Swift stap dichter bij de titel door overwinning op Sperwers Sporttoto K.N.V.B.: Feijenoord buiten de Europa-cup Feijenoorders hielden fel Blauw Wit op 1-1 TURNPL0EG ZEGEVIERDE OVER ZWAKKE BELGEN STAND MAANDAG 9 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURGSE KORFBALVICTORIE Naaste concurrent beet met 4-2 in het zand De Middelburgse korfbalclub Swift is zaterdag een belang rijke stap dichter bij het kam pioenschap gekomen. Na een spannende en sportief gespeelde wedstrijd brachten de Middel burgers hun belangrijkste con current voor de titel, Sperwers, een 4—2 nederlaag toe. In de twee nog resterende wedstrijden uit tegen Olympiaan uit Den Haag op tweede paasdag en thuis tegen dezelfde ploeg op tweede pinksterdag moet Swift nog twee punten halen om zich kampioen te noemen. Toen om 4 uur scheidsrechter De Jong uit Den Haag beide ploegen binnen de lijnen floot, stond er een stormpje van windkracht 8 van paal tot paal. Swift moest in de eerste helft tegen deze krachtige wind op tornen. Reeds in de eerste minuut had de thuisclub succes. Na het be- ginsignaat kwam de bal in het aan- valsvak van Swift. Bert de Vries kreeg na enkele combinaties de bal cu profiteerde van een dekkingsfout van zijn tegenstander om de bal in de korf te deponeren: I0. Dit doelpunt gaf de thuisclub zo- Het aantal deelnemers aan de sport toto van 8 april was 597.562, die voor een totale inleg zorgden van 756.921 gulden. Voor de eerste prijs is be schikbaar 137.380 gulden, voor de tweede 74.934 gulden en voor de extra-prijs 73.400 gulden. Zondag avond waren er 18 meldingen binnen gekomen van deelnemers met 10 pun ten. BI. Wit-Feijenoord NAC-Willem II Fortuna '54-Ajax Volewijck.-DYVSA Rapid JC-Enschede Sparta-DOS Fortuna Vl.-Eindh. afg. Be Quick-Elinkw. uitg. XOAD-SHS uitg. Velox-Roda Sport Helm, '55-RCH afg. tiraafsch.-Tubantiu afg veel moed, dat Bert in de vijfde minuut met een zuiver gericht schot de tweede treffer kon laten aantekenen: 20. Na de vakwis seling kwamen de bezoekers ge ducht opzetten. Toen bleek, dat het windvoordeel in deze wedstrijd een belangrijke rol zou spelen. Het viel niet mee om de bal tegen de wind in te spelen en de Swift-ver- dediging kreeg' het dan öok zwaar te verduren. In de 25ste minuuf wist P. Dedert voor de bezoekers het eerste doel punt te scoren: 21. Een tijdlang golfde het spel heen en weer. Aan beide zijden werd fel, maar sportief gestreden. In de 40ste minuut loste Dedert een ver schot, dat in de korf verdween: 22. Met deze stand kwam de rust., De gelijke stand hield voor de Middelburgei's grote bélof- ten in, want ha de rust zouden zrj 'het voordeel van het spelen met wind mee hebben. Na de hervatting pakte Swift goed aan en wist zich een veldmeerderheid te verwerven. De verdediging en het middenvak van de thuisclub hadden het nu heel wat gemakkelijker dan voor rust. Het derde aanvalsvak draaide echter wat stroef. In de 25ste minuut gaf Chris van Leerdam Swift weer een voor sprong: Sperwers liet zich niet onbe tuigd en schiep zich verscheidene kansen. De afwerking liet echter veel te wen sen over. In de 35ste minuut miste Swift eén strafworp. Maar een mi nuut later maakte Chris van Leer- Post tweede in Antwerpen De Nederlander Peter Post is zater dagavond in het Antwerpse sport paleis tweede geworden in een in ternationale omnium, die bestond uit vier manches. Winnaar werd de I)cen Lykke met 7 punten. Post ver gaarde 10 pnnten, de Zwitser Pfen- ninger 11 en de Italiaan Gaiardoni 12. Van de vier onderdelen won Post de Australische achtervolging, Lykke de puntenwedstrijd en de