Sanering havenkwartier Zierikzee Enorme spanning in le klas A na gelijkspel van Yzendijke BELGISCHE PERSSTEMMEN OVER BELGIË-NEDERLAND NA ELF UUR GRAVEN UIT ONDERAARDSE GROT ONTSNAPT HOGER LOON IN ENGELAND DINSDAG 3 APRIL 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Slot van pag. 1 liet thans langzaam maar zeker ver pauperende stadsdeel zichzelf moeten saneren. Daarbij zal binnen het beschikbare bouwvolume nieuwbouw in dit deel van Zierikzee zoveel mogelijk worden gestimuleerd. De Nieuw Boogerd- straat en de Sint Janstraat bijvoor beeld zijn in hun totaal onderhevig aan de nieuwe monumentenwet. En ook in de overige straten is men ge bonden aan voorschriften voor wat betreft de hoogte en de breedte van nieuwe of te verbouwen panden. Het ministerie van volkshuisvesting zal in bepaalde gevallen subsidie verle nen en zelfs zal monumentenzorg me dewerking geven aan eventuele ver plaatsingen van historisch kostbare gevels. Afscheid mgr. Baeten als bisschop van Breda Als bisschop van Breda heeft mgr. J. Baeten gisteren in het bisschoppe lijk paleis te Breda afscheid genomen van het bisdom. Als titulair aartsbis schop van Stauropolis zal hij zijn in trek nemen in het zusterhuis „Mater Dei" te Breda. Ter gelegenheid van zijn vertrek richtte mgr. Baeten een afscheids woord aan zijn diocesanen, waarin hij onder meer zei: „dat een bisschop heengaat is meer een persoonlijke aangelegenheid, waarover ik zonder schade zou kunnen zwijgen. Toch zou dit zwijgen in U een onvoldaanheid kunnen achterlaten, want al gaat het in de grond van de zaak alleen om het bisschopsambt zelf en al zit juist daarin de betekenis, de waarde en de genadekracht, toch is de persoon er zo mee verbonden, dat U beiden steeds samen ziet en ze daarom, zij het ook ten onrechte, samen beoor deelt. Uw oordeel dan over uw bis schop, die heengaat, zij mild. Zoals ik ook zelf hoop, dat Gods oordeel over mij mild moge zijn en barmhar tig. Ik ben namelijk diep overtuigd van mijn grote tekortkoming, waar door de genadeuitwerking van het bisschopsambt in al die jaren geremd is en verzwakt". De scheidende bisschop merkte ver der op, dat hem het eeuwige „tafel dienen" bij de geestelijke opbouw van het diocees altijd heeft gehinderd, waarmee hij duidde op de nooit eindi gende zorg voor het stoffelijke en fi nanciële. De scheidende bisschop werden ver scheidene geschenken aangeboden. Volleybalbond start met jeugdcompetitie De Nederlandse volleybalbond zal dit jaar starten met een nationale jeugd competitie. Jeugdteams bestaan uit spelers van ten hoogste zeventien jaar. De kampioenen van de te for meren afdelingen zullen spelen om het nationale jeugdkampioenschap van Nederland. Dit jaar op 26 mei worden in de Ëxpohal te Hilversum de nationale kampioenschappen gehouden. Op de ze dag zullen ook de afdelingsjeugd- teams om de nationale titel spelen. Het is de eerste maal dat deze ge houden worden. Stoke City met Stanley Matthews versloeg G.V.A.V. Tienduizend toeschouwers hebben maandagavond in Groningen de pri meur beleefd van het tweevoudig op treden van Stanley Matthews in ons land. Zij hebben kunnen zien dat de 47-jarige legendarische rechtsbuiten nog altjjd een voetballer van bijzon dere klasse is. Zelf had Matthews geen aandeel in de 31 zege die Stoke City op GVAV behaalde, maar zijn virtuoze, werk was mede debet aan de ontwrichting van de Groning se