SEROOSKERKE, bochtige wegen bijeen CABALLERO ANDERS DAN ANDERE RETOURTJE MAR MARS WORDT NU REEDS VOORBEREID CELDEUR VALT DICHT ACHTER FANTASIERIJKE BEDRIEGER VRIJDAG 23 MAART 1962 PR0V1NC1ALE ZEEUWSE COURANT J N HET WALCHERSE Se- rooskerke komen drie bochtige wegen bijeen. De Noordweg, die rechts onder in het beeld komt, de Dorps straat, die links onder begint en de Vrouwenpolderseweg, die op de achtergrond de foto binnenkronkelt. Drie bochti ge wegen en dat nog wel in het dorp, dat bekend staat om zijn goede straatmakers. milium IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIQI Maar het is vergeeflijk. De wegen komen bijeen voor het witte pand, dat links van de hervormde kerk staat. Tot de tweede wereldoorlog was daarin een tapperij geves tigd, het café „De Linde boom", dat eertijds bij de ja gers als een vermaarde uit spanning te boek stond. Nu fluistert men wel eens, dat de wegen werden aangelegd in een schroeiend hete zomer, het was zo warm, dat de dichtbij gelegen schenke- rij nog verhaalde, hoe warm en ver het was. Dorstig weer, bochtige we gen. Of het waar is? Geloof er maar niets van. Misschien was het intuïtie, een aange boren gevoel voor het schil derachtige. Maar gelukkig, dat het door gaand verkeer niet meer van Noordweg en Dorpsstraat gebruik maakt, zoals tot voor enkele jaren het geval was. Daarvoor zijn ze echt té bochtig. Zonder verwijt aan dé straatmaker,s..,._ (Luchtfoto Central Aviation) llflllllllllllUUIUIIIIIIIIIIIIIIIIU EENLAURENSPRODUCT Toneelspeler, radio- en TV-acteur van Dijk Anders dan andere door zijn eigen karakter-maar* altijd dezelfde door constante kwaliteit... au:;: 25 stuks f 7 REISJE VOOR 15 MAN Jaar van vertrek voorlopig 1980 Amerikaanse natuurkundigen en ruimtevaartingenieurs zjjn reeds begonnen met voorbereidend werk voor een reis van 15 man naar Mars en terug, een reis van 160 miljoen km in door kernkrachten voortgestuwde raketten. Deze reis zou in 1980 moeten worden onder nomen. Een functionaris van het Amerikaan se bureau voor lucht- en ruimte vaart (N.A.S.A.), dr. Stuhlinger, heeft dit plan in een brief aan de Amerikaanse raketvereniging ont vouwd. Voor de reis zijn vijf ruim teschepen van 360 ton nodig, die binnen twee jaar vervaardigd kunnen worden. De regering moet de plannen nog goedkeuren. De ruimtecabines zullen met normale raketten van de aarde worden ge lanceerd. Wanneer zij in hun baan (Advertentie) koop geen handdoek maar een doek BADDOEKEN gekomen zijn schakelen zij op door kernkrachten aangedreven machines over, die lang achter een de betrekkelijk geringe stuw- druk leveren die nodig is om ïn de wrijvingloze kosmische ruimte hoge snelheden te bereiken. Door de zwaartekrachten in het zon nestelsel duurt het 156 dagen voordat het ruimteschip ver ge noeg buiten de aantrekkings kracht van de aarde is, waarna Mars in 148 dagen bereikt wordt. Om in een baan om deze planeet te komen is nog eens 21 dagen nodig. Eén van de vijf ruimte schepen zal deze baan dan verla- GMaandag is een stiptheidsactie van het technisch personeel van de Britse tele foondienst geëindigd. Door de actie, die zeven weken heeft geduurd, is grote ach terstand ontstaan in de aansluitings- en reparatiewerkzaamheden van deze dienst. De eis van de monteurs voor een loons verhoging is niet ingewilligd, doch de di recteur-generaal van de posterijen heeft besprekingen met de vakbond toegezegd. ten en op Mars landen. Wanneer dit lukt zal een tweede ook lan den. De derde blijft met de twee overige „tankers" in zijn baan om Mars. Wanneer het onderzoek op Mars vol tooid is, wordt de terugreis aan vaard. wat om te beginnen een spiraalvormige baan om Mars be tekent. Het duurt 18 dagen om uit deze spiraal te geraken, 268 dagen om in een baan om de aar de te komen en ongeveer 32 da gen om met een landingsvaartuig in aanraking te komen om ten slotte te landen. ONDANKS EREDOCTORATEN Vriend van staatshoofden Hakeem Sjam Soed Deern, een jongeman die gast is geweest van