kilometer tegen het uurwerk met vliegende start. De Middelburgse korfbalclub heeft saterdag de belangrijke wedstrijd te gen concurrent Sperwers in een Jf-2 zege omgezetHier ziet men een aan val op de korf van de gasten. Foto P.Z.C.) dam aan alle twijfel een einde door met een handig scliot de stand op 42 te brengen. In liet laatste kwar tier werd met de beginopstelling weer in het veld fel gestreden. Elke meter grond werd betwist. Tot doelpunten kwam het echter niet meer.. Tottenham op dreef tegen Sheffield: 4-0 Tottenham Hotspur, donderdag in eeii dramatische wedstrijd door Ben- fica uitgeschakeld in de halve finales van de Europabeker, heeft zaterdag in de Engelse leagueconipetitie op nieuw zijn kracht getoond. In een bijzonder goede wedstrijd werd Shef field Wednesday, negende op de ranglijst, met 4-^-0 verslagen. Inval ler-middenvoor Frank Saul was dit maal de grote man. Jimmy preaves, donderdag matig op dreef, scoorde er nu weer lustig op los Doelpunten van Saul en Greaves tweemaal gaven Tottenham al binnen 20 mi nuten een 30 voorsprong. Door deze overwinning zijn de Spurs een punt ingelopen op leider Burn ley, die tegen Wolverhampton Wan derers gelijk speelde (11). Illusies over de titel behoeft Tottenham zich niet meer te maken. De ploeg staat namelijk zes punten achter en heeft bovendien nog een wedstrijd meer gespeeld dan Burnley. De leiders vergaarden in 34 ontmoetingen 48 punten. Ondanks het gelijke spel was het nog een goede dag voor Burnley, want Ipswich Town, de voornaamste concurrent voor de fel begeerde kampioenstitel, verloor met 50 van Manchester United. Ipswich staat thans met 48 punten uit 37 wedstrij den tweede. Tottenham heeft 42 pun ten. ZWARE SANCTIES NA DESERTIE Spelers voor één jaar niet in de interlands Het bestuur van de K.N.V.B. heeft zaterdag besloten sancr ties te nemen togen Feijen oord en de spelers van die club in verband met de wei gering van die spelers uit te komen in het Nederlandse elftal of het team van Jong Oranje. De huidige eerste-elf- talspelers van de Rotterdam se club zullen voor tenminste één jaar niet worden uitgeno digd voor vertegenwoordi- RUIME OVERWINNING Van der Sande veroverde tweede plaats Een zeker niet briljant turnende Ne derlandse herenploeg heeft zaterdag avond in AJblasserdam een ruime overwinning behaald op België. Met een verschil van bijna tien pnnten 272,10 tegen 263,30 gingen onze slordig en weinig gevarieerd werken den zuiderburen ten onder. De Neder landse zege had nog veel groter kun nen zijn wanneer onze turners zich niet hadden laten verleiden tot slor digheid. Na de paardensprong, die in verband met de lengte van het programma reeds in de middag was verwerkt, zag het er-nog lang niet naar uit dat ke zege zouden behalen. Het verschil op dit nummer bedroeg slechts 0,4 punt. Pruys zorgde bij de ringen voor een verrassing. Met een prachtige, zeer beheerst uitgevoerde oefening ver overde hij de eerste plaats. De Belg Vandaele, een van de weinige tur- de Nederlandse heren en gemakkelij- ners, die met Joost Blits een goede breedtestand maakte, bezette de tweede plaats. Jaegers, bracht het door een foutje, dat waarschijnlijk aan overmoed was te wijten niet ver der dan een gedeelde vierde plaats op dit onderdeel. De Limburger herstelde zich echter bij de vrije oefening. De jury, die ove rigens nogal dikwijls vrij grote ver schillen toonde, beloonde deze prach tig opgebouwde en zeer beheerst uit gevoerde „Kür" eensgezind met 9.40 punt. Herhaling Jaap van der Sande reikte by de paardeoefenlng met 9.25 punt het hoogst. De Zeeuw benutte in