Boete van 200 voor Souburgse aannemer Hervormd verenigingsgebouw „De Haven" in Yerseke geopend Juridisch probleem over lichtaansluiting TRACÉ OOSTERSCHELDEBRÜG NOG NIET DEFINITIEF DONDERDAG 12 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OUDE SCHOOL GRONDIG VERBOUWD Doelmatig gebouw met grote zaal en twee vergaderlokalen Hervormd Yerseke lieeft sinds woensdagavond officieel de beschikking over een bijzonder fraai en doelmatig verenigingsgebouw. Het hervormd verenigingsgebouw „De Haven" is weliswaar geen Dieuw gebouw, maar de gemeenteleden hebben de voormalige hervormde school zodanig verbouwd, dat een uitstekende ruimte is ingericht voor vergaderingen en uitvoeringen. Met de ingebruikneming heeft het hervormd bevolkingsdeel van Yerseke sedert vele jaren weer een eigen verenigingsgebouw. Niet alleen het hervormd verenigingsleven is er mee gebaat; ook de overige gezindten zullen gebruik kunnen maken van „De Haven". Het hervormd verenigingsgebouw was tot voor enkele jaren een lagere school. Toen de school werd ontruimd, werd zij aangekocht door de hervorm de gemeente van Yerseke, die er wel wat in zag om in te richten als vereni gingsgebouw. Een reeds enige tijd te voren in het leven geroepen bouw commissie, bestaande uit elf perso nen, stelde een restauratieplan op. De verbouw is door eigen krachten geschied, hoewel voor verschillende onderdelen ook medewerking werd verkregen van plaatselijke aanne mers, schilders enz. Ruim een jaar is vrijwel onafgebroken aan de school gewerkt gedurende de avonduren. De grote promotor van de verbouw is geweest de heer Joh. van Es, de voorzitter van de bouwcommissie, die een belangrijke bijdrage heeft gele verd in de totstandkoming van het nieuwe verenigingsgebouw. HQ was het, die gisteravond de talrijke geno digden in de fraaie en bijzonder smaakvol ingerichte grote zaal met toneel verwelkomde. Naast deze zaal heeft het verenigingsgebouw „De Ha ven" de beschikking aver een grote en een kleine vergaderzaal, alsmede een flinke garderobe en een keuken. De gelden voor de verbouwing zijn voor een groot deel bijeengebracht door de gemeenteleden. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter van de bouwcommis sie, de heer Joh. van Es, aan de vele moeilijkheden, die overwon nen moesten worden alvorens met de verbouwing kon worden begon nen. Dank bracht hij aan alle di recte en indirecte medewerkers, die de verwezenlijking van dit pro ject hebben mogelijk gemaakt. Spreker herinnerde eraan, dat de bouwcommissie in totaal acht mo gelijkheden heeft bekeken in Yer seke en dat zelfs in twee gevallen al sclietstekeningen waren ge- Amateurs wonnen vein Italië, 2-1 Het Nederlands amateurelftal heeft woensdag in Haarlem met 2-1 gewon nen van do Italiaanse amateurs. De ruststand was 1-1. De Italiaanse linksbuiten Vernizzi opende in dc 28e min. de score, in de 43e min. maakte Van der Heide gelijk. Nederland kwam op 2-1, doordat de Italiaanse ba^k "gioiiti in eigen doel schoot. He ^óerlandse team heeft op de Spanjaardlaan, alle berichten over een bijna ideale voorbereiding ten spijt, een uiterst matige indruk ge maakt. Slechts een man kwam bij Nederland tot een briljante prestatie: Van Zanten, de jeugdige doelman van het Zwolse Zac. Bij de overige spelers moest heel veel enthousiasme de uitzonderlijk opval lende tekorten op tactisch ên vooral technisch gebied vergoeden. In de voorhoede bleek aanvalsleider André onvermoeibaar. Hij leverde echter geen grootse prestatie, wel maakte hij het zQn tegenstanders steeds meer moeilijk en dat gold eigenlijk voor elke Nederlandse speler. Twee, drie maal moesten de Azzuri een zelfde tegenstander passeren. 