Zeeuwse zangsolisten op concours bijeen Agenda FOTO VERSCHOORE WALCHEREN OESTER- EN MOSSELCULTUUR HAD EEN GOED SEIZOEN OUD-PADVINDERS HIELDEN CONGRES OP WALCHEREN MAANDAG 9 APRIL 1962 L'li OVlNUlALhl Z U U U W SS E V U U RANT 5 ACHT EERSTE PRIJZEN Mej. Kousemaker uit Goes won beker in ereafdeling 3Iet het hoogste puntenaantal van alle deelnemers (177) behaalde mej. C. B. Koiisemaker uit Goes zaterdag middag een eerste prijs in de ere afdeling tijdens het zevende Zeeuwse solisten zangconcours, dat in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg werd gehouden. Mej. Kousemaker verwierf hiermee de beker. Zij had dit fraaie resultaat bereikt door een zeer goede vertolking van Handei's „11c shall feed his flock" en „Tu vir- ginuni corona" en het „Alleluja" uit „Motelte Exultata Jubilate" van W. A. Mozart. Dat het publiek haar prestaties ook naar waarde schatte bleek uit het spontane applaus. Met twee punten minder (175) legde ook mevr. A. TammingaButlifer uit Goes beslag op een eerste prijs. Tij dens het concours van het vorig jaar behaalden beide dames eenzelfde aantal puntne. Jn deze afdeling kreeg ook mevr. A. A. Mol-de Vries uit Goes een eerste aantal punten. De twee overige deelnemers in de cre-afdeling mevr. M. Huisman- Palsen uit Goes cn de heer N. Top uit Vlissingen behaalden beiden een tweede prijs, met respectievelijk 156 en 149 punten. De enige eerste prijzen, die in de lagere afdelingen vielen, kwamen allen terecht in de eerste afdeling, waar alle deelnemers met een prijs naar huis gingen. De beker werd 'gewonnen door een dub- belduo, bestaande uit de dames H. Catels, A. Zuidweg-Markusse, M. v. d. Does-Heystek en J. Karelse-van Iwaarden. Zij zongen „Zion streckt ihre Hande aus" van F. Mendelssohn cn „Huisje kleen" van L. A, van Tetterode. Opvallend, was dat in de tweede en derde afdeling slechts derde prijzen vielen, terwijl alle deelnemers van de afdeling uitmuntendheid genoegen moesten nemen met een tweede prijs. De jury bestond uit twee bekenden voor de Zeeuwse muziekliefhebbers: de oud-directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer H. Stam, en rle zangeres Marie-Cécile Moerdijk. Daar de juryleden genoodzaakt wa ren direct na het optreden van de laatste deelnemer te vertrekken, gaf de voorzitter van de Nederlandse Fe deratie van Zangersbonden district Zeeland, de heer N. Veldhuis, de in drukken van de jury weer. Hij schet ste deze indrukken in het kort met: „Er is hard gewerkt op deze dag en voor deze dag". Voorts dankte de heer Veldhuis het bestuur van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Ver-: edelt", die dit concours organiseerde. De voorzitter van deze bond, de heer E. J. C. Sinke, las tenslotte de uit slagen voor. De volledige uitslag van dit concours is Derde afdeling: derde prijs: dubbel- kwartet, de heer A. Sturm e.a., Kloe- KERKNIEUWS CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Papendrecht L. S. den Boer te Sassenheim en I. de Bruyne te Rotterdam-C. Beroepen te Edmonton-Red Deer (Alta, Canada) Free Christ. Ref. Church W. van Heest te Emmen. Aangenomen naar Zwaagwesteinde (tweede beroep) W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuid. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Lier (toez.) J. H. D. Louwersc te Dalfsen. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Buenos Aires, vac. C. van Rijn, (Ned. Geref. Kerken in Zuid-Amerika) W. H. van Halsema te Witmarsum. Kand. E. P. Bosnia te Amsterdam kan geen verdere beroepen in over weging nemen. EXAMENS. De classis Rotterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer A. van Zuylen te Rot terdam. die terstond beroepbaar is. