D, A. de Hooge: 40 jaai bij visserijpolitie ST.-ANNALANDER HALVE EEUW OP „KROONWARDE" 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 APRIL 1962 JUBILEUM IN WEMELDINGE Op dertienjarige leeftijd in dienst gekomen Visserij-opziener D. A. de Hooge uit Wemeldinge is een buitenbeentje bij de visserij politie op de Zeeuwse Stro men! Hij is de jongste van de oud-gedienden met zijn 53 jaren, waarvan 40 dienstja ren, Zondag j.l. maakte op ziener De Hooge zijn veertig dienstjaren vol en maandag vierde hij te midden van col lega's dit jubileum. Veertig jaar heelt de robuuste visserij-politieman (le Zeeuwse Stromen bevaren. Als dertien jarige in dienst gekomen, is hij via de rangen van knecht en schipper opgeklommen tot opzie ner. Een functie, welke hij sinds 1 april 1901 bekleedt. Als gezag voerder op het visserijpolïtievaar- tuig „Gier" bevaart hij de Oost en \Vesterschelde. Geen visser, die hem niet kent en respecteert. Want opziener De Hooge is een geziene figuur bij degenen die hun boterham verdienen op de Zeeuw se Stromen. Hij geeft negenen- negentiemaal liever een waar schuwing dan een proces-verbaal. Hij zegt er zelf dit van: „Ons werk draagt in alle opzichten een v oorlichtend karakter". De heer De Hooge, die in Zierïkzoe is geboren als zoon van een kapi tein op de stoomboot Zierikzee- Rotterdam, voelde zich als jongen: al aangetrokken tot de zee. Op dertienjarige leeftijd trad hij. als koksmaat en manusje-van-alles in. dienst van de visserijpolitie. ,,'t Was toen hard werken", zegt hij. „Er waren zeven mannen aan boord, die een gezonde eetlust had den". Op zijn achttiende jaar werdde heer De Hooge benoemd tot knecht, hetgeen tevens zijn vaste aanstelling als ambtenaar inhield. Het (motor)schip, waarop hij de eerste jaren had gevaren; verruil de hij op dat moment voor een open zeilschip. Vooral 's winters was het een koude bedoening. „Zo af en toe moest je hij de kachel gaan zitten om je kleren te laten ontdooien", vertelt hij nu. Modernisering Eenentwintig jaar heeft (Ie lieer De Hooge als knecht gevaren. Op 1 april 1948 werd hij benoemd tot schipper en ruim drie jaar later tot opziener. De jubilaris heeft in de afgelopen 40 jaar de moderni sering van de vloot van de visse rijpolitie van zeer nabij kunnen volgen. Als hij denkt aan de mo derne „Gier", waarop hij thans vaart en aan de zéilsehepen van vroeger, dan is er héél veel ten gunste veranderd. Naast het gewone toezicht heeft hij bij tijd en wijle te maken met diefstalletjes, terwijl ook de laat ste jaren de „zagerspitters" de visserijpolitie handenvol werk be zorgen. Over dit laatste merkt hij op: „Daar is al zoveel over ge zegd en geschreven, dat ik er ver der maar het zwijgen, aan zal toe doen". Ter gelegenheid van zijn jubileum, dat in het Evangelisch Jeugdgc- bouw te Wemeldinge werd ge vierd, werd maandagmorgen een bijeenkomst belegd voor het per soneel van de visserijpolitie in Zeeland. De voorzitter van het be stuur der Visserijen op de Zeeuw se Stromen, ir. J, D. Dorst te Goes, kwam de jubilaris persoon lijk gelukwensen." evenals de secre taris van het bestuur, de heer J. F. Vriens. VissGPijopzienev D. A. DE HOOGE ...i/O jaar ZecwiQse .stronten.: Foto P.Z.C.) In een korte toespraak wees ir. Dorst er 'op; dat de heer De Hoo ge wel op zeer jeugdige leeftijd in dienst van de visserijpolitie is gekomen. Een 40-jarig jubileum op zijn leeftijd is dan ook een gro te zeldzaamheid bij de visserijpo litie. Als blijk van waardering 'overhandigde ir. Dórst hem een geschenk onder couvert. Voorts mocht de jubilaris geschen ken in ontvangst nemen van het personeel. Tal van bloemstukken, die het zaaltje van het Evange lisch Jeugdgebomv sierden, ge tuigden voorts van de waardering, welke men allei'vvege heeft voor het werk van de jubilerende visse rij-opziener. 