Wissenkerke: spoedig bouw turnlokaa! Agenda ScbróxHe WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 3 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BINNENKORT AANBESTEDING Gedeputeerde Schout opent 13 april scholencomplex Burgemeester P. Wisse van Wissen kerke heeft tijdens de maandagmid dag gehouden raadsvergadering zijn eerste raadsvergadering in zijn kwaliteit als eerste burger van Wis senkerke medegedeeld, dat goed keuring is verleend voor de bouw van een gymnastieklokaal te Wissenker ke, De bouw er van zal op 18 april worden aanbesteed, waarbij alle plaatselijke aannemers worden uit genodigd. Tevens was het in verband met de bouw van vier woningwetwo ningen nodig, het uitbreidingsplan voor de kom van Kamperland te her zien. In deze herziening was tegelij kertijd de aanleg van een nieuw sportveld opgenomen alsmede de aan leg van een speelplaats voor de gere formeerde school te Kamperland. Bo vendien was er een afzonderlijk plan ingediend voor de aanleg van een kampeerterrein door de heer J. Schip pers. De heer W. G. Marcusse informeer de in verband hiermee naar een soort gelijk plan betreffende een kampeer terrein, dat door de heer J. Louws was ingediend. Inderdaad was daar toe een aanvraag ingediend zo ant woordde de voorzitter, doch geen of ficieel plan. Bovendien ligt bedoeld terrein te dicht bij de bebouwde kom. De heer M. J. Bustraan (s.g.) kon zich principieel en financieel niet met het plan voor het sportterrein verenigen. De heer J. M. Filius (a.r.) daarentegen juichte het plan toe. Met de stem van de heer Bustiaan tegen werden de ontworpen plannen goed gekeurd. De raadsvoorzitter deelde mede, dat gedeputeerde A. Schout op 13 april het scholencomplex te Wissenkerke officieel zal openen. Binnenkort zal de raadsleden het uitbreidingsplan, onder meer van het gebied bij het Veerse Meer worden aangeboden. Voorschotten Ten behoeve van de kleuterscholen te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk, werd een vergoeding over 1961 toegekend van 800 per lokaal en 12,80 per kleuter. Voor 1962 stelde de raad een gelijk bedrag aan voorschot vast. In de vacature van de heer J. van Halst werd burge meester P. Wisse met algemene stem men benoemd als ambtenaar van de burgerlijke stand. Ook stélde de raad de verordening op het aanléggen en bevaren van het havenkanaal aan de haven van Kamperland vast. Een verzoek van de christelijke lagere landbouwschool te Oostkapelle betreffende het verlenen van een subsidie van 40 per leer ling werd aangehouden. De raad ver leende zijn goedkeuring aan de ver huur van een terrein aan de haven ter grootte van 240 m2 en wel aan de heer A. C. van Hec. Met alge mene stemmen werd de heer G. van Hekken herkozen als lid van het bur gerlijk armbestuur. Op verzoek vavn I het gemeentebestuur van Aardenburg om adhesiebetuiging aan het raads besluit van deze gemeente om de mi nister van landbouw en visserij te verzoeken de wet op de vervreem ding van landbouwgronden te ver lengen, beschikte de raad afwijzend. Met het Oranjefeest op 30 april zal voor traktatie" een bedrag van 0.75 per schoolkind beschikbaar worden gesteld. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde de heer C. Koole (c.h.) namens het be stuur van de hervormde school te Kamperland naar een zebrapad over de Veerweg. Volgens burgemeester Wisse komen binnenkort verkeersspe- cialisten naar Noord-Beveland en zal aandacht aan het verzoek worden ge schonken. Op een vraag van de heer Bustraan zal de verlichting op de haven worden aangebracht gelijk met de verlegging van de straat aldaar. Brand in pakhuis Vrijdagavond omstreeks vijf uur werd de brandweer van Sa§ van Gent ge alarmeerd voor een brand in een pakhuis bij het hotel Rotterdam. Door onbekende oorzaak was brand uitge broken in een