Wissenkerke kreeg twee scholen onder één dak FEESTELIJKE BIJEENKOMST BESLOOT JUBILEUMDAG STEMMEN UIT DE KERKEN DIPLOMA-UITREIKING AAN 28 LEERLINGEN VAN R.M.L.S. DR. P. H. RITTER JR. VRIJDAG TE UTRECHT OVERLEDEN ZATERDAG 11 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GEDEPUTEERDE SCHOUT VERRICHTTE OPENING Met het hijsen van de Nederlandse vlag heeft Gedebuteerde A. Sellout gisteren het nieuwe scholencomplex van Wissenkerke officieel geopend. Op de foto het moment van de korte plechtigheid. (Foto P.Z.C.) Gemeente thans uit „scholenzorgen" De Noordbevelandse gemeente Wissenkerke heeft sinds vrijdag middag geen schoolprobleem meer, althans zeker niet in de dorpskern van gelijke naam. Want in het bijzijn van de leer lingen en in aanwezigheid van een groot aantal genodigden heeft gedeputeerde A. Schout twee nieuwe scholen officieel geopend. Ilefc zijn een openbare lagere school en een christelijke school. Zy tellen respectievelijk twee en drie lokalen. De scholen zijn ge- gebouwd onder één dak, hetgeen kosten besparend heeft gewerkt.. Dij-' do christelijke school behoort voorts een bandenarbeidloknal. dat op de zolder is ingericht. Hot ligt in de bedoeling, dat. zowel de kinderen van de christelijke school als die van (le openbare school van het handenarbeidlokaal gebruik zullen maken. Gedeputeerde A. Schout noemde het nieuwe scholencomplex van Wissen kerke een fraai en doelmatig gebouw. „Wissenkerke is voor jaren uit de zorgen wat het onderwijs betreft", be toogde dit lid van Gedeputeerde Sta ten, die er aan herinnerde, dat enkele jaren geleden een nieuwe christelijke ulo is gebouwd, daarna een kleuter school en thans twee lagero scholen. Ook burgemeester P. Wisse was van mening, dat de scholenzorg voor Wis senkerke thans voorbij is. Beide scholen zijn gebouwd naar een ontwerp van ïr. P. J. 't. Hooft van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft N.V. Aannemer was de heer R. Slotema uit Wissenkerke. Bouw en inrichtingskosten van de twee scholen kwamen op een bedrag van circa 1% ton. Moeizame weg De weg is overigens lang en moei zaam geweest alvorens tot de bouw van dc scholen kon worden overge gaan, zo bleek uit de woorden van de voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs, de heer P. G. A. dc Lange, die mede namens de gemeente Wissenkerke de genodig den verwelkomde in hotel „De Kroon". Hij herinnerde eraan, dat reeds eind 1954 plannen werden op- gestpld voor de bouw van oen nieuwe school. Het heeft echter tot begin 1961 geduurd alvorens de scholen bouw op papier rond was. Op 21 sep tember van het vorig jaar werd de eerste steen gelegd door oud-burge meester J. van Halst. Aanvankelijk had men verwacht de scholen in fe bruari 1962 te kunnen openen, maar dit bleek niet haalbaar, aldus de heer De Lange. Dank bracht spreker aan architect en aannemer voor dc zor gen, welke zij besteed hebben aan de scholenbouw. Ook het gemeentebe stuur betrok hij in zijn dankwoord en voorts al degenen, die op enigerlei wtfze bij de totstandkoming waren betrokken. Verheugd was spreker over het feit, dat beide scholen een kunst versiering hebben gekregen. In de christelijke school is in elk van de drie lokalen een gezandstraald raam aangebracht en in de open bare school bij de entree, is een muurschildering' gemaakt. Als eerste voerde de heer Schout het woord, die vond dat hot werken in een nieuwe school van grote beteke nis is op de vorming van het kind. Mede namens de commissaris der koningin sprak hij woorden van fe licitatie. De inspecteur van het on derwijs in de inspectie Middelburg, de heer A. A. Leenhouts, bood even eens zijn gelukwensen aan. Ook hij wees op de grote waarde van een nieuwe school voor het onderwijs. Spreker noemde de scholen modern en goed uitgerust, doch geenszins lu xueus. Hij wees er nog op, dat in 1946/1947 f 12.000 per lokaal werd uitgetrokken. Thans is het drievou dige nodig, aldus de heer Leenhouts. Felicitaties werden voorts aangebo den door de inspecteur van bet Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs, de heer J. A. van Bennekom, de direc teur van de rijkskweekschool te Mid delburg, de heer M. A. Hage, namens het hoofdbestuur van Volksonderwijs, architect ir. P. J. 