Lezers schrijven NIEUWS UIT DE KERKEN SANERINGSPLAN VLISSINGEN Demonstratie GOUVERNEUR FAUBUS UIT DE POLITIEK oren, 31CH en. VANDAAG DINSDAG 3 APRIL, 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 „Geen hoge flats, maar Statenverkiezingen woningen met een tuin" Met wel zeer grote belangstelling zullen de Vlissïngers de beide arti kelen over het saneringsplan te Vlis- singen in uw blad hebben gelezen. Inderdaad, er had reeds lang een voorbeeld aan bijvoorbeeld Middel burg genomen moeten worden, waar gemoderniseerde, ruime en aantrek kelijke zaken niet alleen stadgenoot en v reemdeling trekken, doch ook in gezetenen der naburige gemeenten. Het toerisme groeit snel door nieuwe verbindingen, meer vrije tijd en hogere lonen. Een aantrek kelijk stadsbeeld met uitstekende service waarbij voor Vlissin- gen dan nog uitbuiting van het zo bijzondere Scheldezicht over de gehele lengte zijn de enige ge zonde basis, waarop onze Schelde- stad haar aandeel kan winnen, waarbij de belanghebbenden bo vendien nog goed moeten over wegen, dat de ontwikkeling ener badplaats gedurende het seizoen geen dichte winkels, die afstotend werken, kan verdragen. Voor de laatste geldt hier zeer zeker een goed doordachte vakantiesprei ding in voor en na seizoen. Doch niet alleen het besproken win kelcentrum van Vlissingen, waarbij wij ook nog de aandacht willen ves tigen op de rommel van de Oranje- dijk met zo foeilelijke, reeds jaren ontsierende kazernescliuur en de doodse vissers (jachtjes?) haven dient gesaneerd. Tussen kanaal en Schelde, beide le vendig en attractief, verpaupert een tweede stadsgedeelte. Door aceent- verlegging van ons grootste bedrijf is er blijkbaar geen interesse meer voor dit gedeelte en voor het zo fraaie, oude stadhuis. Wanneer men van de Stenen Beer zijn blik laat gaan over dit voormalige patriciërs huis. dat in volle luister nu alleen staat, dan treffen de edele vorm en de fraaie lijn. Wel zeer zou te betreuren zijn, indien dit zo schone, historische pand ten offer zou vallen aan de moker van de sloper, indien later mocht blijken, dat dit niet no dig was geweest. Met zekere be zorgdheid kan men zich afvragen, of niet wordt vastgehouden aan wat niet meer gerealiseerd zal worden. Mits offerbereid dringt de grotere mogelijkheid van de badplaats ge zien liet reële gegeven van haar ligging zich hiernaast op. Geert hoge flats Aangezien de werknemers van haven en Sloe woongelegenheid zeker niet ie ver van hun werk zullen zoeken, is mede dit oosten onzer stad de plaats om moderne woningen te doen verrijzen. En dan géén hoge flats, waarvan er waarlijk al meer dan genoeg zijn en die bij prima uit voering, duur komen. De oostzijde was een geliefde woon- kant en schept men hier geen mo derne woongelegenheid, dan wordt de trek naar de omliggende ge meenten, die comfortabele, vrije wo ningen met tuin bieden, slechts aan gewakkerd. Men negere de dreigende waarschuwing van het inwonertal door te theoretische planning niet. Veranderende omstandigheden moe ten haar invloed doen gelden op een snel dan verouderend uitbreidings plan. Wanneer bijvoorbeeld de voor genomen insteekhavens t.o. van de sportvelden geen werkelijkheid wor den en daar lijkt het toch alles zins op dan zou hier ook een uit stekende, gunstig gelegen woonge legenheid geschapen kunnen worden met een natuurlijk samengroeien naar Souburg, hetgeen uiteindelijk le prefereren is en door samenkoppe ling van gemeenschapsdiensten eco nomisch en efficiënt. Overheid en middenstand wensen het beste voor onze oude, vaak beproef de stad. Mogen zij elkaar vinden tot heil van Vlissingen, die ook in de toekomst, als overigens steeds, krach tig en eensgezind met sterke visie voor zijn belangen zal moeten op komen. Vlissingen, In Hotel-restaurant „CENTRAAL" liliOTE MARKT 4(1 - GOICS van aluminium zonneschermen, dub bele