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Terwolde (Gld.) H. van Gilst te Lisse. OUD. GER. GEM. JN NEDERLAND Bedankt voor Doorn B. Toes te Kin derdijk. Middelburg City: De held van lwo Jima, 20 uur, 14 jr.ar. Electro: Ont voering uit Boedapest, 19.30 uur, 14 jaar. Van Benihem en Jutting: Utrechtse expositi»\ 9—13 uur. Vlissingen Alhambra: Oorlogsheld zonder genade, 20 ijnr, 14 jaar. Lu xor: Messalina, 20 uur, 18 jaar. Uucs Grand: Sergeant X van hel vreemdelingenlegioen. 20 uur. 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De wraak der barbaren, 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Afspraakje in september. 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Heimelijke verhouding, 20 uur, 13 jaar. Hevak de rebel. Hulst Bioscoopgebouw: Als liet moe derhart weenl, 20 uur, 14 jaar. Zierikzce Concertzaal: Vijl gebrand merkte vrouwen, 20 uur, 13 jaar. Huis van Nassau: Oprichtingsverga dering fondclub duivenliefhebbers van Schouwen-Duiveland, 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: S.O.S. Pa cific, 20 uur, 14 jaar. tinge (133); duo, mevr. Meeuwse en mevr, Houtépen, Middelburg (111); solo, mevr. M. NijssenRidderhof, Yerseke (114); dubbelkwartct, mevr. Louws e.a., Kloetinge (128). Tweede afdeling: derde prijzen: solo, I. de Wee, Yerseke (120); solo, mevr. M. de Smit, Rilland (136): solo, Joh. Anthonisse, Kortgene (125); solo, J. Fraanje, Rilland (122). Eerste afdeling: eerste prijzen: solo, P. J. L. de Lijser, Cadzand (160): P. N. Faas. Cadzand (160); dubbel duo. de dames H. Carels, A. Zuid weg-Markusse, M. v. d. Does-Hey- stek en J. Karelse-van Iwaarden (167); solo, mevr. M. P. de Rooy- Manhave, Souburg (165); dubbel kwartet, de dames J. Raaymakers, E. F. Weststrate, C. Kruysse, M. de Smit en de heren C. Polderman, M. Stéketee, G. Vrecke en J. Fraanje (163). Afdeling Uitmuntendheid: tweede prijzen: solo. Ton Vermaak, Veere DE STER onder de voordelige came ra's is: STARLET. Ontdek de vele voordelen, 23,50 Goes - Kruiningen - Vlissingen (152); solo. Iz. Riedijk. Sint-Maar tensdijk (156); solo, mevr. H. Ris- seeuw-Verdouw. Axel (156): solo, B. van Dijk, Middelburg (142); solo. N. J. van Otterdijk, Middelburg (148). Ere-afdeling: eerste prijzen: mej. C. B. Kousemaker, Goes (177); mevr. A. Tamminga-Buthfer. Goes (175); mevr A. A. Mol-de Vries (3,67). Twee de prijzenN. Top. Vlissingen (149); mevrouw M. Huisman-Pal- sen, Öoes (156). VLISSINGEN Gemeentepersoneel bracht „Vogel vlieg de wereld in" De tonelisten van de personeelsver eniging van de gemeente Vlissingen hebben vrijdag, tijdens een feest avond in het Concertgebouw, een vlotte opvoering gegeven van A. P. Dearsleys komedie „Vogel, vlieg de wereld iii". Het is in „Vogel vlieg de wereld in" allemaal wat voor de hand liggend. Flitsen uit het leven van de familie Hapgood, vader en moeder Hapgood, de huwbare doch ters Hapgood en de óók al uitvlie gende zoons Hapgood. Een gevleu geld gezelschap Hapgoods dus, dat zich drie bedrijven lang door de wei nig intelligente tekst van een wijdlo pig geschreven geschiedenis moet heenwèfkèn. Daarom: alle bewondering voor de charmante vertolking, die de gemêentemensen van „Vogel, vlieg de wereld in" vrijdagavond op de planken hebben gebracht. Zo maakte H. A. Heddén een kostelijk creatie- tje van de stuntelige George Harris, die even onhandig als succesvol één van de dochters Hapgood benadert. Waarmee Myra Hapgood levens lustig gebracht door mej. P. van Zweeden aan de man geholpen