's Middags maakten •nog velen van de gelegenheid ge bruik om de heer De Hooge tij dens de receptie met zijn jubileum te feliciteren. Zilveren dienstjubileum bij P.Z.E.M. Middelburg Op 1 april j.l. was het 25 jaar gele den, dat de heer W. Flissebaalje te Middelburg, boekhouder óp de afde ling stroomverkoop van de P.Z.E.M. bij dat bedrijf in dienst trad. Maandagmorgen werd de jubilaris met echtgenote en dochtertje ont vangen in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw, waar het gehele administratieve personeel van het hoofdkantoor aanwezig was. Directeur ir. T. Mïchielsen wenste de jubilaris geluk en sprak zijn waarde ring en dank uit /oor de wijze waar op de heer Flissebaalje zijn taak verricht. Als stoffelijk blijk van deze waardering bood spreker de gebrui kelijke gratificatie aan Wegens ziek te van de chef vart de afdeling stroomverkoop sprak vervolgens de waarnemend-chef, de heer J. Kamer mans, die gewaagde van de uitste kende werkkracht van de jubilaris, van de prettige samenwerking en van de grote belangstelling, die deze heeft voor alle vraagstukken die zich in het leven opdringen. Namens directie en personeel' bood spreker een blijvend aandenken aan; mevrouw Flissebaalje overhandigde hij een bloemstuk. De voorzitter van dé personeelsvereniging', de heer J. Huser, sprak zijn dank. uit voor alles wat de heer Flissebaalje voor de ver eniging en voor het bedrijfsblad heeft gedaan en deed zijn gelukv/ensen vergezeld gaan van een boekebon. Namens de" afdeling tarieven sprak de heer K. Zelders dankwoorden voor de prettige samenwerking met de jubilaris. Ten slotte dankte de heer Flissebaalje allen voor de - vriendelijke wporden en geschenken. Nieuwe bestuursleden van district Zeeland VARA Twee bestuursleden van het district Zeeland van de omroepvereniging VARA namén zaterdag op een bjj- è<?nkomst in Goës afscheid. Voorzit ter J. Wynands te Goes, die bijna 29 jaar;>deze> functie vervulde en de heer M. J. M. Gubbels, thans te Vlis- singep, .di<fe114&v.jaar de financiën be heerde, stelden zich niet meer her kiesbaar. Dë; lieer Wijhands opende de 31ste jaarvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes, waar 66 afdelings bestuurders" aanwezig waren. Hij héel'te o.a. wêlliom cle heer J. B. Broeksz die het 'hoofdbestuur verte- gëifwoord'igöë; Dè vergadering herdacht het plot seling overlijden van dé lieer Beek man, die vorig jaar het hoofdbestuur op de vergadering vertegenwoordig de. Een yporstel van de-afdeling Ouwer- kerk opi in het vervolg op zaterdag morgen te vérgaderen wérd aangeno men. De jaarverslagen van secretaris J. Reinhout te Middelburg en van pen ningmeester J. M. J. Gubbels (beide beren waren door ziekteomstandi;. heden verhinderd de vergadering bij te wonen) wei'den goedgekeurd. De secretaris kon in zijn verslag mee delen, dat in in Zeeland nu 37 afde lingen zijn en 3 correspondentschap pen. Het ledental was gestegen van 12.306 tot 12.489. Het eindcijfer van cle penningmeester was 641,96. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuurders, de heer A. M. Hofman. Terneuzen en mevrouw P. Welleman-Janse, Kortgene, herbe noemd. Het bestuür telt nu in plaats van dertien elf leden. Tot voorzitter werd -benoemd de heer C. Linders te Zierikzee en tot penningmeester de heer C. Slabbckoorn te Hanswcèrt. Alle gewesten zijn 'nu in het bestuur vertegenwoordigd. De nieuwe voorzitter nam afscheid van de aftredende bestuursleden Wij- nands en Gubbels. Hij prees de werk lust en ijver van de scheidenden. De heer Linders bood hen een aanden ken aan en bloemen aan de echtge notes van de hei'en Wijnands en Gub bels. De afdeling Goes, waar de af tredenden voorheen werkzaam wa ren, voegde daaraan een bloemetje toe. De' heer Broeksz bood namens het hoofdbestuur van de VARA een waardebon aan en aan de dames een doos bonbons. De .heer Wijnands dankte. Tot lid van. de' verenigingsraad wer- den-gekozen de heron Reinhout, Slab- bekoom en Linders. Tot plaatsver vangers de heren Blomme, Lampei' en. De .Moor. •Bij de behandeling van. het omroep- rapport en jaarverslag van het hoofd bestuurwerden verschillende sugges ties vanuit de afdelingen naar voren gebracht en enkele vragen gesteld. De-heer J. Broeksz (Eerste-Kamerlïd en lid van verschillende commissies op omroepgebied) beantwoordde cle vragen. Hij ging in op de commer ciële uitzendingen. Verder ging dc heer Broeksz in op de radio-retribu tie en' ingestelde commissies, die de secrëtaris-generaal moeten adviseren •om c'le zendtijd te regelen. Na-'dank aan de heer Broeksz voor zijn uiteenzetting, sloot de heer Lin ders de vergadering. Examens Aah de r.