0 De Nederlandse consul-gencraal Sn Hamburg, mr, J. Varebamp, beeft de burgemeester van Hamburg een cheque van 83.320 rnark overhandigd. Dit bedrag hebben in Hamburg gevestigde Neder landse firma's bijeengebracht voor <le slachtoffers van de watersnoodramp van 17 februari. maakt. Maar men liad pas succes, toen de hervormde school leeg kwam. Felicitaties Nadat de bouwcommissie ten aan- schouwe van de talrijke aanwezigen zijn laatste „vergadering" had ge houden op het podium, een dames koortje enkele liederen had gezongen en de voorzitter van de bouwcom missie de geschiedenis rond de tot standkoming van het verenigingsge bouw had geschetst, droeg deze laat ste het nieuwe gebouw symbolisch over aan de voorzitter van de kerk voogdij, de heer L. Bom. De heer Van Es deed dat door de naamplaat van het gebouw te overhandigen. De heer Bom bracht in zijn toespraak namens de kerkvoogdij dank aan al len, die bij het project betrokken zijn geweest. Ook hg liet de moeilijkhe den ten aanzien van de huisvesting van de hervormde verenigingen de revue passeren. Spreker noemde het een noodzaak, dat een dergelijk ge bouw tot stand is gekomen. Hij zei, dat het gebouw niet alleen voor het hervormde bevolkingsdeel is, maar voor de gehele gemeente. Een uit ze ven personen bestaande beheerscom missie zal het verenigingsgebouw ex ploiteren. Na de rede van de voorzitter van de kerkvoogdij kreeg een groot aantal genodigden de gelegenheid felicita ties aan te bieden. Dat waren de heer A. C. Burger uit Goes namens de provinciale commissie, wethouder C. J. van de Velde namens de gemeente Yerseke, ds. H. R. J. Reyenga, Neder lands hervormd predikant te Yerse ke, pastoor Coenraad, mevrouw Ste- vense namens de plattelandsvrouwen, de heer C. J. van Iwaarden namens de hervormde jeugdverenigingen, de heer J. de Blaey namens de zondags school, mevrouw Schot en mevrouw Reyenga namens de vrouwenvereni ging ds. J. E. Booy namens de gere formeerde kerk en mevrouw Nolet namens het verjaardagsfonds. Na de pauze brachten de leden van de verschillende hervormde verenigin gen een vlot en aantrekkelijk pro gramma, bestaande nit muziek, zang, spel en declamatie over het voetlicht. STEIGER NIET IN ORDE Veiligheidsvoorschriften werden niet nageleefd De Middelburgse kantonrechter heeft de aannemer A. C. II. uit Souburg woensdagmorgen veroordeeld tot vier boetes van in totaal 200. Bij de uitvoering van een tweetal werken, had de aannemer zich niet gehouden nan de veiligheidsvoorschriften. Deze feiten waren op dezelfde dag gecon stateerd door een controleur van de arbeidsinspectie, die voor de kan tonrechter een toelichting gaf op liet gebeurde. Het bleek", dat bij het ene werk de steiger tegen de voorgevel niet In orde was. Bij de bouw van een andere woning was op het werk terrein geen kledingbergplaats aan wezig en het schaftlokaal was on deugdelijk. Met betrekking tot de steiger ver klaarde H., dat die daar maar voor eventjes was neergezet. De kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, meende echter dat dit juist lang genoeg was voor een ernstig ongeluk. De kwestie van het ondeugdelijke schaftlokaal werd door de controleur geschetst als „een uitgesproken erg geval". De of ficier van justitie, mr. j. L. Andreae, herinnerde er aan, dat de aannemer destijds de waarschuwingen van de arbeidsinspectie volkomen in de wind had geslagen. Hij eiste voor de stei ger boetes van f 60 subs. 12 dagen en ƒ40 subs. 8 dagen en voor de kle dingbergplaats en het schaftlokaal boetes van 25 subs. 5 dagen en 75 subs. 15 dagen. Mr. Moolenburgh ver oordeelde conform. Mond- en klauwzeer Een actueel aspect liad de zaak tegen de landbouwer L. J. B. uit Ilïtthem, die een achttal varkens door een werltnenier niet een trac tor en aanhangwagen naar het abattoir liet vervoeren, inplaats van met een veewagen. B. beriep zich op het feit, dat in ver band met het gevaar voor mond en klauwzeer do veewagens niet op het err mochten komen. De officier stelde hier echter te genover: „Maar er is ook nadruk kelijk bepaald dat het niet met eigen vervoer mag geschieden." Hij nam echter wel aan, dat B. te goeder trouw had gehandeld en dat er sprake was van een mis verstand. Mr. Andreae eiste dan ook een boete van 10 subs. 2 dagen, die door de kantonrechter in zijn uitspraak werd