Piano's" noodlottige jaeht Padvindersleiders in Woudschoten bijeen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer SPORT EN WEDSTRIJDEN OOSTEUROPESE ONTHEEMDEN IN AMSTERDAM BIJEEN WOENSDAG 28 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 PLICHT TEGENOVER GOD" #,Het gaat uiteindelijk om de jongen zelf" Ongeveer vijftig padvindersleiders uit België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Engeland, Duitsland, Australië, Zweden, Zwitserland en Nederland zijn maandagmiddag in het conferentieoord Woudschoten te Zeist bijeengekomen voor het houden van de tweejaarlijkse conferentie. Het thema van de conferentie die tot en met zaterdag duurt is „plicht tegenover God", een onderdeel van de internationale padvindersbe lofte. Na een Inleidend woord van de bur gemeester van Zeist, mr. A. P. Kort hals Altes, die onder meer wees op het vele, dat de padvinderij kan doen ten behoeve van de jeugdvorming, werd de conferentie geopend door de bondscommissaris van de vereniging „De Nederlandse Padvinders", de heer E. J. H. Volkmaars. De belofte is een van de belangrijk ste pijlers van het padvinderswe'rk, aldus de heer Volkmaars, die over de plicht tegenover God zei. dat deze gemakkelijker is gezegd dan gedaan. Daarbij verandert het probleem zowel met de perioden in het mensenleven als met de tijdperken van het wereld leven. met hun invloeden op het gods dienstig en geestelijk leven van de mens. Dc heer Volkmaars sprak de hoop uit, dat de vruchten van de confe rentie zullen doordringen tot de padvindersleiders, die het feitely- ke werk doen, en via deze tot het onderwerp van elk padvinders- werk, tot de jongen. Het gaat uiteindelijk om deze jon gen en het gevaar bestaat, dat wij over hem sprekende, hem tenslotte zouden vergeten, aldus de heer Volkmaars. De avonduren van deze conferentie- Minister Klompé over haar rede in Almelo De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. 31. A. M. Klompé, heeft op vragen van het Tweede- Kamerlid, de heer mr. J. A. W. Bur ger, over haar rede op het Overjjsels appèl van de K.V.P. op 3 maart te Almelo, geantwoord dat haar indruk ken over het optreden van de P.v.d.A. tegenover het kabinetsbeleid berus ten op betgeen ieder staatsburger heeft kunnen waarnemen. Zij verklaart verder dat zij inderdaad heeft gezegd dat zij de kritiek van de P.v.d.A. op het huidige kabinet „op uitzonderingen na nauwelijks constructief" kan vinden en dat de P.v.d.A. „eisen stelt, die verder gaan dan in het landsbelang verantwoord is". Zij tekent echter aan dat zij in de laatste Opmerking tevens heeft gezegd „naar mijn mening". De minister deelt mee dat zy zich van een beantwoording van andere vragen moet onthouden, omdat zij het niet op haar weg vindt liggen, als minister van maatschappelijk werk in het kader van beantwoor ding van schriftelijke vragen, nadere motivering of nadere uitleg te ver strekken over hetgeen zij op het Overijselse appèl van haar partij over het optreden van een andere politieke partij heeft opgemerkt. Naar ons is gebleken, heeft de minis ter van maatschappelijk werk op 3 maart- niet in Almelo maar in Hen gelo gesproken voor het Overysels appel van de K.V.P. Dit houdt in, dat het tweede-kamerlid de heer Bur ger. die de minister vragen heeft ge steld over haar rede in Almelo, zich vergiste en deze vergissing de minis ter niet is opgevallen. Advertentie dag werden grotendeels besteed aan het hernieuwen van de kennismaking. De komende dagen worden tal van lezingen gehouden en excursies ge maakt. Woensdagavond heeft een officiële ontvangst plaats voor het bestuur van de N.P.V. in het Muider- slot. Overweegt U om Uw kinderen pianoles te laten nemen, maar hebt U nog geen instrument, vraagt U dan eens om toe zending van onze Muzikale Informatie: „Piano-Spelen". 