verdediging. Het voortdurend kie zen van een vrije positie, de haar fijne passes en de „baldadigheid" van Matthews waren een voorbeeld voor vele jongeren. Ondanks de nederlaag' gaf GVAV uit stekend partij zonder Matthews een speciale bewaking te geven. De gast heren namen reeds na vier minuten de leiding door Groninger en hielden met verrassende aanvallen in de eer ste helft de beste kansen. In de tweede helft verhoogde Sloke City het tempo. In een periode dat GVAV met tien man speelde maakte rechtshalf Asprey na 23 minuten ge lijk en zes minuten later gaf midvoor Mudie zijn club de leiding: 12. Acht minuten voor het einde bracht een verkeerd teruggespeelde bal van De Groot door linksbuiten Rolcliffe de uitslag' op 3—1 Het scheppen van nieuwe mogelijk heden in dit zuidelijke deel van Zie rikzee heeft veel zorg geëist. Het ge heel moest op een verantwoorde ma nier worden aangepast aan het totale karakter van de stad. De gemeente heeft de handen vol om alle monu menten tussen het poortencomplex en de Sint Lievens Monstertoren te handhaven en steeds te restaureren. Daarnaast diende zich in de jaren na de ramp van 1953 het pro bleem aan van de leefbaarheid in het zuidelijk deel van de stad. Een vraag stuk, dat aan de ene kant de nodige piëteit ten opzichte van het verleden vroeg, terwijl daarnaast de bewoon baarheid niet in het gedrang mocht komen. Tussen het front van de Nieuwe Haven van karakteris tieke betekenis voor Zierikzee en de Sint Domusstraat met het ver lengde daarvan naar oost en west had men te maken met een sinds de middeleeuwen ongewijzigd straten- Steeds meer schuttingen verschij nen in het zuidelijk stadsbeeld van Zierikzee op plaatsen, waar oude, onbewoonbare huisjes in verval zijn geraakt. Met vrachtwagens wordt hier het puin van een krot in de Venkel afgevoerd. Foto P.Z.C.) plan, dat tot een van de aantrekke lijkheden van Zierikzee behoort, maar tegelijkertijd voor de bewoners vaak een paskwil is. Het saneringsplan, dat nu op tafel ligt houdt het midden tussen de be langen die aan weerszijden spelen. Er wordt naar gestreefd om te be houden wat voor deze wijken uit his torisch oogpunt van essentieel belang is. Maar tegelijk zal op sommige plaatsen rigoureus moeten worden in gegrepen, zal Mer en daar wat moe ten sneuvelen om te voorkomen dat het totaal in verval raakt. MOEIZAME ZEGE" „Verzwakt Oranjeteam eervol uit de strijd" „Geen triomfboog voor het Belgische elftal", schrijft maandag de „Ga zet van Antwerpen" in een nabe schouwing over de 3l zege, die de Bode Duivels zondag in Ant werpen op het Nederlandse voet balelftal hebben behaald. Ook in andere Belgische kranten wordt gesproken van „moeizame zege", „middelmatige derby" en „Bel gisch elftal niet in volle glansbe zetting". Vrijwel in alle commen taren wordt gezegd, dat het de Bel gische doelman, Nïcolay, is ge weest die een groot aandeel in de overwinning heeft gehad. „Het zou verkeei'd zijn te beweren, dat de Rode Duivels zondag een minderwaardige prestatie hebben verricht. Hoogstens kan men zeg gen, dat de globale verrichting niet helemaal heeft beantwoord aan de verwachtingen, die na de jongste ontmoetingen van het Bel gische nationale elftal nu eenmaal hoog waren gesteld', aldus „De Standaard". Het blad schrijft voorts, dat het bij de Oranjehem den „zonder Feyenoordkern ook ging" en dat het „verzwakte Oranjeteam eervol uit de