Nieuw raadhuis aan de Ring in Haamstede KERKDIENSTEN A'geircla WALCHEREN HOGERE TECHNISCHE SCHOOL VLISSINGEN HIELD SPORTDAG INSPECTIE KEURT PLAN VOOR SCHOOL J MIDDELBURG GOED ZATERDAG 7 APRIL, 1962 f K O V IN C 1-A.LiE ZEE U'W SE COURANT VOOR WESTERSCHOUWEN Op de plaats van het oude gemeentehuis Op de plaats waar thans nog het oude gemeentehuis van de voormalige gemeente Haamste de staat, zal Westerschouwen een nieuw raadhuis bouwen met een aantrekkelijke front- breedte, waarin aan het bestuur lijk apparaat een deugdelijke outillage kan worden gegeven. In een voorlopige bespreking- met de architect hebben b. en w. hun gedachten laten uitgaan naar een geheel, dat aan de Ring van Haamstede, in archi tectonisch opzicht in een goede verhouding zal staan tot de mo numentale kerk en het slót „Haamstede". „Het zal dus niet iets worden in de trant Tan een glaspaleis, mani eën gebouw, dat past in de histo rische kom van de zetel van deze gemeente", zo lichtte burgemees ter ,jhr. R. J. H. Q. Röell de plan nen toe. In de raadsvergadering van vrijdagavond ging liet er om, dat. een beslissing werd genomen over het punt, waar het nieuwe raadhuis voor de gemeente in Schouwens westhoek zal verrij zen. Na verschillende ideeën tegen elkaar, te hebben afgewogen, waren b. en w. tot de conclusie gekomen, dat de plaats, waar het nu langzamerhand VANDAAG. Middelburg City: Du held van Iwo Jima, 20 uur, 14 jaar. Electro: Ont voering uit Boedapest. 39 en 21.10 u., 14 jaar. Concert- en Gehoorzaal: So listenconcours Zeeuwse Zangersbond „Zang veredelt,' 12 uur. Van Bent- liem en Jutting: Utrechtse expositie, 9 tot 18 uur. Vlissingcn Alliambra: Oorlogsheld zon der genade, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Messalina, .19 en 21 uur, 18 jaar. Bet Anker- Rayonvergadering Philatelica in Zeeland, '14 uur. Con certgebouw: Uitvoering christelijke umnclolineve'reniging „Con Amore", 20 uur. Selieldekwortier: Eindsöirëê," 20 uur. Souburg De Zwaan: Toneeluitvoering Souburgs Toneel en Cabaret. 20 uur. Goes Grand: Sergeant X van het vreemdelingenlegioen, 19 en 21 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: verg. B.O.S.K., 14.30 uur. Prins van Oran je: Prov. verg. In Dienst der Kerk, 13 uur. Prins van Oranje: Goese ta- feltenniskampioenschappen, 1416 uur. Prins van Orar.je: Spaanse avond Hervormde Jeugdraad. 20 uur. Cen traal: verg. Rode Kruis. 10.30 uur. Schuttershof: Toneelavond C.J.V.- Excelsior. 20 uur. Lange Vorststraat: Tekenwedstrijd 10 x 10. 13.3014.30 Temeuzen Luxor: Bet verraad' der Tartaren, 20 uur. 14 jaar. Concertge bouw: De sheriff met de petticoat, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledelthecier: Afspraakje in september, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Drijf zand der begeerte. 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Eddie slaat zich er door, 18.30 en 21 uur. 14' J'aar. Hulst Bioseoopgebouw: De Comanciie- ros, 20 uur, 14 jaar. IJzendijkc Ilofzichi theater: De legioe nen van de Njjl. ?n uur. 14 jaar. Brcskcns Casinobioscoop: Beklemmen de uren. 20 uur, 13 jaar. Bergen op ^oom Rm:y: De wraak der barbaren. 18.45 en 21 uur.'" 14 jaar. Luxor: Macïste, 18.45 en 21 uur, 14 j. Zierikzoc Concertzaal: Vijf gebrand merkte vrouwen. 20 uur. 18 jaar. Hervormd Verenigingsgebouw: CFA- voorstelling met „De indringer", 20 uur, 14 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: S.O.S. Paci fic. 20 uur. 14 jaar MOItGLN. Middelburg City: De held van Iwo Jima. 14,30 en 20 uur. 14 jaar. Electro: Ontvoering uit Boedapest, 15,30. 