't Hooft uit Goes, oud-burgemeester J. van Halst, die een belangrijke bijdrage heeft gele verd met betrekking tot de totstand koming van de scholen, het hoofd van de christelijke school, de heer M. J., Karman, een oud-schoolhoofd uit Apeldoorn, de heer J. van den Ham,, die een brief voorlas van een oud- leerlinge, de thans 97-jarige mej. Van Melle, het hoofd van de openbare school, de heer J. D. Smit, die dé he ren Schout, Leenhouts en Wisse een herinneringstegel aanbood en ds. W. Koole, namens de hervormde: gemeen te. IN WISSENKERKE: Vlag hijsen Het gezelschap begaf «ich vervolgens naar het scholencomplex, waar Tnir- genieester l\ Wisse, enkele, inleidende woorden sprak. Hij toonde zich ver heugd over liet feit, dat Wissenkerke tlians twee nieuwe scholen rijk is. Met het hijsen van de vlag verrichtte de heer Schout hierna de officiële openiii" N'a bezichtiging van de '"ei- de schol: n, gingen de genodigde»' ,ve derom naar hotel „De Kroon", waar velen het gemeentebestuur en het be stuur van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs hun gelukwensen aanboden. Ouci<personeel haalde herinneringen op HONDERD JAAR SCHOOL MET DE BIJBEL. Rondom dit jubileum speelde zich in de namiddag in het oude, haveloze en leegstaande school gebouw van de School met de Bijbel te Wissenkerke eén feestelijke bijeen komst af, die naast burgemeester P. Wisse, gedeputeerde A. Schout, de inspecteur van het chr. nat. school onderwijs, de heer J. A. van Benne kom te Middelburg, ds. W. Koole, plaatselijk hervormd predikant en zijft gereformeerde collega, ds. Van der Heyde werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, bestaande uit oud-onderwijzers en onderwijze ressen alsmede oud-leden van het schoolbestuur. Tijdens deze bijeen komst haalde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. G. A. de Lange, herinneringen op uit de be gintijd der christelijke nationale school te Wissenkerke, die in 1861 door de uit „De vrienden van de waarheid" en „Het Reveil" voortge komen C. D. van Noppen werd ge sticht. Ook gedurende de daaropvolgende gezamenlijke koffiemaaltijd voerden velo oud-hoofdon- der school en oud onderwijzers het woord. Veelal dedon zij hun felicitatie vanwege het nieuwe schoolgebouw en het 100-jarig be staan van de christelijke school ver gezeld gaan van een geschenk. De moeste sprekers vertelden kleine hu moristische wetenswaardigheden uit de tijd, die zij In Wissenkerke door brachten. Na al deze toespraken over handigde de heer De Lange ds Franck, hervormd predikant te Utrecht, die in Wissenkerke zijn jeugd heeft doorgebracht bij zijn pleeg vader de toenmalige predikant Van der Linde, als aandenken aan deze gedenkwaardige dag een brievenope- nor. Hetzelfde geschenk bood hü ge deputeerde Schout, oud-burgemeester J. van Halst alsmede de leden van de commissie van oud-leerlingen aan. H erdenkingsdienst Daarna begaven de genodigden zich naar de hervormde kerk, waar ds. Franck voorging in een herdenkingsdienst. Ook deze dienst werd door de beer P. G. A. de Lange geopend: hij las het Schriftgedeelte Johannes 15 1-17. Ds. Franck vertelde hierop enkele anekdotes uit 1914, toen hij in Wissenkerke op dc christelijke nationale school ging. Met grote aandacht volgden vooral de ouderen (50- tot 60-jarigende toe spraak van de predikant:, die veel ka rakteristieks wist te vertellen van de school onder hoofdonderwijzer Te Grussinklo. „Wat was het bijzondere van deze school?: de aansluiting bij het gezin en de kerk. Voor mij was ■lat gewoon, maar in wezen was het tijzonder" aldus ds. Franck, die ver volgens tot de meer ernstige en die pere zaken van het christelijke