ramen, horren, deuren, aan- bouwserres. Geopend dagelijks van 10 -10 uur op 3, 4, 5 en 6 april. Ducana-aluminium- produkten worden 20 jaar gegarandeerd (zelfs het glas van de ramen). Jammer, dat uw Kantlijn van 30 maart zo'n weinig wezenlijke bijdra ge levert in de discussie over het be trekken van nationale politiek in de strijd voor de Statenverkiezingen. In tegendeel, het groeit in een slotapo theose uit tot een holle scheldpartij x) tegen de gevoerde verkiezingsstrijd. Dat uw artikel geen gespreksbasis heeft moge blijken uit het feit, dat U gemakshalve maar liefst twee elementen ongemoeid laat, die in de praktijk van het Nederlandse politie ke leven harde realiteit zijn: 1) De Provinciale Staten kiezen de Eerste Kamer. Wie zal de belangrijk heid van dit eerbiedwaardige insti tuut in ons politieke bestel durven ontkennen De politieke kleur van de Provinciale Staten is dus van essen tieel belang voor de kleur van een onzer parlementaire colleges. Waar om dit te verbloemen en de politieke partijen kwalijk nemen, als zij daarop spelen 2) Wat minder eerbiedwaardig, maar niet minder een harde realiteit is de houding van de rechtse partijen na de nederlaag van de Partij van de Arbeid in 195S geweest. Hoewel tot op vandaag (prof. Oud via Hilversum I od 30 maart 1962) wordt volgehou den. dat de socialisten een kabinets crisis forceerden, is deze opvatting te belachelijk om er verder nog een woord aan te wijden. Nee, de conser vatieve krachten in de Nederlandse politiek zagen hun kans schoon en nog steeds iedere dag breken ze weer een stukje af van wat na de oorlog met liefde en zorg is opgebouwd in het belang van ALLE bevolkings groepen. Is het zo verwerpelijk, dat de Partij van de Arbeid dit alles in haar propaganda heeft verdiscon teerd De ruimte van uw Kantlijn had ef fectiever besteed kunnen worden, mijnheer de redacteur. Vlissingen Chris Verheul, Keldermansstraat 70 x)Kom, kom. Redactie P.Z.Crt. Politiechef vergeeft agent die hem neerschoot De Romeinse politiechef generaal Mario Tobia, die gistermorgen op 49- jarige leeftijd is bezweken aan de schotwonden die de wegens herhaal delijk ondisciplinair gedrag geschor ste agent Domenica Franco hem 24 maart met een dienstrevolver heeft toegebracht, heeft op zijn sterfbed te kennen gegeven dat hij Franco verge ving heeft geschonken. Kort voor zijn verscheiden fluisterde Tobia „Het was niet alleen Franco's schuld." Ik vond wel, dat ik mijn meisje moest vragen, of zij het goed vond. Overgaan op de sigaar leek mij zo iets als je snor of je baard laten staan. Maar mijn meisje vond mij gewoon beledigend. Ik had wel een bijzonder hoge dunk van haar liefde, zei zij, als ik dacht, dat een sigaar die in rook kon doen opgaan. „Je doet, alsof je van plan bent, te gaan pruimen", zei zij ook nog. „Daar zou ik misschien nog wel enige moeite mee hebben". Toen ik de eerste keer 'm haar bijzijn een sigaar, een Seno- ritas, had opgestoken, zei zij plotseling, dat zij op haar woorden wenste terug te komen. Ik wilde het sigaartje al ogenblikkelijk doven, maar zij riep: „Domoor, nee, j-uiet niet", waarop zij mij ver telde, dat, als het m-ogefcjk was, zij nu nog meer van mij zou houden. „Het is, alsof je mij een reukeffer brengt", zei ze. „Ben je mi saroasfcseh V* vroeg want some weet je echt niet, wat je aan haar hebf. „fteef mij er ook een", zei ze en zij stónd er op. \k dacht: nu gaat zij hoesten, let op. Waar ze nam een trek en nóg een en nóg een - teen zei ze alleen maar: „LekkerT Bok al aan de spar? Bevestiging en intree ds. E. Gramsbergen Ds. E. Gramsbergen zal zondag S april a.s. afscheid nemen als predi kant-evangelist van de Vlaamse Evangelisatiepost, uitgaande van het Evangelisatie-Comité „Silo", te Den- dermonde in België en de week daar op,. n.l. zondag 15 april a.s., na vooraf te zijn bevestigd door de consulent ds. R. G. J. Timmers uit Hulst, in tree doen