19 en 21.15 uur. 14 jaar. Vlissingcn Al ham bra. Oorlogsheld zon der genade. 15. 19 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: Messalina, 13. 19 en 21 uur, 18 jaur. Goes Grand: Sergeant X van het vreemdelingenlegioen. 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Sneriff met de pet ticoat. 14 uur. 14 jaar. Luxor: Het verraad der Tartaren, 10.30 en 20 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: De sheriff met dc petticoat. 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledellheater: Angst, 14 uur. 18 jaar. Ledellheater. Afspraakje in september, 10.30 211 20 uur. a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Drijf- zander der begeerte. 14.30 uur. 14 j. Olympiatheater: Heimelijke verhou ding, 17 en 20 uur. 1? jaar. Axel Het Centrum: Eddie slaat zich er door, 15.45 uur, 14 jaar. Het Cen trum: Revak de rebel, 20 uur, 14 jaar. Hulst 1 Bioseoopgebouw: De. CouianChe- ros, 15 en 13 uur, 14 Jaar. Bioseoopge bouw: Als het moederhart weent. 20.30 uur, 14 jaar. IJzendijkc Hofzichtlluaier: De legioe nen van de Ni.il, 17 en 20 uur. 14 jaar. Brcskcns Casinobicscnop: Vrouwen als koopwaar, 16 en 20 uur. 14 jaar. Zierikzoc Concertzaal: Onder vreemde vlag, 15 uur, 14 jaar. Concertzaal: Vijf gebrandmerkte vrouwen, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Duivelsspel, 14.30 uur. 14 jaar. Roxy: De wraak der barbaren, 16 30. 13.45 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: De zwarte wreker. 14 jaar. Luxor: Matiste, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar onooglijke raadhuis van Haamstede staat, het meest aantrekkelijke punt is. De gemeenteraad kan daar over voldoende ruimte beschikken, wan neer aan de westkant van het huidige gebouw een pand van hotel Bom wordt aangekocht en wanneer men aan de andere zijde een gemeente woning, waarin de posteommandant van de rijkspolitie woont, „an nexeert". Daarnaast heeft de gemeen te dan nog een uitwijkmogelijkheid in de vorm van een „eigen" woning. Het pand van de heer Bom kan de gemeente in eigendom krijgen door er een woning aan de Noordstraat aan de andere flank van het hotel .tegen te ruilen, waarbij nog een be drag van 10.000 zal worden bijge past. Klein prijsverschil Toen burgemeester Röell met de plan nen op tafel kwam, vertelde hij nog, dat eerder is gedacht aan een ander punt, eventueel buiten de kom van Haamstede of in een van de uitbrei dingsplannen. De centrale ligging van het huidige gebouw gaf evenwel de doorslag. Bovendien profiteert men aan de Ring van voldoende parkeer ruimte. terwijl de ligging nog net even buiten de hoofdverkeersweg door het dorp valt. Een vraag bij het opmaken van dc voorlopige plannen is nog geweest: het oude raadhuis helemaal tegen de grond of een nieuwe vleugel aan bouwen De laatste mogelijkheid zou evenwel zoveel voorzieningen vergen, dat het prijsverschil met nieuwbouw niet groot meer zou zijn. De heer C. A. van Oord (prot. dir.), die al vaak naar de vorderingen in de raadhuis- bouw had geïnformeerd, vond, dat Westerschouwen met de mogelijkheid Het hele jaar op z'n paasbest met een MAYFAIR KOSTUUM. Nieuwe, exclusieve dessins. Prijzen vanaf 164,- HERENMODEHUIS tot ruiling en voldoende bouwgrond aan de Ring een unieke kans heeft. Op een vraag van de heer Van Oord moest de burgemeester meedelen, dat de bouw van een nieuw raadhuis ook \alt ouder de bouwstop. Westerschou wen heeft daar tegenover sterke mo tieven, die voor een urgentie pleiten. Meegedeeld kon nog worden, dat