is, Mej. C. Steurrijs was verantwoorde lijk voor de dndcre Hapgood-doch- tër: Phyllis, die met John Neilson J. van der Lijcke naar Noorwe gén uitvliègt. F. Schets zette vaar dig en met zwier vader Hapgood op de planken, mevr. M. Scharpentier zag men als mevrouw Hapgood en tenslotte waren er mej. W. de Snoo en H. Hoendervanger, 'respectievelijk als Ted en Arthur Hapgood. Over dit bijzonder vlot acterende ge heel had dè heer C. I. Colijn de regie gevoerd: de grime was van de heer G. van Oorschot. De feestavond werd met een gezellig samenzijn besloten. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer H. Strabbing, had aan het begin van de avond een kort woord gesproken. MIDDELBURG Bijdragen voor onderhoud van twee windmolens B. en w. van Middelburg vragen de raad toe te staan, dat voor het on derhoud van de twee in bedrijf zijnde windmolens (Veerseweg en Oude Vlissingseweg) 10 procent van de jaarlijks werkelijk gemaakte kosten tot een maximum van 100 gulden bijgedragen wordt. De provincie draagt eveneens 10 procent bij, ter wijl het ministerie van o. k. en w. 40 procent van de jaarlijkse lasten voor "haar rekening wil nemen. Elektrische wagentjes voor gemeentebedrijven Het vervoer van gereedschappen en materialen voor onderhouds- en mon- tagewei'kzaaniheden aan de verschil lende leidingert van de Middelburgse gemeentebedrijven voor gas, water en elektriciteit gebeurt momenteel met handwagens en een bakfiets. B. en w. van Middelburg willen de monteurs nu uitrusten met twee elektrisch ge dreven wagentjes, waarvoor zij een krediet van f 14.000 vragen. Boven dien is het volgens liet college nood zakelijk voor het Vervoer van de ap paratuur voor het opsporen van sto ringen in het elektriciteitsnet wel ke apparatuur een waarde vertegen woordigt van 8000 tot 9000 gulden een passend vervoermiddel aan te schaffen. Het college wil hiervoor een „pïek-up'Nvagentje met mobilofoon voör f 4500 Kopen. Subsidievoorstellen B. en w. van Middelburg stellen de raad voor toe te treden als lid van de Europese Beweging in Nederland, en daarvoor èen subsidie van 35. per jaar te voteren; en als lid van de Nederlandse Vereniging voor Beseher ming van Voetgangers, die b. en w. een susidie van 10.per jaar wil len toekennerf. Twee portretten moeten gerestaureerd worden In de februarivèrgadering besloot de Middelburgse raad een krediet van 2500 gulden te verstrekken voor de aankoop van twee portretten. Bij een twééde taxatie is gebleken, dat aan deze geschilderde portretten restaura tiewerkzaamheden verricht móeten worden. De kosten daarvan taxeren b. en w. op 800 gulden, terwijl voor liét honorariurn van de taxateur met dé reis- én verblijfkosten en dé kosten I van transport van dc portretten naar cn van dc restaurateur nog eens 300 gulden geraamd wordt, te zanten dus 1100' gulden, die b. en w. willen dek ken uit de reserve voor culturele B. en w. vragen krediet voor plaatsen straatlantaarns B. en w. van Biggekerkc stellen dc gemeenteraad voor een krediet van 900 beschikbaar te stellen voor de plaatsing van vier straatlantaarns. B. en vv. hebben het voornemen twee lantaarns te laten plaatsen op Krommenhoeke en de andere twee op Klein-Valkenisse. Voorts krijgt de gemeenteraad van Biggelterke tijdens de vergadering op dinsdag 17 april een verzoek van de christelijke vereniging voor zie kenverpleging „Het Groene Kruis" te behandelen. De vereniging ver zoekt de raad subsidie van 0,75 tot ƒ1,te willen verhogen. B. en w. stellen voor dit verzoek in te willi gen. Verder staan op de agenda een voorstelling tot vaststelling van en