Kamerlid Van Bennekom ontvouwt bezwaren tegen mammoetwet KLANKBORD Volgende week debat over Nieuw-Guinea Versterking defensie op Nieuw-Guinea TWEEDE KAMER HERDACHT OVERLIJDEN MR. VAN SCHAIK WOENSDAG 28 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 BELANG OMSCHAKELING U.L.O. ONBEGREPEN Dr. Tans: „maak eind aan absurde toestanden bij het m.o." (Van onze parlementaire redacteur) In de dinsdag gehouden vergadering van de Tweede Kanier, die in verband met de aangekondigde bijeenkomst van de commissies voor buitenlandse zaken en defensie, slechts tot half vijf duurde, is de mammoetwet weer aan de orde geweest. Het de antirevolutionaire heer Van Bennekom, die enkele „bezwaren van ingrijpende aard" liet horen, die volgens hem ech ter geen afbreuk deden aan de waardering, die er in zijn fractie bestaat over het wetsontwerp, dat naar zijn mening technisch gezien, eeen „bijzon der knap werk is". De kritiek van de heer Van Benne kom h ad vooreerst betrekking op de maatschappelijke organen, waarvan over de benoeming en werkwijze niets wordt medegedeeld. De afgevaardig de vroeg de minister of hij deze or ganen als richtingsorganen denkt. De vrijheid van richting en van inrich ting zijn naar zijn mening- niet te scheiden. In dit verband vroeg de heer Van Bennekom of het juist is de openbare school een richtings- school te doen zijn. Wat de schooltypen betreft, zei de heer Van Bennekom bijzondere moei lijkheden te verwachten van de om schakeling van het u.l.o. De noodzaak om het u.l.o, één der meest bloeiende takken van onderwijs, te doen ver vangen, ontgaat ons, aldus de heer Van Bennekom. Verder vond hij het m.a.v.o,-onderwijs weinig aantrekke lijk als voorportaal voor de kweek school. Ook het brugjaar bij het m.a.v.o. vond hij moeilijk te realiseren door de uitschakeling van het Frans en de beperking van het godsdienst onderwijs. Hij zou geen traan laten als het brugjaar uit het wetsontwerp zou verdwijnen. Fransloos Het m.a.v.o. zag de lieer Van Ben nekom ook weinig aantrekkelijk als toegangsweg voor de kweek school, omdat dit zal leiden tot een belang-rijk aantal Fransloze onderwijzers. Het niveau daalt hierdoor en daarvan zou wel eens het gevolg kunnen zijn dat het Goloefa vertrok toch naar Sowjet-Unie (Slot van pag. 1) zal worden?", vroeg de A.NJP.- verslaggcver aan één van de op Schiphol aanwezige Russen. „Ik denk het niet", luidde het ant woord, „onder het vorige regime wel, maar nu geloof ik dat dat niet meer gebeurt". Dezelfde vraag had het A.N.P. een half uur eerder ook reeds aan mr. De Zaaijer gesteld. Ook de procureur-ge neraal had tijdens zijn lange gesprek met Goloeb dit probleem aangesne den. „Ik vertrouw op een liberalisa tie van het regime", zo had Goloeb hem toevertrouwd. Geheimen Reeds geruime tijd voerde Goloeb via de procureur-generaal en volgens de laatste af en toe ook door bemidde ling van de Russische ambassade correspondentie met zijn vrouw in Rusland. „De verhouding tussen het echtpaar Goloeb is altijd bijzonder goed geweest", verklaarde de pro cureur, „dat was mij in oktober al op gevallen. Hij heeft de laatste tijd ook een paar maal met zijn vrouw getele foneerd. Zonder twijfel verlangt hij ook naar haar terug". De procureur-generaal wilde zich te genover de pers op Schiphol niet uit laten over de vraag of Goloeb dank zij zijn wetenschappelijk arbeid wellicht thans bcschilrt over geheime gege vens van het kernonderzoek. Dat Goloeb in de afgelopen maanden verbonden is geweest aan een che misch laboratorium in Delft, waar bij zon zijn ingeschakeld bij het on derzoek naar de bestrijdingsmogelijk heden van schadelijke gevolgen der kernbestralïng, zei tie procureur niet te weten. „Over zijn wetenschappelij ke arbeid heb ik met hem niet ge sproken". DRAMA. Een eenarmige houtzagers- knecht in North Wilkcsboro in de Amerikaanse staat North Carolina heeft de arm van zijn vrouw boven de elleboog met een gcewer weggescho ten, „om haar te maken zoals ik ben". De man, de 51-jarlge Grady Moore, huilde toen hij zijn verhaal tegen over