-k. universiteit ce Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal exa men Engels, mej. A. J. M, W. Wit kam te Goes. DRIE MAANDEN GEËIST TEGEN CHAUFFEUR UIT WATERLANDKERKJE Bredase rechtbank behandélde aanrijding onder Etten Voor hoogst roekeloos en onvoorzich tig- rijden waardoor een aanrijding niet dodelijke afloop was ontstaan heeft de officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. K. M. A. Thijsseu, maandagmorgen drie maan den hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist tegen de 26-jarige chauffeur P. -J. YV. uit Waterlandkerkje. Op de avond van 25 januari wilde W. met een grote vlasauto mét aan hangwagen totale lengte achttien meter het parkeerterrein oprijden van café „De Nieuwe Aanleg" aan de rijksweg 56 Lussen Etten en Roosen daal. Denkend dat hij niet langs een,, gedeeltelijk op het fietspad staande, personenauto had kunnen komen, was hij met een gedeelte van de aanhang wagen op de hoofdweg blijven staan. Een uit de richting- Roosendaal ko mende kleine personenwagen, be stuurd door de 21-jarige dienstplich tig sergeant M. v. Loon uit Breda was in volle snelheid tegen de aan hangwagen gereden; de moeder van de bestuurder was uit de auto ge slingerd en gedood. Verdachte gaf toe dat hij voor liet opdraaien van het parkeerterrein :.een tegenligger had zien naderen. Hij had de afstand geschat op 500 a 600 me ter. Op een vraag van president; mr. H. L. Morsink, of hij liet dan niet '.erg roekeloos vond om clan toch nog met een gedeelte van de aanhangwa gen op cle rijweg te blijven staan, antwoordde verdachte ontkennend, De officier was een geheel andere' mening toegedaan. Verdachte had de tegenligger zien naderen en deson danks was hij toch gaan voorsorte ren wat daar niet mag en was hij naar het parkeertei-rein gezwenkt. Later had hij tegenover de politie verklaard dat hij bij die manoeuvre steeds aan de tegenligger had ge dacht. Mr. Thijssen achtte grove schuld bewezen. Een geheel andere visie gaf raadsman mr. J. J. van der Weel uit Middel burg. Volgens hem was de chauffeur van de verkeerd geparkeerde perso nenauto de hoofdschuldige. Verder achtte hij de manier van rijden van Van L. niet geheel correct: er was met.gedimd licht gereden en te hard,. Hij drong daarna aan op vrijspraak, en voor wat betreft bet in gevaar brengen van het verkeer ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak ovër' 14 dagen. Negenjarige klarinettist behaalde eerste prijs De negenjarige Clement van den Bulck, leerling van de Terneuzense muziekleraar Mare Breydels, behaal de tijdens het dezer dagen te Ka- 'pelle gehouden solistenconcours een eerste prijs in de afdeling klarinetten met Nocturne Opus 19 no. 4 van Tsjaikowsky in een arrangement van Peter Cluwen. Een mooi resultaat van deze negenjarige, te meer omdat de jury schriftelijk verklaarde dat de examenopgaven voor deze leef tijdsgroep eigenlijk te zwaar waren. Koningin. Elisabeth van België heeft zondag een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse havens en grachten. Arbeider in Terneuzen onder hei-installatie -Maandagmiddag; om half vijf is op het industrieterrein te Terneuzen een ongeveer 15 nieter hoge kei-installa tie omver gevallen. De negentien jarige Rotterdamse bouwvakarbeider C. 1. die juist op de raud van een bouwput onder het vallend gevaarte werkzaamheden verrichtte, werd door een der zware ijzeren palen getrof fen, waardoor zijn bovenarm werd verbrijzeld. Het slachtoffer is per ambulance naar het Jülianaziekenhuis te Ter neuzen overgebracht. Het ongeluk gebeurde op het terrein waar de Philipsfabriek in aanbouw is. De hei- installatie moet telkens als een aan tal palen is geheid worden verzet. Tijdens dit verstellen ging de - héle installatie plotseling omver en kwam in een kleine bouwput terecht. Uit die put hadden zich. juist tevoren 2 arbeiders verwijderd. De ijzeren pa len van de héi-installatie werden zwaar verbogen en beschadigd. D.e zware heimachine zelf bleef juist- op de rand van de bouwput.