strijd is getreden". Naar de mening van de „Gazet van Antwerpen" is de overwinning een bewijs dat de Belgische ploeg en individueel en als geheel beter is dan de Nederlandse. Het blad schrijft echter ook, dat „Nicolay een "Belgische nederlaag voor kwam op een moment, dat de wedstrijd nog niet was begonnen". „La Libre Belgiquc" schrijft de over winning op de „middelmatige, maar moedige Nederlandse ploeg" toe aan de „natuurlijke klasse" van het Belgische team. Het spel peil bereikte echter op geen enkel moment een grote hoogte. De wed strijd werd voor België door Nico lay gered. De „Volksgazet" spreekt van een „opportunistische Nederlandse ploeg zonder klasse". Het noemt de Belgische overwinning een ver diend succes „met Nicolay in su- pervorm als matchwinnaar". Het blad meent echter, dat de Belgen tussen de 10e en 24e minuut op de rand van een nederlaag' hebben gestaan. Engelse jeugdploeg won van Duitsland De zaterdag te Northampton de voetbalwedstrijd tussen de jeugd- ploegen (16-18 jaar) van Engeland en Duitsland is geëindigd in een Engelse overwinning met 10. Deze stand was reeds met de rust bereikt. In het jeugdtoernooi van de Europese voetbalunie, dat van 20-29 april in Roemenië wordt gehouden, is Enge land in dezelfde groep ondergebracht als Nederland. Nederlagen voor Oranje's tafeltennisploegen Tijdens de landenwedstriiden voor het Europees kampioenschap tafel tennis in Berlijn verloren de Neder landse heren maandag met 52 van het nog ongeslagen" Engeland. De Nederlandse dames leden een 31 nederlaag tegen Zweden. „De Nieuwe Gids" schrijft, dat „de jongens van Ajax voor twee heb ben gespeeld en in zoverre in hun opzet slaagden, dat de technisch beter spelende Belgen slechts een kleine overwinning behaalden". Het blad wijst voorts op een wijziging 'in de derby's der lage landen, waarin vroeger een bijna matige techniek werd gecompenseerd door enthousiasme, vechtlust en span ning. „Vandaag is dat niet meer zo. De Bode Duivels zijn geen vechters meer, maar een soort subtiele to readors, die de oren van de wild ste stieren trachten te vangen, maar dan in balletstijl. Geen kracht meer, geen felheid en geen hardheid. Uitsluitend techniek". „Le Soir" noemt de Belgische over winning gerechtvaardigd. Hoewel liet Belgische team niet de vorm demonstreerde, die. men had ver wacht, „speelde het een wedstrijd, waarvoor het zich niet behoeft te schamen". Smaadzaak tegen kroniekschrijver De rechtbank in Amsterdam zal zich op 17 april a.s. voor de derde maal bezighouden met de zaak tegen de van belediging van het openbaar ge zag en laster ten aanzien van gezags dragers van het departement van de- fensie beschuldigde kroniekschrijver van „De Telegraaf", Jacq. G. en de hoofdredacteur van dit blad J. J. F. S. Het gaat hierbij om een tweetal arti kelen over de zaak-Van der Putten, waarin o.m. zou zijn gesuggereerd dat staatssecretaris Calmeyer en de directeur-generaal van defensie, de heer S. D. Duyverman, zich niet zou den hebben ontzien in het rechtsver- loop bij het ambtenarengerecht (in zake het klaagschrift van Van der Putten betreffende zijn overplaat sing naar Nieuw-Millingen in een functie die z.i. niet in overeenstem ming was met zijn hogere ambte lijke rang) in te grijpen door de kaarten te steken. Na de eerste openbare behandeling van deze strafzaak gelastte de recht bank een nader onderzoek door de