verslaggevers deed: „Ik ben geen slecht mens. Ik heb van haar geno men wat ik kon. Ik wilde haar niet doden, maar haar alleen maar maken zoals ik ben. Ik raakte helaas de ver keerde arm". Artsen moesten de getroffen arm, de rechter, boven de elleboog ampute ren. Moore. die is beschuldigd van het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel met de opzet tot doden, verloof zijn linkerarm bij een auto-ongeluk in 1940. Moore zei dat zijn vrouw vanwege zijn invaliditeit ondersteuning van sociale zaken had gedaan, maar dat hieraan een einde kwant omdat men ontdekte dat de man werkzaam was op een plaatselijke pluimveehouderij. „Mijn vrouw had gezegd dat ze ge noeg van me had nu het geld stopte", aldus Moore, „Gisterenavond wilde ze m'n overall niet strijken en geen «ten. klaarmaken". door de minister verwachte over schot aan onderwijzers ïn het te gendeel zal omslaan. Ten aanzien van het beroepsonder wijs zag de heer Van Bennekom het als een winstpunt, dat de noodzake lijkheidsverklaring door de gemeen tebesturen in het wetsontwerp is af geschaft. Dr. Tans, (p.v.d.a.) was van oordeel, dat het wetsontwerp een compromis oplossing inhoudt. De grenzen tussen de verschillende schooltypen blijven. Maar er wordt tussen bepaalde ty pen differentiatie geschapen. Hij zei de gekozen typen te kunnen begrijpen en tot zekere hoogte ook te kunnen aanvaarden. Maar dit hield volgens hem niet in, dat er bij zijn fractie geen nadere verlangens leefden. Gymnasium De heer Tans vond dat zonder brug klas de selectie-eisen zeer moeilijk hanteerbaar zijn. Het basisonderwijs zal volgens hem moeten worden be vrijd van drilsystemen, die voorberei den op examens. Een brugklas voor het gymnasium achtte de socialisti sche woordvoerder niet nodig. Hij had er zelfs geen goed woord voor over. Ten aanzien van het gymnasium merkte dr. Tans op, dat nog nooit is onderzocht of onze maatschappij haar elite door gymnasiale opleiding kan en moet vormen. Tenslotte drong hij aan op het beëin digen van de thans bestaande „ab surde" toestand, dat Ieraren, die niet voldoen aan de eisen die het leraar schap stelt, opleiding geven aan mid delbare scholen. Volgende week gaat het debat ver der. De Tweede Kamer komt deze week niet meer bijeen. Foto: Een beeld van de teraardebe stelling. Staatsman van formaat ging heen De voorzitter der Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, heeft gistermiddag bij de aanvang van de vergadering der kamer de overleden oud-voorzitter der kamer, minister van staat mr. J. R. H. van Schaick, herdacht. De lieer Kortenhorst zei o.m.: „Zojuist hebben wij de laatste eer be wezen aan een onzer oud-leden, die gedurende meer dan veertig jaren op hoge posten ons land en volk heeft gediend: mr. Josephus Robertus Hen- dricus van Schaick, die in Breda ge boren en in 's Hertogenbosch en in Arnhem opgegroeid is en daarna ge durende het grootste deel van zijn lange leven hier in Den Haag de faam heeft verworven van staatsman van NA VERGADERING KAMERCOMMISSIES Mr. Burger: „wij maken ons allemaal zorgen" (Van onze parlementaire redacteur) Volgende week woensdag dus op •I april zal in de Tweede Kamer een openbaar debat worden gehouden over de kwestie-Nieuw-Guinea. Dit is dinsdagavond bekend geworden na afloop van de vergadering van de commissies voor buitenlandse zaken en defensie uit de Tweede Kamer. In deze vergadering heeft de regering een uiteenzetting gegeven over de gebeurtenissen en de situatie rond het Nieuw-Guineaprobleem. De vergadering van de gecombineer de kamercommissies duurde onge veer anderhalf uur. Van regerings zijde waren aanwezig de minister president, prof. De Quay, de minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, de minister van binnenlandse zaken mr. Toxopeus, alsmede de staatssecreta rissen Calmeyer en De Jong van de fensie en Bot van binnenlandse zaken. Bij de aavang van de kamervergade ring had mr. Burger de fractievoor zitter van de P.v.dA., aangedrongen cp een spoedige voorlichting van de kamer over de kwestie-Nieuw-Gui- nea. Mr. Burger