Planken sjouwen is 'n belangrijke bezigheid WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN RAAD KOUDEKERKE VERHOOGDE GRONDPRIJS PLAN DISHOEK '59 DINSDAG 27 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 VURENHOUT VOOR BEKISTING Arie Consemulder draagt veel latten aan PLANKEN SJOUWEN is een be langrijke bezigheid bij de stad huisbouw in Vlissïngen. Zonder planken geen bekisting, zonder bekisting geen beton, zonder be ton geen vloeren en muren. Plan ken worden in elkaar getimmerd tot hoge muren van hout, muren van vurenhout. Daartussen en daarin wordt het beton gestort voor de wanden en vloeren van kelders en verdiepingen. Arie Consemulder (19) draagt daarvoor veel hout aan. Hij is de duvelstoejager op het bouwwerk aan de Vlissingse Paul Kruger- Een stadhuis bouwen straat. Armen vol latjes, panlat ten en dubbele latten sjouwt hij aan. Nu eens vindt men hem in de timmerloods tussen het zaag sel, de zaagmachines en de sta pels planken. Dan weer sjouwt hij rond in de bouwput, tussen de wirwar van planken brokken hout zoekend, die nrj «net handen vol terugbrengt naar de timmerloods. Het moet geen rommel worden in de bouwput. Wat er niet in hoort, moet worden opgeruimd. Arie Consemulder is een opgeruimde knaap, die spijkers uittrekt en af en toe het tegelpaadje voor de di rectiekeet aanveegt, wanneer daar zand is opgewaaid. HOPEN ZAND omzomen de bouwput. Een goed teken: er is dus al veel beton gestort voor de kelderdelen. Wanneer dit beton eenmaal uit de kist is, worden de ruimten tussen de betonnen ge deelten en de wanden van de bouwput opgevuld met zand. Het zand is dus een soort graadmeter voor het storten van de kelders Vleugeldeel A-B, kantoorgedeelte van het nieuwe stadhuis, wordt momenteel stortklaar gemaakt. De bekisting voor de begane grond in vlak B is .gesteld", zoals de houwer het noemt. De voor de begane grond van vleu geldeel C, tegenover het h.b.s.-ge- bouw, wordt in elkaar getimmerd, het keldervloergedeelte D is reeds gestort. De kelderwanden van de toren, tenslotte, staan al in de be kisting. Er is dus heel wat hout nodig voor het storten van al deze muren, fundaties en vloeren. T weemaal DAT ITOUT wordt in elkaar ge timmerd en aan de binnenzijde van de kist bekleed het hard board. Dan kan het vloeibare be ton erin gestort. Wanneer dit eenmaal hard is geworden, wordt de kist weer uit elkaar gehaald. Het vurenhout is zo steeds weer te gebruiken, het bardboard kan een keer worden omgedraaid en weer tegen de bekisting worden aangebracht. In een groene trui met blauwe corduroybroek, donkerblauwe al pino en met Klompen aan. waar van er één met een ijzerdraadje wordt vastgehouden, sjouwt Arie Consemulder uit Middelburg met de vurenhouten planken voor de bekisting. Hij is nu anderhalve maand in de bouwput van het nieuwe stadhuis aan het werk als duvelstoejager, 's Morgens om 7 uur beginnen en 's avonds om 5 uur klaar. Met de bus uit Middel burg heen en met die bus weer terug. „IK HEB twee jaar wegenbouw gedaan en toen in een fabriek ge werkt". Arie neeft een bril op en zijn haar springt weerbarstig uit onder de alpino. „ïk heb nog pas geholpen bij tiet timmeren in de toren en maak ook foto's van het werk". Hij heeft met een box de kraanmachinisten gefotografeerd en de timmerlui in de bouwput. „Ze willen er allemaal wel een paar hebben" In zijn vrije tijd wil de duvelstoe jager van de Vlissingse raadhuis- bouw een kampeerhuis bouwen voor zijn tante in Bergen op Zoom, vertelt hij. Hijzelf is in Breda geboren. De bouwers van het nieuwe gemeentehuis voor Vlissingen komen trouwens van overal: Oostkapello en Seroosker- ke, Grijpskerke en Vlissingen en Rotterdam bijvoorbeeld. Drie Rot- tcrdammers zijn erbij, die „een vaste kern" vormen, zoals ze zelf zeggen. St.