kelder van het pakhuis waar veel brandbaar materiaal was opgeslagen zoals een olievat, met olie doordrenkt pakpapier, oude banden en dergelijke. Met de nevelspuit was het brandje spoedig geblust. De rookontwikkeling was groot. Er ont stond slechts geringe materiële scha de. Minder deelnemers aan solistenconcours Aan het solistenconcours, uitgaande van de federatie van Nederlandse zangersbonden, dat zaterdag a.s. te Middelburg wordt gehouden, zullen minder zangers deelnemen dan de laatste jaren gebruikelijk was. Aan het vorig jaar te Kortgene ge houden concours namen ruim dertig groepen en solisten deel. Tot dusver heeft nog slechts ongeveer een twin tigtal groepen en solisten ingeschre ven. De geringe animo van de zijde der Zeeuwse zangers dient echter niet geweten te worden aan min der belangstelling voor dit concours, maar meer aan de thans heersende gricp-epidemie, die ook onder de zangers vele slachtoffers telt. Geslaagd Mej. J. D. C. Minderhoud te Elle- woutsdijk slaagde voor het examen huishoudlerares N 19. Middelburg City: Spat'tacus. 20 uur, 14 jaar. Electro: De plunderaars, 19.30 uur, 14 jaar. Van Benthem en Jut ting: Expositie 9—18 uur, Schutters hof: Modeshow, 14.30, 19 en 21 uur. Concert- en Gehoorzaal: Personeels- nvond gemeente, 20 uur. Suisse: Ne derlandse Bond van .Huisvrouwen. 14.30 uur. Vlissingen Alhambra: Spnriacus. 19.30 uur, 14 jaar. Luxor: Wet zonder recht, 20 uur. 18 jaar. Goes Grand: Spartacus. 19.30 uur. 14 jaar. Bergen op Zoom: Roxy: The Alamo. 20 uur. 14 Jaar. Luxor- Pantser comman do's. 20 uur. 14 jaar Terneuzcn Luxor: Teugd-bacchanalen, 20 uur. 18 jaar Sas van Gent Olympiatheater: Voor liefde geschapen. 20 uur. 18 jaar. Zicrikzoc Concertzaal: Fort Yuma, 20 'liur, 14'jaar. Auto reed tegen boom twee ernstig gewonden In dc nacht van zóndag op maandag is op de Poeldijk te Sas van Gent een Belgische personenauto tegen een boom gereden. De bestuurder, Van L. uit Assenede, en een passa gier werden vrjj ernstig aan het hoofd gewond en moesten per ambu lance naar het r.-k. ziekenhuis St.- Elïzabeth te Sluiskil worden ver voerd. Een derde inzittende kwam met de schrik vrij. De Belgische auto was, komende uit de richting Zelzate, dooi- onverklaar bare wijze over een landweg, in de Spiegell'aan op Nederlands gebied te rechtgekomen. Op de kruising Spie- gellaan-Poeldijk sloeg de auto links af om weer naar Zelzate terug te ke ren. Even verder, op Belgisch ge bied. verloor Van L. de macht over het stuur en reed tegen een boom. De gewonde Van L. en de twee pas sagiers wisten een huis op Neder lands gebied te bereiken, waar Van L. het bewustzijn verloor. Debewo ner van het huis waarschuwde tele fonisch dokter A. P. H. van Loog uit Sluiskil, die met twee omwonende E.H.B.O.'ers de eerste hulp verleen de. Daarna werden de twee gewonden naar het St.-Elizabethziekenhuis ver voerd. De tweede passagier kon per taxi naar zijn woonplaats terugke ren. De rijkspolitie te Sas van Gent waarschuwde de Belgische collega's te Zelzate, die proces-verbaal op maakten. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE (Advertentie) een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 239S MIDDELBURG f 10.000 bereikt Middelburg besloot „10x10" met lucratief bal De Middelburgse jeugd heeft voor de anti-hongeractie „10x10" rond de tienduizend gulden bij elkaar ge bracht. Het actiecomité heeft daar van ongeveer 8400 gulden afgedra gen en enkele plaatselijke instanties hebben zelfstandig geiden aan het hoofdcomité in Amsterdam overge maakt. En hiermee is liet streefbe drag want het Middelburgse co mité had zich als motto gesteld „Tien maal tien is tienduizend" bereikt. Dit kon voorzitter Kees Hordijk me dedelen, nadat het resultaat van de slotavond hekend was geworden. Deze slotavond werd zaterdag in het