10 52 RIJKENz^LANÜE KORTE LIJNBAAN 28.hoek Karei Doorm^.-,,» ROTTERDAM G.G.D. en Vlam in finale vijftallen-damtoernooi Het jeugdvijftallendamtoernooi om het kampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland is gewonnen door G.G.D. uit 's-Gravenpolder. G.G.D. en Vlam (Goese lyceum) behaalden een zelfde aantal punten, namelijk 13. G.G.D. en Vlam komen, samen met twee verenigingen uit Walcheren, uit in de provinciale finale. Tevens zal men hier strijden om een plaats in de landelijke finale. De uitslagen van de laatste ronde lui den: Dusseld.sch. B (Goes)GGD ('s-Gravenpolder) 010; ABS (Goes) GJD ('s-Gravenpolder) 28; Dus seld.sch. A (Goes)Vlam (Goese ly ceum) 46; SVW (r.-k.h.b.s. Goes) BOZ (Bergen op Zoom) 010. Eindstand: GGD Vlam Dusseld.sch. BOZ GJD ABS Dusseld.sch. SVW 7 6 1 0 13 54—16 7 6 1.0 13 53—17 7 4 0 3 8 44—26 '403 7 4 0 3 7 2 0 5 7 10 6 7 0 0 7 8 43—27 8 37—33 4 22—48 2 20—50 0 7—63 De vier eerste clubs ontvingen uit handen van de heer Jansen (voorz. Goese Damclub) fraaie prijzen. Jos Linders won vijfde etappe in Tunesië Jos Linders uit Roosendaal zegevier de maandag in de vijfde etappe van de Ronde van Tunesië, een rit over 240 km van Le Kef naar Gafsa in 6 uur 17 min. 26 sec. Hij won de sprint van een peloton van 39 renners. Op de tweede plaats eindigde de Neder lander Bert Boom. De uitslag luidt: 1. Linders (Neder land) 6.17.26; 2. Boom (Nederland) z.t.: 3. Baylo (Zuid-Slavië) z.t.; 4. ex aequo een peloton van 39 man, die dezelfde tijd als Linders kregen toe gewezen. Hieronder waren de Zwit ser Bingeli, de Oostenrijker Blum, de Belgen Bayens en De Breuker. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Petterson (Zweden) 15.35.59: 2. Bingeli (Zwits.) 15.36.04; 3. Loerke (O.-Dld.) 15.36.19; 4. Bynclte (Belg.) 15.37.21: 5. Lux (O.- Dld.) 15.38.01; 6. De Waard (Ned.) 15.38.13: 7. Linders (Ned.) 15.39.17: 8. Kulibine (Rusl.) 15.39.59; 9. Korge (Rusl.) 15.40.-; '10. Skerl (Zuid-Sl.) 15.40.51. Geen Mille Miglia meer in Italië De befaamde en beruchte 1000-mijIs autorace „Mille Miglia", is definitief afgelast, zo hebben de organisatoren in Brescia (Italië) bekendgemaakt. In een communiqué van de antomo- bilistenclub van Brescia werd ge-, zegd, dat de race, die op 9 en 10 juni zou worden gehouden, was afgelast en nooit meer zal worden georgani seerd. De laatste keer dat de Mille Miglia in volle glorie werd gehouden was in 1957. Het werd toen een bloedbad, doordat de Spaanse renner Alfonso de Portago met zijn Ferrari van de weg af reed en op het publiek in stoof. Twaalf mensen werden daarbij gedood, onder wie vijf kinderen. Ook de renner en zijn ploeggenoot, de Amerikaan E. Nelson, kwamen om het leven. Van dat moment af werd de race steeds meer een „autorally", omdat de Italiaanse autoriteiten, die zich bezorgd maakten over de mogelijk heid van nieuwe rampen, steeds meer snelheidsbeperkingen gingen invoe ren. Trip amateur-elftal naar Saarland uitgesteld De trip, die het Nederlands amateur elftal begin april zou maken naar Saarland, is uitgesteld. De ploeg zal nu op 5 mei vertrekken en op 13 mei 1 in Nederland terugkeren. Er zullen, in nog nader aan te wijzen plaatsen, drie wedstrijden worden gespeeld. VOLLEYBAL De dames van Sarto hebben in de hoofdklas Zuid van de NeVoBo een bijzonder zware wedstrijd voor de boeg. V.C. Den Bosch, nog altijd een sterk team, trekt naar Tilburg. Ziet Sarto kans deze strijd te vinnen, dan zijn de kampioenen van vorig seizoen weer een stapje dichter bij het kam pioenschap. De dames van Organon spelen thuis tegen MOC en de ploeg uit Oss zal dit ongetwijfeld kunnen winnen. Bij de heren komt het Bre dase RHBS naar Vlissingen om tegen EWC te spelen (2), Sarto ontvangt V.C. Den