-Maartensdijk opent speeltuin Binnenkort zal in Sïnt-SIaartensdijk een nieuwe speeltuin op een stuk ge dempte Oostsingel by de Radda Bar- nenstraat geopend kunnen worden. De speeltuinvereniging „Prinses Margriet" heeft «Ie nodige bestellin gen voor apparatuur al geplaatst en eind april zullen de toestellen gele verd kunnen worden. Het wachten is momenteel alleen nog op toezegging van de grond door de gemeente, waarna het bestuur van de vereniging opdracht kan geven tot het maken van een afrastering. Daarbinnen, op een 770 m2 groot terrein, komt dan een dorado voor de kinderen, gedeeltelijk verdeeld in een kleuterhoek en een deel voor de grotere jongens en meisjes. Voor de kleuters zal een duikerrek, een klei ne wip, een kleine schommel, een draaimolen en een kleine glijbaan worden neergezet, terwijl zij verder kunnen ravotten in een zandbak. In het andere speeltuindeel kunnen komen een gymnastiekstelling, klim- boog, wippen, kleinere en grotere schommelstelling, draaimolen „fly ing dutchmann" en een glijbaan. De ingang van de speeltuin komt aan de Oostsingelzijde. Tegenover deze entree wordt een houten keet opge zet, waar de 20 toestellen in gede monteerde toestand kunnen worden opgeborgen. Verder zullen er in dit gebouwtje toiletten en drinkkranen worden aangebracht. Het is de be doeling, dat Prinses Margriet de jeugd van Sint-Maartensdijk half mei op haar speeltuin loslaat. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 Auto tegen lichtmast Vrijdagavond om vtff minuten voor elf is de door J. J. S. uit Kortgene bestuurde oersonenauto tegen een lichtmast gereden op de hoek Wiihel- minastraat-Frans den Hollanderlaan. Het ongeluk gebeurde toen S die van de Dam de Wilhelminastraat opreed zijn bocht 'e ruim nam. Auto en licht mast werden beschadigd. VANDAAG Middelburg City: A song is bom, 20 uur, 14 jaar: Llectro: De verleiding kwam 's nachts, 19.30 uur. 18 jaar: Wöhler: vergadering chr. midden standsvereniging, 20 u.: Kerel, Jeugd- gebouw: vergadering geref gezins verzorging. 20 uur; Schakel: Jeugd en muziek, 20 uur. Vlissingen - Alhambra- Rebecca. 20 uur. 18 Jaar; Luxor Ue worgers van Bom bay. 20 uur, 18 laar. Openbare locs- zaal: vergadering openbare biblio theek, 20 uur: C oneertgobouw Mode show. 20 uur: Ophir Openbare Ie» accordeonklas Zeeuwse Muziekschool. 20 uur. Goes Grand: Obsessie. 20 uur. 18 Jaar: Prins van Oranje: verkiezing Miw Bril. 20.00 uur. Bergen op Zoom -- Roxy: La Nottc. 20 uur. 18 Jaar: Grote kerk: Uitvoering Johannes Passion. 19 30 uur Terneuzen - Luxor Met voorbedachten rade, 20 uur, 18 jaar Sas van aent - Miymplatheater l'erun ui' d«' hel, 20 -ïut 9lie leeftijden Zlerlk7i'p - Concertzaal Kluchtig pp luchtig, alle leefiydcn Poortvliet - Zaal Keetelno. Algemene vergadering Coöpeiatieve Boeren leenbank Poortvliet. 