vond dat de regering v/el een hele tijd de mening is toege daan, dat het landsbelang geen ver klaring toelaat. „Wij maken ons allemaal zorgen nu ér berichten tot ons doordrin gen over aanvallen van Indonesi sche zijde, waarvoor we overigens „Willem Ruys" niet door Straat Soenda Het vlaggeschip „Willem Rnys" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd zal in verband met de jongste ge beurtenissen rondom Nieuw-Guinea opnieuw zijn route wijzigen. Het schip vertrok op 16 maart uit de Rotterdamse haven voor de we reldreis naar Australië en Nieuw- Zeeland. die via Singapore zou gaan. Daarbij zou het Straat Soenda, tus sen Java en Sumatra, passeren. Maar gezien de huidige situatie vindt de di rectie van de Lloyd het beter de In donesische wateren te myden. De „Willem Ruys" zal nu de haven van Penang, iets noordelijker op Malak- ka, aanlopen en vandaar met een grote boog om Sumatra heen naar Melbourne varen. Dat brengt iets meer ongerief mee voor de passa giers. Het schip wordt op 4 april in Penang verwacht. Twee maanden geleden, in januari, heeft de „Willem Ruys" op haar vo rige wereldreis ook al de omweg ten westen van Sumatra gemaakt, toen eveneens in verband met spanning in de kwestie Nieuw-Guinea. Ditmaal zou men aanvankelijk weer de oude route gaan varen, mede gezien het geheim overleg tussen Nederland en Indonesië. Maar deze beslissing heeft men tocli moeten herzien. De „Oranje" van de Stoomvaart Maatschappij Nederland heeft inmid dels al elk risico vermeden door vo rige week ook om Sumatra heen te varen. De maatschappij vreesde dat het schip eventueel door de Indonesi sche marine in beslag zou worden ge nomen. De omweg bracht een dag vertraging, maar die is al weer inge lopen/ goen goed woord over hebben", aldus mr. Burger. Waar het hier gaat om kwesties, die belangrijke gevolgen kannen hebben, wilde de beer Burger aandringen op een debat op korte termijn. Was de heer Burger heel kalm bij het, formuleren van zijn wens, anders was dit met de communist Bakker. De heer Bakker vond dat er langza merhand wel een doorzichtig spelle tje met de kamer wordt gespeeld. Er op wijzend dat er woensdag wordt gestemd, zei de heer Bakker, dat het gevaar van bloedvergieten onder geschikt wordt gemaakt aan een paar stemmen. Volgens de heer Bakker graaft het parlement zijn eigen graf. Hy zei te weten, dat er alwéér troepen naar Nieuw-Guinea worden vervoerd en dat het Smaldeel V op weg is naar Nieuw-Guinea. Ook de heer Lank- horst (p.s.p.) drong aan op een spoe dig openbaar debat. Hij achtte het niet langer geoorloofd, dat de kamer commissies schuilhokje gaan spelen voor de regering. Voorzitter Kortenhorst kon niets an ders zeggen dan dat hij hoopte, dat op korte termijn de mogelijkheid van een regeringsverklaring zal worden geopend. Volgens zendeling: Rockefeller jr. slachtoffer van kannibalen „Misschien hebben jullie ook ge hoord van de vermissing van de zoon van Nelson Rockefeller, die hier dicht bij Agats zou zijn verdronken? Ik heb zojuist vernomen, dat hij de kust wel zwemmend heeft bereikt, doch dat de Asmat-bevolking van het dorp Otjanep hem heeft gespeerd en ver volgens opgegeten. Andere lui van het dorp hebben het verteld en ook de namen genoemd van degenen, die de overblijfselen hebben, zoals de schedel en de beenderen". Deze onthullende mededeling doet de 26-jarige W. Hekman, zendeling in Nederlands Nieuw-Guinea voor een Amerikaans kerkgenootschap, in een brief, die gedateerd is 13 januari 1962 en die hij schreef aan zijn in Arnhem wonende oom en tante, de heer en mevrouw Lindeman. Naar men weet, werd er onlangs een grootscheepse opsporingscampagne op touw gezet in Nieuw-Guinea, waar de 23-jarige Michael Rockefeller met de bestuurs ambtenaar R. W. Wassink antropolo gische onderzoekingen deed in het ge bied van de eilandenrivier. Iedereen schijnt bang te zijn om naar het dorp Otjanep te gaan. omdat al dus de heef Hekman, de bevolking zich daar veelvuldig aan kani balisme schuldig maakt. Dit, naar gezegd wordt, uit wraak voor het