overgeno men. Verkeerde informatie bleek de oor zaak te zijn van het feit, dat de procuratiehouder F. T. uit Middel burg ten laste was gelegd. Een werk nemer van T„ die in een vrachtwa gen reed, was namelijk niet in het bezit van een werkmap. T. verklaar de, dat de bewuste wagen geen vrachtauto is, maar een busje, waar mee arbeiders worden vervoerd. Toen bij er destijds naar had geïnfor meerd, vertelde men hem dat daar geen bijzondere documenten voor no dig zijn. Momenteel zijn de papieren in orde. De officier meende echter dat in principe het type auto is in gericht voor goederenvervoer. Hij eiste de geringe boete van ƒ1 subs. 1 dag. De kantonrechter verklaarde T. tenslotte schuldig, zonder opleg ging van straf. Formele overtreding „Een formele overtreding" was het oordeel van mr. Moolenburgh in do zaak tegen de Vlissingse scheepswerktuig-kundige H. D. B. Toen B. op 21 maart met zijn personenauto werd aangehouden, bleek hij slechts in het bezit te zijn van een internationaal Australisch rijbewijs. B. die met verlof in Holland is ver klaarde dat hij ten onrechte in het bevolkingsregister is inge schreven, inplaat3 van in het ver blijfsregister. Wanneer hij in het verblijfsregister was ingeschre ven, zou hij aldus zijn verkla ring niet fout zijn geweest. Nadat de officier 5 subs. 1 dag had geëist ging de kantonrechter nog een stapje verder en veroor- (Slot van pag. 1) kostbaar en bovendien niet af doende is, zullen aan weerszijden van de langzaaniverkeersweg gro te leuningen komen, die de fipt- sers enigszins beschermen. Dc leuningen van de brug zjjn zo hoog, dat men er, lenzy kwaad willig, niet overheen kan vallen. De aansluitende wegen zullen tij dig gereed zijn. Zelfs in geval van onteigening, is er tijd genoeg. Vóór de montage van de brug zijii de wegen nog niet nodig. Dit ge schiedt van de veerhaven uit. Voor storing van de veerdienst Kats-Zierikzee behoeft daarbij overigens niet gevreesd te wor den: de haven van Kats is ruim genoeg. Na afsluiting van de Oosterschol- de zal een reconstructie van de brug (bijvoorbeeld een verbreding) gemakkelijker zijn, omdat dan ge deelten kunnen worden vervangen door dammen. Do directie brug gen van de rijkswaterstaat is somberder gestemd dan de provin ciale waterstaat over de mogelyk- heid van jjsvorming na verzoeting van de Oosterschelde. Door het opspuiten van zandbodems tegen de pjjlers kan aan de ijsdmk ech ter weerstand worden geboden. Dit is altijd goedkoper dan het maken van zwaardere pijlers. Alleen 9s nachts Door te proberen Iets te winnen op de breedte van de langzaam, verkeersweg, die in beginsel alleen bestemd is voor fietsers en brom fietsers, kan aan eventuele bezwa ren met betrekking tot het passe ren tegemoet worden gekomen. In dit verband werd nog de vraag festeld hoe het staat met com- ines, die meestal breder zijn dan 2.50 meter. Geantwoord werd, dat ook deze van de rijweg gebruik kunnen maken, al zal het wellicht nodig zijn, dat hiervoor bepaalde uren worden gesteld, bijvoorbeeld 's nachts Het toenemend verkeersaanbod over de Oosterschelde zal in 1964 gedeeltelijk kunnen worden opge vangen door het inleggen van de „Drins Hendrik", die dan op de Westerscheldevercn niet meer no dig zal zijn. Overigens zal het eon jaar van behelpen zijn, aldus G.S., omdat het niet mogelijk is voor één jaar kostbare voorzieningen te treffen. Verschillende statenleden stelden vragen over de beheersvorm. G.S. menen, dat voor deze beheersvorm een N.V. het meest aangewezen lichaam is, vanwege de souplesse van beweging, snelle besluitvor ming, enzovoort. Ook biedt deze beheersvorm de mogelijkheid om België en Kongo hebben de diploma tieke betrekkingen, die bij het uit breken van de ongeregeldheden in Kongo werden verbrokeniveer her steld. De nieuwe Belgische ambassadeur in Leopoldstad, Graaf Van Kherkhove Denterghem (rechts), bood president Joseph Kasavoeboe zijn geloofsbrie ven aan. Jong Oranje speelde gelijk tegen Fransen, 1-1 De voetbalwedstrijd