ZELANDICA lanshmta noodlottige jaeht PILOOT STORM ontvoerd in de stratQsieer Bent U ook zo snel verkouden Even snel en bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! WAS-AUTOMAAT «clirijvevt DINSDAG 27 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Omstreeks het midden van de vorige eeuw gaan er stemmen op tegen de slechte wo ningtoestanden, die oorsaak waren van ziekten en zedenbederf. Het zou nog even duren voor men woningbouwverenigingen ging oprich- i 1 teti. In november 1866 houdt mv, M. J. de Witt Hamer te Goes een lezing, die aanleiding wordt voor enige inwoners van Goes een bouwvereniging op te richten (omstreeks 17 december 1866) Wij kunnen dit lezen in de laatste aflevering van 1961 van het tijdschrift „De Woningbouwvereniging", onder de titel: „Jubileum in Zeeland een parallel met het verleden!" Deze vereniging, die 28 oktober 1871 rechtspersoonlijkheid krijgt, heeft als doel: „de leden goede en goedkope huisvesting te bezorgen uit door hen bijeengebrachte gelden onder het motto „Help U Zeiven, door en voor Arbeiders". Oude Goesenaren zullen niet van de L. P. van de Spiegelstraat spreken, maar van ,.'l Help-je-zelve". De enige mogelijkheid om het doel: de bouw van goede woningen te verwe zenlijken was sparen en nog eens sparen. Op 5 april 1872 vond de publieke aanbesteding plaals voor de bouw van de eerste vier woningen, begroot op 4165,34. De bouw werd gegund aan C. Hooftsmans voor 3914,55. Het sociale element spreekt uit de vaststelling van de „huur"prijzen: de grootste woningen deden 8 zomermaanden met 35 weken 1,80 en de duurdere wintermaan den 1,65 per week. Voor de kleinei-e woningen waren de huren resp. 1,50 en 1,20. „De woningen werden bij loting aan vier leden toegewezen. Aan vankelijk kende men het aandelen-systeem, verbonden met een bepaalde spaar-teehniek". De opzet van de vereniging was dat de woningen in eigendom aan de bewoners overgingen, hetgeen tot 1900 met diverse woningen gebeurde. In 1875 kwamen er vier wo ningen bij aan de Cornelis Eversdijkstraat. Dit tempo was niet tot genoegen van de leden. Eén van de leden maakte de opmerking, dat hij waarseliijnlijk met zijn 80ste jaar wel een eigen woning zou hebben, maar niet een van „Help U zeiven". „Hij doelde hiermede ongetwijfeld op zijn laatste rustplaats". In 18S1 inmiddels waren vijf woningen aan de Van de Spiegel straat gebouwd maakte men zich op om het twintigjarig bestaan te vieren. De twee slagers onder de leden zouden voor dit festijn resp. 10 en 12 pond biefstuk ten geschenke geven, het geen één der leden deed opmerken, dat er van nu af aan naar een oude geschikte stier zou worden uitgezien. Het feest zou bijna, grote tweespalt veroorzaakt hebben, maar de situatie werd gered. Evenwel, noch de biefstuk, noch het feest ging door. Hoewel kort voor 1900 weer een crisis ontstond, kan men niet anders zeggen dan dat het aantal leden gestadig toenam. „Help U Zeiven" behoort met haar huidige bezit van 43 woningen zeker niet tot de grootste corporaties in Nederland, maar wel is het een van de aller-aller- oudste verenigingen die wij in Nederland kennen". Het help-je-zelf zit de vereniging zo in het bloed, dat men pas in de laatste jaren aan deelname aan de woningwetbouw denkt. Naast eventuele wo- ningwetbouw heeft men plannen in voorbereiding voor de bouw van een aantal woningen in de premie- of vrije sector. Advertentie) LEZERS SCHRIJVEN Vloekende militairen Met vreugde las ik in de courant, van vandaag, dat het de staatssecretaris van defensie opgevallen was dat er in het militaire leger zoveel werd en