Baksteenindustrie moet moderniseren VAN AXEL TOT ALKMAAR HULP OP OPROEP UIT APELDOORN MOEDER WORDEN... BURGEMEESTER NIET ALLEEN OORZAAK ONREGELMATIGHEDEN BREUK VOORKOMEN IN DE STICHTING VAN DE ARBEID BENFICA SPEELDE ZICH IN EINDSTRIJD EUROPA-BEKER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 APRIL 1962 Jaarverslag Herstelbank Momenteel in klempositie (Van een speciale verslaggever). Het jaarverslag over 1961 van de Maatschappij tot Financie ring mui het Nationaal Herstel N.V. bevat onder meer een vrij uitvoerige beschouwing over de positie en de vooruitzichten van de Nederlandse baksteenindus trie. Door liet grote tekort aan arbeidskrachten dat in deze sec tor het grootst is, de concurren tie van andere bouwmaterialen I §'^r°^en' M,e" denkt hierbij aan ver -gaande samenwerking tussen de on- en de hoge investeringen welke I dernemingen ter oprichting van enige Na het topjaar 1960, met een produktie van 1620 miljoen met- selbakstenen, is de produktie in 1961 gedaald tot 1587 miljoen, dóch de eerste maanden van 3962 gevén, vergeleken bij die van 1961 weer een stijging te zien. Het gevaar dat binnen afzienbare tijd een belangrijk gedeelte van de productiecapaciteit verloren dreigt te gaan, is niet denkbeeldig, gezien de algemeen geringe geneigdheid van de kleine ondernemer om middelen te bestemmen voor vernieuwing van het produktieapparaat. Zowel in het belang van de baksteen industrie zelf als van de woningbouw en andere sectoren van het bouwwe zen is het daarom gewenst dat zo spoedig mogelijk maatregelen worden nodig zijn zowel voor de ophef fing van het arbeidstekort als voor een produktie tegen lage re kosten, bevindt de baksteen industrie zich momenteel min of' tneer in een kleiiipositie. De Herstelbank wijt het tekort aan arbeiders niet slechts aan de alge mene schaarste aan arbeidskrachten, doch ook aan de relatief ongunstige arbeidsomstandigheden en lage lo nen. Bovendien doet het tekort aan arbeiders zich ook gelden bij de ver werking van de baksteen waardoor andere, minder arbeidsintensieve bouwmaterialen de voorrang hebben. Wijziging wet gewetensbezwaren De ministers van defensie en var justitie hebben de Tweede Kamer een tweede nota van wijzigingen doen toe komen op het wetsontwerp tot rege ling inzake vrijstelling van de mili taire dienst wegens ernstige gewe tensbezwaren (wet gewetensbezwa ren militaire dienst). De ministers hebben, gevolg gevende aan de dinsdagavond j.l. in de Twee de Kamer bij de behandeling van dit wetsontwerp gedane suggesties, be sloten de formulering enig „wapen geweld tussen de staten" te varvan gen door „oorlogsgeweld". Zij hebben verder een nieuw artikel ontworpen waarin de mogelijkheid van een administratief beroep op be perkte gronden is opengesteld. In het voorgestelde systeem zal het niet tot de taak van de Raad van State be horen een onderzoek naar liet gewe ten van de verzoeker in te stellen. De Raad van State zal slechts hebben na te gaan, of de wet juist is toege past, of de commissie haar onderzoek' op juiste wijze heeft verricht, of dé beslissing voldoende is gemotivöerd: en of de minister niet ten onrechte, in afwijking van een advies van de com missie, een verzoek heeft afgewezen. Indien het onderzoek onvolledig is. geweest, of de beslissing onvoldoende is gemotiveerd, wordt de zaak weder om terug verwezen naar de minister of de commissie; in andere gevallen kan de Kroon zelf onmiddellijk een beslissing ten principale nemen. De ministers hebben voorts,gezien het door de overgrote meerderheid van de Kamer ingenomen standpunt, bij deze tweede nota van wijzigingen tevens voorgesteld het aantal leden van de adviescommissie terug te. brengen van het aanvankelijk voorge stelde aantal van vijf tot drie. Voorzitter visserijschap