op 26 april a.s. een vergadering zal wor den gehouden van b. en w. met een lid van Gedeputeerde Staten, de di rectie van de P.P.D. voor Zeeland en een vertegenwoordiger van de Pro vinciale Griffie, waarin de bemerkin gen van Westerschouwen op het streekplan voor Sehouwen-Düïveland zullen worden besproken. MIDDELBURG Turnvereniging Wilhelmina gaf jaarlijkse uitvoering De Middelburgse turnvereniging Wil helmina heeft vrijdagavond in het Schuttershof een uitvoering gegeven, Waarvan de vele aanwezigen zeker hebben genoten. Het sterkste punt van deze uitvoering was, dat alle le den van groot tot klein op het toneel toonden, wat zij waard waren. Vele ouders en familielelden hebben dan ook met genoegen gekeken naai de prestaties van de vaak jeugdige turnsters en- turners. Na het verrassende openingsnummer heette de voorzitter, dé" heer R. van Roo,' de aanwezigen welkom. Hij wees op de vele activiteiten van „Wilhel mina". ook dit jaar. Voorts beschreef hg .de groei van de vereniging. Als een moeilijk punt schetste hij de fi nanciële situatie. Na het tweede num mer overhandigde de heer Van Roo bloemen aan enkele dames, die de vereniging daadwerkelijk hebben ge steund. Het programma voor de pauze werd voor een groot deel verzorgd door de jongste leden van de vereniging. Vooral de kleuters brachten een char mant nummer, dat de aandacht trok door de ongedwongenheid, waarmee de kinderen optraden. Voorts ken merkte het optreden van de kleinsten zich door een flinke hoeveelheid „show", die het geheel aantrekkelij ker maakte. De jongens brachten oefeningen op de combinatie brug-banken, op de banken, aan het laagrek en op de brug. De meisjes verzorgden een vrije les en vrije oefeningen en deden oefeningen op het paard, de lange mat en de brug. De dames tenslotte toonden wat zij waard waren op de evenwichtsbalk en bij het paardsprin- gen en enkele vrije oefeningen. In de nauze werd een verloting gehouden. Deze uitvoering van „Wilhelmina" werd onder meër bijgewoond door de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, en zijn echtgenote en de com missaris van politie, de heer M. A. Reneman, Oproep Dè commissaris van politie te Mid delburg verzoekt, degenen, die om streeks 7 september van het vorige jaar in een restaurant te Middelburg- foto's hebben laten maken door een Haags fotobureau, en die nog niet hebben ontvangen, zieli 20 spoedig mogelijk te melden aan zijn bui'eau. Er zal dan getracht worden in sa menwerking met het bureau de foto's te laten afleveren. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: a. Becks-Kremer z. E. P. Gaikhorst-Post z. T. van Everclingen-Ja Il se z. C. J. M. Rafelaar-Braat tl P, Antlieunïsse-Prinse d. A. E. Dooms- Strou z. C. Idema-van Enoc. d. E. S. Wr- liage-Vers trade z. M. H. Roeise-van der Staal d. Ondertrouwd: C. Mindcrhoud 24 j. en J. M. G. Tax 20 j. c. I-I. Onderwater 22 j. en M. S, Goedbloed 22 j A, C. van Rijs wijk 27 j. en D. van der Star 22 j. A. Brasser 43 j. en F. Wondergem 45 j. R, van Rijswijk 32 j. en-C. S. Butz, G. A. Wendels 24 j. en A, van Velzen 23 j. Getrouwd: C. L. Fleurbaaij 21 j. en C. A. van Soelcn 20 J. R. J. D. Adam 21 j. en A. M. Bongers 18 j. j. G. de Boer 22 j. en M. J. Sehmelzer 19 j. Overleden: J. Roelsc 74 .1. e.v. J. C. Kest, C. Geertse 77 j. e.v. A. Boogaard. W. J. van de Wocrdt 74 j. wed, v. F. Vlegels. M. J. G. Troost 92 1 wed. v. P. C. Kokc- laar, A. W. Aarnoutse 66 j 'e.v. A. van Haveren. P. A. van der Maas 82 j. e. v. M. Walrave. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Bevallen: J. W. de Visser-de Voogd d. J. J. T. van Bruggen-den Boer d. E. P. de Waardt-dc Dood z Overleden: J. de Klerk 92 J. wed. v. J. vap <le Putte. O.- EN W.-SOUBURG „Repos Ailleurs" vierde veertiende lustrum Zeventig jaar bestaat de jongelïngs vereniging op gereformeerde grond slag „Repos Ailleurs" te Souburg. En dit veertiende lustrum was reden voor een vrolijke feestavond met toe spraken. toneel en muziek in „De Zwaan". Voorzitter Gerrit de Graag stak in zijn openingstoespraak zijn vreugde over dit jubileum niet on der stoelen of banken. Hartelijk ver welkomde hii de vele aanwezigen, on der wie vertegenwoordigers van zus terorganisaties, waarna hij er de na druk op legde, dat het jeugdwerk voorop blijft staan, ook op deze feest avond. Hij merkte voorts op dat men selijkerwijs gesproken een zeventig jarige vereniging eigenlijk al over haar middaghoogte heen is, maar, zo stelde hij. het jeugdwerk veroudert niet, steeds zrjn er nieuwe problemen en nieuwe zaken die de aandacht van de jeugd vragen. Hij onderstreepte ten slotte het belang van het ver enigingsverband, waarna enkele aan wezige vertegenwoordigers van zus terverenigingen, de oudvoorzitter en de waarnemend burgemeester van Souburg, de heer v. d. Putte, de ver eniging feliciteerden met het jubi leum. Daarna kwamen voor het resterende deel van de avond de tonelisten en de muzikanten aan bod. De toneel spelers deden dat met het stuk „On der valse vlag" waarin het begrip „stand", vertegenwoordigd door de bankiersfamilie Bernadou, danig aan de tand wordt gevoeld, vooral wan neer er twee graven aan te pas ko men van wie de een een loodgieter is. Een vermakelijk stuk dat door de le den van „Repos Ailleurs" netjes op de planken werd gezet. GEEN HANDBAL EN VOETBAL Weg- en waterbouwkunde winnaar op alle fronten Op de Vlissingse hogere technische school schuilen de sportiefste leerlin gen in de afdeling weg- eu water bouwkunde. Dat bleek, toen deze h. t.s. voor de eerste maat in zijn his torie een sportdag organiseerde. De leerlingen van deze afdeling behaal den namelijk zowel bij het volley bal als bij het basketbal de eerste prijs. Daarmee werden zij tevens totaalwinnaar. Overigens slaag de deze eerste sportdag slechts ten dele: door de slechte toestand van de terreinen aan de Baslrenburgse- weg moesten de voetbal- en handbal- ivedstryden worden afgelast, 's Avonds, tijdens een feestavond in Britannia, reikte de directeur van de school, ïr. C. J. A. Bax, de prijzen uit. Daarbij kon hij nog vertellen, dat er plannen op stapel staan voor de bouw van een nieuwe school. Defini tief zijn die plannen nog niet, maar ir. Eax verwacht toch wel, dat de h.t.s. binnen afzienbare tijd gehuisvest zal zijn in een modern, goed geoutilleerd gebouw. „De h.t.s. bestaat in september a.s. 15 jaar, moet nog verder uitge breid en vervolmaakt worden, maar levert nu toch reeds een be langrijk contingent voor de ont wikkeling van plannen als het Deltaplan, de Oostersclieldebrug en het Sloeplan", aldus de heer Bax. De uitslagen van de wedstrijden wa ren Volleybal: Elektrotechniek 1Elek trotechniek H 11—8, 5—11 (1—1); Weg- en waterbouw IWeg- en wa- terbouwll 117, 115 (20). Fina lepoule: Weg- en waterbouw I Elektrotechniek II 111, 117 (2 0: Werktuigbouw IElektrotechniek Ti n—9, 11—1 (2—0): Werktuig bouw IWeg- en waterbouw I 7 11, 911 (02). Eindstand: Weg- en waterbouw 3 punten, Werktuigbouw 2 punten, Elektrotechniek 1 punt. Basketbal: ElektrotechniekWerk tuigbouw 76: Weg- en waterbouw