Bosch (2), terwijl V.C. Til burg EBVC uit Breda als tegenstan der krijgt (1). De grote wedstrijd wordt zaterdag in Tilburg gespeeld waar de leiders Odulphus en Torna do tegen elkaar in het veld komen. Een voorspelling van de uitslag van deze wedstrijd is bijzonder moeilijk. De eerste wedstrijd tussen deze teams werd een benauwde 32-overwin- ning voor Tornado en wellicht zal Tornado ook nu zegevieren. Er staat hier meer op het spel dan alleen het kampioenschap van de zuidelijke hoofdklas. Winnaar van de strijd zal vermoedelijk volgend seizoen in de landelijke eredivisie mogen uitkomen. De heren van het Roosendaalse Ber- mi zullen in Vlijmen tegen Ever Rea dy niet tot een overwinning kunnen komen. In de overgangsklas dames A eindelijk ook weer eens een wed strijd: BB speelt in Bergen op Zoom tegen EWC 2 (3). Bij de heren moet Cascadus het opnemen tegen AMVJ (2), EGVC ontvangt in Goes het Roo sendaalse Rapid (1) en SMW speelt tegen MOC (1). In de Walcherse af delingscompetitie wordt gespeeld: Marathon 2EWC 2 (2). Cascadus 2—Matador 2 (2). EWC 2—YVC (1), MVC I—Marathon 2 (1). M. de Ruyter 1Marathon 3 (1) en YVC MVC 1 (3). HOOG EN LAAG WATER 29 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -- nap uur meter 7.06 1.53 7.31 7.53 8.21 8.40 1.85 1.19 1.41 -r nap uur meter 19.38 1.30 20.07 i.46 20.28 1.65 20.48 96 21.12 1.15 0.58 1.20 1.49 1.34 1.53 1.61 1.77 1.91 1.35 1.53 - nap uur meter 13.25 13.48 14.18 14.04 14.23 1.51 1.67 1.81 1.27 „WAT KAN F.O.V.I.N. DOEN?" Statutaire bedoelingen onder de loep genomen Tachtig bestuursleden van diverse na tionale vluchtelingenorganisaties ver enigd in de „Stichting van Organisa ties van Ontheemden en Vluchtelin gen in Nederland" (by afkorting ge naamd F.O.V.I.N.), kwamen zaterdag in de sociëteit voor vluchtelingen „Het Leeuwenpoortje 1560" te Am sterdam bijeen, om het werkprogram ma van hun stichting te bepalen. De F.O.V.I.N. werd gesticht in 1960 en in het stichtingsbestuur zijn vertegen woordigd de organisaties van Esten, Hongaren, Letten, Oekraïners, Polen, Roemenen, Kussen en Tsjechoslowa- ken. Tijdens de bijeenkomst met de bestu ren van de nationale vluchtelingen organisaties, werden de statutaire doelstellingen in een vijftal inleidin gen nader uiteengezet en de prakti sche mogelijkheden hiervan onder de loep genomen. „Wat kan de F.O.V.I.N. voor de vluchtelingen doen?" Hierover sprak de voorzitter mr. Th. J. A. M. van Lier. Het bleek heel wat mits de stich ting over voldoende financiële midde len zal beschikken en voldoende mede werking van de zijde der vluchtelin gen zal komen. De algemene secretaris, B. Pavasars (oud-consul-generaal van Letland in Nederland) sprak over „Het werk programma van de F.O.V.I.N." en merkte daarbij met nadruk op, dat de F.O.V.I.N. zich niet zal en mag be geven op het terrein van politiek, godsdienst en maatschappelijk werk. Drs. O. Kuschpeta (een Oekraïner) gaf vervolgens toelichting op de taak van de „commissie van contacten"; ds. I. Tüski (Hongaar) zette nader uiteen de taak van de „commissie voor culturele zaken": terwijl dr. K. Remes (een Tsjechische journalist) de taak van de „commissie voor voor lichting" nader uit de doeken deed en daarbij onthulde dat er voorbereiding gen worden getroffen om tot de uil- gave van een eigen nieuws- cn con tactorgaan te komen. Politiek karakter Tijdens de hierna gehouden discussie werd vooral van dc zijde van de Pool se oud-strijders met klem gewezen op het politieke karakter van het verblijf in ballingschap. De voorzitter, mr. Th. J. A. M. van Lier, antwoordde hierop, dat dit dan aan de verantwoordelijkheid van de diverse nationale organisaties wordt overgelaten, maar dat de F.O.V.I.N. als zodanig zich van elke politieke ac tiviteit zal moeten onthouden. De