feit, dat de politie indertijd een aantal inwoners van dit dorp zou hebben doodgescho ten. Een woordvoerder van het departe ment van binnenlandse zaken heeft desgevraagd verklaard, dat het gou vernement van Nieuw-Guinea naar aanleiding van dergelijke geruchten, indertijd al spoedig na de verdwijning van Rockefeller, een grondig onder zoek heeft ingesteld. Het zou tot de conclusie zijn gekomen, dat cr geen enkele grond is om aan te nemen dat het gerucht op juistheW berust formaat gedurende de meest bewo gen periode van het koninkrijk. Wij herdenken hem met eerbied en dank baarheid. Hij behoorde tot de numeriek klei ne en selecte groep van goede va derlanders voor wie de beoefening van de kunst der staatkunde een levensbehoefte en een roeping be tekende. Reeds op 35-jarige leef tijd werd hij voor het district Rhe- den tot lid van de Tweede Kamer gekozen en hij bleef zich geduren de ruim veertig jaar onafgebroken actief aan de politiek wijden: als volksvertegenwoordiger, als minis ter, als voorzitter van ons college en als lid van de Raad van State. Na zijn eervolle benoeming tot mi nister van staat bleef hij de ver trouwde raadsman van de Kroon. In de naoorlogse periode formeerde hijzelf het kabinet Van Schaick Drees, maar stelde hij zich tevreden met een ministerschap zonder-porte- fèuille en droeg hij zijn mede-forma teur bij de Kroon voor als minister president. De diepere oorsprong van deze instelling tegenover het bekleden van het ministersambt stond in nauw verband met zijn bedachtzaamheid en voorzichtigheid, deugden die elke wa re staatsman plegen te sieren. Als lid der Kamer gevoelde hij zich in zijn element. Hij was een meester in het formuleren van amendemen ten, zijn juridische intelligentie stelde hem in staat verrassende vondsten te doen op schier elk gebied der wet geving. BQ de aanvaarding van het presidium der Kamer op 12 mei 1933 hield zij zijn medeleden voor: „spaarzaamheid in woorden behoeft geen armoede van gedachten te betekenen. Een goed amendement kan zijn verwerping te wyten hebben aan een te uitvoerige toelichting"... woorden die verdienen met gulden lettters in onze vergader zaal gebeiteld te worden". Pokken in Hamburg In Hamburg worden sedert zaterdag negen personen voorzichtigheidshal ve wegens pokkengevaar iit afzonde ring gehouden. De betrokkenen waren op een schip waarop een lid van de bemanning mogelijk pokken heeft, namelijk de 9.780 ton metende Indische vracht boot „Indian Resolve", die op 19 maart Brtinsbuttel-Koog aandeel, waar de negen personen het schip verlieten. De ziekte van het beman ningslid was eerder als waterpokken gekwalificeerd. Mr. J. R. H. van Schaik begraven In aanwezigheid van vele kerkelijke en burgerlijke autoriteiten is in Den Haag op de r.-k. begraafplaats aan de Kerkhoflaan het stoffelijk over schot ter aarde besteld van mr. J. R. H. van Schaik, in leven minister van staat. Tevoren was in de kerk van „Sint- Paschalis Baylon" een mis van re quiem gecelebreerd door pastoor H. Minderop (S.J.), voorzitter van het kerkbestuur, waarvan mr. Van Schaik veertig jaren lid is geweest. De regering werd vertegenwoordigd door de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, de ministers van so ciale zaken en volksgezondheid en van binnenlandse zaken, te weten dr. G. M. J. Veldkamp en mr. E. H. Toxopeus, en door enkele staatsse cretarissen. Voorts waren aanwezig de deken van Den Haag, mgr. W. A. E. Bokeloh, de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, resp. mr. J. A. Jonkman en mr. L. G. Kortenhorst, de commis saris der koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolf schoten, de Belgische ambassadeur in Nederland, baron F. X. van der Straten Waillete de minister van staat en oud-minister-president dr. W. Drees, de minister van staat en vice-president van de Raad van State prof. dr. L. J. M. Beel, verscheidene staatsraden en oud-leden van de Raad van State, de oud-fractievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, prof. dr. C. P. M. Romme, vele leden van de Eerste