Schuttershof gehouden en was wel het hoogtepunt van alle activiteiten, die in Zeelands hoofdstad hebben plaatsgevonden. In de eerste plaats was dit te danken aan „The Wool- town Jazzband"' uit Tilburg, onder leiding van Piet Vriens, die voor dit bal de muziek verzorgde. Het Dixie land-ensemble, bekend onder meer door een ten bate van „10 x 10" op genomen grammofoonplaat, heeft de ongeveer 450 aanwezigen vergast op sprankelende muziek, waarmee zij er direct al de juiste sfeer in brachten. Hun repertoire bestond voornamelijk uit vertrouwde dixielandnummers. Slechts een enkele maal deden zij concessies aan de ballroommuziek of (met een twist) aan een deel van het publick. En hierdoor wisten zij zowel het luis terende deel van het publiek te boeien als de dansenden het nodige ritme te verschaffen. De leiding van het bal berusttte bij de heer W. M. J. Meeuse. Met de baten van een verlo ting mee bedroeg de opbrengst van deze avond ruim vierhonderd gulden. In de meeste plaatsen van het land is de actie nu beëindigd, veertien dagen na de officiële einddatum, hetgeen wel tekenend is voor het succes er van. Enkele plaatsen, waaronder Vlissingen, zullen nog een slotavond geven. Vergadering Vereniging Geref. Gezinsverzorging De Vereniging voor Gereformeerde Gezinsverzorging te Middelburg hield dezer dagen haar jaarlijkse ledenver gadering. De aftredende bestuursle den. mej. C. P. H. Littooy en de heer C. J. Dourleyn, werden herkozen, de laatste ook als voorzitter. Het leden tal bleef vrywel gelijk. De financiële resultaten van 19'61 kunnen bevredi gend worden genoemd. De heer Hartman, directeur van de gereformeerde stichting voor maat schappelijk werk in de provincie Zee land sprak over „Sociale hulpverle ning in deze tijd". Deze hulpverlening zal moeten wor den aangepast aan de cultuur, de om geving en de noden. De aard en het karakter worden bepaald door de boodschap, die de christenen aan de wereld van vandaag te brengen heb ben: het uitzicht op het Koninkrijk van Jezus Christus. Men wordt geconfronteerd met een snel veranderende wereld. Het levens patroon van velen wordt veranderd door het openbreken van de bestaan de genieenschappen en door migratie. De „goede oude tijd", vindt niet veel waardering meer. Naast hel grote materiële voordeel, dat deze tijd brengt, blijkt aan de andere kant ook een verliespost te bestaan: de mens wordt tot nummer. Het maatschappe lijk werk richt zich daarom op de aanpassing van het individu aan de huidige maatschappij. Het wil. vooral de mens zien als schepsel Gods. Dit werlc moet dan ook vooral worden gezien als een nieuwe vorm van bele ving van het christen-zijn: solidair zijn met de mede-zondaars, die door allerlei oorzaken niet mee kunnen. Geboeid luisterden de aanwezigen naar het goed gefundeerde betoog van do heer Hartman, die ook nog verschillende vragen beantwoordde. WESTKAPELLE Vergadering N.C.V.B. Op de tweede jaarvergadering van dit seizoen hebber de N.C.V.B.-dames uit Westkapelle mevrouw Boogaard- Roelse als bestuurslid herkozen. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij mevrouw Van Rooyen-van Sighem. VLISSINGEN A. de Koning 25 jaar ober-kelner in Strandhötel Velen hebben maandagmiddag in het Vlissingse „Strandhötel" dé heer A. de Koning- gelukgewenst met zijn 25- jarig jubileum als ober-kelner op die De heer De Koning („Adrie") trad 1 april 1937 als ober-kelner in dienst bij het Strandhötel en heeft „een leven van dienen" achter de rug, zoals de heer E. T. Oosterhuis, direc teur van het ..Strandhötel" het uit drukte in een toespraakje op de dooi de directie aangeboden receptie 's middags. De heer Ooslcrhuis memoreerde in het kort de historie van het hotel, die de jubilaris had meegemaakt, waarvan vooral de naoorlogse perio de voor het hotel gekenmerkt