19.30 uur Sint-AnnnlniKl Zaal RMnbeTg: Alge- mene vergadering Coöperatieve Boe renleenbank, 19.30 uur, Roeivereniging „Honte" had voorspoedig jaar De Middelburgse roeivereniging „Honte" is het gedurende het eerste jaar van haar bestaan bepaald voor de wind gegaan. Het jaarverslag over 1961 is optimistisch gestemd en opent hoopvolle verwachtingen voor de toekomst. Zo onderging het leden tal in 1961 een flinke stjjging. Van ongeveer 100 aan liet begin van het jaar liep het aantal leden op tot 147 per 1 januari 1962. Ook de financiële toestand laat weinig te wensen over. Het nadelig saldo, dat aan het begin van 1961 bestoud kon door grotere ontvangsten geheel wor den weggewerkt. De rekening van baten en lasten over 1961 geeft een batig saldo van 1060,35 te zien. Het saldo van de rekening „Sloefouds" bedraagt voorts 1100 en de halans geeft per 1 janauari 1962 een batig saldo van 349,92 aan. Wat betreft het botenmateriaal wordt in het verslag medegedeeld, dat mo menteel een overnaadse vier en een platbodem-skiff in bestelling zijn. De ze zullen respectievelijk in de zomer en het voorjaar van dit jaar worden opgeleverd. Het ligt voorts in het voornemen van het bestuur in de toe komst jaarlijks een bedrag van onge veer 1000 te reserveren voor een botenfonds. Na oplevering van de bestelde boten en afvoer van het ver ouderde materiaal zal de vereniging de beschikking hebben over 12 boten, waarin sedert de oprichting een be drag van 8S00 is geïnvesteerd. Het eerste verenigingsjaar is voor „Honte" verder zeer succesvol verlo pen. Rociploegen namen aan een groot aantal wedstrijden deel en be reikten over het algemeen uitsteken de resultaten. Het jaarverslag 1961 is één van de punten, die tijdens de algemene ver gadering, die woensdagavond in het clubhuis wordt gehouden, aan dc or de komen. Voorts zal de vergadering beslissen over een bestuursvoorstel inzake de aanmelding van de nieu we leden en een voorstel om de heer W. Messer in de plaats van de heer A. H. Ph. dc Kanter in het bestuur tc benoemen. Tentoonstelling handwerken op 16 en 17 mei a.s. Op 16 en 17 mei aanstaande zal te Middelburg weer de jaarlijkse ten toonstelling worden gehouden van vrouwelijke handwerken ir dc Sta tenzaal. Deze handwerken zullen op de lSe mei worden verloot. Onder auspiciën vati het Comité Vrouwelij ke Handwerken worden thans de lo ten daarvoor verkocht. Zoals bekend is de opbrengst bestemd voor allerlei instellingen als diaconigën, Leger des Heils, enz ZOUTELANDE Kandidaten Gemeente Belang Voor dë aanstaande verkiezingen voor de gemeenteraad te Zoutelande heeft „Gemeente Belang" de volgende lijst samengesteld: 1. G. Gabriëlse; 2. N. v. d. Heuvel: 3. J. Verhage Wzn.; 4. F. H. L. van 't Westende: 5. W. Ver hage Dzn.: 6. W. Koppejan Azn. en 7. A. A. dc Steur. Uitvoering „Willebrord" De gymnastiekvereniging „Wille brord" te Zoutelande heeft zaterdag avond in Middelburg een geslaagde uitvoering gegeven. Na een welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. Dominicus werd een gevarieerd programma van gymnas tische oefeningen door verschillende groepen uitgevoerd. De leider, de heer W. Florusse heeft laten zien, wat er met taai volhouden te bereiken valt. De nummers werden afgewisseld met populaire wijsjes door het muziek- elubje „Zuug en Blaes". VLISSINGEN Show- en dansavond in Concertgebouw Het Vlissingse Concertgebouw was zaterdagavond het dorado voor de jeugd: tijdens een grote show- en dansavond kwamen niet minder dan drie attracties voor het voetlicht, The Sybretta's, de Nederlandse Cliff Ri chard Joop Wolf en de Napolitaanse zanger Frans Enkelaar. Gezamenlijk brachten deze een modern program ma van zang en muziek, dat nog aan gevuld werd door het optreden van het show- en dansorkest „The rocking cats". O.- EN W.