SUNIL Hoofdpatroon politieke leven tamelijk stabiel In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machteloosneem direct Rheumin WALCHEREN Avenda LEGER BEZET AMBTSWONING VAN ARGENTIJNSE PRESIDENT MARKTBERICHTEN DONDERDAG 29 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT 7 (Slot van pag1 constateerde dat van een achter uitgang voor zijn partij geen spra ke is. Tegenover de afbrokkeling van de regeringspartijen heeft de P.v.d.A. slechts een geringe winst geboekt. De winst zou groter ge weest zijn als de P.S.P. niet aan de verkiezingen had deelgenomen. Prof. mr. P. j. Oud. voorzitter "van de V.V.D., erkende dat zijn partij er niet schitterend was af- gekomen. Hij had de indruk, dat het grootste verlies van zijn partij naar de P.v.d.A. is gegaan, die op haar beurt weer aan de P.S.P. verloor. De K.V.P. heeft in Bra bant en Limburg het vertrouwen teruggewonnen. De voox-zitter van de P.S.P., heer P. A. Bui-ggraaf, noemde de verkiezingsuitslag een overwin ning voor zijn partij. Hij was ook vei-heugd over de slag, die toegebracht aan de V.V.D. De heer H. W. Tilanus. voorzitter Tweede-Kamerfractie der C.H.U., kon over de verkiezingsresultaten van de C.H.U. niet anders dan - dankbaar zijn. Hij had de winst Kamerlid Van Dongen stelt vragen over Goese kwestie Het lid van de Tweede Kamer, de lieer J. M. A. C. van Dongen (k.v. - p.) heeft aan do minister van bin nenlandse zaken schriftelijk ge vraagd of de minister heeft ken nis genomen van het aanvullend memorandum betreffende de Goe se verschrijvingen dat Gedeputeer de Staten van Zeeland onlangs hebben gepubliceerd als vervolg op en ter afsluiting van het op 27 augustus van het vorig jaar ver schenen voorlopig memorandum. Verder vraagt de heer Van Dongen of het dc aandacht van de minis ter heeft getrokken, dat de beant woording van de vraag wie schul dig zijn aan de Goese verschrijvin- gen in het aanvullend memoran dum in aanzienlijke mate afwijkt - van hetgeen hieromtrent blijkens de onderscheidene reacties en commentaren in de pers en beide kamers der Staten-Generaal uit - ijet voorlopig memorandum werd gelezen. De heer Van Dongen zou ten slotte gaarne vernemen of het. standpunt van de minister inzake de Goese verschrijvingen daardoor is ge wijzigd. £>°qQ$UN\IMG neoerlands meest gebruikte wasmiddel Xt/JJJJJAA iU kVVVVV^l Belgisch elftal voor zondag a.s. W oensdag is de samenstelling van de Belgischepl oeg bekendgemaakt voor de wedstrijd a.s. zondag tegen het Nederlands elftal. Doel: Jean Nicolay; backs: Yves Ba re én Guillaume Raskin; midden Pierre Hanon, Robert Storme en Laui'ent Verbist; de voorhoede be staat uit: Joseph Jurion, Paul van Himst, Roger Claessen, P. van Den- berg en Marcel Paesehen. voor de P.S.P. wel voorzien, want wat is nu een mooiere leuze dan de kreet „socialisme zonder atoombom". De voorzitter van de K.V.P. nu-. H. W. van Doorn was zeer tevre den over de uitslag van de verkie zingen. De K.V.P. is opnieuw een onaantastbaar en sterk bolwerk gebleken. Dr. W. P. Berghuis, voorzitter van de A.R,-party, noemde de winst van de P.S.P. een opvallend ver schijnsel in de nationale politiek. Hij constateerde, dat de christelij ke partijen vrijwel gelijk waren gebleven. De tweede secretaris van de com munistische partij, de heer H. Verheij, beschouwde de P.S.P. als een opvangcentrum van kiezers, die naar links willen. De winst van de C.P.N, is naar zijn mening kwalitatief hoger aan te slaan. Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op l LAATSTE NIEUWS Collecte De in Zuidzande gehouden collecte voor het Leger des Heils heeft netto j 41,12 opgebracht. De collecte voor het Reumafonds heeft dc Oostkapelle f 120.17 opge- Advertentie Denkt U om het ZEEUWS BOEKENFEEST vrijdagavond 8 uur in Britannia, Vlissingen. Kaarten bij de boekhandel. Middelburg City: A 6lar is bom. 20 uur, 14 jaar, lilectro: De verleiding kwam 's nachts, 10.30 uur, 18 jaar. Schouwburg: Z. VU.-voorstelling Haagse Comedie, 20 uur. Schutters hof (grote zaal): Koopvaardijavond, 20 uur. Schuttershof: Natuurkundig gezelschap, 20 uur Bogardzaal: Chris telijke Besturenbond, 19.30 uur Vlissingen Alhambra' Rebecca, 20 u., 18 jaar. Luxor: De worgers van Bom bay, 20 uur. 13 jaar. Concertgebouw: Modeshow, 20 uur, Bergen op Zoom Roxy: La Notte. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Dc rode cirkel, 20 uur, 18 jaar. Ouwerkerk Dorpshuis- Algemene ver gadering coöp. Raifleisenbank „Zie- rikzee en omgeving" 20 uur. Sint-rhllipsland De Druiventros: Al gemene vergadering coöp. boèrert- leènbank „Sint Phillpslönd", 19.30 u. VLISSINGEN Vrouwenbond N.V.V. De vrouwenbond van bet N.V.V. hield dinsdagavond haar jaarvergadering in het gebouw van de A.N.M.B. onder voorzitterschap van mevrouw Rein- houdt. Het jaarverslag vermeldde de activiteiten van de afdeling het afgelopen jaar. Hét ledental bedroeg 55. Aan verschillende col lectes en de verkoop van zomer- cn kinderpostzegels werd medewerking verleend. De opbrengst van de t.b.c.- busjes was dit jaar ƒ218,83, In de plaats van mevrouw Reinhoudt, die om gezondheidsredenen bedankte, werd mevrouw Bliek-Bimmel aange steld als voorzitster. Mevrouw Eng- berts zal het secretariaat overnemen van mevrouw Bliek. Na de pauze vertoonde mevrouw M. Dijk-Langs tra uit Biervliet, lid van het centraal bestuur van de N.V.V.- vrouwenbond, éen serie kleurendia's over de reis naar Denemarken, waar naar een aantal vrouwen door de Unesco was afgevaardigd om het land te leren kennen en de gewoon ten van de bevolking te observeren. Na een korte rondvraag sloot de nieuwe voorzitster deze vergadering. Jaarvergadering VARA In 't Anker kwam dé Vlissingse VARA-afdeling in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heór J. C. Net. Na opening bracht de secretaris, de heer L. j. Florusse, een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij voor het eerst sinds de oprichting moest melden, dat de afdeling in le dental een kleine achteruitgang moest boeken, hetgeen hij toeschreef aan het vertrek van leden uit de ge meente. Het ledental bedraagt thans 2355. De penningmeester kon mee delen, dat er een voordelig saldo was. De St.-Nicolaasspeelgoedactie, geleid door de penningmeester, heeft grote belangstelling en medewerking gehad van de leden en anderen. Voor een waarde van pl.m. 400 gulden is door tussenkomst van de afdeling naar ge adopteerde huizen verzonden. Van de zijde van de rganisatoren werd hier voor grote waardering geuit. De afdeling Vlissingen was door het hoofdbestuur ingeschakeld medewer king te verlenen aan een enquête over luister- en kijkgewoonten van radio- en televisiebezitters, waaraan op vlotte en accurate wijze is vol daan. Bij het omroeprapport en jaarverslag van het hoofdbestuur werd de zender Veronica in het geding gebracht. Alle jaarverslagen werden goedge keurd. De bestuursleden die aan de beurt van aftreding waren de heren L. J. Florusse. C. Kaptein en G. Spit hout, werden herkozen. Een delegatie van 7 personen zal de districtsverga dering