uit kritiek op regering In de bestuursvergadering van het Visserijschap heeft de voorzitter, de heer A. L. S. Lockofeer, een korte toespraak gehouden. Hij zei daarin dat het in visserjjteringen een eens luidende mening is, dat onze regering meer dan tot lieden een bewuste vis- serijpolitiek zal moeten voeren, wil de visserij zich op enigszins redelijk peil kunnen handhaven tegenover de buitenlandse concurrentie. De wijze, waarop de visserijbetangen bij de parlementaire behandeling van de begroting van landbouw en visse rij naai- voren komen, gaf hem geen voldoening en hij meende dat op het departement nog meer de overtui ging dient te leven dat een visserijbe leid alleen op te bouwen is, wanneer niet de individuen, maar de organen de spreekbuizen van het bedrijfsle ven kunnen zijn. Zowel de vrije als de publiekrechtelijke organisaties zullen, in ruimere mate moeten wor den ingeschakeld. De groei in de activiteiten van bet Visserijschap het horizontale P.B. O.-orgaan voor de visserij stemt tot enige bevrediging, vond de heer Lockefeer. De opvangregelingen en -fondsen voor do verschillende vis soorten zijn nu praktisch alle in be heer bij dit schap. „Voorlopige regering van republiek Angola" In Leopoldstad is gisterochtend een „voorlopige regering van de republiek Angola" gevormd. Dit is meegedeeld door Holden Iïoberto, voorzitter van de „Unie van de volken van Ango la". Deze regering zal haar zetel in Leo poldstad hebben en binnen enkele da gen een permanente delegatie op An golees gebied installeren. Roberto deelde mee dat de regering voortkomt uit het „Nationale Bevrijdingsfront van Angola", dat enkele dagen gele den is gevormd door' de fusie van twee partijen die ageren voor de on afhankelijkheid van Angola, de Por tugese kolonie aan de westkust van Afrika. Roberto is premier en er zijn negen ministers; r.ieuwc, zo modern mogelijk geoutil leerde produktie eenheden, aldus het verslag. De Maatschappij tol Financiering van het Nationaal Herstel N.V. heeft over 1961 een brutowinst gemaakt van J 19,22 miljoen (v.j. 18,58 miljoen). De onkosten stegen van f 2,20 mil joen tot f 2,33 miljoen. Na aftrek o.a. van afschrijving, reservering en toevoeging aan de extra reserve, res teert een nettowinst van 10,29 mil joen (onveranderd Op de aandelen b wordt een onver anderd dividend vana S/2 procent voorgesteld. De aandelen a behóren toe aan de Staat der Nederlanden, hierop wordt twee procent dividend uitgekeerd. Nederlands meisje in Duisburg vermoord De 24-jarige, uit Deventer afkomsti ge Johanna Kiffen, is in de nacht van woensdag op donderdag in het huis in Duisburg-Hamborn in West- Duitsland, waarin zij woonde, ver moord. De moordenaar is de 22-jarige G. G., een lid der familie, waarbij het meis je in huis woonde. Hij heeft zijn slachtoffer met zeven hamerslagen om het leven gebracht. G. is gister avond door de politie van zijn woon plaats gearresteerd. Tweejarig kind valt van fiets onder auto Gistermorgen om ongeveer negen uur is in Den Haag het tweejarige jongetje Arend Hendrik Kerkhof bij een ongeluk om het leven gekomen. Het kind zat in een zitje voor op de fiets bij zijn moeder. De vrouw reed in de Anemoonstraat en is daar door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing gekomen met een vrachtwagen met aanhanger. Daar bij kwam ze te vallen, waarna het kind een van de wielen van dé vracht wagen over het hoofd kreeg. De moe der kreeg geen letsel. De politie stelt naar het gebeurde een onderzoek in. Nederlandse pïoeg voor Ronde Negen Provinciën In de ronde van de Negen Provinciën, die van 9 tot 15 april a.s. in België wordt gehouden, zal Nederland wor den vertegenwoordigd door de vol gende amateurs: Jan Pieterse (Oude Tonge). Jack Mesters (Den Haag), Bart Solaro (Den Bosch), Henk de Jong (St.