zijn gevarieerde en snel uitgevoerde oefening het paard enkele malen in zijn volle lengte en vooral toen Jaegers door een slordigheidje enkele tienden verspeelde en van de Belgen niemand boven de ne gen punten kwam, was het duide lijk dat hem de overwinning op dit onderdeel niet meer kon ontgaan. Later herhaalde Van der Sande op verzoek van de t.v. en filmmensen zijn oefening. De oefeningen aan de brug en het rek leverden beide een zege op voor Jae gers. Joost Blits, die evenals Van der Sahde in goede vorm- stak liet op de brug precies werk zien en voor die nauwkeurigheid.die hem echter bij de paardeoefening ontbrak, kreeg hij 9,10 op zijn lijst, waarmee hij slechts 0.1 achter bleef op Jaegers. Jaegers en Van der Sande verover den in het persoonlijk klassement de eerste en tweede plaats, terwyl Leo pold Desmet als beste Belg de derde plaats bezette. Het individueel eindklassement zag er als volgt uit: 1. Jaegers (Ned.) 56,10 pnt.; 2. Van der Sande (Ned.) 55,30 pnt.; 3. Dé- smet (Big.) 54,25 pnt.; 4. Van Daelc (Big.) 54,00 pnt.; 5. Blits (Ned.) 53,90 pnt.; 6. Pruys (Ned.) 52,40 pnt.; 7. Kaaks (Ned.) 52,05 pnt.; 8. Hous (Big.) 51,30 pnt.; 9. Sallé (Ned.) 51,15 pnt.; 10. Ghesquiere (Big.) 51,15 pnt.; 11. Trapani (Big.) 50,10 pnt. en 12. Springdael (Big.) 47,65 pnt. Een moment tijdens de keur- turnwedstrijden voor heren Ne- 'lerland-België, wélke zaterdag avond in Alblasserdam is ge houden: Op de foto J. v. d. San de tijdens het paard voltigeren. "k 6 11 16 21 2 7 12 17 22 27 "8- 13 23 28 4 9 14 19 24 29 -5- 10 15 20 25 30 P.S.V. verpletterde Volendam, 5-1 Het begint nu wel duidelijk te wor den, dat Feijenoord momenteel een flinke inzinking doormaakt. De Rot terdammers demonstreren niet meer het hogeschoolvoetba! van het begin van de competitie. Dit bleek nog eens in de wedstrijd tegen Blauw Wit. De blamv-witten waren over het alge meen veel gevaarlijker en de Feijen oorders mochten tevreden zijn met een 1-1 gelijk spel. Blauw Wit verloor zondag wat terrein op P.S.V.. dat met een 5-1 zege Volendam afstrafte. Ajax slaagde er niet in dichter bij de drie leiders te komen. In een matige wedstrijd bevocht Fortuna '54 tegen de Amsterdammers een 2-2 gelijk spel. S.C. Enschede werkte zich weer iets verder uit de bedreigde zone door een zege op Rapid J.C. (0-1) en ook D.W.S. stelde zich iets veiliger door de Volewyckers met 5-3 te verslaan. N.A.C. handhaafde zich in de bo venste regionen ten koste van Wil lem II (2-0) en A.D.O. en G.V.A.V. kwam na 90 min. voetbal een 2-2 gelijk spel overeen. Sparta slaagde «'i' ondanks knap voetbal niet in D.O.S. te verslaan en ook deze twee ploegen namen ieder een puntje mee. M.V.V. besliste de der by tegen V.\".V. in zyn voordeel door een 3-2 overwinning. FORTUNA '54-AJAX 2-2 Een matige wedstrijd met een juiste uitslag. Het tempo lag laag en de ploegen speelden wat ongeïnteres seerd. Na 25 min. nam Ajax door Keizer de leiding, 0-1. Uit een straf schop maakte Pfeiffer in de 37e min. gelijk, 1-1. Ajax ging toch nog met, .helft onStondcn vrij" een voorsprong rusten: Henk Groot ^tliaflAC hn, JT RAPID JC-SC ENSCHEDE 0-1 Rapid heeft hard gewerkt, maar uit eindelijk gaf het betere spel van de Twentenaren de doorslag. In de eerste oorsprong zorgde namelijk voor 1-2. In de twee de helft won de strijd aan spanning. Na 22 min. 'maakte Kolin gelijk, 2-2. Toeschouwers: 6000. V.V.V.-M.V.V. 2-3 Door een strafschop nam V.V.V. in de 20e min. de leiding, 1-0. V.V.V. I ging toen door en spoedig na rust. werd het zelfs 2-0- Een blunder van Schroemgens leidde echter dc Venlose nederlaag in. In de 22e "min. scoorde Willems. 