Gemengde reacties op uitstoten Feijenoord GRIEP! Ckefarine 4 HERV. MANNENVERENIGINGEN VERGADERDEN IN GOES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 APRIL 1962 WELKE STRAF DAN WEL onbehoorlijk is. Naar het Europa bekertoernooi moet straks nu een ..tweede keus" gestuurd worden", aldus het blad. Het Vrije Volk schrijft: „De houding van de Feijenoordspelers hoe verklaarbaar misschien in de per soonlijke sfeer zal Nederland in de komende maanden veel schade berokkenen op internatio naal gebied. De maatregelen, die het bondsbestuur heeft genomen, zijn hard. zoals de maatschappe lijke ontwikkeling van de voetbal sport vereist. Maar ze zijn nóg te jong om alle consequenties daar van te overzien". De Volkskrant tekent bij het K. N.V.B. besluit onder meer aan: In de Nederlandse voetbalwereld is Feijenoord een club die buiten de normale verhoudingen is uitge groeid. Feijenoord is de Neder landse voetbal lijd vèr vooruit. De Rotterdamse club die over enor me hulpbronnen beschikt, verte genwoordigt in ons semi-professi- onalisme een macht die bezig is een staat in de staat te worden. We geloven dat het snelle, straffe en scherpe optreden van de K.N. V.B. tegen Feijenoord vooral te gen de achtergrond van machts verhoudingen gezien moet wor den. De K.N.V.B. kon en mocht niet dulden, dat de Rotterdamse club of haar spelers de dienst zouden gaan uitmaken. We weten niet of tegen (lit bijzonder zware vonnis beroep' mogelijk is, noch zyn de juridische gronden waarop de uitspraak moet" berus ten helemaal duidelijk. De K.N.V. B. heeft naar het ons voorkomt intuïtief bard toegeslagen om baas te blijven in eigen buis. Ie dereen weet nu, dat de K.N.V.B. die kleinere clubs geruisloos kan Rotterdamse club geen staat in de staat Het besluit van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond om de spe lers van Feijenoord voor ten minste een jaar niet uit te nodi gen voor vertegenwoordigend voetbal en de Rotterdamse club, indien zij weer kampioen wordt, niet in te schrijven voor het toer nooi om de Europese voetbalbeker is in de Nederlandse voetbalwe reld met gemengde gevoelens ont vangen. Vooral in Rotterdam wekte bet; besluit veel kritiek op. j Men noemde het bij Feijenoord j een „emotioneel besluit, te cru, te vergaand". In het algemeen acht te men het zelfs in Rotterdam be grijpelijk om de rebelerende spe lers voor een jaar uit te sluiten voor liet Nederlands elftal, maar om ook de club uit te schakelen voor de Europa-beker vindt men een onrechtvaardig optreden van de bond. Dc voorzitter van Ajax. de heer J. Melchcrs, zei daarentegen: „De straf is inderdaad verschrikkelijk zwaar. Maar ik zou ook geen an dere straf weten. Alleen de spe lers uitsluiten voor een inter landwedstrijd? Feijenoord zou daarom lachen. Men zou dan al leen maar zijn zin hebben. Be danken voor het Nederlands elf tal is niet alleen onsportief van de Feijenoordspelers tegenover bei Oranjeteam, maar ook tegenover Ajax. Want nu moest Ajax de zaak alleen opknappen met veel meer kans op blessures en dus mogelijk meer schade op het com petitieverloop." De Sportkroniek (tevens officieel orgaan van de K.N.V.B.) meent, dat de Fcijenoorders „straf zijn aangepakt". Het blad schrijft: „De maatregel, dat zq tenminste een jaar niet in aanmerking zul len komen voor vertegenwoordi gend voetbal, is eigenlijk meer het voldoen aan een verzoek dan een straf. Maar de tweede maat regel is ongetwijfeld een geduchte bestraffing: sportief, want spe len voor de Europacup wordt