cor net. Vrouwenpolder 2 ds. De Boer. 'Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek. Zoutelande 9.30 ds. Van Dulle men. 2.30 ds. Van Dullemen. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groe- newoud) 2 dhr. Kousemaker. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlis singen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. Herv. Evang. Westkapello 9.45 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlis singen (Hav^ndorp4 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds Gammer; Domburg 10 ds. Eoon- stra, 2.30 ds. v. Wouwe; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 7 ds. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 11 en 4 ds. v. Hessen; Middelburg, Hofplcinkerk 10 ds. Visser. 2.30 ds. v. Til, 5 ds. v. Til; Noordcrkerk 9.30 ds. Ytsma, 5 ds. Ytsma; 't Zand 8.45 ds. Visser; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oost- kapelle .10 en 2.30 ds. v. d. Hout; Serooskerke 10 ds. v. Til, 2.30 ds. v. Heesen; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Brederveld; Veere 10 en' 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Boonstra. Geref. Kerk (Vrijgem.)Souburg 9.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 ered., 4.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Wiskerke. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.;Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9. 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis singen 9.30. 2.30 en 6.30 lèesd.; West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd.: Zoute lande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 leesd., 3 ds. Drechsler; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hem', en Remonstr. kring; Middelburg 10 ds.:v. Santé; Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 9. ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Middelburg 7.30 mej. dr. Bakker: Vlissingen 10 ds. v. Hamel. Herst. Apost. Zendingsgein.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zeudingsk.: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg' 10 Heil- sk„ 7.30 verlos-sk. o.l.v. kapt. Bet gen; Vlissingen 10 heild., 7.30 opn.- sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G-: Vlissingen 10 en 5 dhr. Beekman. (Kazerne Willem III) ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groen markt 17. tel. 2635. Apotheek Middel burg: A. Ringeling. Lange'Delft 133, tel. 2533. Vlissingen: dokter L. P. Boonc. Bad huisstraat 30. tel.. 2950. Apotheek Vlis singen: D. II. van cïe Kleine Mulder, Singel 9. tel. 2730. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokier M. Huygens. De Casembrootstraat 26. Westkapelle. tel. 01:37—234. Seroos kerke, Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom, Dorpsstraat 2 ',p Oostkapelle, tcJ. 01188—276. en briefkaartautomaten van het nieuwste type, een geldwissclauto- maat en een telefooncel met een volautomatisch toestel. Dit „stille postkantoor" is het eerste in Zeeland. Via een draaideur bereikt men dan de wachtkamer met de verschillende loketten. Ook deze ruimte is mo dern uitgevoerd: dc loketten zijn van glas, het meubilair is van staal en de loketbediende zit half naar het publiek toegewend. Momenteel staat de loketbediende vis a vis met zijn klanten. De nieuwe methode is ech ter efficiënter. Ook dit is een nou veauté voor Zeeland. De wachtka mer bevat voorts een telefooncel en de oude lessenaars waaraan het publiek kon schrijven zijn ver vangen door tafels en stoelen. I11 dezelfde ruimte is de afdeling geldzaken ondergebracht. Daarach ter komt de bestellerskamer, het vertrek dat momenteel dienst doet als wachtkamer. Dr: afdeling expe ditie wordt gehuisvest fn een geheel nieuwe vleugel, die aan de achter kant van het gebouw is bijgebouwd. Diploma's Chr. Middelbare Landbouwschool