Kamer en van de Tweede Kamer en vele vertegenwoor digers van particuliere instellingen. Ook op de begraafplaats waren vele belangstellenden. Onder hen bevonden zich de minister van bui tenlandse zaken en mevrouw Luns. Joan Sutherland mag niet meer zingen Artsen hebben de Australische zan geres Joan Sutherland voorgeschre ven niet meer te zingen of de gevol gen ervan te aanvaarden. De 34-jari- ge sopraan, die aanhoudend pijn lydt, doordat een schyf kraakbeen in haar wervelkolom verschoven is, heeft te Londen meegedeeld dat zij niet blij vend van het toneel verdwynt. Zy zei dat zij al drie jaar lang steeds weer last van haar rug heeft gehad en dat de toestand is verergerd door een val in Nederland. Zij wordt nu voortdurend behandeld en dit zal nog enige tijd worden voortgezet. „Maar ik voltooi mijn huidige reeks uitvoeringen van La Traviata in Co- vent Garden", zei zij. „Daarna trek ik zes weken uit voor algehele rust en een medische behandeling". Na af- besluit nemen over haar verder op loop van de behandeling zal zij een treden. Zij heeft haar plannen voor een bezoek aan Australië in juni af- Het Wereldgebeuren Bonner bestseller Bonn. de Duitse bondshoofdstad, heeft sinds gisteren een best seller op het gebied van lectuur, al „viert" men in ons oosterbuurland geen „boekenweek". Het handboek voor de Duitse bondsdag is versche nen. Een oerdegeltjk werk, waarin de levensloop van de 521 afgevaar digden al of niet uitgebreid wordt vermeld. Sommige afgevaardigden waren te laat met hun curricula vi- tae. Zij moeten, helaas voor hen. weer vier jaar wachten, voordat zij aan hun kiezers omstandig kunnen ver tellen hoeveel kinderen ze hebben, hoe hun eega heet en tot welke kerke lijke richting zij zich al of niet willen rekenen. Anderen betreuren het wel licht uitermate, dat zij maar één pagina ter beschikking hebben ge kregen, zo uitvoerig vertellen ze van hun vruchtbare en dienstbare leven. Het eerste exemplaar van het boek werd aan de ministerraad aangebo den. Familieminister Wü'rmeling kan overigens tevreden zijn. Onder de afgevaardigden zijn er namelijk heel wat met een flink aantal nakomelin gen. Recordhouder is de c.d.u.-man Spröslingen, die niet minder dan tien kinderen vermeldt. De minister voor volkshuisvesting heeft er ook een respectabel aantal, wat naar men hoopt de bouw van huizen voor kinderrijke gezinnen ten goede zal komen. Dertien parlementariërs zijn weduwnaar. Een vermeldt zelfs: dub bel weduwnaar. Dat is Konrad Ade nauer. Es war so schön. Soldat zu sejn. Ook dat komt in het boekje naar voren. Een verschil met vorige uitgaven, toen men er bijzon der handig in was, de oorlogsloop baan te verdonkeremanen. Fritz Schultz (zijn naam komt typisch overeen met de hoofdman uit het boek 0815) vermeldt met trots dat hij drager was van één der hoogste onderscheidingen, n.l. het eikenloof van het ridderkruis. Anderen bezitten dit halskruis ook, maar dan zonder plantaardig bestanddeel: ze zijn er niet minder fier op. Verder vermelden de meesten een respectabel aantal kleinere dapperheidskentekenen, waaronder men die van de veldtocht tegen Rusland met graagte laat schitteren. Men meent, dat iedereen hiermee tegenwoordig zonder gevaar voor den dag kan komen. Bij tachtig afgevaardigden onthult één regel soms een geesteshouding, die meer zegt dan alle kruisen en lintjes bij elkaar: 19331945 concentratie kamp, of: 1938 ter dood veroordeeld. Spannender nog dat wat er ln het boek staat, zijn de „kunstuitin gen van het weglaten". Een poli tiek verleden moet worden wegge moffeld. Bij voorkeur een rood of een bruin. De liberaal Zoglmann komt er als enige rond voor uit: „sinds 1928 lei der van de Hitler-Jugend, afdelings chef in het bezette gebied van Bohe- men en Moravië". Zijn geestverwant Dröscher schrijft: „van 1945 tot 1948 lid van de Duitse communistische partij". Maar hij vertelt weer niets van zijn vele onderscheidingen uit de nazi-tijd. Georg Stiller, een eerzaam bakker uit Neurenberg, heeft weinig te vermelden. Alleen dit: tot 1945 nooit met politiek