a.s. zaterdag in „De Prins van Oranje" te Goes bijwonen. Na de rondvraag vertoonde de heer Th. Koldijk een prachtige collectie dia's waarvoor de voorzitter hem hartelijk dankte. MIDDELBURG Uitbreiding boekenbezit jeugdboekerij Z.V.U. Voor de jeugdboekrïj van de Z.V.U. te Middelburg zijn de volgende jeugdboeken aangeschaft: AA. Voor de kleintjes. Alikl, Willem Teil; Margreet Bruyn, De geschiedenis van Tom Duin: Louise Fatio, De gelukkige leeuw. De gelukkige leeuw in Afrika. De gelukkige leeuw orult: Marjorie C. Fri- bourg. Ching-Ting en de eenden: Marian Hesper-Sint. Nog eventjes. Klaas Vaak; F. Langen. De botsautootjes; Harriet Lau- rey. Hopla, het feestvarken; Meer oude rijmpjes; Ali, Mitgutsch. Oeloe's avon tuurlijke reis naar het noorderlicht: P. van Rcnssen. De geschiedenis van Pig Pag Pengeltje: If. A. Rey, Rcvffie en de negen aapjes: Lenie Schenk. Alle eendjes zwem men in het water. A. 810 jaar. Michael Bend. Een beer die Paddington heette: H. Herda, De sprook jeswereld: W. G. van der Hulst. Rosema- rjjntje, 5 din.: M. de Jong. Het wiel op de school: A. Lindgren, Erik en Karlsson van het dak: Ellen Macgregor. Juffrouw Hippelstik naar de dienzee: Cornelie A. Mees. De tovertaddel; H. J. van Nijnat- ten-Dorfegnies. Dueo's gevleugelde dro men: H. Peterson, Matthias en liet eek hoorntje Matthias. Martin en Mari; Diana Pullei.n-Thómpson, Een ezel in Londen: Lca Smulders. Sprookjes van lang gele den: P. L. Travers. De Halsketting van Maria Poppins. Hermien Yzerman. Sprookjes van de avondwind. AB. 1012 jaar. A. L. C. Beekman en C. Bruyn. Een Robinson van twaalf jaar; Sacha Burger. Joeti: Frances-H. Burnett. De geheime tuin: Miep Diekmann, Ge woon een straatje: E Eewijck, De gouden stem: W. G. van der Hulst,- Jaap Holm en zijn vrinden; Jacqueline Jackson, Juultjes geheim: M. O'Moran, Een paard voor Inyo: C. Wilkeshuis, Kleine sneeuwveer. B. 12—H jaar. C. Bruyn. Keteltje (3 dln. in 1 band): V. Pantcnburg. Eirik, een jon gen uit het noorden: J. B. Schuil, De A.F.C.'ere; Aimée Sommerfelt, De weg naar Agra. C. 14—lli jaar. Lise Gast. Jong zijn is moeilijk, Dola de Jong. Begin maar Op nieuw. J. R. R. Tolkien. De hobbit. CC. 10—13 jaar. Claire France. De liefde kwam te vroeg: H. Kaufmann. Rode maan. Studieboeken. C. Beke. De symphonie van bet noodlot (If. j. e.o.); P. Francois en J. Guilclier, Jan de Hollande (in bet Frans) (a.U: W. Hora Adema en Annelies Smit. Een tien voor een tuin (ïOJ.c.o,); Orplieus. Argonaütisch avontuur (12 j. e. G. van Romaszkan. Leren paardrij den (11 j. e.o.): T. Vos. Wat speel ik óp reis? (0—10 j.). Hel Argentijnse leger heeft gister avond de Casa Rosada, de ambtswo ning van president Frondizi, bezet. Volgens militaire zegslieden trekken troepen van de marine en de mari niers op naar de voorstad Olivos van Buenos Aires, waar de president zijn woning heeft. Deze actie van de strijdkrachten schijnt het begin te zijn van de lang verwachte staatsgreep tegen Frondi- zi, die herhaaldelijk geweigerd heeft toe te geven aan de eisen der strijd krachten om af te treden. Kort voor 8 uur 's avonds (plaatse lijke tijd trokken eenheden van het derde regiment infanterie plotseling de Casa Rosada binnen Zij gaven de speciale troepen, de San Martin gre nadiers, die de verdediging van het gebouw op zich hadden genomen, op dracht zich óver te geven. De over name is zonder bloedvergieten ver lopen. Frondizi had zijn ambtswoning tegen het vallen van de avond verlaten en zou zich naar verluidt naar zijn wo ning te Olivos