Werktuigbouw 448: Weg- en wa terbouwElektrotechniek 2018. Eindstand: Weg- en waterbouw 2 punten, Elektrotechniek 1 punt, Werktuigbouw O punt. Totale eind stand: Weg- en waterbouw 5 punten, werd vernieuwd. De wanden zijn nu gedeeltelijk bedekt met een stof, ver vaardigd uit glasvezel. Bovendien kwam er een nieuwe moderne hou ten trap. De grote collectie koffers, tassen, le ren jassen, handschoenen en andere lederwaren is ondergebracht in rek ken langs de wanden, zodat het ge heel zeer overzichtelijk is geworden. Het publiek kan er zo bij en het is dus een soort zelfbedieningssysteem geworden. Alles wordt beschenen door een nieuwe verlichting, bestaan de uit neonbuïzen en spotlights. Velen toonden vrijdag hun belang stelling door een bezoek te brengen aan de verbouwde zaak of een bloem stuk te sturen. Van onze adverteerders Gemoderniseerde winkel van Roovers heropend Een zogenaamde handsclioenenbar is een van de nieuwste snufjes in de le- derwarenwïnkel van de heer L. J. P. Roovers aan de Middelburgse Vlas- markt, die vrijdag werd heropend. Tijdens een verbouwing onderging het interieur van deze zaak een gedaante verwisseling: het geheel werd ver groot en gemoderniseerd. De bedrijfs ruimte is nu ongeveer een derde gro ter dan vóór de verbouwing. Er werd een parketvloer gelegd, er kwam een nieuwe moderne vloerbe dekking en de winkelbetimmerin: Officiële publikatie VLISSINGEN Verordening, regelende de inrichting cn het gebruik der algemene begraafplaat sen cn het begraven van lijken. Burgemeester en wethouders van Vlissin- gen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de gemeentesecretarie (3e afdeling) van heden af voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de bij raadsbesluit van 26 januari 1962, 110. 24, vastgestelde „Verordening tot wijziging van de verordening regelende de inrich ting cn het gebruik der algemene be graafplaatsen en het begraven van lijken", welke verordening in werking treedt op de eerste dag na heden. Vlissingen. 7 april 1962. MIDDELBURG Dienstplicht De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat Ruói Johannes Hilbert. registratienummer 43.12.09.137. wonende te Middelburg "t Zanddorp 5, is opgeroepen om te worden ingelijfd op woensdag 16 mei 1962 bij het Reg. Inten dancetroepen. Hij dient zich daartoe op die dag te mel den te Bussum in de Kolonel Palm- kazerne. De dienstplichtige, die wegens verblijf op zee in de volstrekte onmogelijkheid verkeert, op de bepaalde dag Ier inlij ving te verschijnen, begeeft zich zo spoe dig mogelijk naar de plaats van bestem ming, nadat hij in Nederland is terug gekeerd. Middelburg, 5 april 19E2. De burgemeester voornoemd, M. J. Drijber B. EN W. VRAGEN 363.000 Wachten is nu op de rijksgoedkeuring De inspecteur voor het lager onder wijs 111 de ïuspéetie Middelburg heeft dé definitieve plannen voor de nieu we school J. te Middelburg goedge keurd. B. en w. t an Middelburg t ra- gen nu de raad te besluiten een nieu we school J. ter vervanging van de huidige op dezelfde plaats (Neder- straat-Veerse Bolwerk) te laten bou wen en daarvoor een krediet te ver strekken van 36S.000 gulden. Uiteraard betekent deze goedkeuring niet, dat nu al met de bouw begon nen kan worden, zo voegen b. en w. aan hun inlichtingen toe. Eerst dient de raad thans formeel tot de nieuw bouw te besluiten (hetgeen het col lege dus nu voorstelt) waarna Ged. Staten hun goedkeuring aan het raadsbesluit moeten geven. Vervolgens dient de rijksgoedkeuring van het ministerie te worden afge