bijeenkomst van dit „vluchtelin gen-parlement" heeft er toe geleid, dat men tot de samenstelling van een gevarieerd en inhoudrijke werkpro gramma is gekomen, maar het be langrijkste, de uitvoering hiervan ten voordele van dc vluchtelingen en niet minder van hun Nederlandse gasthe ren. zal nog in de praktijk moeten worden bewezen. KERKNIEUWS Intrede ds. Hamminga te 's-Heer-Abtskerke Kandidaat E. J. C. Hamminga zal zondag 1 april afscheid nemen van de hervormde gemeente van Voor schoten (en Veur), die hij sinds fe bruari van het vorige jaar als vica ris heeft gediend. De week daarop, zondagmiddag 8 april, zal hij om twee uur, na vooraf 's morgens te zijn be vestigd door ds. E. Saraber uit Voor schoten, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van 's- Heer-Abtskerke in de classis Goes, waar hij is beroepen in de vacature van ds. Th. F. Warffemius, die eind januari van dit jaar naar Arnhem is vertrokken en die daar thans werk zaam is als industriepred'kant. In Liudenberg, West-Duitsland. vergat een Italiaanse arbeider die wat olie uit de tank van de centrale verwarming Van in aanbouw zijnd ziekenhuis liad ge tapt. de kraan weer te sluiten, met ge volg dat 4000 liter stookolie in een drink waterbassin terecht kwam. De olie stroomt thans via enkele riviertjes ln de richting van het Bodenmeer. De vergeet achtige Italiaan word aangehouden. 2056. Het feit, dat hij de roekeloze aanval van de ge duchte Aardling, ondanks het verweer van diens vrou welijke partner, zo succesvol had afgeslagen, scheen Gor- da met een dolzinnige triomf te vervullen. Hij moest zich bedwingen om niet in een bulderend ge lach uit te barsten. Zijn ogen schitterden met een wilde gloed en het was duidelijk, dat de enerverende beleve nissen gedurende de laatste Ganymedes-expeditie zijn toch al wat onstabiele geest geen goed hadden gedaan. Behendig als een kat sloop hij naar de andere zyde van de hut, waar hij het gerinkel van glas had gemeend te horen. Inderdaad kwam hij juist op.tijd om kapitein Mare door een ge opend venster naar binnen te zien glippen. Op hetzelfde ogenblik echter kreeg deze ook hem in liet oog. Zonder aarzeling wierp Mare zijn zware lichaam naai- voren, om Gorda het vuren te beletten. Maar het ongeluk wilde, dat zijn schedel op onzachte wijze met het zware wapen in aanraking kwam, zodat hij meteen knock out ging. Het geluk was wel met luitenant Gorda! Even keek deze ongelovig neer op zijn ineengezakte superieur en misschien drong toen voor het eerst de draagwijdte van zijn daden tot hem door. Want hij besloot schielijk de benen te nemen, zonder zich nog langer om het meisje te bekommeren! HET STAAT DEZE WEEK IN Over 39 sekonden telt U voor 2! Goud Reinet wint de Atonale Prijs van de Sandbergh-stichting voor een stilleven in zeeploos schuim en rode menie. 100 me ter in 84 sekonde Janny Maashof loopt na psycholo gische conditietraining de honderd meter in 8,4 sekonden. Zij zal Ne derland vertegenwoordigen op de komende wereldspelen In Rio de Janeiro. Ruimtevaarders Sven en Olga op vlot nabij de Hebriden terug gevonden na geslaagde start van de bases Groenland en Baiconour. Smeedijzeren standbeeld voor Brigitte Bardot onthuld in Leo- poldstad als symbool der blan ke beschaving. Geheel uit kunststoffen gebouwd raadhuis te Etten-Leur nadert zijn voltooiing. Laatste zelfstandige kruidenier van Nederland is te oud voor om scholing. Amsterdamse „Joffer" verklaart dat experimentele kunst volledig ten einde is en keert terug tot rots schilderingen. zo boeiend is nu PANORAMA Buiten deze opzienbarende be richtgeving in de sectie „2000" van nummer 13 van de 87e jaargang be vat Panorama deze week nog vele interessante en boeiende bijdra gen, foto's, kleurencartoons, de vaste