als een grote eer beschouwd, maar ook financieel. Het blad wijst er nog op, dat ook wedstrijden voor de Europacup in feite een vertegen woordiging voor het land in houdt".' Sport en Sportwereld ging nog niet in op de opgelegde straf. Wel be steedde dit sportblad ruime aan dacht aan het optreden van de Feijenoordspelers. Het meent, dat de spelers niet voldoende overwo gen hebben, dat bun houding ook onsportief is tegenover andere clubs (Blauw Wit, Ajax, P.S.V.). Het blad schrijft echter, dat de K.N.V.B. veel te krenterig is met interland-premies. Voor 100 gul den bij een verloren wedstrijd, 150 bij een gelijk spel en 250 bij een zege moeten de spelers hun benen in de waagschaal stellen. Daarentegen kunnen zij in een be langrijke wedstrijd voor hun ver eniging meer verdienen. Sport en Sportwereld wijst er op, dat de in terlandpremies in Engeland, Frankrijk en Duitsland twee a driemaal zo hoog liggen. Boven dien zijn daar nóg extra betalin gen bij bijzondere interlands: voor de wereldtitel enzovoort. De door de K.N.V.B. opgelegde straf wordt door het Algemeen Dag blad zelfs „on-koninklijk" ge noemd. „Dit gaat te ver", meent dit Rotterdamse ochtendblad. „Dat er maatregelen moesten worden genomen was duidelijk, maar nu worden alle spelers van J B. en w. van Krabbendijke .stellen de Feijenoord de dupe van déze j raad, /lie donderdagavond 12 apr" Vier middelen in éèn it hl et wérken krachtiger tonder dmaag van streek ie maken I Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen elkaar en werken daardoor bijzonder krachtig. Eén der middelen dient om de maag te beschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! fiiaian kuisja 20 lablallen f 0,80 Handige siripyarpakking 40 tabletten f 1,50 Voardallga flacon 100 tabletian f 3.50 niaken of breken, zich door de al lergrootsten niet Iaat ringeloren. Er is zeker nog een andere reden die er toe geleid heeft, dat de voetbal bond de „desertie" van de Feij- enoorders zo hoog heeft opgeno men. Allerlei internationale be kercompetities zijn bezig officiële landenwedstrijden te devalueren. De K.N.V.B. wenst een stuk tra ditie, waarbij min of meer natio nale eer gemoeid is, vast en le vend te houden. Na het geval- Feijcnoord zijn andere clubs, die in hun hart niet altijd zó verheugd zijn als zij spelers 'aan het Oran jeteam moeten afstaan, royaal in de bres gesprongen. Er werkten hier een aantal gevoelsoverwegin gen mee. Maar zullen, zonder na men te noemen, deze andere clubs straks ook, als opnieuw een be roep op hen gedaan wordt, even spontaan reageren? Of zullen zij misschien als het emotionele ele ment uit deze kwestie verdwenen en vergeten is, het door Feijen oord gegeven voorbeeld volgen Het is zeker ook hierom dat de K.N.V.B. zo duidelijk en scherp het voorbeeld-Feijonoord gesteld heeft. Als een waarschuwing te gen iedereen die in de toekomst de eer en de waarde van het Oranjeshirt in twijfel zou durven trekken, aldus dit blad. „IN DIENST DER KERK" Dit jaar weer een weekend op Hedenesse Het gewest Zeeland van de hervorm de maiiuenverenigingen „lil Dienst der Kerk" hield zaterdagmiddag een goed bezochte jaarvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter van het gewestelijk be stuur, ds. J. H. Hofman uit Kruinin- gen, opende de bijeenkomst. 