rechter-commissaris, omdat de ver dachten in verband met de ten laste gelegde smaad tot het bewijs wensten te worden toegelaten. Nadat zij daar toe de gelegenheid hadden gekregen, eiste de officier van justitie tijdens de tweede behandeling op 17 januari j.l. tegen Jacq. G. een gevangenisstraf van twee maanden, waarvan één maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en tegen de hoofd redacteur S. een geldboete van 3000 of 150 dagen hechtenis en een voor waardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar. Tot een uitspraak van de rechtbank kwam het ook toen niet, omdat zij een nader onderzoek dooi de rechter-commissaris noodzakelijk oordeelde naar de briefwisseling tus sen de ministeries van defensie en binnenlandse zaken met betrekking tot het bevorderingsvoorstel van een van de collega-ambtenaren van de heer Van der Putten. Priester schuldig aan huisvredebreuk De rechtbank in Maastricht heeft de 35-jarige priester F. van der Zee schuldig bevonden aan huisvrede breuk en verzet tegen do politie en hem conform de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar. De geestelijke was, zoals gemeld, op S september van het vorig jaar door de politie met geweld uit het klooster van de Sociëteit der Afrikaanse Mis siën in Aalbeek-Hulsberg verwijderd, omdat hij weigerde gehoor te geven aan een herhaald bevel van de waar nemend overste van het klooster om het gebouw te verlaten. ZES JONGENS IN DOOLHOF Schacht van 5 meter omhoog bracht redding Zes jongens van dc leeftijd van onge veer vyftien jaar, leerlingen van een katholiek college in Bath (Somer set, Engeland), zjjn elf uur lang, twee aan twee, niet blote handen aan het graven geweest om zichzelf een uitweg te verschaffen uit een dool hof van ondergrondse gangen en grotten in de buurt van genoemde plaats, waarin zjj zondagnamiddag d(ï weg waren kwijtgeraakt zodat zy de uitgang niet meer terug kon den vinden. Zij hadden gezegd zondagavond weer terug te zullen zqn, maar toen zij bij het invallen van de duisternis nog niet waren komen opdagen, ging men aan het zoeken. Gisterochtend werd Zwitsers zijn vóór atoombewapening Principiële uitspraak De Zwitserse (mannelijke) stemge rechtigden hebben zondag in een re ferendum een voorstel verworpen om in de federale grondwet een artikel op te nemen waarin vervaardiging, invoering, vervoer, opslag en gebruik van kernwapens in Zwitserland wordt verboden. De uitslag was: 537.387 tegen 286.858 stemmen voor het voorstel. Bijna de helft van de kiezers kwam niet op. De voorstan ders van „ja", die voornamelijk uit ïntellectule en universitaire kringen komen en onder wie zich ook kerke lijke leiders, bevinden, baseerden zich op argumenten van internationale moraal. Zij zijn van mening dat Zwit serland de wereld het goede voor beeld moet geven. De regering, het parlement, militaire autoriteiten, de voornaamste politie ke partijen en de meeste grote kran ten hadden aangeraden „neen" te stemmen. Zij legden er de nadruk op dat eenzijdig afstand doen van atoomwapens geen enkele praktische invloed zou hebben op de politiek der grote mogendheden en dat een derge lijk besluit het defensievermogen van het land slechts ernstig zou verzwak ken en daardoor de neutraliteit in ge vaar zou brengen. De regering heeft overigens nog geen enkel besluit ge nomen over de eventuele aanschaf van kernwapens, zodat het hier al leen ging