-Willibrord) en Gerard Deijkers St.-WillibrordChef d'equipe is Frits van Griensven. Het wedstrijdprogramma voor de ju- nioreneompetitie voetbal van zater dag 7 april is als volgt: afdeling A, klas II: Vosmeer 2-Steenbergen 4; Dosko 7-Tholense Boys 3; afdeling B, klas II: Smerdïek 5-W.H.S. 3. KRAAMCENTRUM UIT DE BRAND Verscheidene dames direct bereid in te springen Van onze correspondent) Tweemaal heeft de directrice van het kraanicentrum van bet Wit- Gele-Kruïs te Apeldoorn via de radio een noodkreet" de lucht inge stuurd om hulp, omdat zij in een noodsituatie was geraakt door de ziekmelding van tien kraamver zorgsters en een bijzonder groot aantal aanvragen om kraamhulp. Zodoende bleven haar slechts 18 van de 28 kraamverzorgsters over om een groot aantal a.s. moeders te bedienen bij de komst van de ooievaar, die zich van al die moeilijkheden niets bleek aan te trekken. De N.C.R.V. vertolkte in liet pro gramma voor de vrouw al 's mor gens vroeg de kreet om hulp, die 's middags na de nieuwsdienst van een uur nog eens werd her haald. Het effect was naar ons van de zijde van de directie van het Wit-Gele-Kruis werd mee gedeeld verrassend. Vrijwel VOLLEYBAL Werd vorige week de strijd om de leiding bij de heren gestreden, waar bij Odulp'nus zegevierde, deze week gaat alle belangstelling uit naar de dameswedstrijcl Sarto-Organon. Sar- to speelt nog steels het beste volley bal en zal dus theoretisch als win naar uit de strijd moeten komen, of dit echter hel: geval zal zijn' zullen we moeten afwachten. De dames van R. H.B.S. ontvangen in. Breda het Til- burgse Olympia (1), terwijl in 's-Hertogenbosch de wedstrijd V.C. den Bosch—Tornado wordt gespeeld (1). In Vlissingen wordt gespeeld he ren E.V.V.C.E..B.V.C. (1) en in Roosendaal ontvangt Bermi het ster ke V.C. Tilburg (2). Lijstaanvoerder Odulphus trekt naar Breda om op zware tegenstand te stuiten van R.H. B.S. (2), Sarto bindt de strijd aan met Ever Ready (1) en V.C. den Bosch zal het tegen Tornado bijzon der zwaar krijgen (2). In de over- gam'sklas heren A in Vlissingen de wedstrijd MarathonCascadus (3) cn Matador—E.G.V.C. Dit pittige team uit Goes doet het dit eerste jaar in de overgangsklas bijzonder goed en is zeker van plan het wispelturige Matador te verslaan. In Roosendaal wordt nog gespeeld RapidA.M.V.J. (1). In de Walcherse afdelingscompetitie de volgende wedstrijden: E.V.V.C. 3 ~.N.S. 2 (2); M.V.C. I—E.V.V.C. 2 (2); Marathon 2--Y.V.C. (2); Cas cadus 2—M.V.C. 2 (3); Marathon 2 -M.V.C, 1(2); E.V.V.C. 2--Y.V.C. (1). direct na de eerste oproep om- hulp meldde zich Alkmaar aan de telefoon. Het aldaar gevestigde bureau van het Wit-Gele-Kruis had een kraamverzorgster vrij. „Stuur maar direct per trein", antwoord de de Apeldoornse directrice zus ter E. J. G. van der Steen. Om twee uur stond het Alkmaarse meisje al voor de deur van het kraanicentrum in Apeldoorn. Even later kwam er een aan bieding uit Axel (Zeeuwsch- Vlaanderen), die pok werd geac cepteerd- Na eeii reife van vele uren arriveerde de helpster uit. Axel in de avond in Apeldoorn; waar zij direct aan het werk werd gezet. In Apeldoorn zelf vond de oproep om hulp ook hijzonder veel weer klank. Zo meldde zich een dame die voor halve dagen wel haar dienstmeisje af wilde staan. Hoe wel verheugd over dit aanbod, kon men er geen gebruik van maken, omdat het betrokken meisje de nodige ervaring op dit gebied miste. Er waren leuke aanbiedingen bij, zo deelde men ons van de zfjde van het Apeldoornse Wit-Gele-Kruis mee. Zo was er ook een meisje, werkzaam op een kantoor, dat verpleegsterservaring had en eni ge maanden „kraam" had gedaan, dat zich spontaan meldde. Van haar aanbod is nog geen ge bruik gemaakt, omdat ze eerst nog vrij moest vragen en liefst voor