wacht. Deze rijksgoedkeuring is reeds lang geleden aangevraagd, terwijl het verzoek daartoe meermalen monde ling is ondersteund. Bij de bouw van de nieuwe school op dezelfde plaats is rekening gehou den met de eis, dat de openbare kleuterschool „Kleuterhof" vrij komt te liggen ten opzichte van de weg. Uiteraard zal, zo delen b. en w. mee, de bouw van deze school meer spe ciale voorzieningen eisen dan ge wone nieuwbouw, daar ook de toe gang tot de kleuterschool geheel moet worden verlegd. Elektrotechniek en Werktuigbouw 2 punten. Oriëntatierit: bromfietsen: 1. Huijgen 67 strafpunten; 2. Suurmond 85 strafpunten; 3. De Bue 87 strafpun ten; 4. De Witte 91 straf punten; 5. Rentier 94 strafpunten. Auto's, motoren en scooters: 1. ir. J. Gasille 10 strafpunten; 2. Dekker 60 strafpunten; 3. v. d. Wege 74 strafpunten; 4. v. d. Bij 120 straf punten; 5. Smallegange 150 straf punten. Tijdens de feest- en dansavond in Britannia werden de talrijke aanwe zigen geamuseerd door o.a. het acro batisch duo Scott en Black, de con ferencier en goochelaar Henk Bouw man en De Spelbrekers. „The Lazy River Six" speelde de dansmuziek en Baby den Toonder zat dikwijls achter de piano. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 4-4: Gisela van Antwerpen, Dinkelstroom van Amsier- dam, Fairwind van Hamburg. Andescol van Londen. Ardito van Shoreham, Ir- land van Oslo, Margarethe Reckmann van Hansweert, Labor e: Fides van Ply mouth, Concordia van Gdansk, Myken van Nordenham. ?-4 Jolanda van Gdynia, Palmyre van Antwerpen. Texel van Hansweert. Vlissingen vertrokken 4-4: Trollgar naar U.S. Gulf, Christa Jurgens naar zee, Helga Dehde naar Parys. Dinkelstroom naar Shoreham, Margaiethe Reckmann naar Hamburg. Scottish Trader naar U.S. Gulf. Fairwind raar Antwerpen, Andescol naar Middelburg. 5-4: Irland naar Palermo, Concordia naar Tunis. My ken naar Freetown, Labor et Fides naar Kamperland. Vliss. gepass. n, Antw.: 4-4 Heerengracht van Bayonne, Phecda van Londen, Ardito van zee, Njord van Rotterdam, Nimrod van Kings Lynn, Gazelle van Londen, Hunter van Londen, Lemsterkerk van Bremen, Aardenburgh van Vasteras, 5-4: Dina van Londen, Zuiderkerk van zee, Robox van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 4-4: Doris naar Amsterdam, Heemskerk naar Rotterdam. Finlandia naar Waterford, Viking naar Liverpool, Albatros naar Londen, Schokland naar Boston, 5-4: Wil- ja naar Leith, Zaankerk naar Rotterdam. Sont naar Londen. Vlissingen aangekomen 5 april: Ask van Heroya. Regina van Christiansand. Bos ton Trader van zee. Ahrendshoop van Brussel. Grangefield van zee. Simone v. Hamburg. Geestdijk van Rotterdam. Suf folk Coast van Antwerpen. Maria W van Zeebrugge. Assel van .Lysekill. 6 april: Caltex Brussel van Bahrein, Karesuando van Narvik. Vlissingen vertrokken: 9 april: Jolanda naar Civitavecchia Ask naar Bilbao. Paul Westers naar Gent. Geestdijk naar Hansweert. Marian W naar Middelharnis. Karl naar Huil. 6 april: Assel naar Kle- verskerke. Grangefield naar Garston. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 5 april: Fokke de Jong naar zee. Marie- kerlc naar Bremen. Hydra naar Dublin. Rex naar zee. Adine naar Oporto. Alm-' dijk naar Beira. 6 april: Unden naar Londen-Gent. Europa naar Londen. Mar- cella naar zee-Terneuzen. Superior Pro ducer naar Hamburg. Timca naar zeè- Terneuzen. Josef Swenden naar Teigne- mouth. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 5 april: Oranjefontein naar Amsterdam. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Katwijk aan Zeu (zeven de pred. plaats) L. Kievit te Puten. Aangenomen naar Berlijn-Mariënfei- de (Evangelische Kirehe v. Eerlijn- Brandenburg) J. Th. Haveman eme ritus predikant, thans reeds werk zaam in het vluchtelingenwerk te Berlijn. Bedankt voor Hattem (derde pred. plaats) G. J. van de Bogerd te Leeu warden. GEREF. KERKEN" Beroepen te Haarlemmermeer (oost- "e) G. D. Hanemaayer te Ter- naard. Beroepen te Hcerjansdam P. Hom burg te Vlissingen. GEREF. KERKEN VRIJGE3IAAKT Ds. H. Knoop te Noordwijk aan Zee zal vier maanden hulpdiensten ver richten in de kerk van Pretoria ge durende afwezigheid van dr. C. van der Waal. Hij is vrijdag naar Zuïd- Afrika vertrokken. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Dordrecht J. Blase te Den Helder. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 5 april. Aardappelen 2423. Andijvie I 84—93. 2 82—87. Aanvoer 5000 kg. Sla IA 24—32. 2A 19—22. IC 12—37. 82—95 p. kg. Aanvoer 70.000 stuks. Spinazie 1 69—79. 2 52—65. Aanvoer 33 00l> kg. Witlof 3 A 142—357, 2A 318—34S, IB 130—146. 2B 116—I2y. Aanvoer 16.000 kg. Prei 3A 147—160. 2A 113—124. 2E 68—134. Selderij 14—13. Aanvoer 8000 bos. Peterselie 44— 46. Uien 61—93. gescb. 43—76. Radijs wp 33—25. Waspeen iA 3247. Jonathan IA 83. 2A 51—80. 2B 32—72. 2C 50—53. Golden Delicious 3A CCy3. 1B 81—34, 2A 67—94. 2B 58—83. 2C 52—57. Confe rence A 56—69, B 52—60. Lombart Cal ville A 71—75. B 65- 63. Aanvoer fruit 35.000 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 april. Prei 01—1.23. Witlof 76—1.48. Rode kool 47—77. Witte kool 51—53. Andijvie 81—1.10. Spruiten 71—1.49. Sla 20—33. Radijs 7—18. Raapslelrn 16—17. Spinazie 50—76. Komkommers 41-43. Kassnijbonen 3.70—4.20. Rabarber 83—85. Jonathan 5267. Golden Deliciouss 64 67. Conference 3747 VEILING GOES. 6 april. Groenten. Per stuk: Kropsla 1 28—29, 2 2425, Cl 25—26. Per bos: Ra dijs 1 22—26. 2 13. Selderij 27—29. Per kg: Witlof Al 143. A2 132—139. BI 131. B2 119. Spinazie 1 82—99, 2 77. Andijvie 1 105— 114. Prei Al 103. Stoofsla 94. Veldsla 2 85. Uien 50SI. afw. 21. stek 38. Peen 10 31. Koolrapen 17—26. Spruiten 77. Sjalot ten 4656. Aardappelen 1622. VEILING MIDDELBURG. 6 april. Appelen. Jonatnan 2 80-85 65— 69, 75-80 65—71, 70—75 62—72. 65-70 59— 71. 60-65 50—64. 3 grof 42—62. Groent en. Sla export 2032. sla 1 2031. sla 2 16—20. sla C 13—20. Radijs 24—29. Spinazie 82100. Andijvie 90—107. Prei 88—113. Rabarber 81—104. Witlof 99—150 Uien 31—93. Komkommers B 6663. C 5765. VEILING KAPELLE-BIBZELINGE. 6 april. Groenteveiling. Radijs 1 2324, 2 22—24. Spinazie l 76—80. Breekpeen afw. 3',i28. Uien 55. Aardappelen. Bevelanders 12. VISMIJN COLI4NSPLAAT. Exportgarnalen 116 kg. 2.75. Schar 3 kg. Bot 55 kg. Paling 4 kg. Tong 3 kg. Ka beljauw 11 kg. ZATERDAG 7 APRIL. Adventkerk. Vlissingen: 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg: 10 bij belstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk): 7.308 uur. ZONDAG 8 APRIL Ned. Ilerv. Kerk:-Aagtekerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Oosthoek; Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Schimmel; Biggekerke 9.30 ds. v. Dullemen, 2 ds. Odé (H.D.); Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet (7 jeugd); Grijpskerke 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. v. Winters wijk; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Kwast, 2.30 ds. Altena, 7 ds. Altena (Vliss.str.): 't Zandt 10.15 ds. Altena. 10.15 jeugdk. 