1-Iij wees er in zijn inleidend woord op, dat de mannenverenigingon gere formeerde zowel als hervormde thans de wind uiet mee hebben. Niet temin zag by dc toekomst der ver eniging, ook voor Zeeland, optimis tisch tegemoet. Ds. Hofman acht het gelukkig, dat de positieve factoren de negatieve overtreffen. Het op „Hedenesse" gehouden pro vinciale weekend, waarbij dr. De Ridder sprak over „Rome-Rei'orinn- tie" werd een succes. Het ligt in de bedoeling dit jaar wederom een week end op „Hedenesse" te houden, met als thema „Christendom en commu nisme". De voorzitter deed vervolgens ver slag van do vorige week te Amers- straf, Het tweede deel van de straf - - niet spelen voor dc Euro pabeker dupeert de spelers in hun verdiensten. De bond komt aan dc broodwinning van de Rot terdamse spelers, een handelswij ze, die op zijn zachts uitgedrukt foort gehouden landelijke toogdag van „In Dienst der Kerk". De Frie zen, die aanvankelijk uit het verband van „In Dienst der Kerk" wilden tre den, zullen er nu in blijven. Nadat de secretaris en de penning meester htm jaarverslag hadden uit gebracht, sprak de hoofdredacteur van het orgaan der vereniging, dc heer F. Goudswaard uit Rotterdam, over „Taak en bedoeling van de man- nenvereniging in onze tijd". De lieer Goudswaard wees er op, dat in onze tijd veel over de welvaartsstaat wordt gesproken en over een daar mede gepaard gaand welvaartsden- ken. Ook de Oecumenische Raad van Kerken liceft zich met dit probleem bezig gehouden. „Dc levensstandaard is de God van dit tijdperk eii de pro- duktïè zijn profeet", zo verklaarde Hans Frcyer. „Het welvaartsdénkén is niet bevórderlijk voor de vereni ging als „bezlnningainstituut". De be langstelling richt zich meer op de materiële welvaart en minder op de ideële dingen. Dit brengt geestelijk verlies. Merkwaardig is ook, dat de vrouwenverenigingen floreren." De sprekér achtte dit te verklaren. De man verlangt na zijn werktijd naar rust: de krant, de radio, de televisie, de ontspanning. De vrouw als hoofd van de huishouding daar entegen heeft behoefte aan variatie, aan het verenigingsleven. „Wij zullen ons de vraag moeten stellen: „Wat is het nut van ons werk?". In de wir war van indrukken en feiten, welke zich in onze gespecialiseerde tijd op dringen, weet de moderne mens geen Wê2" meer. Hij heeft geen doorzicht meer in de problemen van deze tijd", óm acht uur bijeenkomt, voor over i Spreker geloofde, dat dit er uitéinde- te gaan tot het instellen van een ge- lijk toe zal leiden, dat men wederom mcentevlag. In verhand met ecu door naar een vast uitgangspunt zal gaan de heer K. Sierksma, lid van het I'zoeken, naai levensnormen. Dit zal Kon. Ned. Genootschap voor Ge- I bezinning vragen, welke kerk en ver- slacht- en Wapenkunde, te Gronin- j cniging kunnen bieden. Op deze rede Oude was defileervlag |jB. en w. van Krabbendijke willen nieuwe gemeentevlag gen ingestelde enquête is gebleken, dat de bestaande, door de gemeente steeds als officieel gebezigde ge meentevlag niets anders is dan een defileervlag voor H.M. de Koningin. De heer Sierksma heeft evenwel aangeboden geheel kosteloos oen ontwerp voor een gemeentevlag te maken volgens de regels van de banistiek. Bij het ontwerpen van deze vlag moest echter rekening worden gehouden met het feit, dat een vlag, volgens het' model van het gemeentewapen, namelijk zwart met twee witte gegolfde banen, bij zonder somber zou worden, aldus het ■aad. is Beraad bij Feijenoord Bestuur vertrouwt op aanvaardbare oplossing Sportclub Feijenoord zal zich bera den over het standpunt, dat Feije noord heeft in te nemen ten aanzien van de tiaar zondag j.l. opgelegde en tegelMlrertjjil gepubliceerde .ware j schrj^eI1 von b. en w. aaj, de straffen, p c.jonoord wil. toals Trouwens, een dergelijke vla] §?