veertien dagen. Verschillende dames boden aan de babywas te doen van een paar gezinnen, een vorm van hulp die natuurlijk graag werd geaccep teerd. In totaal hebben zich acht kraamverzorgsters uit alle dolen van het land aangemeld, die wel j enige dagen zouden willen bij springen. De NCRV zond donderdagavond liet televisiespel „Neem- mij nou, bevob- beld" (Talce a fellow like me) uit, van de schrijver Ronald Harwood. Vertaling Bert Voetenregie Peter Hollanddecors Folike Duetz. Foto: v.l.n.r. E. V. Pareidon, Rm Vroemen, en Leen .Jongewaard. Op de achter grond Frans Koppers. Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. in fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE-* Zedenpolitie verricht arrestaties in Utrecht In samenwerking met de Amster damse zedenpolitie heeft de afdeling" zedenpolitie der Utrechtse recherche een dezer dagen de te Utrecht woon achtige 35-jarige fotograaf M. gear resteerd. M. trad op als regisseur en producent van pornografische filnis, die via een Amsterdamse „groothan delaar'' ondermeer naar het buiteh- land onder andere Duitsland en. Ame rika werd geëxporteerd. Twee jongedames, de 23-jarige G. en dc 22-jarige S., die in 'deze films als hoofdrolspeelsters optraden, wer den eveneens gearresteerd.' Behalve diverse films werd by de plaatsgevonden huiszoeking ook een grote hoeveelheid voor de verkoop 'én export bestemde pornografische fo to's in beslag" genomen. De drie vér- dachten zijn inmiddels voor de offi cier van justitie geleid. MINISTER TOXOPEUS In memorie van antwoord aan de Eerste Kamer Minister Toxopeus deelt in zijn me morie van antwoord aan de Eerste Kamer op de begroting voor 1962 mede, dat het bepaald onjuist is de onregelmatigheden welke in enkele gemeenten met betrekking tot de burgemeesters zijn voorgekomen, uitsluitend aan de burgemeesters te wijten. Hij herhaalt hiermee, het geen hij heeft opgemerkt in dc me morie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begroting van zijn departement voor 1961. Minister Toxopeus is voorts van oor deel, dat het eveneens bepaald on juist is te menen, dat de gemeente- OVEREENKOMST BEREIKT N.V.V. bereid „aanwijzing" volledig toe te passen (Van onze Haagse redactie) De Stichting van de Arbeid is zo als reeds in het kort gemeld het woensdag eindelijk eens geworden over de toepassing van het loon- akkoord van Oud-Wassenaar, als mede over de. uitvoering van de jongste aanwijzing van de rege ring inzake „opstapjes". Door de ze overeenstemming is een defini tieve breuk in de Stichting van de Arbeid voorkomen. De oplossing van het conflict werd bereikt, doordat aan de ene kant het N.V.V. zich bereid heeft verklaard de „.opstapjes-aanwij zing" volledig toe te passen en ook de bij hem aangesloten bon den te adviseren zich naar deze aanwijzing te gedragen. De aan wijzing blijft dus van kracht. An derzijds heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid besloten DE SPURS WONNEN MAAR Engelse overwinning van 2-1 onvoldoende Het „Glory, glory hallelujah and the Spurs go marching on" heeft donder dagavond tevergeefs geklonken. In een keiharde wedstrijd in het Noord- londense White Hart Lane stadion heeft Benfica, houder van de beker, de Engelse kampioen Tottenham Hot spur uitgeschakeld in het toernooi om de Europa Cup. De zege in dit wee- de treffen tussen beide clubs mocht dan met 2l naar de Spurs gaan; doordat Benfica de wedstryd in Lissa bon met 31 gewonnen heeft, hebben de bekerhouders zich geplaatst in de eindstrijd van het toernooi, die woens dag 2 mei in het Amsterdamse Olym pisch Stadion wordt gespeeld. Bij de rust van deze halve finale- ontmoeting was de stand nog gelyk: 1—1. Al 'in de 15e minuut werd duidelijk dat Benfica een plaats in de eind strijd nauwelijks nog kon ontgaan. Een