-SOUBURG Turnen van goed gehalte op uitvoering „Astrow" In een tot een soort sporthal veran derde concertzaal „De Zwaan" te Sou burg heeft, de plaatselijke gymnas tiekvereniging „Astrow" zaterdag avond de jaarlijkse uitvoering gege ven. In de loop van de avond hebben de leden van de vereniging getoond, dat er in het afgelopen jaar flink is geoefend. Vooral het herenteam wegens ziekte vau enkele leden aan gevuld niet een paar gymnasten van zusterverenigingen uit de omgeving toonde enkele fraaie staaltjes turnen. Zo lieten de heren onder meer voortreffelijke oefeningen zien aan de hoogbrug, dc rekstok en op de lange mat. Jammer was, dat de gymnasten by hun oefeningen aan de rekstok hinder ondervonden van het te lage plafond. De meisjes openden hel programma met een aardige hoepeloefening. Daarna brachten de jongens een uit stekend verzorgde kastspringoefe- ning. Het werk van dc dames op de evenwichtsbalk viel hoewel goed van inhoud voor wat betreft de uitvoering iets tegen. Hun oefening met de knotsen was daarentegen van een uitstekend gehalte. Na de pauze werkten de dames nog een goede per soonlijke vrije oefening en de brug met ongelijke leggers af. Een ritmi sche oetening van de meisjes en een hoepeloefening van de dames besloot het programma. De voorzitter van „Astrow", de heer S. F. Alberts, sprak het openings- en slotwoord. Na afloop was er een ge zellig samenzijn, waarbij de band van Jan Grocnewoud voor de muziek zorgde. Vrijdagavond hadde de adspi- ranten van de vereniging eveneens in ,De Zwaan" een uitvoering gegeven C.-H.U.-kandidatenlijst a.s. raadsverkiezing De C.H.-U. te Souburg heeft de vol gende kadidatenlyst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen opge maakt: 1. G. J. Janse; 2. Jac Sinke; 3. L. Frangois; 4. L. W. Kodde; 5. A. P. Brombacher; 6. J. Cevaai; 7. J. v. d. Broeke; 8. J. W. van Kogelen- berg; 9. K Faasse en 10. J. de Visser. Officiële publikatie I De burgcmces bekend, dat woensdag 28 an Middelburg maakt spreekuur houdt op t van 14.15 tot 15.15 VLISSINGEN. Spreekuur burgemeester op woensdag 28 maart a.s. gaat niet door. Spreekuur wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting op woensdag 28 maart us. en donderdag 29 maart a.s. gaat niet door. Spreekuur wethouder openbare werken op woensdag 28 maart n.s. gaat nicl door. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 23 maart: Con Zelo van Les Sables d' Ologne Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 23 maart: Hilversum van Bremen. Fiona van Zaandam. Marl Ann van Nantes. Amerskerk van Bremen. Trim van Lim- merick. Vermeersingel van Portsmouth. Riet van zee-Gent. Sparta van Poole. Vijgendam van Middlesborougli. Ar- noudspolder van Lissubon. Josef Swen- den van Rouen. Kerkedijk van Rotter dam. 24 maart: Oostorburgh van Rotter dam. Gazelle van zee. Juvalta van Rot terdam. Towa van Rotterdam. Aarden- burgh van Rotterdam. Rema van Am sterdam. Menje van Rotterdam. Martini- stad van Hamburg. Auriga G van Rot terdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 23 maart: Diet naar Londen. Albert Willem naar Bordeaux. Jaarslroom naar Sho- reham-Terneuzen. Ador naar Rotterdam. Janny naar Stockholm. Cornelis naar Rotterdam. Geertje Buisman naar Rot terdam. Celebes naar Malmö-Terneuzen. Unden naar Gothenburg-Gent. Carnlsse- singel naar Rotterdam-Terneuzen. Hoog kerk naar Lissabon. Appingedijk naar Londen. Lauwersborg naar Helsingborg. Looiersgracht naar Helsinki. Roelof Buisman naar Kristiansand. 