rubrieken, pagina's „heet van de naald"-foto's (o.a. Sjoukje's thuiskomst) enz. enz. Schrijf NU een briefkaart aan Pa norama-Haarlem en abonneer u. De eerstvolgende twee nummers ontvangt u dan gratis. Losse num mers: f 0.50; in abonnement slechts f 0.40 per week. feuilleton 53 De gasten begrepen nu, dat ze al te nieuwsgierig waren geweest en et- volgde een wat onbehaaglijk stilzwij gen. Hamlin schrok plotseling van zijn eigen brutaliteit om een voor val op "te ratelen, waarin hij een al lesbehalve mooie rol had gespeeld. Het relaas ervan had zich per slot van rekening heel gemakkelijk tegen hemzelf kunnen keren. Zijn boze op zet, gevoegd bij de wens om aan de hinderlijke vragen van Ronald Sim té ontsnappen hadden bijna noodlot tige gevolgen gehad! „Neen, ik heb er geen plezier in", zei hij snel. „Ik ben het met Patricia eens dat je maar het best doet met zulke, narigheid eens en vooral te la ten waar ze is. Alles bij elkaar was het een ellendige vergissing. Ik moet erkennen, dat ik, loon ik op de oli. fanl school, miste en Rodney in hel been trof. Anders zou hij misschien het dier nog tot staan hebben ge bracht". „Deed jij dat?" vroeg Tallant ver wonderd. „Ik dacht dat het Noel was. Hamlin werd et daarna asgrauw. rst bloedrood en „Och ja, ik niet, ilnnr Moryroie Thnrley maar Noel", stamelde hij. Opnieuw nam hy zijn toevlucht, tot het gebaar alsof hij een hinderlijk visioen wilde wegstrijken. „Ik raak steeds in de war als ik aan die ge schiedenis denk", beweerde hy. „Na tuurlijk was het Noel, maar ik wil de eveneens schieten en had inder daad mijn geweer al opgenomen. Tot schieten ben ik echter niet gekomen". Hij zag dat Rodney hem doordrin gend gadesloeg en nu werd de span ning hem al te machtig, zodat hij opstond en vlug naar zijn slaapka mer liep, waar hij een fles whiskey had staan. Er was ook whiskey op> de tafel, maar hy wilde niet, dal dc anderen hem daar naar zagen grij pen; in de beslotenheid van zijn ei gen kamer kon hy drinken wat hy maar wenste. „Die arme man!" zei de gravin, hem zachtjes beklagend, „Ik denk. dat het verlies van zijn broer hem sterk heeft getroffen. „Je hc'ot nic immers verteld. Julian, dat ze dikke vrien den waren". „Dat is zo", antwoordde Lord Tal lant bedaard. Hij staarde zijn neef na alsof hij hem wilde terugroepen en liet er toen langzaam op volgen: „Ik wist niet, dat Derek zo gevoelig was. De jongeman is veranderd; hij praat en doet meer zoals Noel deed. 't Ge beurde moet hem inderdaad danig hebben aangepakt." Rodney bracht het gesprek op een ander onderwerp door ernstig nice te delen: „Ik heb nieuws voor U allen, dat tegelijkertijd een waarschuwing inhoudt. Vanmorgen heeft Juma, m'n chef-boswachter, gerapporteerd, dat hij liet kadaver van een leewin heelt gevonden, gedood door. een manne- tjesoryx (Egyptische antilope, (vert.). De leeuwin behoorde tot het groepje van vier, dat we gisteren hebben gezien." „Gedood door een oryx?" herhaalde mevrouw Sim verbaasd, „maar ik dacht dat de oryx een antilope was." „Dat is het ook", zei Rodney, „een heel sterke en dappere antilope, die lange zware horens heeft en ze durft gebruiken, zelfs tegen leeuwen. Meestal worden ze dan ook met rust gelaten, maar leeuwen zijn uiterst woeste beesten en als er één de bok- kepruik op heeft weet je nooit wat hij zal doen. Vermoedelijk was die leeuwin woedend over het een of ander en viel zc de oryx plompver loren aan. Nu. ze wist dc arme oude vechtjas te doden, maar voor haar kwam ook het einde. De rest van de troep nam het cadaver van de bok mee en at het op, terwijl de hyena's zich grotendeels over de leeuwin ontfermden, zodat de huid niets meer waard is." „Wat vreselijk!" riep de gravin. „Het was een van de prachtige dieren die we gisteren zagen. In de