atrix Oude sluizen uit Schouwse dijken SCHUIM WAVE WOONPROBLEEM" VOORHOOFD O.L.S. THANS OPGELOST doe het thuis doe het zelf lil was DE GOLF IN UW HAAR POLYLOOK kan niet kroezen HET STREEKZIEKENHUIS IN GOES NEEMT AL VORM AAN oreh, ■yew ew VANDAAG JONGENS U.T.S. TERNEUZEN IN VERKEERSCOMPETITIE Waar zijn onze schepen? CLIFF RICHARD IN RUDI CARRELL-SHOW VRIJDAG 6 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 NAAST het verlaten haventje van Kerkwerve aan de zuidkust van Schouwen lijdt de zeewering van het waterschap „Schouwen-Dui- veland" nog steeds aan een zwak ke plek in de vorm van een oude werken van de bestekken om deze zogenaamde Jonge Sluis, De We- versluis bij de oostelijke aanzet van de ringdijk om het Schelp- hoekgat en aan het einde van het jaar mogelijk ook de oude sluis bij «*-— x 1— jij Vianen op te ruimen, niet een breedte van krap drie Elke onderbreking in de egale zee- meter. De altijd onberekenbare Oosterschelde zweept er zijn gol ven tegen een provisorisch afge sloten en toegestopt lozingspunt. Zandzakken en planken geven er aan, dat de sluis haar functie heeft verloren. Een modderige boe zem en een vervallen gemaal op de achtergrond vertellen de rest. wering rondom het eiland is een zwakke plaats, zo redeneert men bij het waterschap. Liever zo wei nig mogelijk sluizen in de zeedij ken en vooral geen oudé, onge bruikte met allerlei gebreken. Omdat het waterschap dus streeft naar een gelijkmatige, soliede, constructie, viel in de laatste gemene vergadering van ingelan den en gezworenen te Zierikzee onder de plannen voor 1962 ook het opruimen van deze drie slui zen. ...„sluis in de opruiming"... Foto P.Z.C.) de nodige voorzieningen worden getroffen. Zo zal voor de sluis bij het haventje van Kerkwerve op een klein plateau een noodkade worden gelegd, waarachter (be schut) de aannemer met zjjn per soneel dan aan het werk kan be ginnen. Bij de Weversluis zullen ook bepaalde maatregelen moeten worden genomen eer men aan de verwijdering van het mankerende lozingspunt kan beginnen. c",c Zolang sluizen als de drie, die thans dI~ r.r\ hef nmïrommo Een modern, in strakke lijnen opge trokken gemaal met twee keu rige dienstwoningen ernaast en kele honderden meters verderop „De Prommelsluis" heeft in 1958 het oude beestje in de zee-Karweien, die niet de nodige omzieh- dijk bij het Flaauwershaventje tot tigheid moeten worden uitgevoerd, een overbodig obstakel gedegra- Daarom heeft men de zomer uït- deerd. Daarom is de technische gekozen om de oude sluizen uit dienst van het waterschap op het het dUklichaam te lichten. Maar ogenblik druk bezig met het uit- voordat het zover is, moeten eerst voor de sloop op het programma van het waterschap „Sehouwen- Duiveland" staan, een regelmatig 'onderhoud krijgen is er geen vuil tje aan de lucht. Maar wanneer dit, zoals aan Schouwens zuid kust, door de komst van een nieuw gemaal niet meer dringend noodzakelijk is, leveren zij een ge vaar op voor de zeewering. En in dat geval is het waterschap de sluizen liever een slag voor. NA BESPREKING MET B. EN W. Tijdens ouderavond in Concordia" te Zierikzee Terwijl 1" „Concordia" te Zierikzee de ouderavond werd gehouden van de openbare lagere school, hebben donderdagavond het hoofd van deze school, de heer G. van den Akker en enkele bestuursleden van de ouder commissie een bespreking gehad met b. en w. om tegen elke prjjs te voor komen, dat de school binnen vijf maanden weer zonder hoofdonder wijzer komt te zitten. Het uitblijven van een woningtoewij zing had de heer Van den Akker er namelijk toe genoopt om naar elders te solliciteren. „Onze school