voortreffelijke pass van linksbui ten Antonio Simoes bereikte de vol komen ongedekt staande José Aguas, die niet cle minste moeite had om doelman Brown te passeren (0—l). Tottenham kwam terug. Nadat op advies van de grensrechter een doelpunt van Jimmy Greaves, was afgekeurd zorgde middenvoor Bobby Smith in de 34e minuut, voor de gelijkmaker (11), Be paald pech had Benfica even voor de rust toen middenvoor Aguas buiten bereik van doelman Brown de lat trof. Direct na de hervatting zette links binnen Coluna het stadion in vuur en vlam. Met een venijnige duw bracht hij White in hei: Benfiea- strafschopgebied uit balans. De Deen se arbiter Aage Poulson weifelde geen moment- Ondanks de Portugese protesten wees hij naar de witte slip. Aanvoerder Danny Blanchflower. ook al niet al te best in vorm, strafte de fout van Coluna onbarmhartig af (2—1). Even was Benfica aangeslagen. Tot tenham zag echter geen kans daar van te profiteren Nauwelijks tien mi nuten daarna was het te laat. De ge routineerde ploeg uit Lissabon had zich hersteld. Met de moed der wan hoop probeerden de Britten het onmo gelijke te bei-eiken. Iedere keer weer dreef Danny Blanchflower zijn mannen naar vo ren. Het had nauwelijks nog zin. De verdediging van Benfica was te hecht voor de steeds slordiger wordende aanvallen van de Spurs. Even leefde de hoop nog op in de harten van de toeschouwers toen Bobby .Smith in de laatste fase van de strijd boven een kluwen spelers uitsprong en de bal hard inkopte. Via de bovenkant van de deklat; verdween de bal echter tussen het publiek. de regering toestemming te vra gen om de jongste aanwijzing niet van toepassing te doen verklaren op de 29 c.a.o.'s, die op het ogen blik met de looncommissie van de stichting wachten op advies. Het betreft hier c.a.o.'s, die een loop tijd hebben van minder dan an derhalf jaar en dus volgens de jongste aanwijzing eerst op 1 ja nuari 1963 een tussentijdse loons verhoging zouden mogen inhou den, maar die al op een vroeger tijdstip, dus nog in 1962 een „opstapje" geven. Veel te stellen Na het loonakkoord van Oud^ Wassenaar had het N.V.V. tame lijk veel te stellen gehad met de bij deze vakcentrale aangesloten bónden, die met de matigheids formule geen vrede konden heb ben. Het N.V.V. ging hierop in de Stichting van de Arbeid het standpunt innemen, dat ook in 1962 „opstapjes" tussentijdse loonsverhogingen mochten wor den gegeven, waarbij reeds de produktiviteitsruimte die in 3963 werd verwacht, voor een deel in 1962 zou mogen worden opgesou peerd. Verder heeft het N.V.V. thans toegezegd, dat het, eveneens over eenkomstig de jongste algemene aanwijzing, voorlopig ook voor 1963 rekening zal houden met de matiging van de lonen. Daarente gen zal in de contraeten een openbreekclau.suIe mogen worden opgenomen, die het partijen moge lijk maakt weer overleg te plegen over loonsverhoging, wanneer aan het eind van 1962 zou blijken dat er in .1963 niet behoeft te worden gematigd. In Zeeland in 1961 862 zwemdiploma's uitgereikt Uit liet jaarverslag van (Je diploma consul van de kring Zeeland van de K.N.Z.B. blijkt, dat in 1961 in Zee land 862 diploma's werden uitge reikt, namelijk 493 aan vrouwen en 369 aan mannen. Weliswaar is dit een teruggang van twaalf diploma's vergeleken mét 1960, maar de weers omstandigheden waren in liet afgelo pen jaar voor de zwemsport zeer slecht. Voor het volgend jaar zijn de ver wachtingen goed, omdat Sas van Gent dan weer zal deelnemen en men tot het verzwemmen van diploma's ook zal overgaan in de zwembaden te Axel en Ziërikzëe. Om tot een be tere verdeling van de diplomadagen te komen, zullen nog enige officials aangesteld worden. Opmerkelijk kan het genoemd worden, dat voor het diploma V slechts zes kandidaten in aanmerking