als predikant van de lier- vormde gemeente Van Hontenisse, waar hij beroepen is in de vacature van ds. K. Verbeek, die in september 1959 naar Hoogvliet is vertrokken. Ds. Gramsbergen werd op 10 juni 1932 te Groningen geboren. Hij be zocht eerst een gymnasium in zijn geboortestad, waar hij aan de rijks universiteit ook nog theologie stu deerde. Nadat de heer Gramsbergen in het eerste halfjaar van 1956 onge veer vier maanden te Monnikendam werkzaam was geweest als stage kandidaat (leerviearis) en hij in fe bruari 1957 tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse hervormde kerk werd toegelaten, werd hij op 28 april van datzelfde jaar in Utrecht bevestigd als predikant-evangelist van de Vlaamse Evangelisatiepost, uitgaande van het Evangelisatie-Co mité „Silo" te Dendermonde in Bel gië.. Ds. J. Batelaar (Tholen) viert zilveren jubileum Woensdag zal het lijfentwintig jaar zyn geleden, dat ds. J. Batelaan, 's-Gravenhage, werd bevestigd als predikant van de hervormde kerk. Johannes Batelaan werd op 22 fe bruari 1911 te Bodegraven geboren. Hij bezocht het christelijk gymna sium te Utrecht, waar hij ook theo logie studeerde. Nadat de heer Batelaan in 1936 was toegelaten tol de evangeliebediening en hij van eind 1935 tot begin 1937 te Boskoop werkzaam was geweest als hulpprediker, werd hij op 4 april 1937 bëvestigd als predikant van Stavenisse. Op 2 februari 1941 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Tholen, die hij heeft ge- dient tot begin februari 1946, toen hij werd benoemd tot predikant-director van de Gereformeerde Zendings Bond. Naderhand werd hij in verband met zrjn benoeming tot gevangenis predikant te 's-Gravenhage door de generale synode van de hervormde kerk beroepen als predikant v oor buitengewone werkzaamhe'den. Ds. C. J. P. Lam wordt zendingspredikant Ds. C. J. Lam, voorheen predikant van de hervormde gemeente van Lunteren. zal donderdagavond 5 april a.s. om half acht in de Oude kerk in de Dorpsstraat te Lunteren wor den bevestigd als zendingspredikant van de Nederlandse Hervormde Kerk om in dienst van de Gereformeerde Zendings Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk uit te gaan naar de Bwana Loubser Zending te Eidoret in Kenya (Afrika). Ds. Lam was van 1954-1958 predikant te Poort vliet. In verband met ziekle van mevrouw Lam is nog niet bekend, wanneer ds. en mevrouw Lam naar Afrika zullen vertrekken. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Garderen Joh. Kuyt te Lexmond die bedankte voor Krimpen aan de Lek. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Ankeveen ds. W, H. van den Berg a.s. emeritus predikant te Foudgum (Fr.): bedankt voor Sommelsdijk dr. C. Graafland te Woerden. GEREF. KERKEN Zuid (vac. C. Goeman) A. D. R. Beroepen te Hilversum (zesde pred. Erussaar te 's-Gravenhage-Loosdui- den-West. Bedankt voor Haarlem plaats) L. G. Pleijsant tc Lecuwar nen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oostkapelle Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. De jazz-zanaeres Ella Fitzgerald tij dens haar optreden in het. Amster damse Concertgebouw in het afgelo pen weekeinde. Bloedvervoer per K.L.M. Bij de K.L.M. is bloed als vrachtgoed geen ongewoon verschijnsel. De laatste tijd be- treft dit vooral bloedmonsters van mensen, die lijden aan be- gaaide erfelijke vormen van loedarmoede. de z.n. haemo- globinopathieën. Bij sommige bevolkingsgroepen in tropische en subtropische landen is het aantal dragers van deze erfelij- ke eigenschap zeer groot, na- melijk 20 tot 30 procent. Moriienteel bestaan er plannen voor een groot onderzoek naar het voorkomen van deze af wij- kingen, dat door een Duits kin- dergeneeskundige, dr. Flatz, in s samenwerking met de Gro- s ningse kinderkliniek, in bepaal- de delen van Thailand wordt H gedaan. Dr. Flatz verzendt het bloed eerst uit het binnenland van Thailand, koel verpakt in containers, naar Bankok, van waar de DC-S straalmachïnes van de K.L.M. het transport overnemen. Wekelijks worden ongeveer 500 bloedmonsters in Groningen afgeleverd. inniiiiinniiniiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii RADIOEN T.V.