24 maart: Henriette B naar New Ross. Hagno naar Las Palmas. Advent naar Rotterdam. Triton naar Amsterdam-Gent. Dollard n. Bohub. Crescendo naar Vlaardingen. Ma- ron naar Rotterdam. Merwestad naar Cork. Vlissingen aangekomen- Catharina W van Vannes. Vermeersingel van Antwer pen. 25 maart: Corale van Rochester. Denzo van Londen. Nc-eilandia van St.- Servan. Oranje van Londen. Nicolaos Michaolos III van Bremershaven. Ac tion van Londen. Zeester van Rouen. Sheaf Holme van Sunderland. 26 maart: Borculo van St. Malo. Vlissingen vertrokken 24 maart: Catha rina naar Casquets. Vermeersingel naar Londen. 25 maart: Corale naar Middel burg. Denzo naar Middelburg. Oranje naar Hansweert. Action naar Middel burg. Con Zelo naar Antwerpen. Nico laos III naar zee. 26 maart: Sheaf Holme naar Keywesl. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 24 maart: Brinda vap Poole voor Gent. Helena van Talcahuano. Sehiekerk van Rotterdam. Serooskerk van Mombassa. Ares van Hamburg. Roland van Isl- worth. Niagara van Swansea. 25 maart: Peperkust van Amsterdam. Nettie van Norwich. Arran van Liverpool. Teunika van Grangemouth. Echo van Las Palmas. Valiant van Hull. Dahomeykust van Hamburg. Abbekerk van Bremen. Vrede van Cork. Muphrid-N van Grangemuoth. 26 maart: Jongkind van Belfast. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 24 maart: Frisia naar zee van Hans- weert. Eyo-S naar Grimsby. Schokland naar zee. Helvetia-S naar Waterford. Gre naar Stockholm. Noorderhaven naar Dublin. Nieuwe Waterweg naar Cork van Torneuzen. Randfontein naar Am sterdam. Zus naar Cork. Mariann naar Rotterdam. Eagle naar Londen. Juvalta naar Kopenhagen. Jasef Swenden naar Limerick. Albatros naar Londen. 25 maart: Fiona naar Goole. Rema naar Liverpool. Aardenburgb naar Vasteras. Menje naar Gahvay. Roelof Holwerda n. Cork. Narwal naar zee. Forel naar zee. GRAANBEURS ROTTERDAM. 26 maart. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, doorsneekwaliteit op basis 17 pet vocht tot f «3-05 per schip, franro fabriek tot f 32.80 per auto. Voedergranen. goed prijshoudend, bij ge ring aanbod. Maalgerst, volgens monster, f 25.50—f 27.50; kippegorst. id., f 27,25— f 28.25: rogge, id.. f 23—f 24: haver, id., f 23.75—f 26.25. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groe ne erwten, op monster. 26f 32; schok kers, ld., f 26f -i2: bruine bonen, boe- renschoon. volgens monster f 35—f 55. VEILING BERGEN OP ZOOM 26 maart. Prei 44—02. Witlof 1,00—1.79. Witte kool 42—44. Rade kool 40--16. Spruiten, ongeschoond 70—1,20. Raapste len 14—18. Radijs 24—35 Sla 20-38. Spi nazie 77—99. Rabarber 61—83. Jonathan 42—64. Comtesse de Paris III 4546. Conférence III 38—41. VEILING VV.Z.B. GOES 26 maart. Groenten: per stuk: Kropsla II 31—36. Per kg: Veldsla 2.80—3.00. Andij vie I 1.23-1.29. H 1,17—1.23. Spinazie 1 92—96. Witlof AI 1.15—1.19, AH 1.10-1.16. BI 1.03—1.05. Bil 83. afwijkend 61 Rode kool 35. Uien 4112. stek 25. Aardappelen 14. VISMIJN COLIJVSPLAAT 816 kg exportgarnnlen 3,00—3.63 68 kg schar. 412 kg bot. 2 kg tong. 5 kg rog. 9 kg ongesorteerde vis. ZUID-BEVELAND GOES Rolschaatswedstrijden van comité 10 x 10 Het actie-comité 10 x 10 Goes heeft zaterdagmiddag een geanimeerde rolschaatswedstrijd georganiseerd voor de jeugd van de lagere scholen. In totaal hebben hieraan ruim 60 kinderen deelgenomen, verdeeld in 4 leeftijdsgroepen. De prijswinnaars waren: leeftijd 7 en 8 jaar: 1. Anke Sinke; 2. Marja Joziasse; 3. Jan Kees Zoetewetj. Leeftijd 9 en 10- jaar: 1. Wim Roose; 2. Rudi Vlegel: 3. S. Krekelberg. Leeftijd 