kwamen, van wie drie uit Aardenburg, één uit Sluis, één uit Middelburg, alsmede één lid van de rijkspolitie. lijke administratie aanleiding geeft tot de gesignaleerde praktijkeu. Het staat voor de minister vast. dat het behartigen van het gemeentelijke belang, waartoe de burgemeesters zijn geroepen, dient te geschieden binnen de grenzen van wettelijke voorschriften en van in het algeméén belang getrokken beleidslijnen. Vol strekt afwijzend staat hij tegenover de mening, dat het overschrijden van bedoelde grenzen zou kunnen wor den verontschuldigd met een beröep op het daarbij betvokken gemeente lijke belang, ook al zou daardoor achterwege blijven, wat anders tot stand zou kunnen komen. De minis ter is een tegenstander van bedil zucht van hogere besturen en cir culates, in het. bijzonder indien die zouden ergeren door inhoud en toon. Hij tracht dit dan ook zoveel mogelijk te voorkomen. De minis ter is overigens met de hier aan het woord zijnde leden van oor- deel, dat slechts een con amoj'e aanvaarde samenwerking van al le op de drie bestuursniveaus van ..het staatsbestel samenwerkende instanties in dezen tot het ge wenste resultaat kan leiden. Rechtspositie Met betrekking tot (le in dit ver band gestelde vraag, of de rechts positie van de burgemeesters niet beter moet worden geregeld en of bet geen aanbeveling zou verdienen, dat bet ambtenarengerecht of een an der lichaam te dezen oordelingsbe voegdheid zal verkrijgen, merkt de minister op, dat dé burgemeester beroep kan instellen bij de. ambte narenrechter. Wel zal de zaak voor de burgemees ter in vergelijking tot de ambtenaar moeilijker liggen, gelet op de ge ringe toetsingsmogelijkheden voor. de rechter. Zou men de mogelijkheden tot toetsing door de ambtenaren rechter willen vergroten, dan Zou men moeten gaan in de richting v.an het binden van de bevoegdheid ,tot ontslag of schorsing van de burge meester aan bepaalde gronden. Daar gelaten of het in casu, waar bijna altijd beleidsaspecten oen belang rijke rol spelen, mogelijk zou zijn deze gronden te omschrijven, va.lt echter te betwijfelen of alsdan de ministriële- verantwoordelijkheid, waarop ten aanzien van dc rechts positie van de burgemeester in het kader van de gang van zaken ..op bestuursgëbied in de gemeente in sterke mate het accent valt, nog voldoende tot haar recht zou komen. Van een beantwoording van de in dit gedeelte van het voorlopig verslag gemaakte opmerkingen omtrent het instituut van cle gemeente-ontvanger meent de minister zich, hangende de voorbereiding van de herziening van de desbetreffende bepalingen van de gemeentewet, te moeten onthou den. Zeeuws sterrentoernooi tafeltennis Middelburg Het jaarlijkse sterrentoernooi voor (le tien beste tafeltennisspelers uit Zee land wordl volgende week vrijdag en zaterdag (13 en U april) weer ge houden. De organisatie berust bij de Middelburgse club Will van Zoden en de wedstrijden worden gespeeld in de. „Schakel" aan de Bnchtensteene in de Zeeuwse hoofdstad. Aan dit „toernooi voor de 3.0 bes ten" doen ditmaal 11 spelers mee. Men achtte namelijk de beide spe lers, die aanspraak maakten als tiende geklasseerd te worden, zo gelijkwaardig, dat ze beiden kun nen deelnemen. Vorig jaar werd dit toernooi gewonnen door de Middelburger Rinus I-Iofman, die ook in 1952 en 3953 reeds zege vierde, Rinus Hofman moet deze titel nu verdedigen tegen: Piet Martijn, Piet de Waal, Jo Bouff en Rinus van Breen (allen van Sorry Vlissingen), Piet van der Kuijl van Wilno uit Vlis singen, Han Póppe en Johan Aei's (beiden van ONA uit Oostburg) en Rinus Wondergem, Bram van Gilst en Thijs Engelse (allen van Will van Zoelen). Zowel vrijdag als zaterdag beginnen de wedstrijden 's avonds om zeven uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6