hebben begeven. BIGGEKERKE Stands naast show bij „De 8 van Vlissingen" Naast de modeshow, die de jvinke- liersconibinatie „De 8 van Vlissingen" tot en met vrijdag iédere avond in het Concertgebouw te Vlissingen geelt, valt nog meer te zien. In het gebouw zijn stands ingericht, waarin verscheidene artikelen worden ten toongesteld. In dc grote zaal heeft de heer G. J. Wilbrink een stand inge richt waarin naai- en breimachines zijn te zien. Zo staan er ónder meer elektrische naaimachines van een Zwitsers merk, die qua vormgeving en gewicht bij zonder praktisch zijn en weinig ruim te innemen. In deze machines zijn een groot aantal moderne vindingen verenigd, die deze apparaten tol; de meest comfortabele van het ogenblik maken. Tevens gééft de heer Wil brink demonstraties mét een Zwit serse breimachine, die is voorzien van een dubbelbed, waardoor eeu bijzonder groot aantal breimogelijk- heden ontstaat. De firma Weyens toont in een stand in de koffiekamer het publiek nu eens geen elektrisch verwarmde deken, maar een compleet elektrisch ver warmde matras. De matras is be slist ongevaarlijk voor de gebruiker en heeft een spanning van 10 volt. Het verbruik van de matras is vrij wel gelijk aan dat van een nacht lampje. Tevens is een slaapmeubél te zien, dat bijzonder geschikt moet worden geacht, omdat het in opge klapte stand weinig plaats inneemt. Ook showt Weyens een volgens me dische adviezen geconstrueerd divan- bed voor herniapatiëntèn. Het bed is aanspanbaar. Bovendien is er een cóllèötié dekens in moderne kleuren- dessins aanwezig. Geslaagde uitvoering van fanfare „Willen is kunnen" Zaterdagavond gaf de inuziekvereni- ging „Willen is Kunnen" te Bigge- kerke onder leiding van haar diri gent. de heer Joh. Wijkhuijs een ge slaagde uitvoering. Voor de pauze werd een negental, meest populaire nummers ten gehore gebracht. Dit gedeelte van de avond werd besloten met het optreden van de „Boertjes van Bavel", bestaande uit een drietal leden van de vereniging, die verschil lende top-hits lieten horen, waarbij zich ook de aanwezigen in de zaal niet onbetuigd lieten. Na de pauze, met de gebruikelijke verloting, werd de film „Fanfare" van Haanstra ver toond. Alle programma-onderdelen werden enthousiast door het publiek ontvangen. De vereniging mag op een geslaagde avond terugzien. O.- EN W.-SOUBURG Arjos-club opgericht In Souburg is vorige week in aan wezigheid van de voorzitter van de plaatselijke a.r.-kiesvereniging, de voorzitter van liet provinciaal ver band cn de voorzitter van het stveek- verband Walcheren een Arjós opge richt. Dc afdeling is hiermede de 17e in de provincie Zeeland en de eerste club in de staten-centrale Vlissingen geworden. De heer B. Koole sprak tijdens de bijeenkomst over het onderwerp „Schiet de pijl koker leeg" en besprak tevens in het kort het doel en het werk van de Arjos. De club telt momenteel 15 leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter: M. W. v. d. Guchte; secretaresse: R. Schoe; penningmeester: A. Meyers. Het ligt in de bedoeling, dat per jaar MELISKERKE Opbrengst bazaar De in Meliskerke gehouden bazaar voor het gebouw van de gerefor meerde jeugd heeft een bedrag van f 1850 opgeleverd. AAGTEKERKE Geslaagd jaarfeest hervormde jeugdclubs De hervormde jeugdverenigingen te Aagtekerke hielden zaterdag in „Amicitia" hun gebruikelijk jaarfeest. De kleine-meïsjesvereniging voerde twee stukjes op. „Daar gaat de bel" n „Kleine oorzakenDe jon gensclub bracht „De bedrieger be drogen" en „Gerrit