11 en 12 jaar: 1. Jackie Kre kelberg; 2. Ankie Baarends: 3. Mar leen Spelter. Leeftijd 13 en 14 jaar: l. Harrij Foudraine; 2. Adry Hou terman: 3. Jenny Hartman. Deze winnaars kregen allen een leu ke prijs voor hun prestatie. M.E.S.O.Z. vergaderde in Goes In „de Opril" te Goes werd zaterdag de provinciale ledenvergadering ge houden van de M.E.S.O.Z., de medi sche en schooldionst op de zendings- velden van de Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt). De vergadering stond onder leiding van de heer A. J. Kab- boord uit Middelburg. Een bespreking werd gewijd aan het wel en wee van de twaalf verenigingen in Zeeland. Medegedeeld werd. dat de landelijke vergadering van de M.E.S.O.Z ge houden zal worden op zaterdag 19 mei a.s. te Utrecht. Besloten werd in de toekomst de provinciale bestuurs vergadering in het voorjaar te hou den en de provinciale ledenvergade ring in het najaar. Na bespreking van de ieugdactie en de kledinginza- melingsactie werd de vergadering ge sloten door de secretaris, de heer A. C. Rinn uit Axel. Jaarvergadering A.B.V.A. De afdeling Goes van de algemene bond van ambtenaren (A.B.V.A.) hield vrijdagavond in de „Prins van Oranje" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. C. Kil. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een geringe achteruitgang in het ledental. De penningmeester kon ook dit jaar de boeken weer met een batig saldo afsluiten. De begro- met een totaalbedrag aan ontvang sten en uitgaven van 8418.50, waar onder een post van 308,50 voor di versen en propaganda. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren P. van Paassen, K. J. Schipper, A. Klap, C. Hollestelle en J. A. v. d. Stel bij ac clamatie herkozen. De districtsbestuurder, de heer A. van Aalst, behandelde hierna onder het motto, „Actuele problemen" de diver se vraagstukken, die onder de ambte naren bestaan. Hij gaf in dit verband een duidelijk overzicht van de laatste salarisonderhandelingen, de regeling van het vakantieverlof, de overwerk vergoeding op de vrije zaterdag, de ziektekostenregeling voor het rijks- Sersoneel en de pensioenen. 'a deze inleiding volgde een vrucht bare en geaiiimeerde discussie. KRUININGEN Afscheid onderwijzer De heer A. J. Koppejan. onderwijzer aan de School met de Bijbel te Krui- ningen. zal vrijdag a.s. tijdens een ouderavond in „Ons Dorpshuis" af scheid nemen Hij heeft het onderwijs in Kruiningen meer dan 40 jaar ge diend. AARDAPPELTERMIJNMARKT. (Weekberirht van makelaars). Tot én met donderdag gaf de afgelopen week een vrij onregelmatige markt te zien met steeds schommelende prezen Deze bewogen zich voor Bintje 35 mm opw tuwen I 25.50 en f 27.40, voor Alpha «u mm opw tussen f 25.50 en f 26.50 en vo >i Furore 40 mm opw. tussen f 23.70 en 25.50 por I00 kg, alles voor april levering Vrijdag was de markt plotseling veel vas ter en liepen de prijzen sterk op, zoals wel blijkt uit de hierna volgende opstel ling der gedane zaken. Bintje 35 mm opw 1487 contracten, waar van 13 contr. maart levering a f 23 tot f 27 en 1474 april ft 1 25.90 tot f 29.40. Alpha 40 mm opw 136 contracten april tot prijzen van 25.50 tot f 28.50 Furore 40 mm opw.: 22 contracten april f 23.70 tot f 27. In totaal werden gedurende de afgelopen week afgesloten 1645 contracten tegen 2302 contracten in de voorafgaande wepk VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1314 dieren. Graskalve ren 22. Prijzen fresp voor te. 2e en 3e kwaliteit) Vette koeien (in ets per kg) 305—335. 