- liggen.. De arbeidsinspectie zal vandaag (dins dag) een onderzoek naar de oorzaak van het bedrijfsongeval instellen. Geref. jongeren hielden weekeinden in Domburg Gereformeerde jongeren uit Goes en Breda hebben zaterdag en. zondag in de jeugdherberg Nieuw Walcheren te Domburg een ontmoetingsweekeinde gehouden: Hét programma hiervoor hadden de jongelui zelf samengesteld. Zondagavond hield dS: J. Vlaardin- gerbroek uit Grijpskerke een inlei ding over de oecumene, waarover de ongeveer 50 gereformeerde jongeren vervolgens discussieerden.. „IK BEN ER OPGEKWEEKT M. L. van Zetten viert gouden dienstjubileum „Hier ben ik opgekweekt en daar om blijf ik hier zolang als ilc kan". Dat was (le enige verklaring, die. Marinus Leendert van Zetten (61) ons gistermiddag kon geven voor het feit, dat hij een halve eeuw lang als landarbeider op de boer derij „Kroonwarde" diep in de polder onder Sint-Maartensdijk, heeft gewerkt. Een beetje beschut tegen een felle zuidwester en striemende regenvlagen stond hij hout te' hakken. De metalen golfpla ten van het afdak kletterden op en neer. „D'r mot een nieuw dak op". Via een berg kachel hout klauterde Van Zetten even naar boven om de platen voorlopig wat vast te sjorren. Als het weer wat beter wordt zal de kleine, trouwe medewerker van landbouwer P. J. v. d, Slikke mee helpen om dat dak erop te zet ten. „Want op de boerderij doe je alles!" Dat is zijn devies. Vijftig jaar lang heeft, hij dat boog ge houden. En even lang heeft hij op „Kroonwarde" daarin gevonden wat hij zocht. Van Zetten is een stuk van de boerderij geworden. Iedere mor gen trekt bij er uit. Sint-Annaland op cle fiets 'heen. Van alle seizoe nen, die sinds liet begin van deze eeuw over de boerderij zijn heen gegaan, heeft bij er alleen in de laatste oorlog en bij de ramp van 1953 een paar gemist. Hij moest op 2 juli 1912 nog twaalf jaar oud worden, toen hij in het voorjaar ais jong knechtje zijn intrede deed op „Kroonwarde" Op welke datum dat precies is ge weest dat weten Van Zetten en zijn baas niet meer precies. „Dat is ieder voorjaar weer an ders en daarom hebben we hét maar op .1 april gehouden", ver telde ons de heer Van der Slikke, die samen met de jubilaris op de. schoolbanken heeft gezeten. Van Zetten werkte namelijk al 23 jaar bij de vader van de huidige landbouwer, toen hij in 1935 een nieuwe baas kreeg. Tot het mo ment, dat hij in het huwelijksboot je stapte woonde de heer Van Zetten bij zijn ouders op een paar meter afstand van cle St.-Maar- t.ensdijkse boerderij. Hij kende er dus het werk. van haver, tot gort. M. L. VAN ZETTEN ...sink van de boerderij... Of om een beetje in de trant van zijn dagelijks werk te spreken: van aardappelen zetten tot bieten dunnen... En cle verbondenheid aan de boer derij, die hij bij kinderspelletjes heeft leren ontdekken, heeft er voor gezorgd, dat Van Zetten er nooit over heeft gepiekerd om er gens anders, te-gaan werken... Vereniging wijkverpleging kon bankschuld aflossen Dank zij een legaat van wylen zuster Kuiper, heeft de vereniging voor wijkverpleging te Kapellë-Biezelinge de bankschuld met rente van 4651,34 die er nog rustte op het wijkgebouw aan' de Stationssiiigel, het afgelopen jaar kunnen aflossen. Mede ook dooi de verhoging van de contributie en verhoogde subsidies van diverse cor poraties is de Vereniging in een be langrijk gunstiger financiële positie komen te verkeren. Dit alles deelde de voorzitter, de heer C. Traas, in