™*ïst' c™ W i" door een andere Nederlandse ge- de h.N.V.B. blijren. Reeds thans kan mGent reeds in gebruik. In dit. gc- p-constatcerd "vrden. dat do opge- val )s omkering van de kleuren legde straffen yijn uitgesproken eon- j vercenvoudiging van dc symbolen der bel geven \a" gelegenheid tot gebruikelijk. De nieuwe ontworpen verweer, gelyk in artikel 80 van het - huishoudelijk reglement is voorge schreven. Het voorlopig niet opstellen van Feijenoordspelers in vertegenwoordi gende elftallen is primair een zaak tussen de K.N.V.B. en de betrokken spelers, waarvan voorlopig slechts gezegd kan worden, dat deze maat regel onbillijk voorkomt ten opzichte van spelers, die nimmer een opstel ling in vertegenwoordigende elftallen hebben geweigerd. Het •niet-inschrijven van de lands kampioen (indien dit Feijenoord mocht zijnvoor het toernooi om de Europacup moet in strijd met de des betreffende reglementen worden ge acht en kan, los van het vorenstaan de, geacht worden een onrechtmatige daad jegens Feijenoord te zijn. Het bestuur van Feijenoord ver trouwt middels redelijk overleg op een aanvaardbare oplossing van deze kwestie. kelijk. De nieuwe vlag ziet er als'volgt uit: drie even hoge banen van zwart en wit. waar van de middelste voorzien is van een gele Jacobsschelp. De afmetingen van de vlag zijn circa 1.50 bij 2.25 meter. Voorts stellen b. en w. aan de raad voor tot vernieuwing over te gaan van de concessie aan de N.V. Waterleiding Mij Zuid-Beveland" te Goes, en een verhoging van hot kre diet beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de premieregeling- woningverbetering en -splitsing 1953 met een bedrag van f 2250. Tenslotte is er nog een voorstel tot het voteren van een bedrag van i' 8735. voor de aankoop van een zelfopnemende veegmachine. Collecte De in de Nederlands hervormde kerk te Biezelinge gehouden collecte voor internationale hulpverlening heeft f 152,96 opgebracht. volgde een interessante bespreking. „Noord-Beveland" stelde voor weder om een gewestelijke toogdag te or ganiseren. Nadat ds. Hofman een slotwoord had gesproken, sloot de secretaris der af deling de bijeenkomst. Op uitnodiging van de Nederlandse regering zijn twee V.N.-vertegen woordigers van de Brazzavillelanden in NiêmvGuinea aangekomen voor een oriëntatiebezoek, Tiet zijn de 'per manent vertegenwoordiger bij de V.N. van Ópper-Voltaambassadeur Guir- ma en de plv. vertegenwoordiger bij de V.N. van Dahomey, ambassade raad Zollner. Boven: de vertegenwoordigers niet gouverneur Platteel na aankomst in Hollamdia. Op de achtergrond een groep mensen met Papoeavlaggen. Vakantie-kerkbezoek vergt te Renesse een R.-K. kapel Om in de zomermaanden de grote stroom van kerkgangers op vakantie in de Schouwse Westhoek te kunnen verwerken gaan de gedachten van de rooms-katholieke parochie van Zierikzee uit naar het houwen van een Impel Ic Renesse. Deze zou dan van een eenvoudiger opzet moeten worden dan liet gebouw,-dat enkele jaren geleden even buiten de kom van Haamstede in gebruik is genomen. In het topseizoen van de vakanties telt men daar soms 3500 kerkbezoe kers per zondag. Het is dan niet mo gelijk om bijvoorbeeld het parkeer probleem ter plaatse, afdoende te re gelen. De bermen van de weg de voornaamste verbinding via Seroos- kerke met Zierikzee staan tijdens de diensten vol auto's. Om enigszins aan de moeilijkheden op dit punt te gemoet te komen wordt op het ogen blik op het terrein voor