staat dus voor een ernstig probleem", zo zei de heer L. Dey als waarnemend voorzitter van de oudercommissie. „Wanneer niet op zeer korte termijn gunstig wordt beschikt en aan de fa milie Van den Akker een acceptabe le woning wordt aangeboden, verlie zen wij een beste onderwijskracht en een prima leidinggevend hoofd". Bovendien sprak de heer Dey de vrees uit, dat het niet gemakkelijk zou zijn om een andere hoofdonder wijzer aan te trekken in deze om standigheden. Later op de avond kon de heer Van den Akker meedelen, dat er een regeling is getroffen met het gemeentebestuur. Zoals bekend heeft het bestuur van de oudervereniging en de afdeling van „Volksonderwijs" enige tijd ge leden een brief aan de raad van Zie rikzee gericht, vergezeld van een dik pakket handtekeningen. Daarin wer den de moeilijkheden uiteengezet en werd de heren onder de aandacht ge bracht, dat hoofdonderwijzer Van den Akker op het punt stond uit Zierik zee te vertrekken. Uitingen De ouderavond stond ditmaal in het teken van de „artistieke uitingen van de kinderen", een onderwerp waar over de heer J. Westdorp, contactper soon tussen het onderwijs en een fa briek in teken- en leermiddelen, een interessante inleidinghiehl. Met een staalkaart van voorbeelden als bewijs liet hij zien wat de kinde ren thuis kunnen doen met expres siemiddelen en technieken. De heer Westerop had een verzameling werk stukken meegebracht, vervaardigd door kleuterschoolkinderen en acade mici, door jongens en meisjes van het b.l.o., maar ook door kunstenaars. En terwijl hij dit alles liet zien, vertelde de inleider en passant allerlei we tenswaardigheden over kleuren en de Advertentie manieren waarop kleur kan worden aangebracht, over vrije expressie en geleide fantasie, over materiaalbe handeling en verrassende effecten bij soms simpele technieken. Aan het begin van de avond lieten drie leerlingen uit de hoogste klas zien hoe een poppenkast gebruikt kan worden in de klas. De heer J. L. Legemaate, voorzitter van de afdeling Zierikzee van „Volkson derwijs", wekte de bezoekers van de ouderavond op hun steentje bij te dragen aan de propaganda-ac- tie. Harde wind oorzaak van aanrijding voor elf heeft de harde wind een aanrijding veroorzaakt op de Prins Hendrikwcg te Vlissïngen. Een vrachtauto, bestuurd door R. W. uit Sluis, wilde een in de richting van de Keersluisbrug rijdende truck met oplegger, bestuurd door A. S. uit Rotterdam, passeren. Tijdens het inhalen waaide het rech ter portier van de vrachtwagen open en sloeg tegen de truck. De wind drukte de vrachtauto tevens naar rechts, waardoor het voertuig de an dere wagen „sneed" De truck met oplegger kwam door deze manoeuvre in de langs de weg liggende gras strook terecht en reed daarbij een bermpaaltje omver. De truck werd licht beschadigd; de vrachtauto kreeg geen schade. Advertentie MACHTIG COMPLEX IN VALCKESLOT Algemeen bestuur bezocht in aanbouw zijnd gebouw Na ruim een jaar arbeid begint bet in aanbouw zijnde protestants christelijke streekziekenhuis te Goes al enige vorm te krijgen. Hoewel van het. hoofdgebouw de hoogste (vierde) verdieping nog niet is bereikt, neemt het machti ge complex reeds nu een domine rende plaats in plan Valckeslot in. Donderdagmiddag heeft het alge meen bestuur van het streekzie kenhuis het in aanbouw zijnde ge bouw bezocht, teneinde de vorde ringen in ogenschouw te nemen. Met de bouw van dit 200 bedden telllende ziekenhuis is In Januari van het vorig jaar een begin ge maakt. De verwachting is, dat het gebouwencomplex eind 1963 ge reed zal komen. Op dit ogenblik is het zo, dat men al aan de tweede verdieping bezig