natio nale schoolonderwijs uit de begintijd overging. Hij stelde daarbij, dat de organisatie „Vrienden van de Waar heid" liet eigenlijke werk tot realise ring van een christelijke school heb ben opgeknapt, niet zozeer de kerk. „Een eresaluut aan de oude helden, aan deze 100-karaatskerels van „Vrienden van de Waarheid" en de mannen van de heer C. D. van Nop pen. Zij deden als plaatsvervanger wat de kerk in Nedei-land had beho ren te doen: het christelijk onderwijs instellen. Na de toespraak van ds. Franck volgde het programma „Een eeuw christelijk onderwijs te Wissenkerke", dat bestond uit gesproken woord, een diavertoning en het vormen van ta bleaus door de schoolkinderen. De oud-leerlingen boden de jubilerende school een bandrecorder, een portret van de stichter van de school, de heer C. D. van Noppen, alsmede een oor konde met alle namen van de Wis- senkerkse hoofdonderwijzers uit de geschiedenis met data, aan. Tot slot was er nog een gezellige reünie van oud-leerlingen en het onderwijzend personeel in het oude schoolgebouw. Commissie van rapporteurs: BEDRIJFSLEVEN IN DELTACOMMISSIE Vele leden van de commissie van rap porteurs uit de Eerste Kamer voor de begroting van landbouw en visserij voor 1962 blijven het betreuren, dat in de zogenaamde commissie ex-art. 8 van de Deltawet het bedrijfsleven niet permanent vertegenwoordigd is, aldus blykt uit het voorlopig verslag op de begroting van landbouw en vis serij. Deze leden zouden het dan ook waarderen, zo delen zy mede, indien de minister een vertegenwoordiging uit het bedrijfsleven in die commis sie alsnog zou willen bevorderen. Dezelfde leden bleven het weinig ge lukkig achten, dat aan de Zeeuwse vissers, die een grotere scheepscapa- citeit nodig hadden, garanties worden verstrekt op grond van de zelfstan- digheidgregeling. Zij zijn van oordeel, dat het gewenst is voor dit doel een rijksregeling te ontwerpen. Tenslotte hebben deze leden aan de minister gevraagd op welke wijze het bedrijfs leven zal worden betrokken bij de technische proefnemingen in het Veerse Meer betreffende dc oester cultuur. (Slot van pag. 3) maakt. Het gaat om een nieuw stuk kerkelijk werk dat men van plan is in die gemeente aan te pakken, maar waarvan men nu nog niet goed weet hoe men dat zal doen. Een van de predikanten, die de gemeente goed kent moet studie maken van de mogelijkhe den, die er on dit terrein liggen. Hy zal rondom zich mensen ver zamelen, die deskundig mogen worden geacht wat betreft de be drijven in die stad. Tezamen zul len ze dan met bepaalde voorstel len moeten komen. En dan zal men een keuze moeten doen waarmee en hoe men beginnen zal. We kunnen ons wel enigszins indenken hoe de gang van zaken zal zijn. Brief Na die aankondiging over het be- drijfsapostolaat heeft een van de fabrieksarbeiders naar de pen ge grepen en hij heeft een lange brief geschreven aan de betrok ken predikant. Bij hem rezen en kele vragen, die hij aan het pa pier toevertrouwde. „Kent U als dominee de mentali teit in de grote fabrieken en kunt U als dominee zicli verplaatsen in de sfeer waarin de gemiddelde fa brieksarbeider moet leven en wat BIJEENKOMST TE GOES Burgemeester Huber over recreatiemogelijkheden Vrijdagmiddag is in de rijks middel bare landbouwschool te Goes in liet bijzyn van een groot aantal ouders de eindles 1962 gegeven, waarna aan 28 leerlingen van de cursus 1961-'62 het diploma werd uitgereikt. De bij eenkomst werd onder andere bijge woond door burgemeester mr. F. G. A. Hnber van Goes, de heren J. de Jager-Mol namens de Christelijke Vlissingen op tweede paasdag tegen T.S.C. Voor de derde maal is de belangrijke voetbalwedstrijd Vlissingcu-TSC vastgesteld. Het duel tussen deze kampioenskandidaten in de eerste klas E zal maandag 23 april, tweede pausdag, worden gespeeld. Zoals bekend zullen 'de Vlissingers zondag a.s. eerst nog moeten aantre den tegen Alliance. Na de wedstrij den tegen Alliance en TSC