-RUBRIEK UT DE ETHER WOENSDAG 4 APRIL 1962. HILVERSUM I. 402 m. 746 bc 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berich- ten. 7.10 Grammofoonmuziek. 7.13 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Ge wijde muziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Volks liederen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Gewijde lieedren. 11.15 Piano te koop, hoor spel. 12.10 Lichte grammofoonmu ziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Muset te-ensemble met solisten. 12.53 Gram mofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte Nederlandse muziek. 13.45 Orkestconcert (gr.). 15.00 Muziekstudenten-Studentenmu- zeik: Jeugdconcert. 15.45 Vrije tijd... wel besteed!. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazzmuziek. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Het spectrum, lezingen. 18.00 Gewijde muziek. 18.20 Gram mofoonmuziek. 18.30 R.V.U.: Mens en wetenschap (IV) - Theoloog - door prof. dr. A. A. van Ruler. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang (gr.) 20.00 Radio- philharmonisch orkest en solist. 21.00 Passiestonde (I). 21.40 Kerkorgelcon- 4 beroemde middelen doen wonderen! E*n der middelen zorgt ervoer dat de maag niet van streek raaktt Yier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars werking en doen wonderen. Chefa- rine „4" werkt niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. Chefarine.4 20 tlMtlIM 0.88 Handige Hfip<trpa'«Aing 40 lableuen f 1.50 Voordelige Ilicon 100 ttbtetlen f 3.58 Orval E. Faubus. De gouverneur van de Amerikaanse staat Arkansas wiens naam het verzet symboliseerde tegen de rassenintegratie op de scho len in Littele Rock, heeft meegedeeld dat hij zich uit de politiek zal terug trekken. In een uitzending voor radio en tele visie, zei de 52-jarige gouverneur er zeker van te zijn dat zijn vrienden niet zouden willen dat hij zijn gezond heid zou opofferen aan zrjn carrière. Een andere beweegreden voor zijn vertrek, noemde Faubus zrjn lust om eens te kunnen schrijven. Eerst koken dan trouwen Andrew Cairns te Folkestone, die het spreekwoord: „De liefde van de man gaat door de maag" letterlijk nam, was zaterdag bijzonder enthousiast over hetgeen hij voorgeschoteld kreeg. De keukenprinses diè aan het werk ivas geweest was zijn 19-jarige doch ter Barbara, aan wie hij twee maan den geleden geweigerd had toestem ming te geven voor een huwelijk, om dat ,&\j nog geen ei kon koken". Barbara reageerde daarop door van moeder een schort te lenen en les le nemen. De roastbeef, die zij haar vader voor zette, was voortreffelijk gedaan en dat kon Andrew Cairns ook zeggen van de andere schotels. ,fNu mag je trouwen", luidde de uit spraak. Barbara is nog dezelfde dag in het bekende bootje gestapt. „Als Eric (de schoonzoon) zijn hele leven roastbeef te eten krijgt zal het. hem niet slecht gaan", zei Cairns toen hij zijn zegen gaf aan het jonge stel. schrijven T elevisie Na het internationaal agrarische nieuws (19.30) en het journaal om tien voor half negen, tien minuten V.V.D. voor de volgende verkiezing. Om half negen een documentaire over de voedselvoorziening van de Londense dierentuin en om vijf voor negen een spannende Hitchcock „Saboteur", over een arbeider in een vliegtuigfabriek, die verdacht wordt van moord en sabotage, en die zelf op zoek gaat naar de werkelijke da ders, geholpen door zjjn vriendin Pa tricia (Priscilla Lane). Robert Cum- mings speelt de rol van de arbeider (boven de veertien). Via de Vlaamse televisie om vijf over twee 's middags de schooltelevi sie een uitzending over de bedoeïe nen. Om