Groeigraag" ten tonele. Enkele leden van de C.J.V.F. voerden het stukje „Een misver stand" óp. Na de pauze, waarin de gebruikelijke verloting werd gehou den, brachten de leden van de C.J.M. V. in samenwerking met de leden van de Ö.J.V.F. hét toneelspel in drie be drijven van Martin van Spaandonck „Tussen twee vuren" ten tonele. Voor deze avond bestond grote belangstel ling. VROUWENPOLDER Bijéénkomst E.H.B.O. De Vereniging voor E.H.B.O. te Vrou wenpolder hield dezèr dagen de jaar lijkse bijeenkomst onder leiding van j mejuffrouw M. Duvekot. Eerst wer- den er twee films vertoond. Daarna liet dokter J. W. Oosterhoff zien hoe er E.H.B.O. geleerd en geoefend kan worden. Vervolgens vertoonde de heer Cornelisse nog enkele films. Tot slot werd aan dokter Oosterhoff een ge schenk aangeboden, mevrouw Oos terhoff ontving bloemen. DOMBURG Jaarlijkse uitvoering turnvereniging „Domburg" De gymnastiekvereniging „Domburg" gaf dezer dagen ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een uitvoering ïn café „Tramzicht". De voorzitter van de gymnastiekvereniging, de heer Van de Velde, sprak een ope ningswoord, waarna verschillende sprekers, onder wie burgemeester mr. W. j. E. Crommelin, alsmede de voorzitter van de Zebra, de heer Os- sewaarde, vertegenwoordigers van andere Domburgse verenigingen als mede van zusterverenigingen uit de omtrek, woorden van felicitatie spraken. De voorzitter van „Dom burg", die reeds 25 jaar als leider op treedt, kreeg van de leden der ver eniging een radiotoestel aangeboden. De voorzitter van de Zebra, de heer Ossewaarde, overhandigde de heer Van de Velde namens het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond het „diploma van verdienste". De turn- hummers, die de leden van „Dom burg" vervolgens voor het voetlicht brachtén, vielen bij de aanwezigen zeer in de smaak. Ook oefeningen van de kleuters alsmede de Spaanse dans van de dames werden verdien stelijk uitgevoerd. De uitvoering zal vrijdag 30 maart aanstaande worden herhaald. OOSTKAPELLE Jubileumuitvoering toneelclub „Onder Ons" Zaterdagavond besloot de toneelclub „Onder Ons" te Oostkapelle met de opvoering van de klucht „Hoera... een drieling!" het toneelseizoen '61- '62. Tijdens deze uitvoering vierde „Onder Ons" tevens het 15-jarig be staan. Het verenigingsgebouw was voor deze jubilèumavond goéd bezet. De voorzitter, de heer A. J. de Broekert, heette in het bijzonder welkom de béide wethouders, de ho ven W. K. van Nieuwenhuizén en C. Wondergem. Wethouder De Broekert feliciteerde „Onder Ons" mét dit lus trum. Ook de afgevaardigden van verschillende plaatselijke verenigin gen brachten hun gelukwensen over. Hun felicitaties lieten zij vergzcld gaan van verscheidene geschenken. De opvoering van Hoera... een drie ling! van Dick van Maasland onder regie van de heer A. J. de Eroe- kert, bezorgde de zaal enkele vrolijke uurtjes. Met veel waardering voor 't spel van de tonelisten, waarbij de heèr E. Wèdts-de Swart schitterde in de rol van „opa" een erg oud en lastig mannetje moet worden gezegd, dat aan de rolvastheid in het tweede en derde bedrijf nog al het een en ander ontbrak. Hierdoor mis te deze klucht de zo danige Vaaxt. Niettemin was het een geslaagde avond. De grime van de heer VEILING GOES. 28 maart. Kropsla 2 30—36, C2 24—28. Radij3 32—35. Witlof Al 123, A2 119— 128, BI 110, afw. 51—93. Spruiten 73. Prei A2 72—73. Rode kool 26. Peen 23—34. Uien 43. Spinazie 1 90—95. Stoofsla 130. Veldsla 240—310. Andijvie 1 116— 123, 2 114. Aardappelen 14—10. VEILING KAPELLE. Golden Delicious ex 85-90 91, 80-85 OS- OS, 75-80 101—162, 70-75 98. 