rest Vlis singen alleen nog een uitwedstrijd te gen Schyndel. Voor zaterdag 21 april Is bovendien de wedstrijd Dé Valk H- Vlissingen II vastgesteld. Kampement kreeg naam van luitenant-kolonel Maas De minister van defensie heeft bepaald, dat de naam „luite nant-kolonel" zal gelden voor het kampement gelegen aan de Nieuweweg 2 te Den Helder, in gebruik bij het luchtdoelar- tillerieschietkamp. Luitenant-kolonel" A. J. Maas werd op 11 november 1883 te Vrouwenpolder geboren en is op 17 februari 1939 te Zeist overleden. Hij was een der grondleggers van de Nederlandse luchtdoel- artillerie, SCHRIJVER, JOURNALIST EN CRITICUS Auteur van onder meer „Zeeuwse mijmeringen" Te Utrecht is vrijdagmorgen overle den de schrijver, journalist en lite rair criticus dr. P. H. Ritter jr. Dr. Rittcr was al enige tijd ziek. Hy is 79 jaar geworden. Dr. Ritter leed de laatste t.yd aan suikerziekte, I-lij zou op 16 augustus 80 jaar zijn geworden. De heer Rit ter studeerde aan de universiteiten van Amsterdam en Utrecht rechts wetenschappen. Zijn doktorsgraad be haalde hij in 1909. In 1910 werd hy benoemd tot adjunct-commies van het In mei tien jubilarissen bij Koq. Mij. „De Schelde" In mei gjjn er bij de N,V- Kon. Mij. „Dc Schelde" te Vlissingon tien jubi larissen, van wie zes veertig jaar in dienst z|jn bij het bedrijf en vier vijf entwintig jaar. Aldus blykt uit het personeelsorgaan van „Dc Schelde". Veertig jaar in dienst zijn: 1 mej. M. D. P, Liebers (geneeskundige dienst) 13 mei: W. de Nooijcr (magazijn dienst), 24 mei: J. de Ridder, (Ko perslagerij), 25 mei: J. van Bclzcn, (cascomontage), 27 mei; H. C. de Bruijne, (koperslagerij) en 31 mei: A. Knuijt, (beheer gereedschappen). Vijfentwintig jaar in dienst zijn: 3 mei: G. dc Dreu (plaatwerkerij), A. Hoebeke (montage en stelplaals) en J. J. Bebelaar (machinale bewer king) en 18 mei I-J. P. Meerman (af bouw timmerfabriek). Centraal Bureau voor de Statistiek. Een jaar later volgde zijn benoeming tot commies op het departement van landbouw en tweede secretaris van de mijnraad. In 1916 werd hij chef van de derde afdeling van de pro vinciale griffie in Zeeland. Van 1918 tot 1934 was de heer Ritter hoofd redacteur van 't toenmalige Utrechts dagblad. Hij was een van de eerste radio-sprekers en begon zijn literaire kritieken in 1928 voor de Filversum- se draadloze omroep, die later werd omgezet in de Nederlandse Radio Omroep en weer later in de AVRO. Tot 1957 heeft hij dit werk voortge zet. Gijzelaar In de oorlog werd hij als gijzelaar weggevoerd naar verschillende con centratiekampen in Duitsland. Na de oorlog werd hij benoemd tot hoofd redacteur van het bureau Persbelan- gen te Utrecht, welke functie bij tot zijn 75e jaar vervulde. Dr. Ritter genoot zowel door zijn boeken als door zijn radiocauserieën bekendheid. Te zijner ere werd in 1957 de dr. P. H. Ritter-kring opgericht. Nog' kortgeleden ontving dc lieer Ritter de J. H. Donnerprijs. Zon dagmiddag van 13.50 tot 14.00 uur zal de heer Teipe voor de AVRO een in memoriam uitspre ken. Dr. Ritter was Officier in de Orde van Oranje-Nassau Hy heeft ongeveer twintig boeken geschre ven, waaronder „Sentimentele aardrijkskunde Zeeuwse mijme ringen", waarin opgenomen „De Hoera der Schelde". Boeren- en Tuindershond, en F. de Groene namens de Z.L.M. alsmede een groot aantal genodigden en do centen. De bijeenkomst werd geopend dooi de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. S. de Regt te Kats, die in het bijzonder burgemees ter Huber alsmede de heren F. de Groene en De Jager en N. Filius ver welkomde. Na de opening volgde een tweetal lessen, n.l. landmeten en wa terpassen gedoceerd door de heer J. Butijn en economie door ir. L. Gebuis. Met grote aandacht volgden de ouders de verrichtingen van hun zo nen. De hoer J. S. de Regt reikte vervolgens de diploma's uit. Combinatie Hierna bracht burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes namens het college van