werd- door een belangrijke verbouwing. De directeur bood de heer De Koning een portable-radio aan; voor me vrouw De Koning waren er bloemen. Als „intermezzo" overhandigde de heer Oosterhuis nog een bloemstuk aan- mevrouw M.de Noojjer—Dinge- manse, die 15 jaar aan het hotel ver- bonden was als afwasster terwijl hij tevens dé héér W. Vader nog noem de, die onlangs zijn 12'b jarig jubi leum als chef-kok herdacht. Onder hen, die de heer De Koning kwamen gelukwensen waren be stuursleden van de Vlissingse V.V.V., vertegenwoordigers van de Vlissing se afdeling van de Bond van Ned. hotelpersoneel en afgevaardigden van diverse verenigingen eu clubs. De heer A. van Olm bood namens het personeel een fototoestel aan en een tafelaanstcker was het geschenk van de afdeling Vlissingen van de Bond van hotelpersoneel. A.G.V. had succes met „Drie vrouwen om.... één" Met de klucht „Drie vrouwen om... één" heeft de Amateur Groep Vlis- te belangstelling de eerste opvoering sïngen een goede greep gedaan. Za terdagavond gaf A.G.V. onder gro- van dit toneelstuk in het Concertge bouw. De zaal was zo goed als ge heel bezet, toen de Vlissingse ama teurs met deze klucht voor het voet licht kwamen, waarin het huwelijk een voorname rol speelt. Aanvanke lijk schijnt alles legen te zitten als een niet zo jonge boekhouder trouw plannen heeft, maar nog geen meis je...! De moeilijkheden beginnen echter pas goed als er plotseling drie gegadigden blijken te zijn. Na vele komische situaties, waarin de A.G.V.- tonelisten toonden uit het goede ama- teurtoneelhout gesneden te zijn, wordt voor alle trouwlustigen in dit stuk een goede levenspavtner gevonden. Lang geen gemakkelijke rol in deze klucht hadden Jo Stuut en Guust Schoute, maar beiden kweten zich goed van hun taak, evenals de overi gespelers. Deze zijn o.a. Jeanne Hoogerwerf, Milly de Bruijne, Cor Maas, Kees Elich. Magda van der Eijk, Mies Boogerd en Chris Keste- loo. die eveneens een compliment ver dienden voor hun spel. De regie was in goede handen van Piet van Gemst, terwijl A. van Wijngen er voor zorg droeg, dat alle tonelisten op de juiste wijzè" gegrimeerd voor het voetlicht verschenen. Tot slot van de gesk de toneelavond was er nog een zellig samenzijn Kandidatenlijst V.V.D. De kandidatenlijst van de V.V.D. is voor de komende gemeenteraadsver kiezing' te Vlissingen als volgt sa mengesteld: I. H. B. J. Knoop, 2. E. T. Ooster huis, 3. ir. VV. Landheer, 4. C. Oreel, 5. C. van Wigmont Jansen, 6. P. Ven- tevog'el, 7. Ad. Mets, -8. mevrouw L. P. C, Kemper-Blankert, 9. Fr. Naerebout. jr., 1.0. A. A. Gillissen, II. ir. D. C, Stoppelenburg. O.- EN W.-SOUBURG Verkoping voormalig pand Groene Kruis Notaris A. A. Moggrc te Middelburg heeft op verzoek van „Het Groene Kruis" in café „De Vriendschap" te Oost- en West-Souburg in het open baar verkocht het woonhuis met voormalig magazijn, bouwterrein en tuin aan de Paspoortstraat 30-34 te Oost- en West-Souburg, groot 7 a 29 ca. Koper werd de heer M. C. Witlox te Vlissingen voor 1' 11.150, V.V.V. VERGADERDE Zoutelande had in 1961 226.346 overnachtingen Zoutelande heeft in 196L aan gasten geliad: in hotels 3381, in pensions 613, in gemeubileerde huizen 6825 en in huisjes op de terreinen 5499. In totaal dus 16.318, onder wie 3768 buitenlanders. Er werden 226.346 overnachtingen geboekt. Voor Bigge- kerke waren deze cijfers: holel-pen- sions 668, gemeubileerde huizen 1-102 en kampeerterreinen 6230. Totaal dus 8300. In Biggekerke werden 78.425 overnachtingen geboekt. Dit bleek tijdens de dezer dagen gehouden le denvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te Zou- telandc. De vereniging telt momenteel 349 le-1 den. waarvan er 283 belang hebbeh bij Zoutelande en 66 bij Biggekerke. De aftredende bestuursleden, de he ren L. D. Verschuur, L. Dingemanse