om een principiële uit spraak. Totaal 450 m. pond Aan de veelomstreden „loon stop", die deze zomer in Enge land werd ingevoerd om de Brit se economie te stabiliseren en het pond to versterken, is zon dag een einde gekomen. De minister van financiën, Selwyn Lloyd. heeft enige tijd geleden gezegd dat de loonstop in het tweede kwar taal van dit jaar gevolgd zal worden door een periode van „beheerste lo nen". De lonen zullen aangepast wor den aan de te verwachten twee en oen half procent productiviteitsstij- ging in het lopende jaar. Meer dan 1.200.000 arbeiders komen in aanmerking voor loonsverhoging. Degenen die onmiddellijk loonsver hoging krijgen zijn onder meer de spoorwegarbeiders, mijnwerkers, ar beiders in de gas- en watervoorzie- ningsbedrijven. P.T.T.-ambtenaren, en arbeiders in diverse industrieën. Deze verhogingen belopen 25 miljoen pond sterling per week. Voor de meeste anderen zal het zo'n vaart niet lopen. Wanneer alle loonaanspra- ken worden ingewilligd zal dit 450 miljoen pond sterling per jaar ver gen. dit zoeken door politie, brandweerlie den en grotkundigen voortgezet. Do jongens hadden alleen kaarsen mee genomen, wist men. Nadat aanvankelijk hun vermis sing was gemeld, werd gisteren later op de ochtend nekend dat dc zes jongens veilig en wel weer bo ven de grond waren gekomen. Zij hadden daartoe een schacht van 5 meter lengte omhoog moeten gra ven en daar waren zij elf uur lang mee bezig geweest. Doordat men het zestal niet dc uil gang had zien uitkomen was bet zoe ken nog enkele uren na hun zelfbe vrijding voortgezet. Toen de jongens gisterochtend vroeg bij hun college aankwamen werd het alarm opgehe ven. Bonus uitkeringen bij een beleggingsmaatschappij Lange lijd is zaterdagmiddag in de jaarvergadering van de beleggings maatschappij Unitas N.V. in Rotter dam gediscussieerd over de vraag of rnen naast de normale uitkeringen in contanten moet doorgaan met bonusuitkeringen (welke bij gelijk blijvende inkomsten uiteraard het contante dividend verlagen), dan wel de agioreserve onaangetast moet laten. In de laatste jaren was het mogelijk hel contant dividend op 34 per aandeel van 50 nominaal te handhaven, dankzij de geleidelijke toename van de middelen. De stemming bij vele der aandeel houders was. dat men inderdaad om fiscale redenen moet doorgaan met uitkeringen uit de agioreserve, desnoods ten koste van het dividend percentage in de toekomst. Dat op zichzelf houdt een langzame verdere popularisering in. Het standpunt van liet bestuur is dat het beleid van jaar tot jaar moet worden bepaald. De vergadering ging daar tenslotte mee akkoord. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL In res. le klas en 2C nu 2 ploegen gelijk aan top IN DE EERSTE klas van het Zeeuwse afdelingsvoetbal is de spanning vvel ten top gestegen, nu leider IJzendijlte er niet in staagde om de Walcheren-bar- rière in Vlïssïugen volledig te nemen. De Zeeuwsvlaamse spe lers moesten genoegen nemen met een 3-3 gelijk spel met het gevolg, dat Hansw. Boys op een even groot aantal verliespunten kwam te staan. Met Vogelwaar de houdt ook Aardenburg nog een vinger in de kampioenspap, daar liet met 2-1 van het in de gradatiegevaar verkerende Schoondijke won. De strijd om de laatste plaats is al evenmin beslist, daar 's-Heer-Arendsker- ke er in slaagde om Hoofdplaat een deel van de buit te ontfutse len (3-3). De ploeg