tussen Jong Oranje en het Franse elftal (spelers onder 23 jaar), die woensdagavond in Besanijon is gespeeld, is in een 1-1 gelijk spel geëindigd. De ruststand was 10 in het voordeel van de Fransen. Het Franse doelpunt werd gescoord door linkshalf Pïunii. Na rust scoorde Schrijvers voor Joug Oranje tegen. Duitsland won van Uruguay, 3-0 Voor een stampvol Volksparkstadïon (78.000 toeschouwers) in Hamburg, heeft het Westduïtse voetbalelftal een 3-0 overwinning geboekt tegen Uru guay. De ruststand was 1-0. De Duitsers waren in deze, onder lei- diner van de Nederlander Leo Horn staande wedstrijd, veruit de meerde ren. De 1-0 voorsprong voor de rust verkregen, door een doelpunt van rechtsbinnen Haller in de 26ste mi nuut, was nauwelijks een voldoende beloning voor het door de Duitsers vertoonde overwicht; In de 54ste mi nuut werd het 2-0 door linksbuiten Schaefer en in de 76ste minuut 3-0 door rechtbuiten Koslowski. deelde B. tot een boete van 1 subs. 1 dag. Een boete van 5 subs. 1 dag kreeg de landarbeider A. H. uit Domburg, omdat hij in een personenauto harl gereden, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. H. was pas ge slaagd voor het rij-examen, maar hij had het rijbewijs nog niet ont vangen. Dit begeerde document kwam twee dagen, nadat hij was be keurd. Te snel Met een motor ree<l de Vlissingse kok A. T. met een snelheid van !>0 km per uur over hot gedeelte van de Nieuwe Vlissingseweg bij Souburg, waar een maximumsnelheid van 70 km per uur geldt. Do forse boete van 75 subs. 15 dagen was woens dag daarvan het resultaat. Vijf gul den boete subs. 1 dag voor een de fect achterlicht en 20 subs. 4 da gen voor te hard rijden met een bromfiets in de bebouwde kom van Vlissingen, was de uitspraak van mr. Moolenburgh tegen zeevaartschoT lier M. S. R. N. uit'Vlissingen. Deze zaak ontlokte mr. Andreae de op merking: „Ik overweeg of het niet verstandiger zou zijn die zeevaart- scholieren nog hogere straffen te geven." particulieren in liet bestuur te betrekken en te profiteren van hun deskundigheid. "Daarnaast dwingt het argument „tolheffing" tot het kiezen van de N.V.-vorni. Artikel 53 van de wegenwet ver biedt namelijk nieuwe tolheffingen aan publiekrechtelijke lichamen. Deze tolheffing stelt G.S. overi gens voor bijzondere vragen, waarvoor nog geen oplossing is gevonden. Met name gaat het hier om de toepasselijkheid van het wegenverkeersreglement, het provinciaal wegenreglement. In tussen zal in overleg met- de Ha- ringvliethrng een aanvaardbare oplossing worden gezocht. Vóór de ingebruikneming van de brug zul len deze vraagstukken uiteraard tot een oplossing moeten zjjn ge komen. Symbolisch De vraag aan wie de brug be hoort is geen probleem: de N.V. is eigenares, de N.V. bouwt, ex ploiteert en houdt de brug in stand. Via een recht van opstal zal het eigendomsrecht geregeld moeten worden. Na 1978 zal de N.V. niet langer nodig zijn, dan kan zij opgeheven worden en zal de provincie de brug in eigendom en exploitatie overnemen. Wel zijn fedeputeerde staten van mening, at ae provincie de enige aandeel- houdster moet zijn. Om formele reden zal bij de oprichting een mede-comparant nodig zijn, die na de oprichting het aandeel weer zal overdragen aan de provincie. Om symbolische zin en ter onder streping van het algemeen Zeeuws belang gaat de keuze daarvoor uit naar de hoofdstedelijke gemeente. De financiële situatie is momen teel niet ongunstig. De provincie zelf heeft tien miljoen gulden ge leend, terwijl van de zijde van het syndicaat 20 miljoen is toegezegd, zodat thans over 30 miljoen kan worden beschikt. Op korte termijn kunnen bovendien nadere aanbie dingen van het syndicaat worden verwacht. De Bank voor Neder- landsche Gemeenten heeft 'n be drag van 10 miljoen aan kort geld ter beschikking gesteld. Van die zijde kunnen nog aanbiedingen worden verwacht. Het is niet ver standig thans reeds bindingen aan te gaan voor de jaren 1964 en 1965 met het oog op de hoge be- reidstellingspro visie. Indien ten gevolge van 'n belang rijke teruggang in de conjunctuur de prognoses niet gehaald worden, is verlies niet uitgesloten. De e.