natuur gaat het altijd zo: doden en nog eens doden." „Och", bracht Patricia langs haar neus weg in het midden. moet toegeven, dat de mensen er ook heel wat van kunnen." (de jonge dame mocht deze gast van haar grootva der niet bijzonder!) „Je zei, dat het gebeurde een waar schuwing inhield" merkte Tallant op. „Hoe bedoelde je dat?" „Ik bedoel dat de leeuwin het wijfje was van Leo, de leeuw met de zwarte manen en leider van de troep. Hij was hier al toen wc pas kwamen en wc kennen hem allemaal. Nu zijn wijfje dood is zal hij vermoedelijk erg opgewonden zijn. hij heeft de andere leeuvlen in de steek gelaten en zwerft alleen rond. Dat is een slecht teken. Het is een oud heest en ik denk, dat de leeuwin al lang bij hem was. In elk geval is hij be gonnen met een van mijn man nen aan te vallen. Toen Kipsoi even na zonsopgang binnenkwam, deelde hij mee, dat hij op een der paden Leo had ontmoet die grom mend op hem afkwam en er gewel dig woest uitzag. Kipsoi wist nog in een boom te klimmen, waar hij tot de avond is gebleven. De leeuw- bleef in het struikgewas ronddolen en grauwde hem aan als hij pro beerde uit de boom te komen. Ik ben er dus zeker van. dat Leo op het oorlogspad is en dit betekent dat we allemaal erg voorzichtig moeten zijn. „U meent, dat het dier hier vannacht om het huis zal komen dwalen", zei dc gravin, voor wie boze leeuwen helemaal niets bijzonders waren. Rodney gaf niet graag toe. dat een van „zijn" dieren zich zo slecht zou gedragen, maar de veiligheid van zijn gasten ging voor alles. „Ja", knikte hij, „dat is niet onwaar schijnlijk. In elk geval zal Leo als hij een menselijk wezen tegenkomt daarin allicht een vijand zien en hem aanvallen." „Het dier moet worden doodgescho ten," vond Ronald. „O neen", antwoordde Rodney snel, „hij komt wel weer tot rust. In zijn eerste opwelling van schrik en ver driet zal hij willen doden, maar ik gcloo dat hij zich binnen een paar dagen weer bij zijn vrienden .zal voegen en we geen last meer van hem zullen hebben." Innerlijk wist hij opperbest, dat hier de wens de vader der gedachte was. Tallant. wist dit eveneens. „Het staat mij allesbehalve aan." merkte hij op. „Je begrijpt toch wel, Rodney, dat zo'n oude leeuw heel waarschijnlijk last zal veroorzaken. Volgens mij wordt het er niet beter op, eer het tegendeel. Je zult hem inderdaad moeten doodschieten." I e opzichter had er weinig zin in, maar Patricia viel haar grootvader bij. „Hoor eens. jongenlief", zei ze, „hij zal ons allemaal opeten, mij denkelijk het eerst. Ik ben dol op leeuwen zolang ze zich als tamme poesen gedragen, maar niet wanneer ze rondzwerven om zich voor hun ver driet op onschuldigen te wreken. Ik slaap in dit klimaat altijd met open kamerdeur en stel je nu eens voor, dat Leo mijn slaapkamer binnen wandelt!" Hamlin had zich ongemerkt weer bij het gezelschap gevoegd. „Ja", deed hij zijn tegenwoordigheid kennen, „natuurlijk moet het ellendige beest worden gedood. Oom heeft volkomen gelijk. In elk geval heeft hij het bevolen nietwaar? Als jij het niet wilt doen. Rodney, wil ik er me wel mee belasten." Meteen zich tot zijn oom wendend, ging hij voort: „Nu kunt U mij de kans op een mooie jacht niet weige ren. beste oom. Die leeuw moet er aan geloven en ik hunker er naar. zrin prachtige zwarte manen buit te maken." Tallant wuifde achteloos toestem mend. ..Mij goed, Derek, probeer liet 'als je er zin in hebt. Maai denkt er om, geen ander dier hoor. alleen die leeuw." ..Neen," hield Rodney vol, „als het moet gebeuren ben ik er de aange wezen man voor." „Jullie kunt het beter allebei beproe ven". vond Tallant. „Misschien is het beest niet zo dadelijk te vinden: met twee geweren is de kans groter." (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15