wordt gevloekt en ruwe taal wordt gesproken. Ik sta er volkomen ach ter. dat de staatssecretaris de order die er reeds was nu eens wat nauw keuriger gaat nemen, en dat hij het vloeken zoveel mogelijk tegen wil gaan. Alle respect daarvoor, en ik hoop dat het zal lukken. Wel vind ik het jammer verder in uw artikel te lezen, dat de meerderen verplicht zijn het vloeken en uitspre ken van ruwe taal tegen te gaan. Zelf heb ik ruim 1 jaar als messbe- diendc in de officiers- en onderoffi ciersmess gewerkt, maar dan lijkt het mij beter dat de staatssecretaris eerst eens order uitvaardigt om al deze dingen toch zeker in deze rangen tegen te gaan. Ik durf be- Advertentie) Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! weren dat de zogenaamde meerderen in verhouding veel meer te keer gaan dan onze militairen. Uw artikel ver meldt dat vloeken een gebrek aan innerlijke beschaving is, nu dan zijn heel veel meerderen onbeschaafd hoor. Ik kan U zo een hele rij van officieren en onderofficieren noemen die hele dagen niets anders doen. Ik hoop dat de meerderen eens zullen beseffen dat ze een voorbeeld moeten zijn voor onze jongens, en dat ze niet voor moeten gaan in het verkeerde. Mijn conclusie is. dat men dit kwaad er niet uit kan krijgen of men moét er bij de hogere rangen aan begin nen, eerder zal het geen resultaat hebben. Ik hoop van ganser harte, dat men zowel van de hoogste tot de laagste toe, dit beschavingsgebrek er uit kan krijgen. Goes, D. Castel, J. v. Brakelstraat 25. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Aangenomen naar Rotterdam-Lom- bardije J. Niemandsverdriet te Nieu- werkerk a.d. IJssel die bedankte voor Amemuiden en voor Ommen (vac. J. C. Baumfalk). CHR. GER. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam-N. als missionair predikant voor Transvaal M. Rebel te Amsterdam-N- DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Benoemd tot voorganger van de Ne derlandse gemeente te Den Haag J. E. Tuininga te «Den Haag die deze benoeming ook aannam. Maximum straf geadviseerd voor kapitein „Heron" De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, heeft dezer dagen de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam geadviseerd kapitein H. B. uit Delfzijl van de kustvaarder „Heron", die op 16 september verging, waarbij drie mensen om het leven kwamen, de maximale straf op te leg gen door hem voor de tijd van twee jaar zijn bevoegdheid als kapitein te ontnemen. De hoofdinspecteur vroeg zich af of er oorzakelijk verband bestaat tussen de scheepsramp en de dood van stuur man A. van der Zee uit Franeker, diens vrouw en een Spaanse matroos. Zo dit het geval is, kan men spreken van dood door schuld. Hij gaf daarom de raad in overweging de zaak ter kennis van de oficier van justitie te brengen. De 497 ton metende „Heron" was met een lading tomaten onderweg van Jer sey naar Portsmouth. De kapitein verklaarde gisterochtend dat hij deze route regelmatig voer. Op 16 septem ber j.l. volgde hij het Engelse schip ..Cranborne". Toen hij vijf minuten de brug moest verlaten omdat hij naar het toilet moest, droeg hij een Spaanse matroos op de „Cranborne" te volgen. Deze opdracht werd gege ven in gebarentaal. Toen de kapitein op de brug terug keerde zoals hij later toegaf was hij wel iets langer dan vijf minuten weggeweest zat het schip reeds op het Paternosterrif bij Jersey. Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voor- weken - centrifugeren voorwas - hoofd was - spoelen - wegpompen - spoelen - wegpompen - spoelen - centrifugeren - spoelen-centrifugeren spoelen - droog- centrifugeren. Alles automatisch. En Skip, het matig - schuimende wasmiddel, dat speciaal voor moderne wasmachines is ontwikkeld, hoort bij deze verfijnde werk wijze. Wij zenden U gaarne informatie over de Constructa. Skip: Hét wasmiddel voor de Constructa Zend mij Uw catalogus Naam: t,.... Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Constructa Nederland Keizers gracht 522 - Amsterdam-C. - Telefoon 020-3 23 98 RADIOEN T.V.-RUBRIEK <2\oren, 3«CM CM.... VANDMG Televisie Om acht uur het journaal en het weer, om tien voor half negen uit zending van de A.R. Partij en om negen uur, na een documentaire over de uitvoering van 't Deltaplan (8.30) een Amerikaanse speelfilm, With a song in my haert, het levensver haal van de Amerikaanse chanson- nière Jane Froman, die na een vlieg- tuigongeduk invalide werd en die on danks haar invaliditeit het tot haar taak rekende de geallieerde soldaten aan het front met haar liedjes op te vrolijken. Susan Hayward speelt de rol van Jane Froman de andere rollen spelen David Way ne (Janes echtgenoot) en Rory Cal houn (Janes vriend). (Boven de veertien). De Vlaamse televisie presenteert vijf entwintig minuten schooltelevisie, om 14.05 tot 14.30: causerie over Willem Elsschot, schrijversnaam van Alfons Jozef de Ridder. Om vijf voor half negen een oude speelfilm van Fede- rico Fellini De nuttelozen over lichtzinnige jeugd niet geschikt voor jeugdigen beneden de achttien. Om kwart over tien Schatten op zol der of de Winkel van Sinkel. Radio Hilversum I: Om kwart over acht Wouter Paap met muziek, modern en klassiek. Om kwart voor negen speelt het Limburgs Symfonie Orkest het concert voor drie piano's en orkest in D kl. t. van Joh. Seb. Bach m.m.v. pianisten Robert, Gaby x Jean Ca- sadesus (vader, moeder en zoon). Om tien over half elf „Vreemd" van Leo Nelissen. Om tien over half elf De halve maan van Emile Lopez en Jan de Cler en tot besluit van de avond leuke lichte grammofoonplaatjes, waaronder een van de Blue Dia monds. Hilversum II: Een avond met veel muziek en zang. Om vijf over acht Gastenavond Ageeth Scherphuis ontvangt binnen- en buitenlandse gasten die om beurten wat praten, spelen en/of zingen Gert Timmer man (tweede in het nationale song festival met zijn liedje „Niets"), zangeressen France Cléry, Isabelle Aubret het echtpaar Andrea Dom- burg-Ferdy Posthuma de Boer, de Wama's en Frans Brügen. Om tien uur zingt het Studenten Madrigaal- koor uit Mtinster drie madxigalen van Vecchi, Gastoldi en Hassler, volkslie deren van Kaufmann en Brahms. Om elf uur De vrolijke Parisienne, bal let in één akte van Offenbach, door het Symfonie Orkest van Versailles onder leiding van André de Lysan. 2055. Kapitein Mare brak zich behendig een weg door het dichte onderhout, tot hij de andere zyde van de blok hut bex'eikte. Daax; zag hij Gorda's zweefcar staan. Al les was rustig, tot opeens een vrouwenstem de stilte verbrak. Behoedzaam sloop hij naderbij en juist toen hij in de schaduw van de hut stond, hoorde hij het onmis kenbare geluid van een straalgeweer. Mare knarse- tanddo. Die Gorda moest krankzinnig zijn! Er stond een zwax-e straf op het ge bruik van straalwapenen in dit gebied. Snel richtte hij zich op sloeg met de kolf van zijnParal een der venstexs stuk. Door het gat stak hij voorzichtig de hand naar binnen, schoof een klem opzij en had even later het venster geopend. Zonder af te wach ten of liet glasgerinkel hem wellicht had ver- raden, stapte hij door het raam naar binnen. Iedere seconde kon nu beslissend zijn en hoe wel hij het afgesproken sein niet had vernomen, vertrouwde hij er op, dat de drie anderen even eens in actie waren. Gorda had echter wel de gelijk het gerinkel van glas gehoord en na het meisje op brute wijze van zich afgeschud te hebben, sloop hij snel naar de deur die op de achterzijde van de hut uitkwam Klanken uit de ether WOENSDAG 28 MAART 1962. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berich- ten. 7.13 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Gewijde muziek 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Koorzang met orkestbegeleiding (gr.). 8.50 Gram mofoonmuziek. 9.00 Voor dc zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Pianospel (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Grammofoonmu ziek. 11.05 Samenzang met begelei ding van orgel. 11.30 Hoorspel uit het Prisma-programma van vrijdag avond. 12.00 Theaterorkest, zang en orgel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Koor en orkest.. 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Fanfare-orkest. 13.45 Kamermuziek. 14.00 Concertgebouworkest (gr.)., 14.45 Pianospel (gr.). 15.00 Wie luis tert mee?, muziekcursus. 15.30 Ka mermuziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Het Spec trum, lezingen. 18.00 Koorzang met orgel. 18.30 Radio-Voiks-Universïteit: Hedendaagse Letterkunde - n - De Beatniks, door Jacques den Haan. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Statenverkiezing 1962. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Uit slagen Statenverkiezing 1962 (ver- volg). 23.55 Nieuws. 24.00 Vervolg uitslagen Statenverkiezing 1962. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VTRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo foonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. (Om 8.35 Van de voorpagina, lezing). 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Orkestconcert (gr.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.00 Radio-Volksuniversi teit: De vrouw in het Midden-Oosten, door G. Thole Beishuizen. 11.30 Uit wisselingsprogramma: Van toren tot boren (herh.). 12.30 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel- spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Salonorkest en zangsolist (herh.) 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Nederlands blazers ensemble (jeugdconcert). 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Wat de dag van moi'gen brengen kan. toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.20 Lichte muziek. 17.50 Regerings uitzending: Studeren en student zijn - H. Mr. A. van der Sluis, studenten decaan van de vrije universiteit te Amsterdam spreekt over: Studeren, enige praktische raadgevingen. 18.00 Nieuws, en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Lichte orkestmu ziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoon muziek. 19.20 Ik doe niet aan poli tiek, toespraak. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 2.00 Verkiezingsuitslagen Provinciale Staten 1962. (Van 20.35—20.50: Zes tig jaar levenservaring, lezing: 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10—17.45 Voor de kinderen. KRO: 19.30 T.V.-Dansant. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. NTS: 20.301.00 Verkiezingen Provinciale Staten 1962. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.00 T. V.-feuilleton. 19.30 Automobilisten kroniek. 20.00 Nieuws. 20.25 Het manneke. 20.30 T.V.-feuilleton. 21.10 Reportage over Zuid-Tirol. 21.40 Kroniek over de vrijetijdsbesteding. 