1 80-85 91 —93. 75-80 94—98, 70-75 94—98, 65-70 8483, 60-65 69—72, 2 80-85 86—92, 75-80 86—96, 70-75 85—94, 65-70 71—83, 60-65 61—69. 2d 49—55. grof 61—70, fijn 41— 58. Jonathan 1 75-80 71—78, 80-85 67—63, 70-75 83. 65-70 73, 60-C5 63, 2 80-83 63- 67, 75-80 63—73, 70-75 65—75, 65-70 59— 65, 60-65 51—60. 2d 42—50. grof 43—49, fijn 38—42. Goudrenet 2 75-85 70—72. 65- 75 62—'09, gróf 60, 2d 59. Zoete Ermgaard 2 55-65 59, grof 65, fijn 41 Br. A. Lucas 2 65-75 37—38, grof 28—31 St.-Remy gr. 67. Conference grof 41—50, kroet 27. Kroetappelen 39. Appelen rotvlek 11—33. Aardappelen 2 19. Groenten: Spinazie 87. Uien 1 63. 2 43—54, stek 28. Prei 70— 77. Witlof 119—120. Spruiten 87. Sjalotten 46. Koolrapen 11. Breekpeen 36—37. VISMIJN COL1JNSPLAAT 28 maart. 410 kg exportgarnalen 3.92— 4.09. 41 kg schar. Z kg wijting. 21 kg schol. 34 kg bot. 5 kg tong. 9 kg ongesor teerde vis. VEILING TERNEUZEN Knolselderij BI 18—21, CH 7—16. Groene komkommers CII 3443. Radijs 28—33. Meerlanders 16,40. Eigenheimers 12.—. Andijvie 1,19—1,35. Breekpeen C 27—31. Prei All 85—89. Bil 77—84. afwijkend 43. Spruiten Bil 95. afwijkend 84. Spinazie 82—86. Spruiten, geschoond 1.60—1.68. Uien I 62—65. II 53—62, afwijkend 36—48. Witlof A 149. All 114—146, B. 134—170, Bil 118—147, afwijkend 70—111. Appelen: Jonathan II 60 53—62, kroet 24—34. Golden Delicious II 6057, IID .10—11, III grof 99, III fijn 40, kroel 20—33. Onteigeningsplan krygt een kleinere omvang Door aankoop van een aantal perce len door de gemeente Vlissingen kan het outeïgeningsplan, zoals dat in de gemeenteraad van 29 september 1961 werd vastgesteld, tot een kleinere omvang worden teruggebracht. B. en w. stellen daarom de raad voor het onteigeningsplan in te trekken en tot vaststelling van een nienw ont eigeningsplan met een kleinere om vang te besluiten. Het college wil daarbij tévens van de gelegenheid gebruik maken om de onteïgeningsgrond, die'alleen was ge baseerd op het vastgestelde bouw- verbod, uit te breiden met de vast gestelde en door gedeputëerde staten goedgekeurde bijzondere rooilijnvoör- schriften voor de Lange Zelké én omgeving. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoterlngcn van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen od Zoom. Ingaan de donderdag 29 maart 1962. Prijsklasse 0 17 cent, fdem I 16 cent, idem II 13 cent, idem UI 14 cent. Hem IV 13 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 maart. Spinazie 66—83. Sla 19—41, Ra barber 29—75. Raapstelen 13—10. Radijs 23—27. Witlof 88—1,75. Spruiten 49—1.93. Prei 701.49. Savooiekoo) 7071. Rode kool 47. Witte kool 40—44. Kroten 44. Jonathan 27—64. Golden Delicious 47— 1,18. VEILING ROTTERDAM. 27 maart. Aardappelen 16—26. Andijvié 1,12—1.29. Aanvoer 4000 kg. Sla I A 32— 43, II A 19—25, I C 1825- Sla 1.23—1.65. Aanvoer 72.000 stuks. Spruiten A 88—1.26. Spinazie I 56—72, II 47—S6. Aanvoer 17.000 kg. Witlof I A 1.52—1.76, II A 1.39 —1.52, I B 1.48—1.49, II B 1.38—1.43, Aan voer 19.00 kg. Prei II B 56. Selderij 36— 44. Peterselie 40—53. Uien 48—79. Uien ge schoond 54—71. Komkommers 1—1.03, 70- 80 71—74. 60-70 59—63. 50-60 53—56. 40-50 46—49, 35-40 41—43. 30-35 38—42. Kom kommers 831.05. ongeveer 10 vergaderingen zullen Wedts de Swart was uitstekènd ver worden gehouden. 