uit Beveland staat nu I verliespunt achter op Schoondijke. l.Jzcndijke Hansw.' Boys Vogelwaarde Aardenburg Hoofdplaat Walcheren Sluiskil Groede Ria W. Schoondijke Arentlskerk® 16 12 2 17 12 2 17 11 3 2 28 63- 24 2 26 57- 29 3 26 62- 24 3 25 74- 31 5 22 50- 38 8 19 70- 51 8 16 49- 31 5 1 13 11 41- 65 4 2 10 10 27- 62 ,1 3 14 5 14- 64 0 2 15 2 24-111 9 4 9 1 In de le klas B stelde Burgh II zich heftig te weer tegen kampioen Be- nesse, maar het moest de winst toch afstaan (01). S.V.O.W.K.'s lot werd zo goecl als bezegeld door een 61 nederlaag tegen Zierikzee Benesse 14 13 0 1 26 83-14 Dreischor 15 9 1 5 19 56-32 Zierikzee II 15 5 2 8 12 30-63 Burgh II 14 4 1 10 9 35-43 S.V.O.W.K. 14 3 0 11 6 29-81 In de res. le klas nam Terneuzen II via een 42 zege op Breskens II de leiding van hel niet-spelende R.C.S. II over. Beide ploegen hebben thans 28 punten, maar de Terneuzenaren speelden een wedstrijd minder. Oost- burg II verloor met 4—3 van Zee- lanclia II en blijft daardoor in de beroerde hoek zitten. Terneuzen II 15 14 0 16 14 0 16 11 0 9 2 R.C.S. ir Clinge II Zld. Sport III Breskens II Luctor II Zeelandia II Oostburg II Biervliet H Steen n Corn. Boys III 1 28 70-22 2 28 96-32 5 22 70-39 3 20 60-21 7 19 61-49 9 12 49-70 4 3 10 11 33-70 4 0 11 8 34-74 2 3 7 7 24-57 3 1 12 7 32-76 2 0 10 4 24-45 9 1 5 2 Noormannen leidt In de 2e klas A nam Noormannen de leidersplaats van buurman Domburg over. De Westkapellena- ren deden dit meteen goed, waar van Hansw. Boys II kan meenra- (9—1). Middelburgse Boys blijkt nog niet van plan zich bij dc pukken neer te leggen, want bet hield Volharding op (do hal- afstand (Il). Patrijzen II 15 4 2 9 10 37-53 Cortgene 17 3 3 11 9 37-92 Hansw. Boys II 16 2 2 12 6 31-57 Midd. Boys 15 1 2 12 4 24-77 In de 2e klas B snoepte Schoondijke II het bezoekende Aardenburg II een gelijk spel af (44), waardoor het aan de staart van de ranglijst op ge lijke hoogte kwam met Zld. Sport IV, hoewel de Vlissingers een wedstrijd minder speelden. In de 2e klas C kwam Zonnemaire op gelijke hoogte niet Benesse H, waarvoor een 60 zege op Brou wershaven II voldoende was. Dank zij een beter doelgemiddelde staan de mannen uit Zonnèmaire op de eerste plaats. Dreischor II had wei nig moeite met, liekkesluiter S.V.O. W.K. II (7—2). Zonnemaire 14 12 0 2 24 98-15 Renesse II 14 12 0 2 24 67-25 Dreischor II 11 5 1 S 11 36-49 Brouwersh. ir 11 5 1 8 U 32-69 ï-.V.O.W.K. 11 14 (I 0 14 0 21-94 In de 3e klas B bracht R.C.S. UI Hoofdplaat H een 32 nederlaag toe, maar het zal de Souburgers denke lijk niet veel meer helpen. Breskens til heeft nog slechts 2 punten nodig voor dc titel. Noormannen II kwam met een 7 1 zege terug van Aarden burg II. Breskens III R.C.S. III JJzendijke II Walcheren II Groede II Hoofdplaat II Noormannen II 13 Aardenburg III 13 Retranchem. H 12 Zuidzande 14 16 13 1 16 11 2 14 9 2 16 10 O 17 8 1 Noormannen 15 13 1 1 27 70-15 Domburg 17 12 2 3 26 74-29 Kruiningen .15 11 3 i 25 73-24 Yerseke II 17 9 0 8 18 32-43 I tcnisse 111 met 3—2 van Clinge IH, Kwadendanime 17 7 2 8 16 36-48 een uitslag die van weinig belang Volharding 14 6 1 7 13 21-34 I meer was. 2 27 99-23 3 24 70-38 3 20 62-30 6 20 56-44 S 17 51-53 Tl 7 15 37-35 6 2 5 14 27-38 3 0 10 6 29-64 2 2 12 6 27-59 0 1 13 1 20-93 Tn de 3c klas C tenslotte won Hon- 15 Raad Aardenburg verdeelde toegewezen bouwvolume In de maandagmiddag gehouden ver gadering van