22.10 Nieuws. ieuilletoii 52 Onmiddellijk schoten Hamlin de pa pieren in de flat van zijn broer te binnen. Daar was o.m. gebleken, dat Derek een paar renpaai'den had ge had, die hy in Longmoor had laten trainen. „Ja, natuurlijk antwoordde hij zo jo viaal mogelijk. „Daar hebben we elk aar ontmoet; ik herinner het mc nu." „Dan", ging Ronald ernstig voort, „weet U ook nog van Claud Merton en Barney Holt." Claud en Barney... de namen in die geheimzinnige brief! Daar had jc ze en Hamlin wist niet. hoe liij er mee aan moest. Nu ja, in elk geva.1 moest bij er zich uit bluffen; hij zou niets toegeven en niets wagen. „Dat spreekt van zelf'r verklaarde hij, schijnbaar op zijn gemak, „ofschoon ik in lang niets van hen heb gehoord. Hoe gaat het met hen tegenwoordig?" Ronaicl keek met een ietwat minach tend ghmlaopje. ,1k geloof dat ze graag in coniar.i met U zouden ko men", verzekei'de hij. Op dit ogenblik vroeg zijn moeder, die iets geheimzinnigs meende te be speuren: „Wat zijn dat voor mensen Ronnie? Hebben ze iets met wedren nen te maken?" dnnr Nnrurnve llmrlM „Ja, Claud Morton is een bekende tx-ainer en Barney Holt was een heel foede jockey - zou U zijn reputatie ennen. Zowel Hamlin als ik hadden paarden op Longmoor, bij Winchester, waar Mcrtin woont. We hebben elkaar daar een paar maal ontmoet, maar het schijnt dat Hamlin dit heeft ver geten." Hamlin nam zijn toevlucht tot dc oude truc die hem in Londen zo te pas was gekomen; hij streek met zijn hand over de ogen alsof hij totaal in de war was en sprak zuchtend: „Ja, zie je, mijn geheugen is volkomen op de loop sinds die olifant me heeft aange vallen. Allerlei kleinigheden ben ik totaal vei'geten, b.v. zelfs de naam van mijn Londense kleermaker. Het spijt me, Sim, maar ik kan me ook nog niet herinneren, wanneer we elk aar daarginds hebben ontmoet." „Och ja'T zei de gravin begrijpend, „dat was ook een vreselijk jachtonge- luk." „Arme man", voegde mevrouw Sims er xnedelijdend aaix toe. „Hoe la het eigenlijk gebeurt Was het hier in de buurt?" De bi-ave vrouw was hopeloos nieuwsgierig uitgevallen. Hamlin greep haastig de kans om het gesprek op veiliger teirein te bren gen. „Het gebeurde in de Kenya-ber- gen. Myn broer Noel werd gedood en ik gewond. Maar U kunt de bijzon- dex-heden beter aan Rodney vragen; hij was bij die gelegenheid de lexder van de jachtexpeditie." „O, ik hex-inner het mij heel goed", zei de gravin. „Ik heb er destijds in de kranten over gelezen." „Ziet U", ging zo, zich tot mevrouw Sim wendend, voort ,,'t was een ge beurtenis zoals er soms hier voor komt. Jagen op groot wild is niet altijd zo veilig als wel beweerd wordt; soms worden de i'ollen omgekeerd en zijn de jagers de lijdende partij. Het was een vreselijk dx-ama. Ik had nog niet be grepen, dat meneer Hamlin de man was, die op zo'n wonderbaarlijke wijze gespaard bleef." Ze had een lage, muzikale stem, die Rodney aan het luiden van een bel deed denken; het was dezelfde klank en door heel het gesprek heen hoor baar. Elk wooi'd werd duidelijk en met het juiste effect uitgesproken. Die avond had hij overigens zitten luisteren naar het verwijderde gebrul van een eind stroomafwaarts drinkende leeuwen, maar één stem had hij bij het- koor gemist. Ixx de zware bromtoon van „Leo" kon hij zich niet vex-gissen, 1 blijkbaar was het majestueuze dier deze keer niet bij zijn gewone met gezellen. Op de woorden van de gravin was enig stilzwijgen gevolgd, maar Ar thur Sim liet het onderwerp zo gauw niet los. „Van dat geval heb ik nog nooit gehooi-d". verzekerde hij. „Tk had zo'n idee, dat jagen tegenwoor dig veiliger was dan autorijden in New York, maar natuurlijk kan er wel eens iets mislopen. Zou U het ons