is van het hoofd gebouw. Dit gebouw bestaat uit een beddenhuis en een behandel- huis. In totaal telt het zes lagen. Er wordt naar gestreefd het hoofdge bouw vóór de bouwvakvakantie onder dak te krijgen. Na bezichtigen van het ziekenhuis heeft het algemeen bestuur een demonstratie bijgewoond met de communicatiemiddelen, die in het ziekenhuis zullen worden gebruikt. Op de foto: het hoofdgebouw in de steigers. ,(Foto PZ£,)e HANDCREME Eervol ontslag mr. G. F. L. Tonckens Aan mr. G. F. L. Tonckens is op zijn verzoek met ingang van 16 maart 1962 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van kantonrechter-plaatsver- vanger in het kanton Zierikzee, onder dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand maart Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd tijdens de maand maart aan spaargelden ingelegd 1.544.529,34 en terugbetaald ƒ1.150.306,78, waar door het spaarders te goed aan het einde van de maand maart 1962 ƒ26.282.769,99 bedroeg tegen 23.047.325.62 in dezelfde periode van het vorig jaar. Met het school- sparen werd totaal ƒ2772,10 inge legd. Het te goed van de jeugdspaar- wet steeg door inleg van 16.155,08 en terugbetaling van 4653,05 van 274.380,68 aan het eind van maart 1961 tot ƒ426.699,11 aan het einde van dezelfde periode in 1962. Het ledigen van 252 spaarbusjes bracht ƒ8440,67 op. Hoofdkantoor incl. bijk. Bonedijke- straat: inleg ƒ1.056.737,12, terugbe taald 688.281,36, te goed een bedrag van 16.933.342,85. Bonedijkestraat inleg 104.349,62, terugbetaald ƒ84.533,37. Afhaaldienstinleg ƒ11.641,18, terugbetaald ƒ10.773,75, te goed een bedrag van ƒ70.343,63. Souburg: inleg ƒ85.103,63, terugbe taald ƒ49.953,21, te goed een bedrag van ƒ1.607.485,98. Goes: inleg 288.544,94, terugbetaald 278.074,40, te goed een bedrag van 5.021.200,67. Wolphaartsdijk: inleg ƒ43.838,98, terugbetaald ƒ49.273,15, te goed een bedrag van 955.044,19. Noord-Beveland: inleg ƒ4966,10, te rugbetaald ƒ920,53, te goed een be drag van ƒ266.469,82. Kapelle: inleg ƒ9368,57, terugbetaald ƒ32.860,59, te goed een bedrag van 292.362,51. Terneuzen: inleg ƒ33.337,80, terugbe taald ƒ32.585,93, te goed een bedrag van 761.983,88. Zaamslag: inleg ƒ2177,05, terugbetaald ƒ2900,63. te goed een bedrag van 191.050,01. Axel: inleg ƒ8303,97, terugbetaald 3691,23, te goed een bedrag van ƒ166.089,88. Heinkenszand: inleg 510,terugbetaald 992,te goed een bedrag van ƒ17.396,57. Begin van brand Rond drie uur donderdagmiddag loei de de sirene op het stadhuis in Zie rikzee om de vrijwillige brandweer te alarmeren voor een schoorsteenbrand in de woning van J. L. aan de Sint- Anthoniusdam. De kachel in een van de kamers van dit huis brandde op een gegeven moment zo hard, dat de vlammen zich voortzetten in het in wendige van de schoorsteen. De brandweer was snel present en kon het gevaar in korte tijd bezweren. RADIO- EN T V.-RUBRIEK T elevisie Van acht uur af het journaal, het weer, en nog meer nieuws van Arie Kleijwegt. Om negen uur de Rudi Carrellshow met als gast Cliff Ri chard om tien voor tien de Spiegel der kunsten, ove r het boek, de pocket, het boekenbal en de boeken week. De Vlaamse televisie brengt ons om half acht Penelope, het Manneke, de quiz over Antwerpens gouden eeuw (8.30) en om negen uur de t.v.