\- ploitatieopzet bevat evenwel een speling van li'/» procent van de geraamde tolopbrengst, zodat het risico aanvaardbaar is. De zeker heid over de hoogte van de tolhef fing is pas in 1965 een zorg, wan neer de brug haar voltooiing na dert. Mogelijk is dan de verkeers- ontwikkeling nog gunstiger voor do financiële regeling dan thans voorspeld. Inderdaad komt de brug, zolang daarop tol wordt geheven, niet in aanmerking voor een uitkering overeenkomstig de wegenfinancie ring. Bij de cxploitatieopzet is daarvan ook niet uitgegaan. FEIJENOORDSPELERS SCHRIJVEN K.N.V.B. De spelers van Feijenoord hebben in een brief aan de K.N.V.B. medege deeld, dat zij er nog altijd een eer in stellen het Oranje-shirt te dragen en dat zji van nu af aan weer on voorwaardelijk bereid zijn uit te ko men voor alle vertegenwoordigende elftallen. De Feijenoorders vragen het bestuur van de K.N.V.B. om een onderhoud teneinde hun brief toe te lichten, aldus meldt Het Parool van woensdag. De brief, die door alle spelers van het eerste elftal in ondertekend, is dinsdagavond door trainer Fuchs op het hondsbureau in Den Haag afge geven. Het initiatief tot het schrijven van deze brief is volgens de aanvoerder van het eerste elftal van Fcijen- oord, Kerkum, van de spelers zelf uitgegaan. Het bestuur van de club zou hier geheel buicen staan. In hun schrijven hebben de spelers voorts uitgebreid uiteengezet waar om zij er de voorkeur aan gaven niet uit te komen voor het Neder lands elftal en Jong Oranje. Zij zeggen van mening te zijn, dat niet in alle persberichten hun motieven juist zijn weergegeven. RECHTBANK MIDDELBURG Herverkavelingscommissie contra grondeigenaren Tijdens een woensdag gehouden herverkavelingszitting werd de Middelburgse rechtbank onder presidium van mr. P. van Em- pel een juridisch probleem voor gelegd, waarbij de vraag aan de orde kwam of de eigenaar van een. pachtbedrijf de aanleg van elektrisch licht betalen moet. De Walcherse herverka velingscommissie vertegenwoor digd door mr. A. J. van der Weel, zag zich hier geplaatst te genover jhr. H. L. B. uit Dom burg, voor wie mr. W. H. K. Die- leman als gemachtigde optrad; de heer B. had bezwaren geop perd tegen een betaalplicht van f 400 voor de aansluiting van het elektrisch licht en van f 40 per ha. Mr. Dieleman wees er op, dat ex* een zekere aanslag geconstrueerd is, die geheel buiten de geldelijke rege ling en de wettelijke voorschriften valt. Deze betaalplicht paste volgens de raadsman niet in het kader van de herverkavelingswet Walcheren, die nadrukkelijk zwijgt over derge lijke utiliteitswerken. Het is mogelijk, zo vervolgde mr. Dieleman dat de aansluiting op het bedrijf gerealiseerd is, maar dat is dan een zank van de pach ter. Dir. Dieleman wilde verder niet ontkennen, dal de waarde van de grond wellicht hoger ge worden is, maar hij was tenslotte van oordeel, dat er in dit geval volgens de herverkavelingswet geen rechtsgrond aanwezig was ont de aangelegde elektrische lei ding te laten betalen. Mr. Van der Weel wees er op, dat de opzet van de herverkavelings wet geweest is de verbetering van het economische leven op het ge hele eiland Walcheren. Deze op dracht is volgens deze gemachtigde veel groter dan alleen maar de ver betering van ontwatering en draina ge: naast een nieuw wegennet om vat dit ook de aansluiting op wa terleiding en elektriciteitsnet. Onderdeel „De stelling van de herverkavelings- conunissie is, dat deze utiliteitswer ken onderdeel zijn van de opdracht, zoals die is omschreven in artikel 2 van de herverkavelingswet: de be vordering van het herstel van het agrarische leven", betoogde mr. Van der Weel, die er voorts op wees, dat de rechtbank redelijkerwijs geen bres kan slaan in deze overheidstaak. Ook wees mr. Van der Weel er op, dat het te betalen bedrag gebaseerd is op de waardevermeerdering, die