b. en w. zyn gelukwen sen over. Iii korte trekken memo reerde hij de industrialisatie van Goes en dn beoefening van de land bouw in het kader van de E.E.G., waarvan liy dc waarde niet wilde on derschatten. Met Itlcm Wees op de aantrekkingskracht die Goes zowel als Zuid-Beveland hebben op de in dustrie. De openstelling van Zeeland door middel van de Oostérschelde- brug achtte hij zeer belangrijk, voor al met het oog op de recreatie. Hij gaf de vergadering een combina tie van 'n landbouw- of veeteeltbedrijf met recreatiemogelijkheden ter over weging, waartoe hrj Ameland als voorbeeld stelde. Voor vele bedrij ven betekent een dergelijke combinaT tie een goede bijverdienste, die dan weer direct in het bedrijf kan worden geïnvesteterd. Hiervoor zag hij in Zuid-Beveland goede mogelijkheden. Na zijn toespraak reikte ir. J. Ver steeg, directeur van de school, de rapporten uit. Voor iedere leerling had hij een toepasselijk woord. De beste leerling van de cursus was de heer A. A. van der Meulen te Nieuw- dorp met een puntental van 197, tweede werd H. van den Hoek te Nieuwerlterk, derde J. H. van Nieu- wenhuize te Kloetinge en vierde J. Jansen te Kvuiningen, Alle vier ont vingen een boekwerk. De heer Ver steeg, die de leerlingen met het be haalde succes feliciteerde, merkte nog op, dat hij dit jaar twee zeer goéde klassen onder zijn hoede heeft gehad. Tevens deelde hij mede, dat in september gestart zal worden met een tulnbouwcursus, gezien de grote ontwikkeling van de tuinbouw in Zeeland. De lieer F. do Groene, lid van de kring westelijk Zuid-Beveland van de Z.L.M., feliciteerde de jon gens namens deze organisatie evenals de heer J. de Jager-Mol nameus de C.B.T.B. dit deed. De heer N. Filius. sprak namens de verenigingen van oud-leerlingen woorden van felicita tie. De heer Mol sr. te Veere dankte de directeur, de docenten en de com missie van toezicht namens de ouders. Zierikzeese automobilist kreeg boete voor „snijden" Voor liet kantongerecht in Bergen op Zoom moest (Ie heer 1). K. de J. uit Zierikzee zich donderdag verantwoor den voor een verkeersovertreding. De J. had op 5 januari op de Stoofdyk te Steenbergen een andere wagen „gesneden". Ter zitting gaf hij zijn fout ruiterlijk toe. De officier van justitie eiste een boete van 40 subs. 8 dagen, wat verdachte wel wat veel vond. De kan tonrechter legde hem daarop een boe te van 30 subs, 6 dagen op. De heren A. .T. 13. uit Goes en A. v. d. H. uit Roosendaal kregen beiden Gon boete van lt) eybs. 2 dagen op. De heren A. J. B, uit Goes en A. v. d. H. uit Roosendaal kregen beiden een boete van 10 subs. 2 dagen. B. had op 18 december 1961 op de Boyl©yarc| te Roosendaal met zijn bromfiets geen voorrang verleend aan de auto mobilist v. d. H. De», moest even eens terecht staan, omdat hij niet voldoende reehtp had gehouden. die mentaliteit veroorzaakt?" De briefschrijver zet dan uiteen dat hem dit onmogelijk lijkt. In de eerste plaats omdat liet bij een in de tweede plaats „omdat U dominee financieel anders ligt. En zelf niet deel hoeft te nemen aan de arbeid, die in zeer veel geval len geestdodend is. U zult als zo danig dan ook steeds als een steekneus worden beschouwd en niet worden aanvaard". Daarom meent hij „dat pastorale zorg in de grote bedrijven door dominees verspilde energie is". Deze arbeider haalt dan aan do priester-arbeiders in Frankrijk, die door hun medearbeiders in het bedrijf werden geaccepteerd „omdat deze mensen volkomen dezelfde status aannnamen als hun naasten". Van een dominee wordt nu eenmaal „een bepaalde stijl" verwacht, zo gaat hij ver der, „en dan zijn we niet op de goede weg". Naar zyn mening zullen kerkelijk meelevende ar beiders, „wanneer ze persoonlijk bewust gemaakt worden van de geestelijke nood van hun medear beiders", veel beter tot dit werk in staat zijn. „Immers deze men sen zijn op alle punten gelijken van de door hen te bewerken me demensen". De dominees moeten zich