275-295. 250—275. Vette koeien aanvoer als vorige week. handel wat levendigpr. prijzen iets vas ter, enkele prima's boven notering. VLASMARKT ROTTERDAM. 26 maart 1962. Wal-rroot vlas- lage soor ten van f 1.40 tot 1.52. middensoorten van f 1.55 tot f 1,70. best vlas van f 1.75 tot f 1.95 Dauwrool vlas van f 1 30 tot f 1.65. Breekvlas van f 0 75 tot f 1.30. afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken van f 0 53 tot f 0.95. De produktie van wafrrootvlas onder gaat weinig verandering, daar de voor- laarsmot ook aan te markt komt !s het sortiment wat verbetert Voor de lagere kwaliteiten blijft een gerede vraag be staan. vrijwel alle aangeboden partijen konden verkocht worden, prijzen als vorige week. Tn middensoorten is het aanbod wat ruimer, de vraag was niet voldoende om het nnnhnd geheel op te nemen, prijzen onveranderd tot iets la ger Beter vlas nomt nagenoeg niet voor. uit oude voorraden konden weder om enkele partijen verkocht worden. Danwmotvlas onveranderd, de aanvoer blijft klein. Breekvla9 weinig aangebo den. voor de geringe produktie blijft de vraag voldoende onj het aanbqd we kelijks op te nemen, .prijzen onveran derd Gezwingelde lokken blijven min der gunstige weersgesteldheid, anderd tot iets 'ager voor dp midden soorten pp rotine overal hervat, voor- jaarsmot komt In grotere hoeveelheden aan de markt, de Irwallfpit valt niet te gen De uitzaai van de nieuwe oogst maakt langzaam voortgang door de min der gunstige weersgese'eldheïd. AARDAPPET.BEUR8 ROTTERDAM 26 maart. Kleiaardappelen. 3s mm op waarts voor het binnenland: Bintje f 25 f 27. Bpvelander f 20—f 22. Kiel-aard appelen 38 mm opwaarts: Furore f 23— f 26. Voeraardappelen t 4—f 5.50. Prijzen berekend per too kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld vOor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. KAPELLE Brommers botsten In de nacht van zaterdag op zondag zijn op de kruising Stomme Kruis- Oostweg te Kapelle twee bromfiet sers met elkaar in botsing gekomen- Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Beide brommers wer den beschadigd. De neer H. J. B uit Biezelin e kwam bij deze botsing van de richting Kloetinge gereden en was op weg naar huis. Uit tegenover gestelde richting kwam de heer J. C. G. uit Goes aangereden. GEEN VERNIEUWING GEMEENTEHUIS P. Flipse: „Geen vertrouwen meer in deskundigen" De gemeenteraad van Koudekerke heeft tijdens de raadsvergadering, die maandag onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans gehou den werd, besloten om de grondprijs voor het uitbreidingsplan „Dishoek 1959" te verhogen van f 8,40 tot f 15,92 per vierkante meter. Tijdens de besprekingen over dit voorstel zei de lieer I'. Flipse (g.b.) zich niet te kunnen voorstellen hoe deze verdub beling mogelijk is geworden. „Waar blijft het deskundigenrapport, waarin een prys van f 8,40 werd bepaald"?, zo vroeg hij zich af. De heer Flipse verklaarde, dat men op de duur liet vertrouwen in de deskundigen kwijt raakt. „En kunnen we nu wel met deze begroting in zee?", vroeg hij. Burgemeester Dregmans zei niet te kunnen ontkennen, dat er een te groot verschil ligt tussen de le en 2e begroting. Hij gaf toe, dat de vorige opzet inderdaad te laag geweest is. „Maar als men zaken gaat doen en de uitbreidingsgebieden gaat ontsluiten, wordt men wel wijzer", merkte de heer Dregmans op. Daarby ligt on der andere de pachtvergoedlng ver boven de proporties van een jaar ge leden, aldus verklaarde