niet willen vei'tellen opzichter? Ik ben als een kind zo dol op vexixa- len van gewaagde avontux-en en U moet er als beroepsjager wel enkele hebben meegemaakt". Rodney was eensklaps het middel punt alle hoofden keerden zich naar hem toe. Het hinderde hem geducht, vooral omdat hij begreep, dat Hamlin met enig leedvermaak de aandacht op hem had gevestigd. „Och, het was een ellendige geschie denis", zei hij kortaf, „de enige maal, dut oen van mjjii cliënten in ernstige moeilijkheden raakte en ik spreek er niet zo gx-aag over". „Natuux-lyk, zo'n pijnlijke histox'ie zo", mompelde Dan voor zich heen, 't Speet hem blijkbaar dat. hij zo had aangedrongen, maar zijn vrouw hield voet bij stuk. „O, maar we willen het graag horen", gaf ze te kennen. „Vertel het ons alstublieft... tenminste als meneer Hamlin er tegen kan". Ze was ineens vol bezorgdheid ten aanzien van de jongeman, die haar had ingepalmd en totaal ongevoelig voor de met spanning geladen at mosfeer rondom haar. „O, ik ben er nu over heen", verze kei'de Hamlin kwasi-gelaten. „Na tuurlijk was 't verschrikkelijk, dat mijn broer voor mijn ogen werd ge dood, maar de tijd heelt alle wonden. Ik kan het nu als iets onheri'oepelijks aanvaarden; als één van helaas wel eens voox-komende feiten". „Ernstige smai't vergeet je maar niet zo", mompelde Dan voor zich heen maar niemand lette op hem. „Per slot van rekening", ging Hamlin voort blij. dat hij Rodney een hak kon zetten, „per slot van rekening weet je, dat je bij het jagen op ge vaarlijk wild kwade kansen loopt, nietwaar! Noel zou zich er nooit over beklaagd hebben! Intussen was het van meet af een ellendige histox'ie, nietwaar Rodney? Ik begreep dade lijk, hoe bang jë was om die beesten in dat bamboebos aan te pakken en achteraf werd het mij duidelijk waar om". En mot een kwaadaardige blik in de richting van zijn vijand, voegde hij er bij. „Waarom zou je 't hun niet ver tellen Jij kent de regels van het spel beter dan ik". Lord Tallant had het tweetal met zijn scherpe ironische blik gadegeslagen. Het spel der menselijke hartstochten interesseerde hem steeds bovenmate. Hij besefte, dat Dereks heimelijk ge stook zijn opzichter prikkelde en vroeg zich af, hoe die driftige jonge man zou x'eagereu. Plotseling kwam Pati'icia, hooghar tiger dan ooit, tussenbeide. Rodney ontdekte dat het neusje van zijn aan gebedene, hoe welgevormd en sierlijk ook, méér minachting kon uitdruk ken dan een hagelbui van scheld woorden. Klaarblijkelijk was ze alles behalve ingenomen met de loop van het gesprek. „Als Rod er liever niet over spreekt, zie ik geen enkele reden waarom hij het wel zou dóen", sprak ze op ijs koude toon. „In elk geval is het een ellendig onderwerp. Het was een ongeluk, iemand werd op vreselijke manier gedood en meer valt cr niet van te zeggen. Laat ons liever over wat anders praten, iets prettigers". Rodney wierp haar 'n dankbare blik toe. maar zei kalm: „Het gebeurde aldus. We volgden het spoor van een paar gi-ote mannetjes-olifanten tot in de rand van het bamboebos op het Kenya-gebergte. Een van dc twee viel ons aan zonder dat we hem tot staan konden brengen. Hét dier ki'eeg een van ons te pakken en slin gerde hem in de sti-uiken; daarop rende het verder en doodde de ander. Ik had de leiding van de expeditie en droeg dus de verantwoordelijkheid. Een van mijn klanten kwam om het leven, de tweede werd gewond. U zult nu wel begrijpen waarom ik niet graag aan dat geval word her innerd. Als Hamlin er plezier in heeft, kan hij er U meer over ver tellen". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11