-wes- tern „De grote vreemdeling". Om kwart voor tien première: filmnieuws en nieuwe films. Radio Hilversum I: Om tien voor half negen een zeer uitgebreid Prisma over de volksgezondheid liturgische mu ziek negro-spirituals gedichten van Paul van Ostayen. Om tien voor half tien concoursmuziek 1962 in deze zevende en laatste uitzending speelt de Koninklijke Militaire Kapel o.l.v. majoor-directeur Rochus van Yperen marsen, de Eousmortier-suite, twee Ierse schetsjes en tot slot Vlaamse dansen. Om tien uur com posities uit de Sweelinckschool, ge speeld door Helmut Winter te Ham burg. Om elf uur het Amsterdams Kamerorkest met het divertimento van Bartok en studentenmuziek van Wouter Paap. Hilversum II: Om vijf over acht spreekt prof. mr. dr. M. Rooy over mogen en kunnen wij zeggen wat wij willen? Om tien voor half negen het Danzi-kwintet m.m.v. Nap de Klijn, viool Liesbeth Riimke Hoppen, piano, en J. Maclaine Pont, bas-kla rinet zij spelen werken van Ja- natsjek. Om 9 uur Jan Corduwener met zijn Grand Gala-Orkest: zij spe len Bye bye blues, So in love en In the still night, van Porter. Om half tien bespreekt Jaap Buys de grote en kleine problemen van deze tijd. Als ALS ZEEUWSE KAMPIOENEN Zes leerlingen van de u.t.s. in Terneuzen zul len zaterdagmiddag in Hilversum de kleuren an hun school en van Zeeland verdedigen in de finale van de school- verkeerscompetitie (12- 18 jaar) van het Ver bond voor Veilig Ver keer. Daarvoor is dit team de laatste dagen nog druk aan het oefe nen na schooltijd. Adju dant E. Russche en en kele mensen van de Terneuzense gemeente politie helpen de jon gens daarbij. )e Terneuzense u.t.s. ;aat als kampioen van leeland naar Hilver sum, waar hij nog 15 andere ploegen uit ge heel Nederland tegen over zich krijgt. Inzet van de strijd is een wisselbeker, die mo menteel in het bezit is van de u.l.o. in Steeri- wtfk. Na afloop van de wed strijden, die duren van half elf tot half een in restaurant „De Karse- boom" in Hilversum, zal dr. G. van der Wal, voorzitter van het Ver bond voor Veilig Ver keer de uitslagen be kendmaken en de prijr zen uitreiken. Daarna is er een feestprogram ma, waarin bekende radioartisten optreden. De jury bij deze finale wedstrijden bestaat uit vertegenwoordigers uit de onderwijswereld, po litieautoriteiten en uit het rijschoolwezen. Vorige week 'Zaterdag was in Terneuzen de halve finale, waarin maar 3 scholen tegen elkaar uitkwamen voor het kampioenschap om het district Zeeland. En dat, terwijl Zeeland toch heel wat meer scholen telt in de sec tor voortgezet onder wijs. Directeur A. J. M. Vermeulen van de Ter neuzense u.t.s. vindt het ook eigenlijk wat jammer: „misschien is het, omdat er zó veel van dergelijke ideeën in de postbakjes van de scholen terechtko men, dat er daardoor zo weinig belangstel ling voor is". Robert van Opdorp, Eric Dierikx, Berty Vermandei, Eddy Blieck, Frans Schutz en Peter Valke (reser ve) nemen deel in groep 4 in de finale, waarin Zeeland valt. Vorig jaar verdedigde de l.t.s. van Terneuzen de Zeeuwse kleuren. Vorige week behaalde de u.t.s. het kampioen schap met 126 punten; 2de werd de Terneu zense l.t.s. met 122 punten. De plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer en de plaatselijke politie heb ben ervoor gezorgd, dat de Terneuzense scholieren, mét hun di recteur, een leraar en de conciërge van de school naar Hilversum kunnen reizen. De jon gens hebben in hun vrije tijd alles op het gebied van veilig ver keer geleerd: verkeers regels, verkeersborden, waarbij de gemeentepo litie van Terneuzen hen heeft geholpen. (Advertentie) EEN PR0DUKT VAM DE SIKKEKS GROEP ALCETAS 4 v mmburg n Aden Flnl.terr» n Umulden KATELYSIA 4 to Pta. Cardon 6 v La Spexla WOENSORCCKT 4 I de problemen geen problemen meer zijn om 21.50 uur, komt het Trio Sem Nijveen en dan daarna, om vijf voor half elf, de Europese tafeltenniskam pioenschappen. Om tien voor elf ver zorgt Harry Gaarenstroom het luch tig voorspel tot een lang en luchtig