staatshoofden en be zoldigd lector over een werelddeel dat hij nooit had bezocht, zit sinds dinsdag in de ge vangenis van Great Falls in-de Amerikaan se staat Montana, ter zake van het uitgeven van valse cheques. De plaatselijke kanton rechter heeft meege deeld dat de 26-jarige Hakeem Deem heeft bevestigd, dat hij heeft, gereisd onder de titel „secretaris-generaal van Radio Vrij Europa en lid van de staf van de ambassade van de V.A.R.. afdeling Egyp te". Dit indrukwekkende visitekaartje heeft zijn drager, die eigenlijk John Normah Rhem heet, eervolle ontvang sten bezorgd aan colle ges en universiteiten in vele steden van het land, die hij daarna verliet met eredocto raten en gouden sleu tels. John Rhem, alias Ha keem Deem, is al eens gearresteerd geweest in Colorado, Nebraska en Wyoming. Toen dit gebeurde in Sydney, Nebraska, werd de aanklacht tegen Rehm verzacht tot wange drag, en werd hem verzocht de stad stille tjes te verlaten tenein de het gemeentebestuur verlegenheid te bespa ren. De dag ervoor had hij nog de gouden sleu tel van Sydney gekre gen. Onder de persoonlijke bezittingen van Rhem was een dagboek dat foto's bevatte van oud president Eisenhower en president Kennedy, en een van Rhem sa men met keizer Haile Selassie Van 'Ethiopië. Rhem heeft van ver scheidene instituten van hoger onderwijs in de Verenigde Sta ten eredoctoraten ge had, onder meer van de universiteit van Co lorado. Tenslotte is de man vastgelopen op het uit geven van valse che ques. Maandag legde de politie van Great Falls de hand op zjjn schouder, toen hij een van de waardeloze pa pieren wenste te ver zilveren. Toen Rhem in het Amerikaanse leger diende, gaf hij aan de soldaten voorlichting over Afrika.- waarvoor hij warme dankbrieven ontving van State De partement en indïvidu- elen. „De ervaring die ik op mijn rejzen heb opge daan zal mjj ten eeuwi gen dage als onschat bare herinnering bij blijven". zei Hakeem Sjam Soed Deern. En de celdeur viel in liét. slot. Tien pet dividend R.V.S. De N.V. Rotterdamsche Verzekering- Sociëteiten (R.V.S.) heeft blijkens het verslag in 1961 wederom in rui me mate haar deel gehad van „het enorme bedrag aan nieuwe verzeke ringen, dat door de gezamenlijke Ne derlandse levensverzekeringsmaat schappijen werd afgesloten". Voorge steld wordt van bovengenoemd winst saldo 1 miljoen 650.000) voor belastingen te reserveren en aan de extra reserve 3.72 miljoen 4.40 miljoen) toe te voegen. Voorts een dividend van 10 procent (onv.) uit te keren, waarvan naar keuze 4 pro cent (5 procept) in contanten of in certificaten van aandelen d. Geen contingentering suikerbieten roor 1962 Het; bestuur van het landbouwschap wil'voor dit jaar geen regeling meer invoeren, waarbij de individuele sni- kerbietentelers de garantieprijs wel ontvangen voor een als hun aandeel in de voorziening van de binnenland se markt te beschouwen hoeveelheid, maar niet voor het meer geteelde. Wel zal een kleine commissie, door de suikerindustrie en het landbouw schap gezamenlijk in te stellen, trachten een dergelijke regeling uit te werken. Haar studiën zullen spe ciaal gericht zijn op een regeling voor 1963. Zoals men weet geldt de garantie prijs voor suiker slechts voor de in het binnenland afgezette boeveelheid. Door de hierboven bedoelde „con* (Advertentie) Onveranderd (20) dividend Thomassen en Drijver Thomassen en Drijver Blikemballa- gefabrieken N.V. deelt mede dat in de op dinsdag 20 maart gehouden vergadeiing van commissarissen en directie is besloten aan de komende aandeelhoudersvergadering, die 4 mei zal plaatshebben, voor te stellen over 1961 een dividend uit te keren ad 20 procent in contanten (onv). tïngeuterïngsregeling", waarbij ove rigens iedereen vrij blijft zoveel sui kerbieten te telen als hjj wil, hopen de voorstanders te bereiken dat zij, die zich bij deze teelt een zelfbeper king opleggen, gedupeerd worden door hen, die juist extra veel teleh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13