de ingang van de kapel een parkeerterrein aan gelegd, waar voor ongeveer dertig- auto's plaats zal zijn. Rode-Kruisboottocht In aansluiting op ons verslag over de kringvergadering- van het. Rode Kruis, wordt ons medegedeeld, dat voor de jaarlijkse boottocht met chronische patiënten een bedrag van maximaal f 1000,ter beschikking- is uit de opbrengst van de Zeeuwse eollèete. Het bedrag is dus niet af komstig uit dc middelen van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk, Eerste aardbeien op veiling Bergen op Zoom Maandagmiddag werden aan de vei ling toBergen op Zoom de eerste aardbeien geveild. Ze brachten f 8. per stuk op De teler de heer Bóij- mans uit Halsteren, stond de op brengst af aan het Koningin Wilhel- mina Fonds, de teler P. Nuijten uit Bergen op Zoom stelde het geld be schikbaar voor een bouwpastoor. Examens Op -1 april j.l. promoveerde te Delft tot doctor in de technische weten schap op een proefschrift getiteld: ..Some applications of the slender body theory in ship hydrodynamics" de oud-Vlissinger prof. ir. G. Vossers, thans hoofd van de zeegangstank van net Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen. De pro motie geschiedde cum laude. Voor het examen fotohandel slaagde dezer dagen te Den Haag de heer F. J. C. Hol uit Terneuzen. Voor de maandag te Utrecht gehou den examens voor de vakbekwaam heid in de melk- en zuiveldetailhan- del slaagde de heer J. M. P.. Muller te Waterlandkerkje. Waar zijn onze schepen? ■ovenkerk aactckerk 7 atrmacca 10 arc.os 7 ir. c ■arcndrecht stgenkerk o t ilESSENHERK I DAHOMEY KUST R S Ui P*!lll« kgnngmgrlano 5 NOORDWIJK I stad rotterdam straat rio 9 t tjisadane 6 friesland weltevreden (•rins frederik i r.eza bh ah 10 Sterk Matador versloeg EGVC uit Goes: 3-1 Gemakkelijke punten voor EVVC De grote strijd tussen de dames van Sarto en Orgarton in de hoofdklus Zuid van de Nederlandse Vollejbal Bond beeft een benauwde 33 over winning voor Sarto opgeleverd. De wedstrijd kwam op 22, waarna de Tllburgse ploeg in de beslissende set een 312 achterstand opliep, die echter keurig werd opgehaald tot II 13. Orgauon kwam toen echter op 1514 te staan, maar Sarto stootte door tot 1715. De dames van R.H.B.S. uit Breda versloegen het Tilburgse Olympia met 31 met de setstanden 15—9, 15—5, 6—15 en 15—10. V.C. tien Bosch versloeg Tornado met 3-0. De strijd bij de lieren tussen E.Y.V.C. ging niet door, daar E.B.V.C. niet kwam opdagen, wat de Bredase ploeg twee winstpunten kost. In een spannende strijd in Roosendaal ver sloeg Bermi het actieve V.C. Tilburg met 32 met de setstanden 156,15 —13, 7—15, 11—15 en 15—7. Odul- phus had in Breda weinig moeite met R.H.B.S. (03). Sarto verloor in ei gen huis met 30 van Ever Ready met de setstanden 815, 1115 en 1416. De heren van. V.C. den Bosch dat met enkele invallers speelde, verloren in een glansloze wedstrijd met 30 van Tornado (7—15, 11— 15 en 1315). De stand bij de dames is nu: Organon 1424. Sarto 12--22, V.C. den Bosch 13—18, M.O.C. 13— 10, R.H.B.S. 13—10, E.V.V.C. 13—8, Olympia 138, Tornado 12—2. Bij de heren is de stand Oduiphus 17 30, Tornado 1728, V.C. den Bosch 17—22, V.C. Tilburg 17—18, Ever Ready 17—16. R.H.B.S. 17—14. Sar to 17—14, E.V.V.C. 16—12, E.B.V.C. 146 en Bermi 176. In de overgangsklas heren A slaagde Caseadus erin het Vlissingse Mara thon een 22 gelijk spel af te dwin gen. Tot grote teleurstelling van de supporters van E.G.V.C. uit Goes verloor deze ploeg met 3—1 van het sterke Matador. In Roosendaal speelden Rapid