kele onderwijsvergoedingen, een voorstel tot huur van stuk weide grond voor parkeerterrein cn een voorstel tot intrekking van de ge meenschappelijke regeling voor het buitengewoon lager onderwijs. RITTHEM Lezing over de zorg aan reumapatiënten Het comité Oost- en West-Souburg en Ritthem van dc stichting „Het Nationaal Rheumafonds" gaf vrijdag- in „Ons Dorpsleven" te Ritthem een lezing en filmavond. De voorzitter van het comité, de heer C. M. van de Werf, sprak het openingswoord, waarin hij zich in het bijzonder richt te tot burgemeester P. Daniëlse en diens echtgenote. Hij deelde verder mee, dat de film „Haringvangst", die oorspronkelijk op het programma stond, niet kon worden vertoond. Ver volgens hield zuster C. M. Kloet, dis trictsverpleegster voor reumabestrij ding een lezing over „De zorg aan reumapatiënten". Zij gaf 'daarin een overzicht van de symptomen van de ziekte en de middelen, die voor de bestrijding ervan ter beschikking staan. Zuster Kloet toonde tevens en kele hulpmiddelen, die de reumapa tiënten ten dienste staan om zich aan het dagelyks leven aan te passen. Na de lezing werd de film „Wil om te winnen" vertoond. In de pauze, be stond gelegenheid tot het stellen van vragen. Burgemeester Daniëlse dank te de heer Van de Werf voor het or ganiseren van deze bijeenkomst en zuster Kloet voor baar lezing. Hij deelde mede, dat ook de gemeente de belangrijkheid van het „Nationaal Rheumafonds" erkent en dienovereen komstig subsidieert. Na de pauze wer den nog de films „Een fantastisch feest", „Primitieve elektron" en „Pic colo" vertoond. |llllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||lll 11 Een zware storm heeft grote s sell tide aangericht aan dè At- lantische kust van Frankrijk s overstromingen veroorzaakt. De foto toont het. water in een zakenwijk van TrouviJle. LAATSTE NIEUWS Het referendum in Frankrijk Oin twee uur in de afgelopen nacht was de stand: Totaal aantal uitgebrachte stem men 15.778.057 „Ja" 13.632.977 91.33 procent „Nee" 1.294.035 8.67 procent Ongeldige stemmen 851.045 5.40 procent (Slot van pag. 1) Portugese oesters stierf al voor het Zeeuws water had geproefd. Er zijn zelfs kwekers, die spreken van een sterftecijfer van 60 tot 70 De verwachting was, dat de Portu gese oesters vlot naar Frankryk zou den kunnen worden afgezet. Gedeel telijk is dat een misrekening gewor- BROEDERSCHAP O.P.V. Officiële ontvangst in het Middelburgse stadhuis Een groot aantal oud-padvinders en -padvindsters in totaal meer dan honderd personen heeft in het af gelopen weekeinde deelgenomen aan het jaarlijkse congres van de Broe derschap van Oud-padvinders en Oud-padvindsters (O.P.V.)dat dit jaar voor het eerst in Zeeland werd gehouden. Behalve dat er een alge mene vergadering werd gehouden, konden de congressisten ook genie ten van de vele attracties, die Wal cheren te bieden heeft. Zaterdagmiddag werden de deelne mers in het Middelburgse stadhuis ontvangen door burgemeester mr. J. Drijber, wethouder A. J. Kaland en de gemeentesecretaris, mr. J. Hooij. Mr. Drijber vertelde, dat hy zelf des tijds bij de padvinderij was geweest, als welp. Hij vond het bijzonder ver heugend, dat hij de landelijke broe derschap O.P.V. in Middelburg mocht ontvangen. De voorzitter van het landelijk bestuur der broederschap, mr. Th. A. E. Trijssenaar, dankte de bur gemeester voor de ontvangst. Daarna voerde de districtssecre- WESTKAPELLE Bakfiets botste op stilstaande auto Op Te hoek Noordstraat-Papestraat te Westkapelle is vrijdag de heer J. K. uit Westkapelle met zijn bakfiets tegen een stilstaande auto gereden. Reden hiervan was een manoeuvre van cle bromfietser P. M. uit Aagte- kerke, die geen voorrang verleende aan de berijder van de bakfiets. De beer J. K. moest daarom uitwijken met het vermelde gevolg. De mate riële schade was niet groot. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. ZUID-BEVELAND Causerie voor Natuur Historische Vereniging Voor de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging hield drs. A. C. Drinkwaard uit Wemeldinge te Goes een causerie over de ontwikkeling van Zeeland, vooral in verband met de visserij. In een omvangrijke com positie van beeld en tekst gaf hij ge stalte aan de Zeeuwse problemen, zo als die in oude tijden en ook nu weer naar voren komen. Het dichtslibben van havens en havenmonden, het leg gen van dammen, inpolderingen, overstromingen en vooruitgang van techniek waren eVen zovele onder werpen, waarop de spreker nader inging. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer B. J_ J. R. Walrecht dankte de heer Drinkwaard voor zijn interessante causerie. De vergadering werd gehouden in „De Opril" te Goes. Raad vergadert De gemeenteraad van Goes is tegen woensdag 18 april a.s. des avonds óm zeven uur in openbare vergadering bijeengeroepen. Uitbreiding begraafplaats Op de raadsagenda van de gemeente Goes staat een voorstel tot vaststel ling van een partieel uitbreidingsplan in onderdelen, regelende de bestem ming van de gronden gelegen ten noorden van de algemene begraaf plaats. Dit plan heeft tot doel de uit breiding van de begraafplaats moge lijk te maken, mede in verband met het feit er een r.-k. afdeling bij te voegen. taris van de N.P.V., de heer Kui per, het woord. Hy sprak er zijn vreugde over uit, dat één van de oprichters van de Walcherse pad vinderij, oubaas J. J. Meiboom, bij ile ontvangst aanwezig was. Na dat er verversingen waren aange boden, bezichtigden de congressis ten het Middelburgse stadhuis. In hotel „De Distel" en hotel „Wille- brord" te Zoutelande werd 's avonds de warme maaltijd gebruikt. Tijdens deze maaltijd spraken de voorzitter van de kring Middelburg van dè O.P.V. (het congres werd door deze kring georganiseerd), de heer P. Vreke, mr. Trijssenaar en oubaas Meiboom de aanwezigen toe. Tijdens de ledenvergadering, die 's avonds in zaal Middendorp te Zoute lande werd gehouden, lokte de be stuursverkiezing een langdurige dis cussie uit. De kringen Arnhem, Apel doorn en Deventer hadden namelijk eèn andere kandidaat voor de func tie van voorzitter gesteld dan het landelijk bestuur. Het resultaat van deze discussie was, dat het tegen woordige bestuur nog enige tijd aan blijft. Na verloop van tijd zal dan een geheel nieuw bestuur gekozen wor den. Dit in verband met het feit, dat enkele leden graag zagen, dat de N.O.P. meer activiteit ontplooit. Het voorstel van het landelijk bestuur de contributie te verhogen werd aan genomen. De volgende ledenvergade ring zal in Apeldoorn worden ge houden. Zondagmorgen hield de lieer J. de Regt, directie-assistent van de Pro vinciale Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, een causerie over de Deltawerken en cle toeristische at tracties van Zeeland. Daarna werd een autotocht gemaakt over YValche- ren, waarbij vooral aandacht werd besteed aan de nieuwe dam bij Vrou wenpolder. Na de middagmaaltijd in Zoutelande, maakten de congressis ten tot slot een tocht met de veerboot van Vlissingen naar Breskens en terug. den, want Frankryk toonde bepaald :een grote belangstelling voor het leeuws.Portugese produkt. Het ge volg is. dat vele kwekers hun Por tugezen nog