uitgereikt In het mechanïsatielokaal van de school zijn donderdag de diploma's uitgereikt aan een vijftiental leerlin gen van de christelijke middelbare landbouwschool te Middelburg. Voor dat deze voor de jongelui belangrijke documenten werden uitgereikt, hield de heer G. J. de Jager, bestuurslid van de Zeeuwse CJ.B.T.B. een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen welkom heette. Hierna kondigde de direceur van de school, ir. H. Steur, drie leerlingen aan, die inleidingen hielden over en kele voor de landbouw belangrijke onderwerpen. De heer F. Vos uit Koudekerke sprak over „Bedrijfseco nomische aspect van de mechanisa tie" en de heer A. Dalebout uit Noordgouwe behandelde de „Techni sche zijde van de mechanisatie". Ten slotte vertelde de heer J. Francke uit Grijpskerke op geestige en onderhou dende wijze over zijn verblijf op een boerderij in de provincie Groningen. De namen van de gediplomeerden zijn: L. C. Beye, Middelburg; D. de Buck, Biggekerke: J. K. Castelein, Veere; A. Dalebout, Noordgouwe; H. Fasol, Scharendijke; J. Francke, Grijpskerke; W. J. Geelhoed, Nieuw- dorp; C. Melis, Serooskerke (W); L. Sirriönse, Biggekerke; S. Simonse, Koudekerke; J. de Visser, Middel burg; A. J. Volkers, Middelburg; F. Vos, Koudekerke; J. Willemstein, Middelburg: J. Wisse, Meliskerke. Bevorderd van de eerste naar de lingen; C. A. Abrahamse, Seroosker ke (W); F. van Bloois, Brouwersha ven; G. de Brëe, Zoutelande; J. M. Dalebout, Noordgouwe; P. J. Goed- bloed, St.-Laurens; J. L. Koppejan, Meliskerke; B. C. v. d. Kreke, Sou burg; C. Melis, Serooskerke (W); H. Ton, Serooskerke (W); A. de Visser, Aagtekerke; C. de Visser, Seroosker ke (W); J. Wisse, Meliskerke. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 12 april. Aardappelen 17—26. Andijvie 1 1.001.14, 2 S097. Aanvoer 5000 kg. Sla 1 28—36. 2A 20—32, IC 14—21 p. sl„ 72—85 p. kg. Aanvoer 77.000 stuks. Spi nazie 1 5882. 2 59—67 Aanvoer 17.000 kg. Witlof IA 1.33—1.49. 2A 1.17—1.40. -B 1.01—1.22. Aanvoer ri.OOO kg. Prei IA 1.52—1.70, 2A 96—1.13, IB 96—1.10, 2B 89. Selderij9—13 p. bos. Aanvoer 5000 bos, Peterselie 20—31 p. bos. Uien 59—89. ge schoond 50—65. Radijs, rood 15—17, wit- punt 16—26 p. bos. Golden Delicious A 7C39, B 63—87. C 55—71. Conference A 5765. B 5758. C 4516. Winston A 7079. VISMIJN Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 1 april t.m. 7 april aan gevoerd: 337 kg bot; 4 kg schol; 65 kg tong; 76 kg kabeljauw; 3 kg tar bot; 1 kg griet; 1866 kg exportgar nalen en 19 kg binnenlandse gar nalen. VEILING MIDDELBURG. 13 april. Jonathan 2 80-35 69. 75-80 60— 67. 70-75 61—63, 65-70 60—62, 60-65 57— 58, 3 grof 52—54. Groenten. Slaexport 33.60—34.10, Sla 1 26—36, 2 21—29, C 16—22. Komkommers A 5462. B 4760. C 4345. Andijvie glas 78—110. Spinazie 126—134. Rabarber 25—65. Radijs 23—33. Prei 51—91. Witlof 81—128. Uien 100. VEILING KAPELLE. 13 april. Spinazie 1 39—94. Radijs 1 23— 24, 2 10—13, Uien 1 78. Witlof A2 118. B2 97. Aardappelen 2 24. Koolrapen 1 20. VEILING BERGfX OP ZOOM. 13 april. Prei 53—99 Witlof 50—113. Andijvie 82—117. Rode kool 70—80. Sprui ten 79—137. Spinazie 63—77. Radijs 12— 20. Raapstelen 15—22. Sla 18—32. Rabar ber 6497. Tomaten 3 21'. Snijbonen 213— 330. Golden Delicious 63—65. Jonathan 35—65. Conference 4C-59. VEILING GOES. 13 april. Kropsla 1 30—35. 2 33—34, Cl 24—25. C2 14. Radijs i 26—31. 2 18—28, Selderij 22—33. Witlof Al 126. A2 111— 131. B2 100—119, afw 43—101. Spinazie 1 3493. Andijvie I 93. Prei 1 86109. Veldsla 37. Koolrapen 13. Rabarber 1 81 —92. Uien 58—76. stek 31—43. Peen 10 —17. Aardappelen 23 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3364 kg. 1.96—2.07. Bot 188 kg. Tong 78 kg. Rog 1 kg. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, lel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23