en F. H. L. van 't Westende werden I hèrkozen. Tot lid van de controle-1 commissie werd de heer J. van Sluys I benoemd. In het voorjaar zijn 11 ad vertenties geplaatst, waarvan 10 in Nederlandse bladen en één in een Franse krant. In totaal werden in 1961 10.305 folders met lijsten ver spreid. Tweederde van de aanvragen komt uit Nederland en éénderde uit Duitsland, waaronder nog een klein aantal uit verschillende andere lan den. Dc gemeente Zoutelande neeft met rijkssubsidie waterleiding met dou ches op het sti-and aangelegd. Op de stranden werden 944 houten strandtenten geplaatst en 4 consump tietenten; op het zuiderstrand 616 en op het westerstrand 328. Bij elkaar genomen betekent dit 176 tenten méér dan in 1960. De vraag naar tenten neemt nóg steeds toe. Het is dan ook reeds zover, dat het strand onder Zoutelande is volgeboekt. In verband hiermee werd een wachtlijst aangelegd. Middelburger slaagde voor zweefvliegbewijs -De achttienjarige Bram van Wendel de Joocle uit Middelburg heeft zater dag met goed gevolg op de vliegbasis Woensdrecht zijn laatste proeven af gelegd voor het zweefvliegbewijs en hierbij tevens de aantekening zweef vliegen behaald. Bram van Wendel is lid van de Walcherse zweefvliegclub en van de West-Brabantse Aero Club. Ring Walcheren C.J.V. zag toneelstuk en film Het bestuur van de Ring Walcheren van het C.J.V. had zaterdagmiddag in het C.J.M.V.-gebouw aan de Sin gelstraat te Middelburg, de leden van de Walcherse clubs met hun leiders bij elkaar geroepen. Aanwezig waren de afdelingen Sou burg, Westkapelle, Serooskerke, Kou- dekerke, Aagtekerke, Domburg, Mid delburg en 't Zand, in totaal ongeveer 100 leden. De, leiding van de bijeenkomst be rustte bij-de voorzitter van het ring- bes.ttiur, de heer Th, Wijtman uit Middelburg. Dc. afdeling Koudekerke oogstte, suc ces met de opvoering van het toneel stuk „Een dag huisknecht". Na de pauze werd de film „De stem van het bloed" vertoond. Aan het slot der bijeenkomst deelde de voorzitter mede, dat er gelegen heid was zich op te geven voor de door het C.J.V. te houden zomerkam pen. te Oud-Leusden (bij Amers foort) en te Vrouwenpolder. Goede uitvoering fluitklassen Zeeuwse Muziekschool In de Zeeuwse Muziekschool aan de Badhuisstraat te Vlissingen hebben de fluitklassen van de muziekschool vrijdagavond op hun beurt een uit voering gegeven. Het is een zeer goe de avond geworden, wat in niet on belangrijke mate te danken was aan het feit," dat de optredende leerlin gen over het algemeen ouder waren dan in de voorgaande klassen. Zo ga ven de heren L. Beun en Diek Boon een verantwoorde uitvoering van de „sonate in F" van C. Stamitz en speelde Theo de Vin met virtuositeit een „andante et scherzo" van A. Roussel. Het duo Olga Lampe-Fiet van Herwaarden haperde zo nu en dan bij de uitvoering van „Franse dansjes" van N. Chédeville, maar Henk Flïerman gaf daarop een feil loze uitvoering van de „sonatine in F" van J. Hook. Voorts vielen op de fraaie uitvoering, die dr. M. Schreu- der gaf van „Syrinx" van Cl. De bussy en de innemende vertolking, die Lida Roegholt gaf van „Arioso en Boree" van W. Boyce. De piano begeleidingen werden verzorgd door Rina v. d. Hage en de heer H. v. d. Vliet. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Rotterdam, 2 april. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het Binnenland: Bin tje E 27.50—r 30.00 Bevelander f 24.00— f 27.00. Klei-aardappelen, 38 mm opw.: Furore f 24.00—f 29.00, Voeraardappelen f 4.00— f G.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exporigarnalen 933 tg. 3.791,38. Eot 322 kg. Wijting 33 kg. Tong 5 kg. Rog 19 kg. Wulk 28 kg. Ongesorteerde vis 84 kg. Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN ONTEIGENING IN HET BELANG VAN- DE VOLKSHUISVESTING Het. hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat van 3 april 1962 af ter gemeentese cretarie (kamer 2) gedurende dertig da gen voor een ieder ter inzage zullen zijn nedergelegd de stukken bedoeld in arti kel 30 der Onteigeningswet, welke be trekking hebben op het door de raad der gemeente Vlissingen in zijn vergadering van 30 maart 1962 voorlopig goedgekeurd ..Onteigeningsplan-Lange Zelke". Belanghebbenden kunnen uiterlijk veer tien dagen na verloop van de termijn voor nederlegging hun bezwaren tegen dit plan schriftelijk aan hel. gemeentebestuur opgeven. De onteigeningsprecodure is ingesteld ter verkrijging van de vrije eigendom der percelen en perceelsgecleelten, getroffen door de bij raadsbesluit van 27 januari 1961 no. 1 B. IV vastgestelde verordening bijzondere rooilijnen Lange Zelke en omgeving. Vlamingstraat en omgeving en het bij raadsbesluit, van 30 maart 1961. no. 20, vastgestelde „Bouwverbod Lange Zelke en omgeving. Kleine Kerk straat en omgeving". Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Vlissingen, 30-maart 1962. (get.) B. Kolff. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 4 april a.s., gaat niet door. SEROOSKERKE (W.) Ontspanningsavond van sportver. „Serooskerke" Vrijdagavond gaf de sportvereniging „Serooskerke" een contact- en ont spanningsavond voor haar leden in het verenigingsgebouw te Seroos kerke (W.). De voorzitter, de heer J. A. van Haveren, sprak een kort openingswoord, waarna het gezel schap „De Scherpschutters" onder leiding van de heer B. de Jonge uit Middelburg een gevarieerd program ma voor het voetlicht bracht. Na een originele proloog, waarbij het gezelschap in zijn geheel in een auto op het podium verscheen en aan het publiek werd voorgesteld, voerde men op vlotte wijze een aantal schetsen, zang en dans ten tonele. Een accordeonduo, voornamelijk be staande uit nog jonge spelers, bracht een aantal populaire songs ten ge hore. Een en ander werd door mevr. Koster met pianomuziek opgeluis terd. Dat dit programma bij de aan wezigen zeer in de smaak wel, bleek uit het gulle applaus, dat de spelers aan het eind ten deel viel. Aan het slot van de avond bood de voorzitter de dames van het gezelschap bloe men aan. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank Onder voorzitterschap van de heer W. K. v. Nieuwenhuyze werd in het verenigingsgebouw te Serooskerke, de jaarlijkse ledenvergadering van de coöp. boerenleenbank gehouden. In zijn openingswoord noemde de voor zitter de groei van de bank. Een bij zondere mededeling was. dat de bank een pand te Vrouwenpolder heeft aangekocht, dat voor het houden van zittingen zal worden ingericht. Geme moreerd werd het kortelings overlij den van een der oprichters van de bank, de heer A. Aarnoutse te Ga- pinge. In zijn jaarverslag deelde de secre taris mee, dat het spaartegoed in 1961 was aangegroeid met f457.129.17 tot f2.881.209,21. Het aantal boekingsposten steeg van 18.979 tot 21.720. De aftredende leden van bestuur en raad van toezicht, respectievelijk de heren J. Louwerse Mzn en M. Steyn, wérden lièrRözèn! DOMBURG N.C.V.B. kwam bijeen Op een bijeenkomst van de afdeling Domburg van de N.C.V.B. hield dr. H. ter Haar, een leerzame lezing over „Geloof en ziekte". De leiding van de avond berustte bij de vice-presi- dente, mejuffrouw L. de Visser. De volgende vergadering van de afde ling Domburg is vastgesteld op 18 april a.s. ZOUTELANDE Kandidatenlijst S.G.P. De kandidatenlijst van de S.G.P. voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen te Zoutelands is als volgt sa mengesteld: 1. K. de Wolf, 2, J. Kod de, 3, J. de Visser, 4. A. Dommisse, 5. !m. Verhage, 6 P. Jacobs, 7 P. Vcr- hage. Collecte De collecte voor het reumafonds heeft te Zoutelande 199,30 opge bracht.. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 april. Spinazie 6274 Sla 21—33. Radijs 24—30. Raapstelen 13—18. Witlof 1.01— 1/70. Andijvie 1.07—1.31. Kassnijbonen 4.50 —4.80. Prei 76—1.2G. Rabarber 64—1.02. Rode kool 6775. Witte kool 50—55 Kro ten 32. Spruiten 1,15, Komkommers 15— 48. Golden Delicious 61—69. VEILING GOES. 2 april. Groenten. Per stuk: Kropsla 1 44—46. 2 39. Per bos: Radijs 29—31. Per kg: Witlof Al 155. A3 123—137. BI 131, afw. 108. Boerenkool 11. Uien 5776. afw. 54. stek 3542. Spinazie 100104. Andijvie 1 127. 2 120—124. Aardappelen 16—18. MARKT ROTTERDAM. 2 april. Waterrootvlas: lage soorten van 1.40 tot 1.50, middensoorten van 1.55 tot 1.70. best vlas van 1.75 tot 1.95. Dauwroot- van 1,30 tot 1,65. Breekvlas: van tot 1,30, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.53 tot 0.95. De produktie van wntermotvlas blijft nog beneden normaal peil. door de uitzaai van het nieuwe gewas en rooiwerltzaam- heden komen verschillende bedrijven niet tot zwingelen. De voorjaarsroot brengt meer vlas in de middensoorten, zodat de aanvoer van laag vlas vermindert Voor dè meeste soorten is de vraag onvoldoen de om het aanbod op te nemen, doch de betere middensoorten zijn weinig ge vraagd. zodat hier niet alle aangeboden partijen opgenomen werden, De prijzeh bleven nagenoeg onveranderd, voor enkele betere middensoorten Iets lager. De produktie van dauwrootvlas onder ging geen verandering, het geringe aan bod werd grotendeels opgenomen tegen onveranderde prijzen Breekvlas blijft schaars, de enkele aangevoerde partijen gaan vlot van de hand. de prijzen kun nen goed gehandhaafd blijven. Gezwin gelde vlokken liggen traag in de marki. de notering voor middenkwaliteiten is •at lager <e voorjaarsroot is nu vrijwel overal ter hand genomen. In het zuiden en midden an het land Is de uitzaai vrijwel vol tooid, in het noorden 1? door het koude _r nog vrijwel niets ingezaaid. Alge meen wordt verwacht, dat het areaal dit jaar groter zal zijn dan in 1961. COOP TUINBOUWVEILING DER ZUID- HOLLANDSCHK EILANDEN ,G. A. ROTTERDAM Prijsverloop vrijdag, 30 maart 1962. Aardappelen 18—22. Andijvie I 3.121,26. II 1,14—1.15. Aanvoer 3500 kg. Sla IA 36 —47. HA 25—28, IC 17—27 Sla 1.07—1.64. Aanvoer 65.000 stuks. Spruiten ÏIA 99— 1.16. IIB 64—73. IID 92—1.07. Spinazie I 7894, II 72—78. Aanvoer 11.000 kg Wit lof IA 1.51—1,70. IIA 1.23— 1.58. IB 1.55— i.57. IÏB1.201,43. Aanvoer 15.000 kg. Komkommers 70/80 7072. 60/70 5960. 50/60 54—57. 40/50 51—53. 30'40 33—43. Komkommers 9G—1.16. Pre! IA 1,24—1.59. HA94—1.06, IB 1.19—1.29. IIB 66—90. Set- derij 1641. Peterselie '611. Uien 42—79 Uien geschoond 39—61. Radijs wit punt 25—34. Aardbeien 1.70—3.20 p. ds. id. per stuk 1740. VEEMARKT ROTTERDAM. 2 .april. Totale aanvoer 1401. Vette koelen en- ossen- 1-101'." Prijzen (resp. voor le. 2e en 3 ekw.i; Vette koeien in ets. per kg 305—335.. 275—300, 250—275. iViette koeien aanvoer ruimer dan vorige week, handel flauw, prenshoudend. en kele prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTEROAM. Rotterdam. 2 april. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, doorsneekwaliteir op basis 17 pet vocht tot f 33.15 per schip, franco fabriek. Voedergranen. vast bü gering aanbod. Maalgerst. volgens monster f 26.00— f 28.00: kippegerst. ld., f 27.50—f28.50: haver. id., f 24.25—f 27.25. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster. 30.00f 33.00: schokkers, id., t' 30.00f 39.00: bruine bonen, boerenschoon. volgens monster, f 35.00—f 55.00. Scheepvaartberïchten Vlissingen aangekomen 31 maart: Annie G van Portsmouth. Fiducia van Kamper land. Campano van Rotterdam. Antje v. Boston. Albatros van Antwerpen. Kar- mas van Gent. Lady Sonia van Ant werpen. 1 april: Patricia van Antwer pen. Margarethe Reckman van Port Said. 31 maart Star Clipper van Bremen. 