2-1 en een minuut later volgde de gelijkma ker van de voet van Haenen, 2-2. M.V.V. zag toen haar kans en een kwartier voor het einde scoorde Mares dc winnende goal. 2-3. Toe schouwers: 3000. DE VOLEWIJCKERS-DWSA 3-5 Een spannende wedstrijd met een on prettig einde. De zege voor DWS was geflatteerd, want Volewyckers was in het veld zeker niet de mindere. Volewijckers nam door Bogaard de leiding, maar Arie de Oude zorgde spoedig voor 1-1. Even daarna straf te Hoogendorp een fout van doelman Van Hilten af, 1-2. In de tweede helft bleef Volewijckers fel aanvallen, maar DWS scoorde. De Oude 1-3 (47e min.), waarna Polak tegenscoorde, 2-3. Door uitvallen van Hoogendorp en De Kreek kwam de stand tenslot te op 2-5, waarna Kick uit een penal ty tegenscoorde, 3-5- Toeschouwers: 12.000. veel gevaarlijke situaties voor het Enschedese doel, maar doelman Dijckmans stond suc ces in de weg. In de 31e min. deed Plaggeman het beter en gaf SC En schede de leiding, 0-1. Daarna is er BLAUW Wrr-FEIJEXOOBD 1-1 Feijenoord mocht blij zijn met een gelijk spel liet stadion te kunnen verlaten. De hlauw-witten speel den Jol en demonstreerden ge vaarlijk voetbal. Bleijenberg liet al spoedig liet eerste doelpunt, aan tekenen toen hij langs Ivraay was geglipt en zijn schot door' Ben- naars Aan richting was veranderd, 1-0. Blauw Wit trachtte daarna ook door te drukken, maar Fcijcn- oord biehl stand. Ook de Blauw- YVitverdediging had het niet moei lijk. Bouwmeester slaagde er ech ter na 18 min.' toch in uit een voorzet van Van der Gyp te sco ren, 1-1. Beide doelen ontsnapten daarna nog enkele malen aan doorboring, maar er kwam geen wijziging meer in de stand. Toe schouwers: 55.000. P.S.V.-V'OLENDAM 5-1 P.S.V. versloeg Volendam overtui gend en verdiend met 5 prachtige doelpunten. Voor het eerste doelpunt zorgde Kerkhoffs na een snelle com binatie. Zes min. na. rust zorgde de zelfde speler voor 2-0. Negen min. la ter deed een tveffcr van Tol de span ning weer oplaaien. In de 19e min. stelde Brusselers de P.S.V.-zege ech ter veilig en Kerkhoffs en Wolbers zorgden nog voor 5-1. Toeschouwers: 10.000. N.A.C.-WILLEM II 2-0 N.A.C. toonde zich duidelijk de sterk ste in deze wedstrijd en het was aan de geringe schotvaardigheid van de voorhoede te danken, dat de zege niet groter was. In de 10e min. rondde Canjels fraai samenspel met linksbui ten Peters even fraai af, 1-0 en in de 7Se min. bepaalde een schot van Van Gastel de eindstand op 2-0. Toeschou wers: 7000. ADO-G.V.A.V. 2-2 Doelman Roffel had de wedstrijd voor de Groningers gered. Steeds weer dook deze lange figuur op voor de A.D.O.-spelers die waren doorgebro ken. A.D.O. nam op fortuinlijke wij ze de leiding door Trommel, 1-0, maar reeds 5 min. later maakte La Crois gelijk, 1-1. Een min. voor rust had den de Hagenaars Weer de leiding door Mick Clavan. In de 31e min. maakte Tardy uit een vrije trap op nieuw gelijk, 2-2., Toeschouwers: 12.000. SPARTA-D.O.S. 0-0 Sparta gaf in de eerste helft voor treffelijk spel te zien, dat doelman Van Zoghei vaak voor grote proble men stelde. Na een kwartier daalde het spelpeil echter en konden de Utrechters wat los komen. De combi- naties in de D.O.S.