maar eens op de hoogte stel len van de „fabrieksmentaliteit tijdens de werkuren". Hij besluit zijn schrijven dan dat het gemeen telid „meer door daden dan door woorden moet tonen zijn gebor gen z|jn in Christus". Antwoord Zo ogenschijnlijk ziet deze man dus helemaal niets in bedrijfs apostolaat waarvoor dan een pre dikant wordt vrijgemaakt. Toch zitten in deze brief allerlei dingen die een bedrijfsapostolaat hele maal niet tot een onmogelijkheid maken, ook al verwacht hij niet veel van dominees. Zij zijn er in ieder geval nog wel nodig ora plannen te makun om tot een op zet te komen en om anderen toe te rusten,... De praeses van de kerkeraad die het besluit tot bedrijfsapostolaat nam, geeft op deze brier die ge publiceerd werd, een antwoord. Hij erkent onmiddellijk dat hy de mentaliteit van fabrieken, waren huizen, kantoren enz. niet kent, evenmin als een gevangenlspi'èdi- kant, wanneer hij met zijn werk begint de sfeer in de gevangenis kent. Maar, zou een dominee dan alleon een goede gevangenispredi kant kunnen zijn, wanneer hij er zelf inzit? Voor de priester-arbeiders in Frankrijk heeft hij diep respect. „Toch heb ik nimmer de aanvech ting gehad om mijn toga te ver wisselen voor de werkmansldel". En dan legt hij nadruk op het priesterschap van alle gelovigen. „Wy hebben al jaar en dug onze priester-arbeiders in de fubriekeu én bedrijven". Hjj denkt dan aan ambtsdragers, maar niet minder aan gewone gemeenteleden. Zo zegt hij met dc briefschrijver: „akkoord broeder, zo moet het!" Dat is het geheim, niet alleen van alle bedrijfsapostolaat, maar van alle apostolaat. Maar toch blijft hij er bij dat het be sluit van zijn kerkeraad een wijs besluit was. Er moeten predikan ten en gemeenteleden gevonden worden „die bereid en bekwaam zijn om zich aan dit bijzondere pastoraat te wijden en zich der mate in deze materie te verdie pen, dat ze op deskundige wijze over het bedrijfsapostolaat kun nen spreken en daarin werken". Hier ligt inderdaad een nieuw stuk kerkewerk en gezien de ver anderingen in de samenleving, waar steeds meerderen in grote en al groter wordende bedrijven samenklonteren, is het nodig dat de kerken hiervoor een open oog hebben en we vragen ons ook hier weer af, of het niet van meet af aan, samen moet gebeuren. H. Waterschapsambtenaren vergaderden in Goes Diploma „Zeeland" aanvaard in N.I.R.I.A.-verband De technische waterschapsambtena ren in Zeeland hebben vrijdag hun jaarvergadering gehouden in hotel „Centraal" te Goes. De leiding was in handen van de heer B. J. van Oost uit Wilhelnxinadorp. In deze drukbezochte vergadering werden de verenigingszaken besproken, waarbij ook het jaarverslag werd uitgebracht. In dit jaarverslag wordt geconsta teerd, dat 2961 oen jaar is geweest van sterke groei van de groep Tech nische Waterschapsambtenaren in Zeeland, aangesloten bij de Bond van Register-ingenieurs en andere hogere technici in overheidsdienst. Ook was het afgelopen jaar van be lang voor wat betreft de materiële positie van de ambtenaren in het algemeen. Na talloze onderhandelin gen in het Centraal Georganiseerd Overleg heeft de aperte koopkracht achterstand van de middelbare amb tenaar erkenning gevonden in de recente regeringsvoorstellen, aldus het jaarverslag'. Tot grote voldoening stemt de prin cipiële aanvaarding van het diploma „Zeeland" in N.R.ï.A.-vei'band. De bezitter van het diploma „Zee land" kunnen thaxi3 lid worden van het N.I.R.I.A. De zg. niveau-commissie lieoft als zijn mening uitgesproken, dat het examen „Zeeland" speciaal voor wat betreft de theoretische vakken, op smallere basis is opgezet dan het leerplan van de h.t.s. Aangaande de praktische vakken is de commissie vaa oordeel, dat geen verschil in eisen tussen „Zeeland en de h.t.s. valt te onderkennen. De conclusie van de niveau-commissie heeft de groep tot grote voldoening gestemd, zo blijkt uit het verslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21