1 april: Samuel Bakke van Breinen. Di- sarfell van Djhpavogi. Helga Dehde van Hamburg. Truus van Brussel. Anlje Olt- mann van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 3i maart: Ger- h a feit Elfrïng haar Gooie. Minorca naar Odense, Catharina W naar St.- V'alery. Jose II naar Eulam. Starelipper naar Philadelphia. Fiducia naar Londen. Campano naar Genova. Annie G naar Antwerpen. 1 april: Karmas naar Nar vik. Albatros naar Londen. Margarethe Reckmann naar Hansweert. Vlissingen 'gepasseerd naar Antwerpen: Eagle van Londen. Aspera van Glou cester. Ommenkerk van Bremen. Mer- cella van Rotterdam-Terneuzen. Mei doorn van Guersney. Forel van Boston. Schiedijk van New York. Frena van Lon den. Caribia van Bridgewaler. Merak van zee Valiant van Hull. Vtndicat van Lon den. Fivelstad vail zee Katsedyk van Le Havre. Archimedes van zee. Arkelijk van Rotterdam. Plato van Cadiz. Congo- kust van Hamburg. Arendskevk van Ca diz. Prinses Irene van Nassau.. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 31 maart: Odile R naar Londen.. Belty Jean naar zee. Leliegracht naar Sweden. Leén- dert Broere naar Frederikstod. Appinge- dam naar Rotterdam. Noorderlicht naar New Ross, I.Tsel naar Le Havre. Adrlaan- tje Elisabeth naar Leith. Agnes naar zee. Helvetia naar Hull. Martha haar Lon donderry. Lelykerk naar Hamburg. Ad- miralengracht naar Abo Hilversum naar Houston. Tjoba naar Londen. Algorab naar Rotterdam. Willem Cornellsnaar Kopenhagen. Alkaid naar Rotterdam. Prins Johan Willem Friso naar Bremen. Mercella naar Rotterdam. Collecte Te Heinkenszand heeft .de- collecte voor het Nationaal Rhéuiriaforids op gebracht 89.56. Examens Op de - osychiatrische inrichting „Vrederust" te Halsteren slaagden voor het theologische examen op donderdag 29 en vrijdag 30 maart 1962: V n het le naar het 2e leerjaar: de zusters: B. Boer; C. M. Bonestroo; E. F. Davidse: M A. den Dunnen; E. J. de Feyter; F. Francke: A. C. de Jonge; J. J. Klap; A. W. van Ooijen; J. A. Rubingh; W. Schults; P. Tïelemans en Z. Roosenbrand en de broeders: F. C. van Dijk; A. I. Marsilje; S. Ouwehand; H. Smedinga en D. J. de Visser. Van het 2e naar het 3e leerjaar: de zusters: A. Bakker; G. A. (1e Boer; C. de Bruijne: C. van Dalen: A. M. Dubbeldam; E. Henneky; W. J. de Kam; E. C. Kristalijn; M. van 't Leven; J. P. Looy; A. E. Porton: C. M. Schoe en E. Stuoten en dé broeders: F. A. de Koning; D. Suur- lnond en J. C, de Winter. Voor het eindexamen dc zusters: D. J. Backer; E. A. Bak ker; N. Boone; J. Janse; W. van Rijswijk: A. Slabbekoorn: C. P. Tholenaar; N. C. de Vos en E. Meijer en de broeders: J. de Boer en W. J. de Waaij. Dezer dagen heeft het bestuur van de Christelijke Detailhandelsvak school voor Zeeland te Middelburg de getuigschriften uitgereikt aan diege nen die niet goec gevolg het examen hebben afgelegd voor de door hun gevolgde avondcursus. Dit waren voor de cursus verkoopkunde: mevr. M. Doekheer; mevr. A. Cysouw bei den te Vlissingen; mej. J. M. Geertse; mej. A. Zwigtman: mej. M. Malde- gem; mej. P. J. Leenhouts; mej. E. P. Rijke, allen te Middelburg; mej. M. Wisse te Serooskerke; de heer J. van Belle, de heer W Jasperse beiden te Vlissingen; de heer J, C. Sinke te Goes en de heer L. Walliout te Kloe- tinge. Afgewezen werden 2 kandida ten. niet opgekomen 2 kandidaten. Cursus Engels voor zakenmensen: mevr. J. Burger te Middelburg: mej. K.-Jobse; mej. E. M. Meyers: niej. M. E. de Nood allen le Veérê. Niet op gekomen was 1 kandidaat. Cursus verkoopkunde. etaleren, cre atieve arbeid, reclameschriffmej. N. Velthuizen te Goes; mej. C. W. Hey- mans en de heer L. A. Cijsouw te Vlissingen; mej. M. Huson; mej. S. Volkers: de heer A. de Hooge: de heer J. J. Laban tc Middclburg^-Afee- wezen werd 1 kandidaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15