weekeinde. BANTAM 4 BENGALEN BUSSUM 1 130 :msterkkrk s i OALTEX MADRID 4 p Bono MAOELHAEN 4 v Poft Cliff Richards, de hard werkende En gelse artiest die ook bij de Neder landse teenagers bijzonder geliefd is, komt vandaag op het podium van Concordia in Bussum als gast in de Rudi Carrell-show. Rudi Carrell heeft al wekenlang po gingen gedaan dit gastoptreden te realiseren. Cliff Richards en zijn be geleidingscombo The Shadows bren gen namelijk van vrijdag tot en met zondag een tourneebezoek aan ons land. Rudi Carrell, die maandag naar Londen is gegaan, heeft daar weten te bereiken dat in dit programma ruimte werd gemaakt voor het tele visie-optreden van Cliff Richards en The Shadows. De VARA hoopt daar mee de vele teenagers gelukkig te maken, die de Britse artiest nu alleen maar van de plaat kennen, maar die hem natuurlijk vooral graag eens wil len zien. In de radiorubriek „Tijd voor Teen agers" vanmiddag om 5 uur zal Rudi Carrell zjjn gast een inter view afnemen. In zijn show van avond 9 uur treden dan Cliff Ri chards en The Shadows op met gere nommeerde nummers uit hun reper toire, o.a. The Young Ones en Won derful Land. Afdeling Sluis winnaar selectiewedstrijden E.H.B.O. In „De Uitkomst" te Breskens zijn dezer dagen selectiewedstrijden ge houden voor de op aanstaande zater dag te Oostkapelle te houden provin ciale kampioenschappen E.H.B.O. Aan deze wedstrijden namen de E. H.B.O.-afdelingen Sluis, Breskens. Waterlandkerkje en Groede deel. Het hoogste aantal te behalen punten was 285 voor de groep en 90 voor de com mandant. Het te behandelen onder werp was een bedrijfsongeval, waar bij twee gewonden waren. De jury bestond uit dr. J. Beek, de heer J. A. Aalewijnse, districtsvoorzitter uit Oostkapelle en de heer M. J. Huis- soon, districtssecretaris uit Vlissin- gen. De uitslag van deze wedstrijden was: 1. Sluis. 213 pnt. (leider 72); 2. Breskens, 178 pnt. (leider 63); 3. Waterlandkerkje, 140 pnt. (leider 58; 4. Groede, 141 pnt. (leider 44). De deelnemers werden nog opgewekt op 7 april aanwezig te zijn op de pro vinciale kampioenschappen te Oost kapelle. Aan deze kampioenschappen nemen deel de afdelingen Kortgene, 's-Gravenpolder, Oostkapelle en Sluis. De winnaar van deze wedstrijden zal op 2 juni in Eindhoven meedingen naar de landelijke titel. Prot chr. partijen op één lijst in Wolphaartsdijk De besturen van de prot. chr. par tijen te Wolphaartsdijk hebben beslo ten, evenals bij de vorige verkiezin gen voor de gemeenteraadsverkiezin gen met één kandidatenlijst uit te ko men. De lijst werd als volgt samen gesteld: 1 J. Knuit (c.h.u.), 2 J. Ver- haee (a.r.),'3 G. de Witte (s.g.p.), 4 D. vleugel jr. (c.h.u.), 5 P. Koeman Cz. (c.h.u.), 6 J. de Kam (a.r.), 7 D. Eggebeen Jz. (s.g.p.), S D. Zweedijk (c.h.u.), 9 M. W. v. d. Vrede (a.r.), 10 Joh. de Jager (s.g.p.), 11 L. M. v. d. Maas (c.h.u.) 12 A. Zuurveld (c.h. u.). De eerste vijf zijn de thans zit tende raadsleden. UNIVERSITAIR EXAMEN Voor het tweede gedeelte van het doctoraalexamen geneeskunde slaag de aan de univei'siteit te Groningen, de heer C. P. Dekker van Vlissingen. (Nagekomen advertenties). LOTIRKCRK H Bril Heden overleed onze lieve, zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder GEERTJE KOETS, weduwe van Willem Antheunis Bakker, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, J. RibbeusBakker. Vlissingen, 4 april 1962. Walstraat 71. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 9 april a.s. om 12.30 uur vanaf Walstraat 71. De over ledene ligt opgebaard in het Sint-Josephzie- kenhuis. Geen bezoek en geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17