de burge meester. die nogmaals toegaf, dat de opzet van de eerste begroting te sim pel was. Ook bij liet voorstel om voor de restauratie van de toren der ued. herv. kerk 'n krediet van f 17.200 beschikbaar te stellen, terwijl aanvankelijk f 1600 geraamd was, bracht de heer Flipse zijn wan trouwen in de deskundigen naar voren. „Ik kan mijn vertrouwen duarvoor niet meer geven", merk te hij op. „Wat moeten we overi gens meer zeggen dan ja en amen De toren moet hersteld worden", voegde hij er aan toe. De raad ging tenslotte met beide voorstel len grondprijs en restauratie akkoord. Geen akkoord Dat gebeurde echter niet met het voorstel om het gemeentehuis te ver beteren. Voor de vervanging van tien ramen hadden b. en w. een krediet van t' 11.500 gevraagd. Dat was reeds eerder gedaan, maar het voorstel was toen teruggenomen. De lieer Flipse verwonderde zich er over, dat b. en vv. nu veer met hetzelfde voor ste) terugkwamen, want het ging luist tegen het gevraagde krediet. Burgemeester Dregmans wees er op. dat de zaak weer is besproken met bouw- en woningtoezicht, waarbij mee.gedeeld werd. dat de houtsoort, die thans nog in de raamconstructio zit, niet meer ge bruikt kan worden. Na de ver nieuwing zou echter het onderi houd belangrijk goedkoper zijn. B. en w. waren nu van mening, dat beter goed dan goedkoper ver nieuwd kon worden, deelde de Kamerlid Van Bennekom sprak voor A.R. Borssele De antirevolutionaire kiesvereniging te Borssele hield vrijdagavond in het verenigingsgebouw van de geref. kerk een druk hezochte verkiezingsbijeen komst onder voorzitterschap van de- heer J. Fraanje. Spreker op deze avond was het Tweede-Kamerlid de heer J. A. van Bennekom. In een hel der en duidelijk betoog gaf spreker een inzicht over het regeringsbeleid inzake Nieuw-Guinea, het salarisbe- leid en de mammoetwet. In grote trekken kon spreker met het gevoer de beleid ''nstemmen. Op zijn inleiding volgde een drukke bespreking. heer Dregmans mee. Hij voegde er nog aan toe. dat wanneer straks" een nieuw gemeentehuis nodig zal zijn van het gebouw nog wel iets te maken is. De G.B.-fractie dacht er echter an ders over. Met waar nodig ver nieuwing en verder verbetering wordt zeker 6090 gulden gespaard, meende de heer Flipse. „Voor dit doel kan ik niet met de belastingcen ten gooien", zei hij. De burgemeester bracht het voorstel tenslotte in stemming, met als uit slag, dat de heren Flipse. J. W. Ohristiaansen (g.b \V. A. Kaan (p.v.d.a.) en J. Vos (c.h.) tegen stemden en de andere drie raadsle den: wethouders J. Jasperse (c.h.) en K. van Sparrentak (a.r.) en P. D. Izeboud (a.r.) voor. Burgemeester Dregmans deelde mee. dat nu gestreefd zal worden naar herstel, niet naar vernieuwing. Voor de verbetering van de straat verlichting in Lammerenburg werd een krediet gevoteerd van ruim S00Ü gulden, de subsidie voor het Groene Kruis besloot de raad in principe te verhogen van 75 cent tot 1 gulden per inwoner, dit onder meer in ver hand met de plannen die de kruis vereniging heeft om in Zoutelande een wljkgehoiiw te stichten, terwijl de gasconsessie voor de N.V. Maat- schapij tot gasvoorztening Midden- Zeeland vernieuwd werd. Tenslotte werd de gemeenterekening over 1960 voorlopig vastgesteld. Het nadelig saldo van de gewone dienst bedraagt ruim 43.000 gulden, dat na enkele correcties f 42.862.08 groot wordt. Het nadelig saldo van de ka- pïtaaldienst bedraagt rond 49 V> dui zend gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15