slechts ten dele hebben geruimd. Overigens is bet opvallend, dat liet seizoen zo lang duurt. Nog regel matig worden vrij behoorlijke kwan- tums afgezet. IJlt dank zij het vrij koude weer van de laatste weken. Maar ook liet weer kan bet einde van het seizoen niet tegenhouden, hooguit enigszins vertragen. Mosselen In de mosselscctor zijn alleen maar optimistische geluiden tc horen. Het totale kwantum Nederlandse mosse len 95 9'o Waddenzee, 5 c/o Zeeuws bedroeg 80.000.000 kg. een record aanvoer. De kwaliteit is nog nooit zo goed geweest, gaf ons een kenner te verstaan. De mosselen hebben dan ook flink wat geld opgeleverd, naar schatting 10 miljoen gulden. Frank rijk was de grootste importeur, ge volgd door België en West-Duitsland. De inleggerijen namen dit seizoen weer meer mosselen af. De prijs is dit seizoen steeds con stant gebleven: 12,per mossel- ton (100 kg). Van deze ƒ12,is steeds 1,65 in de „pot" terecht ge komen van het Mossel Egalisatie fonds. Door de constante prijs kan deze „pot" thans worden verdeeld: het gaat om een bedrag van rond 1,3 miljoen gulden, dat over de kwe kers zal worden verdeeld. Vorige week vrijdag was het cle laat ste dag, waarop mosselen kouden worden aangevoerd. Deze week wor den de laatste mosselen opgeruimd, zodat liet seizoen op 13 april a.s. kan worden gesloten. Raad Kloetinge gunde bouw burgemeesterswoning In zijn vergadering van vrijdag heeft de gemeenteraad van Kloetinge de bouw van een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester gegund aan het aannemersbedrijf' J. van cle Linde te Kloetinge voor cle som van 45.500. Besloten werd geèn adhesie te be tuigen aan 'n motie van de gemeente raad van Aardenburg inzake de ver lenging van cle wet vervreemding landbouwgronden. De raad was met burgemeester en wethouders van oor deel, dat verlenging of opheffing van deze wet een zaak is van de lands regering en niet van de gemeente raden. Verder ging de raad akkoord met het voorstel een subsidie van ƒ5.te verlenen aan de Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers: een bijdrage van 55,aan het plaatse lijke 10x10 comité als vergoeding voor de huur van het verenigingsge bouw en een bijdrage van 10,aan de schuttersvereniging de Batavieren voor een op 30 april te organiseren schieting. Tevens werd besloten tot verdere uit bouw van het rioleringsnet en de bouw van een zuiveringsinstallatie. Voorts werd een perceeltje tuingrond voor een jaar verpacht aan de heer G. Proos en werd een gedeelte van de Prins Bernhardstraat vanaf het Prin ses Beatrixplein naar de Lewestraat afgesloten voor verkeer met motor rijtuigen op meer dan twee wielen en werden in enkele andere straten wachtverboden ingesteld. Examens Mejuffrouw A. van Veen te Oostburg slaagde vorige week te Drachten voor het diploma lerares landbouw- huishoudschool door aldaar het examen voor nyverheidsondenvijzeres akte N 19 met goed gevolg af te leggen. Mejuffrouw Van Veen was leerlinge aan „Nieuw Rollecate" te Deventer. Laatste gestrande Deitacaisson vlot Een eeiikcïdscaisson van liet vorige week in het Kceten bij Stavenisse gestrande trio betonnen kubussen voor de afsluiting van de zuidelijke geul in de Grevelingendam, is zon dag in de vluchthaven van Bruïuisse binnengebracht. Nadat vrijdagmiddag een vergeefse poging was ondernomen om de cais son van ongeveer 500 m3 vlot te trekken, lukte dit zondagmiddag. Bij de hoge vloed kregen de sleepboten j „Temi" van Dijkhuizen uit Amster dam en „Etna" van de N.V. Dijks- 1 bouw, de aannemerseombinatie van het Deltawerk, vat op de grijze ko los. Even over