7 ds. v. Duijne: Meliskerke 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Haitjema; Nieuwe Kerk 10 ds. v. Boven, 7 ds. Nauta (O.D.); Engelse Kerk 10 ds. v. San ten; Oostkerlc 10 ds. Enker; Nieuw en St.-Joosland 10 en 2,30 ds. v. Haarlem; Oost- en West-Souburg 10 ds. Haitjema en ds. v. Duijne, 7 ds. Haitjema; Oostkapelle 10 ds. Ri chard, 2.30 ds. v. d. Wind; Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds, v. d. Wind, 2.30 ds. Richard; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen, St.- Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Rothfusz; Engelse Kerk 9.30 jeugdk.; Johanneskerk 9.30 Doorn hein, 7 ds. Rothfusz; Havendorp 10 ds. Rothfusz (H.D.): Bejaardentehuis 7. ds. Verschoor; Westkapelle 10 ds. Bavtlema (jeugdd.). 2.30 ds. Kwast; Zoutelande 9.0 ds. Odé. 2.30 ds. Dul lemen. Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 pasteur Risseeuw. Filadelfia volle Evang. kapel: Vlis singen: (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg: (Bogardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN". Middelburg: dokter mevrouw J. Pel Meilink, Rouaansekaai 11. tel. 2585. Apo theek Middelburg: L. v. d. Boogert, K. Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter W. J. du Fossé, Koudekerkseweg 78a, tel. 2525. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22-24. tel, 2066. Koudekerke. Zoutplanoe en Wcstkopelle: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1 te Koudekerke. tel. 01185—231. Serooskerke. Veere cn Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155 te Veere. telef. 01181—271. Simavi-collecte De in Zierikzee gehouden collecte voor Simavi heeft het mooie bedrag van 300,35 opgebracht. Herv. Evang.. Westkapelle: 9.45 en 2.45 dhr. Faassen. Volle Evang. Gemeente: Middelburg. 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk)Vlis singen: (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Geref. Kerk: Arnernuïden 10 en 2.30 ds. Oegema; Domburg 10 ds. de Nood. 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 ds. Visscher, 2 ds. v. Wouwe; Grijps kerke 9.30 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 11 en 4 ds v. Heesen; Middelburg. Rusthuis 10.15 ds. Boonstra: Hofpleïnkerk 9.30 ds. v. Til. 2.30 ds. Ytsma. 5 ds. v. Til; Noordcrkcrk 9.30 ös._ Ytsma, 5 ds. Boonstra; 't Zandt 8.45 ds. Boonstra: Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeyer; Oostkapelle 9.30 ds. Gammer. 2.30 ds. Gammer; Seroos kerke 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Vis scher; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Lammens; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 -kand. Bosma; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. v. Heesen. Geref. Kerk (Vrijgem.): Souburg 4.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke: Vlissingen 9.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnernuïden 9.30, 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., 7 ds. Hage; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.: Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrljz. Herv. cn Remonstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgcz. Gem.: Vlissingen 10 ds. van Hamel. Hersteld Apostel. Zendingsgem.: Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostol. Zendïngsk.: Vlis singen (Kasteclslr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilsk.; Vlissingen 10 Heild., 7.30 o*- -. sk. o.l.v. kapt Lentink. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. Zondagsdienst Taxi's Middelbars TRIO TAX, telef. 2600 BLANKER, telef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23