half negen variété met als Nederlandse gast Mieke Telkamp en om half tien de Franse speelfilm met Fornandel als dé slaapwandelaar. RADIO HILVERSUM I. ..Weet je weetje" noemt Peter Char- pentier zijn fototïps-rubriek (20.10). Om half negen het Utrechts stede lijk orkest onder leiding van Paul Hupperts met medewerking van Eli. se Cserfalvi, viool, die het diverti mento in f groot van W. A. Mozart speelt. Om tien uur de wintertoer van Jules de Corte na het rondetafelge sprek van Adriaan Morrien met Lam bert Tegenbosch, Hubert van Herre- weghen, Jan Walravens en Raymond Hevreman over de beste Nederlandse verzenbundels van 1959 en 1960 (21.30). Vreemd, van Leo Nelissen om tien over half elf, en het Metro- pole orkest van Dolf van der Linden om tien over elf met medewerking van Paul Hofstede, bas. Via Hilversum II. Bel Canto om tien over zeven; Orfeo en de Barbier van Sevilla. uitgevoerd door het Londens symfonie-orkest. Om vijf over acht de Asserkoerier waaraan meewerken Ko van Dijk, Conny Stuart. Kees Brusse, Guus Oster en Allard v. d. -Scheer. Om elf uur gedeelten uit het Indianepos „The song of Hiawa tha" van Henry Longfellow, uitge voerd door het Londens symfonie or kest onder leiding van Sir Malcolm Sargent. cert. 22.00 Grensgesprekken, klank beeld over de C.-H. Jongerenorgani satie. 22.20 Grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Platennieuws. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 298 ni. 1007 kc s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Orkestmuziek (gr.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Smarten verschillen, amusemtensprogramma. 12.10 Orgel spel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platte land, praatje. 12.38 Lichte orkestmu ziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Tan go-Rumba orkest. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Koor. sol., piano en slagwerk. 15.05 Op reis door de we reld. lezing. 15.15 Voor de jeugd. 17.00 Lichte muziek en zangsoiisteu. 17.30 Hammondorgelspel. 18.45 Euro pese tafeltenniskampioenschappen te Berlijn. 17.50 P.egeringsuitzending: Studeren en student zijn - IH, A. H. D. Ingen Housz, president van de Ne derlandse Studenten Raad. spreekt over: De aankomende student en het studentenleven. 18,00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte orkestmuziek en solis ten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoon muziek. 19.20 Kanttekeningen, praat je. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VA RA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade- orkest: Operetteklanken. 20.35 Zes tig jaar levenservaring, lezing. 20.50 Saxofoonkwartet. 23.10 Mist, psy chologische thriller. 2.00 De gouden stemmen van deze eeuw (gr.). 2.25 Europese tafeltenniskampioenschap pen te Berlijn. 22.30 Nieuws. 22.40 Hart op de tong: actuele problemen. 22.55 Kamermuziek. 23.20 Jazkro- niek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 14.5516.45 Eurovisie Londen: Voetbalwedstrijd EngelandOosten - rijk. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.4517.45 Internationaal jeugdjournaal. KERKEN: 17.45— 18.05 Jeugdprogramma over de Bij bel. NTS: 20.00 Journ. en weerover- zicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Sportpancrrama. 21.00 Te veel koks. detectivespcl (In samenwerking met de Westduitse televisie). 21.50 Vro lijk muzikaaal programma. 22.10— 22.40 De Kring, literaire gedachten- wisseling. VLA A MS BELG ISC! IK TELEVISIEPROGRAMMA'S- 14.55 Eurovisie: Interland voetbal wedstrijd EngelandOostenrijk te Wembley. 16.4517.45 Voor de jeugd. 19.00 Feuilleton. 19.25 Teken film. 19.45 Kunstkroniek. 20.00 Nieuws. 20.25 Het manneke. 20.30 Antwerpens Gouden Eeuw. quiz. 21.00 Filmdocumentaire. 21.10 Slis sen en Cesar, blijspel. L d. pauze 22.45): Poolse animatiefilm. 23.35 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9