1zorgd. Vragen van ir. Geuze over teer en nicotine in sigaretten Het christelijk-historische Eerste- Kameriid ir. M. A. Geuze heeft de minister van sociale zaken en volks- fezondheid schriftelijk gevraagd of ij kennis heeft genomen van de pu- blikatie van de Nederlandse consu mentenbond in het maandblad De consumentengids van maart over de resultaten van een onderzoek door deze bond naar het. teer- en nicotine gehalte in sigaretten. De heer Geuze vraagt de minister verder of deze niet van mening is, dat gezien de bijzondere belang stelling van de bevolking voor deze publlkatie dient komen vast te staan of de door de bond gebruikte methode van onderzoek wetenschap pelijk volledig verantwoord is en de beste die gevolgd kon worden. Ten slotte, vraagt hij of de bewindsman niet van oordeel is dat eveneens be kend dient te zijn, of de resultaten van het onderzoek van algemene strekking zijn dan wel alleen maar tijdelijke betekenis hébben, bijvoor beeld doordat zij sterk afhankelijk zijn van de toevallig verwerkte par tijen tabak. Plotseling is uit ons midden weggenomen ons trouw lid, mejuf frouw ELISABETH VERMA.AT op de leeftijd van 40 jaar. „De Heer is mijn Her der, mij zal niets ont breken". Namens de leden van de vrouwenvereniging „Stille Kracht". Zoutelande, 28 maart 1962. Geheel onverwachts is uit ons midden wegge nomen ons trouw me delid, mejuffrouw ELISABETH VERMAAT op de leeftijd van 40 jaar. Het laatste lied, dat zij met ons gezongen heeft was „Mijn stervensure na- dert en de avondklok zij luidt, maar mijn harte kent geen droef heid als de paarlen- poort ontsluit". Namens de leden van de christelijke zangver eniging „Hosanna". Zoutelande, 28 maart 1962. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Heden overleed tot onze droefheid, na een langdurige ziekte, zacht en kalm, in het rusthuis „Der Boede" te Koudekerke, onze innig geliefde vader, behuwd- en grootvader SIMON MINDEKHOUD Nzn., weduwnaar van Maria Verhage, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Souburg: D. Simonse- Mindcrhoud W. Simonse Westkapelle: W. Minderhoud D. Minöerhoud- Minderhoud Meliskerke: A. de Visser En kleinkinderen Westkapelle, 28 maart 1962. Condoleantie-adres: Prelaatweg E 8, Westkapelle In volledig geloofsver trouwen nam de Heere tot Zich myn geliefde, zorgzame man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader CORNELIS VAN AS op de leeftijd van 75 jaar. Psalm 27 7. Uit aller naam. J. van As-van Loo Middelburg, 28 maart 1962, Bagijnhof 44. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 31 maart. Vertrek Bagijnhof 44 te 10.15 uur. Diep getroffen geeft de kerkeraad van de Ned. herv. gem. te Waarde kennis van het plotse ling overlijden van KRIJN GEHARD KRIJNSEN, ouderling van de Ned. Herv. Kerk, in de ouderdom van 64 jaar. „Zalig zijn de doden, die in den Here ster ven". Openb. 14 13. G. E. Huising, voorz. M. Waterman, scriba Waarde, 27 maart. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder WILHELM1NA JOHANNA VAN DE WOERDT, weduwe van Franciscus Vlegels, in de ouderdom van 74 jaar. Gleneoe U.S.A.: F. Tobbe-Vlegels C. Tobbe Amsterdam: M. J. van Reems- Vlegels Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 28 maart 1961, Coosje Buskenstraat 56 De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 31 maart om 12.30 uur vanaf Coosje Buskenstraat 56. De overledene ligt op gebaard in het Sint- Josephziekenhuis. Heden overleed na een kortstondig lijden onze geliefde schoonzuster CORNELIA BOOG.AARD GEERTSE in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: J. Boogaard, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23