de raad van Aarden- burg heeft burgemeester J. M. A. C- van Dongen meegedeeld, dat de ge meente 13 woningwetwoningen beeft toegewezen gekregen, ter vervanging van houten noodwoningen. Besloten werd 5 van deze woningwetwoningen te laten bouwen aan de Xieuwstraat te Eede en 7 aan de Kelnaertstraat te Aardenburg. Vóór dit besluit geno men werd, brak de heer E. E. F. Lansu (k.v.p.) een lans voor het bou wen van enkele be jaarden woningen te Eede. Omdat hiervoor moeilijk een passende plaats is te vinden, nam de heer Lansu genoegen met de toe zegging, dat de bouw van bejaarden woningen te Eede bij een volgende toewijzing van bouwvolume nader zal worden bekeken. Dan zal het plan ook makkelijker uitvoerbaar zijn. omdat op dat tijd stip waarschijnlijk het uitbreidings plan gereed zal zijn. Op verzoek van het bestuur van de algemene Aar- denburgse kleuterschool werden gel den beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een stalen opbouwset bui ten-speelmateriaal. De set bestaat uit een schommel, een loop- en een klim- rek en een wip. De kosten worden geraamd op ongeveer 400. Met 10 stemmen voor en 1 tegen, namelijk die van mevrouw E.J. van den Broecke-de Man (p.v.d.a.) werd be sloten de subsidiëring van de plaat selijke bibliotheken met ingang van 11962 te wijzigen. Tot nu toe werd een jaarlijkse subsidie gegeven van 5 cent per boek. B. en w. achtten het niet uitgesloten dat de gemeente ook subsidie verleent voor verouderde en waardeloze lectuur. Vanaf 1962 zal thans gesubsidieerd worden naar een bedrag van 5 cent per boek, zo als ook thans het geval is, maar nu tot een maximum van 25 procent van het bedrag, dat de bibliotheek over het desbetreffende jaar besteedt voor de aanschaf van nieuwe boeken. Me vrouw Van den Broecke was tegen deze laatste bepaling omdat zij meen de, dat de bibliotheken nu worden verplicht een te hoog bedrag aan nieuwe boeken te besteden om de maximum subsidie te verkrijgen. Voor de door Jonge Boerenstand Eede met medewerking van de Com missie Streekverbetering te organise ren veekeuring in Den Biezen, het centrum van de veeteeltbedrijven te Eede, werd een subsidie van 100 verleend. Jachthaven Wolphaartsdijk op 14 april open Tijdens de in café Ossewaarde ge houden ledenvergadering van de wa tersportvereniging Wolphaartsdijk, deelde de voorzitter, de heer G. 'de Jager mede dat de jachthavens te Wolphaartsdijk op zaterdag 14 april a.s. door de burgemccester zullen worden geopend en dat op de pink sterdagen de R.Y.C.B. uit Antwerpen grote zeilwedstrijden zal organiseren, waaraan tevens zullen deelnemen de R.B.S.C. uit Gent en de watersport verenigingen Veere en Wolphaarts dijk. Verder deelde hij mede dat het aantal leden thans ruim 90 bedraagt. Na behandeling van het jaarverslag en dc rekening over 1961 werden <le aftredende bestuursleden de heren H. J. Colijn en P. Kik herkozen. Tot lid van de controlecommissie werden ge kozen de heren A. van Dijke en G. J. J. Neels. Onze puzzelrubriek In de wekelijkse puzzel van afgelo pen zaterdag is een fout geslopen in horizontaal 41 en 48, en dientengevol ge vertikaal 42. Wij zullen deze op gaven daarom buiten beschouwing la ten bij dc beoordeling van de inzen dingen. Puzzelaars, die hun inzen ding nog niet mochten hebben ver zonden, kunnen dit alsnog doen tot uiterlijk donderdagavond a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13