zjjn openingswoord méde op de vorige week in het wijkgebouw gehouden algemene vergadering. Het badhuis gaf. ook liet afgelopen jaar een terug gang te zien in het aantal baden. Werden er in i960 nog 11.044 baden genomen, in 1961 liep het aantal te rug tot 10.121. Sprekend over de financiële positie, zei de heer Traas, dat het bestuur het noodzakelijk heeft gevonden een reserve-reltening te moeten gaan ope nen. De gemeéntè groeit snel en voor de vereniging zal dat consequenties meebrengen, vooral ten aanzien van het beschikbare materiaal. Ook de bergruimte voor het materiaal zal in de toekomst uitbreiding behoeven. Bij zijn terugblik over het afgelopen jaar herdacht dé heer Traas het heen gaan van zuster Kuiper, die toch zo veel in haar leven voor de vereniging en de gemeente heeft betekend. Meer clan vijfentwintig jaar lang diende zij trouw de vereniging- en hoezeer zij haar hart aan. de. gemeente ver pand had, moge toch zeker-blijken, uithet feit, dat: zij. bijna haar gehele bézit aan 'de vereniging voor wijk verpleging heeft gelegateerd. De heer Traas vestigde er voorts dó aandacht op, dat de vereniging op 21 juli vijf entwintig jaar bestond. Een jubileum waaraan men- meende geen rucht baarheid te moeten geven Uit het verslag van de penningmees- teresse, mevr. A. B. v. d. Have-Wig- man, bleek dat het jaar kon worden afgesloten met een batig saldo. De ontvangsten beliepen een totaal van f 21.933,54 en de uitgaven waren f 20.772,02. De begroting voor-1962 is sluitend verkregen op een totaal van f 17.280,—, waarin begrepen is een post van f 500,die gevoegd zal worden bij het reservefonds. Over 1961 werd hiervoor een bedrag van f 750,gevoteerd. De rekening van het badhuis gaf eveneens een ba tig saldo te zien. De begroting van het badhuis vertoont echter een na- deilg slot omdat daarin zijn opge nomen aankoop van badkachels en gasgeisers tot een bedrag van ruim f 1000,—. In ontvangst als uitgaaf vertoont de begroting een totaalbe drag van f 5203,98. Uit het verslag van wijkzuster J. v. d. Hoëven was te horen dat het af gelopen jaar door haar 2542 bezoe ken waren afgelegd. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. A. B. v. d. Have-Wigman en de heren C. Traas en H. G. van Suylekom herkozen. Vijf kinderen bij aanrijding te Hoogerheide gewond Zondagavond is de aannemer W. M. van D. uit Krabbendijke op de Hui- bergseweg te Hoogerheide met zijn personenauto tegen een andere auto gebotst waarbij vier van zijn kinde ren, alsmede een vriendinnetje van één van de kinderen, die in de auto zaten, gewond werden. Het ongeluk gebeürde omstreeks zes uur 's middags. Door het slechte zicht vanwege de regen en de natte sneeuw bemerkte de aannemer te laat de andere auto die voorrang had, met cle botsing tot gevolg. De aanne mer en zijn echtgenote kwamen met de schrik vry, maar de andere inzit tenden van de auto liepen verwon dingen op. De 13-jarige Tooke be kwam een hersenschudding: de 12- jarige Nellie een bekkenfractuur: de 9-jarige Hans een schedelwonde en cle 7-jarige tVim brak beide be nen. Het vriendinnetje van één van de kinderen, de 13-j'arige Corrie J. uit Kruiningen, 'iep ook een hersen schudding op. Op net oudste meisje Tooke na, werden alle kinderen naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom gebracht. De bestuurder van de an dere auto, de heer Van P. uit Hoo gerheide, kwam evenals de aanne mer met zijn echtgenote, met de schrik vrij. Beide auto's werden to taal vernield. Benoeming In verband met de ontslagaanvrage van mevrouw KoppejanSonke, leid ster van cle christelijke kleuterschool te Zoutelande, is met ingang van 1 mei in haar plaats benoemd, mejuf frouw J. M. Fioole te Bergen op Zoom. „Stad en Lande" Schouwen zag „De molen, onze vrind" Lezing M. van Hoogstraten, schrijver Zeeuws Molenboek „Molens moet U met een vriend schappelijke blik bekijken. Rijd er niet met een vaart van honderd ki lometer langs, maar ga eens wat dichterbij kijken. Liefst in verschil