-voorhoede werden j over het algemeen te ver doorge- J gend voetbal en indien Feijenoord kaïnpioen van Ne derland wordt zal de ploeg niet worden ingeschreven voor het toernooi om de Eu ropese beker voor nationale kampioenen. In een brief aan het bestuur van Feijenoord zegt het bondsbestuur onder meer: „Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten de huidige eerste elftalspelers van Feijenoord voor tenminste één jaar niet uit te no- digen voor vertegenwoordigend voetbal. De reden van dit besluit is gelegen in het feit, dat eerst enkele dagen vóór de wedstrijden tegen België door de voorzitter en trainer, namens de spelers werd medegedeeld, dat deze niet in aan merking wensten te komen voor een plaats in de vertegenwoordi gende elftallen. Voorts werd besloten de vereniging Feijenoord, ingeval dit seizoen het kampioenschap van Nederland wordt behaald, niet in te schrijven voor de Europa Cup, omdat wed strijden hiervoor eveneens een in ternationale vertegenwoordiging van Nederland betekenen. Ten aanzien van het bestuur van Feijenoord heeft het bestuur van de K.N.V.B. tot zijn teleurstelling moeten vaststellen, dat dit heeft blijk gegeven niet voldoende over wicht op de spelers te bezitten en in het onderhavige geval heeft na gelaten te doen wat geboden was m het belang van het Nederlandse voetbal". Het bestuur en de spelers van Feijenoord werden zondagmiddag na de wedstrijd tegen Blauw Wit van dit besluit op de hoogte ge steld. V er ontwaar digd „Ik vraag mij af, aan welk regle mentsartikel het bondsbestuur het recht ontleent om deze stap te nemen. Toen ik het hoorde, kon ik nauwelijks geloven, dat het waar was", luidde het verontwaardigde commentaar van de heer C. R. J. Kieboom, voorzitter van Feijen oord. En hij vervolgde: „We laten het er beslist niet bij zitten. We zullen er eerst maar een nachtje over sla pen en ons dan beraden over de stappen, die we nog kunnen ne men. Dat men sancties tegen de spelers neemt, kan ik begrypen, maar waarom de club hiermee te treffen. Ieder mens heeft toch het recht op vrijheid. Een speler toch ook en wij kunnen de spelers toch nooit dwingen te doen, wat wij als bestuur graag zouden willen". Dat Feijenoord niet aan het toernooi om de Europa Cup deelneemt aangenomen, dat de Rotterdam mers kampioen van Nederland wordenbehoeft nog niet te be tekenen, dat Nederland volgend seizoen niet in dit toernooi verte genwoordigd zal zijn. De K.N.V.B. heeft namelijk het recht om num mer twee van de eindrangschik king in te schrijven. Het is echter nog niet zeker, of dit ook zal ge beuren. Het bondsbestuur zal zich op korte termijn hierover uitspre ken. Intertotofinale in Amsterdam De burgemeester van Amsterdam, mr. G. v. Hall, heeft zondagmiddag voor de wedstrijd Blauw-WitFeijenoord voor zijn stad een gelukkige greep gedaan. Bij de loting om de plaats van de finale van de intertotocom- petitie te bepalen trok burgemeester Van Hall liet lot met de naam van bet Olympisch stadion. De wedstrijd tussen Ajax en Feijenoord wordt op 26 april gespeeld. Vlissingen-TSC ten tweede male uitgesteld Ten tweede male moest de wedstrijd VlissingenT.S.C. voor de eerste klas E uitgesteld worden. Ditmaal was de regen van de afgelopen dagen spel breker: het veld aan de Irislaan bleek onbespeelbaar. Ook de andere wed strijden in de eerste klas E gingen niet door. voerd, zodat ook van die zijde geen doelpunten kwamen. Toeschouwers 14.000. Feijenoord Blauwwit P.S.V. Ajax NAC. Fortuna '54 M.V.V. G.V.A.V. Volendam Willem II D.O.S. A.D.O. Sparta ~.C. Enschede D.W.S.-A. Volewijckers V.V.V. Rapid J.C. 28 IS 8 2 28 15 9 4 28 16 6 6 28 16 6 6 28 12 7 9 28 11 8 9 28 10 10 8 28 8 12 8 28 32 28 11 4 12 5 12 10 11 10 11 8 12 6 14 '44 78-27 39 61-44 38 67-33 38 72-42 31 49-38 30 55-42 30 45-40 28 44-50 28 56-65 27 46-41 24 48-55 24 50-57 24 36-49 22 42-58 22 33-54 28 8 5 15 21 51-79 28 6 7 15 19 30-52 28 5 5 18 15 30-67

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5