zes uur kon de cais son aan de rijkssteiger in de vlucht haven worden afgemeerd. Vandaag (maandag) zal deze laatste caisson bij de overige in de werkhaven bij cle Grevelingendam te Bruinisse worden gevoegd. Belgisch schip raakte de gehele lading kwijt Onder Borssele gekapseisd Zaterdagmorgen is op de Wester- schelde ter hoogte van Eorssele dc lading oud ijzer van het Belgische schip „L.T. 3" gaan schuiven. Het vaartuig kapseisde en raakte de ge hele lading kwijt. De ,.L.T. 3", die onbemand gesleept werd door de Belgische sleepboot „Buldog 2" van de firma Jos Desmet uit Antwerpen, was van Zeebrugge op weg naar Antwerpen. De lading van de „L.T. 3" bestond onder andere uit drie stoomketels, afkomstig van het En gelse slagschip „Thetis", dat in de eerste wereldoorlog voor Zeebrugge verging en nu door een Belgisch ber gingsbedrijf gesloopt wordt. Na het kapseizen bleef de „L.T. 3" onder steboven liggen. De „Buldog 2" sleepte het schip in deze toestand verder. Ter hoogte van Terneuzen begon dc „L.T. 3,r te zinken. Daarom zette men het vaartuig op de Mid delplaat aan de grond. Daar bleek, dat het schip lekkage had. Vanuil Antwerpen zal vandaag (maandag) een drijvende bok komen om de „L.T. 3" nadat het lek gedicht zal zijn recht te zetten. Tevens zal deze bok de drie verloren ketels weer boven water trachten tc bren gen. Feestavond Automobiel Technische Club" in Goes De afdeling Zeeland van de Automo biel Technische Club gaf vrijdag in cle zaal „Juliana" te Goes eèn goed bezochte en uitstekend geslaagde feestavond voor de leden en intro ducés. Het „duo Martens" bracht onder het motto „Van de hak op de tak" een gevarieerd cabaretprogramma. Hier aan werkten mede Bouk Martens, conférencier-parodist. Joke Proosten, zangeres, Kees Koreman, xylofoon solist. Alber Brozens, zanger-imita tor, Victor Scheers op het elektrisch orgel, Freddy Staalkart, Duitse imi tator en Martin Zofhie, goochelaar. De algehele leiding en samenstelling was in handen van Bouk Martens, terwijl Victor Scheers de muzikale leiding voor zijn rekening nam. Het gezelschap wist de talrijke aanwezi gen enkele uurtjes aangenaam bezig te houden en ontving als beloning menig „open doekje". Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen vóór het maken van een dansje. Na mens de feestcommissie sprak de heer W. P Kouyzer een kort ope ningswoord. Hoogspanningskabel P.Z.E.M. in Westerschelde onklaar Een hoogspanningskabel, die door de Westerschelde is gelegd van Borssele naar Hoofdplaat, is zaterdagmorgen onklaar geraakt. Voor de stroom voorziening werd overgeschakeld op een reservckabel. Vandaag (maan dag) zullen metingen worden ver richt. Een duiker zal voorts ecu on derzoek instellen. Marktberichten COOP. TUINBOUWVEILING BOTTERDAM Vrijdag 0 april. Aardappelen 13—27, An dijvie I 74—92. II 75—35 per kg. Aan voer 5000 kg. Sla IA 23—31. IIA IS—23. IC 13—10 per stuk. Aanvoer 71.000 stuks. Spinazie 50—70, II 33—57, Witlof IA 1.50 —1.62. HA 1,16—1.49. IB 1,26—1.47. IIB 93 —1.37. Aanvoer 10.000 kg. Komkomers 70- 30 73. 60-70 05G9. 50-60 58—61. 40-50 49— 35. 30-40 44 per stuk. J.04—1.07 per kg. Prei IA 1.33—1.56. IIA 1.19—1.33. IB 1.23. IIB 1.051,14 per kg. Selderij 13—17, Pe terselie 36—38" per bos. Uien 41—1,02, ge schoond 63—69 per kg Radijs rood 14— 16. witpunt 13—25 per bos. Sjalotten 71— 72 per kg. Aardbeien 20—41 per 6tuk. Aardbeien 1.50—2,20 per doos. Jonathan A 64—31. B 54—72. C 41— 5H. Golden Delicious B 63—65, G 40—46. La\- lon Superbe A 62—71, Lombart Calviile A 69—72, B 64—65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3