volgens de wet in rekening kan wor den gebracht aan de belanghebbende. Mr, Dieleman verklaarde in de du plieken, dat er bepaald niet aan de noodzakelijkheid van deze werken getwijfeld wordt. „We moeten daar alleen maar dankbaar voor zijn", al dus de raadsman, „maar het gaat er niet om wat er gedaan moest wor den voor het herstel van Walcheren. Dan zou bijvoorbeeld de recreatie er ook onder kunnen vallen". De raads man was van oordeel, dat men de eigenaar niet kan verplichten tot betaling. „In artikel 2 van de wet ligt be sloten wat de herverkavelingscom missie gedaan heeft", was het ant woord van mr. Van der Weel, waar op mr. Van Empel de uitspraak be paalde op 9 mei a.s. Te hoog Een volgende grondeigenaar, die bezwaren had tegen de geldelijke toedeling was de heer D. K. uit Zoutelandc. Volgens hem was de belasting van f 300 voor in een kavel gelegde drainage veel te hoog. Bij een bezoek aan het per ceel was de herverkavellngscom- missle het met de heer K. eens, dat de drainage inderdaad niet helemaal in orde was. Besloten werd dan ook om de belasting met 100 gulden te verminderen. Ook daarmee ging de heer K. niet akkoord: hij wilde wel genoegen nemen met 100 gulden belasting. De herverkavelingscommissie echter niet. Volgens mr. Van der Weel was de belasting op zeer tegemoetko mende wijze berekend. Of het uit gangspunt van de deskundigen ver keerd is zoals de reclamant betoog de, zal op 9 mei blijken, wanneer de rechtbank het vonnis uitspreekt. De Vlissingse sluiswachter H. B. was van mening, dat er op een van zijn percelen onder Ritthom en Souburg voor afslibbing van de grond te wei- ning was afgetrokken. Hij vond 400 daarvoor te weinig. Hij wees er op, dat het kleinere stuk grond, dat hij vroeger bezat, meer opbracht dan liet perceel, dat hem nu toebedeeld was. Volgens mr. Van der Weel heeft de herverkaveling»;- commissie gedaan wat zij kon. Het perceel' is door talrijke deskundigen bekeken en die kunnen niet tot een andere oplossing komen, betoogde mr. Van der Weel. Ook hier vólgt de uitspraak op 9 mei. Niet goed De bezwaren, die dc landbouwer S. V. uit Aagtekerke naar voren bracht, waren van technische aard. Hij was het niet eens met de opge legde belasting van f 300 voor ega- lisatiewerken, omdat de egalisatie volgens hem niet goed uitgevoerd was. „Het resultaat van de egalisatie is, dat de drainage niet meer func tioneert", aldus de heer V. Hij ver klaarde om twee sloten gevraagd te hebben, maar dat rlie niet meer aan gebracht konden worden. Mr. Van der Weel merkte op, dat- volgens de herverkavelingsconi- missie rekening is gehouden met alle omstandigheden. Daar de slo ten niet meer gegraven konden worden, is uit rcdelijkheidsoog- punt de belasting van alle on derdelen van de herverkaveling verminderd. Van de zijde der deskundigen werd er op gewezen dat de klachten van dc lieer V. voor een groot deel te wyten zijn aan dc waarde van de grond. „Het is geen prima landbouw grond, in het gehele gebied niet", aldus werd opgemerkt. „Zij beslaat uit een ondoordringbare kleilaag, waarop zogenaamde piasvorming ontstaat en die had niet vermeden kunnen worden". Ook hier uitspraak op 9 mei. Nagekomen familieberichten Heden overleed zacht en kalm na een lang durig lijden, onze innig geliefde, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader MARINES FILIUS op de leeftijd van 63 jaar "Uit aller naam. L. Filius-Koppejan O.- en W,-Souburg, 11 april 1962. Voorstraat 13. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 14 april om 12.40 uur vanaf het sterfhuis. Geen bloemen. Enige algemene kennisgeving Heden nam de Here van ons weg na een kortstondig lijden on ze vader, behuwd-, groot-, over- en bet overgrootvader in de gezegende ouder dom van bijna 93 jaar. Namens de familie, B. Duvekot Vrouwenpolder, 11 april 1962. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 14 april a.s. om 12 uur op de algemene be graafplaats te Vrou wenpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21