lende jaargetijden. Een molen is het leukst, als U hem benadert en in zijn typische eigenschappen weet te herkennen". Dit advies gaf vorige weck de heer M. van Hoogstraten, de schrijver van bet Zeeuws Molenboek, mee aan de leden van „Stad en Lande van Sehouweii-Duiveland" op een verga dering in „Moudragon" te Zierikzee. De heer Van Hoogstraten heeft oen groot deel van de Nederlandse molen- schat op papier gezet, gefotogra feerd en in zijn geheugen gegrift. In Zeeland heeft; hij alle molens opge meten en zijn ^Zeeuws Molenboek" gaat binnenkort op de pers, zo vertel de de voorzitter van „Stad en Lande", dr. J. J. Westendorp Boerma nog aan het begin van de causerie, die als titel droeg „De molen. onze vrind..." Wat een molenliefhebber allemaal te zien krijgt, wanneer hij cle raad van de heer Van Hoogstraten opvolgt daarvan kregen cle Schouwse dames en heren vrijdagavond een voor proefje. Voordat de heer Van Hoog straten zijn publiek via bijzonder goed getroffen kleurendia's als het ware een wandeltocht door een „tuin van molens" liet maken, gaf hij eerst een eenvoudig technisch exposé, 1-Iij wilde daarmee duidelijk maken wat een molen nog meer is dan alleen stoffering van het landschap. „Vele gróte bedrijven zijn uit een molen voortgekomen", aldus de heer Van Hoogstraten, die zijn gehoor daarop wegwijs maakte in de onderdelen van de molen: van het wiekenkruis tot de ronsels, van de staart tot de kam men. Gewapend met deze kennis „gin gen de leden van „Stad en Lande" op pad": via het. witte doek nam de spre ker hen mee naar torenmolens, standaardmolens en stelling-molens. Hü liet hen deze typische voorbeel den van alle kanten bekijken: Het: Zierikzoese publiek ontdekte op deze dia-trip vele bekende bouwsels en kreeg in het tweede deel van dc le zing nog een goede suggestie voor een excursie: een prachtige verza meling watermolens in de Alblasser- waarcl. „Grunnger verain" vierde opgewekt tweede lustrum Zaterdagavond heeft de vereniging van Vlissingse Groningers, de „Grun- neger verain Oct Long en Stad" met een feestelijke bijeenkomst in het ge bouw Noordstraat 34 het tienjarig bestaan gevierd. Dat gebeurde met muziek van „De Ramona's", flitsen van de toneelspelen, die in de afge lopen tien jaar door en voor de ver eniging waren opgevoerd en een „historische terugblik", die hierin was verweven. Vijftien mede-oprichters ontvingen uit handen van de voorzitter, de heer E. S. Platje, een speldje met het wa pen van de provincie Groningen. Dit waren cle heren S. Baas, G. Baas, F. Beikes, H. Blaauw, E. Boerma. J. Buisman, J. Hoendervanger, T. Hui- zinga. H, Kamphuis. H. Koning, J. J, de Kok, Kwakkelaar, J. Krol, Slijm en J. Kloosterman. De mensen van de toneelgroep ontvingen eveneens een attentie. De bijeenkomst was in alle rust be gonnen. toen „sectoaris en puuthol- der" hun jaarverslagen lazen, de af tredenden bestuursleden, de heren H. Elaauw en C. Baas, werden her kozen en mevrouw E. Boerma, de leidster van do toneelvereniging aan hoi bestuur werd toegevoegd. Maar nauwelijks had het. bestuurslid, de heer J. J, Kok aangekondigd, dat men zou overgaan tot de viering van het tweede lustrum of uit cle rustig toeluisterende leden maakte zich een vastberaden groepje los, dat op het bestuur instormde. De heren kregen een stuk kantkoek op de arm gebon den een oud Gronings veriaars- gebruik en ieder bestuurslid kreeg een hoedje met opschrift op het hoofd gedrukt. Dat was het sein voor algemene feestvreugde, hoewel er ook nog en kele ernstige zaken aan de orde kwamen: mevrouw A. Huizinga bood namens cle leden een vlag aan, de vlag van de provincie Groningen. De dames Kruizinga en Dieters boden vervolgens het geldsbedrag aan, dat de lcdën voor de viering van dit twee de lustrum hadden bijeengebracht en een geschenk onder couvert van de directie der N.V Koninklijke Maat schappij „De Schelde", waar vele Groningse mensen een werkkring hebben gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6