en A.M.V.J. gelijk met de setstanden 15—17, 151.3, 4 15 en 157. De stand is hierdoor geworden: Matador 1423, E.G.V.C. 14—16, Rapid 14—15, S.M.W. 13—14, M.O.C. 14—13, A.M.V.J. 1.3—12, Ma rathon 1412 en Caseadus 147. Volgens Sport en Sportwereld: Beroepsvoetbalclub in Zeeland? Volgens de Sport en Sportwereld van maandag bestaat er grote kans, dat de geschiedenis met de N.B.V.B. (Nederlandse Beroeps Voetbal Bond), die enkele jaren de Nederlandse voetbalwereld in beroering braclit, zich gaat herhalen, „Want niet alleen dat de nieuw op te richten N.B.V.B. zou kunnen steunen op een zestal gloednieuwe clubs in de Betuwe, Assen, Eindhoven. Zee land,'Midden-Limburg en Zuid-Lim burg, ook de belangstelling van de eerste- en tweede-divisieclubs uit de K.N.V.B. zou zeer groot zijn", aldus Sport en Sportwereld, die deze ge gevens ontleend aan een interview met de hoer Bremor uit Eindhoven. N.B. Bij informatie in Zeeuwse voet- balkringen bleek, althans bij de le gale clubs, hierover niets bekend te zijn. (Nagekomen advertenties). WEGGELOPEN JONGE ZWARTE HOND, bruine poten, witte borst en rode halsband (Max). Terugbezorgen a.u.b. Eede straat 11, Vlissingen. Heden bereikte ons geheel onverwachts het droeve bericht van het overlijden van on ze vriend en collega JAN J. JANSE, in leven als bakker in ons bedrijf werkzaam. Zijn toewijding, eer lijkheid en oprechte vriendschap zullen ons altijd tot voorbeeld dienen. Directie, en personeel Coöp. „De Broederband" U.A. Vlissingen, 9 april '62. Geheel onverwachts bereikte ons de droeve tijding van het over lijden van onze geach te medewerker JAN J. JANSE, in leyen als bakker in ons bedrijf werkzaam. Hij zal in onze ge dachte blijven voort leven als een ijverig 'en eerlijk personeels lid. Bestuur en commissarissen Coöp. „Dc Broederband" U.A. Vlissingen, 9 april '62. Hierbij vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het over lijden van DANIEL SIMONS in de ouderdom van bijna 75 jaar. Namens de leiding en bewoners van „Bethel", Herengracht 24, A. de Ridder, evangelist. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 10 april op de algemene begraaf plaats te Middelburg- om pl.m. 12 uur. Op 6 april 1962 over leed mejuffrouw O. VERCEIJS in de ouderdom van 77 jaar. Namens bewoners van het rusthuis Wentelhoeve, P. van Saanen Oostkapellc, Domburgseweg 56. Heden overleed na een smartelijke lijdens weg, onze innig gelief de man, zoon, broer, schoonzoon en zwager MARINUS PIETER BRAM SEN, op de krachtvolle leef tijd van ruim 38 jaar. Sterke de Here ons in deze bittere lijdenswe gen. Zijn diepbedroefde vrouw en familie W. Bramsen— Snoep. Fam. Bramsen. Fam. Snoep. Waarde. 7 april 1962. Weelwcg 12. Dc begrafenis zal D.V. plaatshebben op woensdag 11 april a.s. te 12.30 uur. I Heden werd na een langdurig, geduldig gedra gen Jijden, gesterkt door de Genademiddelen dei H. Kerk, van ons weggenomen, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, ANTOINETTE MARIA l'ISON, echtgenote van Hypolitus Johannes Franciseus du Paauw, ln de ouderdom van 80'jaar. Middelburg H. J. F. de Paauw. Umuidcn P. Eucheriusde Paauw O.F.M. Cap, Middelburg A. M. A. de Paauw. Middelburg', 8 april 1962. Achter de Houttuinen 48. De gezongen H. Mis van Requiem zal aan Gou worden opgedragen, dohderdag 12 april a.g,, in de parochiekerk van de B.H. Petrus en Paulus te Middelburg om 10 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-lt. kerkhof aldaar. Lievui geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4