ingelaten. Het in teressantste beroep van één der afge vaardigden is ongetwijfeld dat van de socialist Steinhorf: torpedobootstoker bij de keizerlijke marine. Vrjfhonderd-één-en-twintig afgevaar digden, vijfhonderd-één-en-twintig mensenlevens, die zich als een span nende detective laten lezen. Dr. Ger stenmeier, de president van de bonds dag opposant tegen Hitier en meermalen veroordeeld door de nazi's zei toen hij het boekje zag: „de bondsdag betekent 52 miljoen bur gers op schaal 1 tot 100.000". Toch is men in Bonn in politieke kringen gelukkig met deze uitgave. De am bassades van buitenlandse mogend heden hebben er eveneens grote be langstelling voor. Er blijkt duidelijk uit, dat Duitsland zich heeft hersteld als democratische staat en dat zijn afgevaardigden een doorsnee van het Westduitse volk betekenen. Die vele kruisen en bonte lintjes neemt men dan maar op de koop toe. De tien tallen jaren nazi-gevangenschap ver goeden weer veel van de oorlogsloop baan van anderen. (Slot van pag. 1 hoofdkwartier van de Verenigde Naties in zijn tegenwoordigheid zullen worden gehouden. Inheemsen aan de zuidkust van Nieuw-Guinea zijn een groep van der tig tot veertig Indonesische infiltran ten op het spoor, die op 23 en 24 maart bij de monding van de rivier de Jerari, ongeveer 50 kilometer ten westen van de plaats Kokonao. aan land zijn gegaan. Aldus meldt de commandant strijdkrachten te Hol- landia. Dinsdagmiddag zijn door papoea's in het gebied bij de autoriteiten te Kokonao 5000 patronen ingeleverd, alsmede twee rubberboten met aan- hangmotor en ander materieel, dat door de infiltranten na hun landing was achtergelaten. Een eenheid ma riniers, aldus de bekendmaking, is reeds enige dagen ter plaatse en ach tervolgt thans de infiltranten. Een Nederlandse woordvoerder heeft dinsdag meegedeeld dat drie of vier Indonesische motortorpedoboten zijn opgesloten in riviermondingen en kleine baaien, nadat zij werden on derschept door Nederlandse verken ningsvliegtuigen voor de zuidkust vau westelyk Nieuw-Guinea. De woordvoerder zei in een officiële verklaring dat de boten op de vlucht sloegen, nadat zij in de nacht van zondag op maandag werden onder schept. Zij vonden ondiep water, waarin zy ontvluchtten. Zij werden achtervolgd door grotere schepen en houden zich nu verborgen in rivier mondingen en smalle haaien, van waar zij vermoedelijk niet kannen «Mwaftpiie.tb- Alle ontsnappingswegen zijn afge grendeld door Nederlandse schepen, maar de moeilijke kustlijn zou het niet gemakkelijk maken de motor torpedoboten te vinden, zo werd ver klaard. Overdracht Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van buitenlandse za ken heeft dinsdag gezegd dat Neder land moet instemmen met het begin sel van Indonesisch bestuur over westelijk Nieuw-Guinea voordat de geheime voorbesprekingen zouden kunnen worden nervat. De woordvoerder was gevraagd iets naders mee te delen over de verkla ring die generaal-majoor Jani eer gisteren had afgelegd. Deze zei dat „alles nu van de Nederlanders af hangt". Het beginsel van overdracht werd door de Nederlandse vertegenwoordi gers op het overleg ra de V.S. niet aanvaard, zo zei de woordvoerder gisterèn. Aanvallers van Imam van Yemen onthoofd Twee mannen die een jaar geleden tevergeefs hebben getracht Imam Aehmed, de koning van Jemen, te doden, zijn op een plein te Taez in het openbaar onthoofd. Na de terechtstelling werden de lij ken aan een boom opgehangen. Toen de zon onderging, legde men de lij ken een eind buiten de stad neer Al» arahi koor he gieren. EUGEN GERSTENMAIER schaalverdeling Vermist Amsterdams jongetje verdronken De rijkspolitie te water heeft gister ochtend nit de Dijksgracht in Am sterdam-Oost het lijk opgehaald van de sedert 21 februari in de hoofdstad vermiste debiele 7-jarige Wim Ver- rips. Een burger zag het lijkje in het water drijven en waarschuwde de politie. Het stoffelijk overschot ver toonde uiterlijk geen tekenen van geweld, zo deelde de kinderpolitie mede,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5